i w Reume school druk bezocht f Hans IJmker: 'Mijn collega's wilden niet geloven dat ik wijkagent werd' Defibrillatoren in openbare gebouwen Kinderboekenweek met feestelijk tintje Zakelijk Bekeken Rookworst verdient goud Jubileum Knetterzoepers - ofaJ*" - j Cr Hliiass*.Se J»jÉ itkA Ouderdag SPGH Countus schenkt rolstoelen Informatie plasprobleem Dierenbescherming Rijssen zoekt vele extra collectanten Amaliaboom krijgt hekje Burgemeester op markt Holten Concert Rijden onder invloed Winnaars Joeps Nieuwsbode Collecte Beatrix Fonds Collecte KWF Kledingbeurs Donderdag 30 september 2004 Holten - De rookworst van Keurslager Geert Brands verdient igoud. Dat vindt de deskundige jury die de worst vorige week heeft gekeurd en beloond met het predikaat goudkeur. Alle 570 Keurslagers, die bij de Vereniging van Keurslagers zijn aangesloten, hebben kwaliteit hoog in het vaandel staan. Zo wordt elke Keurslager jaarlijks minimaal drie keer onaangekondigd ge keurd op kwaliteit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en service. Regelmatig vindt er ook een productkeuring plaats. Stadskelder - Geruchten worden werkelijkheid. Ter ere van het 33-jarige jubileum van CV De Knetterzoepers, houdt deze vrien denclub zaterdag 16 oktober vanaf 21.00 uur een knetterend feest in de Stadskelder. De entree bedraagt 15 euro (all-in) en de dres- scode is: dress to impress. Er staat een optreden gepland van de Dijkerhoekse band: Reeperbahner Stimmungsmacher. Holtens Nieuwsblad (Holten - Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o. heeft 'afgelopen zaterdag haar tweejaarlijkse Ouderdag gehouden in manege Snorrewind voor ouders, donateurs, sponsoren en overige belangstellenden. Deze Ouderdag staat altijd heel goed in de belangstelling. De rui ters laten dan hun vorderingen zien die zij de afgelopen twee jaar gemaakt hebben. Zij ontvangen na afloop hun diploma. Deze keer 'uitgereikt door Burgemeester Koelewijn. j(Foto: Johan Bolink) Markelo - Countus Markelo bestaat dit jaar op de kop af vijf tigjaar. Om niet ongemerkt hieraan voorbij te gaan. heeft het kantoor vier rolstoelen aan het Nederlandse Rode Kruis ge schonken. Deze rolstoelen zullen onder meer gebruikt worden voor het win kel/ wandelproject in Markelo van de afdeling Hof van Twente. •Op maandag 27 september om 12.30 uur zijn de rolstoelen offi cieel geschonken aan Ine Veltkamp, bestuurslid afdeling Hof van Twente. Vervolgens hebben vier deelnemers direct gebruik ge maakt van de rolstoelen bij een wandeling in natuurgebied De Borkeld. Naast de vrijwilligers van het Rode Kruis zijn medewer kers van Countus Markelo meegegaan om de deelnemers te bege- jleiden. In 1998 is het Rode Kruis gestart met het winkel/' wandelproject. Eens in de twee of drie weken gaan vrijwilligers wandelen met ouderen en mindervaliden. Daarnaast worden er diverse activitei- jtcn georganiseerd. Een groep van twintig deelnemers gaat regel matig mee. Er zijn in totaal veertig vrijwilligers die de begelei- jding verzorgen. Na het succes van het project in Markelo en in Goor wordt er in Diepenheim in 2005 met een soortgelijk project gestart. In de loop der jaren heeft de vestiging Markelo een aanzienlijke klantenkring opgebouwd in de agrarische sector en in het midden- jen kleinbedrijf in het Hof van Twente, Rijssen-Holten en wijde (omgeving. Sinds 2001 is de naam van OLM gewijzigd in Countus (accountants en adviseurs. De organisatie telt veertien vestigingen verspreid over Overijssel en Flevoland. Fusies en overnames in het verleden hebben gezorgd voor versterking in de geboden dien sten en producten. De groei van de dienstverlening is vooral te danken aan de kennis van zaken, klantgerichtheid en een goede (verhouding van prijs en kwaliteit. Deskundigheid en betrokkenheid