Noordpool maakt 75 jaar vol Veel belangstellenden bij loting triatlonstartplekken Spelletjesmorgen pupillen Blauw Wit'66 en W Holten Inschrijven voor zwemloop mogelijk tot 1 juli Handballers blijven winnen Oad Reizen Holterbergcross Uitslagen schaken etv d& Mariexpi Onderscheiding Oad-topman Reünie ABS SportAgenda Uitslagen Eendracht Stal de Eik BC Holten 3 uonueraag z/ januari zuuo Holtens Nieuwsblad 7 Holten - De handbaldames van Holten kenden niet al te veel moeite met Erix. Holten startte goed en leidde binnen een kwartier al met 6-1. Daarna speelde Holten, zoals vaker deze competitie, te haastig. Door de afspeelfouten gingen kansen onnodig verloren en kreeg Erix de kans iets terug te komen. Bij een 6-4-stand pakte Holten de draad weer op en werd de voor sprong nog voor rust uitgebouwd tot 10-5. Na rust werd het spel harder. De scheidsrechter - die alleen aantrad - ontging het nodige en trad bij een aantal stevige overtredingen niet doortastend ge noeg óp. Holten hield het hoofd er echter goed bij en speelde ge concentreerd de wedstrijd uit. Op de winst van 17-13 viel dan ook niets af te dingen. Scores: Monique Plantinga 6; Judith Tiekink 5; Margot ter Schu- re 3; Kristel Meerman 2; Dörte v. Ooijen 1. De handbalheren speelden tegen de nummer laatst CVO. Holten had de gedachte zo zeer bij een grote zege dat men onnodig veel fouten maakte. Na een vlotte voorsprong van 4-0 bleef CVO tot de rust nog aardig bij.( 11-8) Na rust liep het iets beter, maar Holten had nog veel te veel kan sen nodig om tot scoren te komen. Vandaar dat de doelpuntenma- chine van coach Freddy Wolterink deze keer 'slechts' op een 25- 14 eindstand bleef steken. Scores: Tristan Dorlas 6: Thys Jeurissen 5; Freddy Wolterink, Meino v. Beek 3; Jan Henk Kamphuis. Andy de Jong 2; Menno Koerse, Fabian Dorlas, Erik Kraan, Stefan Jansen 1 Dames 2 verloor van SDOL 2. Holten speelde niet slecht, maar speelde te weinig kansen uit. Bij rust gaven beide teams elkaar nog weinig toe (5-5). Daarna werden de gasten sterker en had Holten geen antwoord op de stugge verdediging van de dames uit Luttenberg. Die wisten daardoor hun voorsprong vast te houden en uit te bouwen naar de 8-12 zege. Dames A 1 kreeg geen kans thuis tegen Achilles. Het team uit Apeldoorn was op alle fronten sterker. Vooral de cirkelloopster was een voortdurende plaag voor de Holtense defensie. Holten speelde van tijd tot tijd goede aanvallen uit, maar kon niet voor komen dat men ruim met 10-19 verloor. Dames A 2 leek lang de punten in eigen huis te kunnen houden te gen Kwiek 3. Holten speelden me verve en leidde bij rust zeer verdiend met 5-2. Na de rust werd Kwiek sterker. Bij de tand van 9-8 kreeg Holten een strafworp. In alle consternatie kreeg de keepster van Kwiek de kans de bal te stoppen alvorens de twee minuten straf uit te zit ten. Holten was even aangedaan en Kwiek zag toen kans de ge lijkmaker te scoren. Eindstand 9-9. Meisje D won netjes van Schalkhaar. In een leuke partij handbal was Holten net iets beter en werd verdiend met 10-5 gewonnen. Holten - AV Holten houdt zaterdag 5 februari haar jaarlijkse Holterbergcross welke ook dit jaar weer deel uitmaakt van het Oad Reizen crosscircuit Na de eerste twee lopen van dit circuit in Nijverdal en Rijssen kunnen de deelnemers zich weer op gaan maken voor een aantal spannende wedstrijden op de Holterberg. De oude start/finish- plaats op de kruising Reebokkenweg/ Forthaarsweg is weer terug. Het parcours zal verder bijna gelijk zijn aan voorgaande jaren en grote delen van het NK-parcours in zich herbergen. Het programma is als volgt: 13.00 uur, 1.6 kilometer jeugd tot en met 9 jaar; 13.15 uur, 1.6 kilometer jeugd 10 tot en met 12 jaar; 13.30 uur, 2.5 kilometer; 13.45 uur, 5 kilometer; 14.30 uur10 