te Boordevol programma voor mountainbiketeam Handbaldames verliezen Ondanks blessure eindigt Erik Davids als tweede bij endurowedstrijd in Holten v BH Trimhockey voor mannen van start Okia eerste tijdens wedstrijd Bathmen Jr Sportief Bekeken Holtenaren aan start zijspancross Harfsen Tweede schaakteam wint belangrijke uitwedstrijd Blauw Wit tegen Oranje Nassau Uitslagen handbal Medewerkers in de fout Omloop Holten afgelast ■Ni - -2^- Darttoernooi bedrijven SportAgenda Uitslagen De Eendracht W Holten uit naar Helios Erwin Autocross uitgesteld ïrnsmm ZA1 Donderdag 10 maart 2005 Holtens Nieuwsblad 9 ub Harfsen - Als het starthek zondag 20 maart valt voor de ope ningswedstrijd Zijspancross in Harfsen, lijken de hoofdprij zen op papier al verdeeld. Niets is echter minder waar. Vorig jaar won Wereldkampioen Daniël Willemsen de wedstrijd maar nipt voor zijn broer Marcel en de broederstrijd lijkt zich op de derde zondag van maart opnieuw te ontbranden op circuit 't Peppelenbos. Marcel zocht een nieuwe bakkenist en vond deze in de persoon van Bart Notten jr. uit Vorden. Het team heeft z'n zaakjes goed voor elkaar en Willemsen 2, zoals we hem nog maar even zullen noemen, lijkt in goeden doen: 'Ik ben gebrand op een goed resul taat in Harfsen,' zegt de Lochemer. 'Dat mijn broer ook achter het starthek staat deert me niet. Als ik de kans ruik hem te verslaan zal ik het zeker niet laten'. Al geruime tijd is het nieuwbakken duo in training om zodoende goed voorbereid naar Harfsen te komen. 'Het gaat goed', zegt hij. 'De motorfiets loopt goed en Bart is erg fanatiek. Dat miste ik iets bij mijn vorige passagier Réne Boon uit België. Onze samenwer king was zeker goed. maar René liet weten niet meer supergemo- tiveerd te zijn.' Vandaar dus de keuze voor Bart. Hij gaat er hele maal voor en het voelt goed. 'We begrijpen elkaar uitstekend on der het rijden, wat bij zijspansport erg belangrijk is. Een bakkenist moet precies aanvoelen wat zijn stuurman van plan is. Binnen- spoor of buitenspoor. Er rechts of links voorbij. Bart moet altijd alert regeren, anders liggen we met z'n beiden op ons hoofd.' En dat laatste wil de jongste van de Willemsen broers niet. Maar ook Johan Smit uit Markelo moet niet onderschat worden. Met zijn rijke ervaring zorgt hij samen met z'n bakkenist Gertie Eggink vaak voor verrassende uitslagen. Wim Janssen. Henk Roenhorst (Halle) zijn natuurlijk ook goed voor een plaats bij de eerste acht. Jan Willem Nijland (Laren) is ook zo'n man die voor een uit schieter kan zorgen op 'eigen' circuit en samen met zijn nieuwe passagier Harold ten Veen (Holten) moet het op 20 maart echt ge beuren. Ook de gebroeders Joink (Markelo) en Erik Haan/ Arjan ten Brinke (Holten) zijn aanwezig. Onopvallend en met een prachtige rijstijl sluipt hij vaak de top 10 in. De teams Willard Notten/ Arne Notten (Harfsen), Visser/ Noord huis (Vorden/ Goor), Beldman/ Vincent (Holten) hebben vorig jaar laten zien in de hoogste categorie thuis te horen en zullen op 20 maart in Harfsen uitkomen tegen de internationale zijspantop. Holten - Het tweede team van de Holtense schaakvereniging heeft vorige week dinsdag een uitermate belangrijke overw in ning behaald tegen Dion-Hardenberg 5. Hierdoor werd het dreigende degradatiespook definitief weggejaagd. Holten begon met een aantal remises van Henk van Beek en Jo han Klein Teeselink. Echter door een onverwachte nederlaag van Bertus van Beek leek Holten in zwaar vaarwater te komen. Rob Gervedink Nijhuis kwam ook niet verder dan remise maar door overwinningen van Dick van de Griendt en Erik Bosman kon Holten toch nog tevreden huiswaarts keren. In de interne competitie heeft Jim Klinge inmiddels de leiding ge nomen, al is zijn voorsprong nog niet zo groot. Afgelopen maan dag won hij van Ton van Oijen die door deze nederlaag zijn kam- pioensaspiraties wel op kan bergen. Hieronder de uitslagen van afgelopen maandag: Alrik Baltus - Jo han Klein Teeselink. 