WD start enquête in Holten over VSP Guusta Struik geeft cursus in zelf je eigen lingerie maken 8 H.M.V. 8 Renate Dorrestein over haar werk Voorbereidingen op grote herdenking in volle gang Voorjaarsconcert HMV Boete voor links fietsen Appie Roeterdink: 'Ik heb plezier in m'n werk' Waerdenborch haalt 19.000 euro op tijdens themadag Pony belandt in zwembad Auto met trailer in sloot Optreden Korhanen Lezers Schrijven Jaarvergadering EHBO Holten Wijnproeven met Gustav Krug Regiotaxi Twente Passieconcert Veluwse Cantorij Bijeenkomst NBvP Holten Overgangen afgesloten Vergadering Rode Kruis Voorspeelavond muziekschool Draadloos internet Nieuwe collectie Vreeman Mode Internetsite Reeperbahner Donderdag 10 maart 2005 Holtens Nieuwsblad 7 Dijkerhoek - Het is dinsdag 15 maart veertig jaar geleden dat Albert Jan - in de volksmond Appie - Roeterdink als timmer man in dienst trad van Paalman-Tempelman in de zogeheten Waterhoek, om er vervolgens nooit meer weg te gaan. Met zijn vrouw Zwaantje, z'n kinderen, verdere naaste familie en zijn werkgevers, zal het jubileum die dag worden gevierd met een heerlijk etentje. Op 2 april wordt er feestgevierd in wat groter verbond met onder andere collega's en de buren. 'Ik heb na m'n schooljaren eerst anderhalfjaar bij een andere baas gewerkt. Daar had ik het niet erg naar de zin. Toen ben ik samen met een collega, die nu een eigen bouwbedrijf heeft, in dienst ge komen van Paalman Tempelman, als timmerman en dat ben ik al tijd gebleven. Tot mijn eigen plezier.' 'We werkten toen met acht man. Allemaal timmerlui, inclusief de oude baas Graatsberend en schoonzoon Henk Tempelman. Met selaars waren hier toen nog niet in dienst. Die kwamen er een paar jaar later bij.' 'Het eerste huis wat ik bij Paalman Tempelman mee heb helpen bouwen, was, wat men toen noemde, een zilverpapierhuis. Een woning die er in één dag stond. Dat was in Wesepe. Later zijn er van dat type wel meer in de omgeving gebouwd. Op een gegeven moment is men gestopt met de bouw van dit soort woningen en ging toch de voorkeur uit naar traditionelere bouw.' Net als in elke sector, is er natuurlijk ook in de bouw veel veran derd de laatste jaren. 'Vroeger keken we niet op een uurtje. Ook de baas niet. Maar tegenwoordig telt elk uur en moet worden doorberekend aan de klant. Dat is bij elk bedrijf zo. En dat maakt bouwen duur.' Dat beaamt ook Dirk Tempelman, met broer Bennie en Albert ter Avest de nieuwe staf van Paalman-Tempelman, vormend. 'Vroeger was het kostenplaatje voor materiaal hoger dan het ar beidsloon. Tegenwoordig is dat andersom.' Appie: 'En al die regels en wetjes waar een bedrijf mee te maken heeft. Neem alleen al de veiligheid. We hebben allemaal een reeks cursussen gedaan op dat gebied en Paalman Tempelman houdt zich goed aan alle voorschriften.' 'Ik ben nu gestopt met het volgen van cursussen. Ik wil nu alleen nog maar aan het werk.' En dat laatste wordt bemoeilijkt door ge zondheidsklachten, het afgelopen anderhalfjaar. 'Maar als het even kan, wil ik zo snel mogelijk weer aan de slag, want ik heb plezier in mijn werk. Bovendien ben iK, maar ook mijn gezin, een beetje met het bedrijf vergroeid. Mijn vrouw Zwaantje en ik zijn na ons huwelijk, 35 jaar geleden, vanuit Bath- men hier naast het bedrijf komen wonen. Onze kinderen zijn op gegroeid met de kinderen van Tempelman; dat geeft toch een spe ciale band. Dus niet alleen wat werk betreft, heb ik het goed naar m'n zin, maar ook het wonen hier in 'n Waterhook. Een gruwelijk fijne buurt, waar je goed van op aan kunt. En dat is ons toch ook alles waard.' (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch heeft in de week voor kerst 2004 zich ingezet om geld in te zamelen voor een viertal projecten. Nu alle sponsorgelden en toegezegde be dragen binnen zijn, kan overgegaan worden tot uitreiking van de bedragen. In totaal gaat het om 19.000 euro. Vertegenwoordigers van