■Hu September erg zonnig Cultureel diner met optreden salonorkest Film Passievrucht draait nogmaals Activiteiten rond opening nationaal park Rabobank schoont heide Officieel afscheid Pekkeriet Kindertheater Kieleknots Klassiek concert Rabobank Enquête onder senioren over ouderenwelzijn Bijeenkomst NBvP Espelo Vergadering leden CDA Bijeenkomst Passage Herfstwandeling in nationaal park Lezing Santiago de Compostela Ruimtevaart Nieuwstips Slachtvisite Bijeenkomst NBvP Holten Autodiefstal Donderdag 21 oktober 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Voor de tweede keer dit jaar heeft Rabobank Holten- Markelo zich vrijwillig ingezet voor de natuur. Op zaterdag 2 oktober heeft een groep van vijftien medewerkers de heide op de Borkeld geschoond van jonge dennen en berken- en eiken boompjes. In juni heeft een groep Rabobankmedewerkers het IVN in Marke- lo geholpen met het opknappen van het Hoch-huisje en de tuin van infoboerderij 'n Witt'n. „Zo laten we zien dat we op meerde re manieren betrokken zijn bij ons werkgebied en dus bij onze klanten", zegt Anke Bekkernens, een van de projectgroepleden. „Ondanks dat vrijwilligerswerk niet onze primaire taak is. hebben we ons uiterste best gedaan en een mooi resultaat behaald. Wij doen graag iets extra's voor de samenleving, waar wij zelf ook deel van uitmaken." Zowel voor het IVN in Markelo als voor de Rabobank was zowel de eerste als de tweede vrij wil ligersdag een groot succes. Anke: „We zijn van plan volgend jaar wederom één of twee vrijwilli- gersdagen te organiseren. Hiervoor zijn we nog op zoek naar ver enigingen of stichtingen die onze hulp kunnen gebruiken. Alle ideeën zijn welkom, we horen het graag." Holten - Brandmeester Henk Pekkeriet nam vorige week vrij dag 15 oktober officieel afscheid van de brandweer. Burge meester Bort Koelewijn kwam naar de kazerne om hem eer vol ontslag aan te bieden. Familie, kennissen en collega's zaten in de brandweergarage. De ze was feestelijk aangekleed met een barretje en verscheidene ter rasjes. Pekkeriet was 27 jaar verbonden aan de brandweer van Holten. Omdat hij net 55 jaar is geworden, komt hij in een soort vut-regeling terecht. 'Henk is een wandelend register van brand- kranen. U weet precies waar alle kranen zaten, daar was geen re gister voor nodig', vertelt de burgemeester. 'Brandweerman zat u blijkbaar in de genen, want uw vader was het al een ook uw broer is het geweest.' Koelewijn bood Pekkeriet een aquarel aan en een oorkonde met bijbehorende medaille. (Foto: Johan Bolink) Holten - Wegens de kinderboekenweek was er vorige week woensdag in de Holtense bibliotheek een voorstelling van kinder theater Kieleknots. De aanwezige kinderen genoten met volle teu gen en gingen helemaal op in het stuk. (Foto: Sander Scheper man) Holten - Het vijfde door Rabobank Holten-Markelo georgani seerde klassieke concert had vrijdag 1 oktober plaats in de Kandelaar. Er waren ongeveer vierhonderd leden van de bank aanwezig bij dit concert, dat door het Twents Kameror kest gegeven werd. Er werden stukken van Mozart, Hummel en Haydn ten gehore gebracht. Als soliste trad dc twintigjarige fagottiste Gretha Tuis op.„Met een van het conservatorium geleende fagot", aldus Patrick Kuster. algemeen directeur van Rabobank Holten-Markelo. „Gretha wil heel graag een eigen fagot aanschaffen. Maar omdat een nieuwe fagot erg duur is. hebben wij gemeend haar een eindje op weg te moeten helpen en een ludieke, eenmalige, actie voor haar georga niseerd. In de hal van de Kandelaar stond een aantal mandjes, waarin de aanwezigen na afloop van het concert een bijdrage voor Gretha konden deponeren. Zo hebben wc ccn bedrag van 680,84 euro ingezameld. Uiteraard heeft de bank dit bedrag eerst verdub beld, alvorens het op Gretha's rekening te storten." Holten - De Stichting Welzijn Ouderen Holten en de Dies- senplas willen de samenwer king gaan