1-0; Erik Bosman - Henk van Beek. 0-1: Bertus van Beek - Rob Gervedink Nijhuis. 1-0; Ronald Klein Tee selink - Gcrrit Stevens, remise; Gerrit Luggenhorst - Bas van Beek, I -0; Dick van der Knaap - Cees Olij, remise; Ton van Oijen - Jim Klinge, 0-1. Ook werd twee weken geleden een begin gemaakt met de halve finale van de intern beker. Henk van Beek won van Gerrit Stevens en werd daardoor de eerste finalist. De andere partij tussen Jim Klinge en Ben van de Griendt eindigde in remise. Een replay zal binnenkort gespeeld worden. BC Holten 4 naar Enschede De uitslag (7-1) doet vermoeden dat het een simpele overwinning was. Niets is echter minder waar. Eerste heer Ismael Wind had een zware partij tegen een wat oudere Italiaanse man, zeer ge wiekst. Het werd uiteindelijk in drie games beslist in het voordeel voor Ismael Wind. 17-16, 3-15 en 9-15. De tweede heer Rolph Rikkcring had ook drie games nodig maar verloor helaas: 15-11, 13-15 en 15-4. Eerste dame Marijke Offenberg won haar partij ook met enige moeite, vooral de tweede game was spannend. Maar met doorzettingsvermogen won ze de tweede game met 13- 12, nadat ze de eerste gewonnen had met 11 -8. Over doorzettings vermogen gesproken, de tweede dame Renate Oosterik had haar eerste game verloren met 11 -4 en stond in de tweede game achter met 10-3. Toch kon ze de tweede game naar zich toetrekken met 13-10. De derde game was een formaliteit en werd gewonnen met 11-1 door Renate. Het herendubbel was ook een spannende partij. Nadat wc de eerste game met 15-7 had verloren, moesten we de tweede winnen. Dat ging zeer moeizaam en met veel geluk. Na achter te staan met 14-10 wonnen we toch met 17-14. De derde game wonnen we met 15-10. Het damesdubbel werd vrij simpel gewonnen met 15-5 en 15-3. Ook de mixen werden simpel ge wonnen eindstand 7-1 voor BC Holten. Holten 5 - Hardcnberg 4 Het vijfde team van de badmintonclub Holten behaalde 28 febru ari een 5-3-overwinning. Harrie Menkhorst maakte er een span nende partij van die uiteindelijk werd gewonnen met 15-13 en 15- 12. Harry Knuiman gaf de tegenstander in de eerste game nog de kans, winst met 15-11, maar daarna maakte hij korte metten met z'n tegenstander (15-1Alie Bijen speelde een degelijke wed strijd en won overtuigend met 11-3 en 11-4. Invalster Annemieke Kleinhcrenbrink won de eerste game met 11-6 en de tweede na een achterstand van 9-3 met 11-9. Het herendubbel liep niet goed. Dat lag voor een deel aan de Harrie/y's, maar was ook een ver dienste van de tegenstanders, verlies met 7-15 en 9-15. De dames maakten het daarna weer spannend, ze moesten nog wel even aan elkaar wennen. De eerste game leverde winst op met 15-13. de tweede ging via de verlenging verloren met 14-17. maar de derde was overduidelijk voor de Holtense dames (15-3). Alie en Harrie begonnen vervolgens goed aan de mix door de eer ste game met 15-4 te winnen, helaas werd daarna de tweede met 9-15 verloren en de beslissende derde game ging ook naar Har- denberg met 13-15. Annemieke en Harry speelden gelijktijdig en verloren in twee