Holtense koeien komen goed uit veekeuringen m Winkeliers gaan op cursus Hidzer: iets om 'Natuurlijk is het i trots op te zijn' Massale uittocht buspassagiers Agenda 1 Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Gerrit Zandvoort geeft valkendemonstraties H rj weGeNeR Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad Holten - Waar in het verleden twee veekeuringen waren, één in Zwolle voor het zwartbonte vee en een in Mariënheem voor het roodbonte, is er nu eenmaal per twee jaar een ge zamenlijke keuring in de IJs- selhallen in Zwolle. De Holtense deelnemers aan de veekeuring in Zwolle. Met daarbij algemeen kampioene Alie 373. 2 Donderdag 10 februari 2005 Een grote, regionale keuring, dit jaar voor het eerst zelfs gecom bineerd met een beurs. Maar liefst twintig veeteeltstudieclubs uit Overijssel hadden zich hier voor aangemeld en natuurlijk was studieclub Holten, als een van de organisatoren, present. Jos en Wim Steegink, Wim en Bea Nijland, Henk en Jantina Scheperboer èn Irma en Jan Steegink. Holten zette goede prestaties neer en eindigde als groep op de tweede plaats in de poule. De ju ry roemde deze groep om de goede uiers. Hoewel een koe van Irma en Jan Steegink 's morgens vanwege een net te kleine uier op de twee de plaats eindigde, stapte het zelfde dier een paar uur later, vanwege het iets meer volgelo pen uier, rond als algemeen kampioene. De naam van deze schoonheid is Heerenbrinks Alie 373. De kast hang vol met rozetten van eerdere kampioenschappen en natuurlijk zijn Irma en Jan trots op de prestatie van hun Alie. Holten - Hoe stel je je op als je in je winkel overvallen wordt? Hoe ga je om met agressieve klanten? Rijssense winkeliers en hun medewerkers doen in maart 2005 mee aan een cur sus over bedrijfsveiligheid waar onder andere deze zaken aan de orde komen. Burge meester B. Koelewijn geeft aan dat de cursus naderhand geë valueerd wordt. Als de cursus goed bevallen is en er positief op gereageerd wordt, wordt deze ook in Holten aangebo den. Zijn er toch meerdere bezwaren ten aanzien van deze cursus, dan wordt voor de Holtense midden standers en hun personeel een andere cursus gezocht, die uiter aard hetzelfde doel heeft: zorgen voor zo groot mogelijke veilig heid van winkelier en personeel in onveilige situaties. Het onderwerp kwam aan de or de tijdens de wekelijkse pers conferentie van de gemeente Rijssen-Holten. Burgemeester en wethouders stelden die dag het uitvoeringsprogramma 'Zicht en grip op integrale vei ligheid' vast. De raad heeft de richtlijnen hiervoor vastgesteld in een kademota. Voor de inwo ners betekent dit op langere ter mijn wel veranderingen. Zo wordt het toezicht op straat ver groot en wil de gemeente de overlast op straat beperken. De cursus voor middenstanders en hun personeel is ook een onder deel van dit programma. Daar naast wordt een "evenementen- beleid" opgezet. „Wie is verant woordelijke voor welk onder deel van het evenement. Met welke communicatiemiddelen wordt gewerkt. Dat moet ook bekend zijn zodat er in geval van slecht weer of een ongeluk me teen actie kan worden onderno men", aldus Koelewijn. Voordat het uitvoeringspro gramma 'Zicht cn grip op inte grale veiligheid' van start ging waren er door de gemeente al een aantal maatregelen geno men. „Een aantal zaken kon niet wachten, we houden van een pragmatische aanpak. Wanneer we problemen zien, lossen we die graag op en wachten we niet op een nota", aldus Koelewijn. „Daarom zijn er al de nodige maatregelen genomen bijvoor beeld ter bevordering van de rust en de veiligheid in het centrum en het wijkgericht werken van de politic. Wijkagenten samen met jeugdagenten zijn de ogen en oren van de politie in hun ge bied. Met het jongerenwerk en andere betrokkenen wordt be zien hoe overlast door jongeren Holten - Een recordaantal van ruim 1500 wintersporters ver trekt per Oad-bus om de kro kusvakantie in de sneeuw door te brengen. Ook het aantal Oad-passagiers dat de reis naar de sneeuw deze dagen per auto onderneemt, is groter dan ooit. 