intensiveren. Beide partijen kunnen elkaar zo ver sterken in het huidige aanbod van activiteiten en diensten. Ook kunnen nieuwe activitei ten worden ontwikkeld. Het cultureel diner is hier een van. Het cultureel diner wordt vrijdag 12 november om 17.00 uur ge houden in de Diessenplas. Tij dens het diner zal het salonor kest Abraham Gezien optreden. Mensen kunnen elkaar zo ont moeten en genieten van een di ner een cultureel optreden. Het evenement is bedoeld voor zelfstandig wonende senioren in Holten en directe omgeving. Gasten zijn ook welkom. Wel moet uiterlijk drie dagen van tevoren even worden aange meld bij de receptie van de Dies senplas, telefoon: 0548-362505. De kosten bedragen 15 euro per persoon. Het is de bedoeling om vanaf volgend jaar elk kwartaal een cultureel diner te organiseren. Afhankelijk van de belangstel ling. kan ervoor worden gekozen om het evenement vaker te hou den. Voor de eerste keer is gekozen Hoofd Voeding Timo Besten en Bea Kieskamp van Diessenplas heffen alvast het glas op het cultureel diner. (Foto: Sander Scheper man) om het salonorkest Abraham Gezien uit te nodigen. Het speelt sfeervolle muziek dat goed past bij het exclusieve vijfgangen herfstdiner. De zaal wordt voor deze gelegenheid in herfstsfeer Boschkamp - Het aantal be zoekers voor De Passievrucht was 16 september zeer over weldigend. Filmhuis Holten heeft daarom besloten de film donderdag 28 oktober om 20.15 uur nogmaals in de Boschkamp te draaien. Als Armin Minderhout te horen krijgt dat hij onvruchtbaar is, komt zijn hele leven op de kop te staan. Wie is de vader van zijn dertienjarige zoon Bo? Zijn in middels overleden vrouw, Mo- nika, heeft het hem nooit verteld en zijn huidige vriendin Ellen weet wel wie het is maar dat weet Armin weer niet. Op zoek naar de vader van zijn kind worden alle mannen in zijn omgeving verdachten en raakt de relatie tussen Armin en Ellen en tussen Armin en Bo verder ontwricht. Als uiteindelijk de waarheid bo ven tafel komt, is Armin dan be ter af? Wil je altijd wel alles we ten en bovenal; hoe goed ken je de mensen om je heen eigenlijk? Holten - Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) heeft gesprekken met 75- plussers binnen de voorma lige gemeente Holten gehad. Hieruit kwam naar voren dat zij veel meningen en ideeën hebben over het wel zijn van ouderen. Veel senioren verliezen con tacten en zijn onvoldoende op de hoogte omtrent zorg, mobi liteit en woningaanpassing. Jonge senioren hebben dit op gepakt en omgezet in een voorlichtingsproject. Naast een persoonlijk bezoek is er contact en kunnen de senior voorlichters wensen, vragen en knelpunten in kaart bren gen waar 75-plussers dage lijks mee van doen hebben. Twaalf seniorvrijwilligers hebben zich aangemeld om deze opdracht uit te voeren. Een intensieve tweedaagse training was onderdeel van dit project. aangekleed. De eindtijd van het diner is gepland op 21.00 uur. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu Espelo heeft maandag 11 oktober een afdelingsavond gehouden. Deze werd ver zorgd door Prinsen van Cari- Zij vertelde over voeding in het algemeen, waar men op moet letten en hoe voeding de ge zondheid kan beïnvloeden. De volgende bijeenkomst is maandag 15 november. Voor de ze avond is Alkema uitgeno digd. Hij zal vertellen over ge heugentraining. Holten - Een deel van de Sal- landse Heuvelrug werd afgelo pen zaterdag omgedoopt tot Nationaal Park en dat moest natuurlijk worden gevierd. Op verscheidene plekken op de heuvelrug werden activiteiten gehouden. Zo ook bij Natuur- diorama Holterberg. Kinderboerderij Dondertman had levende dieren meegeno men. terwijl het Natuurdiorama gratis was te bezichtigen. Een valkenier liet zien hoe roof vogels te werk gaan. Verder kon er gratis met de huifkar, Bello of de Syntus-bus worden gereden. Het werd er gezellig druk. Onlangs ontdekte men een nieu we sage