Open huis in Boschkamp zeer goed bezocht 'Al snel in aanmerking voor belastingteruggaaf' Davids klaar voor zesdaagse jyJ 11 en 12 september 2E Tl Kerkdiensten Agenda Medische Diensten WeerWeekoverzicht Nieuwe regeling voor mensen met ziektekosten en laag inkomen Fietstocht Startzondag in tent Borkeld weGeNeR Holtens Nieuwsblad EXPOCENTER HENGELO Holtens Nieuwsblad Een flinke rij wachtenden staat al een kwartier voor aanvang bij de deur van de Boschkamp. Cliëntenraad Rijssen-Holten vult T-biljetten in voor AOW-ers, WAO-ers en mensen in bijstand. Donderdag 9 september 2004 Boschkamp - Ondanks de zo merse temperaturen werd het open huis, dat afgelopen vrij dag in dorpshuis De Bosch kamp werd gehouden, erg goed bezocht. Reeds een kwar tier voor aanvang vormde zich een flinke rij wachtenden voor het dorpshuis van mensen die zeker wilden zijn van een plaatsje op een van de vele ac tiviteiten. Bij de stichting voor sociaal en Meteo Holten, Freddie Paalman cultureel werk werden maar liefst tweehonderd personen méér ingeschreven dan vorig jaar. Grote belangstelling ging uit naar de creatieve onderdelen, terwijl de talencursussen minder scoorden. Toppers bij het kin derwerk waren de toneelclubs, de creatieve cursussen onder de naam 'vakwerk' en de verschil lende kookclubs. Ook voor de cursus Frans voor kinderen moest een wachtlijst worden aangelegd. Bij het volwassenen werk was er enorme belangstelling voor de lezingenreeks onder de titel: Evolutie of schepping? Voor de ze avonden lieten zich over de honderd personen inschrijven, waarvan slechts een gedeelte kan worden toegelaten. Ook de cursussen hapjes maken en sieraden maken mochten zich op een grote belangstelling ver heugen. Deze drukte betekent echter niet dat alle activiteiten zijn volgeboekt, voor een groot aantal cursussen kan men zich nog steeds wel opgeven. Veel activiteiten beginnen in de ko mende weken. Nadere informatie over alle acti viteiten treft men aan in het pro grammaboekje van De Bosch kamp, welke gratis afgehaald kan worden in het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten. Holten - Er is een nieuwe rege ling voor mensen met ziekte kosten en een relatief laag inko men, de Tegemoetkoming bui tengewone uitgaven. Mensen die buitengewone uitgaven heb ben wegens ziektekosten, en tot die kosten behoren ook de zie kenfondspremie en de ouder- doms- en arbeidsongeschikt heidsaftrek, hebben grote kans dat ze geld van de belasting te rugkrijgen. Zelfs als de buiten gewone uitgaven wegens ziekte kosten geen teruggaaf opleve ren, omdat men door een laag inkomen geen belasting hoeft te betalen, kan men via deze nieu we regeling geld terugkrijgen. Bonte Paard - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zaterdag 18 september de jaarlijkse fietstocht. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf 't Bonte Paard. Rond 17.30 uur zullen de deelnemers weer te rug zijn. Net zoals voorgaande jaren, wordt de route iets verderop ge zocht. Daarom wordt met auto's naar het beginpunt gereden. Wie geen auto of fietsdrager bezit, kan dan gebruik maken van (fiets)vervoer. Bij opgave graag aangeven of men hiervan ge bruik wil maken. Onderweg zal een paar keer ge stopt worden voor een aantal be zienswaardigheden. Er zal tevens een middagstop zijn voor een gezamenlijke maaltijd. Wie een dieet volgt, graag aangeven zodat hier reke ning mee gehouden kan worden. De kosten voor de maaltijd zijn voor eigen rekening. Opgave is mogelijk voor 16 september 20.00 uur bij Erik Wechstapel. Andere evenementen: kloot schieten, zondag 10 oktober; playbackshow voor de jeugd, zondagmiddag 28 november. Holten - Wilhelm Palthe en Leo van Rijnsbergen zijn heel stellig: 'Dit jaar moet het ge beuren tijdens de endurozes- daagse in het Poolse Kielce. We gaan \oor het podium, zo wel met het Junior Trophy Team voor rijders tot 23 jaar als met het World Trophv Team.' De nieuwe coaches zijn vol ver trouwen, ook na de laatste trai ningsstage in Malaga. 'De team spirit is geweldig en dat zullen we nodig hebben tijdens dit loodzware evenement. De jaren lange inzet van de motorsport bond KNMV moet nu resultaat afwerpen.' De zesdaagse - ook wel de Olympische Spelen van de en- duromotorsport genoemd wordt van 13 tot cn met 19 sep tember verreden en is vooral een wedstrijd tussen landenteams. Er nemen 35 landen aan deel en Leden van de Cliëntenraad Rijs sen-Holten kijken of mensen met een AOW-, WAO- of WA Jong-uitkering en bijstandsge rechtigden al dan niet in aanmer king komen voor zo'n 'Tege moetkoming buitengewone uit gaven'. Komen ze er wel voor in aanmerking, dan worden ze ge holpen met het invullen van een T-formulier hiervoor. 