3VO wil meer aandacht voor jeugd in verkeer Achterkleindochter; een bijzonder verjaardagscadeau im Holtens Nieuwsblad Applaus voor de schilders Filmhuis toont film over Rembrandt 3VO test veiligheid van caravans Vijf generaties in een familie In dit nummer. Rode Kruis krijgt cheque van HHV voor hulp in Azië 2195 Soos voor senioren mmt Kinderen lezen voor in bieb Het weer in het weekend lucky&co 'VRSmJ Trefpunt Espelo na veertig jaar nog springlevend Holtens Nieuwsblad Dondeidag 17 februari 2005 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - S97351 Moltens.NibllWSbla4@wMl.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maal Holten - 3VO Holten spreekt haar bezorgdheid uit over vaak penibele verkeerssitu aties in Holten, met name ten aanzien van kinderen en jon geren in het verkeer. Het wordt steeds maar drukker op de weg en 3VO vindt dat er meer aandacht moet zijn voor de jeugd in het verkeer. Zij is bezig met een onderzoek naar mogelijke verbeteringen. De uitkomsten hiervan worden te zijner tijd als een advies aan betrokken instanties en scholen aangeboden. 3VO Holten wil ook een bijdrage leveren aan het oplossen van de parkeerproble- matiek bij scholen. Ze contro leerde in het kader van de veilig heid de fietsen van alle leerlin gen van de basisscholen. 'Elk jaar overlijden er nog steeds tientallen kinderen tengevolge van een verkeersongeval onder weg naar school of zij raken ern stig gewond. 3VO heeft in de landelijke pers hier zeer onlangs weer aandacht voor gevraagd. De aandacht voor de veiligheid Kruis Glffii®#, Holten - De Holtense Han dels Vereniging voerde we kenlang actie voor de ge troffenen van de tsunami in Azië. Bij elke aangesloten winkelier stond een bus waarin allerlei waardemid- delen gedeponeerd konden worden. In totaal heeft de actie 2195 euro opgebracht. Namens de HHV overhandig de Bert Wansink afgelopen week een cheque aan Ab Ste- geman van het Rode Kruis. Die sprak zijn dank uit voor het getoonde initiatief en de forse opbrengst. De opbrengst is ondertussen al gestort op Giro 555 en mogelijk al on derweg naar Azië. Organisator Bert Wansink toonde zich zeer tevreden met de animo voor de actie en bedankte ie dereen die zich voor de actie heeft ingezet. Toch kan hij de actie nog niet helemaal afslui ten want zoals de foto laat zien is Wansink nog op zoek naar gegadigden voor diverse bui tenlandse valuta. Dus als er mensen zijn die hier een bod op willen doen, kunnen zij zich melden bij Bert Wansink (Albert Heijn Holten), (foto: Johan Bolink) Holten - In samenwerking met de bibliotheek Rijssen Holten vertoont het Filmhuis Holten op donderdag 10 maart in de Boschkamp de film: Rembrandt. De film past uit stekend in het motto van de boekenweek in maart: Spiegel van de Lage Landen; Boeken over onze geschiedenis. Rembrandt heeft veel voor de geschiedenis van de Lage Lan den betekend. Door zijn schilde rijen krijgt men een beeld over het leven in die tijd. 'Rembrandt' is een film over zijn persoonlijk leven, zijn gevoelsleven en drijf veren. In fraai vormgegeven beelden toont Charles Matton de op komst en materiele neergang van een van 's werelds grootste kunstschilder. Holten - Evenals voorgaande jaren is er voor eigenaren van caravans ook nu weer ge legenheid om voor de mei- en zomervakantie deel te nemen aan de caranvankeuring. 