'Wij herkennen ons dan ook niet in de berichten in de pers over teruglopende interesse voor win tersportvakanties', zo reageert topman Louis Frankenhuis van het op een na grootste reiscon- cem van ons land. 'Wij noteren op dit moment een toename van Veeboeren in hart en nieren als de Steeginks zijn, omringen ze hun landbouwhuisdieren met al- in het centrum beter aangepakt kan worden. Samen met onder meer ondernemers en bewoners in hel centrum wordt besproken hoe deze overlast beperkt wordt." Vorig jaar ging de ge meente samen met de politie en de ondernemers daar al mee aan de slag. Burgemeester Koelewijn noemt de samenwerking tussen de poli tie en de scholen 'uniek'. „lede- Holten - 'Natuurlijk is het iets om trots op te zijn: de vermel ding in de Michelingids als Bib Gourmand,' zegt Hidzer Gor- te-, samen met Luc Hans eige naar van Bistro De Holterberg. 'Maar dat is niet hetgeen waar wij het hele jaar naartoe wer ken. Ik zie het wel als een soort bekroning, maar het allerbe langrijkste voor ons is, dat wij de gasten het beste van het bes te voor kunnen schotelen. Dat men weet dat alles wat hier op tafel komt, echt vers is en zelf gemaakt. IJs, sauzen en derge lijke, maken we allemaal zelf. Ook gebak.' 'Voor onze inkoop maken we graag gebruik van kleinere leve ranciers. omdat zij in staat zijn om heel flexibel op onze wensen in te spelen. We werken hier in totaal met een team van acht mensen. Allemaal goed inge speeld op het beleid van onze bi stro en op de wensen van de gas ten. Ons bedrijf is laagdrempelig, toegankelijk voor iedereen. Van de man in het pak tot de wande laar met bergschoenen en slob bertrui. Ons interieur is er op in gericht, zodat iedereen zich hier plezierig zal voelen en op z'n ge mak. In de zomer kan er worden gegeten op het buitenterras met een prachtig uitzicht over het dal van de Holterberg. De Bib Gourman-vermelding in de Michelingids vertelt eigenlijk dat wij een goed driegangenmenu serveren voor een prijs van 30 tot 35 euro. De verhouding prijs/ kwaliteit moet goed zijn. En daar voor staan wij garant.' Hidzer kan eindeloos vertellen over het gast heerschap van de bistro, zijn pak- kie an, maar ook over de kook kunst van zijn compagnon Luc Hans met medewerkers. Maar zo wel hij als Luc, houden het niet 14 procent in het aantal winter- sportboekers.' Ook over de ontwikkelingen van de zomerboekingen toont Fran kenhuis zich tevreden. Er wordt over de hele linie goed geboekt, maar met name het grote aantal geboekte zonvakanties naar be stemmingen rond de Middel landse Zee is opvallend. Evenals de afgelopen jaren, is Turkije weer de favoriete Oad-bestem- ming. Frankenhuis constateert dat de consument ook dit jaar op zoek is naar een goede kwaliteit tegen een zo scherp mogelijk prijs. Frankenhuis ziet juist daarin de kracht van Oad Rei- le zorg, Alie wordt geshowd en een beetje kennersoog ziet me teen dat deze koe eruit springt re school, zowel basis- als voort gezet onderwijs, heeft een eigen agent. Deze bezoekt iedere school twee keer per maand en praat dan met leerlingen, wat gebeurt er in het weekend en bevindingen van scholieren. Met