Bedrijven De Kol mogen niet meer gaan uitbreiden Meerderheid akkoord met Zilverzand- en Wansinktracé Holtens Nieuwsblad Gezellige sfeer in winkelcentrum LETSELSCHADE? Wolterink: 'Er moet nu eindelijk werk gemaakt worden' Groot Dictee gemeente SGP niet geamuseerd met komst Sint in gemeenteraad Vergadering Gemeentebelang Aanrijding met letsel Ter Sta! Film Frida Weekendweer Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 december 2004 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.Nicuwsbladis>whl<.wegencr.nl Abonnementsprijs 44.G0 Losse nummers 0.90 Inleveradres: Blokker Van de Maat luilil Rijssen-Holten - De herontwik- keling van De Kol van bedrij venterrein naar woonlocatie stond maandagavond op de agenda van de gemeenteraad. Herontwikkelen van De Kol blijkt binnen afzienbare tijd niet haalbaar: het kost te veel geld. Het te verwachten exploitatiete kort voor de totale herontwikke ling zou tenminste 19 miljoen eu ro bedragen. Het college stelde voor wel financiële middelen voor De Kol te blijven reserveren om in de loop van circa tien jaar zodanige omstandigheden te kun nen scheppen dat de uitgangspun ten op langere termijn wel gunstig zijn voor herontwikkeling. In die periode zou de gemeente een te rughoudend beleid moeten voe ren ten aanzien van aankopen op j De Kol, maar zouden zich kansen voordoen dan zou de gemeente daar wel op in moeten gaan. De Kol blijft wel een strategisch pro- j ject, omdat het college de heront- l wikkeling naar woningbouw van groot belang vindt. De planologi- 1 sche ruimte die de op De Kol ge vestigde bedrijven nu hebben, t kunnen ze houden, maar de be drijven krijgen geen ruimte voor uitbreiding. Het college wil op I Vletgaarsmaten voldoende ruimte reserveren om bedrijven die van I De Kol weg willen of uit willen breiden een terrein te kunnen bie den. De gemeente heeft op het be- drijventerrein De Kol al gebou- wen aangekocht; burgemeester en i wethouders stelden voor deze ge bouwen, als ze veilig zijn, in te zetten voor gebruik door plaatse lijke verenigingen. De SGP was het met een tienjarig passief beleid niet eens en wilde de inbreidingslocatie naar voren halen. Ook het beschikbaar stel len van leegstaande gebouwen aan verenigingen zag de SGP niet zitten. 'Het tijdelijk inzetten van gebouwen vraagt altijd extra inzet van en voor de gemeente: er moet toezicht zijn, er moeten contrac ten worden gemaakt en er moet voor worden gezorgd dat panden veilig te gebruiken zijn", aldus de SGP-fractie. Holten - De SGP voorzag problemen als zo'n pand, dat door een vereniging in ge bruik was, ontruimd moet wor den. 'De gemeente heeft dan toch een soort verantwoordelijkheid voor deze huurders. Daarom is het efficiënter voor de gemeente lijke organisatie om ongebruikte panden op De Kol zo snel moge lijk te slopen.' Het voorstel van de SGP haalde het niet. Fractievoorzitter B. Wol- terink van de ChristenUnie vond de sloop van nog te gebruiken panden kapitaalvernietiging. 'Als wij als gemeente niet-commercië- le instellingen van dienst kunnen zijn waarom zouden we dit dan op voorhand blokkeren', vroeg hij zich af. Wolterink zag ook geen problemen ontstaan als de ge bruikte panden eenmaal weer ont ruimd moesten worden en twijfel de er aan of slopen efficiënter zou zijn, gezien de sloopkosten die betaald moeten worden en het te- Rijssen-Holten - De gemeen teraad, in vergadering bij een, kreeg maandagavond hoog bezoek. De Spaanse bisschop in eigen persoon vroeg het spreekrecht. Nu is men in Holten op dat gebied wel wat gewend, maar voor het Rijssens