gemeentelijke informatie Rijssen-Holter\ fP IJ o Vooraankondiging terinzagelegging Donderdag 3 maart 2005 H06 ZA 3 www.rifssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl Vergaderingen Taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en dergelij ke) Kadernota 2006 a. Woningbouw b. Recreatie, toerisme, winkels en horeca c. Industrieterreinen d. Ontwikkeling platteland Bestemmingsplan industrieterreinen (herziening dienstwoningen) Bezwaarschrift Reilink Nieuwbouw woning met bijgebouw aan de Oosterhofweg 248 in Rijssen t.v.v. voormalig agrarische bebouwing Informatieve stukken: a. Memo controles op permanente bewoning (informerend; por tefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) gemeen Collectes Van maandag 28 februari 2005 tot en met zaterdag 5 maart 2005 collecteert de Hersenstichting Nederland Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid.Van maandag 7 maart tot en met zater dag 12 maart collecteert het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton. Oefenalarm Weet wat je moet doen als de sirene gaat 1 Ga direct mar binnen 2 Sluit deuren en ramen 3 Zei radio oflv aan Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen vergadert 7 maart 2005 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda bevat onder meer de volgen de punten: Taakveld Middelen Intergemeentelijk inkoopbeleid gemeenten Hellendoorn, Rijssen- Holten en Wierden (informatieve presentatie) Kadernota 2006: a. Algemeen Taakveld Algemeen Bestuurlijke Zaken Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en dergelij ke) Kadernota 2006 a. Veiligheid Wijziging gemeenschappelijke regeling Regio Twente Commissie Maatschappelijke Dienstverlening De commissie Maatschappelijke Dienstverlening vergadert 8 maart 2005 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda bevat onder meer de volgende pun ten: Taakveld Welzijn Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en dergelij ke) Kadernota 2006 a.Welzijn en zorg Definitief akkoord breedtesportproject Intrekken subsidieregeling Algemeen Maatschappelijk Brief Socuwe van 30 november 2004 over jongerenwerk in Holten (op verzoek van de PvdA) Informatieve stukken: a. Project voorbereiding Invoering Wet Maatschappelijke Ondersteuning en Masterplan Wonen, Welzijn en Zorg (porte feuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) Taakveld Onderwijs/Sociale Zaken/WVG Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en dergelij ke) Presentatie over Soweco Kadernota 2006 a. Onderwijs en educatie b. Sociale voorzieningen Informatieve stukken a. Intern controleplan 2004 b. Onderzoek naar mogelijkheid om uitkeringsgerechtigden met behoud van uitkering en rechten uit te zenden naar Azië c. Begroting Soweco 2005 d. Ontvangst subsidies voor activiteiten werk en bijstand e. Conclusies en aanbevelingen naar aanleiding van het klanttevre- denheidsonderzoek, uitgevoerd in het kader van het project Hoogwaardig Handhaven f. EQUAL-project "Werk een zorg minder" Commissie Grondgebied De commissie Grondgebied vergadert 10 maart 2005 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda bevat onder meer de volgende punten: Taakveld Openbare Werken Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en dergelij ke) Kadernota 2006 a. Wijkbeheer b. Milieu, natuur en landschap c.Verkeer en vervoer Optimalisatie van de reinigingsdienst Op maandag 7 maart 2005 om 12.00 uur is het loos alarm Iedere eerste maandag van de maand hoort u het oefenalarm van de sirenes in onze regio. U weet dan: dit is loos alarm, er is niets aan de hand. Wet WOZ Nieuwe WOZ-waarde per 2005, één biljet De nieuwe WOZ-waarden, gecombineerd met de aanslagen gemeentelijke heffingen 2005 zijn of worden binnenkort verzonden. De Wet Waardering onroerende zaken (Wet WOZ) schrijft voor dat gemeenten periodiek een nieuwe waarde vaststellen voor alle onroerende zaken in de gemeente. Voorheen gold die WOZ-waarde voor een periode van 4 jaren. Vanaf 2005 is dat nog maar 2 jaren. De nieuwe WOZ-waarde die op het aanslagbiljet staat, geldt in principe voor de jaren 2005 en 2006. De