Zozijn begint winkeltje en koffiehuis in Erve Deijk Mattheus beste bij nieuwsquiz Weekjournaal Samenwerking brandweren Expositie Er zit een liedje inm'n hoofd Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht weGeNeR Holtens Nieuwsblad Lege panden Kol voor verenigingen Donderdag 2 december 2004 Holtens Nieuwsblad Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland. telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Van Ofwegen, telefoon 0548-514140. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 5 december: 10.00 uur,. 19.00 uur,, Eerste collecte:; tweede collecte:. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije, Heilig Avondmaal (zittend). Collecte: Adoptiekinderen. Gereformeerde kerk Zondag 5 december: 9.30 uur, dhr. G.J. Bouwhuis, Haaksber gen. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek, Enter. Eerste collecte: kerk. tweede collecte: zending. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat. HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 5 december: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 4 december: 19.00 uur, eucharistie viering met kinderwoorddienst. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: gemengd koor. Maandag In de avond van zondag viel er bij een temperatuur van 0.3 gra den wat ijsregen; glad werd het niet. Verder in de nacht een ge leidelijk oplopende temperatuur. In de morgen enkele regenbui en, afgewisseld door een enkele opklaring met wat zon. De mid dag zag er niet best uit, er was veel bewolking, nauwelijks zon en er viel nog een aantal buien. De hoeveelheid neerslag viel geluk kig mee. Wel was het zacht met 12.3 graden. Dinsdag De nacht verliep bewolkt en zacht, het werd niet kouder dan 8.7 graden als minimumtemperatuur. Ook vielen er nog enkele bui en, maar de neerslag bleef beperkt tot een paar millimeter, 's Morgens veel wolkenvelden, enkele opklaringen en nu en dan zon. In de middag meer opklaringen en geregeld zon. Een noord westelijke stroming voerde geleidelijk droge lucht aan. Woensdag In de nacht was het onbewolkt en rustig. De temperatuur was ge daald tot onder het vriespunt met -0.8 graden en vlak boven de grond werd het -2.4 graden. In de hele morgen was het prachtig zonnig weer, er waren enkele wolkensluiers aan de lucht te zien. In de loop van de middag geleidelijk minder zonnig door wat dikkere sluierbewolking. Het werd een prachtige zonnige herfst dag. De maximumtemperatuur was 5.3 graden. Donderdag Opnieuw weer een heldere koude nacht, het bleef bij lichte vorst met -1.3 graden, aan de grond werd -2.5 graden gemeten. Begin van de morgen kregen we met laaghangende bewolking te ma ken. ook was het sterk nevelig. Een groot deel van de morgen hadden we last van dichte mist. Nadat de mist was opgetrokken scheen de zon volop, 's Middags ook zonnig weer met alleen en kele wolkensluiers; prima dag dus. Het werd 3.2 graden. Vrijdag Het kwam opnieuw tot lichte vorst onder een onbewolkte hemel. Het minimum kwam uit op -2.1 graden, op klomphoogte werd het -3.6 graden. In de nanacht kwam geleidelijk de zachte lucht bin nen en steeg de temperatuur boven het vriespunt, 's Morgens veel bewolking en mistig, af en toe viel er wat motregen. Begin van de middag kwam er een enkele opklaring voor en liet de zon zich even zien. Daarna weer bewolkt met soms wat regen. Zaterdag In de avond en nacht viel er wat regen, veel was het niet. De tem peratuur steeg alleen maar. tot vorst kwam het niet meer met 4.1 graden als laagste waarde. In de morgen hadden we een afwisse ling van wolkenvelden, opklaringen en geregeld zon. Dit hadden we in het begin van de middag ook nog, daarna nam dc bewol king geheel toe. Het was zacht met 9.2 graden. Zondag Dc temperatuur daalde niet verder dan 6.3 graden, door de be wolking bleef het wel droog. De morgen zag somber cn grijs uit, periodiek viel er lichte regen. Ook in de hele middag bleef het zwaarbewolkt en nat. Holten 6.4 mm, Espelo 6.8 mm. Meteo Holten, Freddie Paalman huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen^whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad «whk.wcgenernl Inleseradres: Blokker Van dc Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten ftot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert. tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21Fax 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G terHedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nicuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing dc Algemene Advcrtentievoor-waarden huis- aan-huiskranten koninklijke Wegener NV. F.en exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van net Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gcbiuikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en dc werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692.7500 AA Enschede. Holten - Waar vroeger de fa milie Deijk een goed onderko men vond en tot voor kort de medewerkers van Soweco hun kantine en berging voor ge reedschappen hadden, werkt nu een vijftal verstandelijk ge handicapten van de Stichting Zozijn. Erve Deijk, het met rietbedekte kleine boerderijtje bij het hertenkamp bij de Diessenplas, heeft een andere zinvolle bestemming gekregen. De oude deel is ingericht als werkplek voor het maken van al lerlei leuke hebbedingetjes en praktische spullen die in het winkeltje, dat daar ook een plek heeft gekregen, zal worden ver kocht. Marije borduurt, maakt pinda potjes voor de vogels en doet aan zijdeschilderen met mooie effecten. Merel maakt producten van papier-maché in de meest vrolijke kleuren. Knuffelhoek Bas en Jeroen zijn er voor het boerenwerk. Ze maken de hok ken van de dieren schoon in het hertenkamp en houden de boel buiten netjes. De tuin moet nog verder worden aangekleed en er moet nog een knuffelhoek ko men met konijnen, cavia's en misschien kippen, zodat ook de kinderen in de buurt er plezier aan kunnen beleven. In het voormalig voorhuis is een gezellige ruimte ingericht waar mensen terechtkunnen voor een kopje koffie of thee en ondertus sen kunnen genieten van de fraaie omgeving. In dit zogehe ten horecagedeelte werkt Her man drie dagen per week. Hij zorgt ervoor dat de boel er keu rig uitziet en dat de afwas wordt gedaan. Alle vijf hebben ze hun taak in het huishouden en doen ze bood schappen. Begeleidsters Alie de Haan, Helen Knape en Annet ter Maat zijn bijzonder enthousiast. Ze kunnen er helemaal hun ei in kwijt en hebben een heleboel plannen voor de toekomst. Ze willen in eerste instantie een heel goed contact opbouwen met de omgeving en dat men het ge voel krijgt makkelijk binnen te kunnen lopen op Erve Deijk. Het pand moet dan ook een leuke, gezellige uitstraling krijgen met een terras erbij. Vervolgens pro beren ze om de financiële mid delen te versterken, onder meer voor het aanschaffen van ge reedschappen. Sponsoring is natuurlijk zeer welkom maar ze zijn ook van plan .om zelf wat kleine evene menten op te zetten. Kerstmarkt De eerste is de kerstmarkt op donderdag 16 en vrijdag 17 de cember. In een gezellige kerst sfeer worden er rond Erve Deijk kraampjes opgesteld waar onder meer de zelfgemaakte artikelen worden verkocht. Warme cho colademelk. glühwein, worst en oliebollen. Men is nog in onder handeling met een kerstbomen verkoper en met midwinter hoornblazers. Beide middagen is er speciaal voor de kinderen de mogelijkheid om kaarsen te ver sieren. De kerstmarkt is donderdag geo pend van 10.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. (Vervolg voorpagina) Het voorstel van de SGP werd alleen gesteund door de VVD en haalde het dus niet. De fracties van Gemeentebelang en de VVD kwamen samen met een amendement waarin voorgesteld werd om de planologische ruim te die de op De Kol gevestigde bedrijven momenteel hebben, in stand te laten. 'Het kan niet de bedoeling zijn de op De Kol ge vestigde bedrijven te belemme ren bij het opvoeren van hun productiecapaciteit zolang dit binnen het bestemmingsplan, de milieuvergunning en de overige wet- en regelgeving mogelijk is', lichtten de fracties toe. Koelewijn wees er op dat dit ook in het voorstel van het college stond: 'De ruimte die het huidige bestemmingsplan biedt, blijven de bedrijven houden. Het colle ge gaat alleen niet meewerken aan uitbreiding van de bedrijfs gebouwen.' Het college nam het amende ment van GB VVD over. Een raadsmeerderheid ging vervol gens akkoord met het voorstel van B en W. Holten - In de hal van basis school De Regenboog werd maandag 