Ellis: 'Ik genoot intens van de gastvrijheid onder mijn cliënten' Oad Reizen op plek twee reisbedrijven Sint op Holterenk Nagelhoutcollectie nu ook digitaal Wijkverpleegkundige Alice Starink neemt vrijdag 10 december afscheid Kerststollenactie Je eigen lichaam moet je wel goed onderhouden Fakkeloptocht kerken Lezers Schrijven Supporters SV Koffieochtend Volkskerstzang Kerstbijeenkomst NBvP Dijkerhoek Sportverkiezing Optreden Lucas Gea Donderdag 9 december 2004 Holtens Nieuwsblad 5 Holten - Nederlanders worden te zwaar. Niet alleen volwasse nen. Het zijn vooral jongeren die danig met overgewicht te kampen hebben. Hun eetpatroon is vaak verre van gezond: geen ontbijt, een vette hap tussen de middag, tussendoor veel snoep en 's avonds een te snelle maaltijd met veel koolhydra ten. Gevolg is vaak te dik worden, moe, lusteloos en een ver minderde concentratie. En dat kan allemaal anders en Dinie Wegstapel zou daarover zo graag voorlichting willen geven op de scholen. Maar, ze werkt met Herbalife-producten en dat is volgens de scholen te commer cieel. 'Jammer,' vindt zij. 'Want ik kan zoveel vertellen over voe ding en gezondheid in het algemeen. Door mijn drogisterijerva ring en kennis van gezonde voeding, weet ik hoe belangrijk het voor je lichaam is om gezond te eten. Als je graag op een prettige manier oud wilt worden, dan moet je je lichaam wel goed onder houden. Vergelijk het maar met een auto. Daar moet ook op tijd verse olie in en het nodige onderhoud aan worden gepleegd. Je laat hem niet wegroesten, maar wilt een zo lang mogelijke levens duur voor die wagen. Nou, zo gaat dat ook met je lichaam. Ge zond leven is geen garantie, maar vergroot wel de kans op een lang leven. Naast een gezond leefpatroon met goede voeding en regelmatig bewegen, kunnen Herbalife-producten veel extra's toe voegen. Mensen die zich niet helemaal fit voelen, te weinig ener gie hebben of overgewicht kwijt willen, kunnen veel baat hebben bij Herbalife. We stellen een programma samen voor de klant en volgen deze stapsgewijs. Op die manier heeft de klant ook niet het gevoel dat hij of zij er maar in z'n eentje uit moet komen. Voe dingssupplementen van Herbalife helpen, door hun samenstelling, het lichaam weer in balans te krijgen en blokkades op te heffen. Zodat het zelfregulerend karakter van ons lichaam weer meer kans krijgt en haar werk kan doen. Daardoor voelt men zich fitter en krijgt men meer energie: mensen die graag willen afvallen ver liezen de pondjes vaak op de verkeerde plek, maar daar waar het er af moet, blijft het zitten. Met Herbalife val je af op de plekken waar te veel vet zit. Steeds meer artsen, zijn een groot voorstander van Herbalife, omdat het terdege iets toevoegt aan het herstel van patiënten. De producten zijn in alle 59 landen getest door diverse instanties. De voeding en voedingssupplementen zijn gemaakt van natuurlijke ingrediënten. Een hoogst betrouwbaar product, al bijna 25 jaar op de markt. Voor meer informatie, Dinie Wegstapel. telefoon 0548-361229. (Foto: Johan Bolink) Holten - Cliënten van Carino- va, voorheen Thuiszorg Zuid west Overijssel, zullen haar straks node missen: hun wijk verpleegkundige Alice Sta rink. Want na twintig jaar legt ze haar functie neer en gaat genieten van haar pre-pen- sioen. Ze heeft hobby's genoeg maar over missen gesprokenEven strijkt ze met haar hand over haar maag om de zenuwen te be- Holten - Vanuit drie vertrek punten wordt zondag 12 de cember om 18.30 uur een fak keloptocht gehouden naar Kalfstermansweide. De tocht staat