Vrijheid Overijssel 9 Tarieven regiotaxi en kortingspas in West-Overijssel aangepast Kort nieuws Voorbereiding alvjp Zoekplaatje Uitkomsten behandeling Programmabegroting 2005 renovatie provinciehuis gestart Overijssel, ril Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nleuwsredactie@prv-overijssel.nl Eko-schoolmelk in Overijssel De provincie Overijssel stelt een bedrag van ruim 15.000 euro beschikbaar voor het project 'Eko- schoolmelk'. Hiermee geeft de pro vincie onder andere uitvoering aan haar beleid gericht op een leefbaar platteland en op een vitale en duur zame agrarische sector. Dit promotie project richt zich op alle basisscholen in Overijssel. Scholen die interesse hebben kunnen gedurende een maand de biologische zuivel uitpro beren. Besluit de school na de proef periode om definitief over te gaan op biologische schoolmelk, dan zal voor de leerlingen van groep 7 en 8 een excursie naar een biologische melk veehouderij in de buurt worden geor ganiseerd. Met biologische school melk dragen scholen op concrete wijze bij aan de stimulering van bio logische landbouw in Overijssel. De Stichting Natuur en Milieu Overijssel voert het project 'Eko-schoolmelk' samen met VecoZuivel uit. www. prv-overijssel. nl zie ook de portal www.overijssel.nl In de loop van 2005 gaat het huidige tarief van 0,-- voor 65+-pashouders ook naar de nieuwe prijs van 7,50 per jaar. Gedeputeerde Staten besluiten tot een geleidelijke invoer van het tarief van de regiotaxipas. Pashouders wor den hierover per brief geïnformeerd. De reden voor de gestegen zonetarieven is de grote financiële druk waar de regio taxi in West-Overijssel de afgelopen jaren onder is komen te staan. De vraag naar het product is groot, terwijl de kostprijs van het vervoer sterk is geste gen. Momenteel maken maandelijks 45.000 mensen gebruik van de regio taxi in West-Overijssel. De rijksoverheid heeft besloten te bezuinigen en de subsidie voor het openbaar vervoer te bevriezen. Daarnaast zijn de tarieven vóór 1 januari 2004 jarenlang niet ver hoogd, ondanks een hogere kostprijs voor het vervoer. Tarief De provincie is verantwoordelijk voor de regionale tarieven openbaar vervoer, waaronder de tarieven van de regiotaxi. Vorig jaar is door het bestuurlijk vervoers- beraad ook ingestemd met het voorstel tot aanpassing van de tarieven per 1 januari 2005 en 1 januari 2006. Voor de tariefaanpassing voor 2006 is het nog te vroeg om een besluit te nemen. Informatie Voor meer informatie over de regiotaxi- tarieven en de regiotaxipas kunt u bellen met de provincie Overijssel, telefoonnum mer 038 425 27 48. Of kijk op www.prv-overijssel.nl. Nieuwe overeenkomst met grote steden "Het grotestedenbeleid is geen won dermiddel voor alles. Maar het helpt bij het creëren van sterke en vitale steden." Dat verklaarde Overijssels gedeputeerde Jan Kristen (Grote ste den en Welzijn) bij de ondertekening van de nieuwe convenanten met de vijf grote steden. De vijf steden kunnen voor de periode 2005-2009 gezamenlijk 16 miljoen euro tege moet zien voor het grotestedenbe leid. In Almelo gaat het bijvoorbeeld om het realiseren van een poppodi um. In Deventer heeft de herstructu rering van de Rivierenwijk en Keizers landen prioriteit. Enschede zal de komende jaren veel aandacht geven aan de jeugd. Hengelo wordt onder steund in de realisatie van een slui tende aanpak van sociale opvang en hulpverlening. In Zwolle staat het aantrekkelijker maken van de binnen stad hoog op de agenda. Goedkoper met de bus De provincie Overijssel, consumen tenorganisatie Rocov en Arriva intro duceren op 28 november twee extra goedkope buskaartjes: de Zwolle- RegioRetour en de KopOverijssel- kaart. Beide kaartjes zijn te verkrijgen bij de buschauffeur. De ZwolleRegio- Retour kost 3 euro en kan gebruikt worden door inwoners uit kernen als Hasselt, Rouveen, Genemuiden en Nieuwleusen die in het weekend of op koopavond naar Zwolle gaan. Het kaartje is in de gehele maand december ook op werkdagen na 9 uur geldig. Van 28 november tot 4 december reist een tweede per soon bovendien voor slechts 1 euro mee! De KopOverijsselkaart is een dagkaart en kost 5 euro. De kaart is geldig op alle Arrivabussen in