Holterbergers klagen over koffieverkoop Amazing: 'Een koor uit Nederland dat beweegt' K3 Uitgifte Veeneslagen West Holtens Nieuwsblad Sfeervolle kerstmarkt met linedancegroepen Geen aanmelding jeugdige vrijwilliger Jubileumconcert in scholengemeenschap De Waerdenborch Maïs weg LETSELSCHADE? In dit nummer. Gezellige kerstmarkt met activiteiten voor kinderen mmmm CONDOR CITY-ENSCHEDE van Weekendweer Triatlon enkele weken later Holtens Nieuwsblad Donderdag 9 december 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0.90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Drie leden van Kring Bewoners de Holterberg (KBH) blijven zich verzetten tegen uitbreiding van de mid- getgolfbaan op de Holterberg. Volgens eigenaar Henrie Vuk- kink pakken ze elke strohalm aan om hem tegen te werken. 'Nu proberen ze aan te vech ten dat ik in de kiosk geen kof fie mag verkopen aan wande laars.' Volgens KBH zou de kiosk bij de midgetgolfbaan in het huidi ge bestemmingsplan alleen ver snaperingen mogen verkopen aan degene die ook daadwerke lijk gaat midgetgolfen. En niet aan passanten die er alleen op het terras gaan zitten. In het 37 jaar oude plan staat wel dat 20 procent van de klanten van de kiosk geen gebruik van de banen hoeft te maken. Volgens Henrie is dat een on werkbare situatie om bij te gaan houden. 'Soms komen wande laars op het terras zitten voor een kopje koffie. Daama beslui ten ze om ook even te gaan mid getgolfen. Ik zou dus eigenlijk eerst moeten vragen of zo ook echt gebruik gaan maken van de banen. Zoniet, dan moet ik ze wegsturen.' De gemeente heeft geen pro bleem met de verkoop en juicht Dijkerhoek - Bij de molen in Dijkerhoek wordt vrijdag 17 december van 19.00 tot 21.00 uur een gezellige kerstmarkt gehouden. Rondom de kerstboom staan verscheidene kraampjes, een levende kerststal, live kerst- muziek en verschillende spe len. Men kan gezellig langs de kraampjes lopen en nog wat laatste kerstinkopen doen. Dit jaar zijn voor het eerst Dijker- hoekse kerstkaarten te koop. Kerstgezelligheid en sfeer zijn troef, mede door de livemu ziek van het koor The Swin- kling Stars uit Raalte. Zij zul len Engels-, Nederlands- en Duitstalige kerstliederen zin gen. Ook zal men de midwin terhoorn kunnen horen. Breng gerust de kinderen mee, want om ongeveer 20.00 uur wordt er een kerstverhaal voorgelezen in de molen. Daarnaast kunnen zij zich de hele avond vermaken met sleetjes op de schans. De kerstmarkt wordt gehou den door de gezamenlijke Dij- kerhoekse verenigingen. Kijk alvast voor meer sfeer op in ternetpagina: wvvw.dijker- hoek.nl en klik op de link naar de kerstmarkt. Holten - Op Smidsbelt wordt donderdag 9 december van 13.30 tot 21.00 uur een sfeer volle kerstmarkt gehouden. Op de markt staan ongeveer veertig kramen met bijzondere kerstartikelen. Natuurlijk deelt de kerstman de hele middag en avond iets lekkers uit, en kan men gratis een ritje maken in Holten - De aanmeldingen voor de Vrijwilliger van het Jaar 2004 zijn binnen. Voor de kern Holten kwamen meerdere brieven binnen voor in totaal zeven kandidaten. Volgende week komt de jury bij elkaar en worden alle aanmeldingen bekeken aan de hand van de criteria. Vervolgens stelt de jury een lijstje van drie genomineerden op voor zowel de kern Rijssen als de kern Holten. 'Deze vrijwilligers krijgen zelf bericht dat ze genomineerd zijn en worden uitgeno digd voor de nieuwjaarsreceptie', vertelt gemeenteambtenaar J. ten Berge. 'Het leuke is datje dan zes genomineerde vrijwilligers op het podium hebt, en dan breng je de waardering voor het vrij willigerswerk toch wat breder voor het voetlicht.' Jammer yindt Ten Berge dat er geen enkele jeugdige vrijwilliger opgegeven is voor de stimulcringsprijs. 