staan hoog in het vaandel. Tal rijke ondernemers uit diverse branches en de vele particulieren er varen dat al jaren en vertrouwen hun financiële en fiscale belan gen aan het kantoor toe. Het medewerkersbestand is door de jaren heen gegroeid tot 31 medewerkers. Op de vestiging in Markelo werken onder andere accountants, belastingadviseurs en bedrijfs adviseurs samen onder leiding van kantoordirecteur Rein Com- bagner. Deventer - In de centrale hal van het Deventer Ziekenhuis staat 13 oktober een informatiestand over het onderwerp kin deren met plasproblemen. Een persoonlijk gesprek is tijdens het inloopspreekuur mogelijk. Het zindelijk worden van kinderen verloopt soms langzamer dan we wensen. Ouders vragen zich af waarom hun kind nog niet droog is. Veel kinderen schamen zich hiervoor en worden vaak gepest. Bij de meeste kinderen is het probleem goed op te lossen. De kinderincontinentie verpleegkundige en de bekkenbodem fysi otherapeute van het Deventer Ziekenhuis kunnen tips en advie zen. Voor meer informatie kan men terecht bij het Patiëntenservicebu reau van het Deventer Ziekenhuis. Geopend op werkdagen van (8.30 tot 16.30 uur en telefonisch bereikbaar op 0570- 64 68 88. Holten - Het werd afgelopen zaterdag lekker druk bij de reünie van scholengemeen schap De Waerdenborch. Ve len gingen er op de bonnefooi heen, en meldden zich op het laatste moment nog aan. Hier door ontstond een behoorlijke rij voor de inschrijfbalie. Vooral leerlingen van De Waer denborch zelf. bleken op de reü nie af te komen. Terwijl het juist niet alleen bedoeld was voor de ze nog maar tien jaar oude school. Ook leerlingen die op de voor gangers, van de scholengemeen schap hebben gezeten, waren uitgenodigd. Organisator L.G.M. Van Min derhout was hier al een beetje vanuit gegaan. Maar dat er nog zoveel mensen zich op het laat ste moment aanmeldden, was niet echt voorzien. 'We hebben de organisatie van het buffet uit handen gegeven aan een professioneel bedrijf en die heeft ervaring met dit soort feesten', verzekert Van Minder hout. 'Zij hebben dus de extra aanmeldingen wel alvast inge calculeerd.' Na het Indisch buffet, begon het Gezellig bijkletsen met oude bekenden. (Foto: Johan Bolink) pas echt met feesten in de aula van de scholengemeenschap. Gezellig bijkletsen met oud-le raren en oude bekenden, onder het genot van een drankje en muziek. 'Ik heb maar afgezien om een toespraak te gaan houden. Bij de vorige reünie werd dat wel ge daan. maar probeer al die men sen maar eens stil te krijgen. Dat lukt je echt niet. Die zijn veel te druk bezig met Holten - In Holten komen vier Automatische Externe Defi brillatoren (AED). Burge meesters en wethouders wil len, ondanks de noodzaak tot bezuinigen, toch een aantal van deze mogelijk levensred dende hartdefibrillatoren aan schaffen. De gemeente wil met deze appa raten een aanvulling geven op de bestaande huisartsen- en ambu lancezorg in geval van een hart stilstand op straat, in openbare gebouwen of tijdens evenemen ten. Om het overlevingspercen- tage bij een hartstilstand te ver groten is naast reanimatie het zo snel mogelijk toedienen van een stroomstoot van wezenlijk be lang. Daarvoor is gebruik van een AED nodig. De AED's worden ook aangeschaft gezien de lange aanrijtijden van ambulances. In Holten komen de AED's naar al le waarschijnlijkheid in het cen trum en in Dijkerhoek, in sport hal 't Mossink en omgeving sportpark 't Vletgoor. Holten - Dierenbescherming Rijssen en omstreken is op zoek naar collectanten in Holten. In Holten zijn dertig collectanten nodig. De col lecte wordt gehouden van 4 tot en met 9 oktober. Be langstellenden die zich in willen zetten voor dieren en dat doen door eens per jaar te collecteren, wordt ge vraagd contact op te nemen