Goorse voetbalfinale bij Nacht van Blauw Wit '66 Linda Schippers: 'Met klei werken is direct, je voelt het' Lezers Schrijven Training Thuiszorg bekkenbodemspieren Voetreflextherapie Zakelijk Bekeken W Holten krijgt Clubvinderkaart Wintergames Blauw Wit Zaaltoernooi Blauw Wit Cursus Leven met diabetes Goodbye Lenin in Filmhuis Schildercursus Vuurwerkpistool Nieuwjaarsborrel Concert Neva Receptie Blauw Wit Receptie W Holten Concert afgelast Donderdag 6 januari 2005 Holtens Nieuwsblad Holten - Voorzitter Jan Aanstoot van voetbalvereniging Hol ten kreeg afgelopen week uit handen van Henk Hulsman van Attentiv BV7 de Twentse versie van de Clubvinder uitgereikt. Op de Clubvinderkaart zijn alle sportaccommodaties aangegeven, zodat spelers, leiders en ouders makkelijk de weg weten te vinden naar het te bezoeken sportcomplex. De firma Attentiv heeft vol doende exemplaren aangeboden om alle leiders en spelers van de voetbalvereniging Holten te voorzien van een eigen kaart. In de hal van de kantine zal een geplastificeerde overzichtskaart wor den opgehangen. Na het overhandigen van de Clubvinderkaart werd Henk Hulsman bloemen en een fles wijn aangeboden voor de kaart. Eveneens waren er bloemen voor H. Dannenberg, eigenaar van Attentiv. Holten - De activiteitencoinmissie van Blauw Wit houdt zater dag 8 januari de wintergames. Voor de E- en F-pupillen be staan de games uit een crossloop, onderbroken door diverse spelonderdelen. Het af te leggen traject is uitgezet op het sportpark. Om 11.00 uur starten de D, C, B en A junioren aan hun winterga mes. Voor deze groep is een echte run-bike-run uitgezet. Een on derdeel dat de jeugd kent uit het triathlonweekend en altijd veel sfeer kent. Het lopen wordt afgewisseld met een leuk traject mountainbiken. waarna op de loopschoenen de finish gehaald moet worden. De 'bikes' worden beschikbaar gesteld door Twee- wielerhuis Jan Stam. Om 13.00 uur is de seniorengroep aan het vertrek. Voor hen is een zelfde traject uitgezet, maar dan wel wat zwaarder. Vanaf 15.30 uur is er voor de deelnemers de mogelijk heid mee te doen aan de jaarlijkse schietwedstrijd met Schietver eniging dtp Zaagmolen uit Dijkerhoek. Holten - Meisjes Al-team van Blauw Wit speelt vrijdag 7 ja nuari een zaaltoernooi bij Sp. Rijssen in Rijssen. Een dag la ter komt Blauw Wit Al in actie op het eigen toernooi in sport hal 't Mossink. Dit toernooi begint om 14.00 uur. Voor de A-jeugd is het toernooi op de dag van de wintergames de enige mogelijkheid voor hun jaarlijkse uitje in de zaal. Voor het meisjesteam liggen de zaken anders. Een dag na het toernooi in Rijssen kunnen zij laten zien hoe het echt met de conditie gesteld is. Tevens is het voor hen een mogelijkheid om nog enkele poten tiële speelsters over de streep te trekken. Het team gaat na de win terstop weer de competitie in en kan nog best enkele speelsters gebruiken. Aanmelden kan bij Gërrit Dikkers, Larenseweg 44, te lefoon 0548-367551. Holten - De cursus bestaat uit twee bijeenkomsten en wordt gehouden vanaf 2 februari van 13.30-15.30 uur aan Zeearend 2 te Almelo. De cursus is bedoeld voor diabetespatiënten Ty pe 2) die een dieet volgen en tabletten gebruiken. Het geheel wordt geleid door een diabetcsverpleegkundige, een diëtist en iemand van de Diabetes Vereniging. Diabetes Mellitus type 2 is een veel voorkomende vorm van sui kerziekte. Het is vaak een erfelijke aandoening, maar kan ook het gevolg zijn van overgewicht. Door verkeerde leef- en eetgewoon ten komt deze vorm van diabetes helaas op steeds jongere leefti jd voor. Wanneer de bloedsuikerwaarden te hoog zijn geeft dat vaak klachten als dorst, veel plassen en moeheid. Deze klachten ver dwijnen geleidelijk na het starten van de behandeling. De behan deling bestaat altijd uit een dieetadvies, maar vaak schrijft de huisarts ook tabletten voor. