Prinsenwagen Velocitas doet ook gooi naar prijs Veel overgangen dicht tijdens wer kz aamheden Holtens Nieuwsblad Zingen voor jarige koningin Groep wil op vuist met vijf cafégasten Enkco BV wil geheel nieuw fabriekspand Carnavalsoptocht, dweilmiddag en slingeroamd m m Vier bomen mogen gekapt Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. Weekendweer Socuwe wil met gemeente werkgroep samenstellen Alle EHBO-cursisten geslaagd voor examen Donderdag 3 februari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Zonnebloem Holten bestaat 25 jaar en zette daarom tij dens een feestmiddag haar jubilarissen in het zonnetje. Mark Tuitert kan zijn titel niet verdedigen als sportman van het jaar. Hij mag name lijk niet meedoen aan de sportverkiezing. Pagina 7 Fase een van de renovatie van woonwijk De Haar is in middels gerealiseerd. Fase twee ligt als plan klaar. Holten - Burgemeester en wethouders vinden dat vier bomen van de beeldbepalen de eikenrij aan de Kwinten- weg 1 gekapt mogen worden. Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt zater dag 5 februari om 14.00 uur De Grote Keunedarpse Carna valsoptocht. Vorig jaar was Club DIS de gro te winnaar. Met miniem verschil werd club Gigantisch verslagen. Dit jaar zal echter, naast de vele vriendenclubjes, een 'dark horse' meedingen naar de prijs. Prins Velocitas zal namelijk bij de gro te wagens ook een gooi doen naar de eerste prijs. Het thema van de wagen is nog een groot geheim voor zowel Prins Veloci tas als zijn adjudant Toon. Maar dat de Prins een prachtige praal wagen zal presenteren, staat nu al vast. Al die groepen en individuen die aan de optocht meedoen, zijn vanaf 13.00 uur te bewonderen in de Koningin Wilhelminas- traat. De bonte stoet zal zich om 14.00 uur, onder leiding van veldwachter Tik van de Blonde, in beweging zetten. De optocht gaat dan richting Vrijheidslaan, Keizersweg, Dorpsstraat, Laren- seweg, Schoolstraat. Rietmolen straat, Oranjestraat, Dorpsstraat en Smidsbelt. Een deel van het college van Burgemeester en Wethouders, zal daar de optocht bekijken. Oud-Prins Wim van 't Naast praalwagens, doen er tijdens de carnavalsoptocht ook vele loopgroepen mee. Proatiezer zorgt voor commen taar. Om ook Prins Velocitas en Adju dant Toon de mogelijkheid te bieden de stoet te bekijken, rijdt provincie OvGfijSSel de Prinsenwagen voorop. Als sluitstuk dient de tweede wagen van De Fienpreuvers. Speciaal voor de kinderen is er zaterdag vanaf 10.00 uur de gele genheid zich te laten schminken in de Haarschool. De Keuntjes die middags mee willen lopen in de optocht dienen zich om 13.30 uur op te stellen voor de Haar school. Aansluitend aan de optocht zal om 15.00 uur in zaal Irene het Keuntjescamaval beginnen. Om streeks 16.00 uur zal Prins Velo citas in Irene de prijzen, van de kinderen die mee hebben gedaan met de optocht, uitreiken. De prijsuitreiking van zowel de publieks- als de vakjury, is zon dag 6 februari om 21.11 uur tij dens het Kielenbal in Bierlokal am Bahnhof. Omwonenden van de optocht route wordt gevraagd de weg za terdag 5 februari zo vrij mogelijk te maken. Voor meer informatie over de optocht, kan bellen met G. Gra ve, telefoon 0548-361199 of H. Jalving, telefoon 0548-364184. Na de optocht kan iedereen los gaan tijdens de Dweilmiddag. Dweilend van hofbar naar hofbar kan er worden genoten van de unieke carnavalssfeer, die er heerst tijdens dit evenement. Naast de vier bekende locaties tijdens de Dweilmiddag en de Slingeroamd, Bierlokal am Bahnhof, Boer Biet, 't Klavier en 't Keuntje, zal de Stadskelder als vijfde locatie dienen. In alle loca ties is volop muziek aanwezig. De Slingeroamd wordt zaterdag avond vanaf 20.00 uur gehou den. Dan zijn ook de stempel kaarten te verkrijgen in hofbar 't Keuntje. Tijdens deze avond is het de bedoeling dat alle deelne mers al slingerend de vier hof- bars en de Stadskelder aandoen. Als bewijs hiervoor geldt een volle stempelkaart. Wie vijf ver schillende stempels heeft verza meld, komt in aanmerking voor een aandenken. Prins Velocitas, Adjudant Toon en hun gevolg, zullen rond 23.11 uur in de Stadskelder zijn. Op dat moment zal hun als eerste de ver rassing worden omgehangen. Ook de Slingeroamd zal in zijn geheel muzikaal omlijst worden. Het hele carnavalsweekend kos ten consumptiemunten 1.40 euro per stuk. De munten zijn overal te gebruiken. Alle activiteiten tij dens het weekend zijn