gemeentelijke informatie Rijssen-Holter\ Donderdag 9 september 2004 HO 8 ZAf HÉ i Dc www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl Burgemeester B. Koelewijn houdt in september contactuur op de maandagmorgen markt in Rijssen Op maandagmorgen 13, 20 en 27 september 2004 houdt burge meester B. Koelewijn een contactuur op de markt in Rijssen. Op die manier wil hij indrukken opdoen en onder het genot van een kopje koffie nader kennis maken met u als inwoner van Rijssen-Holten; bezoeker van de markt. De marktkraam van de burgemeester treft u in het hart van de markt aan (nabij de parkeerlocatie FonsTusveld) en wordt door hem bemand van 10.00 uur tot ongeveer 12.00 uur. Naast gemeentelijke informatie wordt een kleurenfoto van het gemeentewapen gepresenteerd.Verder kunt u een uittreksel van de Nota Integrale Veiligheid krijgen. Daarnaast bestaat er de mogelijk heid om uw opmerkingen op schrift te stellen zodat de burgemees ter deze kan (laten) verwerken. Bij de kraam ligt een plattegrond van de gemeente Rijssen-Holten zodat u kunt aanwijzen waar u woont of kunt aangeven waarover u wilt praten. Maandag^ 13 sept. 2004 Dinsdag 14 sept. 2004 Van Galenplantsoen Schapendijk De Ruyterstraat Graaf Ottostraat De Keampe Van Speykstraat Trompstraat Zaagkoele Piet Heinstraat Schoolstraat Karei Doormanstraat Enterstraat Schepershoek Lentfersweg Woensdag 15 sept. 2004 Woensdag 15 sept.2004 Parkstraat Bloemstraat Kosterspad Emmastraat Oosterhofweg lulianastraat Pottenbakkerserf Kerkstraat Hangerad Rozengaarde Weverstraat De Hagen Smittenbelt Spuitstraat Donderdag 16 sept. 2004 Donderdag 16 sept.2004 Wierdensestraat Leijerweerdsdijk Molenbeekpark Witmoesdijk Weth. H.H. Korteboslaan Kasteellaan Stokmansveldweg Opbroekweg Pelmolenweg Verslag wijkavond Veeneslagen 25 mei 2005 Op maandagavond 25 mei 2004 vond de wijkavond Veeneslagen plaats. Van deze avond is een verslag opgesteld inclusief de verwer king van diverse vragen en antwoorden. Dit verslag is naar alle belangstellenden opgestuurd. Mocht u ook belangstelling hebben voor dit verslag dan kunt u deze opvragen bij de gemeente onder nummer 0548 854624 of zend een mail naar s.plomp@rijssen-holten.nl. Het verslag is ook digitaal te raadplegen via onze website www.rijssen-holten.nl Vergaderingen De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen vergadert op maandag 13 september 2004 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt: Taakveld Middelen 1. Opening 2. Inventarisatie spreekrecht taakveld 3. Vaststellen definitieve agenda taakveld 4. Verslag van de vergadering van 5 juli 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Differentiatie legestarieven RO-procedures (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder W.A.J. ter Schure) 7. Forfaitaire regeling toeristenbelasting 2005 (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder W.A.J. ter Schure) 8. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 9. Aanbevelingen klanttevredenheidsonderzoek, uitwerking varian ten (opiniërend; portefeuillehouder wethouder J.j.A. ter Keurst) 10. Instellen werkgroep prestatiesturing (besluitvormend) Taakveld Algemeen Bestuurlijke Zaken 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht taakveld 3. Vaststellen definitieve agenda taakveld 4. Verslag van de vergadering van 5 juli 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio e.d.) 7. Enquêterecht (opiniërend; werkgroep Duaal 2) 8. