'We willen ons |vol inzetten voor Liezenboerderij1 'Als het raadswerk begint, heb ik er echt weer zin in' Holtens Nieuwsblad Okia wint WK in Verenigde Staten Goed Goan tijdens Afterkeuneparty Vaste begraaftijden blijven gehandhaafd In dit nummer. ■O Koor Hoolter Korhanen krijgt vier mascottes feestje Enschede fu_2ic_v Festival Keunefeesten Holten Gerda Wibbelink-Roelvink volgt Ton de Geest in WD-fractie op Weekendweer - Holtens Nieuwsblad Donderdag 9 september 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad^whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.80 Losse nummers 0.90 lnie*eradres 3lofver VarMaat Pagina 3 Yolanda del Prado viert haar 25-jarig jubileum als bon- dentrimster. Eerst in Lim- men en nu in Holten. Pagina 5 boren en getogen Holtense. Na de lagere school ging ze naar de huishoudschool in Markelo, en die opleiding duurde toentertijd twee jaar. 'Ik had graag verder willen leren, de onderwijzer op de lagere school drong daar ook op aan. maar mijn ouders von den dat niet nodig. Meisjes hoef den niet door te leren, zo ging dat toen Ik vond het heel jam mer.' Na de huishoudschool kwam ze thuis en werkte daar op de boerderij en in de huishou ding. Nadat ze getrouwd was, zag ze haar kans schoon toen de dagschool voor volwassenen in Holten startte, de 'moedermavo' in de volksmond. Met de groep vrouwen uit haar mavoklas gaat ze jaarlijks nog een dagje uit. Samen met haar man Henk boert ze nog een beetje: vleesvarkens en zoogkoeien houdt ze. De vee stapel is een hobby van haar. Daarnaast zit ze graag achter de naaimachine, maakt haar eigen kleding en naait voor de drie dochters en de kleinkinderen. 'De tuin doe ik ook, maar dat is géén hobby. Ik zou liever wat anders doen. maar soms moet je wel', lacht ze. (Lees verder op pagina 5) Daarna is het afgelopen, het wordt niet zo warm en min der zon, en er vallen dan bui en mogelijk met onweer vooral op zaterdag en zon- Temperatuur dan zo'n 20.0 a 21.1 graden. Dat zal dus even wennen worden De stroming draait naar het zuidwesten en zorgt voor on stabiele lucht. Weerman Freddie Paalman lanSchoenen Tijd Kijk voor alle AANBIEDINGEN in deze krant! Arbeidsongeschikt. Herbeoordeling? «.SZW.nl Dan weet u het snel Klavier - Wat is een Keune- feest zonder een Afterkeunep arty? Net als vorige jaren geeft de Kloeke Leute iedereen weer de mogelijkheid om nog even door te feesten in café 't Kla vier. Vanaf ongeveer 18.00 uur zal hier de band Goed Goan de gitaren, stembanden en het drumstel activeren. Goed Goan is een rockband met muziek voor jong en oud. Samen 9,10,11 en 12 september met de Holtense drummer Jerry Hutten bestormt de band alweer enkele jaren de zalen, tenten en cafés. Naast de eigennummers in het Algemeen Beschaaft Plat speelt de band ook diverse co vers van onder andere Normaal. Status Quo. Rolling Stones, ZZ Top en ABBA(?!). Een optreden van Goed Goan is dan ook een must voor iedereen die graag nog even verder feest en pilst. JOE'S GARAGE HERMAN VAN VEEN THE BLACK PIRATE ORKEST VH OOSTEN NIEUW ENSEMBLE Dl-RECT CAREL KRAAYENHOF BRAINPOWER >£L,o 10-18 september 2004 E3— kaartverkoop 053-485 85 00 ofwww.enschedemuziekfestival.nl Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: I Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor bet BON ^°^teDS Nieuwblad op: Gebruik deze bon Dhr./mevr.: voor het opgeven van 'Adres: een nieuwe abonnee i Woonplaats: Inzenden aan: j Postcode: Holtens Nieuwsblad Telefoon: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Bankrekening: i Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.90) nu een grote en mooie gemeente en ook economische een sterke ge- Gerda Wibbelink: 'Wc hebben nieente.' (Foto: Johan Bolink) Ze maakte een aantal jaren als vice-voorzitter deel uit van het bibliotheekbestuur. Maar haar allereerste bestuursfunctie had ze bij de Holtense afdeling van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. waar ze ruim twintig jaar geleden in het be stuur kwam. 