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor (datum) via tele foon 0900-0678 (lokaal tarief) van Thuiszorg Noord West Twen te. Via dit telefoonnummer is tevens aanvullende informatie ver krijgbaar. Help Iskandar en zijn familie in Atjeli De ramp in Azië is iedereen wel bekend. Wij hebben op onze In- donesië-reizen altijd samengereisd onder leiding van onze gids/ chauffeur/ vriend Iskandar. Hij is van geboorte afkomstig uit At- jeh. Zelf woont hi j in Malang op Java. Zijn ouders, broer en zussen met hun families wonen (woonden) op Atjeh. De afgelopen week is hij naar Atjeh geweest om zijn familie te helpen. Zijn ouders en zussen wonen in Langsa, ongeveer 350 kilometer ten oosten van Bandaaceh, een gebied dat minder zwaar getroffen is.Vader is gezond, moeder ligt in het ziekenhuis. Wel is hun huis beschadigd. Het huis van een van zijn zussen is ook verwoest. Zij ligt in het ziekenhuis. Zijn broer woont met zijn familie in Lhokseumawe, dit ligt onge veer 200 kilometer ten oosten van Bandaaceh. Hij is met zijn vrouw en twee kinderen zoek. Iskandar heeft overal gezocht maar helaas niets kunnen vinden. Hun huis is ook geheel verdwenen. Iskandar is op dit moment bezig om de overgebleven familieleden van voedsel en goederen te voorzien. Hij huurt daarvoor een vrachtauto en rijdt zelf met deze auto naar zijn familie. Toos en ik hebben besloten Iskandar en zijn familie te helpen. Wij willen trachten een bedrag bij elkaar te krijgen van minstens 8 tot 10.000 euro. Voor ongeveer 8000 euro kan hij dan weer een huis voor zijn familie bouwen. Met het overige kan hij voedsel en huisraad kopen. Indien men ons wil steunen, stort dan een bedrag op rekening van de stichting Iskandar rekening: 594759625 ABN Holten. Wij zullen het geld gedoseerd storten op zijn bankreke ning en zullen toezien op een goede besteding. Wi j zullen alle schenkers te zijner tijd op de hoogte houden. Atjeh is wel een groot gebied (twee tot drie keer Nederlandmaar is slechts een klein stukje van Indonesië. De rest van Indonesië is zeer de moeite waard te bezoeken. Iskandar kan u een prachtige reis met zijn eigen busje (minimaal twee 2, maximaal zes personen) door Indonesië verzorgen. De prijs zal u erg meevallen. Mocht u belangstelling hiervoor hebben dan kunt u contact met ons opnemen. Wij helpen u graag belangeloos. Telefoon: 0548- 356765; fax: 0548-366011. Toos en Johan Jansen Holten - De Nacht van Blauw Wit '66 werd woensdagavond 29 december gehouden in Sporthal 't Mossink. Deze edi tie kende een Goorse finale tussen Twenthe en GFC die in het voordeel van GFC uitviel. De organiserende vereniging werd derde voor de titelverde diger Sc. Markelo. Twenthe werd uitgeroepen tot sportief ste ploeg en Merijn Offringa werd gekozen tot beste speler. Na de eerste dag van het Kerst zaalvoetbal toernooi begonnen de C-junioren van Blauw Wit '66 met het voorprogramma op de Nacht van Blauw Wit. Om 20.00 uur stond de eerste wed strijd op het programma. Sc. Rijssen nam het in deze wed strijd op tegen Blauw Wit. Het was een gelijkopgaande strijd waarin Blauw Wit iets meer kansen kreeg en scoorde via Marco Schuiterd. Twenthe Goor en Harfsen maakten er in hun openingswedstrijd een waar doelpuntenfestijn van. Na een 2- 2 tussenstand won Twenthe met 4-2. In de andere