'De ziek tekosten zijn op dit moment heel hoog. Doordat deze kosten zo gestegen zijn, komt men al snel in aanmerking voor teruggaaf, stellen de leden van de Cliënten raad. 'Er valt veel onder de nieu we regeling. Onder meer de ei gen bijdrage voor de thuiszorg en de gewone ziektekostenpre mie, de huisapotheek, de reis kosten naar ziekenhuis kunnen worden opgevoerd. Het gaat wel om door de mensen zélf betaalde kosten.' Belangstellenden uit Holten kunnen donderdag 9 september van 18.30 tot 19.30 uur een af spraak maken in het gemeente huis in Holten, waar leden van de Cliëntenraad aanwezig zijn. Ze krijgen dan meteen een lijstje mee van papieren die ze voor deze afspraak mee moeten ne men. De T-formulieren worden ingevuld op woensdag 15 sep tember en dat gebeurt alleen op afspraak. Dan moeten de men sen een aantal gegevens bij zich hebben, zoals alle jaaropgaves 2003, eventuele spaarboekjes, de waarde van de onroerend zaak belasting 2003 (alleen voor eigen huis bezitters), alle door de mensen zelf betaalde rekenin gen zoals van brillen, tandarts, hoortoestellen en batterijen en collectebonnen, en de afspraak- kaarten voor het bezoek aan zie kenhuisspecialisten, en de kopie van de aangifte 2001 en 2002, voor zover men in die jaren aan gifte heeft gedaan. 'Het is dus zaak dat belangstel lenden zich eerst melden op het spreekuur van donderdag 9 sep tember. Daar wordt de afspraak gemaakt voor woensdag 15 sep tember', benadrukt Henk Olthof. Zijn er mensen die belangstel ling hebben voor teruggaaf, maar niet op het spreekuur kun nen komen omdat ze slecht ter been zijn, dan kan er gebeld worden met Helma van Vliet en komt er iemand van de Cliënten raad langs. Van Vliet is het aan spreekpunt van de Cliëntenraad is. Haar telefoonnummer is 0548-513300. De Cliëntenraad helpt alléén mensen met AOW, WAO, WA jong- en bijstandsuitkering. 'Mensen die werken hebben vaak via de bedrijfsadministratie de mogelijkheid tot hulp bij het invullen, of zijn lid van de vak bond en kunnen daar terecht. Of ze betalen een accountant. Men sen met een uitkering hebben vaak het lidmaatschap van de vakbond opgezegd en een ac countant is voor hen te duur. On ze hulp is gratis', aldus Olthof. Want. zo benadrukken de leden van de Cliëntenraad, het zou jammer zijn als de uitkeringsge rechtigden deze kans op soms wel een paar honderd euro te ruggave. lieten lopen. 'Met name voor mensen met een uitkering of ouderen met AOW en een klein pensioen is een paar hon derd euro die je terugkrijgt heel veel geld. En het is géén cadeau of het ophouden van de hand. Men heeft er recht op. Maar mensen vinden het vaak moei lijk om zo'n formulier in te vul len. En daarom helpen we hen daarmee', geeft wethouder Ter Keurst aan. Mensen met huur subsidie hebben hierover een brief ontvangen van het Ministe rie van Volkshuisvesting. In de Cliëntenraad zitten Henk Olthof (Maatschappelijk Werk), Harm Tijhof (CNV), Gerrit Jan Zwoferink (FNV), Adje Pas (af gevaardigde namens WAO-ge- rechtigdenSaar Letsoïn. Anne ke Schutte en Helma van Vliet (afgevaardigden uitkeringsge rechtigden). Gerrit Thamer (ge meente Rijssen) en wethouder Hans ter Keurst, voorzitter van de Cliëntenraad. Voor meer in formatie: Van Vliet, telefoon 0548-513300. Holten - De Hervormde Ge meente start zondag 12 sep tember haar winterseizoen met een viering in de tent op de Borkeld. De dag begint om 9.30 uur. Campanella werkt mee. Na de dienst is er een gevarieerd pro gramma met als thema: Zingend de boer op. Rondleiding door Kruiden tuin. Larcnscweg 106, woens dag 18 augustus 2004 - woens dag 29 september 2004. 19:30. Elke woensdagavond Aquarelexpositie Ingrid Lam berts. Boschkamp. woensdag 1 september 2004 - vrijdag 8 okto ber 2004 Chipz. Feesttent Kalfstermans weide, donderdag 9 september 2004, 19:30 Keunefeesten. Kalfstcrmans- wcide, donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Optredens Jannes en Never- Minded. Feesttent Kalfster- mansweide, vrijdag 10 septem ber 2004. 