Mark Tuitert doet niet mee aan verkiezing sportman '04 Met z n allen woonwijk De Haar nu mooi houden' Medailles AV Holten Receptie ijsclub Noorpool Muller Transport neemt transport UnieKaas over Toekomstmarkt SportAgenda Uitslagen Eendracht Holtenday bij Hockeyclub Inbraak in Irene Opbrengst Azië Laengenbaergh Belastingservice leden FNV Rondleiding bibliotheek Demonstratie papierknippen Mannenkoor kiest Rikus Kremer tot voorzitter Kindercarnaval na optocht met optreden clown Snoopy akelijk Bekeken Holten - Een groot aantal jeugdleden van de Holtense atletiek vereniging heeft afgelopen zomer meegedaan aan de regiona le medaillewedstrijden. Dit is een competitie bestaande uit vier wedstrijden, waarbij de at- lleten ieder voor zich voor diverse onderdelen bepaalde limieten (proberen te halen, om zo aan het eind een vaantje of een medaille te krijgen. Deze medailles werden uitgereikt tijdens een gezellige middag, waar de kinderen zich in groepjes vermaakten met diver se oud-Hollandse spelletjes, zoals pittenzakken gooien, gaten kaas, drie op een rij en 'rechtop sjoelen'. Van de 28 kinderen ont vingen er zeven een vaantje, acht een bronzen, elf een zilveren en kwee een gouden standaard. IHolten - IJsclub De Noordpool bestaat 75 jaar en dat werd afgelo- |pen zaterdag gevierd met een receptie in zaal Vosman. Velen maakten hier gebruik van om de bestuursleden te.feliciteren. (Fo to: Johan Bolink) Holten - Müller Transport BV, specialist in internationale lo gistieke dienstverlening voor de levensmiddelenindustrie, neemt per 1 februari 2005 alle transportactiviteiten in Neder land over van UnieKaas Nederland BV. UnieKaas is dc grootste onafhankelijke kaasonderneming van Ne derland, met een marktaandeel van ruim 30 procent in de Neder landse kaasmarkt. Met haar jarenlange kennis en ervaring voert UnieKaas grote en bekende kaasmerken. Onderdeel van de vijfjarige overeenkomst is dat Müller Transport het. eigen vervoer van UnieKaas overneemt. Dit houdt in dat Müller Transport de chauffeurs, het wagenpark en de planning van UnieKaas Nederland overneemt. Ook neemt Müller Trans port enkele honderden vierkante meters van het pand van Unie- Kaas in Kaatsheuvel in gebruik als overslagruimte.Het betreft een omvangrijk pakket van ruim 140 duizend pallets op jaarbasis. Naast de commerciële leveringen aan klanten van UnieKaas in i Nederland, zal Müller Transport ook het transport v an hele kazen en emballage tussen de vestigingen van UnieKaas. het intercom- pany-transport overnemen. Tevens verzorgt Müller Transport het transport en de registratie van de volledige fuststroom. UnieKaas Nederland heeft gekozen voor Müller Transport vanwege de ver hoging van de efficiëncy-mogelijkheden, de hoge automatise ringsgraad en kwaliteitsbeleving. Müller Transport is al jaren in het bezit van het ISO-9002 certifi caat, HACCP-gecertiflceerd en sinds juni 2002 eveneens BRC Higher Level gecertificeerd. Genoemde certificaten zijn geïnte greerd in een KAM-managementsystcem. Grote retailconcerns in binnen- en buitenland stellen deze certificering meer en meer als eis. Met deze samenwerking zetten de beide bedrijven een belang rijke stap in de verdere vergroting van efficiëncy en optimalisatie in de logistieke keten. Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch houdt dins dag 8 februari van 18.30 tot 21.30 uur de jaarlijkse toekomst- markt. De vmbo-afdelingen zullen die dag in bedrijf zijn om tweedeklasleerlingen door een lesbrief kennis te laten maken met de verschillende afdelingen binnen De Waerdenborch. Het wordt leerlingen zo mogelijk gemaakt de juiste afdeling te kiezen voor het verdere verloop van hun studie. Binnen de sectoren Techniek, Zorg Welzijn, Economie en Landbouw en Natuurlijke Omgeving kent De Waerdenborch de volgende beroepsafdelingen: Handel en Administratie, Verzor ging, Bouw-breed, Installatietechniek en Metaaltechniek. Tevens is er voor leerlingen uit hogere leerjaren gelegenheid om kennis te nemen van de informatie die ROC's (regionale opleidin gen centra), AOC (agrarisch opleidingscentrum), bedrijven en in stellingen verstrekken. Voor bovenbouw Havo- en Vwo-leerlingen zullen er tevens voor- lichtingsrondes gegeven worden door studenten en beroepsbeoe fenaren. Bij elke afdeling zullen relevante bedrijven te vinden zijn die in- lormatie zullen kunnen verstrekken omtrent de mogelijkheden na de gevolgde studie binnen de afdelingen en evt. aan een ROC of AOC. De deelnemende ROC's zijn: Deltion College (Zwolle), ROC Oost Nederland (Hengelo/Enschede Almelo). ROC Tvvente+ (Al melo), ROC' Aventus (Deventer Zutphen/Apeldoorn) en De Landstede (Raaltc). Tevens zijn AOC-oost (Almelo) en het CI- BAP uit Zwolle aanwezig. Ook scholen voor HBO en WO zijn aanwezig: Saxion Hogescholen, Windesheim, Larenstein, Uni versiteit Twente, Universiteit Utrecht en nog vele anderen. Naast talrijke bedrijven uit de regio zullen Landmacht, Lucht macht, Marechaussee, Marine en Politie laten weten dat zij ook gemotiveerd personeel nodig hebben. Een aantal uitzendbureaus zal vertellen hoe zij werken en tevens informatie geven over va kantiewerk. Allen die belangstelling hebben voor deze toekomstmarkt zijn van harte welkom. Mark Tuitert is niet genomineerd voor de Sportverkiezingen 2004. Holten - De jury heeft straks de moeilijke taak om uit drieëndertig genomineerde sporters, dé sporter en het sportteam van 2004 te kiezen. De nummers één worden be kend gemaakt tijdens het sportverkiezingsfestijn dat op vrijdag 25 februari gehouden wordt in Luckv co in Rijs- sen. Dc grote naam die wellicht door velen verwacht werd maar ont breekt, is de naam van schaatser Mark Tuitert. Eén van de voor waarden waaraan genomineer den moeten voldoen, is dat ze tenminste zes maanden in de ge meente moeten hebben ge woond. 'Dit is bij Mark vorig jaar niet het geval', legt sport- Holtcn - In de ledenvergade ring van dinsdag 25 januari werd met algemene stemmen het koorlid Gerrit Teusink als nieuwkomer in het bestuur van het Holtens Mannenkoor gekozen. Dit. in verband met het vertrek van voorzitter Theo Teusink. Hij was, na een periode van twaalf jaar, statutair niet herkies baar. Tot zijn opvolger is het be stuurslid Rikus Kremer geko zen, die tot dan toe algemeen ad junct was. Eén van de belangrijkste punten in de rondvraag was de bloe- Holten - Wijk De Haar fase 1, Kenemanstraat, Ab Jansen- straat en Nagelhoutstraat, ligt er keurig bij. Daar is door de gemeente ruim een jaar lang ook hard aan gewerkt. In De Haar. waar met enige re gelmaat na hevige regenbuien de inhoud van de riolering de stra ten en huizen binnenspoelde, werd allereerst de riolering aan gepakt. Er kwam een grotere overstort, er werden grotere rio leringsbuizen aangelegd en langs de Larenseweg werden wadi's uitgegraven, die hun dienst inmiddels hebben bewe zen. De Haar had een opknap