Yolanda del Prado knipt kwart eeuw hondenhaar K en C 15 jaar: 'Er was nog ruimte voor kunst en cultuur' Gerda Wibbelink weer terug in gemeenteraad Aquarelexpositie Lamberts Nostalgisch Circus Bongo Jaarvergadering Zaagmolen Passievrucht in Filmhuis Holten Keunerit MAC Holterberg Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Straatnamen Vletgaarsmaten Vrije markt Collecte Beatrix Fonds Oudermiddag SPGH Donderdag 9 september 2004 Holtens Nieuwsblad Boschkamp - In de ontmoetingsruimte van dorpshuis de Boschkamp hangen in de periode van 1 september tot en met 8 oktober aquarelschilderijen van Ingrid Lamberts. Lamberts is de nieuwe aquareldocente bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. Als grote inspiratie bron voor het aquarelleren noemt zij de onverwachte effecten van het schilderen met water. Door hiermee te spelen en het aan de andere kant ook in de hand te houden, maakt deze tech niek het voor haar zo aantrekkelijk. De uitdaging is de kleuren te krijgen zoals je ze wilt hebben en het daarbij spannend te maken door het verschil aan te brengen in licht en donker. Wa ter, bomen en landschappen zijn haar favoriete onderwerpen. Hiervan hangen prachtige voorbeelden in het dorpshuis, die zeker de moeite waard zijn om eens te bekijken. Belangstel lenden kunnen op werkdagen terecht om de expositie gratis te bezichtigen. Inlichtingen over de cursussen die Ingrid ver zorgd. zijn te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk voor Holten, Tuinstraat 2. telefoon 0548-36 27 55. Holten - Circus Bongo bracht deze week aan de Larense- weg een eigentijds circusprogramma in een nostalgische sfeer en entourage. De authentieke woonwagens en de sfeervolle tent zorgen traditiegetrouw voor de echte circus sfeer. Elke twee jaar brengt Circus Bongo een geheel nieuw pro gramma. De allround-groep trekt dit jaar door het land met de nieuwe productie Adventure. Clown Dropje beleeft tijdens de ze wervelende voorstelling een spannend avontuur in de tot bos omgetoverde circustent. Hierbij wordt ze terzijde gestaan door haar stoere berenvriend Bongo. Ze ontmoeten een spre kende boom, muzikale paddestoelen, zeer bijzondere bostrol- len en aardmensen: stuk voor stuk circusartiesten van bijzon dere klasse. De voorstelling werd aangekleed met talrijke kos tuums en rekwisieten. Maar er was meer te zien: twee boswachters die in een trapeze belanden, een menselijke vogel die door de lucht vloog, een dame die zich bewoog als een spin, een dame die boomstam men in de rondte draaide en nog veel meer. De meeste artie sten zijn afkomstig van circusscholen uit Mongolië, Polen en Duitsland. Natuurlijk waren er ook dieren te zien en de voor stelling werd tenslotte op muzikale wijze afgesloten. Voor meer informatie kan men terecht op de website: www.circus- bongo.nl (Foto: Sander Scheperman) Dijkerhoek - Net voor het begin van het schietseizoen 2004/'05 hield de Dijkerhoekse schietvereniging De Zaag molen in café-restaurant het Bonte Paard haar jaarverga dering. Daarbij werden onder meer de data bekend ge maakt van het kringtoernooi in Diepenveen en die van de onderlinge ontmoeting tegen Loo. Tevens werden de prijswinnaars van het afgelopen seizoen be kend gemaakt Hieronder de uitslag van het seizoen 2003/'04. Vuurbuks senioren A-klasse 1 Wilco Vlogtman 57,47; 2 Jan Zandvoort 56,97; 3 Gerrit Nikkels 56,03. B-klasse 1 Ap Rib- bink54,33 