deel van de ge meenteraad was de komst van deze Spaanse, maar toch ook oer-Hollandse, traditio nele heilige een complete verrassing. Sinterklaas stond eensklaps in vol ornaat in de raadzaal van het gemeentehuis in Rijssen. Hij werd vrolijk ontvangen door burgemeester B. Koele- wijn, die hem en passant mee deelde dat hij van woonplaats veranderd was, want stel dat Sint de cadeaus nog in Lies veld zou brengen. Sint sprak in de geheel bij hem passende stijl de raadsle den toe: 'In Holten komt de Sint al jaren; Ook de Sint kent de plannen, en natuurlijk de bezwaren; De voorzitter heeft onlangs al gezegd, geen woor den maar daden; Om te begin nen met lossen en laden; De Kalfstermansweide als par keerterrein; De Smidsbelt fun geert dan als horecaplein; Door de supermarkten te re- locerën; Kunnen de overige winkels ook beter fungeren; De raad hoeft zicht niet langer meer over het centrum pro bleem te buigen; Want de Sint kan u overtuigen; Met een plan van aanpak, geschreven door studenten; Dit kost de gemeente dan ook geen cen: ten; Het wordt immers breed gedragen Door alle onderne mers, in alle lagen; De Sint heeft dan ook een cadeautje meegenomen; Om de plannen van de ondernemers uit te la ten komen.' Vervolgens sprak Sint de hoop uit dat de verkeerspro blemen zouden zijn opgelost voor hijzelf met de vut ging. Alleen de fractie van de SGP was niet geamuseerd. De staatkundig gereformeerden zijn, om het voorzichtig uit te drukken, geen fan van de Sint. Voormalige SGP-burgemees- ters weigerden Sint te ontvan gen en de goedheilige zette in die jaren, ondanks het feit dat veruit de meerderheid van de Rijssense kinderen de verjaar dag van sinterklaas enthou siast vierde, dan ook geen voet over de drempel van het ge meentehuis... En nu stond Sint in de raadzaal. Net toen Koelewijn de Sint wilde vragen of hij namens de Holtensc kinderen sprak, kwam SGP-raadslid G Krei- jkes in het geweer. Hij wilde de naam van de Sint en anders zou hij onder protest de verga dering tijdelijk verlaten. Sint wilde zijn naam wel geven; hij heette Steunenberg, had een bedrijf in Holten en sprak na mens de Holtense Handelsver eniging (HHV). Kreijkes bleef op zijn stoel en Sint vertrok onder applaus vanachter het spreekgestoelte. De raadsle den kregen als cadeautje alle maal een digitale versie van de centrumplannen van de HHV aangeboden. (Foto: Johan Bolink) nietdoen van bestaande huisves tingsmogelijkheden. Burgemees ter B. Koelewijn zag sloop van de panden niet zitten, zolang de pan den goed en veilig waren. 'Bij sloop ontneem je jezelf de moge lijkheid om verenigingen die nu geen onderdak hebben, ruimte te bieden. We gaan een aantal ver enigingen een gebruiksovereen- komst bieden. Verenigingen als de carnavalsvereniging, buurtver enigingen, de stichting Triathlon Holten en het Rijssens Leem- spoor zouden graag gebruik ma ken van deze panden. Het gaat om verenigingen met weinig geld en veel inzet. Die moet je niet in de kou laten staan', vond de burgemeester. VVD-fractievoorzitter vond het vreemd dat de gemeente niet vroeg naar beheers- en onder houdskosten van de leegstaande gebouwen. Koelewijn benadrukte dat de gemeente de gebouwen verstandig zou beheren; mocht cr veel aan moeten gebeuren, dan konden ze alsnog gesloopt wor den. (Lees verder op pagina 3) Holten - Voor het eerst is de boom op Smidsbelt versierd met lampjes. Wie deze (kerst)sfeer tijdens de donkere dagen zelf wil proeven, kan dat doen tijdens de extra koopavonden op donderdag 2 en vrijdag 3 december tot 21.00 uur. Zaterdag 4 december zijn