beurt hard nodig, vinden de be woners Rieks Dijkgraaf. Anna Feddema en Simon Wietsma. „De perkjes stonden vol met ho ge stekelige struiken, die niet meer gesnoeid werden. In die bosjes bleef allerlei troep zitten, ook nadat de riolering was over gelopen. Aan onderhoud werd in deze wijk bijna niet meer ge daan, in elk geval niet dat wat nodig was." Gedrieën vormden ze de bewonerscontactgroep van Dc Haar, die met de gemeente de plannen voor de opknapbeurt van De Haar fase 1 besprak. Na een uiteenzetting in het ge meentehuis over de plannen die de gemeente met De Haar had, werden de drie benaderd door gemeenteambtenaar Jeroen Ko renromp. Het overleg werd ge voerd naar aanleiding van het stappenplan, dat de gemeente ontwikkeld had. De bewoners contactgroep gaf daarover haar mening en benaderde op haar beurt een aantal wijkbewoners over specifieke onderwerpen als het plaatsen van welke speeltoe stellen en beplanting. „Maar als je een paar keer met je buren na fikse wateroverlast het huis en de straat schoonmaakt, proef je wel wat er leeft in de wijk. Daar voor hoefje echt iedereen niet persoonlijk te benaderen." Met name de steeds weerkerende wa ter- en rioleringsoverlast vormde een groot probleem. ..Dat speel de al sinds de wijk hier gebouwd is en dat is zeker een kwart eeuw geleden. Maar pas sinds de ge meentelijke herindeling is er echt iets aan gedaan." Het wachten is nog op die ene grote bui. om te kijken of de aanpass ingen om wateroverlast tegen te gaan echt voldoende zijn. „We hebben al wel een paar testjes gehad en die waren geen pro bleem." commissievoorzitter Jan Nikkels uit. In de categorie Sportman 2004 kwamen wel de namen van mo torcoureur Erik Davids, triatleet Jan Manenschijn, squasher Fred Uenk, wielrenner Arjan Paal man en motorrijder Erald Lam- mertink binnen. In de categorie Sportvrouw 2004 zijn drie namen ingediend, na melijk amazone Marloes Rutter- kamp, atlete Dienic Pasman- Beuzel en schutter Dini Poort man. Zes sportteams strijden in de ca tegorie Sportteam 2004 om de eer en dat zijn de touwtrekkers van Okia, Jongens A van Rivo, het eerste elftal van Excelsi- or'31het team van de Atletiek vereniging Rijssen, het eerste menactie. Deze krijgt een iets andere opzet en wordt gehouden op 26 en 27 april. Aan het eind van de vergadering schertste voorzitter Teusink met een korte terugblik nog eens de huidige si tuatie van het koor. Treffend sloot hij zijn laatste optreden af met de mededeling, dat het koor in kwantiteit wel iets mag zijn teruggelopen, maar daarentegen in kwaliteit aanmerkelijk is ge stegen. 'Laat dat maar zo voort gaan', aldus de voorzitter. Tijdens de eerstvolgende repeti tieavond zal officieel afscheid van voorzitter Teusink worden genomen. De bewonerscontactgroep is te vreden over de opknapbeurt. „De verlichting is verbeterd. We wilden graag meer verlichting dan de gemeente aangegeven had en dat is gebeurd. De be planting werd rigoureus aange pakt: het oude spul er uit, nieu we beplanting er in." Er werd gekozen voor lage planten, groenblijvers. En er speelde ook mee dat de beplanting laag moest blijven met betrekking tot de sociale veiligheid van de buurt. Daarnaast werd een speel- hoekje gerenoveerd en kwam er een nieuwe speelhoek met klim toestel en glijbaan. In de nabij heid van de school werd een basketbalpaal en een bankje ge plaatst. De bewonerscontactgroep heeft er vertrouwen in dat het onder houd in