EHBO Holten krijgt geld voor jeugdoefenpop Enquête bedrijventerreinen ■W\ Agenda Mindervalidencarnaval Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Jubilarissen Zonnebloem in zonnetje Geen jubileumfeest voor gedecoreerden Jaarlijkse uitverkoop caravan Wereldwinkel Feest Interkerkelijk Recreatie Werk Hoeveel slechtzienden telt Rijssen en Holten? Filmvoorstelling Calendar Girls weGeNeR Holtens Nieuwsblad Sjors Röttger naar HV Holten v Donderdag 3 februari 2005 mmiÊÊÊÊÊmiKmiÊmmmmmÊmmmm Holten - Dank/ij een bijdrage van het Rabo Projectfonds heeft de EHBO Holten een ju nior oefenpop kunnen kopen. Daarnaast heeft de gemeente Holten de aanschaf van nieu we lesboeken mogelijk ge maakt. Door deze twee bij dragen kan de EHBO Holten nog beter lessen jeugd-EHBO j. verzorgen aan groep acht van de verschillende basisscholen. i! De hcrhalingslessen voor vol- iwassenen zijn sinds vorig jaar overgegaan op een nieuw sys- teem. In het verleden werd ge- keken hoe vaak iemand bij her- f: halingslessen aanwezig was. In het nieuwe systeem moet men g ,aan de kaderinstructeur laten zien dat men nog steeds goed eerste hulp kan verlenen. Dus niet meer met de handen over elkaar luisteren naar theorie, maar veel meer oefenen in de praktijk. Ook het lesboek werd flink aangepakt en is meer naar de praktijk geschreven. Dil jaar werd tevens de jeugd- EHBO-opleiding veranderd. Ook hier wil men naar meer praktijkoefeningen en minder theorie. Daarom werd hier een nieuwe druk van het theorie- boek geschreven. De afdeling Holten wil graag lesgeven volgens het nieuwe systeem. Om de lessen nog le vensechter te geven, wilde de vereniging graag een junior oe fenpop gebruiken tijdens de lessen. De pop is net zo groot als de leerlingen van groep acht. Leerlingen leren hoe ze een slachtoffer moeten beade men. Daarnaast wordt de pop ook ge bruikt tijdens de reanimatieles- sen van de volwassenen. Omdat jeugdige slachtoffers op een an dere manier worden gereani meerd geeft de junior pop ook hier meerwaarde aan de lessen. Inmiddels zijn de lessen gestart op alle basisscholen behalve de Regenboog. Hier zullen de les sen 10 februari van start gaan. Ook in Dijkerhoek is men al be gonnen met de lessen volgens het nieuwe systeem. Gerrie Krikkink geeft hier les. De leerlingen waren in hun nopjes met de nieuwe boeken en de juniorpop. Holten - Ruim driehonderd ondernemers van de bedrij venterreinen in Rijssen-Holten ontvangen een dezer dagen een enquêteformulier in de bus met daarin vragen over de veiligheid. De enquête wordt in samenwerking met de Hol- tense Industrie Groep en de Kring Werkgevers Rijssen uit gevoerd. Naar verwachting worden de uitkomsten in mei/ juni gepresenteerd aan de on dernemers. Veiligheid op en beveiliging van bedrijventerreinen staan mo menteel in de belangstelling van zowel de gemeente, de politie als de ondernemers uit onze ge meente. Ondanks dat onderne- Holten - Zonnebloem Holten vierde afgelopen maandag 31 januari haar 25-jarig jubi leum. Tijdens de feestmiddag werden de vrijwilligers, T. Aarsen, M. Koopman, G. Boode, B. Kers, I. Lubberd- ink, A. Voskes in het zonnetje gezet omdat ze langer dan tien jaar als vrijwilliger bij De Holten - De drie plaatselijke kerken (Hervormd. Gerefor meerd en Rooms Katholiek) startten in 1966 met het Inter kerkelijk Recreatie Werk. Het doel van het werk was en is nog steeds: waar mensen zijn, moet de kerk zijn. Jaarlijks nemen ongeveer drie duizend mensen deel aan de di verse activiteiten, die door een team van vrijwilligers worden Holten - De trainer van de na tionale dameshandbalselectie - Sjors Röttger - komt vrijdag avond 4 februari voor een cli nic naar Holten. Jan ten