Flim wil units voor jongeren op 't Vletgoor nu Verhoging internationale status levert nog meer topatleten op Holtens Nieuwsblad Wintersporten op Holterberg Bezwaren tegen kappen ongegrond In dit nummer. Wijkagent Hans IJmker wil praten met hangjongeren Verdachten insluipingen in woningen aangehouden Laatste winterrestanten uitzoeken TerStal Triathlon Holten krijgt etiket European Premium Cup Race Junioratleten uitgenodigd voor wedstrijd in Hongarije Motocross afgelast Weekendweer m Donderdag 10 maart 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Wethouder J. Flim- Gerritsen wil binnen korte tijd units laten plaatsen voor de Hoitense jongeren op het Vlet goor. Ze vertelde al gesprek ken gevoerd te hebben met Blauw Wit en Okia, maar ook met de jongerenwerker die met een aantal Hoitense jonge ren door Holten trok op zoek naar een locatie. De wethouder wilde zich overi gens niet vastleggen op een da tum, zoals door PvdA-raadslid M. Tijhof-Zwijnenberg ge vraagd werd. Aangenomen wordt dat alles ruim voor de zo mervakantie geregeld is. De zaak kwam ter sprake in de com missie Maatschappelijke Dienst verlening, naar aanleiding van een brief die Socuwe naar de ge meente schreef. Flim-Gerritsen en de Hoitense jongeren waren niet de enigen die op zoek gingen. Ook PvdA- raadslid M. Tijhof-Zwijnenberg trok Holten in. Ze kwam terecht op de Kol, bij leegstaande be drijfspanden. 'Daar moet toch Holten - Alhoewel de midden standers zelf niet echt veel last hebben van hangjongeren in het centrum, blijken vooral oudere klanten soms wel ang stig te zijn. Ondanks dat de jongeren geen vlieg kwaad doen, vinden sommigen het toch niet prettig om er langs te moeten lopen. Wijkagent Hans IJmker was af gelopen maandag in restaurant De Swarte Ruijter uitgenodigd, om onder meer daarover te pra ten met leden van de Hoitense Handelsvereniging. 'Ze doen ook goede dingen', benadrukt Hans. 'Zo hebben ze laatst zelfs een fietsendief aangehouden en daarna de politie gebeld.' Toch blijkt de groep op de rode pleintje voor velen beangsti gend te zijn. Hans: 'De groep wordt wel steeds groter. En nu ze met auto's komen, levert het vaak geluidsoverlast op.' De wijkagent wil alle jongeren een keer uitnodigen om te gaan praten. 'En als ze iets aangeven, dan ga ik daarmee naar de ge meente. Tot nu toe biedt de ge meente helemaal niets aan de jongeren.' Zij willen dan ook best naar een andere locatie, maar deze is er op dit moment niet. 'Dan kun je wel zeggen: ga dan op Kalfstermansweide staan, maar daar staan ze dan in het donker. Ze willen natuurlijk wel wat kunnen zien. Ze doen geen vlieg kwaad, maar ze staan daar gewoon voor de gezellig heid.' Met straathoekwerker Mink zal wel graffitiproject worden op gestart. 'Donderdag 7 april om 13.00 uur wordt daarmee be gonnen. Bert Wansink van de Albert Heijn heeft daarvoor een muur van zijn schuur aan de Kalfstermansweide beschikbaar gesteld. Deze zal eerst wit wor den gespoten, en daarna kunnen ze hun gang gaan', aldus de wijkagent. Wel is hier profes sionele begeleiding bij aanwe zig en zelfs een graffitikunste naar, die ook bij het muziekfes tival Lowlands kunstwerken maakt. Omwonenden maakten in eerste instantie wel bezwaar, omdat ze bang zijn dat na de schuurmuur hun eigen huis on der de verf wordt gezet. Erva ring leert, volgens de wijkagent, dat dit niet gebeurt. Holten - De gemeente Rijssen- Holten verleende een vergun ning voor het kappen en rooien van bomen en ander houtgewas op een bosperceel aan de Via- nenweg 160-1 tot en met 160- 39, Tegen dit besluit dienden de familie Ansink-Schipper en de heren De Boer en Van Macke- lenberg bezwaar in. De gemeente verleende ook een sloopvergunning voor het slopen van vier recreatiewoningen op de percelen Vianenweg 158, 159, 160 en 162. De familie Ansink- Schipper