i I fDit had ik helemaal niet verwacht1 'Recht toe, recht an, doar hoal ik van' Voorbereiding invoering Regiotaxi in heel Twente Eerste steen nieuwe sporthal Eekhoornwandeling Herikerberg Bijeenkomst melkveehouders Inloopuur Dystrofie Uitslagen optocht carnaval Holten Jaarvergadering NBvP Dijkerhoek Afsluiting overgangen Trimsalon geeft borstelworkshop Darttoernooi jongeren Kinderoptocht Donderdag 10 februari 2005 Holtens Nieuwsblad Holten - Wethouder J. Flim-Gerritsen heeft woensdag 9 fe bruari samen met het oudste lid, mevrouw Kruims. en de twee jongste leden, Kris Rensen en Rik Ruiterkamp, van vereni ging SV Bato, de eerste steen van de nieuwe sportzaal naast 't Mossink. De zaal is een deelproject van het Kulturhus en wordt naar verwachting in augustus 2005 in gebruik geno men. In Holten komt het gemeentehuis vrij wanneer de ambtenaren verhuizen naar de nieuwbouw in Rijssen. Een projectgroep Kul turhus ontwikkelt in en rond het gebouw nieuwe activiteiten. Een van de deelprojecten is de uitbreiding van sporthal 't Mossink met een naastgelegen sportzaal. De nieuwe sportzaal heeft een afme ting van circa 23 bij 29 meter. Inmiddels is het bouwkundig aanbestedingstraject in oktober 2004 afgerond en bouwbedrijf Pinkert is met de voorbereidingen begonnen. De nieuwe sportzaal kan volgens planning bij de start van het nieuwe seizoen 2005-2005 door het onderwijs en de sportverenigingen in gebruik worden genomen. Eind februari ont vangen de verenigingen aanvraagformulieren voor de indeling van de beschikbare uren in deze en andere sporthallen en gymlo kalen. Daarnaast ontwikkelt de projectgroep gymnastiekaccommodaties een plan voor de sporttechnische inrichting. Markelo - IVN Markelo houdt zaterdag 12 februari een eek hoornwandeling op de Herikerberg. Het IVN neemt deelnemers mee om de nesten van deze zoogdie ren hoog in de bomen op te speuren. De eekhoorn is misschien wel het mooiste zoogdier dat in de om geving voorkomt. Ze zijn overdag actief, dus met een beetje geluk en geduld kan men ze zien. Ze zijn niet griezelig klein of gevaarlijk groot. Een warme rood bruine vacht, grappige manieren en ze kunnen iets om je over te verbazen: ze klimmen en springen met meer gemak dan een cir cusartiest. Bovenal is een eekhoorn direct herkenbaar en niet te verwarren met een ander dier. Zijn rode prachtstaart vergeet je nooit meer. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, maar een vrije gift is welkom. Vertrek is om 13.30 uur vanaf de vijfsprong bij het startterrein van de motorclub aan de Herikeresweg te Markelo (achterzijde camping Hessenheem). Countus verzorgt diverse informatiebijeenkomsten voor melkveehouders in Overijssel. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en worden gehouden bij Zalencentrum de Poppe te Markelo (woensdag 16 februari), Zaal Ensink te Weerselo (dinsdag 22 februari) en Hotel Morssinkhof te Haaksbergen (donderdag 24 februari). Aan de orde komen onder meer de nieuwe mestwetgeving vanaf 2006, actuele ontwikkelingen met betrekking tot de Fischler-pre- mies en bedrijfsresultaten van melkveehouderijbedrijven. Ook zal er aandacht besteed worden aan toekomst gericht ondernemen in de melkveehouderij. Daarnaast behandelt een belastingadviseur fiscale agrarische actualiteiten. Het complete programma is te vinden op www.countus.nl. Countus organiseert al vele jaren informatieavonden. Zonder uit zondering worden ze zeer goed bezocht. De soms pittige stellin gen, door bedrijfsadviseurs