Hoeve, verantwoordelijk voor de technische zaken binnen de HV Holten, benaderde de trainer van het Nederlands team naar aanleiding van een trainers bijeenkomst in Ruurlo. Vrijdagavond geeft Sjors Rött- mers de veiligheid op de ge meentelijke bedrijventerreinen positief ervaren, is het zinvol te onderzoeken waarverbeteringen aangebracht kunnen worden. De gemeente heeft dan ook in overleg met vertegenwoordigers van de Holtense Industrie Groep (HIG), de Kring Werkgevers Rijssen (KWR), politie en brandweer besloten onder alle ondernemers op het bedrijven terrein de Mors in Rijssen en de bedrijventerreinen de Haar en Vletgaarsmaten in Holten een veiligheidsonderzoek te verrich ten. De burgemeester heeft het verzoek aan de individuele on dernemers gedaan hieraan hun medewerking te verlenen. Zonnebloem actief zijn. De regioleidster spelde hun een zilveren speld op. Querido reikte de bijbehorende oorkonde uit. Ook was er een bloemetje voor de dames. A. Leurink en M. l ichtenberg hebben de speld 's avonds uitge reikt gekregen. georganiseerd. De zondagse kampdiensten die gehouden worden in de voor zeer velen reeds bekende tent worden ver zorgd door de voorgangers uit de drie kerken. Vele tientallen vrijwilligers heb ben gedurende de afgelopen ja ren met groot enthousiasme een deel van hun vrije tijd gegeven aan dit werk. Het bestuur van de Stichting In terkerkelijk Recreatiewerk heeft ger na een inleiding om 19.30 uur vanaf 20.00 uur een demon stratie training met de dames A 1 selectie van Holten in sporthal "t Mossink. Na afloop van deze training vindt er nog een promotiege- sprek plaats met bestuur en trai ners van HV Holten. Belangstellenden zijn vrijdag avond van harte welkom in de sporthal vanaf 19.00 uur om de training bij te wonen. In de enquête komen onder meer vragen naar voren die gaan over de werkelijk gepleegde crimina liteit en de onveiligheidsgevoe lens van ondernemers. Tenslotte worden in de enquête nog onderwerpen gevraagd over de brandveiligheid en krijgen de ondernemers een aantal vragen over de onderneming zelf en de veiligheidsmaatregelen die het bedrijf heeft genomen. Deze laatste gegevens worden door de gemeente vertrouwelijk behandeld. Afhankelijk van de uitkomst van de enquête overweegt de ge- Tijdens de feestmiddag werd er ook genoten van de muziek en een enkele voordracht. De mid dag werd besloten met een Twentse koffietafel. Giften zou den bestemd worden voor de nieuwe boot. We zijn erg ver heugd dat we 345 euro hiervoor over kunnen maken. Het was een goed geslaagde middag. inmiddels een groepje oud leden en oud vrijwilligers verzocht op 3 juli een activiteit te organise ren samen met alle vrijwilligers, commissieleden en bestuursle den die in de afgelopen 40 jaar hebben meegewerkt. Zij die de afgelopen jaren als vrijwilliger, commissielid of be stuurslid actief zijn geweest en deze dag mee willen beleven, of vrijwilligers kennen, kunnen zo mogelijk voor 1 maart contact opnemen met Jaap Bogaard. Churchillstraat 141, 7451 ZE Holten, e-mail: jaap.marry@ xs4all.nl of Geertje van Zeijts, Kol weg 65, 7451 AB Holten. E- mail: g.van.zeijts@ hccnet.nl Advertentie AA-team.nl 0900-0777 Vereniging voor automobilisten meente om met de ondernemers en het Regionaal Platform Cri minaliteitsbeheersing Twente de methode Keurmerk Veilig On dernemen Bedrijventerreinen in te voeren. Het keurmerk zelf is een methode voor gezamenlijke veiligheidsmaatregelen in de openbare ruimte. Uitgangspunten hierbij zijn een duurzame samenwerking tussen ondernemers, gemeente, politie, brandweer en andere organisa ties met als doel een daling van de criminaliteit en een verho ging van het veiligheidsgevoel. De uitkomst van de