'Als toeschouwer word je in het schilderij opgenomen' Kerstrock Wippert, vuurdoop voor band Unknown Destiny Zakelijk Bekeken Compliment provincie voor gemeentelasten Laatste prijstrekking Decemberactie HHV Nieuw klussenbedrijf Dovak Kampioenschap tafeltennis Toernooi BC Holten geslaagd Snelschaakkampioenschap Nieuwstip Cursus digitale fotografie Finse kaarsen op begraafplaats Receptie en playbackshow Receptie Anbo Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Cursussen Donderdag 30 december 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Wim en Tineke Geerling aan de C hurchillstraat 22 starten vanaf 1 januari met klussenbedrijf Dovak. 'Dat staat voor Dé Oplossing Voor Allerlei Klussen', legt Wim de afkor ting uit. Het gaat niet om grote projecten, maar kleine klussen die veelal blijven liggen. Zoals schoonmaken, tuinonderhoud, schilderen en ramen wassen. 'Ik heb altijd in het metaal gezeten', geeft Wim aan. 'Het is zijn hobby om bezig te zijn in de tuin', zegt Tineke. 'Hij heeft als hovenier gewerkt en met zijn broer legde hij tuinen aan.' Wim: 'Zelf alles aanpakken, daar hou ik van.' Tineke werkt in de Thuiszorg en blijft dat ook doen. Daarnaast gaat ze Wim helpen met schoonmaakklussen in bijvoorbeeld kantoren. 'Vooral voor ramen wassen blijkt veel vraag naar te zijn. Maar ik werk dan niet voor een of twee keer, maar op gezette tijden.' Voor meer informatie over Dovak. telefoon: 0548-362175; fax: 0548-362175 nfp-mnil" infn^Hovakhnltfn nl Holten - Alle tafeltennissers uit Holten kunnen zaterdag 8 ja nuari hun krachten meten in de gymzaal in de Vrijheidslaan. Dit kan dan op de Open Holtensc Kampioenschappen Tafeltennis voor recreanten en competitiespelers. Bij voldoende deelname zal er in de volgende klassen worden gespeeld: recreanten - jeugd A (13 t/m 17 jaar), jeugd B (t/m 12 jaar), heren, dames en diverse competitieklassen. Ook zal er een dubbeltoernooi plaatsvinden, waarbij lager geplaatste spelers worden gekoppeld aan hogere spelers. Hierdoor kunnen leuke en verrassende koppels ontstaan. De aanvangstijd voor de jeugd is: 10.00 uur en de senioren begin nen om: 13.00 uur. De kosten zijn jeugd enkel: 2 euro en de dub bel: 1 euro. Voor de senioren enkel: 3 euro en dubbel 1.50 euro. Opgave bij N. Valk Kollingserf 65 Holten telefoon: 0548-361413. Dit kan tot 6 januari. Holten - Voor de twaalfde keer in successie organiseerde BC Holten zaterdag 18 december een C-toernooi, dat volgens het Zwitsers Laddersysteem werd verspeeld. Met 55 deelnemers was het toernooi ook deze keer weer zeer goed bezet. Een aantal van hen deed nu al voor de twaalfde keer mee, maar er was ook een groot aantal nieuwe gezichten; uit de wijde regio was men naar Holten getogen. Alles bij elkaar toch wel een bewijs, dat het organiseren van een toernooi op deze basis in een behoefte voorziet. Zeker als men weet, dat een redelijk groot aan tal toernooien, dat met een afvalsysteem werkt, niet doorgaat we gens te weinig inschrijving. Dc wedstrijden in de spelsoorten da mesenkel, herenenkel, damesdubbel, herendubbel en gemengd- dubbel waren over het algemeen van een zeer goed niveau en waar de techniek tekort schoot, werd dat veelal gecompenseerd door een tomeloze inzet, zonder aan sportiviteit in te boeten. Veel viel er dus te genieten voor de liefhebbers van de badmintonsport in sporthal 't Mossink. Dc Holtense deelnemers hebben zich uit stekend gebeerd; vooral Lidy Kuiper, Gea Stam en Eugenie Roe- kevisch leverden dit jaar goede prestaties