met Gerrie Gerritsen, 0548- 516626 of met Annemarie Pap, 0548-521521. Het afgelopen jaar verzorgde de afdeling Rijssen en omstre ken ruim zevenhonderd die ren. Dieren die gewond waren geraakt, ziek waren of op een andere manier hulp nodig had den. Aan deze verzorging, die door vrijwilligers gebeurt, hangt een prijskaartje. Het grote probleem voor de Die renbescherming is geld voor voedsel en medicijnen. Zon der geld valt er voor de Die renbescherming weinig meer te verzorgen. De grootste in komstenbron is de jaarlijkse collecte. Maar de vrijwilligers redden het niet om binnen een week Rijssen en Enter te belo pen. het bijpraten', lacht Van Minder hout. Wie na afloop nog geen genoeg had van de reünie, kon in café 't Keuntje verder feesten. De Togaclub had daar gezorgd voor een Reünie Afterparty, en deze werd zeer goed bezocht. Holten - De Amaliaboom in Holten wordt voorzien van een boomhek. Bovendien krijgt de kern Holten, evenals de kern Rijssen, ook een Julianaboom. De gemeente heeft, ter gelegen heid van de geboorte van prinses Catharina-Amalia, in het voor jaar van 2004 twee Amaliabo- men aangeplant. Burgemeester B. Koelewijn zeg de toen toe dat er ook een Julia naboom zou komen als herden kingsboom na het overlijden van Koningin Juliana. Rijssen heeft ook al een Wilhel- minaboom en een Beatrixboom. Beide kernen krijgen een Julia naboom. Holten - Hans IJmker werkt ondertussen een dik halfjaar als wijkagent in Holten. Hij volgde hiermee Bert van Eijk op. Als ze me vijf jaar geleden hadden gevraagd of ik wijk agent zou willen worden, dan had ik zeker "nee" gezegd', vertelt Hans. De werkwijze is echter het laatste jaar zo aan gepast, dat de wijkagent nu juist meer een coördinator is dan een 'voetveeg'. Hans doet z'n werk dan ook met plezier. Hij werkte voor de politie eerst in Den Haag, Almelo en later in Rijssen. 'De verplaatsing naar Rijssen was al een hele verande ring', vond Hans. 'Zo van de gro te stad naar een kleine gemeente. Mijn collega's wilden dan ook niet geloven dat ik wijkagent werd', lacht hij. Helemaal onbekend met Holten was Hans niet: 'Ik heb hier in 1988 stage gelopen. Het waren toen glorietijden voor de politie. Er zat dertien man op dit bureau en er reed altijd wel een politie wagen rond in het dorp. Tegen woordig moeten we de wagen delen met Rijssen', legt hij uit. 'Vroeger kwamen alle klusjes bij de wijkagent terecht. Die moest het dan maar even oplossen. In de nieuwe structuur werkt het heel anders', zegt Hans in zijn post aan de Reilinksvveg. 'Bur gers spreken mij aan. bijvoor beeld wanneer er te hard wordt gereden op Het Landeweerd. Dan geef ik dat door aan de sec tie Verkeer bij de politie en die gaan actie ondernemen.' Zo zijn er verschillende secties, die alle maal een eigen taak hebben. De een houdt zich bezig met horeca en de ander bijvoorbeeld met criminaliteit, drugs of verkeer. 'Actiepunten pik ik op en wor den in volgorde van urgentie af gehandeld. Je kunt dat dan ook richting de burgers vertellen, dat er naar hun klacht wel wordt ge keken, maar de prioriteit op dit moment bij een ander probleem ligt. Daar hebben de meesten wel begrip voor. Ze weten dan dat er iets mee gebeurt, maar niet meteen. Daarvoor hadden mensen vaak het idee: "De poli tie doet er toch niets aan". Dus wel, maar het belangrijkste komt eerst.' Wel vindt Hans het belangrijk dat zelfredzaamheid van de bur gers voorop komt te staan. 'Soms wordt er gebeld over ge luidsoverlast bij de buren. Of de politie daar even iets aan wil doen', geeft hij aan. 'Dan vraag ik altijd eerst of ze zelf al met de buren hierover hebben gepraat en vaak blijkt dat niet zo te zijn. Ze verwachten dat de politie het wel even oplost, terwijl het juist veel beter is om eerst zelf te gaan praten.' Een ander veel voorkomend pro bleem is te hard rijden. De poli tie heeft via de gemeente de be schikking over een lasergun. 