C-klasse 1 Wim Schoneveld49,50 D-klasse 1 Ger rit Beunk 50,47. Windbuks senioren A-klasse 1 Wilco Vlogtman 58,50; 2 Gerrit Nikkels 58,30; 3 Jan Zandvoort 58.23. B-klasse 1 Erik Wechstapel 56,17 C-klasse 1 Gerrit Beunk 53,27 D-klasse 1 Jaap Nikkels 56,70. Luchtpistool 1 Jan Zandvoort 40,73; 2 Henk Beunk 37,23; 3 Bennert Rensen 31,10. Junioren (alleen windbuks) A-klasse 1 Sander Tuitert 50,20: 2 Jeroen Podt 49,90; 3 Frank Wilmerink 49,77. B-klasse 1 Martijn Stevens53,93 Het nieuwe schietseizoen is afgelopen maandag inmiddels be gonnen. Belangstellenden zijn natuurlijk altijd welkom om vanaf 19.00 uur een kijkje op onze schietbaan te nemen. Ook de data van de achttiende editie om de Zaagmolentrofee werden bekend. Namelijk; 8, 15, 19, 20, 21, 22, 28 en 29 oktober. Dit toernooi staat open voor verenigingen, straten en bedrijven uit de voor malige gemeente Holten aangevuld met het gedeelte van schoolkring Dijkerhoek dat buiten Holten valt. Binnenkort meer nieuws over opgave. Titelverdediger is het team van de Hoolter Daansers. Inmiddels zijn aan de regelmatige deelnemers en een aantal andere verenigingen alweer uitnodigingen verstuurt om aan deze wedstrijd deel te nemen. Instellingen en verenigingen die geen uitnodiging hebben ge kregen. zijn uiteraard ook welkom om deel te nemen. Zij kun nen zich aanmelden bij Henk Beunk (telefoon 0570-541165). Men kan natuurlijk ook vrijblijvend om informatie vragen. Opgave is mogelijk tot en met 1 oktober met die restrictie van vol is vol. Om te mogen schieten met de vuurbuks moet men achttien jaar of ouder zijn. Personen die jonger zijn dan 18 jaar kunnen wel meedoen maar mogen alleen met de windbuks schieten. Holten - Yolanda del Prado werkt sinds vorige week don derdag 25 jaar als honden- trimster. Begonnen in het Noord-Hollandse Limmen en daarna bij dierenspeciaalzaak Dick Zanting. Sinds enkele ja ren heeft ze haar eigen salon Del Prado aan het Zwartepad 10. Met haar collega Joke Vruggink zorgt ze ervoor dat honden, groot of klein, er weer piekfijn uit komen te zien. 'Zo'n vijftien jaar werk ik nu in Holten', vertelt Yolanda. Daar voor had ze een trimsalon in Limmen, onder de naam Eldora do. 'Deze is er nog steeds en be staat dus nu 25 jaar. Ik zal ze str aks even bellen, want volgens mij weten ze dat niet eens', zegt de hondentrimster. Ze leerde in die tijd haar man kennen, die in Enter woonde. 'We hebben in Haaksbergen een twee onder een kap neergezet.' Haar man werkte in Holten en ging bij Dick Zanting vragen of Yolanda daar niet aan de slag kon. In hun nieuwe woonplaats zaten al genoeg trimsalons, dus om daar te beginnen zag ze niet zo zitten. Voor een dag in de week kon ze wel aan de slag bij de Holtense dierenzaak om dc vrouw van Zanting te helpen. Later werd dit meer, want Zantings vrouw be gon in de nieuwe zaak die in Deventer Colmschate werd geo pend. Het was een schuurtje van twee bij vier achter de winkel, waar Yolanda de honden knipte. Het toilet was een pot met een gor dijn eromheen. Zanting zat toen nog bij de spoorbrug, waar nu assurantiekantoor Boks-Oolbek- kink is gehuisvest. 'Er pasten net twee tafels in, en je zat er wel boven op elkaar.' Zanting ging verhuizen naar de huidige locatie aan de Smids belt. Voor een trimsalon was daar geen plek. 