enquête wordt in mei/ juni gepresen teerd. Holten - Het college dacht er goed aan te doen om, in het ka der van het regeringsjubileum van koningin Beatrix dit jaar, een bijeenkomst te houden voor alle inwoners van de ge meente Rijssen-Holten die ge decoreerd werden in deze re geringsperiode. Voor het feestje wilde het colle ge 5.000 euro uittrekken. De VVD-fractie vroeg zich tijdens de gemeenteraadsvergadering af of daar wel belangstelling voor Holten - De Wereldwinkel houdt vrijdag 4 en 11 februari haar jaarlijkse uitverkoop. Er is ruimte nodig voor de nieuwe voorjaars- en zomerproducten, dus zijn er diverse artikelen aantrekkelijk laag geprijsd. Begin januari is de balans opge maakt over 2004. De omzet van de Wereldwinkel is nagenoeg ge lijk gebleven aan die van 2003. Ondanks dat het in ons land eco nomisch wat minder goed gaat, zijn de klanten toch bij de We reldwinkel blijven kopen. Voor het opknappen van de cara van en het invoeren van de nieu we huisstijl heeft de Wereldwin kel in 2004 flink moeten investe ren. Er zijn nieuwe opvouwbare tafels gekocht, vlaggen en tafel- doeken aangeschaft, de vrijwilli gers hebben een etaleercursus ge volgd en er is een feestelijke ope- Holten - Het Gehandicapten Platform Rijssen-Holten wil graag weten hoeveel slechtzien den of blinden er in Rijssen en Holten wonen. Het gehandi captenplatform wil ook graag wat betekenen voor slechtzien den/ blinden in de gemeente Rijssen-Holten. vandaar de in ventarisatie. Het Gehandicapten Platform Rijssen-Holten vraagt de ge meente regelmatig om voorzie ningen voor deze doelgroep. Vol gens het platform wordt die vraag dan vaak afgedaan met 'er zijn zo weinig slechtzienden/ blinden in Holten - Filmhuis Holten draait donderdag 10 februari om 20.15 uur de film Calendar Girls in de Boschkamp. Een hilarische, eigenzinnige ko medie met onder andere Golden Globe-winnares Helen Mirren (Gosford Park, Teaching Mrs. Tingle) en Julie Walters (Billy Elliot, Harry Potter films). In het slaapstadje North Yorkshire ver maken de vrouwen zich met bui tengewoon saaie bijeenkomsten waarin ze leren over de verschil lende bereidingswijzen van broccoli en andere oninteressan te onderwerpen. Als de man van één van hen overlijdt aan kan ker, besluiten ze geld in te zame len voor het kankerinstituut. was van de zijde der gedecoreer den. De fractie had bij meerdere gedecoreerden geïnformeerd en het bleek dat de gedecoreerden die zij spraken er met op zaten te wachten. De VVD diende daar op een amendement in voor het schrappen van deze festiviteit uit het feestprogramma van dit jaar Het amendement werd gesteund door alle fracties. En dat bete kent dat er voor het programma tijdens de nationale herden- kings- en feestdagen 5.000 euro minder uitgegeven wordt. ning gehouden. Voor het laatste is een kleine subsidie ontvangen van een fonds voor ontwikke lingssamen werk i ng De komende jaren hoopt de We reldwinkel met de nieuwe uitstra ling en een actieve aanpak de kosten weer terug te verdienen. Zodat er een bijdrage kan worden blijven geleverd aan eerlijke han del. De producenten - zoals zil versmeden, pottenbakkers en koffieboeren - verdienen voor hun producten een rechtvaardige prijs, waarmee ze een menswaar dig bestaan kunnen opbouwen. Iedereen die bij de Wereldwinkel koopt of als vrijwilliger actief is, helpt hen daarbij. Bij de Wereldwinkel zijn nieuwe vrijwilligers altijd welkom. Neem daarvoor contact op met Janny Verboom (363041) of Maija de Jong (364351 Rijssen-Holten'. Het platform wil nu graag weten of dat inder daad zo is. En wil ook graag we ten van blinden slechtzienden in de gemeente tegen welke proble men ze daadwerkelijk aanlopen. Het platform vraagt lezers deze oproep door te geven aan slecht zienden of blinden, die ze ken nen. Zodat deze mensen zich be kend kunnen maken bij het Ge handicapten Platform Rijssen- Holten. Men kan zich melden bij de secretaris, mevrouw O.H. Kreijkes-Pol, Verl. Oranjestraat 18. 