maakte bezwaar tegen dit besluit. De gemeente ver klaarde deze bezwaarschriften ongegrond, waarop de indieners vervolgens in beroep gingen. Maar ook de rechtbank verklaar de de bezwaarschriften onge grond. Lelystad - In het kader van een onderzoek van de Bovenregio nale Recherche Noord- en Oost Nederland zijn onlangs in Lely stad drie verdachten aangehou den op verdenking van verschei dene insluipingen in woningen in het Noorden en Oosten van het land. Met name oudere mensen waren het doelwit en de buit be stond veelal uit geld en sieraden. De verdachten zijn een man (30 jaar) en twee vrouwen (17 en 56 jaar) uit Lelystad. Bij zoekingen in drie panden in Lelystad werden geld en juwelen aangetroffen en in beslag genomen. De verdachten zijn voorgeleid bij de rechter-com- missaris, die de bewaring voor veertien dagen heeft bevolen. Bij de insluipingen werd bij de gedu peerden aangebeld en probeerde één van de verdachten met een smoes de woning binnen te ko men. Dit diende als afleiding zodat de tweede verdachte ook de wo ning kon betreden en kamers en kasten kon doorzoeken op zoek naar geld, bankpassen en sieraden. De derde verdachte stond buiten op de uitkijk. In de afgelopen pe riode zijn 23 aangiften binnenge komen van (pogingen tot) inslui pingen in woningen in het Noor den en Oosten van het land. Het gaat daarbij om woningen in onder meer Sneek, Leeuwarden, Gronin gen, Veendam, Hoogezand. Dok- kum, Enschede, Den Ham, Holten, Almelo, Ruurlo, Gorssel en Lo- chem. 0800 - 77 67 867 (0800 - Proïtop) www.lasertherapie.nl Zie elders in deze krant. wel iets beschikbaar zijn waar de jongeren terecht kunnen', vond ze en stelde voor dat deze mogelijkheden onderzocht wor den. Ze wilde binnen nu en zes weken een rapport daarover. De wethouder gaf aan ook in de panden geweest te zijn. 'Wij hebben de panden ook bekeken en het zijn leuke panden.' Een 'maaitje' was er wel: de be drijfspanden stonden te dicht bij woningen, en de wettelijke rege ling is dat jongerenwerk een af stand van vijftig meter ten aan zien van woningen moet heb ben. Flim-Gerritsen gaf aan de eerste handtekeningenlijst van buurtbewoners die tegen de komst van jongerenwerk daar al binnen te hebben. 'Iedereen is het erover eens: jongerenwerk moet er komen. Maar men wil het zelf niet in de buurt hebben', constateerde de wethouder, die vervolgens met de units op het Vletgoor, als tijdelijk onderko men voor de jongeren, op de proppen kwam. Lees verder op pagina 3. Holten - Eindelijk na jaren kon er afgelopen weekend weer worden gelanglauft op de Holterberg. Velen pakten die kans dan ook en bonden de latten onder voeten. Anderen gingen sleetje rijden, waarbij de slee soms zelfs achter de auto werd voortgetrokken. Een ge zellige drukte in de sneeuw en soms lange wachttijden bij de skiverhuur, zoals bij camping De Holterberg en het Losse Hoes. Lekker wintersporten in eigen dorp. (Foto: Sander Scheperman) Pagina 7 VVD Holten-Rijssen wil graag van de Holtenaren we ten wat ze van alle verkeers plannen in hun dorp vinden. Pagina 7 Guusta Struik maakt haar ei gen lingerie. Wie dat ook wil, kan bij haar een cursus kleding maken volgen. Pagina 9 Ondanks een schouderbles sure, wist Erik Davids tij dens de enduro in Holten de tweede plek te bereiken. Holten - Nederland blijft de aankomende jaren verzekerd van een internationaal topeve- nemcnt in de triatlonwereld, door de International Triath lon Holten. De organisatie kan deze toezegging doen doordat zij tot en met 2008 gesteund zal worden door twee hoofd sponsors, Oad en Rabobank Holten. Tevens is de Triathlon Holten benoemd door de In ternational Triathlon Union (ITU) tot European Premium Cup Race. Dit zal de aanko mendejaren zorgen voor grote namen aan de start. Vorig jaar werd de wedstrijd in Holten, na twee jaar tot de we