'Aan het Zwarte pad stonden toen nog vier gara geboxen. Zanting wilde daar z'n voorraad in kwijt, maar er was geen ruimte genoeg voor een vrachtwagen om daar te parke ren. "Ga jij er maar zitten met een salon", zei hij tegen mij.' De boxen werden aan elkaar gekop peld en hondentrimsalon Yo landa del Prado kon beginnen. In de jaren dat Yolanda als hon dentrimster heeft gewerkt, is er veel veranderd. 'De apparatuur werd verbeterd. Honden met lang haar kregen we in het begin bijna niet droog. We bleven maar föhnen. Nu hebben we een grote blazer'. Ze wijst op een grote stofzuigert ijkend apparaat dat krachtig lucht uitblaast. 'Ver der zijn onder meer borstels ver beterd en hebben we elektrisch verstelbare werktafels.' Hierop Yolanda del Prado: 'Het is net als bij je eigen kapper: als je er eenmaal gewend en tevreden bent. dan stap je niet zo snel meer naar een ander.' (Foto: Sander Scheperman) worden de honden met een riem pje vastgemaakt en de tafel op werkhoogte gezet. Een andere verandering is de soort honden die langs worden gebracht. 'In het begin waren het vooral bouviers en poedels die baasjes voor een knipbeurt kwa men brengen. Tegenwoordig ko men er van alle soorten binnen. Voor een groot deel Westies en Jack Russels.' Kleine hondjes, dus. Poedels komen nauwelijks meer over de vloer. Volgens Yo landa is die hondensoort niet meer populair. Daarnaast veran deren de te knippen haarmodel- len ook vaak. Het betekent wei dat Yolanda vaak cursussen moet volgen om bij te blijven. Daarnaast gaat ze naar speciale vakdagen om met collega's bij te praten. Van alle hondjes vindt ze het werken met langharige tekkels nog het leukst. 'Dat vind ik grap pige en leuke hondjes.' Verhuizen met de zaak naar Haaksbergen of in de buurt van haar woonplaats, ziet ze niet zit ten. Naast dat de concurrentie daar groot is, heeft ze in Holten haar klantenkring opgebouwd en die wil ze niet missen. 'Soms denk ik, moet ik weer zo'n eind naar mij werk rijden, maar als ik dan weer eenmaal bezig ben... Ik zou niet anders meer willen. Daarnaast bouw je een goede band op met je-klanten.' Die klanten komen volgens haar zeker niet allemaal uit Holten. Ook uit omliggende plaatsen of zelfs vakantiegasten komen langs met de hond. 'Het is net als bij je eigen kapper: als je er een maal gewend en tevreden bent, dan stapje niet zo snel meer naar een ander. We hebben dan ook heel veel vaste klanten en die zou ik niet willen missen.' Boschkamp - Filmhuis Holten draait donderdag 16 septem ber vanaf 20.15 uur de Passie vrucht in De Boschkamp. Als Armin Minderhout te horen krijgt dat hij onvruchtbaar is, komt zijn hele leven op de kop te staan. Wie is de vader van zijn dertienjarige zoon Bo? Zijn in middels overleden vrouw. Mo- nika. heeft het hem nooit verteld en zijn huidige vriendin Ellen weet wel wie het is maar dat weet Armin weer niet. Op zoek naar de vader van zijn kind wor den alle mannen in zijn omge ving verdachten en raken de re laties tussen Armin en Ellen en Armin en Bo verder ontwricht. Holten - Stichting Kunst en Cultuur Holten bestaat het ko mend seizoen vijftien jaar. Om dit te vieren wordt volgend jaar vrijdag 14 januari Kees van Kooten uitgenodigd. Natuurlijk staat er nog veel meer op de agenda. Zo wordt vrijdag 17 september begonnen met ca baretier Miel Verstappen die een avondvullend programma heeft met Happy Miel. Ander lezin gen die in de planning staan: Romke van der Kaa, maandag 11 oktober; Frederike Upmeijer. vrijdag 19 november: Els Dij kerman, woensdag 8 december: Elvira van Eijl. maandag 28 fe bruari: Renate Dorrestein, woensdag 16 maart en Trio Gasn Singer, woensdag 20 april. De stichting werd vijftien jaar geleden opgericht door de da mes Van Rappard, Sijtsema en Lubberhuizen. 