Koren komen elkaar tegen tijdens benefietconcert HMV Ik ben Sinterklaas niet, maar Mans van Sangel' Jaarvergadering NBvP Espelo Startnummers voor kinderen bij optocht Rikus Kremer begint zaak ----- Wie staan er op deze foto's Cursus Grip op de knip Mannenkoor klaagt niet Gezonde leefstijl Afsluiting spoorovergang OCH speelt niet Gastgezinnen voor Canadezen Open huis Waerdenborch Cursus websites in elkaar zetten Streetdance Donderdag 27 januari 2005 —II"1—1 I H——HWI III Milium in Holtens Nieuwsblad nHn Holten - Wie op 73-jarige leeftijd nog zo vitaal is om een eigen onderneming te starten, mag zijn handen dichtknijpen. En dat beseft de persoon waarin het hier om gaat, maar al te goed. Rikus Kremer, tot aan zijn pensionering werkzaam als buiten dienst-manager in het metaalvak bij Rijnvis, een Billitonmij- dochter. 'Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan', zegt Rikus zelf over het starten van zijn eigen bedrijf: een technische handelson derneming zoals hij sinds 1 januari bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken staat ingeschreven. 'Ik heb oor Rijnvis in vele delen van het land gewerkt, van noord tot zuid. Ik had goede contacten met mijn klanten, waarvan ik overigens voor een deel steeds contact mee heb. Nadat ik met de vut was gegaan, kreeg ik van bedrijven wel eens de vraag of ik via oude relaties metaal kon leveren. Ik kon daar inderdaad in bemid delen. Na het overlijden van mijn vrouw, heb ik die draad weer een beetje opgepakt. Op een gegeven ogenblik kreeg ik zoveel verzoeken van het midden- en kleinbedrijf uit de regio voor de le vering van metalen, onder meer roestvaststaai in halffabrikaat of geredeproduct, dat het mij verstandiger leek om een eigen bedrijf op te zetten. Ik koop nu voor bedrijven in de regio die bij mij goed bekend staan, metalen in bij Duitse fabrikanten. Daarmee vind ik het plezierig zakendoen. Af en toe doe ik ook zaken met Belgische bedrijven. Ik koop op afroep in en zorg dat het ter plekke wordt afgeleverd. Ik neem geen risico om zelf materialen in voorraad te houden en ik heb dus ook niet de beschikking over een groot pand. Ik werk vanuit huis, aan de Houtweg 29. Daar heb ik de ruimte voor mijn kantoor. Het enige wat ik nog een beetje moet bijspij keren. is mijn computerkennis. Maar daar helpt mijn kleinzoon me mee.' Holten - Bij de ouders van Bertha Paalman, stond enkele ja ren geleden een Nederlandse Canadees aan de deur. Hij had twee dia's bij zich. Namens een kennis, moest hij de dia's bij Bertha afleveren. De fo to's zouden in de buurt zijn gemaakt. De herkomst zelf bleek on bekend. Bertha heeft in de buurt rondgevraagd, maar niemand kon ant woord geven op de vragen: waar zijn de foto's gemaakt, wie staan erop en wanneer zijn de foto's gemaakt? Ze zijn wel in kleur. Wie meer weet. kan contact opnemen met Bertha Paalman, Ever- tjesweg 4, telefoon 0548-364540. Almelo - Maatschappelijk Werk Noord West Twente verzorgt in februari de cursus Uitkomen met je inkomen. Het doel van deze cursus is het opstellen van een duidelijk budgetplan. Voor iedereen is het hebben van een duidelijk budgetplan belang rijk voor het goed draaiende houden van de huishouding. Het is voor iedereen goed om te weten hoe je een budgetplan op moet stellen en waar dit aan moet voldoen. Daarom heeft het maat schappelijk werk een cursus ontwikkeld die bestaat uit twee bij eenkomsten. Belangstellenden kunnen zich opgeven. Het tele foonnummer is 0546-546300. Holten - Het benefietconcert van HMV, De Hoolter Korha- nen en het Mannenkoor, heeft 1700 euro opgebracht. Het