vrij te be zoeken. Het dweilen en het slin geren kan veilig over straat ge beuren, omdat op zaterdag tussen 12.00 tot 24.00 uur de Dorps straat en de Oranjestraat tussen 't Klavier en Boer Biet is afgeslo ten. Aan de Kwintenberg 1 staat één bepalende bomenrij; voor vijf bomen is een kapvergun- ning aangevraagd. De gemeente stelt vast dat de bomenrij vanwege haar om vang een beeldbepalende func tie in het landschap heeft. Maar vier van de eiken zijn slechtere eiken die de naastgelegen bo men belemmereh in hun groei. De gemeente vindt dat het vel len van deze vier kleinere bo men het huidige beeld niet aan zal tasten. Maar de grote eiken boom dient wel behouden te blijven wat de gemeente be treft. 'Anders worden het beeld en de bomenrij aangetast. De boom is gezond en kan nog jaren mee zonder dat deze ge vaar oplevert', aldus de ge meente. Wolkenvelden en nu en dan zon. Vrijdag kans op wat re gen, opklaringen en wat zon. Temperatuur rond de 7.0 gra den. Op zaterdag grote kans op re gen, afgewisseld door wat op klaringen, ook dan nog een temperatuur van 6.0 a 7.0 gra den. Laten we het hopen dat het tijdens de Carnavalsop tocht droog is, maar ik kan het garanderen. Zondag is er kans op een winterse bui, ook is het dan wat kouder met 5.0 a 6.0 graden. De zon zal zich wel ge regeld laten zien tijdens opkla ringen. WeermanFreddie Paalman u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - PvdA-raadslid M. Tij- hof-Zwijnenberg gaat een brief van de Stichting Socuwe agenderen bij de commissie Maatschappelijke Dienstverle ning. De Socuwe-brief stond in de raadsagenda van afgelopen maandag op de lijst van bin nengekomen brieven die voor 'kennisgeving worden aange nomen'. In de brief reageren bestuur en stafleden van Socuwe op een ar tikel in het Holtens Nieuwsblad, waarin de stichting volgens haar 'van laksheid en onwil werd beticht als het gaat om het reali seren van jongerenwerk in het dorp. Socuwe wil nu met de ge meente om tafel om over de tot standkoming van jongerenwerk in Holten te praten. In de brief geeft de stichting aan al enkele weken eerder een verzoek naar de gemeente te hebben gestuurd om rond de tafel te gaan zitten om uit de impasse te komen. Op dat verzoek had de stichting eind november nog geen reactie ont vangen. 'In de jaren hiervoor zijn er talrijke initiatieven van onze stichting richting de opeen volgende gemeentebesturen ge gaan, die duidelijk aantonen dat wij de noodzaak van deze vorm van jongerenzorg onderkennen en dat wij het jongerenwerk graag bij onze stichting zien on dergebracht, uiteraard met goede gemeentelijke regelingen voor wat betreft huisvesting, beheer en professionele begeleiding', aldus stichting Socuwe. In de brief stelt de stichting voor om zo spoedig mogelijk een functio nele werkgroep samen te stellen, die binnen enkele weken met een onderzoeksresultaat komt 'op basis waarvan besluiten kunnen worden genomen die het moge lijk maken dat aan het begin van het jaar 2005 met het jongeren werk van start kan worden ge gaan.' Wethouder J. Flim-Gerritsen gaf desgevraagd aan medio decem ber 2004 een gesprek met Socu we te hebben gevoerd. Ze ver wees verder naar de gemeentelij ke nota jeugd en jongerenwerk. „Zo gauw we daarmee verder gaan, nodigen we alle betrokke nen uit, ook Socuwe." U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! J Dhr./mevr.: j Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: bon: J Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens Xieuwblad op: het opgeven van een I nieuwe abonnee I Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan Holtens Nieuwsblad I oonP aa N Postbus 692.Postcode: 7500 AR Enschede Telefoon: t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro I 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95) Holten - Het examen voor de dereen die op was gegaan cursisten van de EHBO-op- voor het examen, was ge leiding werd maandag 31 ja nuari gehouden. De geslaagden zijn: Henk Tromop, Roliene de Wit In tweetallen werd het examen (Goor), Barbara van Velzen, afgenomen door een team van Jaap Trotsenburg, Tom Kruis- Lotus-slachtoffers, kaderin- dijk, Bianca Eleveld, Peter structeur en een arts. Kapteijn (Nijverdal), Christi- Aan het eind kregen de deel- ne Aaftink, Simone Brands, nemers de uitslag te horen. Ie- Peter Hodes. Holten - Bij een horecagele- vijf aanwezigen. Hierna werd genheid aan de Dorpsstraat