t 'Het realiseren van zo'n bedrijf is voor Edwin een droom geweest' Wildbeheer snoeit houtwal Holtens Nieuwsblad V*L Weekend vol met motocross Vlaggen en palen vL* mm ■VV ém Sanne Klein Nagelvoort wint voorleesronde Showroomkeukens inclusief apparatuur tot 70% korting. Opening studio Edwin van Hoevelaak door Denny Christian Compostactie W Holten I speel-o-theek Weekendweer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Jos Bakker nieuwe trainer W Holten Fietsenbeurs Donderdag 3 maart 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat 0 tjjt ijj»!É1 Pagina 3 Pagina 3 Yvonne Vlogtman gaat mee doen aan. de rally naar Da kar. Niet in een dure rally wagen. maar in een ouwe barrel. Pagina 5 Erik Davids werd vorige week gekozen tot Sportman van het jaar 2004. Ókia als Sportteam van 2004. Holten - 'Het is fijn om er te zijn', dat was de titel van het boek van Guus Kuyer waar uit Sanne Klein Nagelvoort (12 jaar) uit groep 8 van de Regenboog voorlas tijdens de Voorleesdag Rijssen-Hol- ten en er met de eerste prijs vandoor ging. Ze kwam als beste uit de bus van alle tien scholen die verte genwoordigd waren nadat ze door de jury was beoordeeld op punten als de inleiding de kwaliteit van het voor te lezen stuk en de manier van lezen. De jury bestond volgens San ne uit de winnares van vorig jaar en het overige deel uit volwassenen. Sanne hield er een oorkonde aan over, een boekenbon, een mooie bos bloemen en een leeslampje. De volgende stap is het regio naal kampioenschap op 10 maart in Wij he. De beste daar van mag naar het provinciaal kampioenschap en daarna volgt het landelijk. (Foto: Gert Perdon) KeukenConcurrent organiseert woensdag, donderdag en vrijdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. Aanleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroom keu kens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN Hengelo: Holtersweg 57 Bel gratis voor onze overige adressen en openingstijden 0800-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl Het dunnere hout blijft liggen en dient als schuilplaats voor klein wild en vogels en als werkplaats voor de insecten. Holten - Achter de schermen wordt al druk gewerkt in Holten voor de komende feestelijkheden van zestig jaar bevrijding. Zowel de da mes als de heren van de HMV steken de handen uit de mouwen. Elke maandagavond is het raak. De dames maken vlaggen voor de ver siering. Ze zitten achter de naaimachine bij Boerbiet. De heren doen het stoere werk. Ze zagen palen waar de vlaggen straks aan komen te hangen, (foto: Johan Bolink) Espelo - De vriendschap tus sen zanger Denny Christian en Edwin van Hoevelaak werd af gelopen dinsdag nog eens ex tra benadrukt bij de opening van de opnamestudio van Ed win aan de Espelodijk. Edwin, onder meer ook bekend Holten - De Supportersvereni ging van VV Holten houdt 10 tot en met 12 maart de jaar lijkse compostactie. De atletiek, handbal, schaken en voetbalvereniging van de voor malige SV steken ook dit jaar de handen weer ineen om er een groot succes van te maken. De bestelformulieren zijn de af gelopen dagen huis aan huis langs gebracht en zullen spoedig weer worden opgehaald. Mocht men bij het ophalen niet thuis zijn geweest: de formulie ren kunnen ook worden ingele verd bij Blokker Van de Maat en Foto Ten Velde. als Regiotapper van RTV Oost, verbouwde de voormalige Smid se grondig om tot een zeer pro fessionele opnamestudio, mo menteel de grootste in de regio waarheen al menige artiest zijn of haar weg vond. Volledig geluiddicht: een passe rende tractor zie je alleen voor bij komen, je hoort hem niet. Een ruimte voor de techniek waar een indrukwekkend meng paneel staat met een duizeling wekkend aantal knopjes en schuifjes, een opnameruimte waar 'ingezongen' of gespeeld kan worden, een aparte ruimte voor het drumstel, allemaal voorzien van materiaal waar door de beste akoestiek kan wor den bereikt. Een kantine zorgt voor een goe de opvang tussen de bedrijven door. 'Het realiseren van zo'n bedrijf is voor Edwin een droom geweest', zo sprak zanger Denny Christian bij de opening van de studio. 