docenten en schoolbestuur praat de politie over eventuele veiligheidspro blemen waar men op school te gen aanloopt. Op deze manier bij vertellen alleen. Ze hebben er zelfs een boek over uitgebracht. Bistro De Holterberg, avontuur traditie. Een prachtig werk met schitterende foto's, een stukje ge schiedenis van de Sallandse Heu velrug, de bistro, recepten van Sallandse streekgerechten, maar ook van eigen gerechten die in de bistro worden geserveerd. Het boek is onlangs uitgekomen en zeker de moeite waard. Te koop bij boekhandel Heusinkveld en natuurlijk bij de bistro zelf. zen: 'Het gaat Oad (onlangs nog door de reisbureaus uitgeroepen tot touroperator met de beste prijs-kwaliteitverhouding) niet alleen om de laagste prijs. De klant verlangt ook kwaliteit. Die bieden wij, niet alleen in de se lectie van accommodaties, maar ook bijvoorbeeld in de keuze van onze vliegpartners Transa- via en Martinair. De consument lijkt zich nu ook te realiseren wat het betekent als je vliegva kantie op losse schroeven komt te staan door het voortdurende gerommel bij goedkope lucht vaartmaatschappijen. Wij pro fiteren daar zeker van.' qua bouw en houding. Als een volleerd fotomodel neemt ze meteen de juiste pose aan met denken ook de jongeren en scho len actief mee over de wijze hoe onze gemeente zo veilig moge lijk gemaakt kan worden." Vei ligheid, zo benadrukt Koelewijn, is niet de zaak van alleen de overheid. „Veiligheid is iets waar je samen voor zorgt." Hij wees er op dat zowel de burger als de gemeente daarin elk een eigen verantwoordelijkheid heb ben. Holten - Gerrit en Jannie Zandvoort van Valkerij Rijs- sen verzorgen dit jaar ook vliegdemonstraties in Holten. Dat gebeurt bij het herten kamp, bij dagcentrum Erve Deijk. De eerste demonstratie wordt gegeven op donderdag middag 17 februari. De spec taculaire vogelshow is gratis te zien. De vliegdemonstraties in Holten worden gegeven in de vakanties, telkens op donderdagmiddag vanaf 14.00 uur. Behalve in de meivakantie, omdat het die don derdag dan 5 mei. bevrijdings dag. is. De data zijn 24 maart (paasvakantie), 19 mei (pinkst ervakantie). en in de zomerpe riode op 16 juni. 28 juli en 1 sep tember. op 20 oktober (herfstva kantie) en 29 december (kerstva kantie) De valkenier vliegt met zes val ken. twee woestijnbuizerds, een kerkuil en. sinds kon, een step- penarend. De woestijdbuizerd, de arend en de kerkuil vliegen rechte rug en de kop naar links draaiend. 'Natuurlijk is het mooi dat Alie algemeen kampioene is geworden. Toch een soon be kroning. Maar de gedachte ach ter het opzetten van deze keurin gen, is dat we het geheel op een positieve manier weer nieuw le ven in willen blazen. En dat is met de keuring in Zwolle heel goed gelukt. De deelnemers waren enthousiast, hoewel de veeboeren er toch een hoop rompslomp mee hebben, is het hun die moeite toch waard. De jury was heel positief over de voorgedragen koeien en de com binatie met de agrarische beurs bleek goed te werken. Het was een keuring van hoog niveau met veel publiek.' vanaf het hertenkamp. Dat geldt niet voor de valken, zij kiezen het luchtruim vanaf het trapveld je in de directe nabijheid van het hertenkamp. „Voor de valk is het hertenkamp te klein. De val ken lopen daar het risico om te gen het gaas of in het ergste ge val, onder aan auto te vliegen. Vandaar dat we voor het vliegen van de valken uitwijken naar het trapveldje", vertelt Zandvoort. De Rijssense valkenier geeft al bijna tien jaar vogelshows. In Rijssen gebeurt dat wekelijks, elke woensdagmiddag vanaf 14.00 uur bij de kinderboerderij bij het Parkgebouw. Dat hij nu ook in Holten actief is gebeurt op verzoek van de ge meente Rijssen-Holten en Sow- eco. Zandvoort verzorgt samen met zijn vrouw demonstraties door heel Nederland. Ook op Koninginnedag is hij in Holten te zien: dan vliegen zijn vogels vanaf 19.00 uur vanaf de Kalf- stermansweide. 