'Er gebeurt bij verenigin gen veel vrijwilligerswerk door jongeren, bijvoorbeeld bij de scouting of bij de gymvereniging. Er zijn genoeg jongeren die zich inzetten. Dan is het jammer dat geen enkele jongere opgege ven is hiervoor.' Tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst, die op 3 januari ge houden wordt in het gemeentehuis in Rijssen, wordt dé Vrijwilli ger van het Jaar 2004 voor de kern Holten en de kern Rijssen be kendgemaakt. Burgemeester B.Koelewijn reikt dan aan deze twee vrijwilligers de vrijwilligersspeld uit. dit soort toeristische activiteiten juist eerder toe. 'Er zijn in Hol ten veel meer bedrijven waar het precies zo is geregeld. Kinder boerderij Dondertman, bijvoor beeld.' Maar als er klachten bin nenkomen, moet de gemeente deze behandelen. Ondertussen wordt er voor de midgetgolfbaan gewerkt aan een nieuw bestemmingsplan. Maar Henrie denkt dat het nog wel heel lang kan gaan duren, voor dat deze wordt ingevoerd. 'De klagers blijven doorgaan. Als het moet, zelfs tot de Hoge Raad.' Henrie heeft het gevoel dat ze het echt op hem gemunt hebben. 'Watje ook doet, ze vinden altijd wel iets om dwars te gaan liggen en aan te vechten.' En of ze mis schien veel last van de kiosk hebben, volgens de eigenaar niet. 'Het aantal mensen dat al leen koffie komt drinken is klein. Daar kunnen zo onmoge lijk overlast van ondervinden. Ze hebben zelfs nauwelijks zicht op de kiosk, vanuit hun huizen.' Holten - Eindelijk lijkt de natuur dan toch mee te kunnen komen met het seizoen. De laatste bladeren zijn van de takken en de maïsvel den zijn kale prikvelden geworden; de natuur kan in winterslaap gaan. Het blijft nu afwachten of de winter ook echt door gaat zetten en ons gaat verblijden met een witte kerst. (Foto: Johan Bolink) een arrenslee. Voor de kinderen is er dit jaar de gelegenheid iets leuks te maken bij de diverse kinderworkshops. De kinderlinedancegroep treedt 's middags op en van 19.00 tot 21.00 uur de volwassenenline- dancegroep en de volksdans groep uit Holten. Tussen 19.00 en 21.00 uur zijn er daarnaast Sint-bernardhonden aanwezig. Holten - Het is inmiddels tien jaar geleden dat Dinie Wegsta- pel het koor Amazing opricht te. Dit wordt zaterdag 11 de cember om 20.00 uur gevierd in scholengemeenschap De Waerdenborch met een lus trumconcert. Tien jaar Ama zing komt oorbij. Iedereen is welkom. Na afloop is er een ju bileumfeest. 'We bieden zaterdag een geva rieerd programma. Drie dirigen ten zullen hun medewerking verlenen', vertelt voorzitter Theo Hoge. 'Er is zelfs een modeshow met de kleding die Amazing door de jaren heen heeft ge bruikt tijdens optredens. Het wordt een vogelvlucht door de tien jaren, met liedjes uit het he den en verleden', geeft Dinie Wegstapel aan. Het koor brengt swingende a-ca- pella gezongen nummers. Dinie: 'Veel mensen die ons horen, ver bazen zich erover dat het alle maal mogelijk is zonder muzika le begeleidingsband.' De koorle den zijn volgens haar erg en thousiast en creatief, wat tijdens optredens dan ook duidelijk te zien is. Theo: 'Het is een heel gemêleerd gezelschap bij elkaar. Van zeer gestudeerd tot nauwe lijks gestudeerd. En ook kleur maakt niet uit.' 'Het wordt een groot feest, zater dagavond', verzekert Gerrie Pol- houd. Zij zit in de lustrumcom missie. Afgelopen maandag werd boven schildersbedrijf Gervedink Nij- huis nog druk geoefend. Afri kaanse tromgeluiden klonken door de bovenverdieping. Aan gevuld met ritmisch handenge- Amazing bestaat uit een gemêleerd gezelschap. klap en a-capella gezongen tek sten. Als luisteraar kun je er nau welijks stil bij blijven zitten. Dat het swingt, bleek ook wel uit de reacties van bewoners van Curasao, waar het koor enkele weken geleden meedeed aan een korenfestival. 'Een koor uit Ne derland dat beweegt', zegt Theo. 'Dat hadden ze nooit verwacht.' 'Hederick Wardekker kwam met het idee om naar Curasao te gaan', vertelt Dinie over hoe Amazing nu daar terecht komt. Hederick blijkt daar contacten te hebben en wist dat daar een lo kaal korenfestival werd georga niseerd. 