de projecten zullen dc bedragen in de vorm van symbolische cheques ontvangen. Het betreft de projec ten van Stichting Manengouba, een gehandicaptenproject in Ka meroen; Stichting SOLA, een project voor weeskinderen en een weeshuis in Ghana: Stichting Charmain. een project dat waterop- vangbakken op Oost Timor financiert; Stichting Wereldkinderen, het project Mutino Friends dat een waterpomp en pijplijn voor het dorp Mutino bekostigt. Van de drie uit het weiland ontsnapte pony's belandde er één in een zwembad Holten - Drie pony's ontsnapten vrijdagmorgen 4 maart uit een weiland aan de Raalterweg in Holten. Het hek bleek niet goed afgesloten te zijn. Twee pony's waren al gauw terecht. Het derde paard belandde echter in een zwembad achter een nabij gelegen woning. Het zwembad zat vol met water en was afgedekt met een golfplaat met daaronder een dun laagje ijs. Het dier stond vrijwel geheel in het ijskoude water. Zowel de brandweer als een dierenarts kwa men om het dier te helpen. Medewerkers van de brandweer heb ben het dier uit het water getakeld, gedroogd en in dekens gewik keld. Eigenaar van de pony's is een vrouw uit Deventer. De pony heeft het goed overleefd, door de uitstekende hulp van brandweer en politie. Het dier kwam er met 34,5 graad uit het wa ter en heeft er geen longontsteking aan overgehouden. Ondanks dat het dier toch een uur in het water heeft gezeten, voordat de kraan kwam om de pony eruit te halen. Haarle - Op de Poggenbeltweg in Haarle vond woensdag 2 maart vond om 21.15 uur een ongeval plaats. Een 45-jarige vrouw uit Holten reed in haar auto met daarachter een paard entrailer in de richting van Haarle. Het had al even ge sneeuwd en het wegdek was hierdoor glad. De vrouw kwam met de w ielen van haar auto in de berm terecht en raakte ver volgens in een slip. Zowel de auto als dc paardentrailer belandden op de linker zijde in de brede sloot, waarin het water een meter diep stond. De vrouw is zelf het water in gegaan en wilde haar paard bevrijden. Zij kreeg echter de klep van de paardentrailer niet open. Een duik- ploeg van de brandweer wist echter dc klus te klaren. Wonder boven wonder is het paard steeds rustig gebleven. In eer ste instantie stond het op de benen, op de zijkant van de trailer, maar later ging het liggen en bevond zich deels in het koude wa ter. Toen de duikploeg de klep geopend had, het het dier zich gewillig naar dc wal begeleiden. De dierenarts, die al snel na de melding was gealarmeerd, heeft het dier gecontroleerd. De 45-jarige vrouw kon haar geluk niet op toen bleek dat het paard, afgezien van een lichte verwonding aan het been en wat onderkoeling, niets had opgelopen. Dc boer van de nabij gelegen boerderij was zo vriendelijk de vrouw en haar paard op-te vangen. Holten - VVD Rijssen-Holten is de al ruim twintig jaar du rende discussie over de ver keerssituatie in Holten meer dan zat. De vele onderzoeken en gedachtewisselingen zijn niet alleen tijdrovend, maar kosten ook nog eens heel veel geld. De VVD vindt het daar om de hoogste tijd om in plaats van de politiek, de Hol- tense burgers eens aan het woord te laten. Wat vinden zij nou van de verkeerssituatie in Holten? Daar wil de VVD ach terkomen met behulp van een enquête. Alle Holtenaren ontvangen bin nenkort een enquête in hun brie venbus met vragen over onder meer de Maïsweg en de noorde lijke en zuidelijke rondweg. De uitslag van de enquête is van groot belang. Bij het bepalen van haar standpunten wil de VVD namelijk rekening houden met de mening van de burgers die uit dc enquête naar voren komt. De VVD neemt haar volksvertegenwoordigende rol De besluitvorming rondom het Zilverzandwegtracé was voor de VVD een belangrijke aanleiding voor het opstellen van een en quête over de verkeerssituatie in Holten. Maar liefst achttienhon derd handtekeningen van Hol- tense burgers tegen het Zilver zandwegtracé belandden in de prullenbak. Met