Meer klachten over milieu- overlast in Overijssel Kort nieuws Vrijwilligers door provincie in het zonnetje gezet Bekendmakingen Reconstructieplan zet Overijsselse Staten op scherp ^verij sse Zoekplaatje Overiissel.nl Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel www. prv-overijssel. nl Het initiatief is aan u! Laat de provinciale politiek weten wat u bezighoudt en oefen daarmee invloed uit op de agenda van Provinciale Staten. De folder burgerinitiatief geeft alle informatie over hoe u uw stem kunt laten gelden! De folder is gratis op te vragen bij de provin cie, telefoon 038 425 18 23. Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl zie ook de portal www.overijssel.nl Oude stallen maken plaats voor woningen Oude landschapsontsierende agra rische bedrijfsgebouwen kunnen ge sloopt worden in ruil voor wonin gen. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben dat vastgelegd in het uitvoeringskader Rood voor Rood met gesloten beurs. Het pro vinciebestuur wil hiermee, samen met gemeenten, de ruimtelijke kwaliteit en sociaal-economische vitaliteit van het landelijk gebied verbeteren. De bouw van de woning kan zowel ter plekke als in/bij de kern of buurt schap plaatsvinden. Daarnaast kan de opbrengst van woningen ook gebruikt worden voor bedrijfsver- plaatsingen. Op basis van het nu vastgestelde kader vindt een streek planherziening plaats. Deze wordt naar verwachting in oktober voor iedereen ter inzage gelegd, waarna de Staten de herziening in maart 2005 beoordelen. Via www.prv-overijssel.nl is Rood voor Rood met gesloten beurs na te lezen. Kamerleden bezoeken IJsseldelta en Deventer Ruimte voor de rivier, woningbouw en natuurontwikkeling: de IJssel delta (Zwolle en Kampen) en de Stedendriehoek (Deventer, Apel doorn, Zutphen) zijn in ontwikke ling Voldoende actie dus ook om de Tweede Kamerleden van de com missies LNV, VROM, V&W en EZ te tonen, die afgelopen vrijdag in.het gebied op bezoek waren. Na een busrit door het gebied en een boot tocht over de IJssel waarin de ver schillende ontwikkelingen werden toegelicht, keerden de kamerleden huiswaarts. De commissies bezoch ten Overijssel ter voorbereiding op de debatten over de Agenda Vitaal Platteland en de Nota Ruimte die respectievelijk op 4 oktober en naar verwachting 6 december aanstaan de in de Tweede Kamer worden gehouden. Overijssel zoekt kandidaten voor Veiligheidsprijs 2004 De provincie Overijssel wil ook dit jaar weer de Veiligheidsprijs uitrei ken. Personen of groepen in de pro vincie die zich hebben ingezet voor de veiligheid van de Overijssels samenleving kunnen worden aange meld als kandidaat voor de Veiligheidsprijs 2004, Aanmelden kan tot 1 november aanstaande via de provinciale site www.overijsselopveilig nl De jury nomineert in november drie kandi daten die via de media bekend gemaakt worden. U kiest uiteindelijk wie de Veiligheidsprijs Overijssel 2004 in ontvangst mag nemen. Mensen die vanwege hun functie betrokken zijn bij veiligheid, komen niet in aanmerking voor de Veilig heidsprijs Overijssel. Meer weten over de veiligheidsprijs of een aan meldingsformulier aanvragen kan via www.overijsselopveilig.nl of bel 038 425 18 38. Prins bezoekt Overijssel Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Oranje was afgelopen week in Twente. De prins bezocht onder het motto 'Bouwen aan en bouwen in Twente' Enschede, Hengelo en Borne. Het bezoek werd afgesloten met een bezoek aan de nieuwe brouwerij van Koninklijke Grolsch in Enschede. Het bezoek van de prins zou aanvankelijk plaatsvinden in april van dit jaar, maar werd toen uitgesteld naar aanleiding van het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Commis saris van de Koningin, mr. G.J. Jansen begeleidde de prins tijdens zijn bezoek. In het jaarlijkse rapport van het Milieupunt, onderdeel van de provincie