de winkels open tot 17.00 uur. Naast de verlichte boom staan er lichtpalen in het centrum en zijn er kleine feestvlaggetjes geplaatst aan de lan taarnpalen. Helaas, zijn hiervan alweer enkele gestolen. Wie in de prijzen wil vallen, levert na aankopen bij deelnemende winkeliers, de kassabon in. Schrijf achter op naam en adres en deponeer deze in de rode actiebus van de handelsvereniging. Het maakt niet uit hoe groot of klein het bedrag op de bon is. (Foto: Johan Bolink) Rijssen-Holten - Zet (een deel van) het Verkeersstructuur- plan Holten (VSP) op de agen da en de publieke tribune in de raadzaal zit meer dan vol. Dat was ook.maandagavond zo. Burgemeester en wethouders kwamen met het voorstel om 50.000 euro beschikbaar te stellen voor een nader onder zoek naar de rondwegen in Holten en 135.000 euro voor het voorbereiden van het Zil verzandtracé en Wansinktr acé. Voor het Zilverzandtracé en het Wansinktracé wordt de bestemmingsplanprocedure, de verwerving en de techni sche voorbereiding gestart. In mei/juni 2004 werd het voor stel voor het VSP-Holten behan deld in de commissie Grondge bied. De commissie stemde voor een groot deel in met het plan maar maakte nadrukkelijk een voorbehoud voor de voorberei ding en realisering van de Maïs- weg. Tegelijk vroeg de commissie om een nader onderzoek naar de rondwegen en de gevolgen daar van voor nut en noodzaak van de Maïsweg. Door het nader onder zoek kan het VSP niet op korte termijn als totaalplan worden vastgesteld. Om de komende tijd toch verder te kunnen met een aantal belangrijke onderdelen van het VSP wil het college een aantal praktische zaken regelen en legde dus bovenstaand voor stel voor aan de gemeenteraad. Uiteraard waren er ook nu in sprekers. Ongetwijfeld de belangrijkste daarvan was Sinterklaas. Ver volgens sprak de heer E.P.W. Koenis in namens meerdere Holtense actiecomités en gaf aan dat de voorbereidende werk- De publieke tribune in de raadszaal zat meer dan vol. (Foto: Johan Bolink) zaamheden voor het Zilver zandtracé opgeschort dienden te worden. G.J. Snippert kwam met een complete fabel met 'moraal van het verhaal': het uit stellen van de keuze wat betreft het Zilverzandtracé en P.J. Schipper die eveneens opriep tot het opschorten van alle besluiten richting Zilverzandtracé, totdat er meer helderheid was. Zowel SGP, Gemeentebelang als VVD kwamen met amende menten of moties. De WD stel de dat het bureau, dat voor het onderzoek naar de rondwegen bij Holten wordt ingeschakeld, volstrekt objectief dient te zijn. En dat ook nadrukkelijk geke- Holten - Voor de eerste keer wordt donderdag 16 december om 19.30 uur in Rijssense bi bliotheek het Groot Dictee van de gemeente Rijssen-Holten gehouden. Een klein jaar geleden werd de bibliotheek benaderd door twee leraren van het Voortgezet On derwijs met het idee een dictee wedstrijd voor havo- en vwo- leerlingen op touw te zetten. Het is de bedoeling dat het dictee, dat in de lijn ligt van het Groot Dictee van Philip Freriks, een jaarlijks terugkerend evenement wordt. De Waerdenborch, de Ja cobus Fruytierschool en het PI US X-college wijzen ieder zes leerlingen uit de derde klas aan die hun kennis en talent mogen toetsen aan het dictee dat ge maakt wordt door Bouke Wou- da. De jury zal bestaan uit twee bi bliothecarissen, twee bestuursle den van de bibliotheek, onder wijswethouder Ter Keurst en burgemeester Koelewijn. De avond zal gepresenteerd worden door bibliotheekbe stuurslid Arjo Mantel. ken moest worden naar de ver bindingen binnen de regio. Bur gemeester en wethouders