HMV verzorgt benefietconcert voor Iskandar Deelnemers laten afweten hij kampioenschap tafeltennis Ieder Wijs: waarin kinderen het best op hun plaats zijn V Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Nieuwe VW-gids niet alleen voor toeristen Extra aandacht aan voorlezen peuters Lezing over erfrecht AA-team.nl 0900-0777 weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 januari 2005 Holtens Nieuwsblad 3 Holten - Tijdens een gezellige nieuwjaarsreceptie van de Holtense Muziekvereniging (HMV), aangeboden door haar supportersvereniging, zijn enkele onderscheidingen uitgereikt, te weten: Jan Hess, 25 jaar lid, Marjan Arfman- Paalman. 12,5 jaar lid en de majorettes Anita Baltus, Ma rijke Nijland. Judith Podt en Christa Veneklaas, allen acht jaar lid. De jubilarissen werden door de voorzitter van HMV Gerhard Voordes de bijbehorende onder scheidingen uitgereikt en deed dit vergezeld gaan met een bloe metje. Terwijl de voorzitter van de supportersvereniging, Gerrit Vorkink, namens de supporters een cadeau aanbood. Gerhard Voordes bedankte de supporters voor hun vele werk zaamheden. In zijn openingswoord deelde Gerrit Vorkink mee dat de sup porters een substantieel bedrag hebben overgemaakt naar Giro 555 voor Azië. Gerhard Voordes gaf aan dat de muziekvereniging een benefiet concert organiseert met plaatse lijke zangverenigingen op vrij dag 21 januari in de Kandelaar. Dit concert is bedoeld om geld in te zamelen voor de familie Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. W.J. Zwijnen, telefoon 0548-512260. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54. tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 16 januari: 10.00 uur, ds. S-M. Roozenboom en RK Werkgroep liturgie, doopdienst, nevendiensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: oec. werk. Okkenbroek, 14.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije, Eeuwfeest met zanggroep. Collecte: Wilde Ganzen. Gereformeerde kerk Zondag 16 januari: 9.30 uur,. 19.00 uur,. Eerste collecte:, tweede collecte:. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 16 januari: 10.00 uur, gezinsviering. Voorgan ger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 15 januari: 17.30 uur, gezinsviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: Kinderkoor; zondag 16 ja nuari: 09.00 uur, communieviering. Voorganger: werkgroep li turgie. Zang: herenkoor. Maandag De nacht verliep met een afwisseling van opklaringen en wolken velden. neerslag viel er niet. Er stond-wel een matige westenwind, koud was het niet met 5.2 graden als minimum. In de morgen was het wolkendek gesloten, de zon kregen we niet te zien. Ook in de hele middag keken we tegen wolken aan. Het werd dus een zonlo- ze dag. Met 8.2 graden was het zacht te noemen. Voor de winter- liefhebbers valt er weinig te beleven. Dinsdag In de nacht bleef het bewolkt en droog, de matige zuidwestenwind blies de hele nacht door. Met een minimumtemperatuur van 7.1 graden was het toch wel zacht te noemen. Opnieuw in de morgen een bewolkt weerbeeld, somber dus. 's Middags bepaalden de wolken het weerbeeld, het werd wederom een zonloze dag. Met een zuidwestelijke stroming werd zachte lucht aangevoerd. Woensdag In de avorfti van dinsdag en een deel van de nacht viel er wat re gen en motregen. Daarna klaarde het geheel op. ook was de wind in kracht afgenomen. De morgen zag er redelijk uit, eindelijk kre gen we de zon weer te zien. Voor lang was dat niet want de be wolking nam al weer toe. In de hele middag bleef het bewolkt, neerslag viel er niet. Het werd 5.8 graden. Donderdag Bijna rond middernacht begon het te regenen, een paar uur later was het al weer droog. Holten ving 4.4 mm op, Espelo 4.8 mm. De temperatuur bedroeg 5.8 graden als laagste