Dierenarts Sikke Minnema gaat fusie-uitdaging aan Geen feest op Smidsbelt voor schaatser Mark Tuitert Koffieochtend met dia's over Mali Toneelgroep COC nu officieel vereniging Prijsuitreiking Kakelbont Beemd en Bergtoer Brands verdient het niet om zo bij Blauw Wit te vertrekken Vorming en Toerusting geeft lezing over gnostici Katharen Dia-presentatie over Mali Jeugdtheater Slavinkactie voor Azië Concert HGK Film Pietje Bell Foto-expositie Wil Kok Zangdienst Donderdag 13 januari 2005 Holtens Nieuwsblad Holten - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van kindercentrum Kakelbont werden de winnaars bekendgemaakt van de bal lonnenwedstrijd tijdens de jubileumviering en de kleurwed- strijd tijdens de kerstmarkt in Holten. De winnaar van de ballonnenwedstrijd is Nina Westera. Haar bal lon is het verst gekomen. Hij is gevonden in Neumunster (Duits land). De mensen die hem hebben gevonden stuurden Nina een vrolijk kaartje met een olifant erop, omdat het kaartje in de paar- denpoep terecht was gekomen. De winnaar van de kleurplatenwedstrijd is Luuk V'eenstra. ïWJKk?.- Holten - De achttiende editie van de Beemd en Bergtoer werd zondag 9 januari onder prima weersomstandigheden verre den. De voorgaande jaren werd de toertocht nog wel eens be dreigd door ijzel. Daar was nu absoluut geen sprake van. On der een lekker temperatuurtje klommen de vele deelnemers op de fiets. Het parcours lag er prima bij, de harde w ind op de dag voorafgaande aan de tocht had de grond mooi droog ge blazen. Lr deden dit keer 1342 fietsers mee, waarbij er 490 kozen voor de 30 kilometer route en 833 voor d? langste afstand van 50 kilome ter. Een respectabel aantal wanneer je bedenkt dat er op dezelfde dag ook nog tochten werden georganiseerd in Overdinkel en in Borculo. De deelnemers waren zeer tevreden over de uitgestippelde routes die veelal over terreinen gaan die normaliter zijn afgesloten voor fietsers. Het afwisselende vaak heuvelachtige parcours blijven veel deelnemers naar Holten lokken. De meeste deelnemers kwa men uit de regio maar de provincie Drente was ook weer goed vertegenwoordigd. Verder behoorden een grote groep Duitsers tot de deelnemers. Er kwamen ook veel Holtenaren aan de start. Zo vertrok er een grote groep Beusebergers. Zij zagen elk jaar veel deelnemers door de Beuseberg ploeteren en wilden dit zelf ook eens ondergaan. Het prachtige uitgezette parcours op het motocroscircuit met zijn vele beklimmingen en afdalingen zal hen vast nog lang heugen. Verder werd er ook nog deelgenomen door een zeer jeugdige groep Holtenaren. Onder begeleiding werd door hen met veel en thousiasme de 30 kilometer afgelegd. De volgende tocht die de Wielervereniging Holten organiseert, is de Omloop van Holten op zondag 6 maart. Deze 50 kilometer lan ge tocht is traditioneel de opening van het wegseizoen. (Foto: Johan Bolink) letgoor - Blauw Wit '66 hield afgelopen vrijdag de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst in het clubhuis op 't letgoor. Door dat er in de eerste week al diverse activiteiten op het sport park hadden plaatsgevonden was de opkomst bij de nieuw jaarsbijeenkomst duidelijk minder dan in voorgaande jaren. Ook de werkweek tussen nieuwjaar en de receptie was daar debet aan. Voorzitter Wim Klein Nagelvoort keek terug op het jaar 2004. Hij merkte daarbij op dat de organisatie bij Blauw Wit po sitief is. Het vrijwilligersbeleid werpt zijn vruchten af. De enquê te over dit onderwerp, uitgezet door de gemeente, kon als enige vereniging volledig positief ingevuld worden. Ook de toestroom van jeugdleden is een positief punt. Het ledental komt inmiddels dicht bij de 450. Een mijlpaal in de verenigingshistorie, waar ze ker bij stil gestaan zal worden. Echter, ook Blauw Wit kende in 2004 zorgen. De prestaties van het eerste elftal zijn na twee uitstekende jaren in het lopende sei zoen ineens een stuk minder. De voorzitter riep de leden op juist nu achter deze groep te gaan staan om zo na de winterstop de ach