3 Fotoexpositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink, Medisch Centrum Holten, maandag 10 ja nuari 2005 - zaterdag 30 april 2005 Papierknipkunst. Bibliotheek Holten, maandag 7 februari 2005 - maandag 7 maart 2005 Passage: creatieve middag, Kan delaar. donderdag 10 februari 2005. 14:00 Filmvoorstelling Calender Girls, Boschkamp, donderdag 10 fe bruari 2005,20:15 Darten om het Gouden Keun, Bar 't Mossink, zondag 13 febru ari 2005, 13:30 Rondleiding bibliotheek. Biblio theek Holten, woensdag 16 fe bruari 2005, 19:30 Demonstratie papier knippen, Biblioteek Holten, zaterdag 19 februari 2005, 10:00- 12:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Irene, dinsdag 22 februari 2005, 14:30 Vorming cn Toerusting: dia's over bijbelse werken Rembrandt, Kandelaar, dinsdag 22 februari 2005, 20:00 Passage: directeur pastoraal cen trum De Hezenberg, Kandelaar, donderdag 24 februari 2005, 20:00 Sportverkiezing 2004, Lucky Co. vrijdag 25 februari 2005 Koffieochtend, Boschkamp, vrij dag 25 februari 2005, 9:30 - 11:00 Kindermiddag met goochelaar. Trefpunt, vrijdag 25 februari 2005, 15:30- 17:30 Feestavond met Jan Steegink en Johnny Rodijk, Trefpunt, vrijdag 25 februari 2005, 20:30 Toneelavond met DAT, Bonte Paard, zaterdag 26 februari 2005 Voorjaarsrit MAC Holterberg. Holten, zaterdag 26 februari 2005 Toneel met OCH. Trefpunt, za terdag 26 februari 2005, 14:00 Workshop met kunstenaar Pieter Torensma. Bovenruimte schil dersbedrijf Gervedink Nijhuis. zaterdag 26 februari 2005 - zon dag 27 februari 2005 Lezing Elvira van Eijl, Bosch kamp. maandag 28 februari 2005. 20:00 NBvP Dijkerhoek over onge wenst urineverlies, Bonte Paard, donderdag 3 maart 2005, 20:00 Fietsenbeurs, Boschkamp, zater dag 5 maart 2005, 13:30- 15:00 Vorming en Toerusting: lezing over voorstellingen van bestaan na dood, Irene, dinsdag 8 maart 2005. 20:00 Jaarvergadering buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 10 maart 2005 Compostactie Supportersvereni ging SV Holten, Holten, donder dag 10 maart 2005 - zaterdag 12 maart 2005 Voorstelling COV Holten. Kan delaar, vrijdag 11 maart 2005 Voorstelling COV Holten. Kan delaar, zaterdag 12 maart 2005 Uitwisselingsmotocross, Zuur- berg, zaterdag 12 maart 2005, 9:30 Advertentie AA-t eam.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! Pechhulp v.a. 2 5pj APTDEEfifiEHS WJWMCEXTRALES MS wr pv wk. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12 00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692, 7500 AR Enschede. Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, te lefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenhol ten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huis artsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570- 606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. R.G. ten Bolscher. telefoon 0548-518405. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten. Larenseweg 54, telefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 13 februari: 10.00 uur, ds. J.C. Vonhof, Hellen- doorn. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. Mels, Vriezenveen. Eer ste collecte: diaconie; tweede collecte: pastoraat. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Van der Burg, Zutphen. Collec te: werelddiaconaat. Gereformeerde kerk Zondag 14 november: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek. Enter. Eerste collecte: Ons Ker knieuws, tweede collecte: landelijk pastoraat. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-ge- bouw Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 13 februari: 10.00 uur, eucharistieviering. V oorganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 12 februari: 17.30 uur, eucharistie viering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor; zondag 13 februari: 09.00 uur, communieviering. Voorgan ger: werkgroep liturgie. Zang: herenkoor. Maandag In de nacht was er veel bewolking waaruit nu en dan wat mot regen en regen viel. Koud was het niet met 5.2 graden als laag ste waarde, 's Morgens ook grijs en somber weer met later wat lichte motregen. In de middag trok een koufront van noord naar zuid over ons land. Dit ging gepaard met perioden met motregen en regen en een matige noordwesten wind. Holten noteerde 7.8 mm en Espelo kreeg 8,0 mm. Het was zacht met 7.3 graden. Dinsdag De nacht gaf een afwisseling van opklaringen en wolkenvel den. Ook viel er nog een regenbui, maar veel neerslag viel er niet. De minimumtemperatuur bedroeg 2.4 graden. In de mor gen was het droog, we kregen de zon geregeld te zien afgewis seld door wolkenvelden, 's Middags scheen de zon beduidend minder door de vele wolkenvelden die overdreven. Minder zacht met 5.8 graden. Woensdag In de avond van dinsdag eerst opklaringen, later toenemende bewolking. In de vroege ochtenduren viel er een regenbui. Ook in de morgen hielden we het niet droog, er viel een enkel licht regenbuitje, ook kregen we een regenboog te zien. De zon liet zich even zien. In de middag vielen er regelmatig korte buien maar veel leverde het niet op. De zon liet het grotendeels afwe ten. Holten noteerde 2.0 mm. Het werd 6.7 graden. Donderdag De nacht verliep bewolkt en zacht, de temperatuur daalde niet verder dan 5.3 graden. Uit de bewolking viel ook nog wat re gen maar veel was het niet. In de morgen bleef het droog, ver der waren er wolkenvelden en enkele opklaringen en nu en dan zon. De middag zag er best aardig uit met geregeld zon, opklarin gen en wolkenvelden. Opnieuw zacht met 7.9 graden als maxi mum. Vrijdag Opnieuw hadden we een bewolkte nacht, neerslag viel er niet. De temperatuur was gelijk aan de voorgaande nacht. Wind was er nauwelijks. De eerste helft van de morgen zag er bewolkt uit met nog een enkel licht buitje. Daarna perioden met zon en wat stapelwolken. Ook in de middag liet de zon zich geregeld zien, afgewisseld door dunne bewolking. Een mooie winterdag dus. Zaterdag De nacht verliep onbewolkt en een stuk frisser, door de aan voer van droge koude lucht kwam het tot lichte vorst aan de grond met -1.0 graden. In de weerhut lukte dit net niet met 0.1 graden, 's Morgens flinke perioden met zon, afgewisseld door wat wolkensluiers. De middag was zonnig, afgewisseld door dunne sluierbewolking. Perfect weer voor de Carnavalsoptocht in Holten, wel wat koud, het was droog, mooi meegenomen dus. Zondag In de nacht opklaringen en wolkenvelden. Het vroor licht met - 0.1 graden in de hut, vlak boven de grond werd het -1.3 graden. De morgen zag er prachtig uit, het was onbewolkt en de zon scheen volop. Ook in de hele middag hadden we hetzelfde weerbeeld van veel zon. Door de zon werd het 7.1 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman Hidzer Gorter en Luc Hans van Bistro De Holterberg, met hun boek over de bistro. (Foto: Gert Perdon)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3