over het ontstaan van de Sallandse Heuvelrug. Een reus zou door het gebied zijn gelopen met een grote zak zand op zijn rug. De zak begon te scheuren en de reus verloor hierdoor veel zand. Hierdoor ontstonden de 'bergen' in het landschap. Wie het ver haal niet gelooft, kon zaterdag het bewijs zien, want de laarzen van de reus werden gevonden. Deze stonden langs de Toeris- tenweg opgesteld. (Foto's: Johan Bolink en Rinus Vrijdag) Holten - De eerste tien dagen van september verliepen fraai met overvloedige zonneschijn en vaak hoge temperaturen. Dankzij de zomerse start komt de maandgemiddelde tempe ratuur in Holten uit op 16.0 graden, Espelo 15.5 graden en De Bilt 15.2 graden tegen 14.2 graden normaal. Daarmee kan de maand als warm worden gekarakteriseerd. Daarna werd het wisselvallig met soms veel wind en tempera turen rond het langjarig gemid delde. Op zes dagen werd het warmer dan 25.0 graden, zomer se dagen dus, terwijl dat ge woonlijk maar op 1 september dag gebeurt. Het tijdvak van 3 tot en met 7 september verliep zomers. Ook op 10 september werd het in Holten nog 26.5 gra den, dit was tevens de laatste keer. Het aantal warme dagen was met 16 ook hoger dan het langja rige gemiddelde van 10. De hoogste maximumtemperatuur werd genoteerd op 5 september met 28.5 graden in Holten en Es pelo noteerde 28.1 graden. Op 16 september werd de laagste minimumtemperatuur gemeten van 6.1 graden in Holten in de weerhut en Espelo registreerde 5.0 graden, al aardig fris dus. Met gemiddeld over het land 194 zonuren tegen normaal 136 uren was de maand zeer zonnig. Dat was vooral te danken aan de uitzonderlijk zonnige start van de maand. De eerste tien dagen leverden in De Bilt 99 zonuren op wat heel uitzonderlijk is. In de meetreeks sinds 1901 was alleen dc eerste september deca de van 1959 met 109 zonuren nog zonniger. Over de hele maand werden er in De Bilt 184 zonuren geteld tegen 133 uren normaal. In Holten verliep 1 dag zonder zon, normaal zijn dat er drie. September was wat aan de droge kant, ook hoorde Overijs sel daarbij. "Hier volgen de maandsommen: Beuseberg 61.5 mm. Rijssen 57.5 mm. Holten 56.2 mm, Dijkerhoek 54.0 mm Espelo noteerde 52.0 mm, tot slot ving De Bilt 62.0 mm op te gen normaal 72.0 mm. De meeste neerslag viel op 24 september met 14.2 mm in Hol ten. Beuseberg 13.0 mm. Espelo 11.0 mm en Dijkerhoek 10.0 mm. Met dank aan de waarne mers Anton en Hennie. En zo deed de maand september het helemaal zo slecht nog niet. Weerman, Freddie Paalman Holten - CDA Rijssen-Holten houdt donderdag 28 oktober om 19.30 uur een ledenverga dering in De Biester aan de Stationsstraat 10. In het eerste gedeelte van deze vergadering worden de gebrui kelijke agendapunten zoals ver slag ledenvergadering, bestuurs samenstelling, werkgroepen en reacties uit de fractie behandeld De vergadering is vanaf 20.30 uur openbaar. Dan komt dr. Ed dy van Hijum. Overijssels Tweede Kamerlid van het CDA met in zijn portefeuille Verkeer en Waterstaat, Onderwijs en Binnenlandse Zaken. Hij zal spreken over actuele politieke onderwerpen, zoals hervorming verzorgingsstaat en gekozen burgemeester. Holten - Passage Holten houdt donderdag 28 oktober om 20.00 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Te gast is Annemiek Landc- weerd uit Nijverdal. Zij komt vertellen over de darmziekte Couliakie. Bij deze ziekte wordt een glutenvrij dieet voorge schreven. Holten - In de herfstmaand ok tober houdt Vrienden van het Hoolterpad op zondag 24 okto ber een nieuwe wandeling over onbekende voetpaden. Iedereen wordt uitgenodigd te voet kennis te maken met de mooiste plekjes van de Sallandse Heuvelrug. Onverharde voetpaden zijn met al leen belangrijk voor wandelaars; ze zijn ook belangrijk als ecologi sche (verbindings-)zone en ge schiedenisboek van het landschap. Door te wandelen blijven de paden behouden en worden dus ook de natuurwaarden