3 VO Holten nodigt caravanei genaren uit voor een keuring van de caravan op vrijdag 1 of zaterdag 2 april bij Autobedrijf Erik Huzen, Handelsweg 2 in Holten. Voor leden van 3VO Holten is deze keuring gratis, voor niet-leden is het een mooie gelegenheid om zich aan te melden en door het betalen van het lidmaatschap, 15 euro, hun vakantiewoning-op-wielen gratis aan een grondige inspec tie te laten onderwerpen! Belangstellenden voor deze keuring kunnen contact opne men met Autobedrijf Erik Hu- zen, telefoon (0548) - 366 101, om de datum en tijd af te spre ken. van de schoolgaande jeugd in het verkeer staat daarom ook dit jaar weer volop in de belangstel ling. Uit recente onderzoeken is gebleken dat er op dit terrein juist voor deze specifieke groep weggebruikers nog veel valt te verbeteren. Het betreft hier met name de leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs die dagelijks in grote aantallen, op de drukste momenten, hun weg zoeken op weg naar of van de school. Vooral de populaire scooter heeft dit soort verkeer een nieuwe dimensie gegeven', aldus 3VO Holten. Geen of onvoldoende verlich ting van fietsers en onverwacht oversteken van straten en kruis punten maken het 'verkeersspel' tot een riskant gebeuren met he laas soms dramatische gevolgen. 'In dit verband spreken we over te hoge snelheden of het roeke loos negeren van de normale fat soensnormen bij voorrangssitu aties.' Lees verder op pagina 5 De werkgroep Filmhuis Holten hecht veel waarde aan uw me ning over de films die zij verto nen en is 'in' voor suggesties of andere opmerkingen. Dit kan bij de 'Boschkamp' 0548-362755. In de komende maanden wordt het programma voor het seizoen 2005/2006 sa mengesteld en wellicht kunt u uw steentje daaraan bijdragen. holten - De bezoekers van Stichting Zozijn, mensen met een verstandelijke beperking, zijn in de wolken nu hun onderkomen in De Boschkamp na 15 jaar eindelijk een nieuw verfje heeft gekregen. Het was ook wel nodig. De gaten in de muren zijn gestopt en de ruim te is in warm roomwit geschilderd. "Er is een rustige sfeer gecreëerd voor onze bezoekers", zegt Debby Vroon. "Ook de indeling van het lokaal is veranderd om meer rust te krijgen." We gaan gezellig aan tafel koffie drinken voortaan en we hebben een oude toonbank van de rommelmarkt van de HMV. Die gaan we opknappen voor ons winkeltje." De bezoekers gaven de schilders spontaan een ap plaus, zo blij waren zij. (foto: FotovideoSlooijer) Holten - De bejaardensociëteit Holten houdt op dinsdag 22 fe bruari een bijeenkomst in ge bouw Irene aan de Boschkamp straat. Er zal een bingo worden gehouden. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. Holten - Het zal je maar gebeu ren op je zevenenzeventigste verjaardag overgrootmoeder worden! Dinie ter Hoeven-Mei link aan de Reilinkshof kreeg dit wel heel bijzondere verjaardags cadeautje. Haar kleindochter Rinka Knapen en haar partner Marco Spekreijse werden afgelopen zaterdag de trot se ouders van Lauri, het eerste ach terkleinkind van mevrouw Ter Hoeven. Maar dat is nog niet alles; eigenlijk is er nog iets veel bijzonderder. Lauri heeft nog een betovergroot moeder, mevrouw Aaltje Meilink- Wevers. Zij woont in de Diessen- plas en is maandag speciaal voor het kraambezoek met de rolstoel taxi naar haar achter-achterklein kind gebracht. Een dag later, dinsdag was het om gekeerde het geval. Toen kwamen Rinka en Lauri bij hun over- en betovergrootmoeder op visite in de Diessenplas voor een mooie foto in het Holtens Nieuwsblad. Na tuurlijk kwamen de trotse nieuwe grootmoeder en overgrootmoeder ook op visite. "Vijf generaties bij elkaar en dan toevallig ook nog al lemaal vrouwen. Dat maak je te genwoordig nog maar zelden mee", zegt overgrootmoeder Diny ter Hoeven. Met moeder en kind gaat alles naar wens en de 'oma's' zijn alledrie even trots en blij. De familie bestaat nu uit Aaltje Meilink, de betovergrootmoeder van bijna 95 jaar, overgrootmoe- Advertentle Pagina 3 Wethouder Jan Ligtenberg en Aan de Stegge bouw te kenden afgelopen maandag de bouwovereenkomst voor het nieuwe gemeentehuis Pagina 3 De streetdancers van Bato zijn hard aan het oefenen voor de sportverkiezing van vrijdag 25 februari. Zij ver zorgen een optreden Pagina 5 Mac De Holterberg houdt op zaterdag 26 februari de voor- jaarsrit. Erik Davids en Erald