kilometer. Holterbergcross is de derde wedstrijd van het crosscircuit en in middels een begrip in de regio. Na Nijverdal en Rijssen hebben zich ook dit jaar weer driehonderd deelnemers voor de competitie op de diverse afstanden ingeschreven. Leon Sanderman uit Rijssen zal op 5 kilometer er alles aan doen om zijn koppositie te behouden. Op de 10 kilometer wordt een spannende wedstrijd verwacht tus sen vele regionale toppers, zoals Eric Borg en de gebroeders Geerdink. Maar misschien weet Nijverdaller Peter Bruinsma wel voor een verrassing te zorgen. Natuurlijk kunnen ook niet compe titielopers meedoen. Inschrijfgeld voor 1,5 en 2,5 kilometer bedraagt 2 euro; 5 en 10 kilometer kost 3 euro. Inschrijving en afhalen startnummers kan op sportpark Meer manskamp aan de Valkenweg in Holten. Voor meer inlichtingen en uitslagen: www.avholten.nl of E. Ve neklaas telefoon 0548 -363811 Holten - IJsclub De Noordpool viert zaterdagmiddag haar 75- jarig bestaan met een receptie van 14.30 tot 17.00 uur in res taurant Vosman. Buren, le den, sportclubs uit Holten die onder de sportraad vallen, ijs- clubs uit naburige dorpen, an dere betrokkenen, ze zijn alle maal uitgenodigd om dit heug lijke feit mee te vieren. 'Het waren eigenlijk de notabe- Holten - Het tweede schaak team kan de kampioenscha paspiraties, na de nederlaag van vorige week, definitief be graven. Thuis tegen ENO werd met 4-2 verloren. Hieronder de uitslagen. Ronde 4 (17 januari 2004): Holten 2 - ENO 4. B. van Beek sr (1629) - B. Faber (1527), 1-0; R. Gerve- dink Nijhuis (1433) - D.J. Poffers (1661), 1-0; D. v.d. Griendt - - - R. Hegeman (1624), 0-1; E. Bosman (1481)- J.J. van Harten (1405), 0-1; R. Kl.Teeselink (1526) - H.W. Luijmes (1417), 0-1; J. Kl.Tee selink (1189) - H. Willems (1313), 0-1; 2-4. Doordat het tweede team in actie kwam en er ook nogal wat af zeggingen waren werden er maar drie interne partijen ge speeld. Koploper Gerrit Luggenhorst verloor toch wel verrassend van Cees 01 ij. Ben van de Griendt nam met een overwinning op Dinant van Beek de leiding over. De derde partij tussen Jim Klin- ge en Bas van Beek werd door Jim gewonnen. Afgelopen maandag werd de eerste partij uit de kwartfinale van de interne beker afgewerkt. Gerrit Stevens won daarbij van Dick van der Knaap en is daar mee de eerste halve finalist. De ander kwartfinales bestaan uit: Jim Klinge - Wim Kees van Rijssen; Ben van de Griendt - Bas van Beek; Ton van Oijen - Henk van Beek. Ook werden een aantal partijen uit de interne competitie ge speeld. Uitslagen: Roelf de Jonge - Jim Klinge, 0-1; Teun Scheurwater - Cees Olij, 1-0: Bertus van Beek - Ronald Klein Teeselink, 0-1; Henk van Beek - Johan Klein Teeselink, 1-0; Bas van Beek - Rob Gervedink Nijhuis, 1-0. door Henk Roede Harne en Ep zijn onderweg naar Mars en krijgen een boodschap door van burgemeester J.P. Plankeneind. Dagen gaan voorbij en onze vrienden vliegen steeds vender van de aarde vandaan. dat jullie hebben komenl! pgeblazenl! Gaan we 1 Geen Idee, ik heb de goede per ongeluk de fietskaart van de Veluwe meegenomen inplaate van intergalactische Alleen maar de nieuwbouw wijk, ie dat Maar in tijden van nood ie er gelukkig altijd helpende hand.. Na nog een paar keer de weg te hebben gevraagd .daarna weer rechte en vraag het daar dan even weer Harrie, pak de rem pa ra cute, die ligt onder jouw stoel. koffiepot len van het dorp die in 1930 tot de oprichting van de ijsbaan, en de ijsclub kwamen. Allemaal mensen met een bepaalde maat schappelijke positie', zo stellen de huidige voorzitter Wim Bouwhuis en secretaris Jelis Hesse. 