'Ik ging eigenlijk naar de NBvP toe op aandringen van mijn man. Zelf was hij nog al eens weg, en dan had ik ook iets om naar toe te gaan. Boven dien had ik een rijbewijs en mijn buurvrouwen, die ook NBvP-lid waren, niet. Die kon ik dan mooi meenemen naar de bijeenkom sten', vertelt ze. Dat ze zo van het een in het ander zou rollen, kon ze niet voorzien. Maar móói is het natuurlijk wel. Wibbelink-Roelvink is een ge- Noteer alvast in uw agenda Er is een nieuwe belastingte- ruggaafrcgeling voor men sen met ziektekosten en laag inkomen. Holten- Het mannenkoor De Hoolter Korhanen heeft sinds vorige week een viertal mascottes: twee houten en twee opgezette korhoenders. Voor alle duidelijkheid: deze laatste twee zijn geen afge schoten exemplaren die in mindering moeten worden ge bracht op de kleine populatie die op de Holterberg vertoeft, nee, het mannenkoor kocht ze bij een kweker ergens in den lande en liet ze opzetten bij dierenpreperateur Manny We gen uit Okkenbroek die er een prachtig stukje werk van maakte. Op die manier kregen dc leden van de Korhanen ein delijk de gelegenheid om het beestje waarnaar hun koor vernoemd is en waar omheen zoveel deining is, van dichtbij te bezien. Het korhoen, zeer veel voor komend in Scandinavisch ge bied en aldaar welig tierend, plant zich, volgens de kweker, in Nederland moeilijk voort, misschien een van de redenen waarom het groepje op de berg steeds kleiner wordt. Jammer, want er wordt zoveel moeite gedaan om de beestjes met hun soms diepblauwe, met een groene tint of een paarse gloed dat straalt in de zon, te beschermen en te be houden. De opgezette korhoenders zul len hun eigen plek krijgen in het onderkomen van de Kor hanen en het koor dus niet ver gezellen tijdens de optredens in de regio. Daarvoor zijn twee houten korhoenders ge maakt door Gert van Boer Wansink uit een speciaal soort sparrenhout en met veel zaag- werk in het juiste model ge bracht. Het op kleur brengen van de houten korhoenders moet het puntje op de 'i' zet ten en daarna kunnen ze mee als mascotte tijdens het Mee deinfestijn met de Keunefees ten waar de Korhanen een deel van het programma zal vullen. Holten - Het CDA stelde on langs vragen over de vaste be- graaftijden en de (on)moge- lijkheid om tegelijkertijd in 1 Holten en Rijssen te begraven. 3 De gemeente besprak een en an- 3 der met de plaatselijke begrafe- i nisondememers. Uit het gesprek j bleek dat alle ondernemers voor- j stander zijn van vaste begraaftij- j den. Alleen in Holten wil men de mogelijkheid om gelijktijdig te kunnen begraven in Rijssen I en Holten. Vooral als in Rijssen bijvoor beeld al om 1 1.00 en 13.00 uur een begrafenis gehouden wordt heeft men er moeite mee dat al leen om 15.00 uur begraven kan worden in Holten. Afgesproken werd dat de vaste begraaftijden van 11.00, 13.00 en 15.00 uur gehandhaafd worden, op zater dag op volgorde van aanmel ding. Gelijktijdig begraven in Rijssen en Holten wordt flexibel toege past in noodzakelijke en drin gende gevallen op verzoek van de nabestaanden en in overleg met de beheerder van de be graafplaats. Na een jaar wordt gekeken hoe deze regeling werkt. port kwam de middag voor de raadsvergadering binnen. Stege- man gaf aan dat de bestem mingsplanwijziging voor de Lie zenboerderij in september ter in zage komt te liggen. Hij vertelde dat de gemeente zich nog niet had beziggehouden met een noodscenario en in dat verband bijvoorbeeld op zoek was ge gaan naar een andere plek. 'We willen ons vol inzetten voor de Liezenboerderij', aldus de wet houder. Wethouder J. Flim-Gerritsen gaf aan dat er met belanghebbenden contact opgenomen zou worden als de zaak zich verder ontwik kelde. En wat het noodscenario betreft, benadrukte ze dat SoCu- We graag een structurele oplos sing wilde, en geen tijdelijke. Het antwoord bevredigde De la Haye niet. 'Als het een beetje moeilijk gaat allemaal, kan het nog wel twee jaar duren voor daar iets voor de jeugd gebeurt. Dan hebben we de jeugd zes jaar laten zwemmen.' Wat De la Haye betrof, hoefde niet altijd rekening gehouden te worden met de mening van SoCuWe: 'Het gaat niet alleen om SoCu We, het gaat om de jongeren.' Hij proefde bij het college onwil om iets voor de jeugd te doen de komende jaren en had daar geen goed woord voor over. 