uiteraard altijd met ervaringscijfers onderbouwt, leveren vaak boeiende discussies op. Belangstellenden zijn van harte welkom. In verband met de orga nisatie wordt opgave via 038 45 52 600 of info@countus.nl op prijs gesteld. De Nederlandse Vereniging van Posttraumatische Dystrofie Patiënten houdt donderdag 10 februari een inloopuur in de Hagedoornkamer van Twenteborg Ziekenhuis (te bereiken via de hoofdingang). Dit inloopuur vindt elke tweede donder dag van de maand plaats. Tussen 10.00 en 12.00 uur worden patiënten of belangstellenden in de gelegenheid gesteld een gesprek te voeren met een vertegen woordiger van deze patiëntenorganisatie. Deze geeft aanvul lende informatie over de aandoening en de gevolgen daarvan voor het dagelijks leven. Het inloopuur maakt contact tussen lotgenoten mogelijk en belangstellenden kunnen kennismaken met de patiën tenorganisatie. In de gezondheidszorg is patiëntgerichte voorlichting een belang rijk begrip. Op dit gebied vullen zorgverleners en patiëntenorga nisaties elkaar aan: professionele deskundigheid naast ervarings deskundigheid. De Ziekenhuisgroep Twente werkt daarom al ge ruime tijd samen met verschillende patiëntenorganisaties, onder meer bij de organisatie van voorlichtingsbijeenkomsten, informa tiemarkten en de ontwikkeling van folders. Voor meer informatie kan men contact opnemen met D. Teunis van de Ned.Ver. van Posttraumatische Dvstrofie Patiënten, tele foon 0546-566475. e*vde/ Mar, name stelt voor om als eerste aardbewoners een vlag te planten op gaan we weer! Grote wagens: eerste prijs; Club Excellent. 107 punten; tweede prijs: Club Gigan tisch, 105,5 punten; derde prijs: Club DIS, 100,5 pun ten; vierde prijs: CV de Knetterzoepers, 96,5 punten; vijfde prijs: de Babyloniërs, 91,5 punten; zesde prijs: Ve- locitas, 88,5 punten; zevende prijs: Kratvinders, 87 pun ten; achtste prijs: Kelder blaffers, 82,5 punten; negen de prijs: Toga, 74 punten: tiende prijs: CorruptuS, 73,5 punten. Kleine wagens: eerste prijs: Club '90. 96,5 punten; twee de prijs: 'n Clique, 94,5 pun ten: derde prijs: Buurtvereni ging Beuseberg. 93.5 punten: vierde prijs: Club Abnor maal, 88,5 punten: vijfde prijs: Club GVD, 86,5 pun ten: zesde prijs: CV de Goudzoepers. 81,5 punten; zevende prijs: The A-team, 78 punten; achtste prijs: IBK. 76 punten; achtste prijs: De Lily's, 76 punten; achtste prijs: Club AA. 76 punten; elfde prijs: Klok, klok, lekker vol, 75,5 pun ten; twaalfde prijs: Fuck Bitches, 74,5 punten: der tiende prijs: Hekkalf FM, 74 punten. Loopgroepen: eerste prijs: Club Tiet Zat, 102,5 punten: tweede prijs: Pink Ladies, 96 punten; derde prijs: Fienp- reuverinnen. 94,5 punten; vierde prijs: Heerengenoot schap Suffendo, 94 punten: vijfde prijs: Club D.O.O.S.. 90,5 punten; zesde prijs: Su- pergirls, 89,5 punten; zeven de prijs: BAF, 81 punten; achtste prijs: GvE, 80,5 pun ten; negende prijs: Scouting Holten, 74 punten. Publieksprijs: Club D.I.S. Holten - Het carnaval is weer afgelopen. Het begon vorige week donderdag met de sleuteloverdracht in het Holtense ge meentehuis. Burgemeester Bort Koelewijn gaf de sleutel van Holten aan Prins Veloeitas. In ruil daarvoor kreeg hij een steek. Hij werd daarmee omgedoopt tot Opperkeun van Keu- nedarp. De slogan van Prins Veloeitas en zijn Adjudant Toon is: 'Recht toe. recht an, doar hoal ik van'. En dat werd het carnavalsfeest dan ook. Lekker gezellig feestvieren in de hofbars, hossen, bier drin ken en lekker gek doen. Na de optocht kon