waarde. De mor gen zag er vrij zonnig uit, er was alleen wat dunne sluierbewol- king. In de middag dreven er wat wolkenvelden over, maar de zon bleef voldoende aanwezig. Opnieuw zacht met 7.9 graden. Vrijdag In de nacht bewolkt en droog, met 6.3 graden was het te zacht voor de nachtelijk uren. Normaal hoort het te vriezen. In de vroe ge ochtend was de wind al Hink in kracht toegenomen, 's Morgens veel bewolking en een stevige zuidwesten wind. Ook in de mid dag bleef de wind stevig doorwaaien. Bewolking bepaalde het weerbeeld, er kwamen nog wel enkele opklaringen voor. Het was superzacht met 12.4 graden en dat voor begin januari. Zaterdag De nacht verliep met bewolking en weinig opklaringen, het bleef wel droog. Opnieuw erg zacht met 9.7 graden als laagste waarde. De wind blies stevig door. De morgen gaf een afwisseling van be wolking, windstoten en enkele regenbuitjes, 's Middags opklarin gen, geregeld zon, afgewisseld door een enkele bui. Holten no teerde een windstoot van 61 km per uur: windkracht zeven. Zondag In de hele nacht was het onbewolkt, bij een matige zuidwesten wind werd het 4.9 graden. De dag begon dan ook onbewolkt, de morgen zag er vriendelijk uit met geregeld zon. afgewisseld door wat wolkenvelden. In de middag wat minder zon door wat meer bewolking, toch geen onaardige dag. Het werd 8.8 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman van Iskandar in Indonesië. De broer en zijn familie van Iskan dar wonen in Atjeh en zijn sinds de zeebeving spoorloos. Iskan dar is bezig om zijn overgeble ven familie van voedsel en goe deren te voorzien. Hij huurt daarvoor een vrachtauto en rijdt daarmee zelf naar zijn familie. De opbrengst van het benefiet concert zal gebruikt worden om een huis te bouwen voor de fa milie van Iskandar, en voor voedsel en huisraad. Gerhard memoreerde in zijn nieuwjaarstoespraak, dat de ver eniging dit jaar zestig jaar be staat, maar het eigenlijke begin honderd jaar terug is. HMV is dan ook bezig met het organiseren van een groot muzi kaal programma, verspreidt over het hele jaar. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van HMV werden enkele jubilarissen gehuldigd. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het Holtens kam pioenschap tafeltennis werd afgelopen zaterdag gehouden in de gymzaal aan de Vrij heidslaan. De jeugd speelde 's ochtends en de senioren mochten 's middags een balle tje slaan. De jeugd werd verdeeld in twee groepen, namelijk jeugd A van 13 tot en met 17 jaar en jeugd B tot en met 12 jaar. In de jongste jeugdklasse waren er helaas maar drie inschrijvingen. Zij speelden een dubbele meer kamp. Frank ter Steege was de sterkste. Koen Gruijters werd tweede en Jur Pol derde. Bij Jeugd A waren er achttien deelnemers, die werden ver deeld in drie poules van zes. Zij speelden een halve competitie, waarvan de nummers een en twee doorgingen naar de vol gende ronde. In poule A werden Nico Brem- mer en Johan Wolterink num mer een en twee. In poule B waren Niels Otten en Martijen Mekelenkamp de sterksten. In poule C baalden Rik Stoe- venbelt, Maarten Benschop en Willard Tijhuis ieder vier pun ten. Door het gamegemiddelde te berekenen, mochten hier Maarten en Willard door. In de tweede ronde speelden de nummers een tegen de num mers twee uit een andere poule. Hierdoor werden de volgende wedstrijden gespeeld: Nico te gen Niek (3-0), Willard tegen Johan (0-3) en Niels tegen Maarten (een spannende vijfs etter die gewonnen werd door Maarten). De finalisten Johan, Nico en Maarten speelden hier na een kruisfinale. In de eerste partij won Nico van Johan met 3-1. Daarna speelde Johan tegen Maarten en hier won Maarten met eveneens 3 -1 Hierdoor moest de laatste partij tussen Nico en Maarten de doorslag geven. Maarten begon sterk