zoals mag blijken uit onderstaande uitslagen. Damesenkel: 1Gea Stam (BC Holten, Holten); 2. Eugenie Roe- kevisch (BC Holten, Holten); 3. Anouk Suripatty (BC MOT '67, Almelo). Herenenkel: 1. Marijn Klomp (ELO United, Almelo/Hengelo); 2. Thijs Richters (BC MOT '67, Almelo); 3. Robin Hardwick (BC Icarus Oldenzaal). Herendubbel: 1. Marcel Beekman Arnold Ossewold (SVS, Schalkhaar): 2. Richard Lam- mertink Koos Visser (BC Flits, Wierden): 3. Martijn Klomp Mark Geerlink (ELO United, Almelo/Hengelo). Damesdubbel: 1. Lidy Kuiper Gea Stam (BC Holten, Holten); 2. llja Crins Mariëlle Winkler (Orion, Enschede); 3. Carola van der Vreede Hermanna Boode (BC Holten, Holten). Gemengddubbel: 1. Li dy Kuiper Harold Konijnenbelt (BC Holten): 2. Cindy Borst Michel Draaijer (BC Flits, Wierden): 3. Carola van der Vreede Pieter Aarsen (BC Holten, Holten). Holten - Het Holtens snelschaakkampioenschap werd afgelo pen maandag voor de 25e maal gehouden. Het zou een span nende strijd worden tussen drie personen: Ben van de Griendt (kampioen in 1994 en 1996). Jim Klinge (titelverdediger) en Dick van der Knaap (tienvoudig kampioen). Alle drie heren wonnen bijna al hun partijen behalve hun onderlinge. Jim won van Dick. Dick won van Ben en Ben won van Jim. Alleen liet Ben onderweg nog een halfje liggen. Het kampioenschap werd uiteindelijk beslist op wcerstandspunten, een wat onbevredigend einde maar wel volgens de regels. Uiteinde lijk bleek de nederlaag van Jim tegen Ben in de eerste ronde fataal voor hem. Daardoor speelde hij in de eerste ronden tegen de over het algemeen iets mindere tegenstanders hetgeen hem enkele weer- standspunten kostte. Dick van der Knaap werd dus voor de elfde keer kampioen in een veld dat toch weer een aantal oud-leden kon verwelkomen; Erik Gervedinbk Nijhuis, Jan Scheperman en Han en Rick Romp. Grote afwezigen waren de Van Beekjes die n ande re feestelijke gebeurtenis aan het vieren waren. Ook drievoudig kampioen Ton van Oijcn was helaas afwezig. Hieronder de eind stand na elf ronden. 1. Dick van der KnaaplO (WP: 67.5); 2. Jim Klinge 10 (WP: 66); 3. Ben van de Griendt 9/2: 4. Jan Scheperman 1/2: 5 Gerrit Luggenhorst, 6'/2:6. Erik Gervedink Nijhuis 6; 7. Ger- rit Stevens 5V4; 8. Dick van de Griendt 5; 9. Roelf de Jonge 5; 10. C'ees Olij 5; 11Rob Gervedink Nijhuis 4'/:: 12. Rick Romp 4'13. Han Romp 4; 14. Ronald Klein Teeselink 4; 15. Johan Klein Teese- link 3; 16. Henk Jongman 3; 17. Rudolf van der Molen 2. Ook vond die avond een huldiging plaats voor Cees Olij die zijn honderdste externe wedstrijd had gespeeld. Holten - Wie een nieuwstip heeft voor de redactie kan deze (anoniem) doorgeven aan de redactie van het Holtens Nieuws blad. Dit kan op de website www.holtensnieuwsblad.nl Daarnaast is het er mogelijk om ccn advertentie op te geven of een abonnement af te sluiten op het Holtens Nieuwsblad. Natuurlijk is het ook mogelijk 0111 uw mening over dc krant kenbaar te maken. Bijvoorbeeld wat zou u absoluut niet willen missen in dc krant of wat moet zo snel mogelijk verdwijnen. Winnaar R. Huurneman was blijverrast toen hij een uitnodiging kreeg, omdat hij in de prijzen zou gaan vallen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Meer dan tweehon derd kunstwerken van hon derd kunstenaars waren bin nengekomen als inzending. In Natuurdiorama Holterberg werden vrijdag 17 december de prijswinnaars bekendge maakt van de wedstrijd voor niet-professionele kunste naars. De eerste prijs ging naar R. Huurneman uit YVier- den. Dat de wedstrijd leeft, blijkt bui ten het groot aantal inzendingen ook uit het aantal aanwezigen tijdens de prijsuitreiking. Volgens Cor Schagen van Na tuurdiorama Holterberg is het grote aantal inzendingen ook te danken aan de andere gekozen thematiek. 