Overijssel, wordt verslag gedaan van ontwikkelingen in het Overijsselse leef milieu. Altijd interessant is de lijst met de top tien van grootste klachtenveroorza kers. Die lijst wordt nog steeds aange voerd door de firma Bouwens, pluim veeverwerker te Goor. Zij vormt met 1033 klachten de hoofdmoot van het aantal klachten in 2003. Ook over bedrijven als Aluminium Hardenberg, Ekoblok, kalkzandsteenfabriek 't Anker en Scharlebelt kwamen vele klachten binnen via de hotline van het Milieupunt Overijssel. Stijging Met meer klachten dan het voorgaande jaar (79 extra) schommelt het totale aantal klachten van de afgelopen vijf jaar rond de 2000. Driekwart van deze klachten zijn door de provincie zelf aan gepakt omdat deze onder het bevoegd gezag van de provincie vielen Ongeveer een kwart van de klachten komt op het conto van de Overijsselse gemeenten te staan. De afhandeling van klachten wordt door de provincie scherp in de gaten gehouden Soepel Met het project 'Milieuklachten en vei ligheid' waar de provincie in 2002 mee startte, wil Overijssel de afhandeling van binnengekomen klachten tussen gemeenten, politie, brandweer en waterschappen verbeteren. Inmiddels is hiervoor 'De Meldweg' verschenen: een map waarin alle informatie staat die nodig is voor soepele klachtenbehande ling. Er komt nu een vervolgonderzoek naar de bereikbaarheid van alle handha vende instanties waarin wordt gekeken hoe deze 24 uur per dag, zeven dagen per week bereikbaar kunnen zijn voor meldingen. Het Milieupunt Overijssel is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar op nummer 038 425 24 23! Half oktober wordt het jaarverslag verspreid en is dan ook te downloaden via de site van de provincie www.prv-overijssel.nl. Hier kunt u ook de site van het Milieupunt bezoe ken via www.prv-overijssel.nl/milieupunt. Hardenberger Johan Poffers ontving vrijdag de zesde Overijsselse Vrijwilligersprijs uit handen van gedepu teerde Jan Kristen. Johan is als vrijwilli ger in Hardenberg en omgeving betrok ken bij vrijwel alle milieuonderwerpen, zoals de vloeivelden in De Krim en de vuilverbrandingsinstallatie bij Coevorden. Ook zet hij zich in voor het natuuractiviteitencentrum De Koppel te Hardenberg. Om alle vrijwilligers in de provincie op een bijzondere manier in het zonnetje te zetten, wordt elk jaar de Overijsselse Vrijwilligersprijs uitge reikt. Een kwart van de inwoners van Overijssel is actief in het vrijwilligers werk. "Vrijwilligers leveren een waarde volle, onvervangbare en onbetaalbare bijdrage aan de samenleving", meent gedeputeerde Kristen. "Daar mag wel wat tegenoverstaan van de overheid! Zoals de waarborg voor goede voor waarden waaronder het werk verricht kan worden en waardering en onder steuning van het werk." Erepodium Er zijn drie prijzen voor individuele vrij willigers en vrijwilligersorganisaties en een wisselprijs voor gemeenten. Die laatste ging naar de gemeente Kampen. Verder vielen Stichting Present, waar mensen klussen opknappen voor iemand anders, werkgroep R7, die zich inzet voor handbalsport en de Stichting Life Live, die motortochtjes met gehan dicapten organiseert, in de prijzen. In de categorie vrijwilligers namen naast Johan Poffers ook de heer Fermina uit Hengelo, actief in het Antilliaans en Arubaans jongerenwerk en de Hardenbergse Jacqueline Douw plaats op het erepodium. www. vrijwilligersoverijssel. nl Vaststelling planaanpassing natuur gebiedsplannen Overijssel Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij de planaan passing van de zeven natuurgebieds plannen Overijssel hebben vastgesteld. Dit betreft de aanpassingen van de gebiedsplannen Noordoost-Twente, Zuid-Twente, Vecht-Regge, IJsseldelta, Kop van Overijssel, Engbertsdijkvenen, Salland. Deze plannen zijn gebaseerd op de Subsidieregeling Natuurbeheer en Subsidieregeling Agrarisch Natuur