terstand ongedaan te maken en de laatste plek over te doen aan een andere ploeg uit de derde klasse. Trainer Dick Brands die aan zijn vijfde en laatste seizoen bezig is bij Blauw Wit, verdient het niet om zo bij Blauw Wit te vertrekken. De ploeg speelt nog tien finales en in die finales heeft de ploeg en begeleiding steun nodig. Steun was en is er ook voor al die getroffenen in Azië. Nederland geeft massaal middels diverse acties, ook via acties in de eigen gemeente. Normen en waarden zijn begrippen die steeds vaker genoemd worden. Sportverenigingen kunnen hier een rol in spe len. Blauw Wit is wat dat betreft ook een partij die hier voor open staal. Zinloos geweld is iets wat ver buiten een sportvereniging moet staan, maar de werkelijkheid is anders. Ook sportverenigin gen binnen onze gemeente hebben hierin een taak. Niet elke ver eniging heeft hiermee te maken, maar met het aanstellen van een tweede straathoekwerker geeft de burgemeester wel een signaal af. De privatisering van de lichtmasten en de kleedlokalen is in volle gang. De eerste gesprekken en cijfers zijn hoopvol. De verweven heid van de korting zelfwerkzaamheid is voor Blauw Wit een be langrijk onderwerp. Daar waar de vereniging zelf de taken uit voert zoals in de eerder genoemde enquête omschreven, mag van de gemeente een beloning hiervoor verwacht worden. De korting zelfwerkzaamheid zoals in Holten jarenlang gebruikelijk was is de inzet. (Door de supportersvereniging) Holten/ Heerenveen - Niet de vraag of Mark nu wel of geen skate-off zou moeten rijden, maar of we zondagavond weer een feestje konden bouwen was het gesprek in de suppor tersbus. De beide 'kenners' voorin de bus waren het er wel over eens dat het dit jaar wel eens erg moeilijk kon worden. Immers de concurrentie van Sven Kramer, Enrico Fabris, Carl Verheijen en outsider Jo- chem Uytdehaage zag er drei gend uit. Nee het zou zeker geen eitje worden. De vijfhonderd meter begon zo goed, met een mooie tijd van 36.08 werd Mark eerste. Ook op de vijfduizend meter leek het aanvankelijk super te gaan. Al leen in de laatste rondjes liet Mark het wat afweten. Maar de 6.28.38 was een acceptabele tijd, immers de favoriete afstand van Mark de vijftienhonderd meter stond pas voor de zaterdag op het programma. Een klein na deel was wel dat Mark moest fi nishen met de laatste buiten bocht. Na elfhonderd meter was de voorsprong nog bijna een se conde. Niet genoeg om eerste te worden. Met 1.47.60 werd Mark tweede achter Jochem Uytde haage. Met een minieme voorsprong van 0.004de punt moest de Eu ropese titel op de laatste dag ver dedigd worden. Nog steeds wa ren de 'kenners' voorin de bus van mening dat het verrassend zou uitpakken deze zondag. Im- De winnaars na de 500 meter. Daarbij werd Mark Tuitert eerste. (Foto: Gerhard Kolkman) mers de spanning was te snijden en de wens is nog steeds de va der van de gedachte, dus waar om vrezen voor een podium plaats voor Mark. Echter de 'oorlog' die losbarste op de tien duizend meter was teveel. Tegen het geweld van Sven Kra mer, Carl Verheijen en ook Jo chem kon Mark niet op. Het luk te hem net niet om onder zijn persoonlijk record komen. De 13.39.39 bracht Mark op een vierde plek. tevens een veroor deling tot het rijden van een Skate-off op 21 januari Hier moet Mark samen met Rin- tje Ritsma, Ralf van Rijst, Tom Holten - In dorpshuis de Boschkamp wordt vrijdagoch tend een gezellige koffieoch tend gehouden. Omdat het de eerste koffieochtend in 2005 is, zal er tussen 9.30 en 10.00 uur de gelegenheid zijn om elkaar een gelukkig nieuwjaar te wensen. Hans Wissink zal vanaf 10.00 uur aan de hand van foto's ver tellen over de reis die hij samen met anderen in 2004 door Mali heeft gemaakt. Mali ligt in West-Afrika. Het land is ruim 33 maal groter dan Nederland met ongeveer twaalf miljoen inwoners. Mali behoort tot de armste landen van de we reld. De foto's die Wissink heeft ge maakt, zijn vooral foto's van mensen, zoals ze eruit zien en zoals ze leven. De reis was