poule speelden Holten en GFC met 2-2 gelijk en viel de spannende Markelose derby in het voordeel uit van Sc. Markelo dat via een doelpunt van Michiel Meiberg met 0-1 won. In poule A won Blauw Wit al haar wedstrijden en plaatste zich daarmee voor de halve fina le. Twenthe Goor plaatste zich ook door tweemaal te winnen. Hiervoor was een overwinning in de laatste wedstrijd van de poule noodzakelijk. In die wed strijd werd Sc. Rijssen met 3-1 geklopt. De Rijssense formatie was hierdoor uitgeschakeld. In poule B werd de titelverdediger Sc. Markelo winnaar. De strijd om de tweede plaats ging tussen GFC en Holten. Holten won de laatste poulewedstrijd tegen Mark vogels en was toen afhan kelijk van het resultaat tussen GFC en Markelo. Deze wed strijd eindigde als enige in 0-0. Een resultaat dat voor GFC vol doende was om verder te gaan. De eerste halve finale tussen Blauw Wit en GFC voor op nieuw een bomvolle tribune leek een spannende aangelegenheid te worden. Blauw Wit was di verse malen gevaarlijk via de sterkspelende Merijn Offringa en Marco Schuiterd. GFC was echter slimmer in het uitspelen van de kansen. Randy Heuve- link scoorde na de openingsfase tweemaal. Blauw Wit kwam snel terug tot 2-1, maar moest toen twee minuten met een man minder spelen, waardoor het de grip op de wedstrijd verloor. Si mon Ruumpol zette de marge weer op twee doelpunten. Met deze comfortabele voorsprong als ruggesteun liet de Goorse formatie Blauw Wit komen om dan zelf via gevaarlijke counters toe te slaan. Het bleef bij de 3-1 en daarmee was de eerste finalist bekend. De andere halve finale tussen Markelo en Twenthe le verde eveneens een goede en spannende wedstrijd op. Twent he nam al vroeg een voorsprong, maar Markelo knalde snel de ge lijkmaker binnen uit een vrije trap. Markelo was in die fase duidelijk de toonaangevende ploeg. Het spel was op dat mo ment beter en de formatie drong Twenthe terug. Twenthe bleef lang overeind, maar uiteindelijk scoorde Markelo toch de 2-1. Ie dereen verwachtte dat hiermee de wedstrijd beslist was. Echter, de wedstrijd kantelde. Twenthe knokte zich onder de druk uit en maakte met nog minder dan ne gen minuten op de klok de ge lijkmaker. Met nog vier en halve minuut te gaan kwam Twenthe voor de tweede keer in deze (Foto: Johan Bolink) wedstrijd op voorsprong. Een minuut later lag ook de 2-4 in het net. Markelo kwam na de goede fase deze tegenslag niet meer te boven. In dc laatste se conden scoorden zij nog wel de 3-4, maar toen was Twenthe de finaleplaats al aan het vieren. In de strijd om de derde en vierde plaats won Blauw Wit met 2-1 van Markelo. Voor Blauw Wit scoorden Marco Schuiterd en Gert Jan Prins. De beide poule- winnaars maakten er een leuke wedstrijd van. Markelo drong na de 1-1 sterk aan, maar Blauw Wit scoorde de winnende treffer. Doelman Maarten Paalman stond een paar keer een treffer van Markelo in de weg. De titel verdediger behaalde dit jaar de vierde plaats en Blauw Wit ver beterde de vierde plek van vorig jaar met een podiumplek. De fi nale van de 26e editie tussen GFC en Twenthe was een mooi affiche, maar de wedstrijd was eigenlijk nooit een wedstrijd. GFC overdonderde dc plaatsge noot. In goed vijf minuten had Simon Ruumpol. beste speler van het toernooi in 2002. al drie maal gescoord. Bert Relker maakte 4-0. de finale was daar mee beslist. De grote schare fans van GFC bouwden een feestje op de tribune. Begieneman scoorde voor Twenthe dc 1-4, maar GFC liep via opnieuw Ruumpol en Relker uit naar 6-1 Vrielink bepaalde met zijn treffer de eindstand van