'Er was in Holten nog ruimte voor kunst en cul tuur', geeft de huidige voorzitter Jan Willem Lubberhuizen aan als toenmalige reden om een stichting op tc richten. 'Er was wel toneel en sport, maar op het gebied van kunst en muziek bleef het achter.' Er werd begonnen met een lees kring. Later kwamen daar ande re activiteiten bij zoals huiscon certen. Jan Willem: 'Eerst waren het goede amateurs die een con cert gaven. Tegenwoordig nodi gen we professionele musici uit.' Naast goede contacten, melden sommige musici zichzelf aan. 'Ze hebben dan gehoord hoe ge zellig en informeel de sfeer hier is', vertelt bestuurslid Marianne Unterhorst. 'In een huiskamer zit je heel dicht bij elkaar en is het veel directer tussen musici en bezoekers. Na afloop drinken we meestal nog een glaasje wijn met elkaar en kun je in gesprek gaan met de musici zelf.' Omdat de ruimte in de zes be schikbare huiskamers beperkt is. worden per keer maximaal vijf tig bezoekers toegelaten. Om wachtlijsten te voorkomen, mo gen alleen donateurs van de stichting naar deze huisconcer ten. Van de vier concerten die jaarlijks worden gehouden, mo gen zij twee tot drie bijwonen. Voor de andere activiteiten van Stichting Kunst en Cultuur is een donateurschap niet noodza kelijk. Bijvoorbeeld voor de le zing die rond de boekenweek wordt gehouden door een beken de schrijver. 'Met Karin Penne- waard van de openbare biblio theek gaan we rond de tafel zit ten en kijken onder meer naar het boekenweekthema en wat actueel is', geeft Aukje Roele- Boskma de werkwijze aan, waarom voor een bepaalde schrijver wordt gekozen. Zo zijn onder andere Kader Abdullah en Geert Mak al geweest. Deze keer is gekozen voor Renate Dorrestein. 'Bekende schrijvers trekken veel bezoekers. Bij Geert Mak hebben we zelfs mensen weg moeten sturen, om dat elke plek in de Boschkamp al bezet was', waarschuwt voor zitter Jan Willem. Het is dan ook beter alvast in de voorverkoop kaarten te kopen, om zo van een plaatsje verzekerd te zijn. Wegens de verw achte drukte, is bij Kees van Kooten gekozen voor de aula van scholenge meenschap De Waerdenborch. Hij is hoofdgast tijdens de jubi leumavond die vrijdag 14 janu ari wordt gehouden. Om deze avond te kunnen bekostigen, krijgt de stichting een bijdrage uit het Rabo Projectenfonds. Andere activiteiten van Stich ting Kunst en Cultuur zijn kunst fietsroutes en kunstreizen. 'In het begin gingen we met dertig tot veertig man in een busje naar bijvoorbeeld Amsterdam om daar musea te bezoeken', legt Jan Willem uit. Zo werden ook andere steden aangedaan. Een enkele keer zijn er fietsrou tes uitgestippeld. 'Het vorige sei- 'Met de Stichting Kunst en Cultuur halen we de kunsten naar Holten. Je hoeft dan niet meer ver te reizen. Dat is een groot pluspunt.' (Foto: Johan Bolink) zoen hebben we afgesloten met een fietstocht door Holten', ver telt bestuurslid Lammi Wink. 