7461 HA Rijssen, telefoon (0548) 512734, e-mail: olfi- nakreijkes@wanadoo.nl. 3 Foto-expositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink, Me disch Centrum Holten, maandag 10 januari 2005 - zaterdag 30 april 2005 Sleuteloverdracht Prins Carna val. Gemeentehuis, donderdag 3 februari 2005. 20:00 Carnaval. Holten, donderdag 3 februari 2005 - dinsdag 8 febru ari 2005 Lezing kunstenaar Pieter To- rensma. Kandelaar, vrijdag 4 fe bruari 2005, 20:00 Holterbergcross, Holterberg, zaterdag 5 februari 2005 Postzegelbeurs, Aula SG De Waerdenborch, zaterdag 5 fe bruari 2005, 10:00 - 16:00 Carnavalsoptocht. Holten, za terdag 5 februari 2005, 14:00 Dweilmiddag, Alle cafés, zater dag 5 februari 2005, 15:00 Slingeroamd, Holten, zaterdag 5 februari 2005, 20:00 Kielenbal. Bierlokal am Bahn- hof, zondag 6 februari 2005, 20:00 Prijsuitreiking optocht, Bierlo kal am Bahnhof. zondag 6 febru ari 2005,21:11 Karaoke met MC Coen, Bierlo kal am Bahnhof. maandag 7 fe bruari 2005, 14:00 Miniplaybackshow. Irene maandag 7 februari 2005. 15:45 Rosenmontag. Keuntje en Kla vier. maandag 7 februari 2005, 20:00 Papierknipkunst, Bibliotheek Holten, maandag 7 februari 2005 - maandag 7 maart 2005 Biertapwedstrijden. Boer Biet. dinsdag 8 februari 2005, 13:30 Toekomstmarkt. SG De Waer denborch, dinsdag 8 februari 2005. 18:30-21:30 Slotavond carnaval en keun aan het spit, Keuntje, dinsdag 8 februari 2005, 20:00 - 23:59 Haringhappen. Bierlokal am Bahnhof, woensdag 9 februari 2005, 10:00 Passage: creatieve middag. Kandelaar, donderdag 10 febru ari 2005. 14:00 Filmvoorstelling Calender Girls, Boschkamp. donderdag 10 februari 2005, 20:15 Darten om het Gouden Keun, Bar 't Mossink, zondag 13 febru ari 2005, 13:30 Rondleiding bibliotheek, Bibli otheek Holten, woensdag 16 fe bruari 2005, 19:30 Demonstratie papier knippen, Biblioteek Holten, zaterdag 19 februari 2005, 10:00- 12:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit. Irene, dinsdag 22 februari 2005, 14:30 Vorming en Toerusting: dia's over bijbelse werken Rem brandt, Kandelaar, dinsdag 22 februari 2005,m 20:00 NBvP Dijkerhoek over onge wenst urineverlies, Bonte Paard, donderdag 24 februari 2005, 20:00 Passage: directeur pastoraal centrum De Hezenberg. Kande laar, donderdag 24 februari 2005, 20:00 Sportverkiezing 2004. Lucky 6 Co, vrijdag 25 februari 2005 Koffieochtend. Boschkamp, vrijdag 25 februari 2005, 9:30 - 11:00 Kindermiddag met goochelaar. Trefpunt, vrijdag 25 februari 2005, 15:30- 17:30 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingscrf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advenentiecomracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Adverlentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV js een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692.7500 AR Enschede. Holtens Nieuwsblad Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooru ren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Sailand. telefoon 0570-501777. Zie ook web site: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spocdrecepten geopend de Dienst Apotheek Sailand, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deven ter Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. L. Mees ten Oever, telefoon 0547-362992. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 6 februari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendien sten. 19.00 uur, da. J.W. Scheurwater, Bameveld. Eerste collecte: werelddiaconaat; tweede collecte: kerkinterieur. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije, Heilig Avond maal (lopend). Collecte: adoptiekinderen. Gereformeerde kerk Zondag 6 februari: 930 uur, ds. W. den Braber, Vriezen veen. 19.00 uur, ds. D. Westeneng, Vorden. Eerste collecte: werelddiaconaat. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 6 februari: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorgan ger pastor Woltcrs. Zang: dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 5 februari: 19.00 uur, camavalsmis. Voor ganger: past. B. Wolters. Zang: koor Passage. Maandag ln de avond van zondag vielen er enkele sneeuwbuien, in de nacht bleef het grotendeels droog. In de vroege ochtend viel er ook nog een sneeuwbui. In totaal viel er 3.0 cm sneeuw. De temperatuur was ge daald tot -1.6 graden en aan de grond werd het -4.0 graden, 's Morgens brede opklaringen en flinke perioden met zon. Dit gaf een prachtig landschap, 's Middags minder zon door wolkenvelden die overdreven. Het werd 1.4 graden. Dinsdag Opnieuw lichte vorst met -2.9 graden, vlak boven de grond werd het - 5.3 graden. In de ochtenduren viel er een sneeuwbui en leverde in Hol ten nog 1.0 cm sneeuw op. In de morgen hadden we veel wolkenvel den waaruit wat lichte sneeuw viel. Bijna rond de middag klaarde het flink op en scheen de zon uitbundig. Later in de middag geregeld zon, afgewisseld door stapelwolken, soms viel er wat lichte sneeuw, veel stelde het niet voor. Woensdag In de nacht was het onbewolkt en koud, het vroor licht met -3.8 graden en op klomphoogte -5.0 graden. Door de zwakke wind werd hel niet kouder. De morgen gaf een afwisseling van wolkenvelden en geregeld zon te zien. Begin van de middag nog wolkenvelden, daarna flinke op klaringen en perioden met zon. Het bleef de hele dag droog weer. De temperatuur kwam nog wel bo ven het vriespunt met 11 graden als maximum. Donderdag De nacht zag er bewolkt uit, wel bleef het droog zodat het niet glad werd. Het vroor nog wel licht met -2.5 graden, aan de grond -4.5 gra den. 's Morgens veel bewolking, uit de bewolking viel nog een licht sneeuwbuitje maar het was niet meetbaar. In de middag scheen de zon soms wazig door de dunne bewolking heen. Met 2.8 graden was het wat zachter. Vrijdag Een groot deel van de nacht was het onbewolkt, daarna kregen we met wolkenvelden te maken. De temperatuur daalde naar -1.9 graden, vlak boven de grond iets kouder met -3.8 graden: opnieuw lichte vorst. In de morgen viel wat lichte sneeuw, later vormde zich tijdelijk mist. Daarna bleef het sterk nevelig, dit hadden we ook in de middag, de zon kregen we niet te zien. Zaterdag In de avond van vrijdag viel er uit de bewolking een sneeuwbui, het le verde in Holten een sneeuwdek op van 0.6 cm. Ondanks de vele be wolking en weinig opklaringen werd het -2.2 graden als minimum. De morgen gaf een bewolkt en somber beeld, eerst was er mist. daarna ne velig. Ook in de middag kregen we de zon niet te zien. Een tegenval lende dag met 0.6 graden. Zondag Zaterdagavond viel er lïjne sneeuw, later overgaand in lichte motre gen. In de nacht bleef het droog, het kwam niet meer tot vorst. Begin van de morgen viel er lichte regen, daarna was het droog en bewolkt. Net na het middaguur kwamen er enkele opklaringen voor met even de zon erbij, later weer geheel bewolkt. Er viel 1.0 mm in Holten. Zachter met 6:7 graden. Mcteo HoltenFreddie Paalman Holten - In Manege Snorrewind werd vorige week zaterdag de aftrap gegeven van het komende carnaval. Hier werd gehost en wa ren er vele acts, tijdens het mindervalidencarnaval. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3