concert werd vorige week vrij dag gehouden in de Kandelaar en was bedoeld om geld in te zamelen voor de Indonesische reisleider Iskandar. Zijn fami- Holten - Voorzitter Teusink van het Holtens Mannenkoor vertelde in zijn toespraak tij dens de nieuwjaarsreceptie van dinsdag 18 januari, dat het uitstekend gaat met het Holtens Mannenkoor. Helaas moest hij zijn overzicht starten met het eerder dit jaar binnengekomen overlijdensbe richt van het oudste erelid P. Valkenier. Verder had zijn toe spraak uitsluitend positieve kan ten. Het regelmatig en veelvul dig optreden buiten Holten was een meevaller. Prettig was even eens de snelle oplossing inzake de vacature die was ontstaan door het vertrek van dirigent Willem Jan van Asselt. Binnen enekele weken werd Henk Valk uit Daarle bereid gevonden de opengevallen plek in te nemen. Als interim-dirigent trad tussen tijds Hoekstra uit Delden op. Een succes was het uitstapje naar Gulpen evenals de verkoop van de eerste en enige kerst-cd van het koor. Aan het einde van zijn toespraak maakte Teusink zijn aftreden als voorzitter bekend. Negen jaar is statutair het maximum, zodat hij niet herkiesbaar is. Het tweede gedeelte van de avond werd onder andere door koorlid B. Lubberdink verzorgd. Hij liet op een videoband de aanwezigen nog eens nagenieten van een mooi weekend Gulpen en omstreken. lie is getroffen door de zeebe ving. HMV-voorzitter Gerhard Voor des vond de opkomst wel een beetje mager, maar het opge haalde bedrag meer dan de moeite waard. 'Er kwamen bij mij zelfs mensen langs, die niet konden komen maar toch een bedrag wilden geven.' Volgens voorzitter Gerrit Jansen van de Hoolter Korhanen was het een grandioze avond. Niet alleen vanwege de opbrengst, maar ook omdat bezoekers de muziek van andere koren leer den waarderen. Gerhard: 'Som mige bezoekers hadden nog nooit de drumband van HMV op zien treden. Zij kennen HMV van de fanfare op straat, maar stonden met verbazing te kijken naar het indrukwekkende optre den van de drumband.' Gerrit: 'Het eigen publiek kwam er in aanraking met andere koren. De zangbundels werden van elkaar ingekeken. Dat leverde leuke ge sprekken op.' Zowel koorleden als bezoekers maakten kennis met elkaar. 'Le den van het Mannenkoor hadden nog nooit een optreden van de Hoolter Korhanen gezien en an dersom', vertelt Gerrit. 'En ze hebben van elkaar genoten.' Gerhard Voordes kwam daar door op het idee om hier iets mee te gaan doen. 'Ik wil alle culturele verenigingen oproepen om een keer in het jaar geza menlijk voor een goed doel op te gaan treden.' Hij zit dan niet al leen aan koren te denken, maar bijvoorbeeld ook aan popband jes en toneelverenigingen. 'Mijn bedoeling is om dan, waarschijnlijk, volgend najaar een gezamenlijk evenement op te gaan zetten', zegt Gerhard. 'Het mooiste is om het voor een goed doel in Holten te doen. Maar het is maar net hoe het uit komt.' Het moet een programma gaan worden met afwisselende mu ziek: 'Het moet ook niet te lang Onder andere het Holtens Mannenkoor deed mee aan het benefietconcert. (Foto: Gert Perdon) wel bij volwassenen als kinde- bij het ontstaan van type 2 dia- ren, een belangrijke rol spelen betes. duren. En snel afwisselend pro gramma met bijvoorbeeld toneel ertussendoor.' Gert: 'Het is ook vooral bedoeld om nu eens een ander publiek te kunnen trekken, die anders niet komt. Eigen publiek in aanra king brengen met andere cultu rele verenigingen.' Deventer - In de centrale hal van het Deventer Ziekenhuis staat dinsdag 1 februari van 13.00 tot 15.00 uur een infor matiestand over