beheer. Ze bieden grondeigenaren en pachters de mogelijkheid om subsidies voor agrarisch en particulier natuur- en landschapsbeheer aan te vragen. De planaanpassing betreft onder andere aanpassing van de plannen naar aanlei ding van recente afspraken tussen het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit (LNV) en de geza menlijke provincies. De planaanpassing bestaat in hoofd lijnen uit de volgende wijzigingen: - aanwijzing beheersgebieden als pro bleemgebieden; - indikking ruime jas beheersgebied; - aanpassing van de begrenzing naar aanleiding van verzoeken van particu lieren; - uitbreidingen van de beheersgebieden en nieuwe natuurgebieden op verzoek van eigenaren, - kleiné wijzigingen van technische aard. Afhandeling zienswijzen De indieners van zienswijzen betreffen de de ontwerpplanaanpassingen van de natuurgebiedsplannen Overijssel krijgen binnen twee weken na verschijning van deze bekendmaking een antwoord van de provincie Inzage In de periode van 1 oktober tot en met 11 november 2004 zijn de stukken tij dens kantooruren in te zien in de biblio theek van het provinciehuis te Zwolle (alle planaanpassingen) en de gemeen tehuizen (de planaanpassingen die betrekking hebben op die desbetreffen de gemeente). Indienen beroepschrift Binnen zes weken, ingaand op de dag na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt, kunt u daartegen beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zwolle, Sector Bestuursrecht, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle, telefoon 038 888 44 44. De beroepstermijn loopt van 1 oktober 2004 tot en met 11 november 2004. Het beroepschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waar tegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Verder dient zo mogelijk een afschrift van het besluit waarop het geschil betrekking heeft te worden overgelegd. Voor de behandeling van een beroep schrift is griffierecht verschuldigd Voor inlichtingen over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot de provinciale medewerker die bij het besluit is ver bh? HoevMPjE tt'N woning? HIER5T0NP EERST LWrsCHAK- ONTSIfPENR fcRftftiscn AlWtR ALS EEN ZWWENST/U meld of tot de Rechtbank te Zwolle. Indien spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de President van de Sector Bestuurs recht. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een beroepschrift heeft ingediend. Informatie Voor inlichtingen over de beroepsproce dure kunt u zich wenden tot de eenheid Landbouw, Natuur en Landschap van de provincie Overijssel, telefoonnummer 038 425 17 61 of tot de Rechtbank te Zwolle. Ontwerpen van de partiële her zieningen van het Streekplan, Overijssel 2000Wonen, Rood voor Rood met gesloten beurs, nieuwe landgoederen. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij partiële herzienin gen van het Streekplan Overijssel 2000+ in ontwerp hebben vastgesteld. De ont werpen hebben betrekking op de vol gende onderwerpen: Wonen Hiermee wordt bedoeld dat de provincie op het gebied van woningbouw niet langer stuurt via contigenten maar ervoor zorgt dat, mede door goede samenwerking, er overal voldoende woningen met de juiste kwaliteit beschikbaar zullen zijn. Rood voor Rood met gesloten beurs Hiermee wordt het mogelijk gemaakt dat ter compensatie van de sloop van landschapsontsierende agrarische bedrijfsgebouwen onder voorwaarden één of meer woningen worden gebouwd. Nieuwe landgoederen Hiermee krijgen particulieren de moge lijkheid nieuwe landgoederen te ontwik kelen. Naast het bouwen van een land huis moet nieuw groen worden aange legd, dat openbaar toegankelijk is De ontwerpherzieningen liggen van 1 oktober tot en met 28 oktober 2004 ter inzage in de openbare bibliotheken, de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle en in de gemeentehuizen. Gedurende de gehele termijn van de