rik Davids Nederlands ampioen Ap en Joke: 'We zullen het allemaal wel missen hier' Holtens Nieuwsblad Café De Preuter straks omgedoopt tot Herbergh De Keun lircus Bongo gratis oor opa's en oma's Presentatie cursusaanbod tijdens open huis SoCuWe Voorstelling OCH gaat niet door Trimhockey Weekendweer Enkele veranderingen in I programma Keunefeesten Inbraken in appartementen door man met Mercedespetje v al y» FINANCIER ADVISEURS Pagina 9 Enkele Okialeden doen mee aan het WK Touwtrekken in Amerika. Hiervoor wordt hard getraind. Veel deelnemers bij de Fok- veedag in Espclo. Fen nieuw onderdeel was het benen kampioenschap. Donderdag 2 september 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 De opbrengst van dc veiling van de Nederlands Hervorm de Gemeente in Holten gaat naar zang en muziek. Holten - Een bomvol café met gasten die hen altijd trouw ge steund hebben, warme woor den, bloemen en cadeaus en vooral veel emoties. Zo zag het afscheid eruit van Ap en Joke Preuter, afgelopen weekend, als kroegbaas en -bazin van De Preuter waar ze maar liefst 33 jaar lang hun ziel en zaligheid hebben ingestoken. En met enorm veel plezier. Maar om gezondheidsredenen van bei den waren ze genoodzaakt er een punt achter te zetten waardoor hun leven drastisch zal worden gewijzigd. 'Het kan wel een jaar duren voor dat we onze draai een beetje gevonden hebben', zegt Ap. 'Maar we proberen er in ieder geval wel van te genieten.' 'We hebben eigenlijk nooit echt tijd gehad voor hobby's, dus dat moeten we nog maar eens een beetje bekijken.' Joke haalt daar het positieve uit: 'Nou kunnen we straks tenminste weer men sen opzoeken, daar hadden we tot nu toe te weinig tijd voor want met een café kun je over dag moeilijk weg maar 's avonds helemaal niet. En we hadden niet alleen een café maar mensen konden hier ook eten. Niet lux maar wel een goed maal.' Wat dat laatste betreft, wisten ook jongeren de weg naar De Preuter: zaterdagsnachts, na een bezoek aan Dieka van de Kruus- weg of Bill's Bar werd er door menige discoganger een lekkere karbonade of halve haan wegge werkt en was het gezellig tot in de zeer kleine uurtjes. 'Ze kunnen van de jeugd zeggen wat ze willen maar ik heb er heel plezierige ervaringen mee. Ik ga graag met jongeren om. Ze wa ren hier altijd heel erg behulp zaam en aardig. Vooral toen ze in de gaten kregen dat het met onze gezondheid wat minder werd', zegt Ap. 'Oh ja', vult Joke aan. 'De afwas naar de keuken Ap Preuter: 'Het kan wel een jaar duren voordat we straks onze draai weer een beetje gevonden hebben'. (Foto: Johan Bolink) brengen, helpen opruimen. Dat is toch heel plezierig. Met het af scheid waren er heel veel jonge ren en dat doetje toch erg goed.' Ondertussen probeert ze haar emoties in bedwang te houden maar zich snel herstellend, ver telt ze er lachend achteraan dat één van de jongeren haar bij het afscheid bedankte voor de 'op voeding', doelend op kleine ge dragscorrecties die Joke de jeug dige klanten soms probeerde aan te leren: 'Veute vegen!', riep ze wanneer er een troepje ietwat te ongemanierde jongeren binnen kwam hobbelen. En ze luisterden perfect naar de kasteleinsvrouw. Blijkbaar ge boren voor het vak, hoewel ze er in het verre verleden geen idee van had dat ze het zover zou brengen. En niet alleen zij, maar ook Ap had er in zijn eerste werkzame jaren geen flauwe no tie van dat hij ooit achter een ei gen tapkast zou staan. 'Ik was tien jaar lang automonteur, met veel plezier en ik lustte best een pilsje maar ik had er toch geen idee van dat ik nog eens kroeg baas zou worden.' Joke: 'Ik werkte hier al toen dit nog een cafetaria was. de Zadel kamp. En ik had het hier eigen lijk wel goed naar de zin. Maar de eigenaar, Trekop, wilde de zaak van de hand doen en bood het ons te koop aan. Ik was al Zondag 5 september Entree: Volwassenen €4,- Kinderen tot 12 jaar en 65+ €2,- Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree EENVOUDIG PER AUTO TE BEREIKEN: Al RICHTING HENGELO, AFRIT 30 Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed7 Bezoek dan de vlooien markt in het Expo Center Hengelo Want wat u ook zoekt de kans is groot dat u het op één van de vele kraampjes vindt Geopend van 09.00 tot 17 00 uur. Boschkamp - Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk heeft haar winterprogram- ma huis aan huis gepresen teerd in een boekje. Om ken nis te maken met de cursus sen, wordt er vrijdag 3 sep tember van 19.00 tot 21.00 uur open huis gehouden. De vaste gebruikers