in het teken van advent en kerst en wordt gehouden door de Missionaire Werk groep van de gezamenlijke kerken. De optocht begint bij kinderdag verblijf Kakelbont aan de Kol- weg, bij sporthal 't Mossink en bij dorpshuis De Boschkamp. Iedereen neemt een eigen (ge maakte) lampion of fakkel mee. De drie groepen vertrekken te gelijk om 18.30 uur naar Kalf stermansweide. De gedachte hierachter is dat het iets heeft van een opgang, een kleine pel grimsoptocht naar het verwachte licht. Aangekomen op de weide, be gint rond 18.45 uur een kort pro gramma met zang en verhaal. Daarna kan er nog in de Kande laar warme chocolademelk wor den gedronken en oude kerstlie deren worden gezongen. Aan de uitgang is er een collecte voor het Leger des Heils. Ook is het de bedoeling dat er in de hal een tafel vol engelen komt. Dus, iedereen mag een kcrstcngcl meenemen en erbij leggen. dwingen die bij de gedachte aan het naderend afscheid opkomen. Haar laatste werkdag is donder dag 9 december. Haar afscheids receptie wordt vrijdag 10 de cember van 16.00 tot 18.00 uur gehouden in de zaal van restau rant De Molenbelt aan de Burge meester van de Borchstraat. le dereen is dan welkom om Alice daar een hand te schudden. Alice werkt eigenlijk al langer voor Carinova: vanaf 1979 was zij invalkracht, volgde daarna de opleiding als wijkverpleegkun dige en startte in Holten. 'Ik koos voor de Thuiszorg, om dat je van daaruit direct contact hebt met je cliënt. Maar ook met diens familie. Daarnaast leer je de thuissituatie kennen. Achter elke deur schuilt een ander ver haal. Je komt als gast bij de cliënt binnen en je past je aan zijn of haar situatie aan. Binnen een instelling werkt dat omge keerd, de patiënt moet zich aan passen aan de standaardregels en je hebt minder te maken met de huiselijke omstandigheden. Hoewel we aan regèls gebonden zijn. hebben we toch een bepaal de mate in vrijheid van werken en dat moet ook wel, want je kunt steeds weer voor verrassin gen komen te staan.' 'In de loop der jaren is er veel veranderd binnen de Thuiszorg. Ja, de fusies natuurlijk, hoewel we hier in Holten nog steeds met twee organisaties werken: Cari nova en Noord West Twente. Dat is gebaseerd op religieuze gronden. Vroeger had je het Groene en het Oranje Kruis. Er zijn wel fusiegesprekken ge weest tussen de huidige organi saties maar die zijn op niets uit gelopen. Jammer, want het was efficiënter werken geweest als we één organisatie waren ge worden. En de komst van de Rio's, de Regio Indicatie Orga nen. Vroeger deden wij zelf de intakegesprekken. Je had dan meteen een goed beeld van de cliënt en diens omstandigheden. En zo'n eerste indruk blijft Klaas Vaak en het Zilverzand De gemeenteraad nam maandag 29 november een besluit over de voorbereiding voor de aanleg van het Zilverzandtr acé en het HJ VVansink-tracé. Tevens werd de raad ge vraagd in te stemmen met een plan van aanpak voor een na der onderzoek naar rondwegen. Die vergadering was een be schamende vertoning. Met de aanbieding van een petitie aan het college en de raad, op 23 november, door een groot deel van Holten ondersteund, was gevraagd met de voorberei ding voor het Zilverzandtracee te wachten op de resultaten van het nader onderzoek. Het was ontluisterend om te zien hoe de politiek, SGP en VVD uitgesloten, maling heeft aan de inwoners en de kiezers in Hol ten. Alleen VVD en SGP hebben luisterend naar de inwoners met argumenten aangegeven waarom zij vonden dat het voorstel van het college bijgesteld moest worden. Daarmee zou enerzijds recht worden gedaan aan de petitie, anderzijds werden daarmee ook de mogelijkheden opengehouden om met de studieresulta ten over enkele maanden nog beleid te kunnen maken. In diezelfde vergadering maakte de Christen Unie het daarente gen wel heel bont en leek een partij zonder eigen mening. 