deze fi nale op 6-2. Een grote uitslag in een finale van een sportief ge speeld toernooi. De openwed strijden waren voor het publiek leuk om te zien. De prijsuitrei king werd verzorgd door de voorzitter van Blauw Wit. Hij keek terug op een geslaagd toer nooi dat tot stand kwam door veel vrijwilligers en door de on dersteuning van de sponsoren. De wisselbeker ging onder groot gejuich naar GFC. Twenthe nam dc sportiviteitprijs in ontvangst uit handen van Björn Rustebiel van Bar 't Mossink die deze prijs beschikbaar had gesteld. Merijn Offringa kreeg de prijs voor bes te speler van het toernooi. Met een woord van dank aan allen die meewerkten werd de 26e editie van de nacht van Blauw Wit '66 afgesloten. Holten - In de woonkamer van haar huis aan het Mossinkerf staan prachtige schalen, unie ke gebeitelde vormen en hangt een fraai drukwerk aan de muur: Linda Schippers werkt met klei en met steen en schil dert. Uniek werk, heel per soonlijk. Dit najaar exposeerde de Hol- tense in het gemeentehuis van Steinfurt. Daar stonden in een aparte vitrine vijf kunstvormen van speksteen tentoongesteld, allen van haar hand. Ze expo seerde er samen met andere le den van Expres-Zo, een kunste naarsvereniging in Rijssen. Het was niet haar eerste exposi tie. Eerder was werk van haar te zien in de Bergkerk in Deventer en afgelopen zomer deed ze in de bibliotheek in Gorssel mee aan een expositie met werkstuk ken van speksteen en klei. Het maken van iets, het werken met materialen, trok haar altijd al aan. Naast haar werk volgde ze ooit deels een avondopleiding bij de AKI en was met van alles bezig: kartondruk, schilderen met acrylverf, boetseren. Zo'n vijftien jaar geleden begon ze met kleien, niet intensief, een avondje in de week. 'Met klei werken is direct; je voelt het. Het ligt me meer dan bijvoor beeld schilderen', vertelt ze. 'Bo vendien is werken met je handen ontspannend.' Ze werkt met gro ve klei omdat dat iets sterker is dan fijne. De laatste twee jaar boetseert ze dinsdagsavonds bij Expres-Zo in Rijssen. 'Het is geen les, het is een meer een sa men werken, ieder aan een eigen werkstuk. Maar je kunt elkaar wel helpen, of dingen vragen. Het is leuk om zoiets in vereni gingsverband te doen. ook al omdat je anderen bezig ziet.' Schippers werkt de laatste tijd ook veel met steen, onder meer met speksteen. Ze volgde een korte cursus om het bewerken van steen te leren en ontwikkel de en ontwikkelt dat zelf verder. De brokken grijze, zwarte, rose en groene steen koopt ze bij een kunstwinkel. Ruw materiaal, brokken van verschillende grootte. 'Speksteen kent ver schillen in de hardheid van steen: de rose is bijvoorbeeld zachter dan de ander soorten. Zelf werk ik het liefst met de wat hardere soorten.' Het bewerken begint met het vijlen van de steen, het schuren van grof naar fijn en daarna nat schuren. 'Dan kun je het nog polijsten als je het glimmend wilt hebben.' Naast speksteen werkt ze ook met ser- pentijn, een iets hardere steen soort met weer andere kleuren. Schippers werkt niet volgens een vooropgezet plan. 'Ik begin gewoon en al doende zie ik een vorm en daarmee ga ik verder. Ik kijk wat er in zit en haal de vorm er uit. De inspiratie komt wel als ik bezig ben.' Ze maakt vooral figuren of gedeelten daar van. De menselijke vorm komt altijd terug in haar werkstukken. Ze werkt voor zichzelf, voor haar eigen plezier. Als anderen haar werk mooi vinden, het aan sprekend vinden, is dat mooi meegenomen. In Gorssel was een bezoeker zo enthousiast over haar werk, dat deze persoon zelf ook fanatiek aan de slag ging. 