Overijssel. Interessant voor langere reizen zoals een retourtje Zwartsluis-Dedemsvaart of bijvoorbeeld een bezoek aan Zwolle vanuit Giethoorn of Balkbrug. www.arriva.nl Afstand tussen vuurwerkopslag en gebouwen niet goed geregeld De minimale veiligheidsafstand van twintig meter tussen een vuurwerk opslagplaats en een kwetsbaar object, zoals een woning of een kantoorpand, is niet goed in het Vuurwerkbesluit geregeld. Tot die conclusie komen de provincie Overijssel en de gemeente Hengelo. Door het treffen van extra veiligheids voorzieningen bij de bewaarplaats van vuurwerk, kan de afstand tot gebouwen zelfs tot twee meter worden ingekort. In een gezamenlijke brief aan staatssecretaris Van Geel van VROM vragen provincie en gemeente daarom aandacht voor dit manco in het Vuurwerkbesluit Na ruim dertig jaar is het provinciehuis aan de Luttenbergstraat 2 te Zwolle drin gend aan renovatie toe. Deze renovatie gaat officieel in februari 2005 van start. De voorbereidingen zijn echter al in volle gang. Zo is de bibliotheek, die u nog wel gewoon kunt bezoeken, van plaats ver anderd. Bezoekadres Tussen februari 2005 en januari 2006 wordt het kantoorgedeelte van het pro- Subsidieverordening Water Overijssel 2004 Gedeputeerde Staten hebben op 5 november 2004 besloten om het subsidieplafond voor het jaar 2004 voor de Subsidieverordening Water Overijssel 2004 vast te stellen op 482.500,--. Voor de verdelingsmaatstaf wordt ver wezen naar artikel 8 van de verorde ning. Inlichtingen Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer H. Tienstra, telefoon 038 425 15 52. De verordening kunt u raadplegen op www.prv-overijssel.nl, publicaties, pro vinciale regelgeving. Nieuwe zones in Overijssels open baar vervoer vanaf 1 januari 2005 Per 1 januari 2005 gelden er in West- Overijssel nieuwe zones voor het stads en streekvervoer. In Twente en de rest van Nederland heeft deze verandering al in 2002 plaatsgevonden. Busreizigers en regiotaxireizigers krijgen natuurlijk met deze nieuwe zonering te maken. Waarom komen er nieuwe zones? De zones in Overijssel zijn groter dan de zones in andere provincies. Daardoor zijn de prijzen voor het openbaar ver voer in Overijssel relatief laag. Dat ver schil wordt nu gecorrigeerd, zodat de zones voor het openbaar vervoer in Nederland allemaal van ongeveer gelij ke grootte zijn. ledereen in Nederland gaat zo evenveel betalen voor een reis met overeenkomstige lengte. Voor welke soorten openbaar ver voer gelden de nieuwe zones? De nieuwe zones gelden voor het busvervoer in West-Overijssel, voor de regiotaxi en voor h^t WvG-vervoer in Zwolle. Voor de buurtbus zijn er geen wijzigingen. De buurtbus maakt geen gebruik van de zones voor het open baar vervoer. Wat betekent dit voor de reiziger? Hoewel de prijs per zone gelijk blijft worden de ritten meestal 1 strip duur der. De zones worden gemiddeld klei ner waardoor er meer zones en dus strippen in een bepaald traject passen. Voor abonnementhouders is er in veel gevallen geen wijziging omdat de abon- nementprijs anders berekend wordt. Meer informatie Over de nieuwe indeling in zones wordt een folder in bussen en regio taxi verspreid, deze informatie is ook terug te vinden op de website van de provincie Overijssel www.prv-overijs sel. nl. U kunt ook bellen met 038 425 18 90. Over prijzen en abonnementen in het vervoergebied van Connexxion: Connexxion klantenservice, telefoon 0900 266 63 99 (€0,10 per minuut) en www.connexxion.nl. Over prijzen en abonnementen in het vervoergebied van Arriva: Arriva klan tenservice, telefoon 0900 202 20 22 (€0,10 per minuut) en www.arriva.nl. Over tarieven en vertrektijden, OV reisinformatie 0900 9292 0,70 per minuut) en www.ov9292.nl. Raamplan Strategisch Groenproject Noordwest-Overijssel Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij het Raamplan Strategisch Groenproject Noordwest- Overijssel en het bijbehorende Milieu effectrapport hebben vastgesteld op 5 oktober 2004. Het raamplan beschrijft hoe de invulling gaat plaatsvinden van in totaal ruim 2.400 hectare nieuwe natuurgebieden, verbetering van de vprkaveling van de landbouw, aanleg van recreatieve voor zieningen, inpassing van recreatiegebie den