namen de beide VVD-moties over. Ge meentebelang riep in een amen dement op om voor het Zilver zandtracé wel financiële midde len te reserveren maar de voor- Holten - Jos Nijland uit Rijs sen. lid van het dagelijks be stuur van het waterschap Reg- ge en Dinkel, verzorgt woens dagavond 8 december een pre sentatie over het waterschap. Dat gebeurt tijdens de ledenver gadering van Gemeentebelang Rijssen-Holten. die gehouden wordt in zaal Vosman in Holten. De bijeenkomst is, na een kort huishoudelijk deel van 19.30 tot 20.00 uur, openbaar. Na de pre sentatie van Jos Nijland neemt fractievoorzitter Ab Hofhuis met de aanwezigen de lopende poli tieke items door. bereiding uit te stellen tot het onderzoek betreffende de rond wegen bij Holten afgerond was. Dat was ook de strekking van het voorstel van de SGP, dat de ze fractie samen met de VVD- fractie indiende. Fractievoorzitter B. Wolterink Holten - Een twintigjarige au tomobilist uit Laren (GLD) reed maandag 29 november om 17.00 uur over de Larense- weg in Holten. Hij kwam uit de richting van Holten.-De man verleende bij de kruising met de N332 geen voorrang aan de voor hem van links komende 43-jarige auto- mobiliste'uit Holten. Hierdoor kwamen zij in botsing. Beide be stuurders werden voor onder zoek per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. De auto's waren total-loss en wer den afgesleept. van de ChristenUnie benadrukte dat het hoofdprobleem voor ogen moest worden gehouden: het verkeersluw maken van het centrum van Holten. 'De bedoe ling is dat dit gebeurt \ia een eerste ring. Wat was daarbij het probleem? Dat was in eerste aanleg uitsluitend de Maïsweg. Er worden echter steeds meer probleempunten ingevoegd die niet of nauwelijks nog te maken hebben met het hoofdprobleem, namelijk het verkeersluw maken van het centrum.' Wolterink was er bang voor dat er weer een half jaar verloren zou gaan en dat er dan weer iemand met een nieuw idee zou komen. 'Zo kunnen de jaren voorbijgaan. Het probleem wordt steeds groter gemaakt en een besluit komt er niet.' Wolte rink wilde niet het risico lopen van langdurig uitstel. 'Er moet nu eindelijk werk ge maakt worden van het VSP'. stelde hij. De ChrU ging dus niet mee met het amendement van de SGP/ VVD betreffende het uit stel van de voorbereidingen van het Zilverzandtracé. (lees verder op pagina 9) Pagina 3 Mattheus de Koning, leer ling van de Regenboog, heeft de nieuwsquiz gewon nen van het School TV Weekjournaal. Pagina 9 Bort Koelewijn is ruim een halfjaar burgemeester van de gemeente Rijssen-Holten. 'Ik merk hier dat ik allerharte- lijkst word ontvangen.' Pagina 11 Schaatser Mark Tuitert be haalde afgelopen weekend geen podiumplaats in Heer enveen. HCB GRO€P Eltiü! Zie elders in deze krant. Boschkamp - Filmhuis Holten draait donderdag 9 december om 20.15 uur de film Frida in de Boschkamp. Het is een film over het pijnlijke leven van de beroemde Mexi caanse kunstenares Frida Kalho en haar gecompliceerde relatie met de kunstenaar Diego Ri- Eerst geregeld zon en meest droog, later zachter weer en soms wat regen. Vrijdag en za terdag wolkenvelden, opklarin gen en geregeld zon. Temperaturen tussen de 5.0 en de 6.0 graden, tijdens brede op klaringen kans op lichte vorst. Zondag stroomt er weer zachtere lucht over ons land uit. Gratis informatielijn 0800-2255555 www.houkes.nl HotTTfTTQ letselschade 1 IWUIVIjÜ ADVOCATEN Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eenb aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44.60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1