gezonde leef stijl en de invloed ervan op diabetes. De toegang is gratis. Diabetes is een stofwisselings ziekte die steeds vaker voor komt. Er zijn verschillende soor ten diabetes, waaronder diabetes type 2. Een ongezonde leefstijl kan, zo- Holten - Evenals vorige jaren zal de carnavalsoptocht zater dag 5 februari worden geo pend door een grote schare kinderen. Deze kinderen krijgen dit jaar voor het eerst een startnummer, welke vanaf 13.00 uur op de kruising Wilhelminastraat/ Vrij heidslaan is af te halen. Ook is het mogelijk om je vooraf te la ten schminken in de Haarschool. Vanaf 10.00 tot 12.00 uur is daar de schminkgroep van de carna valsvereniging de Fienpreuvers aanwezig om te schminken. Alle kinderen die een startnum mer hebben krijgen een aanden ken van Prins Velocitas en wor den gejureerd door enkele da mes van de carnavalsvereniging. Na afloop van de optocht zal in gebouw Irene een kindercarna val worden gehouden met onder meer een optreden van een clown. Prins Velocitas zal om 16.00 uur de prijzen van de kindercarna valsoptocht uitreiken. Kinderen die willen deelnemen met een wagentje of skelters kunnen zich vooraf al inschrijven bij Hennie Jalving, telefoon 0548-364184 of Gerard Grave, telefoon 0548- 361199. Holten - De oproep van carna valsvereniging De Fienpreu vers richting jongeren om ook naar het evenement Keune- darp Lacht te komen, heeft ge holpen. Langzaam druppelde een groepje jongeren Zaal Vosman binnen, om toch eens te kijken of de vernieuwde Pronkzitting ook iets voor hen was. Het duo Albert (Boode) en Al- bert (van de Maat) opende het feest met een praatje over hun hobby's. Albert Boode: 'Ik hou me in mijn vrije tijd bezig met muziek maken.' Albert van de Maat: 'Oh ja, je speelt toch bij de Vuurstokjes?' 'Vuurstokjes? Die band bestaat al vijftien jaar en is overal bekend. Zelfs in het bui tenland. En ze heten de Braand- heultjes!' Daarna volgde een op treden van deze dweilband en kwam het publiek los. Ook Albert van de Maat houdt zich in zijn vrije tijd bezig met muziek maken. Boode: 'Je hoort toch bij die kippen op de Holter- berg?' Van de Maat: 'Kippen? Het zijn toch een symbool: de Hoolter Korhanen.' Meteen daarna stond de hele dansvloer vol met leden van dit koor en werden gezellige Nederlandse liederen gezongen. Duo Heilig uit Diepenheim sprongen daarna in bijna hurk- stand de zaal in. En ze waren be hoorlijk heilig. 'Heilig, dat de worst bij de Hema in Riessen veel fiener is dan bij andere He- ma's.' Het duo bleek behoorlijk ingevoerd te zijn in wat er speelt binnen de Holtense gemeen schap. De twee konden het pu bliek goed vasthouden en de la chers op hun hand krijgen. Zanger Stefan Mondial leek zo uit de Vlaamsche Pot getrokken te zijn. Uit de inleiding bleek dat hij ooit had meegedaan aan de Soundmixshow van Hennie Huisman. Met Hollandse smart lappen liep hij door de zaal te zingen. Een enkele keer drukte hij de microfoon een bezoeker onder de neus om een stukje mee te zingen. Hij deed dat ook bij Joke en dat had hij misschien beter niet kunnen doen. Meteen daarna was hij namelijk zijn mi crofoon kwijt en stal Joke de show door te gaan zingen. De bezoekers vonden het prachtig en gaven haar een staande ova tie. De hele Raad van Elf ging op de dansvloer zelfs voor haar op de knieën. Als duivel verkleed, kwam Mans van Sangel na de pauze binnenlopen. Hij begon zijn ver haal met het uitleggen van de nieuwe naam van het feest. 'Het zou eerst Keunedarp Zingt gaan heten. Maar het is toch Keune darp Lacht geworden en dat heb ben we te danken aan onze nieu we burgemeester Bort Koele- wijn. Want hij lacht altijd. Als je de krant openslaat en hij staat op de foto, dan lacht hij altijd.' 