Klanten gemeente tevreden over dienstverlening Sport Meermanskamp straks misschien naar 't Vletgoor Holtens Nieuwsblad Kinderen helpen padden oversteken Johan van Dam neemt De Agnietenberg over Volkstuintjes moeten wellicht verhuizen naar andere plek Lokale bandjes gezocht voor Koninginnedag In dit nummer. Bloeiende krokussen verlevendigen wijk De Haar Van Vollenhoven naar herdenking Caravancontrole Weekendweer OPENINGSTIJDEN vanaf 1 april a.s. 8.00 tot 20.00 uur 8.00 tot 21.00 uur 8.00 tot 20.00 uur Dorpsstraat 17 Holten Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 maart 2005 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 5 André en Jan Deijk verzor gen de Canadese Begraaf plaats, zodat deze tijdens de herdenking er piekfijn uit- Holten - Onderzoek toont aan dat klanten van de gemeente Rijssen-Holten over het alge meen tevreden zijn over de dienstverlening. De briefaf- handeling kan echter beter. De gemeente neemt actie. Eind vorig jaar en begin dit jaar is er onderzoek gedaan naar di verse elementen van de gemeen telijke dienstverlening. Er zijn vier aspecten onderzocht: de eerste contacten met de gemeen te via de telefoniste, de aanvraag voor (bouw)vergunningen, het gemeentelijk meldpunt en de briefhandeling. De afhandeling van de telefoon wordt door de gebruikers beoordeeld met een 7,4. Als suggestie komt naar vo ren om meer gebruik te gaan maken van doorkiesnummers. De tevredenheid me de bejege ning door de telefonist, de kwa liteit van het gesprek en de snel heid, is hoog. De gesprekken die inwoners met de gemeente voe ren zijn zeer doeltreffend, de meeste bellers krijgen antwoord op hun vraag. De afhandeling van de vergunning of melding wordt beoordeeld met een 7.3. Hoewel dat op zich een goede Holten - De entree van wijk De Haar wordt tijdelijk fraai geaccentueerd door een rij bloeiende'krokussen. Het gaat om een stukje ver levendiging van de wijk, dat al was afgerond, maar nu pas zichtbaar wordt. In het najaar van 2004 werden er, zo geeft Jeroen Korenromp van de gemeente Rijssen-Hol- ten aan, maar liefst 52.500 krokussen geplant aan de Ke- nemansstraat hoek Larense- weg. Ze bloeien nu en laten bij de entree van wijk De Haar iets van het voorjaar zien, iets bloeiends, terwijl de bloemen van andere planten in deze wijk nog even op zich laten wachten. Zwolle - Johan van Dam neemt het Zwolse horeca- en recreatiebedrijf De Agnieten berg over. Johan heeft ruim acht jaar voor Landal Green- Parks gewerkt, waarvan zeven jaar als parkmanager van Landal Twenhaarsveld in Hol ten. Naast de dagelijkse leiding op Landal Twenhaarsveld was zijn voornaamste taak het realiseren van de uitbreiding van het park, wat ondertussen afgerond is. Daarnaast is hij enige tijd inte rim-voorzitter geweest van de Recron Overijssel, de werkge versorganisatie van campings, bungalowparken en zwembaden en heeft hij diverse bestuurs functies bekleed in toeristische en gemeentelijke organen. De Agnietenberg in Zwolle is een zeer gerenommeerd horeca- en recreatiebedrijf in Zwolle en omgeving. Vooral de horeca ge niet een grote bekendheid. De horecagelegenheid bestaat uit een a la carte restaurant: de Wintertuin en diverse zalen voor vergaderingen en partijen. Camping de Agnietenberg is zeer mooi gelegen naast het ho recabedrijf en biedt 'mogelijkhe den voor stacaravans, chaletver- huur en toeristische plaatsen aan de bosrand of aan het water. Ook het dagrecreatieterrein aan de Agnietenplas behoort tot de ex ploitatie. De Agnietenberg horeca en re creatie heeft zo'n dertig mede werkers en beslaat zo'n elf hec tare. Het is gevestigd aan de Ha- ersterveerweg te Zwolle. Zaterdag 26 en paasmaandag 28 maart UlK Volwassenen €4,- Kinderen lot 12 jaar en 65+ «2. Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree EENVOUDIG PER AUTO BEREIKEN: A1 RICHTING HENGELO, AFRIT 30 Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt knebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u nok zoekt, dp kans is groot dat u het op één van de vele kraampjes vindt. Geopend van 09.00 tot 17.00 uur. ■(•INWegtersweg 65. 