'Alle namen even op een rij: H. Holterman, B. Bulsink, A.J. Goldstein, J. van de Akker, H. Gazan, T. Stokkers, L. Faber en P.G. Dijkstra. Dat was op 17 januari 1930. Wim: 'De nieuwe club kocht voor 1250 gulden een halve hec tare grond van de familie Stok kers. Er werd een gebouw opge zet voor 350 gulden.' Hoe de kersverse club zo snel aan een, voor die tijd, megabe- drag kwam, staat volgens Wim nergens beschreven. 'Waar schijnlijk giften en gaven.' Later werd er grond bijgekocht van de familie Oplaat. 'De Noordpool heeft nu de beschik king over 1,20 hectare en dat is inclusief de bebouwing. Het ge bouw is in 1963 vernieuwd en in de jaren tachtig weer aangepast. Dat doen we met minimale mid delen, want we doen zoveel mo gelijk zelf. In het bestuur zitten mensen met verschillende talen ten en we steken allemaal de handen uit de mouwen. Grond Jelis Hesse en Wim Bouwhuis nodigen sportclubs uit voor de receptie van ijsclub De Noorpool. (Foto: Rinus Vrijdag)IJsclub en gebouw zijn in het bezit van de club en we houden zelf alles bij. Ook het snoei werk.' Jelis: 'Het gras onder de baan wordt door iemand gemaaid en in balen afgevoerd. In het voor jaar is het trouwens een prachtig stukje natuur met veel verschil lende bloemen en planten. Leer lingen van de Waerdenborch ko men hier hun planten halen voor het herbarium. Dus ook dan heeft de ijsbaan een nuttige functie.' De ijsclub heeft in de loop der jaren een stabiel ledental dat zo rond de 120 schommelt. Ook do nateurs bleven even trouw, on geveer 340. Het bestuur telt mo menteel elf leden, maar daar ko men er binnenkort twee bij. Wim: 'We gaan er altijd wel vanuit dat deze goed moeten passen bij de club; in staat zijn om mee te helpen. Want er moe ten altijd veel dingen gebeuren. Niet alleen onderhoud, maar ook kantinedienst en het ophalen van de jaarlijkse contributie. Ga zo maar door.' Jelis: 'En wanneer er eenmaal ijs is, dan moet ook iedereen klaar kunnen staan. Ook op de mid dag.' 's Morgens is dan de baan geslo ten, maar dan komen hier de scholen om te oefenen voor de kampioenschappen en de selec ties. De wedstrijden zijn dan op de woensdagmiddag. Voordat de baan goed bereden kan wor den, moet je eigenlijk een week goed ijs hebben. 'Het bestuur is zelf 'ijsmeester' en met een man of drie kijken we of het goed berijdbaar is. Echt goed ijs krijg je eigenlijk pas als het twee weken goed heeft gevroren.' IJs was er niet bij het ter perse gaan van deze krant. De Holten- se Noordpool lag echter bedekt met een laagje sneeuw en dat was weer goed voor een mooi plaatje. Holten - Onder toezicht van notaris IJzerman werd vorige week vrijdagavond de loting verricht voor de deelname aan de 21ste editie van de triatlon in Holten. Tientallen belang stellenden volgden deze unieke triatloninschrijving. Dat de recreatieve triatlon in Holten zich mag verheugen op grote belangstelling, bleek vrij dagavond opnieuw. Ook dit jaar waren voor de achtste en kwart triatlonafstanden weer veel meer inschrijvingen binnengekomen dan dat er startplaatsen zijn. Er moest worden geloot voor drie categorieën: de achtste triat lon voor Holtenaren, de achtste triatlon voor niet-Holtenaren en de kwart triatlon voor niet-Hol tenaren. Voor de achtste hadden zich maar liefst 282 Holtenaren en 348 niet-Holtenaren inge schreven; voor beide groepen zijn 210 plaatsen beschikbaar. Voor de kwart schreven zich 68 Holtenaren en 291 niet-Holtena ren in voor respectievelijk 70 en 210 startplaatsen. Hierdoor zijn alle Holtenaren die zich hebben ingeschreven voor de kwart triatlon automatisch geplaatst. De twee plaatsen die over waren in de groep voor Holtenaren werden ingevuld door atleten van buiten Holten. Atleten die in 2004 podiumplaatsen hadden behaald hoefden niet mee te lo ten. Zij waren door hun resultaat van het vorig jaar verzekerd van een startbewijs. Onder het toeziend oog van IJ zerman, notaris bij KienhuisHo- ving, werden door de computer