de wijk nu wel regelma tig zal gebeuren. „Er werd on langs een nieuw bankje in brand gestoken. Dat gebeurde zater dagnacht. De gemeente was zon- dagmorgenvroeg de boel al aan het schoonmaken en opruimen: een pluim op dc hoed!" Voor de bewoners is het een signaal dat het goed komt met het onder houd van de wijk. „We zien de mensen van de gemeente ook veel meer, dat scheelt zeker 90 procent met voorgaande jaren." Er moeten nog een paar dingen gebeuren in de wijk: twee trap- meisjesteam van Tennis Club Rijssen en Dames 1 waterpolo- team van De Mors. Zes sporttalenten zijn kandidaat gesteld: voetballer Patriz Loohuis van RKSV, zwemster jes moeten worden aangepast en daar is de gemeente al mee be zig. De reacties van de wijkbewo ners ten aanzien van de verande ringen in hun wijk zijn positief, vertelt de contactgroep. „Alle knelpunten van tweeëneenhalf jaar geleden zijn aangepakt: de verlichting, bestrating, riolering, beplanting. De laatste struiken zijn net geplant; bewoners wer den in de gelegenheid gesteld een groenstrook te kopen, en zo lang dat nog speelde werden die stukjes nog niet beplant." De bewonerscontactgroep spreekt van een goede samen werking met de gemeente. „Er was oor voor wat we ten berde brachten en daar is ook iets mee gedaan. Korenromp maakte bij de werkzaamheden gebruik van een tijdsbalk, en als die dan even afweek belde hij ons op. Het geeft echt het gevoel dat je seri eus wordt genomen." „We blij ven ook contact houden, zodat we meteen aan de bel kunnen trekken als er iets mis is. En tot nu toe wordt daar zeer adequaat op gereageerd." Waar het nu om gaat is de wijk goed te houden. „De mensen in de wijk moeten nu zelf ook aandacht schenken aan de woonomgeving en daar goed mee om gaan. We moeten samen de wijk mooi houden. Nu Charlotte Flulsman, tafeltennis- ter Manon Potman, Gaby Schuurman van de gymvereni ging DOS, tennisser Paul Spek- horst en atleet Robin Schulen- burg. het zo mooi en overzichtelijk is, is dat ook veel makkelijker. Als iedereen zijn verantwoording neemt, houden we met z'n allen een mooie wijk." De bewoners- contactgroep benadrukt dat wijkbewoners die een probleem zien of zien ontstaan, bij één van hen drieën aan de bel kunnen trekken. Zij dragen het dan aan bij de gemeente. „Er is bijvoor beeld een verzoek gekomen om een extra lantaarnpaal. Deze week hebben we een overleg met de gemeente en dan leggen we dat verzoek op tafel. Het wil niet zeggen dat alles gehono reerd wordt, maar er w ordt wél serieus mee omgegaan." Gemeenteambtenaar Jeroen Ko renromp, die regelmatig contact had en heeft met de bewoners- contactgroep. \Cil nu fase 1 klaar is, eens per half jaar met de men sen van de contactgroep om ta fel. „Daar zit dan ook de ge meentelijk wijkopzichter Frank Olde Hendrikman bij. zodat er direct overlegd kan worden. Er kan bijvoorbeeld ook een keer de wijkagent worden uitgeno digd. al naar gelang wat er speelt. We moeten het niveau van de wijk houden zoals het nu is en zaken aanpakken voordat het echt klachten worden. En daar hebben wc de contactperso nen voor nodig: zij zijn onze ogen en oren in de wijk." In de categorie Seniorsporter 2004 kwamen de namen binnen van Gerrit Tijhof van Tourclub Rijssen, Arjen Rijpert van Bad mintonclub Rijssen. Jan Come- lis van AV Holten en Herman Hofstege van gymvereniging DOS. Als Gehandicapte Sporter 2005 is genomineerd Gerben Bennink van de Gehandicapten Sportvereniging. Blauw Wit Zaterdag 5 februari Hulzense Boys 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur): Hulzense Boys 2 - Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3 - C'JV'ers 3, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - CJV'ers 4. 