'Er konden stukken worden ingezonden van figura tief tot abstract, met landschap en natuur als basis.' Het was dus niet meer verplicht om het Twentse landschap te portrette ren. In de kelder hangen tot en met 2 januari 35 uitverkoren kunstwer ken te pronken aan de wanden. Zeer mooie herkenbare land schappen tot abstracte schilderij- Holten - Foto Ten Velde aan de Dorpsstraat begint woens dag 5 januari met een basis cursus Digitale fotografie. Inmiddels hebben zich zo'n 150 mensen aangemeld. Er zijn ech ter nog enkele plaatsen vrij. Wie geïnteresseerd is, kan bellen met Foto Ten Velde in Holten op 0548-361850 of rechtstreeks met cursusleider Jan Herman ten Velde op telefoon 06-50604865. De kosten voor twee avonden zijn 45 euro inclusief handig na slagwerk. Laren - Tweede Kerstdag, Kerstrock bij Café De Wip- pert. Een begrip voor ouwe ge trouwe Wippertgangers. Voor jongeren een mooie gelegen heid om kennis te maken met het rocksfeertje van vroeger, in een nieuw jasje. Voor aan komende bands betekent het Holten - Dankzij de bijdragen van de Stichting Fondsenwer ving Militaire Oorlogs- en dicnstslachtoffers en aanver wante doeleinden (SFMO) en anderen konden ook dit jaar de kaarsen weer branden op de Canadese begraafplaats. De activiteiten van de SFMO worden mede mogelijk gemaakt door de bank-giroloterij. 'Deel name aan de loterij wordt daar om van harte aanbevolen,' stelt de SFMO, die deze zin graag in de pers vermeld wil zien, omdat dat één van de voorwaarden van de bijdrage is. In eerste instantie was het niet zeker of er wel voldoende geld zou zijn voor de kaarsen. De to tale kosten van de kaarsen wor den de laatste jaren gesponsord door de Holtense carnavalsver eniging. Het vervoer vanuit Fin land. waar deze speciale kaarsen vandaan komen, naar Holten kostte niets: een Fins bedrijf bracht de kaarsen gratis tot in Duitsland en vandaar werden ze opgehaald door de regioafdeling van Welcome Again Veterans (WAV). Maar dat Fins bedrijf bestaat niet meer en zo moesten dit jaar voor het eerst vervoers kosten worden betaald. Boven dien waren de kaarsen verdub beld in prijs. 'We kwamen met een groot gat te zitten', vertellen G.J. van 't Holt en M. Eggink van de WAV. Maar door de bij dragen van de SFMO. de ge meente Deventer, uiteraard De Fienpreuvers, de Recreatiebe- drijven Rijssen-Holten, de afde ling Espelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en particulieren werd het beno digde tekort toch aangevuld. 'Een geweldige geste', aldus Eg gink. Een bedrijf uit Bathmen heeft inmiddels toegezegd vol gendjaar gratis voor het vervoer van de kaarsen te zullen zorgen. en waar de kijker zelf zijn ge dachten de vrije loop kan geven. De jury was unaniem over welke stukken voor een prijs in aan merking kwamen. De derde prijs ging naar R. Wittenberg voor zijn abstracte acryl op hard board: De Korhoenders. 'De schilder heeft een mooie open heid weten neer te zetten. Het komt los van de omgeving', was het oordeel van de jury. G. Ploeger kreeg de tweede prijs voor zijn aquarel met pentech- niek Eiken in de winter. 'De kou straalt er vanaf. De bomen krij gen goeie aandacht. Als toe schouwer kun je het tafereel goed op je in laten werken.' De Sint Irinikloof van R. Huur neman uit Wierden kreeg de eer ste prijs. 