'Met de dochter van architect Loggers zijn we langs enkele huizen gereden, die door haar (Vervolg van voorpagina) Holten - Haar man en jongste dochter jagen, en ook Wibbe- link-Roeh ink heeft bemoeien is met de jacht. Ze zorgt voor de catering tijdens de jacht. Zelf doet ze niet mee aan de daadwerkelijke jacht, hoewel ze wel kan schieten. Want ooit werd ze, in een poule voor mannen en vrouwen, Schut- terskoning van de Beuseberg. Wibbelink-Roelvink interes seerde zich altijd al voor de plaatselijke politiek. Toen ze vanuit de VVD gevraagd werd om op de gemeentelijke kandi datenlijst te staan, zei ze 'ja'. In '94 maakte ze voor de VVD deel uit van de commissie welzijn en vier jaar later werd ze raadslid, met in haar portefeuille welzijn en openbare werken. 'Het was heel gemoedelijk allemaal. Elke fractie had een vertegenwoordi ger in de commissies, en dan zat je met een paar mensen om de tafel. Het is niet te vergelijken met de huidige commissieverga deringen. Je kunt het ook niet vergelijken, want de gemeente is veel groter geworden.' Toen ze in de oude gemeenteraad van Holten zat, was de plattelands vernieuwing een item. 'Je praatte over kamperen bij de boer en over wat er met de leegstaande boerenbedrijven moest gebeu ren. Daar hadden we toen ellen lange discussies over. en ze zijn er nog niet uit. Ik kan er zo weer aan meedoen.' De herindeling met Rijssen zag ze eerst niet zitten. 'En dus kon het alleen maar meevallen', zegt ze zelf. En het viel mee. 'Er werd gepraat over een herindeling van Holten met de plattelandsge meenten Markelo en Bathmen. Ik ben blij dat dit niet doorge gaan is; het was financieel niet te volbrengen geweest. We heb ben nu een grote en mooie ge meente en ook economische een sterke gemeente.' Na haar raadsperiode in Holten werd ze schaduwfractielid in de nieuwe gemeente. 'De verstand houding met de andere raadsle den is prima', vertelt ze. 'Politiek heb je verschillen, maar dat is normaal. Je moet wel ieders me ning respecteren en niet elkaar een mening opdringen. Zolang je elkaar die ruimte geeft, gaat het perfect.' Wat ze direct aan zou willen pakken binnen de raad. als dat mogelijk was? 'Ik zou het gemeenteraadsbesluit over het gemeentehuis terug draaien. Ik zou een minder groot en minder duur gemeentehuis neerzetten bij het station. Ik be grijp niet hoe je in deze tijd, waarin iedereen moet bezuini gen, zo'n groot en duur gemeen tehuis kunt neerzetten.' Ze komt samen met Frans Noor- dam in de commissie maat schappelijke dienstverlening, en maakt ook deel uit van de com missie grondgebied, afdeling openbare werken. 'Soms denk ik wel eens, wat heb ik me op de hals gehaald. Maar ik weet dat ik het leuk vind. Als het raadswerk na de zomermaanden weer be gint, heb ik er echt weer zin in.' vader zijn getekend.' Karakteris tieke huizen in cottagestijl. 'Het waren vooral tweede huizen, ge bouwd op de Holterberg met toen nog een wijds uitzicht over Holten', legt Lammi uit. 'Na zo'n uitleg en fietstocht kijk je toch heel anders tegen je eigen dorp aan.' De stichting heeft tot nu toe twee kunstfietsroutes gehouden. Een keer langs tuinen van dona teurs en een keer langs tuinen in het buitengebied. Soms was de tuin zelf het kunstobject, bij de ander waren beelden of andere kunstwerken in de tuin te be zichtigen. 