er meteen al gefeest worden, maar het begon pas echt op zaterdagavond. Slingeren van het ene café naar het andere, met een stempelkaart op zak. Want het was de bedoeling om in elke hofbar een stempel te halen. Om 23.11 uur konden volle kaarten worden ingeleverd, in ruil voor een hart met een lamp erin. Zondag stond vooral in het teken van de optocht in Deventer en daarna weer feestvieren in het café. Maandags en dinsdags waren er overdag extra activiteiten als de miniplaybackshow, karaoke en biertapwedstrijden. Dinsdagavond werden in hofbar 't Keuntjc degenen die fout waren geweest tijdens het carnaval, voor het tribunaal gedaagd. Zij kre gen een gepaste straf. Naast het keun aan het spit. die avond, werd ook de sleutel van Holten weer overgedragen aan de burgemees ter. Precies om 0.00 uur was het feest afgelopen en ging de tap dicht. (Foto's Johan Bolink en Rinus Vrijdag) Holten - Op initiatief van Re gio Twente start een voorbe reidingstraject voor invoering van Regiotaxi Twente in de ge meenten Dinkclland, Losser, Oldenzaal, Rijssen-Holten, Tubbergen, Twenterand en Wierden. Deze zeven gemeen ten nemen voor de zomer een beslissing over het daadwerke lijk invoeren van Regiotaxi Twente in hun gemeente. Re gio Twente wil hiermee het aanbod van het openbaar ver voer verbeteren. Deze uitbrei ding van de Regiotaxi projec ten betekent dat alle inwoners van Twente gebruik kunnen maken van de Regiotaxi. Regio Twente heeft met de col leges van burgemeester en wet houders van de bovengenoemde zeven Twentse gemeenten be sloten een voorbereidingstraject te starten voor een eventuele in voering van Regiotaxi Twente. Onder regie van Regio Twente worden per gemeente de kosten en baten in beeld gebracht, dit onderzoek wordt in april afge rond. Portefeuillehouder Goudt: 'Ik ben verheugd, dat alle ge meenten meedoen met het voor bereidingstraject. Als blijkt dat alle gemeenten kiezen om mee te doen, realiseren we een be taalbaar openbaar vervoer alter natief. Vanuit Regio Twente zijn we bereid gedurende vijf jaar een subsidie te verlenen aan ge meenten voor deze vorm van openbaar vervoer'. Regio Twente heeft de Regio taxi de afgelopen jaren ontwik keld tot een uniform en herken baar product. De klant heeft te maken met dezelfde tarieven, ruime openingstijden en zal de komende jaren met één telefoon nummer te maken krijgen dat voor heel Twente geldt. Ook de toegankelijkheid van Regiotaxi is gegarandeerd, iedereen - on geacht leeftijd en handicap - kan mee. Met de bestaande Regio taxi projecten in Twente worden per jaar 700.000 ritten gemaakt. Het Regionale Consumenten platform Openbaar Vervoer is zeer positief over het zo breed mogelijk invoeren van Regiotaxi Twente. Door de invoering wor den de vervoersmogelijkheden voor bewoners van Twente fors uitgebreid. Het is de verwachting dat be trokken gemeenten voor de zo mer van 2005 een beslissing ne men over het al dan niet defini tief invoeren van de Regiotaxi. De Regiotaxi kan vervolgens op zijn vroegst in april 2006 daad werkelijk starten. Regiotaxi Twente is een vorm van openbaar vervoer, van deur tot deur, voor iedereen toegan kelijk. Een voorwaarde is dat u één uur voor de gewenste ver trektijd reserveert. De naam, ta rieven, telefoonnummers en an dere kenmerken van Regiotaxi Twente zijn in alle deelnemende gemeenten gelijk. De Regiotaxi rijdt vanaf 1997 in Twente. Re giotaxi Twente rijdt in de ge meenten Almelo. Borne, En schede en Hengelo. Daarnaast is er de Regiotaxi