beschermd. Voet paden horen bij het cultureel erf goed; door te wandelen lees je de geschiedenis en de verhalen van het landschap, en de mensen die er liepen. Wandelen houdt de verha len levend en schept nieuwe ver halen. De Vrienden van het Hool terpad voelen zicht zeer betrokken bij het behoud van deze oude pa den Voetpaden verdienen die aan dacht. want overal dreigen ze te verdwijnen. De wandelingen, die over de mooiste plekjes en de meest ver borgen paadjes van de Holterberg gaan, zijn 5, 10 of 16 kilometer lang. Het is een bosrijke heuvelige route, over heidevelden en met schitterende vergezichten. De wandelingen op zondag 24 okto ber starten vanaf Camping De Holterberg, Reebokkenweg 8, in Holten. Starten is mogelijk van 09.00 tot 14.00 uur. Voor deelna me wordt een vergoeding van twee Euro gevraagd, hiervoor krijgt men een routebeschrijving én een consumptie. Holten - Op uitnodiging \an de Interkerkelijke Commissie Vor ming Toerusting Holten zal Elly van Meijgaard vertellen over Santiago de Compostela (De heilige Jacobus van Com postela). een beroemd pelgrims oord in Spanje. Zij doet dit dins dag 26 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar Wat bezielt mensen om de lange reis te voet of op de fiets daar naar toe af te leggen, al eeuwen lang? Welke rol speelt Jacobus, de zoon van Zebedeüs bij het ontstaan van deze pelgrimsreis? Hoe is de ge schiedenis van Spanje met het oog op de pelgrimage naar het graf van Jacobus? Elly ondersteunt haar le zing met afbeeldingen. Ook zijn drie Holtenaren uitgenodigd om hun ervaringen met deze reis te vertellen. .- Holten - Gerard Keijzer van de Nederlandse Jeugdvereni ging voor Ruimtevaart en Sterrenkunde (NJRS) vertelt 21 oktober over de sterrenhe mel. Dat gebeurt in de bibliotheek in Rijssen aan het Hogepad, van ongeveer 19.30 tot 21.30 uur. Ie dereen kan dan komen kijken. In de bibliotheken in Rijssen en in Holten zijn momenteel tentoon stellingen te zien die zijn samen gesteld door de Nederlandse Jeugdvereniging voor Ruimte vaart en Sterrenkunde. Holten - Wie een nieuwstip heeft voor de redactie kan de ze (anoniem) doorgeven aan de redactie van het Holtens Nieuwsblad. Dit kan op de website www.holtensnieuws- blad.nl Daarnaast is het er mogelijk om een advertentie op te geven of een abonnement af te sluiten op het Holtens Nieuwsblad. Holten - Bij de familie Steve- link aan de Larcnseweg 106 wordt woensdag 3 november van 10.00 tot 17.00 uur een slachtvisite gehouden. Op ouderwetse manier worden vleesgerechten gemaakt die kun nen worden uitgeprobeerd. Holten - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt dinsdag 26 oktober om 20.00 uur in zaal Vosman een afdelingsavond. E. Menalda van Schouwenburg geeft een lezing over dierfysio- therapie. Er is woensdag 20 oktober een excursie naar vleesverwerkings bedrijf Udema en fokzeugenbe- drijf Luggenhorst. De jaarlijkse Boerinncndag vindt plaats in De Tolplas in Ho ge Hexel op 9 november. Voor donderdag 11 november is er een mogelijkheid om de plaat selijke brandweerkazerne te be zichtigen onder leiding van Diny Heijda. Tevens wordt er in het Hof theater te Raalte op donderdag 18 november een provinciale in formatiebijeenkomst gehouden Het thema is Levensloop door Iteke Weerda. Kerstkaarten maken van Iris Vouwwerk, wordt gehouden op maandag 22 november. Voor inlichtingen, telefoon: 0548-362092. Holten - Een 21-jarige man uit Duitsland biedt vrijdag 15 ok tober om 13.30 uur bij een ga ragebedrijf in Holten zijn auto ter reparatie aan. De garage houder vertrouwt de zaak niet en checkt de auto. Dan blijkt dat deze als gestolen gesignaleerd staat. De garage houder schakelt hierop de politie in. Agenten houden de man, die de auto bij zich heeft, aan. Hij is meegenomen naar het bureau waar nader onderzoek volgt. Het .voertuig is in heslag genomen.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5