'Met ons erbij was het meteen een internationaal koren festival geworden', lacht Theo. Dat de leden van Amazing niet stil kunnen zitten, bleek ook tij dens de vliegreis. Gerrie: 'Spon taan werd een stewardess toege zongen. Voor haar was het na melijk als stewardess de laatste lange vliegreis.' Tijdens het tweedaagse festival zongen veertig koren. 'Het was fantastisch daar', zegt de voor zitter. 'We hebben er twee keer opgetreden. En daarbij zelfs een nummer gezongen in de lokale taal daar.' En dat bleek aan te slaan, want iedereen zong het uit volle borst mee. Het weer viel er wel tegen: veel regen, maar het plezier was er beslist niet minder om. Gerrie: 'Het was warme regen. Je voelde niet eens datje nat werd.' Verder werd het eiland bekeken, gedo ken en een cruise gemaakt. 'We hebben zelfs een serenade gege ven bij een cruiseschip', grapt Gerrie. 'Ze stonden op de bal konnetjes van de hutten te ap plaudisseren.' Een verslag van de reis is vrij dag 10 december om 18.50 uur op TV Oost te zien. Kaarten voor het lustrumconcert zijn te koop bij Helen Hogeslag, telefoon 0548-366770. Een kaart kost 4,50 euro. Pagina 3 De laatste cursusdag van Klussen in en om het huis werd gehouden bij Erik Hu- zen. Hoe verwissel je een band van je eigen auto. Pagina 5 Wijkverpleegkundige Alice Starink neemt na twintig jaar afscheid. Ze genoot vooral van de gastvrijheid van haar cliënten. Pagina 13 Hotel restaurant In Den Swarten Ruiter is nog niet officieel geopend. Toch kan er al worden gegeten. HCB GRO€P 0909-1 71 81 COMPUTER DISCOUNT |DÈ computer koopjes beurs ZATERDAG 11 DECEMBER 10-16 UUR TW.pcdiscount.nl Zie elders in deze krant. Rustig weer en geregeld zon, ook blijft het droog. Vrijdag, za terdag en zondag overdag wol kenvelden, afgewisseld door ge regeld zon. Het wordt zo'n 5.0 a 6.0 graden. In de nacht en och tend is er kans op mist. In de nacht ligt de temperatuur onder het vriespunt bij voldoende op klaringen. zo rond de -2.0 gra den. Op de wat langere termijn nog geen vrieskou voor natuur ijs. Weerman, Freddie Paalman Gratis informatielijn 0800-2255555 www.houkes.nl HnTTT^ïïQ LETSELSCHADE 1 1'KJ U JVLlD ADVOCATEN Kijk in deze krant naar de advertentie Holten - De inschrijving voor de Triathlon Holten begint op 15 december. Omdat het Eu ropees Kampioenschap Triatlon 2 juli wordt gehou den, is de triatlon in Holten verschoven naar 16 juli. Nu de triatlon in Holten is ge plaatst op de NOC*NSF Top sport-evenementenkalender wil de organisatie optimale om standigheden voor zowel de Nederlandse als de internatio nale triatleten van topniveau. Als gevolg van een datum, ge lijk met het Europees kam pioenschap, zou de kwaliteit van het deelnemersveld kunnen verminderen. De Triathlon Holten is ook vol gend jaar weer opgenomen in het European Continental Cup circuit bestaande uit zo'n zeven topwedstrijden, verspreidt over Europa. De triatlon in Holten zal op nieuw bestaan uit wedstrijden voor de (internationale) Élite, Senioren, Masters, Junioren en daarnaast de recreatieve series op de kwart en achtste triatlon. De inschrijving voor de recre atieve series is geopend vanaf 15 december 2004. Deze in schrijving sluit op 15 januari 2005. Voor de overige wed strijden start de inschrijving na 15 januari. Dit is mogelijk via internet of door inzending van een inschrijfformulier. De organisatie verwacht op nieuw een enorme belangstel ling. Indien zich, evenals voor gaande jaren, weer meer recre atieve atleten aanmelden dan er startplaatsen voorhanden zijn. zal op 21 januari 2005 een lo ting worden gehouden. De Stichting Triathlon Holten heeft daarnaast besloten in 2005 op de vrijdagav ond naast de Kinder Run-Bike-Run een zwemloop te houden. Deze wedstrijd is bedoeld voor atleten op de wachtlijst van de triatlon maar ook voor andere belangstellenden. Inschrijving hiervoor kan op dezelfde wijze als voor de triatlon. Voor nadere informatie over het evenement of inschrijffor mulieren surf naar www.triathlonholten.nl of bel 0548-366911. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze automatisch) (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1