terinzagelegging kunt u eventuele bedenkingen indienen bij Provinciale Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. De tervisielegging vindt plaats tijdens kantooruren. Ook is het mogelijk op verzoek, buiten de kantooruren de ont werpen in te zien en eveneens kan op verzoek een mondelinge toelichting ver strekt worden. U kunt hiervoor contact opnemen met het team Ontwikkeling van de Eenheid Ruimte, Wonen en Bereikbaarheid, telefoonnummer 038 425 16 39 of 038 425 16 50. De ont werpen zijn ook in te zien via internet: www. prv-overijssel. nl/documenten Landinrichting Rijssen, deelgebied Rectum Gedeputeerde Staten hebben het be grenzingenplan en de regeling toewij zing eigendom, beheer en onderhoud voor de landinrichting Rijssen, deelge bied Rectum vastgesteld op 15 septem ber 2004. In het begrenzingenplan is vastgelegd dat binnen de begrenzing van het deel gebied Rectum de wegen en paden, waterlopen, ecologische verbindings zones en wegbeplanting met bijbeho rende bermen in eigendom, beheer en onderhoud zijn toegewezen aan de betrokken openbare lichamen en rechts personen. Het begrenzingenplan vormt ook de basis voor openbaarheid van wegen. De overige in het deelgebied Rectum gelegen gronden, welke niet op basis van het begrenzingenplan zijn toegewe zen, zullen onderdeel vormen van het plan van Toedeling zoals dat door de landinrichtingscommissie Rijssen wordt opgesteld. Het begrenzingenplan, de regeling eigendom, beheer en onderhoud en het besluit van Gedeputeerde Staten liggen ter inzage in de bibliotheek van het pro vinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle, op werkdagen van 30 september tot en met 29 oktober 2004. Oplossing zoekplaatje juni: Kasteel Het Nijenhuis bij Heino. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 8 oktober 2004 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t a v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredac- tie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorres pondeerd. Provinciale Statenfracties hebben elkaar het vuur na aan de schenen gelegd in het afsluitende debat over het Reconstruc-tieplan voor Overijssel. Het plan is uitein delijk na een debat van acht uur aangenomen. Met 48 stemmen voor (CDA, Christenunie, SGP, WD en een deel PvdA) en 11 stemmen tegen (D66, GroenLinks, SP, LPF en een deel PvdA) werd het Reconstructieplan voor Overijssel een feit. Tijdens de discussie over het plan zijn er in totaal 23 amendementen en moties ingediend, waar van er 14 de eindstreep haal den. In de amendementen die zijn aangenomen hebben de Staten onder andere besloten om de intensieve veehouderij op sterlocaties meer de ruim te te geven. Zodat ook kleine re, maar wel perspectiefvolle gemengde bedrijven, de kans hebben zich hier te vestigen en te groeien. Bij de moties worden Gedeputeerde Staten onder andere opgeroepen tot tussentijdse rapportages met voortgangsresultaten en een zo goed mogelijke facilitering van de gemeenten bij de uit voering van de plannen. Daarnaast vragen zij Gedeputeerde Staten om bij het Rijk te pleiten voor meer vrijheid bij het aanbrengen van correcties op randen van gebieden en financiële onder steuning voor bedrijfsver- plaatsingen naar potentiële sterlocaties. Ook wordt GS gevraagd om voldoende ont wikkelingsmogelijkheden te bieden voor nieuwe en bestaande economische pro jecten en belemmeringen tot een minimum te beperken. www. prv-overijssel. nl/recon- structie provincie Het Milieupunt van de provincie Overijssel registreerde afgelopen jaar maar liefst 2048 klachten over mistanden in het Overijsselse (leef)milieu. De meeste klachten hadden, net als voorgaande jaren, betrekking op stankoverlast. Bij driekwart van de ingediende klachten was de provincie bevoegd om op te kunnen treden tegen de misstanden.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7