en won de e'erste en twee de game (11-9 en 11-4). In de derde game kreeg Maar- Een van de weinige vrouwelijke deelnemers aan het tafeltennis kampioenschap. (Foto: Johan Bolink) ten enkele wedstrijdpunten, maar wist deze niet te benutten en verloor met 14-16. De vierde game ging naar Nico met een klein verschil: 11-9. Ook de laatste game was tot het eind spannend, maar Nico had de langste adem en won met 12- 10. Hij werd hiermee dus Hol tens Kampioen bij de jeugd. In de jeugddubbelfinale kwa men Maarten (samen met Frank Bruggeman) en Nico (met Niek ten Hove) elkaar weer tegen. Nico en Niek wonnen hier met 11-7, 5-11 en 11-9. Bij de senioren in de recrean tenklasse waren er helaas ook maar drie deelnemers. Diverse personen hadden zich wel opge geven, maar kwamen niet opda gen. Holten - Een niet nieuw, maar wel een vernieuwde manier van onderwijs waarin het kind centraal staat en alle mogelijk heden krijgt om zichzelf te ontplooien. Met vele vrijheden maar vooral ook met de volle dige aanvaarding en uitvoe ring van de keuzes die een kind zelf maakt. Dat is Ieder Wijs, overgewaaid uit Amerika en sinds enkele ja ren vaste voet aan wal in Neder land gekregen. In Harfsen en Raalte zijn al Ieder Wijs scholen gevestigd en ook in Holten zijn de eerste voorbereidingen gaan de. Op woensdag 19 januari is de eerste informatieavond voor alle belangstellenden in BSO Kakel bont aan de Lageweg (ingang Hoffesstraat) van 20.00 tot 22.00 uur. 'Het is bepaald geen aanval op het reguliere onder wijs', zegt Katja Burgstede, ini tiatiefneemster van Ieder Wijs in Holten en de regio. 'Wij zijn al leen op zoek naar een vorm van onderwijs waarin onze kinderen het best op hun plaats zijn en waar ze zich .volledig in hun lijn kunnen ontwikkelen. Je kunt Ie der Wijs niet vergelijken met de Vrije School. Kinderen maken hun keuze wat ze wanneer wil len leren en daaraan worden ze gehouden. Ze moeten de conse quenties van hun keuze aanvaar den en uitvoeren. Kinderen heb ben een persoonlijke leerweg. Er is geen groep een tot en met acht, maar er wordt één groep gevormd waarbinnen elk kind zijn of haar plek krijgt. We wer ken in eerste instantie aan de op zet van een school in de basis schoolleeftijd. Uitbouw naar voortgezet onderwijs is de ambi- tie."Met een groepje ouders, even enthousiast, zijn we met de eerste besprekingen bezig, stem men ideeën af en nemen stellin- Holten - De nieuwe VVV-gids voor Salland. Sailandse Heu velrug en Reggeland 2005 is uit. Voor 3 euro is deze te koop in het VVV-kantoor aan de Dorpsstraat 27. Naast een jaaragenda van diver se activiteiten in Holten en om geving, zijn er vele activiteiten uitgelicht. Holten komt hierbij goed aan bod. De gids is zeker niet alleen inte ressant voor vakantiegangers. Ook Holtenaren kunnen er veel aan hebben. Naast de jaaragen da, staan er bijvoorbeeld belang rijke adressen in vermeld en leu ke tips voor activiteiten in de buurt. Wie geen zin heeft om kilome ters te rijden, maar toch de dag wil breken, kan de gids erop na slaan en bijvoorbeeld een wan deling gaan maken langs leuke plekken. Of voor wie een partijtje voor de kinderen moet organiseren of met de eigen verjaardag iets ap arts wil doen. kan het boekwerk je interessant zijn. Een rondrit met Bello bijvoorbeeld, ver schillende workshops zoals overleven in de natuur, beeld houwen, schilderen en een culi naire wijnproeverij. gen in. Op de informatieavond hopen we ouders maar ook grootouders te ontmoeten en hun meningen te horen. Vooralsnog gaat het hier om particulier on derwijs. We worden gesteund door de Stichting Ieder Wijs Ne derland die de gesprekken voert met de inspectie en de pr ver zorgt.' 