14.30 uur; Bon Boys BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 12.30 uur): Blauw Wit C2/ C3, zaaltoemooi. 14.00 uur; GFC Dl - Blauw Wit Di, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit D2-GFC D2, 10.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 3 februari Blauw Wit 1 - Schalkhaar 2, 22.00 uur. Vrijdag 4 februari DAVO 2 - Blauw Wit 2, 21.30 uur (vertrek 20.45 uur). Holten - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Een dracht. Geweer Klasse A 1. W. Paalman. 168 punten: 2. J.A. Paalman. 163 punten; 3. B Paalman, 148 punten. Klasse B 1. G.J. van Aefst, 151 punten; 2 D. Vincent, 144 punten. Klasse C 1. J. Deijk, 121 punten. Pistool 1. A. Schuppert. 162 punten; 2. H. Paalman. 154 punten. Vuurbuks ID. Overmeen. 86 punten: 2. J. Eertink, 71 punten: 3. B. Veen- endaal, 67 punten; 4. J Reinaar- dus, 55 punten; 5. G. Möring, 52 punten. Opgelegd 55+ Klasse A 1. G. Haverslag. 190 punten; 2. G. Schuppert', 184 punten; 3. D. Jansen, 154 punten. Klasse B 1. J. Nijendijk, 169 punten; 2. J. Klooster. 167 punten; 3. A Pek- keriet, 165 punten; 4. D. Tiek- ink, 144 punten. Holten - Onder de naam Hol tenday is een krachtmeting ge houden tussen het eerste klas veteranenteam van Hockey Club Laren (NH) en het heren en het veteranen team van Hockey Club Holten. Dit was niet alleen een test tus sen de vijftig, veertig en twintig plussers, maar ook een uitdaging voor het gastteam dat nog nooit op een echt grasveld had gehoc keyd. De Holtense v eteranen trokken in lijn met het leeftijdsverschil met 3-0 en 2-0 aan het kortste eind. Ons eerste herenteam hield veel beter stand en moest helaas vlak voor tijd een gelijkspel toe staan. Na plaatselijk gebruik zijn de gasten hartelijk ontvangen in het clubhuis van HCH. Om meer van de streekgevvoonten te leren zijn de westerlingen zaterdag avond mee afgereisd naar disco theek Dieka in Markelo. Op zon dag morgen is revanche geno men met klootschieten. Holten - In een verenigingsge bouw Irene van de hervormde kerk werd zondagmorgen 30 januari een inbraak ontdekt. De deur van de hoofdingang was geforceerd en men heeft enkele goederen weggenomen waaron der geld en een computer. De Politie Twente heeft inmiddels een buurtonderzoek gehouden en is op zoek naar eventuele ge tuigen. Zij kunnen zich melden aan het politiebureau of bellen met 0900-8844. Dijker hoek - Met medewer king van de Reeperbahner Stimmungsmacher en de Grunzels vond enkele weken geleden een feest plaats bij 't Laengenbaergh. De opbrengst van deze avond is bestemd voor Azië en wordt verdub beld door de Rabobank. Het totale bedrag komt daarmee op 4900 euro. Holten - De FNV houdt van 28 februari tot en met 31 maart voor haar leden een belasting service. Zij kunnen hun aan giftebiljet gratis laten invullen door professionele belasting adviseurs. Gezien de grote belangstelling van voorgaande jaren, is het wel noodzakelijk een afspraak te maken. Voor meer informatie of aanmelding kan men bellen met Ton Leurink, telefoon 0548- 364174. Holten - De bibliotheek in Hol ten houdt woensdag 16 febru ari een rondleiding voor oude, nieuwe en potentiële leden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De bijeenkomst duurt on geveer anderhalf uur. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij An- nelies Kremer, telefoon (0548) 513431 of bij de balie in de Holtense bibliotheek. Deelna me is gratis. De laatste jaren is de bibliotheek erg veranderd. Mensen die vroe ger prima hun weg konden vin den in de kaartenbakken, hebben nu misschien wat moeite met het zoeken in de geautomatiseerde catalogus. De geautomatiseerde catalogus biedt veel extra moge lijkheden, die nog niet iedereen kent. Veel dikke naslagwerken zijn vervangen door cd-rom's; steeds meer informatie is te vin den via internet. De bibliotheek leent behalve boeken, tegen woordig ook cd-rom's, dvd's en andere nieuwe media uit. Om belangstellenden wegwijs te maken in de bibliotheek van de 21e eeuw, organiseert de biblio theek deze bibliotheekintroduc tie. Bibliotheekmedewerkers la ten zien hoe de catalogus en de verschillende digitale bestanden werken. Holten - In de bibliotheek van Holten zijn van 7 februari tot 7 maart knipsels te zien van de Nederlandse Vereniging voor Papierknipkunst. Op zaterdag 19 februari zal Me vrouw Doets uit Lisse geeft za terdag 19 februari in de biblio theek te Holten een knipkunst demonstratie. Van 10.00 tot 12.00 uur is zij aanwezig en kunnen belangstellenden met haar mee knippen. Papier is aan wezig, wel is het handig als de deelnemer zelf een recht nagel schaartje of een 3D-schaartje meeneemt. Knip- en snijkunst is al heel oud. In China zijn knipsels ge vonden uit de vijfde of zesde eeuw. Via handelsroutes heeft de knipkunst zich over West-Eu ropa verspreid. In Nederland wordt al zo'n 400 jaar geknipt. Ook in Denemar ken. Israël en Zwitserland wordt op hoog niveau geknipt. Iedere knipper heeft zijn eigen stijl, er wordt ook wel gezegd: 'Knip kunst is als een handschrift'. Uit iedere papiersoort kan geknipt worden, maar hoe dunner en sterker het papier, hoe gemakke lijker het knipt. Oud knipwerk is meestal ge maakt van wit papier, op een on dergrond v an blauw papier. Te genwoordig wordt gebruik ge maakt van zwart papier, wit. ge kleurd en zelfs cadeaupapier. Moderne papierknippers laten de traditionele patronen soms los om tot wat meer hedendaags werk te komen. Holten - In Irene wordt za terdag 5 februari het kin dercarnaval gehouden. Dit begint meteen na de optocht. Na aankomst van de kinderen in de optocht op Smidsbelt gaan zij direct door naar Irene. Hier zal Clown Snoopy een optreden verzorgen. Daarna is de prijsuitreiking voor de kin deren die hebben deelgeno men aan de optocht. Hierna eindigt het kindercarnaval rond 17.00 uur. De prijsuitreiking van de ove rige deelnemers is zondag avond tijdens het Kielenbal in Bierlokal am Bahnhof. Prins Velocitas zal de prijzen gaan uitreiken. Uiteraard bijgestaan door adjudant Toon en de vol tallige Raad van Elf. In Irene wordt maandag 7 fe bruari de miniplaybackshow gehouden. Vanaf kwart voor vier zullen hier vele jonge aanstormende talenten uit Keunedarp hun kunsten verto nen. Prins Velocitas en zijn gevolg zullen een deel van de middag bijwonen. De minipiaybackshow begint dit jaar later dan voorgaande jaren. Hierdoor zal de middag rond 18.00 uur afgelopen zijn. Het bewonerscontactgroep van De Haar besprak met de gemeente de opknapplannen van de woonwijk. (Foto: Johan Bolink)' •vertje londerdag 3 februari 2005 Holtens Nieuwsblad

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7