'Het doet denken aan een olieschilderij, maar het is acryl. Zeer imposant door het gebruik van het paleermes. Als toeschouwer word je in het schilderij opgenomen. Je wordt deel van de natuur.' Huurneman was blijverrast toen hij de uitnodiging kreeg omdat hij in de prijzen zou gaan vallen. 'Het is voor de tweede keer dat ik aan deze wedstrijd meedoe. De vorige keer heb ik niets ge wonnen.' Omdat het thema dit jaar ruimer van opzet was, bleek er voor hem ook meer keuze welk schilderij hoe zou gaan in zenden. 'Ik dacht: het zal de der- Zwolle - De stijging van de ge meentelijke lasten bedraagt in Rijssen-Holten komend jaar 4,94 procent. De provincie spreekt haar waardering uit voor de werkwijze van de ge meente. De gemeente Rijsen-Holten is er veel aan gelegen de gemeentelij ke lasten zo laag mogelijk te zoiets als een toelatingsexamen waarvoor je hard gestudeerd hebt. Optreden bij De Wippert kan de opening worden tot een muzi kaal leven. Een ticket voor een muzikale reis met onbekende bestemming. Het uiteindelijke doel bepaal je als band zelf, af hankelijk van de publieke opi nie. Zo vergaat dat althans de band Unknown, die als derde band optrad tijdens Kerstrock. Gerwin Boode en Ernst Jan Nij- kamp hadden het er jaren gele den al over: 'Eigenlijk moeten wij daar ook toch een keer staan met de band.' Ook Erjan Holle- gicn was die mening toegedaan. 'Ik speel gitaar maar ik had geen geld voor een versterker.' Ger win had al wat ervaring, onder meer in Kroepollie en Ernst Jan kon wel zingen. Toen moest er nog een bassist komen en via via kwam er contact met de Haaks- bergse Mike Meulenkamp. In maart begonnen ze te oefenen en eikaars kwaliteiten af te tas ten. Het klikte allemaal wonder wel met dit kwartet. Ze hadden er zo'n lol in dat ze de repetitie frequentie zelfs opvoerden tot tweemaal per week in de zaal van het voormalige café in Ok- kenbroek. Er werd gewerkt aan een stevig repertoire van onder ander de Ramones, Sex Pistols, de Stones en Motorhead. Unknown werd uitgenodigd voor een optreden in de Kuip. Nog niet in Rotterdam, maar in Holten - De laatste trekking van de Decemberactie is ge daan. Volgens de Holtense Handelsvereniging was het de ze keer een groot succes en wa ren er vele positieve reacties. De bedoeling is om het volgen de jaar weer op deze manier te gaan, met nog meer prijzen. Prijswinnaars: Aaftink J., Diessenplasstraat 17. Holten: Blankena D.H., Helhuizerweg 46, Holten: Bolink A., Erve Joost 21, Holten; Bos J., Holter- weg 124, Lettele; Bosman M., BeumersteeglO, Holten; Brands P., Schoutenstraat 8, Holten; Bronsvoort H., Waardenborch- straat 18, Holten; Deterd, Beus- ebergerweg 11, Holten; Dun de prijs wel zijn.' Toen hij zijn naam op dat moment niet hoor de: 'De tweede prijs dan waar schijnlijk.' Het bleek uiteindelijk dan toch het beste werk te zijn. houden. 'Door wettelijke maat regelen zoals het afschaffen van de zogenaamde Zalmsnip, stij gen dc kosten echter met 45 eu ro,' aldus wethouder W. ter Schure. 