games met 8-15 en 13-15. Holten - Het wedstrijdseizoen voor de mountainbikers staat voor de deur en dit jaar zal het team van Bloemendal uitko men in de fun klasse. Ook vo rig jaar is er een aantal wed strijden geweest waar dit team aan heeft deelgenomen. De voorbereidingen voor het wedstrijdseizoen zijn vorig jaar november al begonnen. Samen met de hoofdsponsor Hans Bloe mendal is alles op een rijtje ge zet om ervoor te zorgen dat het Holten - Blauw Wit wacht za terdag de niet onbelangrijke thuiswedstrijd tegen midden moter Oranje Nassau uit Al melo. De wedstrijd in Almelo, met een Almelose scheidsrechter, kende een voor Blauw Wit zeer onbe vredigend einde. De ploeg is ge motiveerd om het onrecht toen aangedaan recht te zetten. De Oranje brigade kan dus een lasti ge middag op 't Vletgoor ver wachten. Verder is het voor Blauw Wit van belang om de punten thuis te houden in de race om klassenbehoud. Elke wed strijd is eigenlijk een finale. Bij winst heeft de ploeg directe aan sluiting met de ploegen onder aan de middenmoot en is er nog van alles mogelijk. Indien de weersomstandigheden het toela ten wordt om 14.30 uur afge trapt. Holten - Blauw Wit hield za terdag haar jaarlijkse mede werkeravond op sportpark 't Vletgoor. Al enkele jaren is aan deze activiteit een thema gekoppeld. Dit keer stond de avond in het teken van fout. Alles wat fout was, kon getoond worden. Er waren vele leuke creaties bij en de twee mooiste uitdossingen werden beloond met een prijsje. Verder konden de vrijwilligers deelnemen aan de karaoke wedstrijd en was er een leuke, maar foute verloting met een winnend lot dat niet ge vallen was, tenminste volgens de als Sinterklaas verklede nota ris. De damesgroep had een perfect buffet in elkaar gedraaid. De vrijwilligers lieten zich dit goed smaken. Onder het eten werden de foto's van voorgaande edities van de medewerkersavond ver toond. Dit leverde vele leuke re acties op en werkte goed op de lachspieren. Bij de karaoke werd bewezen dat het met de zangtalenten niet goed gesteld is. Menig valse toon werd ten gehore gebracht, maar leverde in het publiek wel leuke reacties op. De avond werd dan ook positief beoor deeld. Voor de organisatie een teken om ook voor het nieuwe seizoen iets te bedenken dat geënt is op een thema. team zich dit seizoen kan gaan mengen in de strijd bij de fun klasse. De rijders van het team zullen duidelijk herkenbaar zijn aan hun nieuwe Wilier mountainbik es, geheel gespoten in de kleuren van de Noorse vlag en volledig afgemonteerd met Sram-onder- delen. De bijpassende teamkleding maakt het plaatje compleet. Vanaf januari zijn de trainingen begonnen, elke maandag- en woensdagavond wordt er ge traind op de weg om ervoor te zorgen dat de we genoeg kilo meters en snelheid in de benen hebben en in het weekend wordt er getraind in het bos. Vol vertrouwen zal het team ko mende zondag van start gaan tij dens de eerste wedstrijd van het seizoen 2005 in Berlicum. Wedstrijdkalender 2005: 13 maart. Berlicum; 20 maart. Reek; 28 maart, Nieuwkuijk; 10 Marco Kok, Björn Meinders, Robert Schreurs en Peter Bloemendal van het mountainbiketeam. april, Honselersdijk; 17 april, Oldenzaal; 1 mei. Havelterberg: 8 mei, Bergschenhoek; 15 mei. Apeldoorn; 22 mei, Oss; 4 juni. Havelterberg; 5 juni, Willingen; 5 juni, Rijswijk; 19 juni, Groes- beek; 02 juli. Zoetermeer: 30 ju li, Steenwijk: 28 aug, Hoüffali- ze; 4 sept. Holten; 11 sept., Plettenberg; 11 sept., Heeswijk- Dinter; 24 sept., Kuinre; 9 okt., Gieten. Holten - De handbaldames van Holten hebben het koploper Overwetering niet zo moeilijk kunnen maken als ze gewenst hadden. Overwetering startte goed en nam in de beginfase al een 1-4- voorsprong. Holten kwam bij 6- 6 op gelijke hoogte maar speelde te onrustig. Dekkingsfouten ga ven Overwetering de kans uit te lopen naar een 6-11 -ruststand. Na rust startte Holten uitstekend en wist het binnen tien minuten terug te komen tot 10-11. Daar na kreeg Holten een aantal tijd- straffen. De gasten uit Olst be nutten de ruimten goed en na men via enkel scherpe breaks weereen 10-15-voorsprong. In de slotfase zag Holten geen kans verder terug te komen en eindig de de wedstrijd in een 12-17-ze- ge voor Overwetering. Dit team kan donderdag bij winst op rode lantaarndrager ESCA. kampioen worden. Scores Holten: Jessica Smit 5: Ju dith Tiekink 4; Dörthe Ooijen, Pau- lien Schooien en Bianca Smit 1 Heren winnen Door een ruime 21-11 -zege op het op de tweede plaats staande Plus Heeten 2 is Holten defini tief kampioen geworden. Holten maakte er een eenzijdige wed strijd van. Al in de beginfase liep Holten uit naar een 7-1- voorsprong. Bij rust was die 11- 4. Na rust geloofde Holten het wel en werden vele goede kan sen onnodig gemist. Ondanks dat zag Heeten geen kans om teug te komen. Holten won met 21-11. Holten - Handbaldames 2 boekte een ruime zege op CVO 3. Hollen was op alle fronten sterker. Via een 10-1-stand bij rust liep men uit naar een al leszeggende 18-5-overwinning. Dames Al had het vooral in de eerste helft zwaar te stellen met de offensieve dekking van Over wetering A 1. Holten speelde te passief en mede daardoor was de stand bij rust 4-4. na rust konden de gasten uit Olst het tempo niet vasthouden en gingen fouten maken. Holten profiteerde daar goed van en wist zo een keurige 15-11-zege te boeken. Dames A2 moest tegen koploper Nijhof Broekland. Holten bood vooral in de eerste helft goed partij (4-7). Na rust kwam men conditioneel te kort waardoor toch nog met 9-19 werd verlo ren. Meisje B speelde een goede wedstrijd tegen SDOL. Na een gelijk stand bij rust had Holte net de pech om in de slotfase met 15-13 te verliezen. Meisjes C speelde een leuke eer ste helft tegen Voorwaarts (7-1) Na rust was het gedaan en verl oor Holten uiteindelijk met 19- Holten - De vijftig kilometer lange Omloop van Holten, een toertocht die voor afgelopen zondag 6 maart op de kalen der stond van de Wielerver eniging Holten, werd vanwege de sneeuwval en de lage tem peraturen afgelast. Het grote aantal gladde plekken zou zorgen voor gevaarlijke si tuaties, de veiligheid van de ren ners kon hierdoor niet worden gegarandeerd. Verder konden er door de bevro ren ondergrond moeilijk rich tingspijlen worden geplaatst. De organisatie kon daardoor geen tocht organiseren die voldeed aan hun veiligheidseisen en kwaliteitseisen. De volgende tocht die de Wie lervereniging Holten hodut, is de Holterbergtoer op zaterdag 7 mei. Er kan dan gekozen worden uit een afstand van 70. 