'U bent niet de enige die gefrus treerd is', gaf Flim-Gerritsen De la Haye te kennen. 'Niet alleen wat de tijd betreft, maar ook door alles wat er gebeurd is.' Ze benadrukte dat ze SoCuWe wil blijven betrekken bij het zoeken naar een oplossing voor de Hol tense jongeren. 'Het is van we zenlijk belang dat er wat komt voor de jongeren in Holten en het is belangrijk dat we samen met SoCuWe zoeken naar een goede oplossing.' Wethouder Stegeman gaf aan dat het de bedoeling is. dat de bestemmingsplanwijziging in maart 2005 door het college vastgesteld werd. In de tussen liggende tijd moet het ontwerp- bestemmingsplan ter inzage lig gen en moeten eventuele reac ties verwerkt worden. Overgang naar wisselval liger weer met veel wind. Vrijdag kunnen we nog genieten van mooi na zo merse weer, met veel zon en zomerse temperaturen van 26.0 a 28.0 graden. Holten - 'Wat is de huidige stand van zaken ten aanzien van de Liezenboerderij?', wil de PvdA-fractievoorzitter R. de la Haye wel eens weten. Hij stelde de vraag vorige week maandagavond tijdens het vragenuur in de gemeente raadsvergadering. Holten - 'We zijn een grensge val', grapt het nieuwe VVD- raadslid Gerda Wibbelink- Roelvink, doelend op de lig ging van haar woning. De boerderij ligt prachtig in de Beuseberg, vanaf Holten over de A 1, net op de grens met Markelo. Het gebied, waar een aantal Holtenaren woont, werd tijdens de gemeentelijke herindeling naar Markelo ge schoven. Het protest van de Holtense bewoners van het ge bied werd echter gehonoreerd door de provincie: dat stukje was Holten en bleef Holten! Was het Markelo geworden, dan had Wibbelink-Roelvink maandagavond 30 augustus niet als raadslid voor de ge meente Rijssen-Holten geïn stalleerd kunnen worden. On- gelwijfeld was ze dan aclief ge weest in de gemeentepolitiek van de Hof van Twente. De Holtense weet wat besturen is. Ze maakte vanaf 1990 acht jaar deel uit van het bestuur van de Overijsselse Landbouw Maatschappij, waarvan zeven jaar als secretaris. Ze was een van de eerste drie vrouwen die in het algemeen be stuur van hel Waterschap De Schipbeek kwamen, maakte na dc fusie deel uit van het afde lingsbestuur van het waterschap Rijn en IJssel en vanaf vorig jaar zit ze weer in het algemeen be stuur van het waterschap. De la Haye wilde weten of de i nieuwe eigenaar van de Liezen- boerderij inmiddels een aan- I vraag voor een bestemmings- I planwijziging had gedaan. En of de jeugd op de hoogte gehouden 1 werd. En of het college een noodscenario achter de hand had voor het geval de procedure van de bestemmingswijziging langer duurde dan bij de gemeente ver wacht werd. Wethouder W. Stegeman vertel de dat de Stichting Kinderop vang Rijssen-Holten een jaar ge leden een verzoek indiende om het bestemmingsplan te wijzi gen. Vervolgens moest er een akoestisch onderzoek gedaan -1 worden en moest een planscha- derisicorapport opgesteld wor- 3 den. Dat akoestisch onderzoek is rond en het planschaderisicorap- Holten - Het Nederlandse touwtrekteam in de 720-kiloklasse, met vier Okialeden. heeft afgelopen zondag in de Verenigde Staten het wereldkampioenschap binnengetrokken. Zaterdag werd al in het open WK voor clubteams het goud binnengehaald door Okia en dat gaf de ploeg goede moed. Okia, die de vorige jaren in de lichtere 640-kiloklasse meedeed en hier bij de wereldtop behoorde, kwam nu door wijzigingen in de teamsamenstellingen uit in de zware 720-kiloklasse. Ook het WK voor landenteams werd gewonnen. Het team be stond uit vier Okialeden (Marti Jansen, Herman Brinks, Henk Veurink en Egbert Jansen) de Okia-coach Wim Marsman, aangevuld met leden van andere verengingen. Bij thuiskomst, afgelopen maandag, feliciteerde wethouder Janneke Flim-Gerritsen de kampioenen. Uit slag: 1. Nederland, 2. Zwitserland, 3. Ierland, 3. Engeland. (Foto: Dennis Bolink) Stichting Kunst cn Cultuur bestaat 15 jaar. Om dat te vieren wordt Kees van Koot- en uitgenodigd.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1