'We gaan ervan uit dat niet al leen mensen uit Holten en het Holten - Yarden Vereniging houdt maandag 24 januari om 20.00 uur in restaurant De Molenbelt aan de Burgemees ter van de Borchstraat 8 een informatieavond over Wat u zou moeten weten over erf recht. Aan de hand van duidelijke voorbeelden schetst notaris mr. Heupink de invloed van het nieuwe erfrecht op de nalaten schap. Bezoekers krijgen ant woord op vragen als: 'Wat is de positie van erfgenamen?', 'moet ik nu een nieuw testament op stellen?', 'wat is de rol van een executeur testamentair?' en 'hoe voorkom ik dat mijn kinderen teveel belasting moeten beta len?' Na de lezing, beantwoordt de notaris vragen uit de zaal. buitengebied van Holten, maar ook uit Markelo of Rijssen be langstelling zullen hebben voor Ieder Wijs. Zij zijn dus ook van harte welkom.' 'We willen in september starten maar we zijn nog wel op zoek naar een locatie. Dus mocht er iemand zijn die een huis of schuur leeg heeft staan, het liefst natuurlijk met een stuk grond er bij, waar de kinderen kunnen spelen. Dan houden we ons aan bevolen. Ook leermiddelen en meubilair zijn welkom.' Voor meer informatie over Ieder Wijs, kan men bellen met Katja Burgstede, telefoon 0548- 516866. In de dubbele meerkamp was Arend Jan Borghuis te sterk voor Gerrit Nikkels die tweede werd en Gerard Kap die derde werd. De competitiespelers wa ren onderverdeeld in een eerste tot en met derde klasse en vier de tot en met zesde klasse. In de vierde tot en met zesde klasse waren vijf deelnemers. Zij speelden een meerkamp. Hierin won Maarten Jansen al zijn partijen en werd dus eerste. Op de tweede plaats met drie overwinningen eindigde Arend Baan en de derde plaats was voor Marjan van Pijkeren. De hoogste competitieklasse bestond uit twee poules van vijf deelnemers. In poule A eindig den Martijn Lichtenberg en Martin Kerkdijk gelijk met drie punten. Door het onderlinge re sultaat werd Martin eerste in deze poule en Martijn tweede. In poule B werd Fred Hulleman eerste met vier punten en twee de werd Gerben Otten met drie punten. In de hierop volgende kruisfinales speelde Martin te gen Gerben. Hier was Gerben duidelijk te sterk voor Martin en won met 11-7, 11-7 en 13- 11De andere halve finale was spannender. Martijn en Fred waren aan elkaar gewaagd en de wedstrijd werd in vijf sets beslist in het voordeel van Mar tijn: 11-8, 10-12, 10-12, 1 1-7 en 12-10. Ook de finale tussen Martijn en Gerben was een spannende vijfsetter. Uiteindelijk won Martijn en werd zodoende Holtens kam pioen bij de competitiespelers. De derde plaats w as voor Fred, die in de troostfinale won van Martin. In het dubbelspel, waarin de spelers uit alle klassen door el kaar gekoppeld waren, ging de finale tussen Jan Ophof samen met Maarten Jansen tegen op nieuw Martijn Lichtenberg sa men met Marcel Hubers. Deze strijd werd met een 3-1-game- stand in het voordeel beslist van Martijn en Marcel. Vergelijk je rijk! Pechhulp va. 25,- r, AUTOBERGERS ALARMCENTRALES Vereniging voor automobilisten Holten - In de bibliotheken van Rijssen en Holten wordt 18 tot 29 januari extra aan dacht besteed aan voorlezen aan peuters en kleuters tijdens de Nationale Voorleesdagen. Er wordt voorgelezen op scho len en er worden theatervoor stellingen gegeven. In deze periode gaan medewer kers van de bibliotheek Rijssen- Holten op bezoek bij groepen een en twee van de basisscholen en peuterspeelzalen in Rijssen. Zij zullen dan het prentenboek van het jaar Wat nu, Olivier van Phyllis Root en Christopher De- nise voorlezen met behulp van het vertel kastje. Theater Retteketet speelt zater dag 29 januari in de bibliotheek in Rijssen de voorstelling Bees tenboel. Danseres Carla de Vriesde geeft een kleurrijke be wegingsvoorstelling met weinig tekst, veel beweging en muziek. Filmvoorstelling Goodbye Le nin. Boschkamp. donderdag 13 januari 2005, 20:15 Koffieochtend: nieuwjaarsmor gen. Boschkamp. vrijdag 14 ja nuari 2005. 