'Edwin en ik kennen elkaar al ja ren, we zitten zowel menselijk als muzikaal op één lijn. Vriendin Angela en Edwin van Hoevelaak zijn blij met de nieuwe studio. (Foto: Robert Hoetink) Toen hij hiermee begon had ik er het volste vertrouwen in dat hij het met succes zou ontwikke len. Ik ben er dan ook wel een beetje Holten - Het Zuurbergcircuit staat zaterdag 12 en zondag 13 maart weer bol van de moto- crossactiviteiten. Alhoewel er voor beide dagen geen echte voorinschrijving bestaat, is er zo links en rechts al wel verno men dat er van rijders zijde veel belangstelling bestaat voor dit weekend. Onder de deelnemers zullen onge twijfeld ook veel MAC-leden hun ware gezicht willen laten zien, ze ker zo aan het begin van het nieu we seizoen. Veel aandacht zal daarbij ongetwijfeld uitgaan naar de prestaties van de zijspancombi- naties. Deze klasse staat voor bei- 3 t/m 6 maart Openingstijden: do. en vrij. 14-22 uur za. en zon. 11-18 uur Entreeprijzen: volwassenen 7,- 65+ en kinderen 6-12 jaar 3,50 65+ gratis entree do. en vrij. middag van 14-18 fts?i Expo Icenler legen inlevering Se» bon ontvangt normal* erveepnjs tijdens Tain inter de dagen op het programma. Op zaterdag zal er een Uitwisselings cross plaatsvinden tussen rijders van diverse motorclubs uit de om geving, namelijk Borculo, Marke- lo, Harfsen, Holten, Lochem, Ruurlo, St. Isidorushoeve en Vor-, den. Het betreft in deze de eerste cross van deze competitie, voor spellingen omtrent de kansheb bers is dan ook erg moeilijk. Er komen zes verschillende klassen aan de start, niet aan de start ko men de klassen Jeugd 65 cc, MX 2-A en Open Klasse A. De trai ningen beginneh om 9.30 uur en de wedstrijden om 11.00 uur, de toegang is deze dag geheel gratis. Voor zondag staat er een Nationa le motocross op het programma. Aan de start komen de klassen Nat. MX 3 (290 tot en met 500 cc tweetakten en 450 tot en met 650 cc 4-takten), Nat. Zijspannen en Inters Open Klasse. Voor wat be treft deze laatste klasse; hieraan kunnen deelnemen alle Inters, dus zowel MX 1, MX 2 als MX 3 rij ders. Deze klasse is in het leven geroepen om de Internationale startbewijshouders naast de ONK wedstrijden wat meer start gele genheid te bieden. De verwach ting is dan ook dat er veel deelne mers aan de start zullen verschij nen zo vroeg in het seizoen en er gerekend mag worden op span nende wedstrijden. De trainingen op deze dag beginnen om 9.30 uur en de wedstrijden om plm. 12.30 uur, al naar gelang het aantal deel nemers. Zondag bedraagt de toe gangsprijs voor volwassenen 5 eu ro (kinderen 2 euro). trots op dat hij dit bereikt heeft. Inmiddels hebben we hier samen al menig liedje gebaard, maar nu na de afronding van de verbou wing mag ik het openingswoord doen.' De opening mag hijzelf verrich ten. Om het vooral niet te makkelijk te maken werd Edwin een klein nagelschaartje overhandigt om vervolgens met enige moeite het lint door te knippen. Onder getuige van familie en vrienden en bekenden uit het vak, de buren en zijn vriendin Angela van der Kamp was de studio officieel geopend en dankte Edwin iedereen die hem tot steun was geweest. Holten - Speel-o-theek De Bos hut houdt zaterdag 5 maart haar vijfde fietsenbeurs. Deze wordt van 13.30 tot 15.00 uur gehouden in de ontmoetings ruimte van De Boschkamp. Er kunnen onder meer moun tainbikes, crossfïetsen, grote en kleine kinderfietsen en fietsen voor volwassenen worden ge kocht en ingebracht. Wanneer menmateriaal heeft en dat via de speel-o-theek te koop wil aanbieden, kan dit zaterdag 5 maart van 10.00 tot 11.30 uur brengen naar de ontmoetings ruimte van De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten Van de opbrengst is 20 procent voor de speel-o-theek. Het geld dat verkocht materiaal tijdens de beurs heeft opgebracht en het materiaal dat niet verkocht is, kan men zaterdag 5 maart van 16.00 tot 16.30 uur ophalen in De Boschkamp. Voor inlichtingen kan men te recht bij J. Wesseldijk. telefoon 0548-364478 of H. Schots, tele foon 0548-363940. Aanhoudend winters met gere geld zon en enkele winterse bui en. Vrijdagmorgen zou wel eens heel koud kunnen beginnen met mogelijk 's nachts strenge vorst van -10.0 tot -15.0 graden. Ver der op vrijdag zijn er wolkenvel- den, opklaringen en geregeld zon, wel is er kans op een enkele winterse bui. Temperatuur over dag 1.0 a 2.0 graden. Zaterdag en zondag maken we ook nog kans op een winterse bui De zon zal zich laten zien tijdens opkla ringen. In de nachten meest lich te vorst met -3.0 a -5.0 graden. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - Met ingang van het volgende seizoen is Jos Bak ker aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer van de VV Holten. Bakker volgt hier mee Edwin van den Berg op, die halverwege het seizoen door het bestuur op non-ac tief werd gesteld. In eerste instantie ging VV Holten in zee met trainer Jo han van Ommen. De KNVB stak hier echter een stokje voor, daar van Ommen niet over de vereiste trainersdiplo ma's bleek te beschikken. Jos Bakker is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Heeten. Met hem hoopt de VV Holten de trainer gevonden te hebben, die de spelvreugde en de juiste wedstrijdmentaliteit weer terug kan bcpngen in de Holter-selectie. Om de rest van het huidige seizoen te overbruggen, zijn twee oud- eerste-elftalspelers bereid ge vonden de trainerskar te trek ken. Jan van Mullem zal op de dinsdagavond de training op zich nemen. Daarnaast zal André Dekker de selectie vrij dags trainen en zal hij boven dien het elftal op de wedstrijd dag begeleiden. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuw blad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:^ €48,05 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Holten - Wildbeheer Eenheid Holten heeft zo'n veertig hec tare aan groenstroken van Staatsbosbeheer onder haar hoede in deze regio. Eén zo'n houtwal loopt langs de spoor lijn over het Holterbroek en daar werd afgelopen zaterdag hard gewerkt om middels vak kundig kap- en snoeiwerk een goede biotoop te creëren waar planten en dieren hun plek kunnen vinden. Hoewel zich in de Wildbeheer Eenheid mensen hebben verza meld met de meest uiteenlopen de belangen, althans in eerste in stantie die indruk wekken, heb ben ze één gezamenlijk doel, herstel van het natuurlijk even wicht op het platteland in Holten en omgeving. De jagersgroep, die zich ook bij deze club heeft geschaard, heeft belang bij een goede wildstand; de Weidevogelgroep, ook on derdeel van WBE, ziet met lede ogende weidevogelstand dalen, minder wulpen, minder grutto's, bijvoorbeeld. De Stichting tot Behoud van Natuur en Landelijk Gebied, samenwerkend met WBE is, druk doende om hout wallen, groenstroken en heggen in de oude staat terug te brengen en kikkerpoelen aan te leggen om met succes te kunnen consta teren dat al het vrijwilligerswerk niet voor niets is geweest omdat planten, vogels, insecten en klein wild terugkomen op plek ken waar ze jaren zijn wegge weest. Boeren houden rekening met de doelstelling van deze natuurlief hebbers die enorm veel vrije tijd steken in het waar maken van hun idealen ten gunste van de hele omgeving. De agrariërs passen dan ook met plezier hun werkmethode aan en gaan daar door meer rekening houden met de natuur. In de WBE zitten ook voorna melijk mensen die affiniteit heb ben met de landbouw en weten hoe deze gecombineerd kan worden met natuur. De dames van Amazing mochten als viswijven mee doen aan het theaterpro gramma van Pater Moesk- roen. Creëren van een goede biotoop vereist wel enige kennis. Het snoeien van zo'n houtwal, zoals afgelopen zaterdag bijvoor beeld, gebeurt pas na inventari satie van de aanwezige flora en fauna, en het bekijken van de mogelijkheden om nog meer soorten aan te kunnen trekken. Reeën hebben er al hun pad dat leidt van de Beuseberg tot het buitengebied van Bathmen, fa zanten en patrijzen en zangvo gels en vlinders huizen er, ook hazen en langzamerhand komen er ook weer konijnen. Door het grote hout met dikke takken tot drie meter in de hout wal, waar Staatsbosbeheer maar liefst dertig jaar niet naar heeft omgekeken, weg te halen komt er meer zonlicht, goed voor plant en dier. Het grote hout wordt vervoerd naar een unieke locatie in Espelo waar de Stich ting tot behoud van Natuur en Landschappelijk Gebied het hout verkoopt.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1