en verbetering van de waterhuis houding. De uitvoering van de maatre gelen wordt per deelgebied uitgewerkt en in procedure gebracht. Gedeputeer de Staten hebben het ontwerpraamplan ter visie gelegd van 14 april tot en met 12 mei 2004. Naar aanleiding van de inspraakreacties zijn de volgende wijzi gingen in het ontwerp aangebracht: het tracé van het fietspad Verlengde Hamspad is afhankelijk gesteld van de herverkavelingmogelijkheden; het wandelzoekgebied in de omge ving van de Oude Beulakerweg wordt aangepast. Het raamplan wordt nog in een afzon derlijke procedure getoetst aan de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn. Naar aanleiding van het advies van de commissie voor de Milieueffectrappor tage zijn in het milieueffectrapport het beleid, de doelen en de eerder gemaak te keuzes duidelijker omschreven en op een aantal punten is een betere onder bouwing van de verwachte effecten op het milieu weergegeven. Strategisch Groenproject Noordwest-Overijssel Eerste uitvoeringsmodule/deelplan land inrichting 'Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder'. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben op 16 november 2004 de uit voeringsmodule 'Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder' vastge steld. De module wordt uitgevoerd in het kader van het Strategisch Groenproject Noordwest-Overijssel. Voor het deelgebied 'Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder' is deze uitvoeringsmodule vastgesteld als land inrichtingsplan conform artikel 81 van de Landinrichtingswet. Gezien de meer voudige beleidsdoelstellingen is, op basis van artikel 90 van de Landinrich tingswet, besloten tot herinrichting waarbij in het deelgebied rond de Weerribben een herverkaveling zal plaatsvinden op de voet van hoofdstuk VII van de Landinrichtingswet. De uitvoeringsmodule 'Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder' heeft ter visie gelegen van 23 augustus tot en met 20 september 2004. De wijzigin gen die zijn aangebracht naar aanlei ding van de naar voren gebrachte bedenkingen, zijn opgenomen in een oplegnotitie. De ontwerpmodule met de oplegnotitie vormen samen het nu vastgestelde landinrichtingsplan. Terinzagelegging Het besluit tot vaststelling en de uit voeringsmodule 'Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder' liggen ter inzage van 30 november 2004 tot en met 4 januari 2005 van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren bij: het kantoor van het Waterschap Reest en Wieden, Blankenstein 540 te Meppel; de bibliotheek van het provinciehuis Overijssel, Luttenbergstraat 2 te Zwolle; voormalig gemeentehuis Oldemarkt, Marktplein 4 te Oldemarkt; voormalig gemeentehuis Vollenhove, Groenestraat 24 te Vollenhove; gemeentehuis van Steenwijkerland, Vendelweg 1 te Steenwijk, ook op donderdag tot 20.00 uur; van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur bij de gemeente Zwartewaterland, afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, Havenplein 1 te Genemuiden. Verbodsbepaling Wij wijzen u op de artikelen 48, lid 1 en 49 van de Landinrichtingswet. Artikel 48, lid 1 Met ingang van het tijdstip waarop het ontwerp van het landinrichtingsplan ter inzage is gelegd tot het tijdstip waarop het Landinrichtingsplan voor de betrok ken onroerende zaken is verwezenlijkt, is het, behoudens daartoe door de Landinrichtingscommissie verleende toestemming, verboden handelingen te verrichten, die de verwezenlijking van het plan ernstig belemmeren. Artikel 49 Het is eigenaren en gebruiksgerechtig- den van in een blok gelegen onroeren de zaken verboden handelingen te ver richten of handelingen welke voor een normale bedrijfsvoering zijn vereist, achterwege te laten, indien daardoor de waarde van de betrokken onroeren de zaken zou veranderen, tenzij de Landinrichtingscommissie daarmee heeft ingestemd. Waardevermeerdering, ontstaan nadat het besluit tot herinrichting is genomen, hoeft niet te worden vergoed, tenzij deze waardevermeerdering het gevolg is van handelingen, waarmee de Landinrichtingscommissie heeft inge stemd. SA ,EÖ?5T STONP hltP UZONEIU li, NU is HÉT oTEENS 6 ZOHti'. OMMBN Als u mij zou vragen wat mij het meeste aan Nederland