reldwijd georganiseerde ITU Points Races wedstrijden te be horen, reeds opgenomen in een reeks wedstrijden om de Euro pean Continental Cup. Dit zorg de de afgelopen jaren voor deel nemers als Rasmus Henning (Europees Kampioen 2004), Di- mitri Gaag (wereldkampioen 2002 en winnaar van de World Cup in 2004), Katleen Smet (Eu ropees kampioene 2001) en de Nederlandse toppers Eric van der Linden. Dennis Looze, Tra cy Looze (afgevaardigde bij de Olympische Spelen 2004 voor Nederland) en Wieke Hoogzaad (Europees kampioene 1998). Dit jaar belooft de benoeming tot European Premium Cup Race echter nog meer topatleten aan de start te brengen. Opnieuw een verhoging van de internationale status waardoor de atleten in Holten meer punten kunnen ver dienen voor hun positie op de Europese ranglijst. Voorgaande jaren waren voor de eerste plaats 200 punten te verdienen. Dit jaar strijden de toppers om 400 pun ten voor de winnaar en levert de twintigste plaats nog 10 ranking- punten op. Het aantal punten dat de organisatie in Holten daar mee mag toekennen ligt net on der het puntenaantal (750) dat behaald kan worden bij een Eu ropees Kampioenschap. Holten is een van de weinige wedstrij den in Europa die de naam Euro pean Premium Cup Race mag gebruiken. Naast Holten zijn ook de wedstrijden in Carlsbad (Tsjechië) en Alanya (Turkije) onderdeel van het circuit. Ook nationaal heeft de Triathlon Hol ten erkenning gekregen door op name in de topsport-evenene- mentenkalender van het NOC*NSF. Naast de kwalitatieve groei van de wedstrijd staat ook de recre atieve wedstrijd nog steeds vo lop in de belangstelling. Enige beperking is het maximum aan- Rabo Ploegleider Theo de Rooij uit Holten, hield een toespraak tijdens de triatlonpresentatie in het gemeentehuis van Holten. (Foto: Rinus Vrijdag) tal deelnemers. Als gevolg van het feit dat de recreanten zwem men in Recreatiebad Twen- haarsveld zijn meer dan 770 deelnemers helaas niet mogelijk. Dit jaar hebben zich opnieuw meer potentiële atleten aange meld dan dat de organisatie startplaatsen heeft. Daarom is in januari een loting gehouden on der het toeziend oog van de no taris. Op dit moment staan nog enkele honderden deelnemers op de wachtlijst. Onder de deelne mers ook dit jaar weer bijna 300 Holtenaren die op 16 juli hun triatlon gaan afwerken. De Elite wedstrijd gaat zoals ge bruikelijk over de 'Olympic Dis tance' van 1500 meter zwem men. 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. Ditzelfde geldt ook voor de wedstrijden van de Masters en Senioren. De parcoursen zijn identiek aan de voorgaande edities, zwemmen in de Schipbeek, fietsen over de Holterberg en lopen in het Holten - Twee Hoitense juni oratleten zijn door de bond uitgenodigd om deel te ne men aan de kwalificatiewed strijd EJK. Dominique Hulsman uit Hol ten is één van de acht deelne mers uit heel Nederland voor meisjes tot en met 16 jaar. Haar oudere zus Charlotte is één van de tien Nederlandse deelnemers tot en met achttien jaar. De kwalificatiewedstrijd wordt in Weert gehouden, op 17 april. Zoals bekend is bij de jeugd-/ juniorenwedstrijd (du- atlon) in Weert het stayeren toegestaan. Het NTB-bestuur heeft hier voor toestemming gegeven, waardoor de wedstrijd tevens fungeert als kwalificatiewed strijd voor het EJK duatlon in mei in Hongarije. Vanwege het toestaan van stayeren zal bij deze wedstrijd geen sprake zijn van een open inschrijving. Aan de hand van nationale en regionale selecties en de eind stand van het jeugd- en junio rencircuit 2004 is door de technische staf van het NTB een lijst van genodigde junio ratleten vastgesteld. dorpscentrum. De start van de Elite dames is om 12.45 uur en een kwartier later worden zij ge volgd door de heren. De finish van beide groepen ïs.rond 14.45 uur op het Smidsbelt. Naast een drietal