Radio 350 wil dit jaar nog reportagewagen realiseren CV Fienpreuvers ook potentiële klant Kulturhus Holtens Nieuwsblad Club Excellent mooiste praalwagen Prijs-* toppers i van^Z Meedenken over midzomeravond Stoppen met roken Weekendweer TerStal Rammo en Schuiterd moeten naar andere vestigingsplek Peuters leven mee met Lokale omroep op zoek naar vrijwilligers, waaronder technici Koelewijn voorstander bedrijfsfitness gemeente avontuur gansje Gonnie Donderdag 10 februari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsbladf^whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers F 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Pagina 5 De Goodwillavond staat in het teken van verrassen en Keunedarpers in het zonne tje zetten. Pagina 7 Bondscoach Sjors Röttger van het Nederlandse dames- handbalteam, was te gast bij de Holtense handbal. Holten - Omdat de Holtense muziekvereniging HMV zestig jaar bestaat, wordt er zater dag 25 juni een Midzomer avond gehouden op Kalfster- mansweide. Wie hieraan mee Holten - 'Radio 350 van u en voor u\ Dat is het motto van de Stichting Lokale Omroep Holten-Rijssen, oftewel Radio 350. Om dat nog meer uit te dragen worden alle verenigin gen en stichtingen in Rijssen- Holten in februari aangeschre ven. De stichting gaat ervan uit dit jaar nog een reportage wagen te kunnen realiseren, die in Rijssen en Holten inge zet wordt bij evenementen. En Radio 350 is op zoek naar nog zo'n tien vrijwilligers, waar onder technici, oftewel mensen die de knoppen kunnen bedie- Het nieuwe bestuur van de Stichting Lokale Omroep Hol ten-Rijssen, bestaande uit Hen- ny Kuipers. Roland Comelissen, Paul van de Meulen, John Kos ter en Henk 'Pielen, zette de vaart er in. Radio 350 moest goed op poten gezet worden: er moest structuur komen. Afgelo1 pen half jaar werd het bestuur aangevuld en werden fondsen verworven. Henny Kuipers, die sinds eind vorig jaar de voorzit tershamer hanteert, oogt tevre den. „Er wordt gewerkt met por tefeuillehouders. Elk lid van het dagelijks bestuur heeft bepaalde taken en kan daarin zelf ook iets af handelen zodat we niet voor elk brandje bij elkaar hoeven te komen. Je ziet nu al dat de aan gebrachte structuur werkt." Ook de fondswerving leverde het no dige op. De totale omzet was in 2004 nog 21.000 euro, maar is in 2005 al 26.000 euro. „Dit jaar wordt daarvan zo'n 14.000 euro geïnvesteerd in cd-spelers, mi crofoons, het mengpaneel en een nieuwe straalzender", vertelt Kuipers. Maar er is meer: Radio 350 is ook projectsgewijs bezig. Eén van die projecten is het re aliseren van een reportagewa gen. „Als we live-uitzendingen willen doen, zoals vergaderin gen, bijzondere bijeenkomsten, evenementen als Koninginnedag of de Triatlon, dan hebben we een reportage wagen nodig", al- Hengelo - Hoogeveen Twello Het nieuwe bestuur van Radio 350 met als voorzitter Henny Kuipers. (Foto: Johan Bolink) dus Kuipers. Er is een speciaal projectplan gemaakt om de fi nanciering rond te krijgen. „Het projectplan bieden we aan bij de banken en grote bedrijven en de eerste gesprekken daarover heb ben we al gehad. We hopen de wagen dit jaar nog te realiseren. En we hopen dan ook dat de mensen hun evenementen door geven, zodat we daarover wel licht reportages kunnen ma ken." Naast het bestuur functioneert er het vanuit de mediawet verplich te Programma Belcidbepalend Orgaan (PBO). Dat PBO moet een representatieve afspiegeling van de Rijssen-Holtense ge meenschap zijn, waarin de ver schillende culturen, minderhe den, geestelijke stromingen en andere groepen als sport en be drijfsleven vertegenwoordigd zijn. Het PBO is hard aan het werk om die diversiteit ook in de programmering aan te brengen. Kuipers roept op mensen uit di verse stromingen zich te melden. „Afgevaardigden vanuit de Mo lukse, de Syrisch Orthodoxe en de Turkse gemeenschap zijn, evenals alle verenigingen en stichtingen die er in de gemeente zijn, aangeschreven. In de brief worden ze.gewezen op Radio 350 en de zendtijd die beschik baar is voor verenigingen en stichtingen. Het PBO is een af spiegeling van de gemeenschap: alles moet aan bod komen. Van daar het uitnodigend verzoek naar de verschillende verenigin gen en stichtingen." De helft van de live-zendtijd van elke lo kale omroep moet informatief, cultureel of educatief zijn. „Dat halen we niet. Maar dat haalt geen enkele radiozender. We ha