Lammertink staan aan de start Holten - In de bibliotheek van Rijssen wordt op don derdag 23 februari de plaat selijke ronde van de Natio nale voorleeswedstrijd ge houden. Kinderen lezen on geveer drie minuten voor uit hun lievelingsboek. De jury bestaat uit vier leden, waaronder wethouder Janneke Flim-Gerritsen. De winnaar maakt kans om via de regionale en provinciale rondes een plaatsje te verover en in de landelijke Finale. Tien scholen doe mee. De deelnemers zijn: Tis Voort man, Benthe Eshuis, Isabel Egbers, Felicia Bakker, Susan- ne Geerling, Joyce Arends, Rachel v. Munster, Nienke Wissink, Sanne Klein Nagel voort, en Laura Meijer. Opnieuw weer kouder met re gelmatig buien. Vrijdag nog zacht met bewolking en later op de dag wat regen en af en toe zon. De temperatuur komt rond de 7.0 graden te liggen met een zuidwesten wind. Daarna draait de wind weer naar het noordwesten tot het noorden. Zaterdag en zondag wordt het weer kouder, we hebben dan kans op winterse neerslag in de vorm van sneeuw. De temperatuur komt niet hoger dan 3.0 a 4.0 graden. Ook in de nieuwe week blijft het koud, nu maar afwachten of er een ijsvloer komt. Weerman, Freddie Paalman, voor meer weer pag. 3 Vreugde om een nieuw leven. Vier vrouwen van verschillende generaties vol bewondering voor Lauri. (foto: Fotovideo Slooijer) Zie elders in deze krant. der Dinie ter Hoeven van 77, oma Karin Knapen 49 jaar, moeder Rinka Knapen 25 jaar en de kleine Lauri, die alweer bijna een week is. Aaltje Meilink staat versteld van wat er tegenwoordig allemaal kan. Ze was een jaar niet uit de Dies senplas geweest en ging zomaar met de rolstoeltaxi naar haar ach ter-achterkleindochter. En Lauri kwam 'gewoon' met haar moeder en de kraamverzorgster bij haar op bezoek. "Dat was in mijn tijd wel heel anders", verzucht de oude oma. Die wel heel blij is dat dit kan en dat ze dit mag meemaken. Voorzichtig neemt de kleine Lauri in haar armen voor de foto. Niet alleen zij genoot van het klei ne hummeltje. In Diessenplas moest iedereen even een blik wer pen op het kleine meisje, dat zich niet bewust was van alle drukte die ze veroorzaakte. Personeel en be woners raakten op slag onder de indruk en keken vol bewondering naar het kleintje. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! EN DE SPORTRAAD RIJSSEN-HOLTEN PRESENTEREN ESPELO - Het roemruchte Trefpunt, middelpunt van Es pelo, bestaat veertig jaar. In het gebouw vonden de afgelo pen veertig jaar vele activitei ten plaats en is nog steeds erg belangrijk voor de inwoners van 'Splo'. Volgende week vrijdag en zaterdag wordt het jubileum gevierd. Heel Espelo doet mee aan de viering. De jubileumcommissie heeft dan ook een leuk program ma samengesteld waar iedereen wel wat van zijn of haar gading kan vinden. Vrijdagmiddag 25 februari van 15.30 tot 17.30 uur is er een groot feest voor de schoolkinderen. De Rijssense top goochelaar Hilbert Geerling treedt op met tussendoor disco met het Sploderhekkalf. Geer ling staat garant voor een leuke middag. Hij is een aantal kerken Neder lands kampioeji goochelen ge weest. Vrijdagavond om 20.30 uur is het groot bal voor ieder een met muzikale medewerking van Jan Steegink en Sjon Ro- dijk. Voor de zaterdagmiddag wor den met name de senior uitgeno digd voor het optreden van OCH met het nieuwe toneelstuk De Tuinkabouter. Deze bijeen komst begint om 13.30 uur. Geef dat ook eens J aan een ander door! 1 BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee i Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad 1 Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: 1 Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuw blad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:j 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) i j (losse nummers: 0.95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1