nationale start- groepen in de Schipbeek gaan vanaf 14.00 uur de recreanten van start in diverse startseries in Recreatiebad Twenhaarsveld. De finish van het Holtens Kam pioenschap kwart triatlon is rond 17.45 uur. Later op de avond volgt omstreeks 19.45 uur de fi nish van het Holtens Kampioen schap op de achtste triatlon. Ondanks een stijging van de be groting en de economische situ atie in Nederland is de organisa tie er opnieuw in geslaagd vol doende sponsors aan te trekken. De toezegging van zowel Oad als de Rabobank Holten om tot en met 2008 op te treden als hoofdsponsor is een goede fi nanciële basis voor de komende jaren. Als derde hoofdsponsor zal dit jaar opnieuw, evenals in 2002 en 2003, de Citogroep uit Arnhem optreden. Voor de toe komstige edities wordt nog ge zocht naar een derde hoofdspon sor om de puntjes op de i te kun nen blijven zetten. Naast de hoofdsponsors mag de Triathlon Holten rekenen op een bijdrage van twaalf co-sponsors en diverse project-sponsors. Een aantal co- en projectsponsors zijn al vele jaren verbonden met de Triathlon Holten en vormen een hechte groep die de organi satie in financiële, materiele en facilitaire zin mede mogelijk maken. Ook mag de Triathlon Holten rekenen op de steun van de Gemeente Rijssen-Holten. De Stichting Triathlon Holten kan rekenen op haar mensen uit de gemeente Holten. Naast de steun die de organisatie krijgt van de Gemeente Rijssen-Hol ten, een groot aantal sponsors en enkele honderden deelnemers die hier woonachtig zijn, weet de organisatie zich ook gesteund door circa 800 vrijwilligers uit de gemeente die ais vrijwilliger de International Triathlon Hol ten mogelijk maken. De organisatie van de Interna tional Triathlon Holten werkt ie der jaar weer hard aan de publi citeit rondom het evenement. Posters, folders, stickers, en ad vertenties worden ingezet om de aandacht van het publiek te trek ken. Daarnaast zijn voor de or ganisatie natuurlijk de contacten met radio, televisie, kranten en tijdschriften zeer belangrijk. De samenwerking tussen RTV Oost en de Stichting Triathlon Holten blijft intact. Vervolg op pagina 6. Holten - Vanwege zeer slechte terreinomstandigheden heeft motor- en automobielclub de Holterberg besloten de moto- cross voor aanstaande week end af te gelasten. De organisatie ziet zich geen kans om het circuit voor de Uit wisselingscross op zaterdag 12 maart en de Nationale Moto- cross op zondag 13 maart in een acceptabele conditie te brengen. Terwijl ook het rennerskwartier en de parkeergelegenheid voor de bezoekers de nodige proble men zullen geven. Daarnaast be loven de weersvoorspellingen voor de komende dagen niet veel beter. Wanneer de wedstrijden nu zul len plaats vinden is nog niet be kend. Wisselvalig weer met maartse buien. Vrijdag veel bewolking en perioden met regen en veel wind. een guur weerbeeld, het wordt niet warmer dan 6.0 graden. Van de zon hoeven we niet veel te verwachten. Zaterdag en zon dag krijgen we met winterse bui en te maken in de vorm van ha gel of natte sneeuw-. Tijdens en kele opklaringen w at zon, maar veel zal het niet zijn. Het wordt niet warmer dan 4.0 a 5.0 graden. In de nachten ligt de temperatuur dicht bij nul. Nog geen zicht op lente van beteke nis. H eerman, Freddie Paalman U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Dhr./mevr.: Adres: j Postcode:j Geef dat ook eens 1 Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: BON (jeej~t a[s af)0(jnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee j mevr.j Adres: Inzenden aan:\ WoonplaatS; Holtens Nieuwsblad 1 Postbus 692, j Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdeling' Bankrekening: i Handtekening:j €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) J (losse nummers: 0.95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1