bevalt, dan zou ik antwoorden de vrijheid die we hier hebben en de daarmee gepaard gaande vrijheid van meningsuiting. Dat laatste is een groot en belangrijk goed. In veel landen is het slecht gesteld met de vrijheid. Des te meer reden om onze vrijheid van meningsuiting te koesteren. Tot het uiterste. Tot het alleruiterste! In dit land mag iedereen gelukkig zelf zijn of haar boodschap, zijn bewoordingen en vorm kiezen. Dat hoort bij Nederland. Maar daarbij hoort óók dat we rekening houden met de 'ontvan ger' van onze woorden! Dit besef is een belangrijke voorwaarde voor een samenleving die het vrije woord hoog in het vaandel heeft. Alleen door een juiste balans tussen vrijheid en verant woordelijkheid kunnen we onze verworven vrijheden ook voor de toekomst zeker stellen! En dat is niet alleen een taak voor de overheid of de politiek, maar voor ons allen Voor u, voor mij. Het koesteren van ons recht om meningsuiting vraagt dat we voortdurend blijven zoeken naar de juiste balans. Nu en in de toekomst. Individueel en samen. Gert Ranter, gedeputeerde voor Zorg en Participatie MH Oplossing zoekplaatje september: Het Baken van Overijssel bij Olst Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 3 december 2004 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-ovenjssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te ver melden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen ver loot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Provinciale Staten spraken eerder deze maand over de begroting. In de begroting staan de onderwerpen en beleidsthema's waar de provincie komend jaar haar geld aan uitgeeft. Tijdens de vergadering is gesproken over een garan tiestelling van 13 miljoen euro die het college heeft afgegeven aan de minister van VWS ten behoeve van het dak op de spoortunnel in Nijverdal. Voor Provinciale Staten kwam dit als een verrassing. Via amendement is unaniem besloten het College van Gedeputeerde Staten op te roepen om Rijk en regio op hun verantwoor delijkheid te wijzen en de eigen provinciale garantstel ling niet nu, maar bij meer duidelijkheid op een later tijdstip in de begroting op te nemen. Volgend jaar is het precies 60 jaar geleden dat Neder land bevrijd werd. Voor Provinciale Staten is dit reden om voor te stellen extra aandacht te besteden aan bevrijdingsdag. Een ander voorstel dat tijdens de vergadering werd aangeno men is het oprichten van een Productiefonds voor kunst en cultuur. Bibliotheken, scholen en poppodia hebben de ambitie om met en voor jongeren in Overijssel cultu rele activiteiten te ontwikke len. Provinciale Staten stel len 100.000beschikbaar voor het fonds. Wilt u meer weten over het beleid van de provincie en wat dit kost, kijk onder het kopje documenten op www.prv-overijssel. nl provincie Per 1 januari 2005 past de provincie de reizigerstarieven van de regiotaxi Vechtdal, Salland en Noordwest-Overijssel aan. Dat betekent dat het standaardtarief voor reizigers (zonder pas) omhoog gaat van 1,40 naar 1,60 per zone in alle gebieden. Het gereduceerde tarief voor reizigers met een kortingspas wordt verhoogd van 0,85 per zone naar 0,95 per zone. Daar staat tegenover dat voor regiotaxirijders onder de 65 jaar een forse reductie komt op het aanschaffen van de kortingspas. Deze groep kaarthouders betaalt geen 20,- meer, maar 7,50. vinciehuis gerenoveerd. In deze periode verhuizen de meeste provinciale mede werkers naar een kantoorgebouw op steenworp afstand van de A 28 en de Ceintuurbaan, Rechterland 1 Telefoonnummers en het postadres van de provincie blijven wel hetzelfde. Het College van Gedeputeerde Staten, de directie en de eenheden Bestuurlijke Aangelegenheden en Facilitaire Dienstverlening blijven werkzaam in het provinciehuis. Voor afspraken met of bezoeken aan de andere eenheden kunt u tijdens de renovatieperiode terecht op de nieuwe locatie. Parkeren Vanaf februari 2005 zijn er minder parkeerplaatsen bij het provinciehuis beschikbaar. De doorgang naar het park De Weezenlanden blijft wel open. Actuele informatie over de renovatie van het provinciehuis kunt u vinden op www.prv-ovehjssel.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 8