9:30 - 11:00 Lustrumavond St. Kunst en Cultuur met Kees van Kooten. SG De Waerdenborch, vrijdag i 14 januari 2005, 20:00 Prinsenbal. De Poppe. zaterdag j 15 januari 2005. 20:00 Holterberg Classic 2005, Meermanskamp, zondag 16 ja- i nuari 2005, 8:45 Kinderfilm Pietje Bell. Bosch kamp, zondag 16 januari 2005, 14:00 Vorming en Toerusting: lezing over mystiek bij de Kartharen. Irene, dinsdag 18 januari 2005, 20:00 Pronkzitting. Zaal Vosman, za terdag 22 januari 2005. 20:00 Kindertheater Het Blauwe Huis, Boschkamp. zondag 23 ja- I nuari 2005. 14:00 Jaarvergadering en nieuw jaarsbijeenkomst NBvP Dijker- hoek. Bonte Paard, maandag 24 januari 2005, 20:00 Dia-presentatie over rondreis Mali van Jan Hut en Hans Wis- sink, SG De Waerdenborch, dinsdag 25 januari 2005, 19:30 Passage: jaarvergadering. Kan delaar. donderdag 27 januari 2005. 20:00 Toneelstuk OCH 't Aole Mot Eerst Op, Irene, vrijdag 28 janu ari 2005 Korenavond Gemengd koor en OZON Apeldoorn. Kandelaar, vrijdag 28 januari 2005, 20:00 Mindervalidencarnaval, Ma nege Snorrewind. zaterdag 29 januari 2005, 15:00 Darttoernooi, Bonte Paard, zondag 30 januari 2005 Bijeenkomst Bejaardensocië teit. Kandelaar, dinsdag 1 febru ari 2005. 14:30 Carnasal. Holten, donderdag 3 februari 2005 - dinsdag 8 febru ari 2005 Holterbergcross. Holterberg. zaterdag 5 februari 2005 Carnavalsoptocht. Holten, za terdag 5 februari 2005 Passage: creatieve middag. Kandelaar, donderdag 10 febru ari 2005, 14:00 Filmvoorstelling Calender Girls, Boschkamp. donderdag 10 februari 2005. 20:15 Darten om het Gouden Keun Bar 't Mossink, zondag 13 febru ari 2005. 13:30 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene* dinsdag 22 februari 2005. 14:30 Vorming en Toerusting: dia's over bijbelse werken Rem brandt, Kandelaar, dinsdag 22 februari 2005. 20:00 NBvP Dijkerhoek over onge wenst urineverlies, Bonte Paard, donderdag 24 februari 2005, 20:00 Passage directeur pastoraal centrum De Hezenberg. Kande laar, donderdag 24 februari 2005, 20:00 Sports erkiezing 2004. Lucky Co. vrijdag 25 februari 2005 Koffieochtend. Boschkamp, vrijdag 25 februari 2005. 9:30 - 11:00 Toneelavond met DAT, Bonte Paard, zaterdag 26 februari 2005 Voorjaarsrit MAC Holterberg. Holten, zaterdag 26 februari 2005 huis-aan-huiskranten De voorstelling is speciaal ge maakt voor kinderen van twee tot en met zes jaar en duurt on geveer 45 minuten. De laatste 20 minuten kunnen de kinderen zelf meedoen. De voorstelling begint om 14.30 uur. Kaarten voor deze voorstelling kosten 3,50 euro en zijn verkrijgbaar bij de informa tiebalie in de bibliotheek in Rijs sen. In de PeuterwijSer, die binnen kort in gezinnen met peuters be zorgd wordt, zit een bon waar mee men korting kan krijgen op één van de voorstellingen. Peuters en kleuters tot en met zes jaar Vanaf 18 januari krijgen degenen die zich (gratis) in schrijven als lid van de biblio theek Rijssen-Holten een Oli vier-vingerpoppetje cadeau - zo lang de voorraad strekt - en een bon voor het gratis lenen van een cd-rom. dvd of video op ver toon van de bon uit de Peuter wijSer. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen®,whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel 0548-597370 Fax: 054S-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: I laarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad (Swhk.wegcner.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert, tel: 0548-597351, mobiel 06-5119 83 21Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: GJ.M. ter Hedde Directie: J V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentieconiracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV'. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3