'Wat het college goed vindt, zal wel goed zijn,' was zo ongeveer haar stelling. Maar Gemeentebelang spande misschien wel de kroon en was onnavolgbaar in deze soap. Eerst meegaan met een amendement, waarin gevraagd werd om te wachten op de studieresultaten, voordat mogelijk gestart zou worden met de aanleg van het Zilverzandtracé. Drie minuten later, zonder toegevoegde argumentatie, toch met het voorstel van het college meegaan om toch maar te beginnen met de voorbereiding. Zelfs de voorzitter raakte enigszins in verwarring door dit ind- vaangedrag van deze partij. GB realiseert zich ook ongetwijfeld' dat zij met die draai binnen drie minuten ook voor de Maïsweg heeft gestemd. Dat zal hierna natuurlijk in alle toonaarden wor den ontkend. Maar in dat kader is het goed om GB ook nog eens te herinneren aan eerdere uitspraken in de politiek die uitgaat van de stelling 'geen Zilverzand zonder Maïsweg'. CDA en PvdA, beide nota bene allebei met de fractievoorzitter uit Holten, hadden verder geen boodschap aan voortschrijdend inzicht en kennelijk al helemaal niet aan wat bewoners van Hol ten beweegt. En ten slotte het roerende betoog van de wethouder dat het Zil verzandtracé nodig is als ontsluitingsweg voor de Kol. als een regelrechte tranentrekker. Industrie op de Kol wordt immers niet meer gestimuleerd door het college en woonbebouwing is voorlopig nog niet inzicht. Een echt Klaas Vaak-verhaal, want als die weg zo hard nodig is als ontsluitingweg en geen uitstel meer kan dulden, is het toch vreemd dat die weg niet al tien jaar eerder is aangelegd. Los van Maïsweg, of kemmaatregelen. Het is onbegrijpelijk dat het college en raad verbaasd reageren op de door haarzelf opgeroepen weerstand onder de bevolking van Holten. Raad en college dienen zich te realiseren dat die problemen het effect zijn van het eigen handelen en dus niet aan de andere par tij mogen worden toegeschreven. De balans opmakend, is de kloof tussen burger en politiek alleen maar groter geworden en zijn er alleen maar verliezers. Maar hopelijk kan er na de volgende verkiezingsronde weer ge bouwd worden aan draagvlak door die partijen, die ook nu heb ben laten blijken oog en oor te hebben voor de inwoners van ons dorp. HS Support Holten - Ook op de Holterenkschool was het weer feest dit jaar. Op vrijdag 3 december stonden vele ouders en kinderen op het schoolplein, aldaar. Piet had de hele week, de school al een regelmatig bezoek ge bracht. Hij bivakkeerde in een tentje in de patio van de school. Piet was oh zo bang voor onze goedheiligman en durfde zich niet meer te laten zien. Vrijdag 3 december was het dan zover, sint bracht de school een heus bezoek en piet vluchtte snel in een andere hoek. Hij kwam op het dak van de school terecht en moest door de Hol- tense brandweer worden gered. Deze mensen hadden pas echt een groot probleem want hoe werkt nou toch zo'n brandweertrap, waar moet dat hier toch heen. Het is maar goed dat er geen leven moest worden gered. Zes heuse brandweermannen deden echt hun best maar met de trap kregen ze piet niet gered. Van angst deed piet bijna in zijn broek en moest uiteindelijk zelf springen van het dak, wat een geluk dat hij zijn benen niet brak. De kinderen werd het plezier niet misgund, voor