'Je kwam zo langs schitterende tuinen, waarvan veel mensen niet eens weten dat ze er zijn', zegt Aukje. Lammi: 'Voor de route in het buitengebied hebben we gewoon bij mensen aangebeld of ze be langstelling hadden. Meestal werd er verbaasd gereageerd: "Kunst? Ik heb toch helemaal geen kunst 'Met de Stichting Kunst en Cul tuur halen we de kunsten naar Holten. Je hoeft dan niet meer ver te reizen. Dat is een groot pluspunt.' benadrukken de be stuursleden. Wie meer informatie wil over de activiteiten van Stichting Kunst en Cultuur kan bellen met: Ma rianne Unterhorst, telefoon: 0548-362577. Wie donateur wil worden, kan bellen met secretaresse Eileen Jordaan-Jannink, telefoon 0548- 361859. Holten - Motor- en Automo- bielclub de Holterberg (MAC) houdt zaterdag 11 september voor de negende keer de mo- torklassiekerrit Keunerit. De rit staat open voor klassieke en veteraanmotoren en heeft een lengte van zo'n 90 kilometer. Dc start is om 11.00 uur bij het MAC-clubgebouw 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37, telefoon 0548-364716. Vanaf 10.00 uur zullen de moto ren voor bezichtiging worden opgesteld. Dc route wordt gereden met voorrijders. Wel zijn er routebe schrijvingen beschikbaar. Hal verwege de rit is er een pauze. De finish van de rit is bij 't Stuurhuus, met voor ieder een broodje keun. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 euro (passagiers 3,50 euro.) Meer informatie, telefoon: 0548-362528 of 0548-361298. Dijkerhoek - Na de rust van de zomervakantie start het sei zoen van de Vrouwen van Nu Dijkerhoek op dinsdag 14 sep tember in Het Bonte Paard, aanvang 20.00 uur. Mevrouw Kapikiran vertelt, sa men met haar zus. over het leven van de Turkse vrouw. Het een en ander wordt verduidelijkt door middel van sketches Tevens wordt op deze avond het cursus aanbod voor het nieuwe seizoen nog eens getoond. Woensdag 22 september stappen de leden van de fietsclub weer op hun stalen ros voor de eerste tocht van dit seizoen. De excursiecommissie heeft dinsdag 5 oktober een uitstapje naar de kaasboerderij Kloas in 't Hof in Zuidloo en naar de vij- vertuinen van de familie Stege- man in Laren. Tussen de middag wordt er een gezamenlijke lunch gebruikt. Holten - Het college van bur gemeester en wethouders advi seert de nieuwe straten op in dustrieterrein Vletgaarsmaten een naam te geven uit een be roepsgroep. De huidige wegen hebben klin kende industrienamen als On- dememersweg. Handelsweg en Montageweg. Holten - De supportersvereni ging van HMV houdt zaterdag 11 september van 9.00 tot 16.00 uur de \rije markt in het centrum van Holten. Deze jaarlijkse markt trekt veel bezoekers aan uit zowel Holten als wijde omgeving. Ook de deelnemers komen soms van ver. Zelfs uit omliggende provincies als Gelderland en Drenthe. Op deze markt wordt een scala aan artikelen aangeboden nieuw, zelfgemaakt en zoldero pruimingen. Zover nu bekend, zal ook de mu ziekvereniging zelf in actie ko men. Rond 11.00 uur zal zij de markt muzikaal ondersteunen. Omwonenden wordt gevraagd auto's en andere vervoermidde len ergens anders te parkeren, dan op de plek waar de vrije markt wordt gehouden. Holten - Het Prinses Beatrix Fonds collecteert van 12 tot en met 18 september voor spier ziekten. Het Fonds houdt zich bezig met de bestrijding van spierziekten, polio, ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 969. Holten - De Stichting Paard rijden Gehandicapten houdt zaterdagmiddag 25 september de jaarlijkse Oudermiddag in Manege Snorrewind. Deze Oudermiddag is bedoeld om ouders, donateurs en spon soren op de hoogte te houden van de vorderingen van de rui ters. Iedereen is van harte wel kom. De Oudermiddag begint om 14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5