'Maar voordat iedereen weg loopt, zal ik me bekendmaken. Ik ben Sinterklaas niet, maar Mans van Sangel.' 'Kreijkes van de SGP was bijna weggelopen uit de raadzaal, toen Sinterklaas zich niet bekend wil de maken. Sinterklaas zei toen dat hij Steunenberg was. Kreijk es bleef zitten. Hij gelooft ook alles. Steunenberg is een beste kerel, maar Sinterklaas is hij nooit geweest!' Natuurlijk liet Mans de samen voeging van Holten en Rijssen niet ongemoeid. 'De meesten zijn het al gewend dat Riessen erbij is. Maar bij mij is het net als met een kunstgebit: één wordt het nooit, maar je kunt er mee door de zure appel heenbij- ten.' Het was Mans opgevallen dat heel Holten een eigen SGP- krantje had gekregen. Waar schijnlijk om leden te werven. 'Er stond een verhaal in over het Kulturhus met daarbij dat je dat moest uitspreken als 'koeltoer- hoes'. Dat hebben ze mooi ver keerd begrepen. In het Hooltens U. dc J'cuucrs Joke werd aanbeden door de Raad van Elf, nadat ze de microfoon overnam van zanger Stefan. (Foto: Johan Bolink) is het altijd nog 'hüs'. Wij ken nen hier maar één 'hoes' en dat is Frans Hoes. Verder bleek uit het krantje, dat de SGP niet zo blij waren met de zondagse activiteiten in Holten en dan vooral de Keunefeesten. Mans zong daarover tot slot een eigengemaakt lied, met de titel Laand van mien oolders: Ik zinge zo geerne van Hoolten mien Laand, laand woer ik bin ge boom. Laand van mien ool ders, mien hebben en hol'n. Darp met sien witstenen toorn. Doar is altijd wille, hewe schik met meka. Mangs is ter ok wal verdreef. Al biej kats oaverstuur, sie slept oe der duur. De no- abers verzocht oe het leed. Cheerio, cheerio. Keunedarp zing Cheerio. Weg met de zor gen, het Riessens verdreef. Wie doot wal oons beste, ma wie sind ter nog neet. Van het Keuntje tut Ab van Boer Biet. Raakt wie oons geleuve neet kwiet. Goat rech op de tap an. Wie lust der wa pap van. In 't laand van ge- dondert mien an. Oons darp is bekeend urn sien machtigen barg. Een stukske is Canadees. Het laand van de clubjes en van car naval. Het laand ok van oons Keunefeest. En een keer per joar leu, dan goawe der vuur. .41 mo- we ok deepe duurt stof. Al prott hallef Riessen van schaamte, foi foi toch. Wie brekt eur de karken neet of. Espelo - NBvP Espelo heeft maandag 17 januari haar jaarvergadering gehouden. Het financieel jaarverslag werd met enkele leuke anekdotes voorgelezen. Dit jaar vond er geen bestuurs wisseling plaats. Maar omdat er volgend jaar twee personen uit het bestuur gaan en er dit jaar extra voorbereidingswerk is voor het vijftig jaar bestaan in 2006 van de afdeling, heeft Jan na Stevens als extra bestuurslid de functie als algemeen-adjunct aanvaard. Het bestuur bestaat uit Ria Bal- tes, voorzitter; Dik ie Jansen, vi- ce-voorzitter; Willy Krikkink, secretaris; Gerda Lubbersen, tweede secretaris; Anita Agter- kamp, penningmeester; Gerrie Slijkhuis, tweede penningmees ter; Tonny Brands, algemeen be stuurslid. Bij de agrarische commissie vond een wisseling plaats. Dian- ne Blankena was afgetredend. Carla Marsman neemt haar taak over. Na de pauze was het woord aan de familie Lueks uit Klein- Dochteren. Zij verzorgden de avond verder met zelfgeschre ven gedichtjes en versjes. En ie dereen kon meezingen met lied jes, begeleidt door een accor deon. De agrarische commissie van Espelo. Holten en Dijker- hoek verzorgen 8 maart om 20.00 uur een bijeenkomst in het Bonte Paard. Professor doctor Frans van