22 november een ge dichten tentoonstelling gehou den. Deze had als thema: Er zit een liedje in m 'n hoofd. Van de ongeveer honderdzeven tig leerlingen van de groepen vier tot en met acht waren er (gcïllustrcerde)gedichten te le zen en te bekijken. Met daarbij een werkstuk waarin de gedicht jes als muzieknoten in een ac cordeon zijn verwerkt. Alle ge dichten en het werkstuk werden deze week opgestuurd naar de Stichting Kinderen en Poëzie, die uit tienduizenden gedichten uit het hele land een keuze maakt voor een speciale bundel. Winnaars krijgen een boeken pakket en een speciale dag in Het Land van Ooit aangeboden. Tot nu toe vielen er elk jaar een of meerdere leerlingen van De Regenboog in de prijzen. Verder werd vorige week maan dag 22 november de schoolvoor- leesfinale gehouden tussen zes kandidaten uit de groepen zeven en acht. Sanne Klein Nagelvoort werd gekozen tot winnaar. Zij las voor uit het boek Het is fijn om er te zijn (over Polleke) van Guus Kuijer. Sanne gaat begin volgend jaar meedoen aan de gemeentelijke voorleesfinale van Rijssen-Hol- ten. Het is de bedoeling hierbij tel kens voor nog nader te bepalen perioden een burgemeester en een secretaris te laten fungeren als eerste aanspreekpunt. Jeugdjournaal kijken. Samen met mijn moeder en mijn vriend Thom Landeweerd, gingen we naar het Mediapark. Er werden proefopnames gemaakt met Flo- ris, de presentator van het School TV Weekjournaal. Bij de echte opname was ik ver der niet zenuwachtig. Alleen toen ik mijn naam moest zeggen. Eén keer drukte ik per ongeluk op het knopje, omdat ik teveel naar voren leunde. Maar geluk kig had ik het antwoord goed.' Mattheus laat nog even de vi deo-opname van het programma zien en alle souvenirs die hij meekreeg. Tot zelfs het draai boek van het programma, dat sa men met het wetenschapsspel Hoe? Zo!, dat hij won, een mooi aandenken vormt. Holten - De twaalfjarige Mat theus de Koning van basis school De Regenboog deed vo rige week vrijdag mee aan de nieuwsquiz van het School TV Weekjournaal. En met succes, want hij won van zijn tegen standster uit Delft. Er zit heel wat voorbereiding aanvast, voordat je mee kunt doen aan zo'n quiz, zo onder vond Mattheus. Om in aanmerking te komen moet je eerst twee weken lang de beste zijn met de nieuwsquiz op de Internetsite van het School TV Weekjournaal. Dat was Mattheus dus gelukt. Hij ontving dan ook de uitnodi ging om naar het Mediapark te komen. 'Maar', zegt zijn moeder. 'Dat ging allemaal via school. Ze hadden eerst keurig om toestem ming gevraagd voor een dagje vrij.' Mattheus: 'De weken daarvoor hebben we samen met meester Offringa allemaal proefquizjes gemaakt die ze hadden opge stuurd. Ik moest elke dag de krant goed lezen en naar het Mattheus de Koning staat klaar achter zijn quiztafel van het School TV Weekjournaal. Wierden - De samenwerking op het gebied van de brandweer tussen de genieenten Rijsscn- Holfen, Hellendoorn en Wier den is rond. Na een lang en zorgvuldig voorbereidingspro ces heeft de stuurgroep beslo ten de wervingscampagne voor een nieuwe gezamenlijke (clus- ter)commandant te starten. Binnenkort zal in de (vak)bla- den de advertentie worden ge plaatst waarin belangstellen den worden opgeroepen zich bij de stuurgroep te melden. Al langer wordt er samenge werkt tussen de brandweerkorp sen van de drie gemeenten. Be gin 2003 werd besloten de mo gelijkheden van verdergaande samenwerking te onderzoeken. Hiervoor werd een stuurgroep in het leven geroepen bestaande uit de burgemeesters en secretaris sen van de drie gemeenten met ondersteuning van de regionale brandweer. Het onderzoek gebeurde in een aantal fasen. De resultaten van de verschillende fasen zijn tel kens teruggekoppeld naar en be sproken met het betrokken brandweerpersoneel, de colleges van B en W en de gemeentera den. In de eerste fase ging het om de vraag of samenwerking tot voor delen zou kunnen leiden. Dat bleek inderdaad het geval te zijn. Door verdergaande samenwer king zijn er, zo kwam uit dit on derzoek naar voren, duidelijke voordelen te behalen op het vlak van zowel de doelmatigheid en kwaliteit als van de continuïteit. Vervolgens is gekeken naar meer concrete zaken zoals de meest geëigende organisatie vorm en wijze van ambtelijke en bestuurlijke aansturing. Hierbij zijn verschillende varianten be keken. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de variant met een gezamenlijke clustercom mandant, drie plaatselijke com mandanten en een clusterbureau de beste is. Dit is ook de variant waarvoor Leerlingen van de Regenboog maakten gedichten en een werkstuk. (Foto: Rinus Vrijdag) nu unaniem gekozen is. De clus tercommandant is hierbij verant woordelijk voor de aansturing op hoofdlijnen van de drie korp sen en geeft ook direct leiding aan het clusterbureau. In dat bu reau komt een aantal specialis ten te zitten, die zich vooral be zig zullen houden met het ont wikkelen en afstemmen van be leid en de advisering daarover. De drie plaatselijke comman danten zijn en blijven verant woordelijk voor de dagelijkse aansturing van de lokale korp sen. De clustercommandant en het clusterbureau zullen hun werk plek krijgen- in Wierden en weL in een volgend jaar te realiseren nieuwe uitbouw van het ge meentehuis. Bij de laatste begro tingsvergadering heeft de ge meenteraad besloten daarvoor het nodige geld vrij te maken. De clustercommandant en het clusterbureau gaan formeel deel uitmaken van de ambtelijke or ganisatie van de gemeente Wier- den. Van daaruit zal ook de on dersteuning op het gebied van Fi nanciën. personeelszaken en communicatie worden verzorgd. Op korte termijn zal de wer vingsprocedure voor de nieuwe clustercommandant worden ge start. Vervolgens zullen de plaatselijke commandanten wor den aangesteld en successieve lijk ook de medewerkers van het clusterbureau. Binnen de drie gemeenten (sa men zo'n 100.000 inwoners) heeft de brandweer straks de be schikking over in totaal 25 be roepskrachten en meer dan 170 vrijwilligers. De bestuurlijke aansturing gebeurt door de drie burgemeesters, die op het gebied van de bedrijfsvoering worden ondersteund door de drie secre tarissen. Expositie Rian Jurjens en Erika Thalen, Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Inloopavond woonwijk De Haar. Gemeentehuis Holten, donderdag 2 december 2004. 18:30-20:00 Midwinterhoorn blazen, Dies senplas, woensdag 8 december 2004. 16:00- 18:00 Lez.ing Els Dijkerman. Bosch kamp, woensdag 8 december 2004, 20:00 Weinachtsoratorium JS Bach, Boschkamp, woensdag 8 de cember 2004. 20:00 Verkoop afgeschreven boeken. Bibliotheek Holten, donderdag 9 december 2004, 13:00 Kerstmarkt. Smidsbelt. don derdag 9 december 2004, 14:00 - 21:00 Filmvoorstelling Frida, Bosch kamp. donderdag 9 december 2004. 20:15 Koffieochtend uitleg over een icoon, Boschkamp. vrijdag 10 december 2004, 9:30 - 11:00 Lustrumconcert Amazing. SG De Waerdenborch. zaterdag 11 december 2004. 20.00 Kerststollenactie. supporters vereniging SV Holten. Holten, maandag 13 december 2004 - dinsdag 14 december 2004 Kerstmark». Soweco-boerderij bij hertenkamp, donderdag 16 december 2004. 10:00-20:00 Kerstmarkt. Soweco-boerderij bij hertenkamp, vrijdag 17 de cember 2004, 10:00- 17:00 Kerstmarkt. Dijkerhoek. vrij dag 17 december 2004. 19:00 - 21:00 Kerst- en entertainmentshow door kinderen, Boschkamp. vrij dag 17 december 2004, 19:30 Winterwandeling, Natuurdio- rama. zondag 19 december 2004. 13:30 Kindertheater Quatsch, Bosch kamp. zondag 19 december 2004, 14:00 Passage: kerstviering. Kande laar. maandag 20 december - 2004, 20:00 Kerstviering Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 21 de cember 2004, 14:30 Winterwandeling, Natuurdio- rama, woensdag 22 december 2004. 13:30 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman, woens dag 22 december 2004 - donder dag 23 december 2004. 16:30 - 19:30 Kerstmarkt. Landal Twen- haarsveld, vrijdag 24 december 2004. 10:00- 17:00 Midwinterhoornblazers. Land- al Twenhaarsveld, vrijdag 24 de cember 2004. 14:30- 15:30 Herdenking. Canadese Be graafplaats. vrijdag 24 december 2004, 16:30 Kerstpuzzelrit. Beuseberger- weg 37, zondag 26 december 2004. 14:00 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman, zondag 26 december 2004, 15:00 - 19:30 Keunestatjesoamd. Bierlokal am Bahnhof. dinsdag 28 decem ber 2004, 20:00 Winterwandeling, Natuurdio- rama. woensdag 29 december 2004. 13:30 Carbidschieten. Beuseberg, vrijdag 31 december 2004

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3