'Wanneer er klachten binnenko men over te hard rijden, contro leren we zelf of bellen we 3VO op om eens met de lasergun te gaan controleren. Zij posten dan met de klager om te kijken of er inderdaad te hard wordt gereden. Heel vaak blijkt dat dan toch niet zo te zijn.' Mocht de conclusie echter zo zijn dat de klager gelijk heeft, dan speelt IJmker de klacht door aan de sectie Verkeer. Deze kan er dan een project van maken en op bepaalde momenten gaan posten op die plek. De taak van de wijkagent is om dicht bij de burgers te staan. De drempel om hem aan te spreken, moet zo laag mogelijk zijn. 'We hebben de beschikking over scooters en fietsen. Een scooter is niets voor mij. Ik rij daarom het liefst op een fiets door het dorp.' En het scheelt enorm, vol gens Hans. wanneer hij in een auto langskomt of op de fiets. 'Mensen spreken je veel sneller aan.' Door tijdgebrek en de verkeerde locatie van het politiebureau, is het contact met de burgers ech ter nog niet. zoals het zou moe ten zijn. 'Als wijkagent heb ik in Holten maar tweeëneenhalve Hans IJmker: 'Actiepunten pik ik op en worden in volgorde van urgentie afgehandeld.' (Foto: Sander Scheperman) Rijssen - Veel mensen komen langslopen bij de gemeente- kraam op de Rijssense markt, waar burgemeester Bort Koe lewijn vragen beantwoordt. Soms staat er zelfs een kleine rij wachtenden. Het was afge lopen maandag de laatste keer dat hij er met de stand stond. Volgens Koelewijn is het de be doeling om in een later stadium hetzelfde eens op de vrijdag markt in Holten te gaan doen. 'Ik wil ook graag met de Holtenaren in contact komen. Maar daar voor wil ik eerst alle aantekenin gen die ik nu heb gemaakt, weg werken. Zodat degenen die ze mij hebben aangedragen, weten dat er wat mee gebeurt Bathmen - In de HH-kerk van Bathmen houden Mariet en Duco Boer zondag 3 oktober een concert. Dit begint om 15.00 uur. Er is gekozen voor een geva rieerd aantrekkelijk programma. Voor de pauze wordt muziek ge speeld uit de barok en de roman tiek. Na de pauze zijn het met name Frans impressionistische klanken van Claude Debussy en Philippe Gaubert. Holten - De aandacht van sur veillerende politiemensen werd maandag 27 september omstreeks 02.10 uur getrok ken door een auto. Zij zagen hoe een automobilist met hoge snelheid over de Raalterweg reed en zonder reden meerde re keren afremde. Zij volgden de auto en contro leerden de automobilist: een 34- jarige man uit Nieuwkoop. Er werd bij de verdachte alcoholge bruik geconstateerd. De ver dachte weigerde echter elke me dewerking en reageerde erg weerspannig. Daarop is hij ge boeid overgebracht naar het bu reau. Ook daar weigerde de ver dachte elke medewerking aan een onderzoek. Zijn rijbewijs bleek niet tijdig verlengd en werd ingenomen. Hij kreeg een rijverbod van acht uur. De poli tie maakt proces-verbaal op. Holten - In Joeps Nieuwsbode, de scholierenkrant die in het kader van de officiële opening tot nationaal park is uitgege ven, stond een prijspuzzel. Vele kinderen hebben de oplos sing van deze woordzoeker in gestuurd. De goede oplossing was: Nationaal Park de Salland- se Heuvelrug. Uit de goede in zendingen is een groot aantal prijswinnaars getrokken. Zij hebben hun prijs intussen thuis gestuurd gekregen. De volgende Holtense kinderen hebben een prijs gewonnen: Jur Pol, Djemi Finke en Merith Schroteboer. Holten - De collecte van het Prinses Beatrix Fonds heeft in Holten een bedrag van 3441,97 euro opgebracht. Het Beatrix Fonds zet zich in voor mensen met polio, ziekte van Parkinson, multiple sclero se, spasticiteit en ruim zeshon derd andere spierziekten. dag in de week. En daarvan zit ik een deel op kantoor wegens het spreekuur van het bureau.' Jammer genoeg maken maar weinig Holtenaren gebruik van het spreekuur. Een politiekan toor hoort dan ook gewoon in het centrum thuis. Nu komen er alleen maar mensen langs, die echt gericht naar de politie moe ten. Even binnenlopen is er nau welijks bij.' Het wachten is op de realisatie van het Kulturhus. Het liefst ziet hij echter het bureau vandaag nog verhuizen. 