de brandweer een tip; oefening baat kunst. Beste vrijwilligers van de brandweer toch bedankt het was gezel lig en misschien geven we elkaar volgend jaar weer een hand. Groeten Zwarte Piet Alice Starink: 'Je komt als gast bij de cliënt binnen en je past je aan zijn of haar situatie aan.' (Foto: Gert Perdon) meestal hangen. De reden dat het Rio in het leven is geroepen, is dat er een onpartijdig orgaan ingeschakeld kan worden en zich onafhankelijk kan opstellen bij het geven van een indicatie. Het is jammer dat dit onderdeel bij ons is weggehaald, want ook dat was heel boeiend werk. Cliënten ervaren de intakege sprekken met Rio over het alge meen als te onpersoonlijk.' En onpersoonlijkheid schuwt deze wijkverpleegkundige blijk baar. Niet voor niets hield ze het hier zo lang vol, want, zoals ze het zelf zegt: 'Ik genoot van de gemoedelijkheid en de gastvrij heid onder mijn cliënten. En als natuurliefhebber heb je geluk dat je in zo'n mooie omgeving werkt. Als je ergens bij een huis aankomt en de eekhoorntjes huppelen er rond.' Holten - 'Dokter Nagelhout' opende onlangs zelf de nieuwe website waarop zijn kunstcol lectie wordt gepresenteerd. Naast de schilde ren in het echt te bekijken in het Holtense ge meentehuis, kan men ze ook bewonderen op internet via de site: w w w.nagelhoutcollec- tie.nl. Hier staat ook veel extra informatie over de kunstwerken. De Stichting voor beheer van de Nagelhoutcol lectie heeft de kunstwerken net geleden laten restaureren. Op de website staan afbeeldingen die echter nog voor de restauratie gemaakt zijn. Wethouder Janneke Flim-Gerritsen opende de website, gemaakt door Erik Nieuwenhuis. offi cieel in het gemeentehuis. Iemand die zich had verkleed als dokter Nagelhout, nam plaats in de stoel waarin Nagelhout zelf staat afgebeeld op een schilderij. Na de dood van Nagelhout zelf cn zijn echtge note, werd de kunstcollectie overgedaan aan de gemeenschap. Iedereen moet namelijk ervan kunnen genieten. Daarom hangen de schilderij en publiekelijk in de gemeentehuishal. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Oad Reizen heeft de intentie om over enkele jaren de nummer een van de Ne derlandse reisorganisaties te zijn. Op dit moment zit alleen TUI nog boven de Holtense reisorganisatie. Directieteam voorzitter Louis Franken- huis: 'We gaan proberen over drie jaar de grootste te zijn.' Daarna loopt het termijn van Frankenhuis af en gaat com- mercieeldirecteur Julius ter Haar deze functie overne men. De Oad gaat ondertussen wel de goede kant op. De omzet zit in een stijgende lijn. Was dit vorig jaar 645 miljoen, dit jaar komt het bedrijf uit op 733 mil joen euro. Thomas Cook Ne derland moet daarom het veld ruimen en komt nu op de derde plaats te staan van beste Neder landse reisorganisaties. De om zetgroei van Oad heeft vooral te maken met de overname van de Rabobankreisbureaus. Ook het aantal passagiers is, vergeleken met vorig jaar, ge stegen van 702 duizend naar 720 duizend. De omzet van dochterbedrijf Globe Reisburo Groep steeg van 256 miljoen naar 314 mil joen, de omzet van SRC-cul- tuurvakanties, Sindbad en Cy- cletours bleef stabiel. Bex Rei zen was voor de overname ver lieslijdend. Maar na een stevige sanering zal Bex, volgens Fran kenhuis, volgend jaar uit de ro de cijfers zijn. Hij geeft aan dat er dit jaar wel enkele negatieve factoren speelden, waardoor consumen ten minder snel kozen voor een reisvakantie. Zo zijn er interna tionale spanningen, blijft de koopkracht achter en is er maatschappelijke onrust ont staan. Dit zorgde