als gevolg dat tegen de wens van deze Holtena ren in werd besloten het be treffende tracé aan te leggen. Dit Het Groenewegje zou in de plannen kunnen worden opgewaardeerd tot noordelijke rondweg. (Fo to: Sander Scheperman) stelde de VVD erg teleur. De partij wil dan ook voorkomen dat de besluitvorming rondom bijvoorbeeld de Maïsweg of de noordelijke of zuidelijke rond weg op eenzelfde manier ver loopt. Het doel van de politiek is om het centrum van Holten verkeer sluw te maken. Een centrum met minder verkeer is veiliger en aantrekkelijker. Om een ver keersluw centrum te realiseren, zijn er andere routes nodig voor het interne en doorgaande ver keer. Zo is de afgelopen jaren gesproken over een noordelijke of zuidelijke rondweg, de Maïs weg en het H.J. Wansink- en Zilverzandwegtracé. Belangrijk Holten - Renate Dorrestein geeft dinsdag 15 maart om 20.00 uur een lezing in De Boschkamp. Dit evenement is georganiseerd door de Stich ting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten en de Stichting Kunst en Cultuur Holten. Renate Dorrestein (1954) begon in de journalistiek bij het week blad Panorama. Vanaf 1982 is ze redactrice bij het tijdschrift Op zij. In haar columns geeft zij ui ting aan haar feministische op vattingen. Ze is ook columniste bij Dc Tijd en Bzzlletin. In 1983 verschijnt haar eerste roman Buitenstaanders. Daarna volgden nog vele titels. Dorres tein voelt verwantschap met schrijfsters als Fay Weldon en Beryl Bainbridge. die net als zij het wonderbaarlijke in hun werk samenvoegen met maatschappe lijke betrokkenheid. Half no vember 2004 is Dorresteins nieuwste boek Zolang er leven is verschenen, waarover zij onge twijfeld zal vertellen. Kaarten zijn verkrijgbaar in de biblio theek en in het dotpshuis. Leden en donateurs 5 euro, scholieren 3 euro, overigen 8 euro. Holten - Het is 5 mei zestig jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. Daarom wordt er een grote herden king gehouden op de Cana dese Begraafplaats in Hol ten. Vanuit Canada hebben zich tot nu toe zo'n achthonderd veteranen aangemeld bij de Stichting Welcome Again Ve terans en bij Thank You Cana da. Het programma dat wordt opgesteld door de Stichting Welcome Again Veterans, zal ook door talrijke hoogwaar digheidsbekleders worden bij gewoond. Daarnaast komt er een Canadees kinderkoor en een mannekoor. Een aantal bands zal de ceremonie luister bij zetten. De herdenkingsce remonie zal, zoals altijd, een Holtense herdenking blijven met onder meer bloemlegging door schoolkinderen en mede werking van HMV. Wie de herdenking bij wil wo nen op 4 mei, kan vanaf medio april kaarten verkrijgen bij de vvv-kantoren in Holten en in Rijssen. Met deze kaarten kan men gebruik maken van de pendelbussen naar de begraaf plaats. Holten - Guusta Struik geeft in de kelder onder haar woning tweemaal per week les aan mensen die willen leren hun ei gen kleding of dat voor hun kinderen, zelf te maken. Guusta: 'Dat gebeurt in groepjes van vijf, maximaal zes menen. Dan kan ik voor iedereen aan dacht hebben en bovendien heb ik hier vijf naaimachines staan. Dan hoeft niemand te wachten om aan het werk te kunnen. Ik geef nu een paar jaar les en dat bevalt me prima. Maar ik zocht er eigenlijk wel een uitda ging bij. een soort van speciali satie. En die heb ik nu gevonden in het zelf maken van lingerie, bh's en slips. Ik heb daarin les gekregen van een mevrouw uit Hilversum die mij ook begeleidt met de in koop van stoffen. Inmiddels heb ik al een aantal dames waarvoor ik lingerie maak en dat bevalt heel goed. Zeker bij dames die een nogal moeilijke maat hebben, want je kunt alles precies op maat ma ken. In het voorjaar wil ik een aantal lessen geven over het zelf maken van lingerie, want als je dat eenmaal onder de knie hebt is het echt heel leuk werk. Belangstellenden kunnen meer informatie krijgen bij Guusta, telefoon 0548-366473. (Foto: Johan