20:00 Tentoonstelling bijzondere dieren. Natuurdioramu Holter- berg, vrijdag 10 september 2004 - woensdag 10 november 2004 Vrije markt supportersvereni ging HMV, Holten, zaterdag 11 september 2004 Keunerit. Holten, zaterdag 11 september 2004. 11:00 Optredens Reeperbahner Stimmungsmaeher. Fragment en Gerard Joling. Feesttent Kalfstermansweide. zaterdag 11 september 2004. 13:00 MeeDeinFestijn met Hoolter Korhanen en Burdy, Feesttent Kalfstermansweide, zaterdag 11 september 2004. 14:30 Perfect Show band en DJ Bo tox, Feesttent Kalfstermanswei de, zaterdag 11 september 2004, 20:00 Puzzelrit. Beusebergerw eg 37, zondag 12 september 2004. 14:00 Afterkeuneparty met Goed Goan, Café 't Klavier, zondag 12 september 2004, 18:00 NBvP Dijkerhoek met Kapiki- ran over Turkse vrouw, Bonte Paard, dinsdag 14 september 2004, 20:00 Filmvoorstelling De Passie vrucht, Boschkamp. donderdag 16 september 2004. 20:15 Cabaretvoorstelling Happy Miel, Boschkamp. vrijdag 17 september 2004, 20:00 Golden Tulip Rally, Holten, vrijdag 17 september 2004 - za terdag 18 september 2004 Uitverkoop HM V-winkel, Zwartepad en Jeurlinksweg, za terdag 18 september 2004 Fietstocht buurtvereniging Dijkerhoek, Bonte Paard, zater dag 18 september 2004. 9:30 - 17:30 Mountainbike Trophy. Zuur- berg. zondag 19 september 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg, zondag 19 september 2004. 13:00 Oudermiddag SPGH. Manege Snorrewind, zaterdag 25 sep tember 2004.14:00 Reüniefeest. SG De Waerden- borch, zaterdag 25 september 2004, 14:00-23:00 Kampioenschap voor honden. Holtenzaterdag 25 september 2004 - zondag 26 september 2004 Holterbergherfsttoer Wieler vereniging Holten. Sporthal 't Mossink. zondag 26 september 2004. Toertochten van 30, 50. 80, 110 kilometer. Bejaardensociëteit. Kandelaar, dinsdag 28 september 2004, 14:30 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnemcntcn^whk. wcgcner.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsbladT whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21 Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracien cn aan biedingen daartoe zijn van locpassing dc Algemene Advertentievoor-waardcn huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van dc Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden W egener Huis- aan-huiskranten BV' is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. Dc door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede. Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp bui ten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feest dagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland. telefoon 0570- 501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrccepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apo theek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. R.G. ten Bolscher, telefoon 0548-518405. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten. Dorpsstraat 24C. tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minncma, Larcnscweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 12 september: 10.00 uur, (in tent De Borkeld) ds. H. Gijsen, met Campanella, koffie drinken met uitgebreid programma en afsluitende lunch. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Eerste col lecte: diaconie; tweede collecte: jeugd- en jongerenwerk. Okkenbroek, 9.30 uur: oecumenische dienst in feesttent, Da. An neke Kruithof-Looije en Wim Hoogland van de parochie in Lettele. Collecte: jeugd- en jongerenwerk. Gereformeerde kerk Zondag 12 september: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, zangdienst. Eerste collecte: eigen jeugdwerk, tweede collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diesscnplas Woensdag 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 12 september: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters. Zang: dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 11 september: 19.00 uur, eucharistie viering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor. Maandag In dc avond van zondag viel er weer wat regen, ook in de nacht vie len er enkele regenbuien met soms veel wind. De minimumtempe ratuur kwam uit op 13.1 graden, 's Morgens veel bewolking en en kele buien afgewisseld door enkele opklaringen cn wat zon. In de middag hielden we het ook niet droog, geregeld vielen er buien zelfs met hagel en onweer. Tussen de buien door felle opklaringen cn geregeld zon. Over het etmaal viel er in Holten 18.0 mm neer slag en Espelo