meeste aanslagen worden verzonden met dagtekening 28 febru ari 2005. Onderbouwing taxatie Bij de WOZ-waarde van elke woning is standaard een taxatieverslag bijgevoegd. Het taxatieverslag moet de waardebepaling inzichtelijk maken. Dit verslag bevat ten minste de objectaanduiding en de waarderelevante objectgegevens. Ook zijn relevante marktgegevens van vergelijkbare woningen hierin opgenomen, voor zover deze gegevens aanwezig zijn. Het kan dus voorkomen dat het verkoop cijfer van uw woning, indien u deze in de periode voor of na de waardepeildatum I januari 2003 hebt aangekocht, is gebruikt als onderbouwing voor andere vergelijkbare woningen. Wanneer geen verkoopcijfers van goed vergelijkbare woningen beschikbaar zijn, is vaak gebruikgemaakt van een waardegegeven van vergelijkbare niet- verkochte woningen. Met behulp van ondermeer deze zogenaamde referentie-objecten is de waarde van uw woning vastgesteld. Automatische incasso Indien u hebt gekozen voor automatische incasso, wordt het aan slagbedrag 2005 in 12 termijnen van uw rekening geschreven. De I e afschrijving vindt pas plaats 3 maand na dagtekening van het aan slagbiljet, namelijk in mei 2005, de laatste afschrijving is dan in april 2006. De automatische incasso's die plaatsvinden in de periode januari 2005 tot en met april 2005 hebben nog betrekking op het te betalen bedrag voor 2004. Dat betekent dus dat pas nadat de aan slag 2004 volledig is betaald, de aanslag 2005 in termijnen wordt afgeschreven. Belastingspreekuur Voor al uw vragen met betrekking tot deze aanslag en de WOZ- waarde kunt u bellen met medewerkers van het taakveld Belastingen, t 0548 854692 854693 854695. Komt u liever per soonlijk langs, dan kunt u van 28 februari tot en met 18 maart aan staande elke morgen of donderdagavond terecht in de Gemeentewinkel (niet het gemeentehuis). Hier worden ook de formulieren voor kwijtschelding verstrekt en ingenomen. Defecte straatverlichting Lantaarnpaal defect? Bel 0548 854856 Om te voorkomen dat de straatverlichting een lange tijd defect is, vragen wij u dit te melden bij het meldpunt van de gemeente. De gemeente controleert de straatverlichting tweemaal per jaar. Daardoor kan het in het ongunstigste geval 6 maanden duren voor een kapotte lantaarnpaal wordt gerepareerd. Naast deze gewone controles wordt defecte straatverlichting periodiek gerepareerd. Hiervoor moet u de defecte lantaarnpalen melden bij de gemeente. Deze worden dan binnen een aantal weken gerepareerd. De vol gende reparatieronde is op 16 en 17 maart 2005. Defecte straatverlichting kunt u tijdens kantooruren melden bij het neldpunt van de gemeente, t 0548 854856. U moet dan het num- ner van de lichtmast (dit staat op de gele stickers op de lantaarn paal) en de plaats van de lichtmast (straatnaam en huisnummer van de dichtst bijgelegen woning) door geven.Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Wet Kinderopvang Op grond van de Wet Kinderopvang is de gemeente Rijssen-Holten verplicht het register te publiceren waarin alle kinderopvanginstel lingen geregistreerd in de gemeente Rijssen-Holten vermeld staan. Hieronder volgt het register Kinderopvang. Catalpa b.v. Registratienummer 001 Geregistreerd door burgemeester en wethouders van de gemeen te Rijssen-Holten op 4 november 2004 Gegevens van de houder Catalpa B.V. (Besloten Vennootschap) Demmersweg 76 7553 TH Hengelo (O) 074 240 55 55 Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken: 410311680000 Aantal vestigingen binnen de gemeente Rijssen-Holten: 2 Aard instelling: kindercentrum Gegevens van het kindercentrum (per vestiging) Kindercentrum Kakelbont Lageweg 2 7451 EM Holten 0548 361887 Exploitatiedatum: 21 maart 2001 Aantal kindplaatsen soort kinderopvang: Dagopvang: 64 Buitenschoolse opvang: - Gegevens van het kindercentrum(per vestiging) Buitenschoolse opvang Kakelbont Lageweg 2 7451 EM Holten 0548 361887 Exploitatiedatum: 31 maart 2003 Aantal kindplaatsen soort kinderopvang Dagopvang: - Buitenschoolse opvang: 20 Gastouderbureau Holten Registratienummer: 002 Geregistreerd door burgemeester