Knapen, hoofd van de afdeling voedingsmiddelen van dierlijke oorsprong, geeft een le zing over voedselveiligheid van voedingsmiddelen. De volgende bijeenkomst is maandag 14 februari. Anita Bronsvoort vertelt over haar reis naar Nieuw-Zeeland. Holten - Wegens werkzaamhe den aan het spoor zal de over gang Oude Stationsweg van vrijdag 4 tot en met dinsdag 8 februari tijdens de nachtelijke uren gesloten zijn voor het verkeer. Op zaterdag en zondag is de spoorwegovergang gesloten van 0.00 tot 8.00 uur. De andere da gen van 23.00 tot 6.00 uur. Holten - Wegens ziekte van een van de spelers zal toneel club OCH vrijdag 28 januari niet spelen in gebouw Irene. Het stuk 't Aole mot eerst op' zal nog op de planken worden ge bracht op 1 oktober in het Park gebouw te Rijssen. Holten - Het is zestig jaar gele den dat Nederland werd be vrijd. Om dit te vieren, is er voor donderdag 5 mei een feestprogramma in de maak. De dag ervoor worden om 11.00 uur de slachtoffers her dacht op de Canadese Be graafplaats. Vele Canadese oud-strijders zullen hierbij aanwezig zijn. Om de oud-strijders onderdak te kunnen bieden tijdens deze fees- tweek, wordt nog gezocht naar gastgezinnen. Opgeven hier voor, is mogelijk bij Joke Voor des, telefoon 0548-366555. De herdenking zal overigens li ve worden uitgezonden in heel Canada. Een verzoek uit dat land om, net als vijf jaar geleden, het gedicht Trainwhistle weer voor te dragen, zal worden gehono reerd. Tijdens de oorlogsjaren werd in Canada op een speciale fluit geblazen wanneer er per trein soldaten terugkeerden. Hierover gaat het gedicht, waar bij ook op zo'n fluit werd gebla zen. Dit maakte veel indruk bij de Canadezen. Holten - De jaarlijkse open huisavonden van scholenge meenschap De Waerdenborch worden vrijdag 28 januari van 18.30 tot 21.00 uur in Goor ge houden en op vrijdag 4 febru ari van 18.30 tot 21.00 uur in Holten. Tijdens deze avonden kunnen de leerlingen van groep acht samen met hun ouders demonstraties bijwonen, vaklokalen bezichti gen, kennis maken met leraren, methodes, materialen en leerlin gen. Ook is er ruimschoots gelegen heid de sfeer op De Waerden borch te proeven. Holten - Nieuw in het aanbod van dorpshuis De Boschkamp is de cursus website maken. Voor deze cursus is kennis van Windows vereist. In vijf lessen kan men stap voor stap leren hoe een eigen website j kan worden gebouwd. Tijdens deze lessen wordt het program ma Frontpage gebruikt. Er wordt voornamelijk aandacht besteed 1 aan het oefenen met het maken van webpagina's. Daarbij leert 1 men webpagina's maken met fi- j guren, achtergrond, tabellen en fotocollages. Tevens wordt er aandacht be steed aan het publiceren van een 1 website. Een belangrijk kenmerk van de cursussen in Holten is dat er veel ruimte is voor eigen vragen, om dat er les wordt gegeven in klei ne groepen. Voor meer informatie en opgave 1 kan men terecht bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, aan de Tuin straat 2, telefoon 0548-362755. De cursus start wanneer er ge noeg cursisten zijn. Holten - Dorpshuis de Bosch kamp presenteert een cursus streetdance. Onder leiding van Patricia van Erven wordt er in een aantal lessen een spette rende dans in elkaar gezet. In de eerste les zullen de deelne mers samen met de leidster een nummer uitkiezen waar een dans op gemaakt gaat worden. Deze hoeft niet perse streetdance te zijn. De eerste les zal plaatsvinden op vrijdag 4 februari, in de kelder van het dorpshuis. Er is nog plaats voor acht jongens en mei den van 10 tot 15 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4