len nu 26 procent en we gaan op naar de 35 procent. En 30 pro cent is ongeveer waar het ge middeld bij de lokale radio om schommelt." Om meer programma's te kun nen maken is Radio 350 op zoek naar vrijwilligers. Er zijn er in middels zo'n vijftig en de om roep heeft er sowieso nog een tiental extra nodig. „We zoeken ook vrijwilligers die overdag kunnen. En mensen die kunnen zorgen voor de technische on dersteuning." De nieuwe zender wordt in april afgeleverd. De nieuwe mengta- fel staat voor medio 2005 in de begroting. Er wordt al gedacht aan een kabelkrant. ..Wanneer we met lokale tv beginnen? We willen eerst goed radio maken; dat moet stabiel zijn. En dan pra ten we pas over televisie!", be nadrukt Kuipers. wil gaan doen, is donderdag 17 februari om 20.00 uur harte lijk welkom om met elkaar van gedachten te wisselen. Dit wordt gedaan in het repetitie lokaal van de HMV aan de Dorpsstraat, naast de Hout- beurs. Voorzitter van de HMV, Ger hard Voordes, wil er een soort van Night of the Proms van ma ken. Niet alleen koren, maar ook an der zangtalent of popbandjes en toneelvereniging zijn uitgeno digd. Iedereen die op cultureel gebied wat weet te brengen, mag dus langskomen. De bedoeling is, om er een bruisend avondvul lend programma voor jong en oud van te maken. Wisselvallig met regen en wat zon. Vrijdag opklaringen en nu en dan zon, afgewisseld door wat regen. Temperatuur 7.0 a 8.0 graden. Zaterdag en zondag onstuimig weer met veel wind en perioden met regen, afgewisseld door wat opklaringen. Zaterdag een temperatuur van 10.0 tot 11.0 graden, zondag minder zacht met 5.0 a 6.0 gra den met kans op enkele winterse buien door een koude boven lucht. Ook daarna blijft het anti winters. Weerman Freddie Paalman Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! 0800 - 77 67 867 (0800 - Pro»top) www.lasertherapie.nl Zie elders in deze krant. Holten - Rammo Tuinhout en Autoschade Schuiterd moeten omzien naar een an dere vestigingsplek. De bedrijven, die gevestigd zijn aan de Markeloseweg 19, kregen van de gemeente een aanschrijven hierover omdat de bedrijven er gevestigd zijn in strijd met het geldende be stemmingsplan. De bedrijven moeten binnen een half jaar stoppen met hun bedrijfsactiviteiten op het per ceel aan de Markeloseweg. Doen ze dat niet, dan wordt hen een dwangsom opgelegd: Rammo dient dan een dwang som van 5.000 euro per maand te betalen en Schuiterd 2.000 euro. Geef dat ook eens aan een ander door' Gebruik deze bon voor het opge\ren van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalw ijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Bistro De Holterberg heeft ook dit jaar een vermelding gekregen in de Michelin- gids. Daarnaast hebben ze een nieuw boek uitgegeven. Holten - Burgemeester Bort Koelewijn draagt het bedrijfs fitness een warm hart toe. Het is zijn wens om het gemeente- personeel een uurtje per week te laten fitnessen. „Daar heb ik persoonlijk heel goede ervaringen mee", vertel de hij tijdens een gesprek over de aanstaande sportverkiezing. Koelewijn was als gemeentese cretaris van de gemeente Den Bilt bètrokken bij de realisering van het gemeentelijk fitnesspro- ject. Bewegen op zich is al goed, en het geeft altijd iets extra's als je bijvoorbeeld met collega's sport, vindt Koelewijn. Als ge meentesecretaris van Den Bilt maakte hij wat de financiële kant van de zaak betreft onder andere gebruik van geld dat hiervoor binnen de ambtenaren- CAO beschikbaar was. Vervol gens werd er een contract geslo ten met een plaatselijke sport school, voor bepaalde uren waarin onder deskundige bege leiding getraind werd. „Het was heel motiverend", weet hij nog. Hij denkt dat er bij de gemeente lijke medewerkers wel degelijk belangstelling voor bestaat. „Maar vaak is het zo dat degene die al sport ook degene is die meedoet aan bedrijfsfitness. En de medewerkers die niet sporten denken er helemaal niet aan om mee te doen. Terwijl je juist die mensen moet hebben." Holten - De eerste steen voor de bouw van de nieuwe sport zaal is inmiddels gelegd. Dit onderdeel van het Kulturhus Holten staat binnen afzienbare tijd in de steigers. Ondertus sen gaan de besprekingen rond de andere onderdelen van het Kulturhus gewoon door. En wordt er met vereni gingen in Dijkerhoek gepraat of het zinvol is om daar een mini-KuIturhus te realiseren. De gemeente zit momenteel midden