van de Boschkamp presenteren die avond de activiteiten die in het nieuwe seizoen worden ge houden. Voor velen is dit een leuke kans om te kijken wat het programma biedt. Ook is het die avond mogelijk zich voor een cursus in te schrijven. Vorig jaar werd dit gretig gedaan en waren er zes honderd inschrijvingen tijdens het open huis. Natuurlijk is het ook mogelijk zich later in te schrijven. Naast het aanbod in het boek je, zijn er ook nog creatieve doemiddagen. Deze worden vrijdags om de week gehou den van 13.30 tot 15.30 uur. De start is vrijdag 8 oktober. De kosten bedragen per keer 1.15 euro exclusief materiaal. Tijdens deze middagen zijn jong en oud creatief bezig. De activiteiten wordt door een aantal vrijwilligers voorbe reid. Aan het eind nemen deel nemers altijd een mooi resul taat mee naar huis. Voor meer informatie: SoCu We, telefoon 0548-362755. aardig thuis in de keuken, daar redde ik me wel mee.' 'Tsja'. zegt Ap. 'En ik dacht bij mezelf, een blaadje bier weg brengen: och, dat zal me toch nog wel lukken. Nou, toen heb ben we de knoop maar doorge hakt en er ook nooit spijt van ge had.' 'Ik ga graag met mensen om en Joke ook. Wat dat betreft zullen we het allemaal wel missen hier! Maar we blijven dichtbij wonen en we hebben een mooi, nieuw huis en dat is toch ook alles waard.' Ondertussen wordt het café ge leidelijk ontruimd. Aan de muur hangen nog de foto's van het 'tweede' van SV Holten waarvan Preuter zo'n twintig jaar sponsor was. Maar de tapkast is leeg, de laat ste karbonades en halve hanen zijn op, de stamgasten hebben afscheid genomen en zelfs de klok is stil gaan staan. Tijd voor de nieuwe eigenaren, Dinie en Peter Jansen van 't Keuntje om een nieuw fase in te luiden. Niet met een café, maar met een eetgelegenheid onder de naam Herbergh De Keun. Lees verder op pagina 3. Holten - De toneelvoorstelling van OCH die vrijdag 3 sep tember zou worden gehouden in Irene, gaat niet door. We gens het overlijden van Rikie Aaltink-Kevelam is besloten de voorstelling niet door te la ten gaan. Het blijspel 't Oale Mot Eerst Op zou worden gespeeld in het ka der van de nevenactiviteiten rond de Keunefeesten. Holten - Hockeyclub Holten houdt woensdag 8 september om 20.00 uur een kennisma kingsavond voor trimhockey. Deze wordt gehouden in hun clubhuis aan de Molenbelter- weg 3. De bedoeling is om een dames team op te gaan richten. Gevorderden en beginners zijn welkom op de avond. Perioden met zon en droog, wel kans op mist in de nacht en ochtend. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag veel zon, afgewisseld door wat wolkenvelden. Aange name temperaturen van 22.0 a 24.0 graden. Nazomer weer dus. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens J Woonplaats: aan een ander door! 1 j Telefoon: Geeft als abonnee voor bet BON Holtens Nieuwblad op: Gebruik deze bon Dhr./mevr.: voor het opgeven van i Adres: een nieuwe abonnee T, i woonplaats: Inzenden aan: j Postcode: Holtens Nieuwsblad Telefoon: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Bankrekening: i Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90) Lochem - Zelf had hij het niet eerwacht, maar Erik Davids is n Lochem toch Nederlands kampioen Motocross gewor den. Terwijl er zelfs nog een :ross te gaan is. Erik kan hier- )ij niet aanwezig zijn, omdat hij dan voor het Nederlands earn de zesdaagse enduro in Polen gaat rijden. Theoretisch kon het, maar er ïcht op gerekend had ik zeker liet', vertelt Erik. De eerste nanche ging hem echter zeer »oed af. 'Mijn grote concurrent Hans Berendsen zat me wel con stant in de wielen, maar ging op een bepaald moment over de kop. Daarna zat ertussen mij en de tweede man zo'n dertig se conden.' Erik kwam als eerste over de streep, terwijl Berendsen wel te rugkwam maar niet hoger dan de vierde plek kon komen. Het bleek de geluksdag van Erik te worden. 'Na wat rekenen bleek dat ik minimaal een vijfde plek moest gaan halen in de tweede manche, als Berendsen eerste werd', legt Davids uit. 'Ik arenseweg - Circus Bongo jèt de tent op aan de Larense- eg 102 en geeft voorstellin- en op dinsdag 7 september m 16.15 uur en woensdag 8 september om 15.00 uur. Op- i's en oma's hebben gratis toe- ;ang, als ze per persoon mini- naai voor een kleinkind beta- )e naam Circus Bongo staat in lederland en België synoniem oor eigentijds circus in een ostalgische sfeer en entourage. De authentieke woonwagens en de sfeervolle tent zorgen tradi tiegetrouw voor de echte circus sfeer. Circus Bongo brengt daar bij elke twee jaar een geheel nieuw programma. Na de suc cesvolle jubileumtournee van 2003 is de allround groep Bongo dit jaar op reis met de nieuwe productie Adventure. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de circus kassa. Deze is op voorstellings- dagen geopend van 11.00 uur tot 12.00 uur en 30 minuten voor aanvang van de voorstelling. Holten - Er zijn enkele veranderingen in het programma van de Keunefeesten. Verder gaat vooral de kaartverkoop voor de zaterdag, zondag en van de passe-partouts (kaart voor het hele weekend) erg snel. Wie nog passe-partouts wil kopen, moet er snel bij zijn. Er is namelijk nog een beperkt aantal te krijgen. Het optreden van Chipz! op donderdag 9 september in de feest tent, is verschoven naar 21.00 uur. Aansluitend zal er een miste- rv guest optreden. Deze koning van het Nederlandse poplied, zal rond 21.30 uur en om 23.30 uur een optreden geven. Om de kleinere kinderen een plekje vooraan te bieden, zal hier voor bij de dranghekken een speciale ruimte worden gemaakt. De entree deze avond is gratis. Voor het borreluur op vrijdag 10 september om 17.30 uur ko- men al veel aanmeldingen binnen. Bedrijven die nog willen aanmelden, kunnen terecht bij Jan Herman ten Velde, telefoon 06-50604865. Lees verder op pagina 3. startte als tweede en bleef ook op die plek. Mijn concurrent ein digde meteen na mij.' De buit was dus binnen, en de feest vreugde daarna groot. Felicita ties alom. Daarna werd bij de ca ravan verder gevierd. Thuis kwam 's avonds de hele buurt langs. 'Het drong eerst helemaal niet tot me door dat ik kampioen was geworden', geeft Erik aan. 'Ik heb dit jaar dan ook niet zo goed gereden, dat ik het op mijn sloffen zou gaan halen.' Een geluksdag voor de Holtense crosser. 'Had ik in Lochem niet gewonnen, dan was ik geen kampioen geworden.' Ondanks dat hij dit in de laatste wedstrijd in Varsseveld goed zou hebben kunnen maken. Van tevoren had hij echter de keuze al gemaakt om naar Polen te gaan om zich daar te voegen bij het Neder lands team en er de zesdaagse enduro te rijden. 'Die keus had ik gemaakt en daar stond en sta ik voor de volle honderd procent achter. Ik had Polen er niet voor laten gaan.' Het blijkt dus nu niet nodig te zijn.' Je hebt soms Holten - Aan het Kerkplein werd donderdag 19 augus tus in twee appartementen ingebroken. Waarschijnlijk gebeurde in de middaguren. Buren hoorden toen onge wone geluiden. Ook is in het gebouw een ver der jongeman gezien, van bui tenlandse herkomst. Diverse mensen werden die middag gebeld via de intercom bij de toegangsdeur. Bij een van de inbraken is in huis een petje achtergebleven. De bewoonster, die enkele da gen geleden van vakantie te rugkwam, vond hem. Het pet je moet van de dader zijn. De politie komt graag in con tact met mensen die dit petje kennen, of die iemand met |j zo'n petje hebben zien lopen. Het gaat om een zilvergrijze pet met een zwarte klep. In het midden, boven de klep, de tekst: Mercedes-Benz met het logo van Mercedes, de beken de ster. Aan de linkerzijkant de Finse vlag (wit met een lichtblauw kruis). Aan de rechterzijde de tekst: Kimi Raikkonen Team McLa ren Mercedes. Twee weken geleden is een diefstal van een handtas opge lost na publicatie in enkele bladen van een door de dader verloren petje. Wie tips heeft, kan die door geven aan politiebureau Rijs- sen, Molenstalweg 17 A. Telefonisch kan dat via num mer 0900-8844 en daarbij vra gen naar het politiebureau Rijssen. Erik Davids: 'Het drong eerst helemaal niet tot me door dat ik kampioen was geworden.' (Foto: Johan Bolink) van die dagen dan gaat alles per fect. Dit was zo'n dag.' Ondertussen heeft Erik al be hoorlijk getraind voor de zes daagse wedstrijd, die 13 septem ber begint. Zo is hij daarvoor al naar Spanje geweest om te trai nen. Polen is voor hem niet hele maal onbekend terrein, want in het voorjaar heeft hij er al mee gedaan aan het EK. Dat ging hem goed af, en werd er toen vierde. 'Het is er veel zand en stenen. Verder lijkt het wel wat op Nederland.' Hij heeft dit jaar geen enkele WK gereden, dus het blijft afwachten hoe het hem in Polen afgaat. De concurrentie is groot. 'Het is geen individuele wedstrijd, maar je rijdt in een team met vier an deren'. geeft Erik aan. 'Per dag rij je dan 400 kilometer.' Ko mende maandag reist hij al rich ting het Poolse Kielce. 'Nido blijkt daar ook een vestiging te hebben', lacht hij. Dus toch nog iets Holtens.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1