startnummers toegekend aan alle ingeschrevenen. De lijsten wer den vervolgens uitgedraaid en ondertekend door bestuursleden en de notaris alvorens uitgedeeld te worden aan de in spanning af wachtende atleten. Voor velen kon het gejuich vervolgens uit barsten, een enkeling moest het echter doen met een plek op de reservelijst en zal nog in span ning moeten wachten tot juli 2005. De deelnemerslijsten zijn Notaris IJzerman controleert of de loting goed verloopt. (Foto: Gert Perdon) vanaf zaterdagmorgen eveneens te zien op de website van de stichting, www.triathlonholten.nl. Naast de triatlon en als mogelijk alternatief voor de atleten op de wachtlijst en andere belangstel lenden organiseert de stichting op 15 juli een zwemloop. De zwemloop bestaat uit 500 meter Holten - Topman Louis Fran- kenhuis van Nederlan's op een na grootste reisorganisatie, Oad Reizen, is in Oostenrijk onderscheiden met de Touri- mus Adler, de hoogste toeristi sche onderscheiding in Tirol. Frankenhuis kreeg de onder scheiding voor zijn jarenlange inspanningen om het toerisme vanuit Nederland naar Tirol te bevorderen. Uit handen van dr. Herwig van Staa, de deelstaat president van Tirol en directeur Josef Margreiter van de toeristi sche organisatie Tirol Werbung, ontving Frankenhuis de onder scheiding tijdens een feestelijke ceremonie in Kitzbühel. Oad Reizen is een van Neder lands grootste touroperators naar Tirol, zowel in de zomer als in de winter. In 2004 brachten vijf tigduizend Oad-gasten hun va kantie in Tirol door. De huidige President-Commissaris van de Oad Groep. Joop ter Haar, ont ving de Tourismus Adler ook al eens in 1999. zwemmen en 5000 meter hard lopen. Inschrijven voor de zwemloop kan ook via de websi te en is mogelijk tot 1 juli. Bathmen - Wegens het 75-ja- rig bestaan van sportvereni ging ABS wordt een reünie ge houden. Deze is bestemd voor iedereen die ook maar iets te maken heeft gehad met ABS handbal de af gelopen 75 jaar. Op zaterdag 9 april is iedereen van harte wel kom vanaf 20.00 uur in de sport kantine van sportvereniging ABS aan de Looenk te Bathmen. Vooraf opgeven, via e-mail e- mail: genjnikkel's(flyvvanadoo.nl of per telefoon 0570-542566. Wordt vervolgd Holten - De gezamenlijke, tra ditionele Spelletjesmorgen voor de pupillen van Blauw Wit '66 en VV Holten werd af gelopen zaterdag 22 januari in de sporthal 't Mossink gehou den. Dit jaar lag de organisatie in handen van Blauw Wit, meer specifiek in handen van Wim Hartkamp. Bij in totaal twaalf spelonderdelen konden de jonge voetballers hun voetbaltechniek ten toon spreiden, waarbij de factor geluk ook van groot be lang was. Doel schieten met vakken of met kegels, slalom om badmintonpalen, shuttle run, bank schieten, wipwap schieten en bal in de korf gooien. Voor de D-pupillen was er nog een extra onderdeel, namelijk bal hoog houden. Vanaf 9.00 uur waren er 110 E- en F-pupillen in de zaal, waarna om 10.45 uur veertig D-pupillen het veld betraden. In een zeer gemoedelijke en sportieve sfeer wachtten de spelers op hun beurt bij de verschillende spelonder delen. Voor de één was het re sultaat van de inspanning een vreugdesprong, een ander baal de enorm, maar dat hoort nu eenmaal bij de sport. Na afloop reikte jeugdvoorzitter Paul de Vrijer de prijzen uit aan de volgende winnaars: F-pupil- len eerste prijs Luc Dalemans, tweede prijs Mike Koning, der de prijs Mick Hofman. E-pupil- len eerste prijs Robin Meijerink, tweede prijs Djowin Meijerink, derde prijs Leon Brinks. D-pu pillen eerste prijs Teunis Beid- man, tweede prijs lbo Ibojan, derde prijs Paul Kuipers. De laatste ging zelfs met twee prij zen naar huis, want hij kon de bal het meest vaak hoog houden, namelijk 49 keer. Blauw Wit Zaterdag 29 januari Blauw Wit 3 - DES 4. 