'Hoe dichter je bij de mensen staat, hoe eerder ze je aanspreken en hoe meer je hoort wat hen bezighoudt.' Alleen het spreekuur houden in het gemeentehuis, ziet Hans niet als oplossing. 'Dan is het voor de mensen niet meer duidelijk waar ze moeten zijn. Of in het ge meentehuis of op het politiebu reau.' Hel is overigens zeker niet zo. dat Holtenaren de wijkagent al leen tijdens de openingstijden van het bureau aan kunnen spre ken. 'Als ze het telefoonnummer 0900-8844 bellen en vragen om de wijkagent van Holten, dan worden ze rechtstreeks naar mij doorverbonden', legt Hans uit. 'Naast de tweeëneenhalve dag in de wijk. draai ik namelijk ook gewoon dag- en nachtdiensten.' Langskomen op het bureau kan tijdens het spreekuur op de woensdagen van 13.00 tot 15.00 uur. Holten - Door Stichting Col lectieve Propaganda voor het Nederlandse boek (CPNB) wordt elk jaar de kinderboe kenweek gehouden. Dit jaar voor de vijftigste keer. Reden voor de bibliotheek Rijssen- Holten om eens flink uit te pakken tussen 6 en 16 oktober. De kinderboekenweek wordt elk jaar georganiseerd om kinder boeken extra in de belangstel ling te zetten en kinderen te inte resseren voor lezen. Elk jaar heeft dezeweek een ander the ma. Dit jaar is dat een extra fees telijk thema, namelijk: Muziek. In de bibliotheek van Holten wordt woensdag 13 oktober een groot feest gegeven voor alle kinderen tussen de zes en twaalf jaar. Het begint om 14.00 uur met een optreden van theater Kieleknots met de voorstelling Viva la Musica, waarin de kin deren op zoek gaan naar de to verkrachten en het verhaal van de muziek. Op deze middag kunnen kinderen zich laten schminken. Om ongeveer 16.00 uur is er een klein muziekoptre- den van muziekvereniging HMV. Op zaterdag 9 oktober speelt theater Kieleknots om 14.00 uur Viva la Musica in Rijssen. Voor beide voorstellin gen zijn kaarten a 2,50 euro te koop in de bibliotheken in Rijs sen en Holten. Op vrijdagavond 15 oktober is er een optreden van de majorettevereniging in de bibliotheek in Rijssen, waarbij iedereen mee mag doen. Verder verzorgt de Holtense muziekschool tijdens de kinder boekenweek een aantal optre dens verzorgen in de Holtense bibliotheek. In de bibliotheek kunnen kinderen uit groep 3, 4 en 5 meedoen aan een kleurwed- strijd en kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 aan een quiz over mu ziek. Jeugdige bibliotheekleden (zes tot twaalf jaar) krijgen tus sen 6 en 16 oktober op vertoon van hun lenerspas bij muziek winkel Verhoog in Rijssen 10 procent korting op bladmuziek of kleine muziekinstrumenten. Holten - De collecte van KWF Kankerbestrijding heeft in Holten een bedrag van 5499,65 euro opgebracht. Wie de collectant heet gemist, kan alsnog een gift overmaken op giro 26.000 ten name van KWF Kankerbestrijding, Am sterdam. Bathmen - In zaal Braakhekke in Bathmen wordt zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 13.00 uur een kinderkledingbeurs gehouden. De verkoop van de najaars- winterkinderkleding vindt plaats in zaal Braakhekke, Schoolstraat 6a te Bathmen. De opbrengsten van de verkoop komen ten goede aan peuter speelzaal Klimbim en niet ver kochte kleding gaat naar een goed doel. Informatie over de kinderkledingbeurs kan men verkrijgen bij Will yan den Bosch, telefoon: 0570-542323.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9