er wel voor dat consumenten terugvielen in oude normen en waarden. Daarnaast kregen vertrouwde merken een belangrijkere rol. Dat is in het voordeel van Oad. Holten - De Supportersvereni ging SV Holten houdt voor de 28e keer sinds haar oprichting in 1966 de Kerststollenactie. Elk jaar verleent de jeugd hier haar medewerking aan. Met veel enthousiasme gaan de ze jeugdige verkopers van de nieuwe verenigingen. de VV(Voetbal), A V( Atletiek), HV(Handbal) en SV(Schakcn) Holten maandag 13 en dinsdag 14 december op pad. Ondanks het uiteenvallen van de OMNI is de verstandhouding tussen de voormalige afdelingen bijzonder constructief. De opbrengst van deze actie komt vooral ten goede aan dc jeugdafdelingen van de nieuwe verenigingen. Boschkamp - In de ontmoe tingsruimte van dorpshuis de Boschkamp wordt vrijdag 10 december om 10.00 uur een gezellige koffieochtend gehou den. Jansje Aaltink uit Nijver- dal Iaat de aanwezigen kenni smaken met ikonen. Aan de hand van voorbeelden zal zij laten zien dat een ikoon meer is dan een kleurig schilde rijtje. Achter elk schilderij zit een verhaal en er is heel wat kennis voor nodig om van elk detail de diepere betekenis te weten. Zelf is Aaltink nu zo'n kleine vijftien jaar bezig met het vervaardigen van ikonen. Dus ook van de techniek weet ze veel te vertellen. De entree voor deze ochtend is gratis. Holten - Als aanloop naar de kerstdagen houden de geza menlijke Holtense kerken op woensdag 15 december om 19.30 uur een Volkskerstzang in de Kandelaar. Er worden veel bekende liederen gezon gen. Het thema is: Vorst aan de grond. Bonte Paard - De kerstbijeen komst van Vrouwen van Nu NBvP Dijkerhoek wordt dit jaar dinsdag 21 december ge houden. Het begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Het Bonte Paard. Annie Schreijer was 23 novem ber gastspreekster. Zij vertelde onder andere over haar levens loop. Hoe ze van voorzitter van een vrijwillige agrarische vrou wenorganisatie. via allerlei an der vrijwilligerswerk uiteinde lijk in 1998 in de Tweede Kamer terechtkwam. Eerst voor VROM en Economische Zaken; nu voor Landbouw, Natuur en Visserij. Ze vertelde vol passie over die andere wereld in Den Haag. Een interessant en boeiend vak, maar soms ook zwaar, waarbij ze be paalde gebeurtenissen in de per soonlijke sfeer nogal eens is misgelopen. Daar staat tegen over dat ze Prinses Maxima heeft mogen begeleiden met Prinsjesdag. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stel len. Holten - De eerste nominaties voor de sportverkiezing 2004 die 25 februari 2005 in Lucky wordt gehouden, zijn inmid dels binnen. Bij veel verenigingen wordt de maand december gezien als het moment bij uitstek om de presta ties van hun teams en individu ele leden te beoordelen. Dan komt ook de stroom van nomi naties voor de eretitels echt op gang- Aanmelding voor de verkiezin gen is mogelijk tot 31 december, door inlevering van een nomina tieformulier bij het secretariaat van de Commissie Sportverkie zing. Jenny Burgers. Pelmolen pad 11, 7461 PT Rijssen of bij een van de commissieleden. Op gave per e-mail kan ook: sport- verkiezingrijssen-holtcnfa pla- net.nl Holten - In Bierlokal am Bahnhof wordt zaterdag 11 december om 20.00 uur een gezellige Hollandse Avond ge houden. De echte Lucas en Gea Hulshof en Sjarrel en Sjaan zullen optre den. Kaarten kosten in de voor verkoop bij Bierlokal am Bahn hof, 7,50 euro. Directieteamvoorzitter Louis Frankenhuis gaf uitleg over de omzetstijging van Oad Reizen. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5