'Daar heeft een gemeen te geen invloed op. Waar we voor een deel wel invloed op hebben, is op de gemeentelijke lasten. Dat zijn de onroerende zaakbelasting, de afvalheffingen Colmschate. En later in Bentelo, in de Hagmölle. Voor henzelf was de klapper op de vuurpijl het optreden met kerstrock in de Wippert. Volgens de bandleden hebben ze het er niet slecht afge bracht en blijven zich er over hoft, Pastoriestraat 7, Holten; Ebrecht, A., Langstraat 42, Hol ten; Feith R., Ab Jansenstraat 12. Holten: Geerling D., Chur- chillstraat 22, Holten: Giesen J.G.J.. Schuttersweg 5. Holten; Greef, de A., Oude Rijssense- weg 7. Markelo; Heijker/ de Kloc, Kenemanstraat 29, Hol ten; Hulsman G., Erve Joost 14, Holten; Hut J., Kenemanstraat 12, Holten: Jansen H.. Mane- schijnsweg 9, Holten; Jansen M.. Heideweg 59, Holten; Jan sen J., Churchillstraat 74, Hol ten; Janzen M., Smitjan 40, Markelo; Kappert M., Hoffe- straat 13, Holten; Knapen R., Kollingserf 1, Holten; Kwake- naak G., Kerkstraat 5, Holten; Lubbersen A., Rietbergstraat Voor de eerste keer werd een eervolle vermelding gegeven. Deze ging naar G. van Dijk voor zijn De Eend van acryl op lin nen. 'Het is een expressie waarin en de noollasten. We hebben ge probeerd dat zo laag mogelijk te houden, en dat is gelukt. Gemid deld stijgen deze uitgaven - de eenmalige teruggave voor 2004 niet meegerekend - voor de in woners met 4,94 procent.' De provincie heeft de gemeente gecomplimenteerd voor de wijze waarop de bezuinigingen door gevoerd zijn in de meerjarenbe- verwonderen dat ze dat in zo'n korte tijd gered hebben. Een maal thuis, bij Ernst Jan om de kachel, genieten ze nog na en maken alweer plannen voor het nieuwe jaar. Eén ding staat ze echter nog niet helemaal aan en 10. Holten: Markvoort M., Vi- carie 3, Holten: Nieuwveld, La- renseweg 80, Holten; Nije Bij- vank I.T.M., Reilinksweg 65, Holten: Nijland R., Witmoos- weg 6. Holten; Nijland, Raalter- weg 45, Holten: Paalman F., Deventerweg 85.»Holten; Paal man B.J.. Bessinkpasstraat 11, Holten; Paalman A., Deventer weg 87, Holten: Paalman R.J., Kozakkenstraat 20, Holten: Poortman G.J.. Larenseweg 45, Holten; Post, Weverstraat 27, Holten; Potkamp A.. Larense weg 11, Holten; Prins Eekel- scharen 14, Holten; Ree, van der J., Looikolkstraat 19, Hol ten; Reef B.. Canadastraat 21, Holten; Reilink N., Diekink 6. Markelo; Schoenmaker, Nagel- je je even moet verdiepen. Wat wil de kunstenaar weergeven. Het straalt beweging uit. Daar naast komt het verstilde wet er goed uit', volgens de jury. groting. Zij achten de gemeente dan ook in staat de komende ja ren structureel sluitende begro tingen te presenteren. 'Uw ge meente houdt zich aan de regels met betrekking tot de inzending van informatie met wettelijke in formatieplicht. Dit waarderen wij in hoge mate', aldus de pro vincie in haar brief van 16 de cember. dat is de naam van de band. Eén van de leden had een mooie aan vulling gezien: Destiny Dat werd met algemene stemmen aangenomen. Plechtig werd de nieuwe naam vastgelegd: Unk nown Destiny. houtstraat 27, Holten; Schooi en. Roudaalterweg 10, Marke lo: Schuppert D.J.. Dorpsstraat 3a. Holten: Schutte H., Bren- derweg 2, Holten; Slettenhaar B., Nassauplein 3, Bathmen: Spenkelink. Nagelhoutstraat 26, Holten; Stcinhauer B.. Vixse- boxsestraat 33, Holten: Tuntel- der H.. Helderman 4, Holten; Veneklaas. Reebokkenweg 8, Holten; Wansink J.. Meut- geertsweg 2a, Holten; Wansink A., Kollingserf 7, Holten; Westhoff G.. Polstraat 16. Deventer; Wiel, van der W., Ab Jansenstraat 8. Holten; Wierbos G., Sparrenweg 10, Holten: Wiggers, Hakkertsweg 7, Hol ten; Willemsen M., Schepers pad 1, Holten. Dijkerhoek - De nieuwjaarsre ceptie van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek wordt donderdag 6 januari om 20.00 uur gehouden in Het Bonte Paard. Naast de opening door de voor zitter, de toast op het nieuwe jaar en de stamppotmaaltijd, is er een playbackshow voor volwasse nen. Opgeven hiervoor