assistentie verleend en met be- vverden zaterdag 29 januari hulp van de diensthonden en de om 02.20 uur problemen ge- wapenstok werd de groep uiteen meld. gedreven. Drie verdachten, twee uit Holten Een groep van zo'n vijftig perso- van 19 en 28 jaar en één uit Gro- nen afkomstig uit onder meer ningen van 22 jaar werden nog Goor en Holten, wilde op de aangehouden voor verzet. Eén vuist met een vijftal personen van hen werd gebeten door een die nog in de horecagelegenheid hond. zaten. De vijftig personen deden Tegen de verdachten wordt pro- niets anders dan provoceren en ces-verbaal opgemaakt en nader schreeuwen naar politie en de onderzoek volgt. Holten - Enkco BV wil een geheel nieuw pand gaan bouwen. De producent van vlees- en vleesvervangende producten gaat daarbij de activiteiten van de bestaande productielocaties sa menvoegen tot één grote nieuwbouwlocatie. Het bedrijf uit Holten heeft momenteel productielocaties in Rijs- sen, Lekkerkerk, Apeldoorn en Meppel en is één van de grootste producenten van vlees- en vleesvervangende producten in Neder land. Zo is Enkco in de gemeente Rijssen-Holten met vierhonderd medewerkers in Holten en honderd medewerkers in Rijssen de grootste werkgever. Enkco gaat de activiteiten van de bestaande productielocaties sa menvoegen tot één grote nieuwbouwlocatie. In deze moderne lo catie zullen zowel de productie- als verpakkingsactiviteiten plaatsvinden en ook het nieuwe hoofdkantoor zal hier gevestigd worden. Door deze samenvoeging verwacht Enkco grote kosten voordelen te behalen, die de continuïteit en groei van de onderne ming verder positief zullen beïnvloeden. Ook zal hierdoor de werkgelegenheid in de regio verder toenemen. Op korte termijn verwacht Enkco behoefte te hebben aan tenminste 75 nieuwe me dewerkers. De keuze waar Enkco de nieuwbouwlocatie gaat vestigen is nog niet gemaakt. De directie van Enkco is momenteel in gesprek met verschillende gemeentes in de regie en denkt begin 2005 een de finitieve beslissing te gaan nemen. De start van de nieuwbouw zal Holten- 'Hoe zit het dan met voor het buitengebied tussen Holten en Dijkerhoek met de sluiting van de spoorwegover gangen?', vroeg PvdA-fractie- voorzitter R. de la Haye de wethouder tijdens de raads vergadering. Aan de orde was een brief van de SGP over spoorwegovergangen die in een bepaald weekend tegelij kertijd dicht zouden zitten. Bewoners rondom het spoor kre gen vorige week een brief waar in ProRail meldde dat er vanaf dinsdag 1 februari tot en met dinsdag 5 april gewerkt wordt aan het spoor tussen de overweg Oude Stationsweg in Deventer en het NS station in Rijssen. In verband met die werkzaamhe den worden in die periode meer dere overwegen in de gemeente Rijssen-Holten tijdelijk afgeslo ten. Uit het lijstje met data en af sluitingen blijkt dat in het week end vanaf vrijdag 18 maart 23.00 uur tot en met maandag 21 maart 07.00 uur de spoorweg overgangen vanaf de Oude Sta tionsweg, de spoorwegovergan gen in De Borkeld, over de Maatgraven, de Roelf Bosma- straat en de Haarstraat afgeslo ten zijn. Kortom, vanaf Holten tot en met de doorgang aan de Haarstraat. En ook de overgang bij het NS station is dan wegens wegwerkzaamheden afgesloten. De SGP kaartte de zaak aan tij dens het vragenuur tijdens de gemeenteraadsvergadering en legde vooral de nadruk op de wijk Veeneslagen in Rijssen, waarvan de bewoners alleen door ver om te rijden dan naar het centrum kunnen komen en de bewoners van de wijk zouden in die periode ook slecht bereik baar zijn voor de hulpdiensten. Wethouder J. Ligtenberg ant woordde dat de gemeente hier over overlegd met ProRail. Hij gaf al vast aan dat een doorgang voor de hulpdiensten er sowieso zou zijn. In het betreffende weekend wordt het ballastgrind op de spoorwegbaan tussen Hol ten en Rijssen vernieuwd. De werkzaamheden aan het spoor hebben niet alleen gevolgen voor de buurtbewoners, maar kunnen ook gevolgen hebben voor treinreizigers. Reizigers in die periode kunnen voor meer informatie kijken op www.ns.nl en teletekstpagina 754, of bellen met 0900-1475. Holten - Ondanks het slechte weer, afgelopen maandag, was er toch nog een grote opkomst tijdens de lampionoptocht voor de jarige ko ningin Beatrix. Na een lichttocht van Diessenplas richting Smidsbelt, werd er voor de koningin gezongen. HMV zorgde voor de muzi kale begeleiding. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1