100 of 150 kilometer. Holten - Erik Davids werd tij dens de Enduro in Holten, af gelopen zaterdag 26 februari, tweede. Zijn broer Alan reed op afstand als derde, maar moest twee uur voor het einde toch afstappen wegens techni sche problemen. Voor Erik een knappe prestatie, vooral gezien hij sinds januari herstellende is van een arm uit de kom. Volgens de artsen kon hij wel gaan rijden, maar natuur lijk wel oppassen geblazen. Hij reed daags voor de enduro een paar rondjes op het industrieter rein Vletgaarsmaten en dat kon hij goed volhouden. Zijn missie voor de wedstrijd in Holten: te eindigen op de tweede plek. Hij reed echter zo goed, dat hij soms zelfs sneller was dan zijn directe concurrent. Erik begon zijn missie aan te passen en dacht er zelfs aan om er een eerste plaats uit te halen. Echter, hij kreeg pech. Rem vloeistofliep uit zijn motor, wat zorgde voor vertraging. Daar naast sloeg de vermoeidheid toe. Vooral ook door de zware om standigheden: de blubberige on dergrond. Alhoewel, dat voor Erik juist goed terrein is om te scoren. De Holtenaar maakte een ver standig besluit met hemzelf: hij bleef voor de tweede plaats gaan en wilde zichzelf niet forceren. En dat lukte hem uiteindelijk. Erik blijft in het algemene kam pioenschap bovenaan staan. (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - Dartclub Tik \an de Mölle Dijkerhoek en café restaurant Het Bonte Paard houden in de week van 28 maart tot en met 1 april een darttoernooi voor bedrijven en verenigingen. Een team bestaat uit vier perso nen (met daarin maximaal twee competitiespelers). Bedrijven, verenigingen en vriendenclubs zijn van harte welkom. Opgave hiervoor is nog moge lijk tot en met 12 maart in Het Bonte Paard, telefoon 0548- 361202. Het inschrijfgeld be draagt 20 euro per team. Holten - In het hockeyclubhuis aan de Molenbelterweg werd donderdag 3 maart een infor matieavond gehouden voor he ren uit Holten en omgeving die belangstelling hebben om met elkaar te gaan trimhockeyen. Deze hockeytrainingen zullen voornamelijk bestaan uit de aan pak van techniek, tactiek, condi tie, met ter afsluiting een partij hockey. Uitgangspunt is dat heren met en zonder hockeyervaring met el kaar een uur per week trainen. De mogelijkheid bestaat om met elkaar ook aan toernooien in de regio deel te nemen. HCH heeft in competitieverband al een Heren 1 team. en Vetera- nenteam. Op donderdag 7 april is de eerste training om 20.30 uur aan de Molenbelterweg. Geheel vrijblijvend kan er wor den meegetraind met deze nieu we groep heren die dan eindelijk voor het eerst met elkaar de hoc keyvelden in Holten gaan be proeven. Voor meer informatie hierover, bel met de trainerscoordinator, Roel Leeuwenburgh, telefoon 0548 - 657271 of bezoek de website www.hockeyclubhol ten. ill of e-mail info@hockey- clubholten.nl Bathmen - Op een goed bezet deelnemersveld in de manege in Bathmen heeft touwtrek vereniging Okia eeirgoede sei zoenstart gemaakt. De Okia Heren kwamen uit in de 680 kiloklasse, waar ze zeer ver rassend eerste werden. In de koude manege in Bathmen moesten de touwtrekschoenen uit het vet worden gehaald. Op de weegschaal bleek het gewicht ook nog mee te zitten: 675 kilo gram. Dus kon de strijd begin nen. Eerst tegen de Valleitrek kers. welke zeer sterk voor de dag kwamen. Eerst werd afge wacht waarna de tegenstander in de fout ging en Okia kon profite ren en de beide beurten kon te winnen. Zo liepen ze goed door het toernooi en op het einde kwamen ze Eibergen en Heure nog tegen, maar deze twee ploe gen konden, net als de rest. niet tegen Okia op. Zo werden ze on geslagen kampioen. Uitslagen: 1: Okia. 18 punten. 2: Valleitrekkers 2, 16 punten: 3: Eibergen. 13 punten: 4: Heu re 13 punten; 5: Valleitrekkers 1. 10 punten; 6: Vechtlust 7 punten: 7: Vios Bizons 7 pun ten: 8 EHTC 1, 4 punten: 9: EHTC 2, 2 punten: 10: Treklust, 0 punten. Blauw Wit Zaterdag 12 maart Blauw Wit 1 - Oranje Nassau 1. 14.30 uur: AZSV 3 - Blauw Wit 2. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Zelos 5 - Blauw Wit 3. 