7556 BP Htngelo(O) tel 074 - 2 559 559. fa» 074 2 505 022 score is, zijn ook hier de nodige verbeteringen nog te maken. Over de medewerkers in het al gemeen is meer dan driekwart tevreden. Ook over de bejege ning door en kennis van de me dewerker is men over het alge meen tevreden. Het gemeente lijk meldpunt, jaarlijks komen er rond de 5.000 meldingen bin nen, laat een 6.7 zien. Drie we ken nadat de melding is gedaan, is ruim een vijfde van de mel dingen, volgens degene die de melding doet, niet opgelost. Ongeveer tweederde van de melders is tevreden met de snel heid, de afhandeling en de mate waarin toezeggingen zijn nage komen. Meest genoemde sug gesties voor verbetering van de afhandeling van meldingen zijn: sneller en daadwerkelijk actie ondernemen op meldingen, seri eus nemen van meldingen, mel ders beter informeren over de actie die zal worden onderno men. Lees verder op pagina 6. ziet. Pagina 7 Erik Davids had in Harfsen te kampen met een kapotte koppeling. Hij start het sei zoen op een tweede plek. Pagina 7 Broekweg - Kinderen van de basisscholen werden vorige week vrijdag bij de Broekweg uitgenodigd om het IVN en Stichting Behoud Natuur en Landschap Holten te helpen bij het oversteken van padden. Deze diertjes worden bij hun trek vaak doodgereden. Daarom werden ze geholpen bij de oversteek van de weg. De padden zitten in de winter diep onder de bladen en in de grond langs de spoorlijn bij de Broekweg. Als ze in maart wakker worden willen ze per se naar de sloten bij het industrieterrein Vletgaarsmatem Daarom is er een plastic scherm langs de weg geplaatst. Padden die willen oversteken lopen daar tegenaan en zoeken links of rechts een uitweg. Daar vallen ze in ingegraven emmers. Deze worden door helpers aan de overkant van de weg geleegd, zodat de padden veilig de andere kant bereiken. (Foto: Gert Perdon) Holten - Meermanskamp wat de sport betreft opheffen en daar woningen bouwen. De sport van Meermanskamp verplaatsen naar 't Vletgoor. Van 't Vletgoor een uniek sportcomplex maken. En de volkstuintjes verhuizen naar een andere plek in Holten. Dat is het plan waar de gemeente Rijssen-Holten mee komt om zo aan de behoeften uit met name de Holtense sportwereld te kunnen voldoen. De gemeente ging aan de slag en kwam vorige week met een schets.,'Het is een voorstel. De gemeente is niet gedwongen om dit te doen. Maar dit is wel echt een kans', aldus A. Verver van de gemeente Rijssen-Holten. De sportraad bespreekt de schetsen met de verenigingen en doet hiervan in mei verslag aan de raad en het college. In Rijssen wordt op dit moment gewerkt aan de uitbreiding van sportpark De Koerbelt. Voor de langere termijn, na 2010, wor den elders mogelijkheden onder zocht. Voor de kern Holten, zo stelt de gemeente, zijn mogelij ke oplossingen te vinden op kor te termijn. Vanuit de ambtelijke organisatie is een eerste schets gemaakt welke mogelijkheden er kunnen zijn. 'Uit een eerste onderzoek blijkt dat het over brengen van een aantal sport- voorzieningen uit sportpark Meermanskamp naar sportpark 't Vletgoor de problemen kan oplossen. Bovendien zijn er op 't Vletgoor op korte termijn moee lij kheden meer sporten te bunde len. Het idee is om het sportpark deel uit te laten maken van de omgeving; een park met een open structuur waar ook andere activiteiten georganiseerd kun nen worden', aldus de gemeente. De gemeente kijkt met name naar dit sportpark omdat 't Vlet goor de meeste ruimtelijke kan sen biedt. Bovendien geeft de provincie aan dat een sportvoor- Nu nog volkstuintjes, maar straks misschien hockeyveld? (Foto: Sander Scheperman) ziening in de kern of aan de rand van een kern moet worden gesi tueerd. 