Haaksbergen, Hellendoom en Hof van Twente. Holten - Voordat het echte carnaval van start gaat, rijdt een volle bus met onder ande re Raad van Elf en dweilband De Braandheultjes door Hol ten en omgeving. Een enkele keer maakt de bus een tussen stop. Alle reizigers stappen uit en de dweilband maakt zich klaar. Er wordt bij ie mand aangebeld en de hele meute gaat met veel muzikaal kabaal naar binnen. De hele huiskamer, keuken en gang staan ineens vol, echt dringen geblazen. Degene waarom het gaat, is uiterst verbaasd, ter wijl de familie ondertussen hapjes en drankjes aan het uitdelen is. Tijdens de Good- willavond worden enkele uit verkoren Keunedarpers door de Prins en zijn Adjudant in het zonnetje gezet. Als eerste werd Tineke Wolters verrast met een bezoek. Zij werkt bij het VVV-kantoor in Holten. Prins Veloeitas wilde haar met een oorkonde bedan ken voor haar werk. Zij is na melijk een grote promotor van Holten. Veloeitas: 'AI heel wat jaren verkoopt Tineke Holten. Zij 'lokt' mensen naar ons dorp en weet ze zelfs aan Holten te binden. Zij is een van de econo mische pilaren van ons dorp.' Tineke was helemaal overrom peld. en wist niet echt hierop te reageren: 'Dit had ik helemaal niet verwacht!' En dat is nou juist ook de bedoeling van de Goodwillavond. Iedereen van de familie weet het, behalve de persoon zelf. Na geproost te hebben op Tine ke, ging de reis weer verder. Omdat de meeste aanwezigen in de bus ook niet weten waar ze heen gaan, begonnen velen er een raadspelletje van te ma ken wat het volgende adres zou kunnen zijn. De bus ging naar Dijkerhoek. maar reed gewoon door. Wie zou het kunnen zijn? Pas op de rand van de gemeen tegrens stopte de bus eindelijk. Bij het huis van Herman Bos- Herman zat thuis tv te kijken en had absoluut niet in de gaten wat er zich op dat moment bui ten afspeelde. Geen straatlan taarns te bekennen, dus het was er dan ook behoorlijk donker. De Braandheultjes begonnen te spelen. Voordat Herman er erg in had. stond de kamer al vol met Fienpreuvers. Veloeitas: 'Je bent een echte voorvechter van de agrarische sector. Je probeert het maxima- Ie eruit te halen. Daarnaast ben je het gezicht van de LTO. Me de door jou zien sommige boe ren weer toekomst.' 'Ik vind het een hele eer. Het is natuurlijk niet alleen mijn ver dienste, maar voor het hele be stuur', benadrukt Herman. 'Het is niet zo dat alle boeren boer kunnen blijven, maar wie het echt wil moet dat wel kunnen.' De busreis ging daarna weer richting Holten waar sportpark Meermanskamp werd aange daan. Spelers van het eerste voetbalteam van VV Holten za ten in de kantine gezellig een borreltje te drinken en voetbal op de tv te kijken, toen de Braandheultjes en de rest bin nenkwamen. Toch was het niet hele voetbal team die een oorkonde zou krij gen van de Prins. Nee. het ging om Gerrit Klaasses. Hij speelde namelijk onlangs de vierhon derdste wedstrijd in het eerste. Een hele prestatie, tussen de overige jongere spelers. En hij weet nog steeds niet van ophou den. Veloeitas: 'IJzersterk is hij. Want naast het voetbal heeft hij ook nog eens een boerenbedrijf, vrouw en kinderen en een ijs- boerderij die aandacht van hem nodig hebben. Ik zou bijna zeg gen: een bovenaardse prestatie.' Hotel Restaurant De Zwarte Ruiter op de Holterberg' werd daarna nog aangedaan. De on dernemers van de Zwarte Rui ter, Natuurdiorama en de mid- getgolfbaan werden daar in het zonnetje gezet. 'Het was een verpauperde boel hier op de berg', geeft de Prins aan. 