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 9. Informerende stukken: a. RIS Evaluatie Nieuwe beleidsafspraken (werkgroep RIS) b. Opzet ATB-team (portefeuillehouder burgemeester drs, mr. B. Koelewijn) c. Brieven gericht aan de raad (portefeuillehouder burgemeester drs. mr. B. Koelewijn) reageren? gemeente Rijssen-Holten postbus 244, 7460 AE Rijssen t 0548 854854 of t 0548 854855 www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl gemeentelijk meldpunt t 0548 854856 www.rijssen-holten.nl/gemeenteloket voor al uw meldingen en klachten over o.a. wegonderhoud, straatverlichting en riolering gemeen Op dinsdag 14 september 2004 vergadert de commissie Maatschappelijke Dienstverlening om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt: Taakveld Welzijn 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3. Vaststellen definitieve agenda 4. Verslag van de vergadering van 6 juli 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio e.d.) 7. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 8. Jaarverslag 2003 Stichting Kinderopvang West-Twente (informe rend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) Inzameling Klein Chemisch Afval Door de chemokar wordt de komende weken weer KCA ingeza meld. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Taakveld Onderwijs/Sociale Zaken/WVG 1. Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3. Vaststellen definitieve agenda 4. Verslag van de vergadering van 18 mei 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio e.d.) 7. Wet werk en bijstand,Verordeningen en beleidsplan handhaving (presentatie) (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 8. Onderzoek alternatieve reïntegratiemethodieken (besluitvor mend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 9. Afrekening uitbreiding SG De Waerdenborch (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 10. Afrekening uitbreiding Brekeld- en Banisschool (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) I IHerziene afrekening uitbreiding Haarschool Rijssen en De Ronde Maat (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 12. Herbenoeming twee bestuursleden SG De Waerdenborch (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 13. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 14. Uitbreiding Johan Frisoschool (besluitvormend; portefeuillehou der wethouder J.J.A. ter Keurst) De commissie Grondgebied vergadert op donderdag 16 september 2004 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt: Taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 1. Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3. Vaststellen definitieve agenda 4. Verslag van de vergadering van 17 juni 2004 5. Verslag van de vergadering van 21 juni 2004 6. Verslag van de vergadering van 8 juli 2004 7. Actiepuntenlijst 8. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio e.d.) 9. Beleid permanente woonbestemming recreatiewoningen (porte feuillehouders wethouders W. Stegeman en J.J.A. ter Keurst) 10.Vaststellen 9e serie wijzigingen bouwverordening (besluitvor mend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) I I. Beantwoording van de vraag van het CDA over verkoop ver vuilde bouwkavels (portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 12.Verzoek wijziging bestemmingsplan buitengebied Rijssen Burgemeester Knottenbeldlaan 3 (opiniërend; portefeuillehou der wethouder W. Stegeman) 13.Vaststellen onteigeningsplan 2004-1 (besluitvormend; portefeuil lehouder wethouderW. Stegeman) 14. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 15. Informatieve stukken a. Beleid vrijstelling bijgebouwen woningen buitengebied (porte feuillehouder wethouderW. Stegeman) Taakveld Openbare Werken 1. Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3.Vaststellen definitieve agenda 4.Verslag van de vergadering van 17 juni 2004 5.Verslag van de vergadering van 8 juli 2004 ó.Actiepuntenlijst 7. Beslissing op bezwaarschrift mevrouw G.van Heek-Pieffers tegen raadsbesluit 8 september 2003, nummer 2003-VII-I6G (besluit vormend; portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 8. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 9. Informatieve stukken a. Beantwoording vragen over vaste begraaftijden (portefeuille houder wethouder J. Ligtenberg) b. Uitbreiding parkeervoorziening Twenhaarsveld (portefeuille houder wethouder J. Ligtenberg) Wegafsluitingen Vanwege werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. Molenstraat (Rijssen), tussen huisnummer 22 en Haarstraat. t/m 1 okt. 2004 De Hagen (Rijssen), tussen Oranjestraat en Kerkstraat Dorpsstraat (Holten), gedeelte ter plaatse van spoorbrug; 1 rijstrook is afgesloten, het t/m 21 sept. 2004 verkeer wordt geregeld met een verkeersregel installatie. 13 sept. t/m 8 okt. 2004 Aaltinksweg (Holten), gedeelte ter plaatse van spoorbrug. 13 t/m 24 sept.2004, tussen 9.00 en 16.00 uur N332 (provincie), gedeelte tussen Nieuw-Heeten en Heeten t/m 18 sept. 2004, tussen 19.00 en 6.00 uur Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren als gevolg van uitlopende werkzaamheden. Vragen over sociale voorzieningen De cliëntenraad Wwb houdt 2 maal per maand spreekuur. De eer ste donderdag van de maand in de gemeentewinkel Rijssen en de tweede donderdag van de maand in het gemeentehuis, locatie Holten. U kunt daar terecht vanaf 18.30 tot 19.30 uur met uw vragen over sociale voorzieningen zoals AOW, WAO, huursubsidie, uitkeringen, kwijtschelding gemeentelijke belastingen en heffingen, belastingte- ruggave et cetera. Het telefoonnummer tijdens het spreekuur in Rijssen is 854882 en in Holten 854541. Buiten het spreekuur is de cliëntenraad te bereiken via het centrale meldpunt, t 513300. Indienen verzoek evenementensubsidie 2005 voor subsidie Meer informatie? Voor meer informatie of voor het opvragen van het aanvraagfor mulier evenementensubsidie 2005 kunt u terecht bij de afdeling Ontwikkeling, taakveld Welzijn of bellen naar 854512 of 854520. weggedeelte periode Wierdensestraat (Rijssen), tussen Reggesingel en Molendijk Zuid; één rijstrook is afgesloten, alleen de rijrichting naar het centrum is open voor het verkeer. t/m 12 sept. 2004 Wierdensestraat (Rijssen), tussen Reggesingel en Molendijk Zuid; beide rijstroken zijn afgesloten. 13 t/m 17 sept. 2004 Inmeten nieuwbouw, bijbouw etcetera Tot eind 2004 is het mogelijk dat medewerkers van de LBA in opdracht van de gemeente bij u langskomen voor meetwerkzaam- heden. Het betreft het (bij-)meten van nieuwbouw, bijbouw, ver bouw en andere wijzigingen voor zover deze van belang zijn voor de GBKN (grootschalige basiskaart Nederland). Wij verzoeken iedereen vriendelijk de medewerkers van de LBA zonodig toegang te verlenen tot uw eigendommen voor de uit te voeren meetwerk- zaamheden.Voor vragen kunt u bellen met de heer L. Kinds, medewerker vastgoedregistratie op t 854527. Balie Ruimte in Holten Met ingang van dinsdag 6 september 2004 is de balie Ruimte in Holten geopend. Iedere dinsdag van 9.00 uur tot 12.15 uur kunt u hier terecht voor vragen over bouwen, wonen milieu. Collectes 1 Van maandag 6 september t/m zaterdag I I september collecteert de Nederlandse Kankerbestrijding Gratis promotie evenementen Organiseert u een evenement in de gemeente en wilt u dit onder de aandacht brengen? Meld uw evenement dan gratis aan bij deVW Rijssen, t 520011 of Holten, t 361533. aanmerking Welke evenementen kunnen komen? De deelverordening evenementen van de nieuwe aanvullende subsi dieverordening gemeente Rijssen-Holten biedt instellingen de mogelijkheid subsidie aan te vragen voor evenementen die bijdragen aan een duidelijk positief beeld en/of imagover bete ring van de gemeente Rijssen-Holten. Voorwaarden en criteria De onderstaande voorwaarden bepalen of een subsidieaanvraag al dan niet in behandeling wordt genomen: evenementen met een