'Mooier compliment kun je niet krijgen', lacht Schippers. Voorlopig begint ze geen nieu we kunstactiviteiten. 'Met het bewerken van steen ben ik net begonnen. Daar kan ik nog lang mee doorgaan: elke steen is weer anders.' Exposities hebben absoluut een Linda Schippers: 'Ik begin gewoon en al doende zie ik een vorm en daarmee ga ik verder.' (Foto: Johan Bolink) meerwaarde, vindt ze. 'Al is het alleen maar om je eigen werk zo mooi bij elkaar in een vitrine te zien.' Als ze wordt gevraagd om mee te doen aan een expositie zal ze gaan 'nee' zeggen. 'Zelf een expositie opzetten? Nee, dat wordt dan al gauw een verkoop expositie en daar zit ik niet op te wachten. Ik kan moeilijk afstand van mijn werk. Eigenlijk wil ik het nog niet kwijt.' Almelo - Thuiszorg Noord West Twente start woensdag avond 26 januari van 19.30 tot 21.00 uur de cursus Uw blaas de baas, gericht op het trainen van de bekkenbodemspieren. Deze cursus, die uit vijf bijeen komsten bestaat, is bedoeld voor jonge én oudere vrouwen die moeite hebben met het op houden van de plas. De cursus wordt gegeven in Almelo, Bel- lavistastraat 5. De data van de andere bijeenkomsten zijn 2, 9 en 23 februari en 2 maart. De training is uitermate geschikt voor vrouwen die onlangs zijn bevallen. Ook is de training een aanrader voor vrouwen die last hebben van urincverlies of van veelvul dige of dringende aandrang om te plassen, vrouwen die last heb ben van problemen van verzak king van de blaas of de baar moeder, van obstipatie of juist het niet kunnen ophouden van windjes of ontlasting. Tijdens iedere bijeenkomst wordt informatie gegeven over de bekkenbodem en wat daar mee te maken heeft. Verder wordt er vooral geoefend om de spieren te versterken en te be heersen. Deze oefeningen leren de deelnemers te gebruiken bij de dagelijkse bezigheden en bij het sporten. De cursus wordt ge geven door een gespecialiseerde fysiotherapeute. Niet-leden be talen voor de training 71,50 eu ro. Leden van Thuiszorg Noord West Twente betalen 50 euro. Er zijn zorgverzekeraars die on ze cursussen geheel of gedeelte lijk vergoeden. Informatie hier over is verkrijgbaar bij de zorg verzekeraar. Voor informatie en aanmelding kunnen belangstel lenden contact opnemen met het Cursusbureau van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900-0678 lokaal tarief). Nijverdal - Thuiszorg Noord West Twente biedt de nieuwe dienst voetreflextherapie in Nijverdal. Het is een therapie voor jong en oud met lichame lijke of psychische klachten. In de voet zitten dertigduizend reflexpunten die corresponderen met organen, weefsels en klieren in het lichaam. Door dc voet te masseren, kan het hele lichaam behandeld worden. Een behandeling duurt ongeveer een uur. Voetreflextherapie is een druk- puntmassage op de voeten. De behandeling gebeurt met de han den en zonder andere hulpmid delen. Het zelfgenezend vermo gen van het lichaam wordt gesti muleerd en dit levert meer ont spanning en pijnverlichting op. De behandeling begint met een ontspannende massage en een intakegesprek, daarna wordt dc voet zorgvuldig onderzocht op verkleuringen, gevoelige plek ken en eeltvorming. De pijnzo- nes worden vervolgens intensief behandeld. Voetreflextherapie is met name geschikt voor mensen met: reu matische aandoeningen, spijs verteringsproblemen. astma en bronchitis, hoofdpijn/ migraine, schouder-, rug- en nekklachten, stress, slaapproblemen en over vermoeidheid. Ze leren zich meer bewust tc worden van het verband tussen lichaam en geest. De voctreflextherapeut neemt daarbij niet het werk over van de huisarts of specialist. Bij twijfel worden'mensen altijd doorver wezen naar de huisarts. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Thuiszorg Noord West Twente (telefoon 0900- 0678, lokaal tarief). Het is mogelijk om een afspraak te maken op de eerste en derde maandagochtend van de maand en de tweede dinsdagmiddag van de maand. Leden van Thuis zorg Noord West Twente ont vangen een korting op de behan delingen. Boschkamp - Filmhuis Holten draait donderdag 13 januari om 20.15 uur in dorpshuis De Boschkamp de film Good Bye Lenin. De moeder van Alex, een trotse DDR-burger, ontwaakt zojuist uit haar coma en heeft niets meegekregen van de fastfoodke tens en westerse automerken die haar land binnen zijn gerold. Nieuws over de triomf van het kapitalisme zou haar fataal kun nen worden. Alex ziet dan ook geen andere oplossing dan de DDR binnen de muren van hun Berlijnse ap partement te laten herrijzen. Maar wat begint als een leugen tje om bestwil, loopt steeds meer uit de hand. Zij herstelt voor spoedig en stapt op een dag haar bed uit, met alle gevolgen van dien. Holten - Henk Mulder begint in januari met een nieuwe cur sus schilderen. Het gaat daar bij om acryl- en olieverftech niek. De cursus wordt gehouden op maandags van 13.30 tot 16.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur; dinsdags van 9.30 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Bij voldoende deelname is ook dins dagsmiddags mogelijk. Voor meer informatie: Henk Mulder, Oranjestraat 29, 7451 CB Holten, 0548-361889. Holten - Surveillerende poli tieagenten hoorden maandag 3 januari om 1.30 uur harde kn allen komen vanuit de richting van de Diessenplas. Bij controle werd op de Vrij heidslaan een groepje jongeren aangetroffen waarvan een 23-ja- rige Holtenaar een aantal knal patronen en een vuurw erkpistool in zijn bezit had. Hij is aange houden voor verboden wapenbe zit en meegenomen naar het bu reau waar alles in beslag is ge nomen. Tegen hem wordt pro ces-verbaal ter zake verboden wapenbezit opgemaakt. Vanaf 28 december tot maandag 3 januari zijn in Twente ruwweg een kleine vijftig personen aan gehouden die een vuurwerkpis tool in hun bezit hadden. Holten - VVD Rijssen-Holten houdt maandag 10 januari om 19.30 uur haar liberale Nieuwsjaarsborrel in De Bies- ter voor haar leden en belang stellenden. Spreker die avond zal zijn Hans van Baaien VVD-Tweede Ka merlid. Hans van Baaien is woordvoerder Europese Zaken en Buitenlandse Zaken en belast met militaire uitzendingen. Bathmen - Het NEVA-ensem- ble uit Sint Petersburg geeft zondag 16 januari om 19.30 uur een concert in HH-kerk. Het programma bestaat uit twee delen. Voor de pauze zal Slavi- sche-Byzantijnse kerkmuziek worden gespeeld, met composi ties van Bortniansky, Rachmam- nov en Tchesnokov. Na de pau ze kan men genieten van Russi sche volksmuziek, licht klassie ke klanken en operafragmenten. Vletgoor - Blauw Wit houdt vrijdag 7 januari om 20.00 uur de jaarlijkse nieuwjaarsbij eenkomst in het clubhuis op sportpark 't Vletgoor. Voorzitter Wim Klein Nagel voort zal rond 20.30 uur zijn nieuwjaarstoespraak houden. De avond heeft verder een infor meel karakter. Meermanskamp - VV Holten houdt zaterdag 8 januari om 20.00 uur op Meermanskamp een nieuwjaarsreceptie. Het bestuur nodigt leden en sponsoren uit om te drinken op het nieuwe jaar. Holten/ Markelo - Het concert van de Romanian Gipsy's op zondag 9 januari in hotel De Herikerberg in Markelo, is wegens omstandigheden afge last.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5