en wethouders van de gemeen te Rijssen-Holten op 4 november 2004 Gegevens van de houder (indien houder rechtspersoon is) Stichting voor sociaal en cultureel werk Holten (Stichting) Tuinstraat 2 7451 BX Holten 0548 367194 Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken: 41244287 Aantal vestigingen binnen de gemeente Rijssen-Holten: I Aard instelling: gastouderbureau Gegevens van het gastouderbureau (per vestiging) Gastouderbureau Holten Tuinstraat 2 7451 BX Holten 0548 362755 Werk aan de weg Vanwege werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. weggedeelte periode Kruispunt Morsweg-Reggesingel (Rijssen), inclusief de aansluiting van de Dannenberg op de Morsweg. t/m 1 januari 2006 Spoorwegovergang Dannenberg (Riissenl t/m 1 januari 2006 Beumersteeg (Dijkerhoek), ter plaatse van de brug over de Soestwetering. t/m 8 april 2005 Enterstraat (Rijssen), ter hoogte van de Cattelaar; 1 rijstrook is afgesloten, het verkeer wordt geregeld met een verkeersregelinstallatie. t/m 27 mei 2005 Exploitatiedatum: Stichting kinderopvang West-Twente Registratienummer: 003 Geregistreerd door burgemeester en wethouders van de gemeen te Rijssen-Holten op 4 november 2004 Gegevens van de houder (indien houder rechtspersoon is) Stichting kinderopvang West-Twente (Stichting) Kruidenlaan 284 7443 JV Nijverdal 0548 632300 Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken: 08106503 Aantal vestigingen binnen de gemeente Rijssen-Holten: 3 Aard instelling: kindercentrum c.q. gastouderbureau Gegevens van het kindercentrum/ gastouderbureau (per vestiging) Kindercentrum Koekeloere H.J. van Opstallstraat 6 7462 DM Rijssen 0548 632370 Exploitatiedatum: juli 2000 Aantal kindplaatsen soort* kinderopvang Dagopvang: 55 Buitenschoolse opvang: 40 Onderling uitwisselbaar, geïntegreerde opvang Gegevens van het kindercentrum/ gastouderbureau (per vestiging) Gastouderbureau West-Twente Kruidenlaan 284 7442 JV Nijverdal 0548 632300 Exploitatiedatum: juli 2000 Gegevens van het kindercentrum/ gastouderbureau (per vestiging) Kindercentrum De Kameleon Larenseweg 102 7451 EN Holten 0548 632380 Exploitatiedatum: september 2003 Aantal kindplaatsen soort kinderopvang Dagopvang: 8 Buitenschoolse opvang: 4 Bovenstaan register kunt u ook raadplegen op de website van de gemeente Rijssen-Holten.www.gemeenterijssen-holten.nl onder de knop Actueel Mededelingen Beleid wetgeving. Vanwege de afsluiting van het kruispunt Morsweg-Reggesingel is een omleidingroute aangegeven.Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Aanleg riolering omgeving Schapendijk. Ten gevolge van de recente wateroverlast in de Graaf Ottostraat en de directe omgeving is besloten de riolering in dit gebied te ver groten. De riolering in de tracé De Ruyterstraat (vanaf de kruising met de Kaempe), Graaf Ottostraat en Schapendijk (tot de Enterstraatweg) wordt vergroot. In het tracé Schapendijk, Oosterhofweg (tot aan de Weth. Korteboslaan) wordt een extra riolering aangelegd.Ten gevolge van de aanleg van de riolering wordt de rijbaan in De Ruyterstraat en de Graaf Ottostraat in het zelfde profiel herstraat. Snelheidsremmende voorzieningen in de vorm van een punaise worden aangebracht op de kruisingen Kaempe/De Ruyterstraat, De Ruyterstraat/Graaf Ottostraat en de Graaf Ottostraat/Schapendijk. Het gedeelte Schapendijk gelegen tussen de Enterstraat en de Oosterhofweg wordt voorzien van een fietspad met aanliggende watergang. Reconstructie Daltonstraat/Wattstraat/Industrieweg In het kader van de wateroverlast in de afgelopen jaren is besloten in de Daltonstraat, de Wattstraat en de Industrieweg een extra riool aan te leggen. Het nieuw aan te leggen riool is uitsluitend bedoeld voor de afvoer van het regenwater. Hierdoor wordt de overbelas ting van het bestaande stelsel bij hevige regenbuien tegen gegaan. Tijdens de aanleg van het extra regenriool zal getracht worden zo veel mogelijk regenwater afkomstig van zowel particulier als open baar verhard oppervlak (wegen, daken en bedrijfsterreinen) aan te sluiten op het regenwaterriool. Gelijktijdig met