12.30 uur (vertrek 1 1.00 uur); Haaksber gen 7 - Blauw Wit 4. 13.00 uur (vertrek 11.45 uur): Blauw Wit 5 - Vierhouten'82 3, 14.30 uur: Haarle Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Lettele BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit C2 - De Zweef C3. 12.30 uur; Blauw Wit C3 - Hul- zense Boys C3, 10.30 uur: Blauw Wit MA 1 - IJVV MA 1, 11.30 uur; Blauw Wit Dl - Voorwaarts V. Dl, 10.30 uur; Nieuw-Heeten D2 - Blauw Wit D2, 1 1.00 uur (vertrek 10.15 uur): Blauw Wit El - Rohda R. E4, 10.30 uur; SDOL E2 - Blauw Wit E2, 1 1.00 uur (ver trek 10.00 uur): Rohda R. E7 - Blauw Wit E3, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit F1 - Hul- zense Boys F2, 9.30 uur; Rohda R. F3 - Blauw Wit F2. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F3 - Wesepe F2, 9.30 uur; Hee ten F4 - Blauw Wit F4. 11.30 uur (vertrek 10.45 uur); Blauw Wit F5 - Wijhe'92 F8, 9.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 11 maart Dalfsen 3 - Blauw Wit 1. 21.00 uur (vertrek 20.00 uur): Schalk haar 5 - Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 18,15 uur). Dinsdag 15 maart Blauw Wit 2 - Helios 8, 22.00 uur. VV Holten Zaterdag 12 maart Schalkhaar A2 - Holten Al, 15.00 uur (vertrek 14.00 uur); Holten BI - Nieuw-Heeten BID, 14.30 uur; Overwetering Cl - Holten Cl, 12.30 uur (ver trek 11.15 uur); De Zweef C5 - Holten C2, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur): Holten C3D - Kloos terhaar Cl. 13.00 uur; Holten D2 - Excelsior'31 D7, 10.00 uur: Holten El - Excelsior'3I E5, 10.00 uur; Enter Vooruit E3 - Holten E2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Hulzense Boys E5 - Holten E3. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Omhoog F4 - Holten Fl, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Holten F2 - Enter F3, 11.00 uur, Enter F4 - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F4 - Oranje Nassau Fl 1, 11.00 uur; ATC'65 F9 - Holten F5, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten MB1 - Rood Zwart MB, 14.00 uur; Holten MB2 - Victoria'28 MB, 14.00 uur. Handbal Zaterdag 12 maart SDOL - Dames 1. 19.00 uur; Meisjes D - Leerkes/ Haarle, 12.00 uur. Zondag 13 maart Zwolle - Dames Al. 12.05 uur; Achilles - Heren, 16.30 uur. Holten - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Een dracht. Geweer Klasse A 1. W. Paalman. 175 punten: 2 M. Aanstoot, 166 punten; 3. F. Hoes, 149 punten. Klasse B 1. M. Krikkink. 162 punten; 2. G.J. van Aefst, 158 punten. Pistool 1H. Nekkers, 167 punten: 2. H. Paalman, 159 punten; 3. A. Schuppert, 154 punten. Vuurbuks 1J. Reinaardus, 78 punten; 2. E. Grootentraast, 71 punten; 3. G. Möring, 69 punten. Opgelegd 55+ Klasse A 1. G. Haverslag, 192 punten; 2. G. Schuppert, 185 punten; 3. A. Paalman, 184 punten; 4. D. Jan sen, 162 punten. Klasse B 1. J. Klooster, 172 punten. Holten - VV Holten speelt zon dag 13 maart de belangrijke uitwedstrijd tegen Helios. De Deventernaren staan op de tweede plaats van de ranglijst, op ruime afstand van het onaan tastbare De Gazelle. De thuis wedstrijd in Holten werd door de roodzwarten kansloos verlo ren (0-3). Een mooie gelegen heid om op sportieve wijze re vanche te nemen. Bij winst lonkt nog steeds een periodetitel. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Colmschate-zuid en begint om 14.00 uur. Holten - De Erwin Autocross die voor Tweede Paasdag gepland staat, gaat niet door. De nieuwe datum is nu 12 juni.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 9