gemeentehuis in uitgeklede vorm TWENTE Speciale slangenwagen en verbouwing kazerne Holten s> kl Holtens Nieuwsblad Start liicUWbOllW Swingende nonnen op Dijkerhoeks podium VOOR 03--' - Rookmelderactie blijkt zeer geslaagd k F In dit nummer. Sharon Deten derde op NK Majorette en Twirling Hanze Totaal Horeca Groep neemt 't Losse Hoes over Kees van Kooten geeft lezing Bussen naar Prinsenbal Darten voor Azië DE OPEN DAGEN ROC van Twente Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 januari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Naast de huldiging van en kele jubilarissen, kondigde HMV tijdens haar nieuw jaarsreceptie een benefiet concert aan. Rijssen-Holten - Het college kan, wat de raadsleden be treft, tot gunning van de nieuwbouw van het gemeente huis overgaan. Maar wel met een aantal duidelijke kantte keningen van de kant van de CD A-fractie. Wethouder J. Ligtenberg sloot onlangs een uitgebreide onder handelingsronde met de aspi rant-aannemers af met als resul taat een twintigtal goedkopere uitvoeringen in de bouw én een bezuiniging van ruim een mil joen euro. Om de nieuwbouw van het gemeentehuis binnen het beschikbare budget van maxi maal 23 miljoen euro te realise ren is een aantal bezuinigingen doorgevoerd. Zo vervalt onder meer een deel van de rond het gebouw geplande consoles, wordt de kunststofcoating op de vloer van de parkeerkelder ver vangen door een carborundum instrooiing, worden de systeem plafonds eenvoudiger uitge voerd en dat geldt ook voor de betegeling van het plein. Wat de CDA-fractie betreft, is er jf Eindhoven - Sharon Deten heeft zondag 9 januari deel genomen aan het Runner-up Kampioenschap voor majo rette en twirling te Eindho ven. De majorette van de Holtense muziek vereniging HMV had zich hiervoor we ten te plaatsen vanwege haar goede resultaten op eerdere wedstrijden in Hil- legom en Ruurlo. De veertien beste majorettes van alle voorrondes werden uitgenodigd voor deelname aan dit kampioenschap. Op het Nederlands kampioen schap heeft Sharon deelgeno men aan het onderdeel basic strut. Dit is een onderdeel waarbij de majorettes indivi dueel beoordeeld worden tij dens het marcheren op ver plichte muziek. Alle deel neemsters werden hierbij in gedeeld in drie groepen, waar bij de leeftijd bepalend is voor de groep waarin deelgenomen wordt. Sharon Deten nam deel in de categorie pre-teen. De jury be oordeelde haar prestaties met een 8,8 wat Sharon uiteinde lijk een bronzen medaille op leverde. HMV is blij met deze uitzon derlijk goede prestatie. AZIE Uw bijdrage biedt troost en hulp aan de slachtoffers van de grote natuurramp in Azië. Stort uw bijdrage op Rabo-rekening: 15 68 50 001 t.n.v. Twente voor Azië onvoldoende bezuinigd op de nieuwbouw van het gemeente huis. De fractie vindt onder an dere de post onvoorzien onvol doende. ,,We achten het zeer denkbeeldig dat de post onvoor zien toch wordt aangesproken", aldus CDA-fractievoorzitter H. Dul. Fractievoorzitter B. Wolte- rink van de ChrU zag dat anders: ,,Het voordeel is dat het bestek uit en te na doorgenomen is. On voorziene tegenvallers zijn zo niet waarschijnlijk." De VVD- fractie vond het 'beschamend' dat het mogelijk bleek één mil joen euro aan franje weg te snij den uit het gemeentehuis zonder dat de kwaliteit aangetast wordt. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam vraagt zich af hoe de raad moet reageren als halverwege de bouw blijkt dat het budget toch overschreden wordt. Kevelam benadrukte dat het eindbedrag vast staat en wat de VVD be treft. komt daar geen cent bij. SGP-fractievoorzitter H. Voort man meent dat bij tegenvallers het college terug moet komen bij de raad. It r Pagina 5 Alhoewel Mark Tuitert de eerste prijs binnensleepte bij de 500 meter, werd hij vier de in het totaalklassement van het EK Schaatsen. Dijkcrhoek - Buurtv ereniging Schoolkring Dijkerhoek hield vorige week donderdag haar nieuwjaarsreceptie in het Bonte Paard. Naast het heffen van het glas op het nieuwe jaar en de toespraak, werd er ook stamppot gegeten. Daama begon de playbackshow voor vol wassenen. Vele hilarische acts kwamen voorbij. Zo ook een stel nonnen, die dansend en springend op het podium stonden te swingen. Het werd een gezellige avond. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het jaar 2004 was voor het brandweerkorps Rijssen-Holten qua uitrukken een vrij gematigd jaar, geven commandant Henk Wolterink en Jan Harbers, brandweer man en senior van de gemeen telijke brandweerafdeling, aan. Toch waren er in totaal zo'n tweehonderd uitrukken, waarvan rond de zestig in Hol ten. Grofweg gezegd, rukte de brandweer tweederde van de keren uit voor brand, de rest voor hulpverlening. Twee keer verleende de brandweer assis tentie bij ernstige ongelukken op de Larenseweg. En er werd bijstand verleend aan buurge meenten. Het jaar 2004 was voor de brandweer in andere opzichten een drukjaar. In het afdelings plan van dat jaar had de brand weer zichzelf als opdracht gege ven om alle inhaalslagen met in gang van 1 januari 2005 afge rond te hebben. ,,De inhaalslag gebruiksvergunningen, de in haalslag controles, de inhaalslag planvorming. Het is gelukt om deze inhaalslagen af te ronden voor 2005." De brandweer kon het nieuwe jaar met een schone lei beginnen. 'Beheer op orde' heet dan ook afdelingsplan 2005 van het gemeentelijk korps. Commandant Wolterink is bij zonder trots op de mensen hier: „Dat we de inhaalslagen afgelo pen jaar af konden ronden komt omdat er door een aantal mensen veel overwerk verricht is." Het jaar 2004 was voor het brandweerkorps Rijssen-Holten qua uitrukken een vrij gematigd jaar. In 2004 vroeg het Holtense korps nieuwe vrijwilligers en die stonden niet in de rij. „We ken den wat zorgen over het aantrek ken van vrijwilligers in Holten, maar die zijn er toch gekomen", aldus Wolterink en Harbers. Het korps Holten is op sterkte. Het materieel werd in 2004 goed op peil gehouden. Zowel voor het korps Holten als voor het Holten - Hanze Totaal Ho reca Groep uit Zwolle heeft sinds 1 januari Hotel 't Los se Hoes aan de Toeristen- weg overgenomen. Hanze Totaal draagt sinds kort deze naam en houdt zich vooral bezig met thema feesten en partycatering. Partycatering is de grootste tak binnen het bedrijf. Hanze Totaal staat bekend als de ca teraar die alles mogelijk maakt. Kwaliteit en creativi teit staan daarbij hoog in het vaandel. Niet alleen een passende in vulling van het culinaire ge deelte, ook het op creatieve wijze aankleden van de be treffende locatie behoren tot de mogelijkheden. Specifieke wensen worden vertaald in een persoonlijk en creatief concept. Of themafeesten. Vrolijk sa men feestvieren, van alles doen en beleven en ondertus sen genieten van vele culi naire heerlijkheden. Daarbij kan het bijvoorbeeld gaan om een Pyjama Party. Maffia Avond, Western Evening. Zuid-Amerikaanse Avond, Met de Franse Slag, Casino Avond, SMS-tochten en een Karaoke Avond. korps Rijssen werden oefenaan hangers aangeschaft. „Er wordt steeds meer geoefend en in de