de aanleg van de rio lering zal de bovenliggende verharding worden gereconstrueerd. De rijbaan in de Daltonstraat, de Wattstraat en de Industrieweg zal worden voorzien van een asfaltverharding. De reststroken naast de rijbaan (rabatstroken) zullen worden voorzien van een nieuwe betonsteenverharding. Daar waar mogelijk worden in deze strook bomen aangebracht. Reconstructie Molenstalweg, J. Ter Horstjhznstraat, Westerstraat en de Haarstraat. Ten gevolge van de ernstige wateroverlast in 2002 en 2003 zijn ver beteringsmaatregelen opgenomen die zullen bijdragen in het verbe teren van de hydraulische aspecten van het rioolstelsel. Eén van de verbeteringsmaatregelen is het vergroten van het bestaande stelsel in het tracé Molenstalweg,J.Ter Horstjhznstraat,Westerstraat en de Haarstraat. Gelijktijdig met het vergroten van de riolering wordt, in het kader van Duurzaam Veilig, de openbare verharding gereconstrueerd en een separaat regenwaterriool aangelegd zodat het regenwater rechtstreeks wordt afgevoerd naar de waterpartijen aan de Molenstalweg. Meer informatie Bovenstaande maatregelen liggen vanaf woensdag 2 maart 2005 gedurende vier weken ter inzage in de gemeentewinkel Rijssen en zijn op afspraak in te zien bij de publïeksbalie Holten. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een mede werkster Ruimte, t 854874. reageren? gemeente Rijssen-Holten postbus 244, 7460 AE Rijssen t 0548 854854 off0548 854855 www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl gemeentelijk meldpunt t 0548 854856 www.riJssen-hoften.nHgemeenteloket voor al uw meldingen en klachten over o.a. wegonderhoud, straatverlichting en riolering gemeentehuis en publïeksbalie Holten Smidsbeft 6 in Holten gemeentehuis locatie Rijssen Schild I in Rijssen gemeentewinkel Elsenerstraat 20 in Rijssen openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 toe 15.30 uur zaterdag 09.00 tot 12,00 uur- Klem Chemisch Afval (KCA): maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur laatste zaterdag van de maand 8.00 tot 12.00 uur ontwerpbestemmingsplannen 'Stad West' en 'Eslanden' Vanaf vrijdag 17 maart 2005 liggen de ontwerpbestemmingsplannen 'Stad West 2004' en 'Eslanden 2004' ter inzage. Deze hebben beide als voorontwerp september vorig jaar ter inzage gelegen. De toen ingediende inspraakreacties zijn beoordeeld en hebben al dan niet aanleiding gegeven tot aanpassing van het ontwerpbestemmingsplan. Van belang is de systematiek die geldt voor woningbouw. In de nog geldende bestemmingsplannen is de bestemming 'Woningbouw- EO' een veel voorkomende bestemming. Deze bestemming maakt de bouw van vrijstaande en/of dubbele woningen mogelijk. De gemeente hanteert in het kader van actualisering van bestemmings plannen een nieuwe systematiek. Het betreft een conserverende opzet: de bestaande situatie wordt bestemd. Zodoende zien wij in de bestaande situatie de feitelijke realisering van deze (nog bestaan de) ruime bestemmingen. Rechten blijven daarmee niet voor altijd geldig. Te meer omdat bestaande rechten kunnen zijn achterhaald door nieuw stedenbouwkundig beleid. Ook kan de gemeente de hand houden aan het woningbouwprogramma. In de huidige situatie is immers, juridisch gezien, nog de bouw van vele woningen moge lijk. Bij het opstellen van beide ontwerpplannen is gekeken naar bestaande bouwtitels die gelden voor (zelfstandige) kadastrale per celen waarop nog geen woning is gerealiseerd, en dit is getoetst aan het huidige stedenbouwkundige beleid voor inbreidingslocaties. Deze toets heeft geleid tot het in één geval opnemen van een bouwtitel voor een nog nieuw te bouwen woning. Niet gekeken is 11 dag en donderdag van 9.00-11.00 uur t 0548 85 48 82 (b.g.g. 63 88 30} spreekuur cliëntenraad 18.30-19.30 uur advies over sociale voorzieningen t 0548 51 33 00 elke 1 e donderdag van de maand in de gemeentewinkel Rijssen elke 2e donderdag van de maand gemeentehuis, locatie Holten R/jssen - Holten. Reken daar maar op. wwv.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-hotten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6