kan nog tot 5 januari bij Erik Wechstapel. De deelnemers wordt verzocht die avond de muziek van hun act op cassettebandje of cd mee te ne men. Om in te schatten hoeveel stamppot er klaar gezet moet worden, wil de buurtvereniging graag weten hoeveel mensen er gebruik van maken. Opgeven kan tot 5 januari bij een van de bestuursleden. De kosten van het stamppotbuffet, inclusief een kop koffie, zijn 9 euro per per soon. Aanmelden voor het darttoer- nooi op zondag 30 januari is in middels al mogelijk. Dit kan tot en met 24 januari zodat er hierna de tijd is voor de poule-indeling. Markelo - De eerste Anbo- middag in 2005 wordt gehou den op donderdag 6 januari om 14.00 uur in de Anholts- kamp in Markelo. Dan is er gelegenheid nieuwjaarswen sen uit te wisselen en met ver trouwen te kijken naar de toe komst. Deze nieuwjaarsmiddag wordt financieel gesponsord door de Rabobank Holten-Markelo, waarbij ook de ANBO afdeling Holten een uitnodiging heeft ontvangen. Naast de opening, door voorzit ter J. Benneker, is er een muzi kale omlijsting verzorgd door de Sallandse Harmonica Spelers uit Raalte. Tussendoor zal Hannie Biclderman uit Laren verhalen en gedichten voordragen. Dijkerhoek - Leden van NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek werden 21 december in de hal van Het Bonte Paard warm onthaalt door een zangkoor bestaande uit vijf koorleden. Marieke Markvoort, Henk Rechterschot, Saskia en Egbert van der Brink en Gerjanne Me- ijerman brachten prachtige lie deren ten gehore. De avond werd verzorgd door de Kerstcommissie bestaande uit: Ineke Ribbink, Gerrie Rensen, Alie Klein Teselink, Zwaantje Roctcrdink, Dine Sluiter en Ger- da Nekkers Alie Elmerink bracht enkele ge dichten ten gehore en vertelde een mooi kertsverhaal. Tussen de verhalen en gedichten door. verteld en voorgedragen door de commissieleden, konden de aan wezigen opnieuw genieten van de prachtige liederen van het koor. De muzikale begeleiding bij de samenzang werd verzorgd door Marloes Eshuis op key board. De collecte werd dit jaar gehou den voor de Stichting Paardrij den voor gehandicapten. Boschkamp - In dorpshuis Dc Boschkamp beginnen vanaf januari verschillende cursus sen. Op een aantal hiervan zijn nog plaatsen beschikbaar. Zo kunnen belangstellenden zich nog inschrijven voor de yo- galessen die op de maandagmor gen, woensdagmorgen en dins dagavond worden gehouden. De yogacursussen bestaan uit twaalf lessen en starten 10 januari. Ook op 10 januari begint er 's avonds een cursus olieverven, geschikt voor zowel de begin nende als de wat meer gevorder de schilder. Liefhebbers van country line dance kunnen vanaf 14 januari terecht op de vrijdagmorgen. Deze groep is bedoeld voor de beginnende dansers, voor de meer gevorderde dansers is er een groep op de woensdagavond (start 12 januari). Voor degenen die plannen heb ben gemaakt om de zomerva kantie in Frankrijk te gaan door brengen en voordien nog kennis willen maken met de eerste be ginselen van de Franse taal. start op 19 januari een cursus Frans voor beginners. Ook op de groep Frans voor gevorderden zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor informatie en inschrijvin gen kan men vanaf maandag 3 januari op werkdagen tijdens kantooruren terecht op het kan toor van de stichting voor soci aal en cultureel werk aan de Tuinstraat 2 in Holten. Telefoon 0548-362755. De Holtense band Unknown werd uitgenodigd voor een optreden in de Kuip. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7