voor al een ontmoeting met de lokale bevolking van kleine dorpjes op het platteland van Mali. Het be looft daarom een boeiende och tend te worden. Iedereen is van harte welkom, de entree en een kopje koffie zijn gratis. Holten - De-interkerkelijke commissie Vorming en Toe rusting houdt dinsdag 18 ja nuari om 20.00 uur in Irene een bijeenkomst over Ka tharen. De Katharen waren de laatste vertegenwoordigers van een religieuze stroming binnen het christendom die de gnostiek worden genoemd. De gnostici, en dus ook de Ka tharen, geloofden dat elk mens over een innerlijk weten be schikt. Ze noemden dat gno sis. Ze stelden die gnosis te genover het geloof. Ze wezen het gezag van de kerk, van elk instituut, over hun vorm van spiritualiteit principieel af Bram Moerland was docent cultuurfilosofie aan de Hoge school van Utrecht en aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam. Hij heeft een filosofische praktijk voor levensvragen. Hij schreef een boek over de Katharen: Katharen en de val van Montségur. Uitgeverij Synthese, Den Haag. Zijn website: www.brammoer- land.com. Prinsen, Sicco Janmaat en Bob de Jong uitmaken wie er naar het WK-allround in Moskou gaat. De bus is inmiddels weer terug in Holten, maar de 'kenners' pra ten er nog over dat een vierde plek op een EK geen garantie geeft voor deelname aan een WK. Holten - Jan Hut en Hans Wis sink hebben in oktober met hun echtgenotes een rondreis gemaakt door het West-Afri kaanse land Mali. Op deze reis zijn ze in veel klei ne dorpjes geweest waar ze de lokale bevolking in hun eigen woon- en leefomgeving hebben ontmoet. Daarnaast werden be kende steden, zoals Djenné, Mopti en de legendarische stad Timboektoe bezocht. Ook heb ben ze een vierdaagse voettocht door het Pays Dogon gemaakt. Van deze onvergetelijke reis ge ven zij dinsdag 25 januari om 19.30 uur een diapresentatie in scholengemeenschap De Waer- denborch. De toegang is gratis. Holten - Na een voortraject van een jaar waarin de Die- renpraktijk Deventer e.o. en Dierenartsencentrum Deven ter/ Minnema, met vestigingen in Holten, Bathmen en Deven ter. intensief en zeer plezierig samenwerkten, besloten beide partijen om op te gaan in een geheel: Dierenkliniek Deven ter. Alle vestigingen blijven geopend. Uitgangspunt is ken nis en kracht te bundelen, ge bruikmaking van eikaars er varingen en specialisme en een verdere uitdieping hiervan om in de toekomst de beste zorg voor zowel het gezelschapsdier als voor het landbouwhuisdier te kunnen leveren. Eén van de initiatiefnemers voor deze fusie is Sikke Minnema, die onder meer al jarenlang praktijk houdt in een schattig boerderijtje aan de Larenseweg. Sommige vrienden en bekenden verslijten hem voor gek dat hij, op zijn bijna 53ste jaar nog aan zo'n operatie begint. 'Zelfs als ik zestig ben, wil ik zo'n uitdaging wel weer aan gaan. Het is zo belangrijk om gezamenlijk ontwikkelingen op de voet te volgen en uit te voe ren, specialisme in huis te heb ben, als praktijk klaar te zijn voor de toekomst. Dierenartsen- praktijk Deventer, gevestigd in Colmschate, waarmee we de fu sie zijn aangegaan, is daar zo'n voorbeeld van. Men is daar voornamelijk gespecialiseerd in de zorg voor landbouwhuisdie ren. De moderne boer is goed geschoold, vindt het juist daar door van groot belang dat de dierenarts regelmatig over de vloer komt, beschouwt deze te vens als adviseur en vertrou wenspersoon. En dat is een com pliment voor onze collega's daar. Zij volgen alle ontwikke lingen en bewegingen en zijn in staat om de breedst mogelijke zorg te bieden. Wat ons gezamenlijk drijft, is dat stilstand achteruitgang bete kent. Ook in mijn praktijk zijn we altijd bezig geweest met ex pertise voor behandelingen. We zijn er ook in geslaagd om er meer specialisme in te leggen op deelgebieden. Voorbeeld daar van is onder meer acupunctuur en momenteel het verder uitdie pen van dermatologische kennis en orthopedie. Om een samen werkingsverband aan te gaan, moetje er wel van overtuigd zijn dat