noteerde maarliefst 25.0 mm Dinsdag Opnieuw in de avond van maandag enkele buien, dit was ook in de nacht het geval. In de morgen vielen er ook nog enkele flinke korte buien, afgewisseld door wat opklaringen cn nu cn dan zon. De mid dag zag er wat vriendelijker uit met minder buien en meer opklarin gen en geregeld zon. Gelukkig viel er minder neerslag. Het werd toch nog 17.9-graden als maximum. Woensdag De nacht verliep weer eens droog na al die buien in de voorgaande nachten. Het was helder en rustig, wel fris met 9.2 graden. Dc dag begon zwaarbewolkt maar wel droog. Het eerste deel van de mor gen was dat ook het geval. Daarna kwamen de opklaringen met ge regeld zon. 's Middags prima weer met stapelwolken, afgewisseld door perioden met zon. De temperatuur kon de 20.0 graden weer halen, ook weer eens een droge dag. Donderdag De nacht verliep onbewolkt en zeer rustig, er vormde zich nevel en mistbanken. De dag begon dan ook met de zon die er al vroeg bij was. In de hele morgen was het stralend zonnig weer met alleen een enkel sluierwolkje. Ook in de middag zonnig nazomer weer. alleen wat meer wolkensluiers. Met 23.9 graden was het zeer aangenaam. En dat voor begin september: ideaal dus. Vrijdag Opnieuw weer een rustige onbewolkte nacht, met een minimum temperatuur van 11.9 graden in de hut. In de morgen scheen de zon weer volop met hogere dunne bewolking door dc restanten van een zwak front dat overtrok. In de middag scheen de zon tijdelijk min der fel door hoge middelbare bewolking. Weer een mooie nazomer- se dag. Met 26.8 graden werd het zelfs een zomerse dag. Zaterdag In de nacht hadden we een afwisseling van brede opklaringen en wolkenvelden, ook was het sterk nevelig. Met 15.3 graden was het zacht te noemen, 's Morgens werd de zon afgewisseld door wolken velden. 's Middags stapelwolken en perioden met zon. Opnieuw werd het weer een zomerse dag met 27.1 graden. Zondag In de avond bleef het nog lang aangenaam zodat we er nog lekker van konden genieten, 's Nachts vormden zich mistbanken en later wat wolkenvelden. Die haddenwe ook in het begin van de morgen, daarna onbewolkt en zonnig. Öe middag zag er ook prima uit met volop zon. Het werd nog wat warmer met 28.5 graden. 540 rijders. Dagelijks wordt meer dan 240 kilometer afge legd over modder, zand en berg paadjes. waarvoorde heren bijna acht uur per dag in het zadel zit ten. Het reglement schrijft dan ook nog voor dat alleen de cou reur zelf het noodzakelijke on= derhoud aan de motor mag ver richten, zoals versleten banden en remblokjes wisselen. Bekende namen in het Neder landse World Trophy Team zijn oud-wereldkampioen motocross Pedro Tragter en veelvuldig Ne derlands enduro kampioen Erik Davids. Davids werd afgelopen weekend nog Nederlands kam pioen viertakt motocross en scoorde aan het begin van zijn carrière een tweede plaats als lid van het Junior Trophy Team. Het zesmans team wordt gecom pleteerd door Ralph Hubers, vaste deelnemer aan het WK En- duro, Amsterdammer Bas van Hunnik, Frank Isfordink uit Deventer en Michel Visser uit Eldersloo. Allen namen meerde re malen deel aan de zesdaagse. Het juniorteam wordt aange voerd door de 21-jarige Hans Vogels uit Best. Vogels bezet de tweede plaats in de eindrang schikking van het EK Enduro 2004. De 22-jarige Amel Advo- kaat uit Noordeloos scoorde in datzelfde kampioenschap een vierde plaats ondanks een bles sure in de slotwedstrijd. Erwin Plekkenpol uit Vorden reed al tweemaal eerder de zesdaagse en Erald Lammertink uit Rijssen maakt het viertal compleet. Dit jaar moet voor beide teams een plaats bij de eerste drie lan den behaald worden. Tijdens een loodzware marathon van zes da gen ontmoet men tegenstanders van over de hele wereld, van Ja pan tot Venezuela en van België tot Amerika. Maar ook klassieke endurolanden zoals Tsjechië en het zo vaak scorende Finland. Juist vanuit die landen hield men vorig jaar al de snelste Neder landers in de gaten. De dag wordt rond 13.00 uur af gesloten met een gezamenlijke maaltijd. Kom. indien mogelijk, per fiets naar bungalowpark De Linden berg. Er is oppas. Bij slecht weer vindt de dienst plaats in de Dorpskerk. (3 Ï3 m m Meer dan ÏOO (internationale standhouders 10-tailen demonstraties en workshops toegang 10.00 - 18.00, prijs 6 euro p.p. kinderen tot 12 jaar GRATIS www.creadagen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3