Bolink) Holten - Dit jaar viert de Hol tense Muziek Vereniging HMV haar 60-jarig jubileum. Om dat te vieren zijn er dit jaar meerdere muzikale activi teiten gepland. Zo wordt er onder meer een Taptoe gehouden op 5 mei en wordt er gewerkt aan concerten in samenwerking met andere or kesten. Het Gelders Fanfare Or kest (GFO) zal een concert gaan geven en in de zomer zal er een concertreeks zijn van andere or kesten en muziekverenigingen. Voor meer informatie kan men kijken op de website van HMV: www.hmv-holten.com Met de eigen muzikale activitei ten zal begonnen worden op vrijdag 18 maart. Dan verzorgt HMV haar jaarlijkse voorjaars concert in de kandelaar. Het concert begint om 20.00 uur. Aan dit concert werken het leer lingenorkest, het orkest en de drumband mee. Het thema van het concert is Rondje Nederland. Hierbij ko men alle provincies van Neder land aan bod. Het wordt een concert met voor elk wat wils waarbij veel verschillende mu ziekrichtingen aan bod komen (jazzmuziek, Oudhollandse lie deren, marsmuziek, en moderne fanfare harmoniemuziek). Bij alle donateurs van HMV zal binnenkort het jaarlijkse dona- teursgeld worden opgehaald. Al le donateurs ontvangen dan te vens een uitnodiging voor twee personen v oor het voorjaarscon cert. Daarnaast is iedereen wel kom, er zal een entreeprijs van 4 euro worden gevraagd voor vol wassenen en een entreeprijs van 2 euro voor kinderen in de basis schoolleeftijd. Zondag voor een week keken wij toevallig naar een uitzen ding op de tv over een agent in een kleine plaats in de grens streek. De manier waarop deze man met de jeugd aldaar omging, was zeer plezierig. Het deed ons terugdenken aan een paar weken geleden. Onze zoon, dertien jaar, kwam thuis uit school en bleef wat om ons heen drentelen. Dit is een teken: ik moet iets vertellen en weet niet hoe jullie hierop gaan reageren. 'Ik heb vanmorgen een bekeu ring gekregen.' Hij vertelde dat hij cn links én over het trottoir had gefietst. Hij had de plaatselijke agent herkend als de vader van een vriendje waarmee hij een aantal jaren geleden speelde en noem de dit. Maar de agent gaf geen enkele blijk van herkenning. Frustrerend vond hij wel dat tij dens het uitschrijven van de bon nog een aantal jongens op dezelfde foute wijze achter langs kwamen fietsen. Zij mochten echter doorfïetsen. De bekeuring bedraSgt 13 euro. Als opvoeders hadden wij de voorkeur gegeven aan een ste vige reprimande, maar wij zijn natuurlijk partijdig in deze situ atie. Diezelfde middag zagen wij tij dens het boodschappen doen de zoon van bedoelde agent fiet sen in het dorp. Hij fietste links van de weg en over het trottoir. Naam en adres zijn bij de re dactie bekend. is dat de alternatieve routes moeten aansluiten op het provin ciale wegennet. Maar wat vindt de Holtense bevolking van de al ternatieve routes die door de po litiek zijn gekozen? En zijn zij het er überhaupt mee eens dat het centrum van Holten verkeer sluw moet worden? De VVD steekt de kop niet in het zand maar staat open voor de mening van de Holtense bevolking. Holten - EHBO Holten houdt dinsdag 22 maart om 20.00 uur haar ledenjaarvergade ring in zaal de Biester aan de Stationstraat 10. Na de pauze volgt een discussie programma over het functione ren van de EHBO in het alge meen en de afdeling in het bij zonder. Voorzitter Johan Schup- pert zal een aantal stellingen voorleggen, waarop in groepen een mening gegeven wordt. De meningen worden meegeno men in de lesopzet voor volgend Holten - In samenwerking met het Twentsch Wijnhuis houdt restaurant hotel De Swarte Ruijter woensdag 16 maart vanaf 19.00 uur een Wine Dine met wijnkenner Gustav Krug. Krug van het befaamde wijnhuis Krug uit Gumpoldskirchen, zal persoonlijk aanwezig zijn om zijn wijnen nader toe te lichten. De verschillende wijnen zullen worden geschonken in combina tie met bijpassende gerechten, bereidt door Erik de Mönnink van de