alle medewerkers enthou siast zijn en dat is zeker het ge val. De culturen moeten bij el kaar passen maar ook de visies moeten met elkaar overeenko men. En dat klikt allemaal heel goed. Het administratief in el kaar schuiven van de praktijken vergt natuurlijk wel het een en ander, maar we werken met het zelfde systeem zodat het geruis loos verloopt. Beide praktijken zijn ISO-gecertificeerd waar door je jezelf verplicht om gege vens op een bepaalde manier vast te leggen, controleerbaar en altijd achterhaalbaar. Het ISO-certificaat houdt ook in dat er controle is op de omgang met alle apparatuur. Door de fusie zijn we in staat om meer te investeren in diagnosti sche apparatuur maar bovenal in kennis. Als een van de grootste dierenklinieken hebben we str aks veel meer specialisme op DIERENARTSENPRAKTIJK De krachten worden gebundeld. (Foto: Johan Bolink) deelgebieden in huis. We wer ken vanaf 1 januari met dertien dierenartsen samen, maken el- kaars kennis en specialisme en ons team wordt voltooid met twaalf para veterinaire en admi nistratieve medewerkers. De praktijk aan de Boedekerstraat in Deventer wordt langzamer hand afgebouwd maar de vesti ging aan de Hoge Hondstraat blijft ongewijzigd geopend. Dat geldt ook voor de praktijk in het Medisch Centrum aan de Looweg in Bathmen en hier aan de Larenseweg. De praktijk in Colmschate is nu nog gevestigd aan de Leonard Springerlaan maar als de gemeente qua ver gunningen meewerkt, kan er worden begonnen met de bouw van een geheel nieuwe dieren kliniek aan de Holterweg naast de Wildkamp. Centraal gelegen en makkelijk toegankelijk voor de regio. Dat wordt een gemeng de praktijk voor zowel gezel- schaps- als landbouwhuisdieren dat voldoet aan de nieuwste eis met een complete uitrusting en de mogelijkheid om dieren ter observatie op te nemen. We zitten onze tijd dus niet uit, maar gaan samen verder met een praktijk die klaar is voor de toe komst. Het enige dat ervoor on ze cliënten kan veranderen, is dat men met een andere dieren arts te maken krijgt. Maar wil men zijn of haar 'eigen' dieren arts spreken dan kan dat op af spraak. Holten - De Christelijke Ont- spannings Club mag zich van af 1 januari zich officieel een vereniging noemen. Hiermee is ook de naam van COC ver anderd in COV (Christelijke Ontspanningsvereniging). Vo rig jaar nog vierde de club zijn vijftigjarig jubileum maar tot dan toe stond de club nergens geregistreerd als vereniging. De laatste jaren maakt de ama teurtoneelgroep een grote groei door. Het ledenaantal is aanzien lijk gegroeid en naast de jaarlijk se avondvullende voorstellingen worden er nu ook kinderstukken gespeeld. Verder speelt de to neelgroep uit Holten steeds va ker op uitnodiging van bedrij ven, instellingen en verenigin gen. Niet alleen binnen de ge meentegrens maar ook steeds vaker daarbuiten. Reden genoeg om de toneelgroep de status van een vereniging te geven. De naamsverandering van COC in COV voorkomt een hoop ver warring met het 'andere' COC dat grote landelijke bekendheid geniet. De toneelgroep speelt 11 en 12 maart voor het eerst onder de nieuwe naam COV haar jaarlijk se avondvullende voorstelling. Er is dit jaar gekozen voor de klucht Stampij op de kampeer boerderij. Inmiddels zijn de re petities in volle gang. Elke don derdagavond wordt er hard gere peteerd in De Kandelaar. De komende jaren zal COV zich profileren als een amateurto neelgroep van en voor iedereen die toneel een warm hart toe draagt. COV is volop in bewe ging en zal de komende jaren veel van zich laten zien en ho- Voor informatie over de toneel groep kan men mailen naar to- neelgroepcov@planet.nl of bel len met Karin Stam, tel. 0548- 364364. Holten - Jeugdtheater Het Blauwe Huis speelt zondag middag 23 januari de voostel- ling Poep! in de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp. Poep! is een vrolijke voorstel ling voor kinderen van twee tot en met zes jaar, gebaseerd op het bekende prentenboek over een kleine mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft. De