commercieel karakter zijn van subsidie uit gesloten; het evenement dient openbaar toegankelijk te zijn; het evenement en de activiteiten zijn naar ons oordeel niet maat schappelijk omstreden; het evenement dient een promotionele meerwaarde voor onze gemeente te hebben (hierbij is het van belang dat onze gemeente zich onderscheidt van andere gemeenten). Voldoet de subsidieaanvraag aan de genoemde voorwaarden dan wordt deze aanvraag getoetst aan de volgende criteria: de mate waarin het evenement de gemeente Rijssen-Holten op de kaart zet (lokaal/regionaal/nationaal/internationaal); de wijze waarop en de mate waarin de gemeente Rijssen-Holten in de publiciteit komt (lokaal/regionaal/nationaal/internationaal, op tv/radio, in kranten en via andere PR-activiteiten); de mate waarin de gemeenschap van de gemeente Rijssen-Holten wordt betrokken c.q. ingezet bij het evenement; de mate waarin het evenement zich afspeelt binnen de gemeente grenzen. Het resultaat van deze toetsing bepaalt de hoogte van de subsidie. Daarnaast wordt bij de budgetverdeling rekening gehouden of het een structureel dan wel een incidenteel evenement betreft. Waar en wanneer aanvragen? Uw aanvraag evenementensubsidie 2005 dient vóór I december 2004 bij ons binnen te zijn. Subsidieaanvragen die na I december 2004 worden ontvangen en betrekking hebben op het jaar 2005 worden afgewezen. Voor het indienen van een subsidieverzoek maakt u gebruik van het aanvraagformulier evenementensubsidie 2005. Dit formulier kunt u aanvragen bij het taakveld Welzijn. Vastketenen verboden E Steeds vaker worden onze medewerkers in de groenvoorziening L geconfronteerd met aanhangwagens en dergelijke die op de par- 2 keerplaatsen zijn gestald en waarvan de dissel met een ketting of v kabel aan een boom of ander obstakel in het openbaar groen is! 2 vastgemaakt. Dit is niet toegestaan! k Op den duur kan bij de boom de boombast zodanig beschadigd 2 worden dat' de boom daaronder lijdt en eventueel vervangen moet p worden. Bovendien is het hinderlijk bij het onderhoudswerk aan de; groenvoorziening.Voordat er door de gemeente wordt opgetreden fi bieden wij betrokkenen de gelegenheid dit ontoelaatbare gebruik im het openbaar groen te beëindigen. a 2 Parkeren caravans en aanhangers op 3 de openbare weg In de gemeente Rijssen-Holten worden steeds meer aanhangwagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openbare par keerplaats of in het openbaar groen geparkeerd.'Dit gaat ten koste van het aanzien van de omgeving en de beschikbare parkeerruimte. Om dit probleem te voorkomen is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in artikel 5.1.5 bepaald dat aanhangwagens en caravans niet langer dan 3 achtereenvolgende dagen op de openba re weg of een openbare parkeerplaats mogen worden gestald (het voertuig elders parkeren wordt niet beschouwd als een verplaat sing). Mensen die op vakantie gaan halen vaak de caravan enkele dagen voor vertrek uit de winterstalling. Zolang de caravan beladen wordt, is het toegestaan om de caravan of aanhangwagen maximaal 3 achtereenvolgende dagen op straat te parkeren.Voor een periode langer dan 3 dagen is het niet toegestaan aan de straat te parkeren. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening). Wordt een aanhangwagen ofi caravan toch langer dan 3 dagen in de openbare ruimte gestald, dan wordt de eigenaar verzocht zijn voertuig met spoed te verwijderen. Als het voertuig niet wordt verwijderd, kan proces-verbaal worden opgemaakt. Het is mogelijk om een ontheffing worden te verlenen voor de parkeertermijn van een caravan of aanhangwagen. Deze ontheffing wordt alleen verleend voor voertuigen waarvan de aan wezigheid ter plaatse aantoonbaar noodzakelijk is. Reconstructie Dokter Stokkersstraat Er is een plan uitgewerkt voor het reconstrueren van de Dokter Stokkersstraat in Rijssen, het gedeelte tussen de Huttenwal en Molenstalweg. Het plan voorziet in vervangen van riolering, openba re verhardingen, openbare verlichting en groen. Een tekening waar op het plan is uitgewerkt ligt vanaf maandag 13 september 2004 tot en met maandag I I oktober 2004 ter inzage in de gemeentewinkelj in Rijssen. Belanghebbenden kunnen tijdens deze periode hun ziens-I wijzen kenbaar maken aan burgemeester en wethouders. li Voorbereidlngsbesluiten De gemeenteraad heeft in de vergadering van maandag 30 augustus 2004 besloten dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: - Het gebied ten noorden van de Leijerweerdsdijk in Rijssen (in het voorbereidingsbesluit zijn gebruiksvoorschriften opgenomen). - Het perceel De Stroekeld I in Rijssen. r Genoemde besluiten treden in werking op vrijdag 3 september 2004. Vanaf vrijdag 10 september 2004 kunt u dit besluit voor een termijn van 6 weken inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel in v Rijssen. Op afspraak is het plan in te zien bij de publieksbalie in Holten. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker van Ruimte, t 854874. Tijdens genoemde 1 periode kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij; de Gemeenteraad. Groenvoorziening Veeneslagen In Rijssen Er is een plan gemaakt om in Veeneslagen diverse planten in vakken de planten. Het gaat om beplantingsvakken aan: Erve Campjan naast huisnummer 3. Groenling naast huisnummer 59. Fietspad langs de Maatgraven ter hoogte van Erve den Boom, huis nummers 9 en 13. Fietspad langs de Maatgraven ter hoogte van Erve den Boom, huis nummer 12. Fietspad langs de Maatgraven ter hoogte van de weg Veeneslagen,! huisnummer 60. I Ook is in dit plan opgenomen het aanleggen van het grasveld aan Erve den Boom naast huisnummer 3. Het plan ligt vanaf maandag 13 september tot en met vrijdag 24 september 2004 ter inzage in de gemeentewinkel in Rijssen. Belanghebbenden kunnen tijdens deze periode hun zienswijzen op het plan kenbaar maken aan burge meester en wethouders. gemeentehuis en publieksbalie Holten Smidsbelt 6 in Holten gemeentehuis locatie Rijssen Schild I in Rijssen gemeentewinkel Elsenerstraat 20 in Rijssen gemeentehuis locatie Holten en Rijssen, gemeentewinkel en publieksbalie maandag tot en met vrijdag 9.00 uur-12.IS uur donderdagavond: 18.00 uur-19.30 uur 's middags op afspraak donderdagmiddag (alleen Burgerzaken) 13.30-17.00 uur gemeentewerf Holten Waagweg 4, t 0S48 8S4S86 openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 uur - 15.30 uur zaterdag 13.00 - 15.00 uur Klein Chemisch Afval (KCA): laatste zaterdag van de maand 13.00 uur-15.00 uur gemeentewerf Rijssen Daitonstraat 2,t 0548 854856 openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur zaterdag 09.00 tot 12.00 uur Klein Chemisch Afval (KCA): maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur laatste zaterdag van de maand 8.00 tot 12.00 uur spreekuur Steunpunt Informele Zorg (mantelzorg) gemeentewinkel Rijssen, iedere maan dag en donderdag van 9,00-11,00 uur t 0548 85 48 82 fb.g.g. 63 88 30; spreekuur cliëntenraad 18.30-19.30 uur advies over sociale voorzieningen t 0548 51 76 25 elke Ie donderdag van d«- maand in de gemeentewinkel Rijssen elke 2e donderdag van de maand gemeentehuis, locatie Holten afspraken burgemeester en wethouders en gemeentesecretaris t 0548 85 46 12 of 85 46 13 spreekuur raadsfracties gerneerrts-huis locatie Rijssen, donderdagavond van 19-30 uur-20.30 uur voorafgaand aan de raadsvergadering t 0548 854615 Rijssen - Holten. Reken daar maar op. www.hjssen-hollen.nlgemeente@rij-.ii-n holten.nl B<

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 8