in de onderhandelingen met de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente Holten. „We hopen wel op korte termijn tot een afronding te komen", aldus ambtenaar J. Mensink. „Want dan pas wordt duidelijk of de grote zaal onderdeel uit kan gaan maken van het Kulturhus." Deze grote zaal verbindt ge bouw Irene met dorpshuis De Boschkamp. De gemeenteraad vroeg zich eind vorig jaar af of zo'n grote zaal wel nodig was en wilde weten wie er deze zaal zou gebruiken. Inmiddels is men bij de gemeente bezig met het op stellen van een lijst. „En die lijst groeit nog steeds. Naast de al be kende verenigingen heeft nu on der meer ook de Holtense carna valsvereniging te kennen gege ven van deze zaal gebruik te wil len maken." De afgelopen maanden zijn er gesprekken gevoerd met een aantal deelnemers van het toe komstige Kulturhus, zoals de bi bliotheek, de VVV, de Wereld winkel Holten, de stichting Wel zijn Holten, de stichting Socuwe en de stichting Zozijn. Dit jaar moeten er concretere afspraken gemaakt worden. Eind februari vergadert de stuurgroep over het Kulturhus en dan wordt ook een datum gepland voor een verga dering met alle gebruikers. De stichting Zozijn speelt een bijzondere rol binnen het Kul turhus. Zozijn biedt dagactivitei ten aan mensen met een beper king. Het is de bedoeling dat de deelnemers van Zozijn binnen het Kulturhus ondersteunende werkzaamheden gaan verrichten voor onder andere de biblio theek, de repro en de horecage legenheid. De horeca wordt geëxploiteerd door de nog op te richten stichting Kulturhus zelf. De aanvraag voor de subsidie is in concept ingediend bij de Pro vincie Overijssel. Verwacht wordt dat het Kultur- husconcept binnen de gestelde criteria valt en dat de provincie dit project financieel onder steunt. In december vorig jaar werd de definitieve subsidieaan vraag ingediend. De provincie neemt hierover dit voorjaar een beslissing. Wat een eventueel mini-Kultur- hus Dijkerhoek betreft, worden door de gemeente en de Betha- niëcommissie oriënterende ge sprekken gevoerd. Op dit mo ment wordt bekeken of er in Dij kerhoek voldoende draagvlak is, of zo'n mini-Kulturhus vanuit de buurtschap zelf gedragen wordt. Uit een daarover gehou den enquête onder de plaatselij ke verenigingen bleek dat met name de kerkzaal een opknap beurt kon worden, waardoor de ze multifunctioneel kan worden gebruikt. Holten - In peuterspeelzaal Dribbel en Kruimeltje werd vorige week donderdag- en vrijdagochtend een voor leesontbijt gehouden in de Boschkamp. De peuters werden met hun laarsjes aan verwelkomd door hun leidsters en door Rintje van Iperen, die op een haar welbekende wijze de peuters tot de laatste minuut wist te binden aan het verhaal over gansje Gonnie. Voor het verhaal begon, werd er eerst een liedje gezongen waarna een lekkere boterham met kaas, worst en hagelslag werd uitgedeeld, gevolgd door een bekertje drinken. Nadat de buikjes gevuld wa ren, werden de oortjes te luis ter gelegd bij Van Iperen die begon te vertellen over gansje Gonnie. Nadat ze geslapen had, was ze haar rode laarsjes kwijtgeraakt. Als Gonnie op zoek gaat, deelt ze al haar be levenissen met de peuters, die erg met haar meeleven en ui teraard meezoeken. Uiteinde lijk komt ze haar vriendje Gijs tegen, die haar laarsjes heeft gevonden. Het verhaal krijgt een tevreden einde als Gonnie en Gijs op een laarsje verder huppelen en de peuters weer blij zijn voor Gonnie. Vervolgens mochten enkele peuters Frits Oosterkamp assi steren achter het drumstel en werd er flink geoefend met de zelfgemaakte muziekinstru menten. Na enige tijd leverde dit een complete welklinkende peuterdrumband op, die het marcheren door de Bosch kamp als vanzelfsprekend met hun aangeleerde liedjes bege leidde. Ter afsluiting kregen alle peu ters een snaveltje op en werd het laatste liedje ingezet. Met rode wangetjes, gevulde buikjes en tevreden oortjes verlieten de peuters de Bosch kamp. Holten - Een record aan deelnemers deden vorige week zaterdag mee aan de carnavalsoptocht. Verschillende onderwerpen kwamen voorbij. De Prinsenwagen stond natuurlijk in het teken van Prins Velocitas. In het dagelijks leven is hij campingbaas Vandaar dat er een grote gele caravan op was gemonteerd. De Togaclub had aan de achterkant van hun wagen een groot plakkaat geplakt: Eerste prijs

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1