voorstelling wordt gespeeld door twee acteurs: de een speelt de mol, de ander alle andere die ren. Het spel is fysiek en clow nesk. Direct contact met de kin deren maakt er een belangrijk deel van uit. De voorstelling duurt ongeveer drie kwartier De voorstelling Poep! is op zon dag 23 januari om 14.00 uur. de toegang is 3,50 euro. Kaartjes voor deze voorstelling zijn ver krijgbaar bij de openbare biblio theek in Holten of het kantoor van de stichting voor sociaal in cultureel werk. Telefonisch re serveren kan ook op nummer 0548-362755. Holten - Konmar Superstores en Enkco helpen de slacht offers in Azië door een speciale consumentenactie. In alle filia len van de Konmar Supersto res zitten op de verschillende verpakkingen van de slavin ken speciale actiestickers. Op deze actiestickers staat een bedrag aangegeven oplopend tot 0,50 euro per verpakking welke door Konmar Superstores over gemaakt wordt op Giro 555 van de samenwerkende hulporgani saties. Door aankoop van deze slavinken steunt de consument direct de slachtoffers in Azië. Deze consumentenactie wordt verder ondersteund door een vi trineposter in het vleesschap en door de in de Konmar Supersto res aanwezige lichtkrant. De ac tie loopt van 10 tot en met 15 ja nuari. Holten - Het Holtens Gemengd Koor geeft vrijdag 28 januari om 20.00 uur samen met het gemengd koor Ozon uit Apel doorn een concert in De Kan delaar. HGK is tijdens dit concert ver sterkt met het gemengd koor Com nu met Sangh uit Lochem. Deze beide koren staan onder leiding van Henk Linker. Het koor Ozon wordt geleid door oud-Holtense Ineke van Jaarsveld-Kevelam. Ozon heeft in korte tijd tijdens diverse zangconcoursen vele prijzen behaald. Het programma van beide koren zal zowel uit geestelijke als we reldlijke muziek bestaan uit di verse tijdperken. Holten - De ontmoetingsruim te van dorpshuis De Bosch kamp wordt zondagmiddag 16 januari ingericht als een bio- scoopje. Op grootbeeld wordt de kinderfilm Pietje Bell 2, de jacht op de tsarenkroon ge draaid. Een vrolijk sneeuwballenge vecht om te vieren dat Martha, de zus van Pietje, zich gaat ver loven, is de start van een reeks nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn bende van de Zwarte Hand. Hierbij sneuvelt per onge luk een ruitje bij drogist Geel man. Niets aan de hand. Totdat er vlak daarna een inbraak plaatsvindt bij de familie Geel man. Natuurlijk krijgt Pietje me teen weer de schuld. Hij belandt in de gevangenis. Daar ontmoet Pietje de boeven, die dankzij zijn bende van de Zwarte Hand, achter de tralies zitten. Natuur lijk weet Pietje te ontsnappen, maar dan beginnen de avonturen pas echt goed. De film begint om 14.00 uur. Kaartjes kosten 1,50 euro en zijn te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, Tuinstraat 2, tele foon 0548-36 27 55. Holten - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp is vanaf 10 janu ari een nieuwe expositie te be zichtigen. Ditmaal een foto-ex- positie met de titel Rotterdam, zover nog niet, van fotograaf Wil Kok. Wil Kok is geboren in Rotter dam en woont sinds 1988 in Holten. Hij heeft met zijn hobby fotograferen, stukjes Rotterdam naar Holten gehaald. Wil is lid van de fotoclub Profo to. Deze club houdt zich bezig met het beoefenen en bespreken van fotografie in algemene zin en haar raakvlakken. Naast het specifieke thema van de exposi tie omvat zijn ervaring onder meer portret-, reportage- en sportfotografie. Hij beoefent ook de digitale fotografie en di gitale beeldbewerking. De expo sitie bestaat uit 38 analoge en twee digitale foto's. Dit is de tweede keer dat Wil een deel van zijn werk exposeert in De Boschkamp. De foto-expositie van Wil Kok is van 10 januari tot 18 februari te bekijken in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Holten - In de gereformeerde kerk de Kandelaar wordt zon dag 16 januari om 19.00 uur een zangdienst gehouden. Thema van de dienst is Discipe len.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5