oefenaanhanger zit al het beno digde oefenmateriaal. Je brengt de aanhanger naar de oefenloca tie en daar pakje uit watje nodig hebt." De inrichting van de aan hanger werd door de brandweer mensen zelf gemaakt, in hun vrije lijd en is zeer overzichte lijk. „Je doet de klep open en je ziet wat er in zit of wat er ont breekt. Het zijn perfecte din gen", aldus de beide brandweer mensen. Het Holtens korps kreeg in 2004 ook de beschik king over een warmtebeeldca- mea. „Deze camera is bedoeld om in de rook mensen op te spo ren, maar is ook zeer geschikt om vuurhaarden te lokaliseren en een gevaarinschatting te kun nen maken." Daarnaast waren er nieuwe helmen, voorzien van de nieuwste snufjes, voor beide korpsen. De actie voor rookmel ders, die vorig jaar gehouden werd, is zeer geslaagd. Hoewel de exacte stand nog niet bekend is, zijn er sowieso Tussen de 300 en 400 melders verkocht. „Echt een verhoging van de veilig heid". aldus Wolterink. Lande lijk is de rookmeldersactie van Rijssen-Holten opgepikt en de bedoeling is deze. naar voor beeld van Rijssen-Holten, in di verse gemeenten te voeren. De titel van het afdelingsplan 2005 'Beheer op orde' betekent niet dat de brandweer op haar lauwe ren gaat rusten. De kazerne in Holten wordt intern verbouwd: de brandweer heeft meer ruimte tot haar beschikking gekregen doordat de EHBO verhuisde uit het pand. In de kazerne wordt dit jaar een ruimte gerealiseerd voor de persluchtbenodigdheden. Daar worden onder meer de persluchtmaskers van beide korpsen opgeborgen. De centra le staf besloot uit efficiency overwegingen de persluchtafde ling onder te brengen op één post en koos voor Holten, waar een ruimte speciaal ingericht wordt voor de persluchtbeno digdheden. Dit voorjaar dient de ruimte gerealiseerd te zijn. Hol ten krijgt dit jaar ook een nieuwe slangenwagen, een speciaal voertuig met name voor het bui tengebied. De verwachting is dat de wagen komend najaar in ge bruik genomen kan worden. Pagina 5 Dierenarts Minnema begint aan een nieuwe uitdaging. De samenwerking met Deventer werd beklonken tot een fusie. Holten - Kees van Kooten geeft vrijdag 14 januari om 20.00 uur een lezing in scho lengemeenschap De VVaerden- borch. Er zijn nog kaarten be schikbaar. Van Kooten, bekend van het VPRO-programma Van Kooten en De Bie, komt op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cul tuur Holten die vijftien jaar be staat. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Heusinkveld, de openbare bibli otheek en de VVV. I Holten - Het Prinsenbal van carnavalsvereniging De Fienp- reuvers wordt zaterdag 15 ja nuari om 20.30 uur gehouden in Zalencentrum De Poppe. Vanaf hofbar 't Keuntje rijden er bussen heen. De bussen vertrekken om 19.15, 19.45 en 20.15 uur vanaf 't Keuntje. Terug, rijden de bussen om 0.30, 1.30 en 2.00 uur. Het Prinsenbal kent een avond vullend programma met ludie ke acts. een zanger en muziek van Blind Date. De zaal gaat om 19.30 uur open. Bonte Paard - Om geld in te zamelen voor de slachtoffers in Azië, wordt zondag 23 janu ari in het Bonte Paard een spe ciaal darttoernooi gehouden. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Goedkoop klussen door illegalen? Hoge boete betalen. '.SZW.nl Dan weet u het s I Dhr.'mevr.: Adres: Postcode: en Werkgelegenheid dinsdag 18 januari in Enschede woensdag 19 januari in Almelo donderdag 20 januari in Hengelo Geef dat ook eens J aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: i €48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1