'En kijk nu: het gaat de goede kant weer op.' Tot slot ging de bus nog langs IJsclub De Noordpool, waar het feest voor de wagenbouwers druk bezig was, en naar Her- bergh De Keun. Daar kregen Ap en Joke Preuter een onder scheiding. Er klonk in koor: 'Appie bedankt. Joke be dankt!' Als afscheidslied voor de twee. Ze stopten vorig jaar met Café De Preuter. dat nu is omgedoopt tot Herbergh De Keun van Dinv en Peter Jansen. Dijkerhoek - Vrouwen van Nu Dijkerhoek hield maandag 24 januari haar nieuwjaarsbij eenkomst in Het Bonte Paard. Dit jaar is er een dubbele be stuurswisseling. Het bestuur neemt afscheid van voorzitter Jet Broekhuis. Zij was de ogen en oren van de vereniging. Ook werd er afscheid geno men van Marietje Paalman, helaas kon zij hierbij niet aan wezig zijn. De voorzittershamer wordt over genomen door Nelleke Wien- beld en de andere bestuursfunc tie ingevuld door Miep Sluiter. Aftredende commissieleden w a ren: Dinie Reurink. Gerda Nek kers, Ineke Ribbink en Dine Sluiter voor de Kerstcommissie. Geertje Holmer, excursiecom missie en Abby Rensen en Rita Brinks voor de reiscommissie. De dames van het eendagsbe- stuur werden bedankt voor hun inzet en er werden zeven jubila rissen gehuldigd R. Nikkels en D. Nijland zijn 40 jaar lid. De dames Aaftink, Holmer, Koops, Meijerman en Rietman zijn allen 25 jaar lid. Na de pauze was er een drama optreden met als doel een tipje van de sluier op te lichten van wat er zoal in een dramacursus gebeurt en wat drama eigenlijk inhoudt. Aan het eind van de avond ston den er zelfs enkele leden op de planken. De volgende bijeenkomst is ge pland op donderdag 3 maart. Ypma, uroloog in Deventer, ver teld dan over ongewenst urine- v^rlies in 2005. Holten - De afsluitingstijden van spoorwegovergangen in het buitengebied wegens werk zaamheden, zijn aangepast. De overgang in de Doorlopende- dijk zal niet worden afgesloten. De overgang in de Oude Sta tionsweg wordt afgesloten op vrijdag 11 februari van 23.00 tot 6.00 uur, zaterdag 12 februari van 0.00 tot 8.00 uur en zondag 13 februari van 23.00 tot 6.00 De overgang in de Drostenstraat wordt afgesloten op dinsdag 15 februari van 23.00 tot 6.00 uur en woensdag van 23.00 tot 6.00 En de overgang in de Geskesdijk wordt maandag 14 februari van 23.00 tot 6.00 uur afgesloten. Holten - Bij trimsalon Del Pra- do wordt woensdag 2 maart de workshop Hoe kam ik mijn hond gegeven. De workshop is bedoeld om de hondenbezitter te laten zien, hoe ze op een goede manier de vacht van hun hond kunnen onderhou den. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op www.trim- salondelprado.nl op bel met 0547-363746. Holten - In Café 't Klavier wordt woensdag 15 februari voor de vijfde keer het jaar lijkse jeugddarttoernooi ge houden. Dit toernooi is bedoeld voor de jeugd van 15 tot en met 21 jaar Het toernooi begint om 19.00 uur; inschrijving vanaf 18:30 uur. Wagens: eerste prijs: Groep Scheperman - Prinsesjes: tweede prijs: Groep Daan Jal- ving - Fans van, derde prijs: Groep Scheperman - Pi raten: derde prijs: Kinderen Hietbrink - Hortensia's: derde prijs: Groep Luuk Meester - Flinstones. Loopgroepen: eerste prijs: Lotte Finke - Diddle Lina's; tweede prijs: Groep Bekker- nens - Family Queen; derde prijs: M. Bronsvoort - Heksen; derde prijs: Groep Jongman - Heksen: derde prijs: Groep Hilberink - Brandweerwagen: derde prijs: Evers - Sponge Bob. derde prijs: de Vries - Ridders.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5