't Vletgoor voldoet aan deze criteria. De restrictie van de provincie betekent dat er weinig of geen mogelijkheden in het buitengebied zijn. In het nieuwe sportpark zou ook ruimte kun nen zijn voor onder meer een kunstgrashockeyveld en een ge combineerde ijs-skeelerbaan. "t Vletgoor kan uitgebreid wor den naar de kant van Müller Transport op, Maar om deze sportmogelijkheden te kunnen bekostigen moet er geld zijn. Dat geld zou kunnen komen van het verkopen van kavels van de voormalige Meermanskamp voor de riantere woningbouw. De gelden die daar vrijkomen kun je dan gebruiken voor de ontwikkelingen op 't Vletgoor', licht Verver toe. Voor de volks tuintjes zou dan een andere plek gevonden moeten worden. Ab Hofhuis is niet alleen fractie voorzitter van Gemeentebelang in de raad, maar hij is ook secre taris van de Volkstuinvereniging in Holten. Hij reageert eerst als secretaris van de Volkstuinver eniging. 'Als er zo'n groot ge bied voor de sport wordt vrijge maakt dan is en dient er ook een plek voor de volkstuinders in dit gebied te komen. Immers tuinie ren is evenals vissen een sport. Er is een verschil? Een visser haalt zijn oogst uit het water en een tuinder haalt zijn oogst uit de grond. Een visser voert de vissen om ze te vangen, een tuinder bemest zijn grond om te oogsten. Dus wel een sport, dus ook recht op een terrein. Nu het realiseren van een sportcomplex in groter verband bekeken wordt zal de termijn van realiseren ook langer zijn. Vandaar dat ik er vanuit ga dat we nog wel enkele jaren op de huidige locatie kun nen blijven zitten.' Als fractievoorzitter van Ge meentebelang vindt hij het een goede zaak dat het wat breder bekeken wordt. 'Maar er zullen nog wel enige gesprekken ge voerd moeten worden. Dan denk ik in de eerste plaats aan de ver enigingen die nu op Meermans kamp zitten en daar geïnvesteerd hebben. Ook de medewerking van de huidige grondeigenaren zal nodig zijn. Het potlood zal ook nog wel drie keer geslepen moeten worden om de bereke ningen van de kosten en op brengsten duidelijk te krijgen. Al met al nog veel vraagtekens. Dat is het nadeel wanneer je in zo'n vroeg stadium met een plan als dit naar buiten komt. Maar wil zo'n plan kans van slagen hebben dan moet met iedere be trokkene zo vroeg mogelijk ge sproken worden. Wij blijven het positief volgen.' Blauw Wit speelde in Nijver dal tegen SVVN Het team wist het tot een verdienstelijk gelijkspel te brengen. Holten - Mr. Pieter van Vol lenhoven zal woensdag 4 mei aanwezig zijn bij de herden kingsplechtigheid op de Cana dese Begraafplaats in Holten. Holten - Wie straks veilig met de caravan op vakantie wil, kan deze vrijdag 1 of zaterdag 2 april laten keuren bij Auto bedrijf Erik Huzen. In samenwerking met 3VO en de Politie Rijssen-Holten, wordt de caravan gekeurd en advies uitgebracht. Voor meer informa tie: Erik Huzen, 0548-366101. Licht wisselvallig weer en gelei delijk minder zacht. Goede Vrij dag wolkenvelden en geregeld zon, het blijft waarschijnlijk droog. Temperatuur 15.0 a 16.0 graden. Zaterdag meer wolken velden en kans op wat regen of een bui en minder zon. Tempe ratuur zo'n 14.0 tot 15.0 graden. Dit weerbeeld wordt veroor zaakt door een storing boven Denemarken. Tijdens de Paas dagen minder zacht met tempe raturen van 13.0 a 14.0 graden. 0800 - 77 67 867 (0800 - Prostop) www.lasertherapie.nl Als lezer san het Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - Bandjes en artiesten die graag tijdens Koninginne dag willen optreden op het buitenpodium in de Dorps straat, kunnen zich aanmel den. Tussen café 't Klavier en café 't Keuntje komt tijdens Koningin nedag een groot podium te staan. De bedoeling is dat hier plaatse lijke artiesten gaan optreden. Het programma duurt van 14.00 tot 23.00 uur. Wie belangstelling heeft, kan bellen met 't Klavier, telefoon 0548-362998 of 't Keuntje, tele foon 0548-625988. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag en Zaterdag U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats:j aan een ander door! J Telefoon:i BON heep als abonnee voor net Gebruik deze bon voorHollens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee j Dhr./mevr Adres: Inzenden aan: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Postbus 692. j Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdelina Bankrekening: j Handtekening: €48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) j 46,40 per jaar (betaalw ijze: automatisch) J (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1