Swarte Ruijter. Er wordt een viergangenmenu geserveerd met twee bijpassende wijnen per gerecht. Reserveren voor dit evenement kan bij De Swarte Ruijter. Hol- terbergweg 7, telefoon 0548- 596660. Holten - Op initiatief van de Regio Twente wordt een on derzoek gestart of de Regio taxi in heel Twente kan gaan rijden. De zeven gemeenten waar de Regiotaxi nog niet rijdt Wier den. Rijssen-Holten. Dinkel- land, Losser, Oldenzaal, Tub- bergen en Twenterand nemen voor de zomer een beslissing over het daadwerkelijk invoeren van Regiotaxi Twente in hun ge meente. Regio Twente wil hiermee het aanbod van het openbaar ver voer verbeteren. Als de zeven gemeenten akkoord gaan. kun- nen alle inwoners van Twente vanaf april 2006 gebruik maken van de Regiotaxi. Bathmen - In de concertserie uitgaande van de Stichting Muziekkring Bathmen heeft zondag 20 maart om 15.00 uur een passieconcert plaats in de HH-kerk in Bathmen. De Veluwse Cantorij begint met a capella koorzang, zou el uit he den als verleden. Naast hedendaagse composities van Vic Nees en Reinier Maliep aard, wordt werk uitgevoerd van de romanticus Rheinberger en de renaissance componisten Or- landus Lassus, Guerreros, Lobo en Andrea Gabrieli. Laren - Koor De Hoolter Kor hanen zingt tijdens het Frühs- hoppen op zondag 13 maart in Markelo in de Exelse Molen. Het Frühshoppen van Laorns Plezeer begint om 11.30 uur. De entree bedraagt 5 euro. Naast de Hoolter Korhanen, tre den ook de Maarkei Mennekes op. Holten - De afdelingsavond van dc NBvP Vrouwen van Nu wordt woensdag 16 maart om 20.00 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Deze avond wordt verzorgd door G. Hazewinkel uit Eiber gen. Hij zal vertellen over paas- verhalen maar vooral paasge- bruiken. Voor inlichtingen: telefoon 0548-362092. Holten - Wegens spoorwerk- zaamheden zijn in het week end van 18 maart vanaf 23.00 uur tot 21 maart 5.00 uur en kele overgangen in Holten af gesloten. Het gaat om de overgangen in de Oude Stationsweg, Drostenweg, Doorlopendedijk en Geskesdijk. Holten - De jaarlijkse algeme ne ledenvergadering van het Nederlandse Rode Kruis Hol ten wordt maandag 21 maart om 20.00 uur gehouden in café De Biester. In de vergadering wordt onder meer het jaarverslag, het finan cieel verslag en het jaarverslag van de Welfare doorgenomen. Holten - Het Muziek Onder wijs Centrum houdt vrijdag 11 maart om 19.00 uur een voorspeelavond in de grote zaal van Irene. De toegang is gratis. Alle instrumenten komen aan bod, zodat belangstellenden hun favoriete instrument kunnen uit proberen. Er zijn nog plekken vrij. dus op geven voor een cursus is moge lijk. Nieuw-Heeten/ Okkenbroek - Stichting W in (Wireless Inter net Nieuw-Heeten) heeft er voor gezorgd dat de Nieuw- Heetenaren sinds kort kunnen internetten via breedband. Er werd een mast geplaatst die de signalen via een zender in Raalte ontvangt en doorzendt. Om ook mensen in Okkenbroek en een deel van Espelo en Dij kerhoek in de gelegenheid te stellen om draadloos te kunnen internetten, wordt binnenkort, zodra de vorst uit de grond is, bij dorpshuis Ons Centrum een mast geplaatst die weer de sig nalen via Nieuw-Heeten door geeft aan de gebruikers. De verwachting is dat half april alle aansluitingen gerealiseerd zullen zijn. Harfsen - Vreeman Mode in Harfsen presenteert donder dag 10. vrijdag 11 en zaterdag 12 maart de nieuwe voorjaars- en zomercollectie in dames- en herenkleding. Er wordt donderdags twee keer een kleine modeshow gehouden. Tussen 10.00 en 11.00 uur en van 14.30 tot 15.30 uur. Dan wordt de nieuwe vooiiaarsmode geshowd voor dames en heren van vijftig jaar en ouder. Dijkerhoek - De Dijkerhoekse band Reeperbahner Stim- mungsmacher heeft een eigen internetsite. Op www.stimungsmacher.nl staat onder meer het laatste nieuws over de band en de agen da waar de Reeperbahner Stim- mungsmacher te zien is.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7