14.30 uur: Avanti T. 4 - Blauw Wit 4. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); BAS 5 - Blauw Wit 5, 13.00 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit A1 -1 loe ten Al. 14.30 uur; Blauw Wit BI - De Zweef B2. 12.30 uur; ABS Cl - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Blauw Wit C2 - GFC C2. 12.30 uur; Blauw Wit C3 - Rohda R. C3. 10.30 uur: Blauw Wit Dl - Sp. Lochem D2. 10.30 uur: Blauw Wit D2 - Sp Lochem D3. 10.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 28 januari De Hoven 1 - Blauw Wit 2, 19.30 uur (vertrek 18.45 uur). Handbal Zaterdag 29 januari Voorwaarts 2 - Meisjes B. 15.30 uur; Swift '64 - Meisjes C, 12 55 uur; Meisjes D - Goosen Wij he 3, 15.30 uur. Zondag 30 januari Dames 1 - OBW 2, 13.20 uur; Dames 2 - Plus/ Heeten 3, 12.05 uur; Dames Al - Plus/ Heeten 1, 11.00 uur; Jongens B - CVO 1, 14.35 uur. Holten - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Een dracht. Geweer Klasse A I. J A. Paal man, 174 punten; 2. M. Aan stoot, 168 punten: 3. W. Paal man, 161 punten. Klasse B 1. M. Krikkink. 158 punten; 2 G. Jan sen, 149 punten; 3. G.J. van Aefst, 142 punten; 4. B. Kolk man, 122 punten. Klasse C 1. B. Tromop, 140 punten. Pistool 1. H. Paalman, 165 punten; 2. II. Nekkers, 160 punten; 3. A. Schuppert, 144 punten. Vuur- buks 1 D. Overmeen, 79 pun ten; 2. S. Kools, 68 punten; 3. J. Reinaardus, 65 punten; 4. E. Grootentraast, 55 punten. Opge legd 55+ Klasse A 1G. Schup pert, 178 punten; 2. E. Grootent raast, 172 punten; 3. D. Jansen, 169 punten. Klasse B 1D. Tiek ink, 175 punten; 2. J. Klooster, 170 punten; 3. J. Nijendijk, 161 punten. Holten - Bij Manege Stal de Eik werd afgelopen zondag 23 januari de eerste wedstrijd van de wintercompetitie gehouden. Het was voor het eerst dat de officiële F-proeven gereden werden. Manege Stal de Eik heeft zich aangesloten bij de Federatie van Nederlandse Ruiter Sportcentra (FNRS). Daardoor is het moge lijk een ruiteropleidingstraject te volgen van F1 tot F12. dat in heel Nederland wordt erkend. De belangstelling was groot en de prestaties waren heel goed, 90 procent van de leerlingen be haalde zelfs een winstpunt. Uitslagen: Fl. 1. Simone de Winter met Bento, 246 punten; 2. Simone Nijzink met Olleke, 242 punten: 3. Jettie Kolkman met Olleke 239 punten. F3. 1. Britt Le Fèvre met Twingo, 245 punten: 2 Miranda Hettinga met Okkie, 239 punten; 3. Marlies Ipskamp met Tw inge. 237 pun ten. F4. 1Esther Douwes Dek ker met Olleke. 225 punten: 2. Patty van Bremen met Matador. 219 punten; 3. Mariska Dom- merholt met Okkie, 219 punten. F6. 1. Annemieke Krüger, 229 punten: 2. Quirine Franken met Miep 222 punten; 3. Sanneke Moleman met Milena, 222 pun ten. Holten - Badmintonclub Hol ten 3 speelde maandag 17 ja nuari thuis tegen NOP 3(Em- meloord). Michel ten Voorde beet het spits af, in de tweede game kwam Michel goed terug na een achterstand en won met 8-15 en 10-15. Harko Bouwens had een voor hem te sterke tegenstander en verloor met 4-15 en 5-15. Annet Dijkstra speelde mooi haar te genstandster uit en liet haar alle hoeken van het veld zien, 11-6 en 11-6. Yvonne Beuker deed hetzelfde als haar teamgenote, 11 -6 en 11 -2 Na de singles een tussenstand van 2-2. In de eerste game van de heren- dubbel hadden de heren veel pech. de tweede game ging een stuk beter, maar tot w inst kwam het net niet. 4-15 en 12-15. De damesdubbel was nog span nend in de eerste game. een ver lenging moest de uitslag geven maar in de tweede game lieten de gasten het afweten, 17-14 en 15- 7. Annet Michel speelden zeer overtuigend hun mixpartij. 15-6 en 15-11. Yvonne Harko kwa men in hun gemengd dubbel niet. tot een gevarieerd spel en verlo-J ren. 11-15 en 12-15. Einduitslag 4-4.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7