-i- Blauw Wit speelt twee wedstrijden op Vletgoor Fierljeppen tijdens Zomerspelen Bouwvakfeesten met weer spectaculair NK-gazonmaaierrace Vraag kaartverkopers om hun vergunning Twente Ballooning Optreden Chris Welker Eenzijdig ongeval Gezinswandeling Bergvliegers Bergruitertjes Bekervoetbal W Holten SportAgenda Laatste team begint aan interkerkelijk recreatiewerk Juli wisselvallig en zeer nat Senioren ontdekken pc Donderdag 12 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Een 24-jarige auto- mobiliste uit Nijverdal reed donderdag 5 augustus omst- reeks 17.00 uur over de Hol- terbergweg in Holten. Zij raakte met de rechter voorzij- e de van de auto in de berm en verloor de macht over het stuur. De auto kwam aan de linkerkant van de weg tegen een boom tot stilstand. De vrouw werd met nog onbekend letsel per ambu lance naar het ziekenhuis over gebracht. Markelo - IVN Markelo houdt woensdag 18 augustus een ge zinswandeling met natuurmo menten over de Hulpe. Deze wandeling is genieten voor jong en oud. Heerlijk buiten zijn en kijken naar de details van de natuur. Daar zijn kinderen heel goed in. Veel beter dan ouders. Ga mee in hun enthousiasme en hetj wordt een onvergetelijke mid dag. Een middag ook met mooie ver-; gezichten over dorp en land, een holle zandweg en hoogtever schillen zoals je die in Markelo! kunt tegenkomen. De Hulpe. ontstaan tijdens de derde ijstijd, voor een deel be staand uit keileem en zand, maar die ook op de route tussen de dingplaats, waar recht werd ge sproken en de galgenberg op de Herikerberg. Vertrek om 13.30 uur vanaf de parkeerplaats bij de begraaf plaats (nabij de bebouwde kom van Markelo) aan de Goorseweg te Markelo. Deelname is gratis, een vrijwillige bijdrage is wel kom. Informatie bij Sylvia Haan, telefoon 0547-362747. Holten - De duiven van de Bergvliegers hadden het afge-1 lopen weekend niet makkelijk. De duiven konden zaterdag niet worden gelost in het Franse 1 Charleville door de onweersbui en die boven België zaten. Daar door bleven de duiven staan tot zondag. Toen waren er geen bui en maar het was wel warm (tot dertig graden). Om 7.30 uur werd het startsein gegeven en konden de 217 duiven van de Bergvliegers beginnen aan de 305 kilometer. J.G. van Werven had als eerste een duif terug om 11.37 uur. De gemiddelde snelheid van de duif was 74 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als: volgt verdeeld: 1 J.G. van Wer ven, 2 A.J. Kramer, 3 A. ten Dam 2, 4-5-7 A. Kaspers, 6 H. Jansen, 8-10 A. v/d Heide, 9 G. Jurjens. Holten - Op de Gallopade (Overijsselse kampioenschap pen) in Raalte wisten de drie deelnemende leden van PC de Bergruitertjes allemaal een prijs mee naar huis te nemen. Angela van Lies en haar pony No Doubt Sharon behaalden in de B-dressuur categorie D een tweede prijs met twee keer 162 punten. Ulrike Oostervelt en Gu- ranja F gingen naar huis met een derde prijs in de B-dressuur ca tegorie E met 160 en 162 pun- ten. Emmalie den Heijer startte I met King Kay een klasse hoger. I In de LI-dressuur categorie D wisten zij een vierde prijs te be halen met 160 en 164 punten. Holten - Het eerste team van VV Holten speelt dinsdag 17 augustus haar eerste beker wedstrijd uit bij Oranje Nas sau in Almelo. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Daarna volgt op dinsdag 24 au gustus het tweede bekerduel met een thuiswedstrijd tegen Rietvo- gejs uit Almelo (aanvang 18.30 uur). Op zondag 29 augustus wordt de laatste poulewedstrijd afgewerkt met weer een uitwed strijd tegen MVV'29 uit Maria- parochie. (Aanvang 14.30 uur). Blauw Wit Zaterdag 14 augustus Blauw Wit 1 - ON o22, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - OZC 3, 14.30 uur; OZC 4 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Harfsen Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur). Dinsdag 17 augustus Blauw Wit 1 - Activia 1, 18.30 uur (beker). Woensdag 18 augustus Blauw Wit Al - ABS A2, 19.30j uur. Holten - Bij het interkerke lijk recreatiewerk begint ko mende zaterdag het laatste team. Deze week zal de groep bestaan uit Arjan, Léon, Renée en Jolande (contact persoon). Er is gekozen voor het thema De Wereld Rond. Er wordt zaterdag begonnen met een kennismakingsavond. De teamleden stellen zich voor en ze hopen de aanwezigen een beetje te leren kennen. Tij dens deze kennismaking is het kampvuur aan en worden er broodjes gebakken. Daarnaast wordt er met elkaar gezellig gezongen. De kampdienst van zondag 15 augustus om 10.00 uur wordt nog gedaan door het vorige team. met medewerking van ds. Gijsen. Het thema daarvan is Dans en muziek. De kindermorgen wordt elke doordeweekse ochtend gehou den van 10.00 tot 12.00 uur. Er wordt geknutseld, spelletjes gedaan en nog veel meer ande re leuke activiteiten. Voor de allerkleinsten is er el ke avond om 18.45 uur een kleuterkwartiertje. Met deze week: Rond de bol met Belle tje en Nol. Verder bestaat het middag- en avondprogramma uit verschei dene leuke en spannende acti viteiten. Het programma is op verschillende plekken in het dorp te vinden. Iedereen is van harte welkom bij de tent op de Borkeld, bij bungalowpark De Lindenberg. Holten - Na een tijd waarin senioren met een boog om een computer heen liepen, zijn er nu steeds meer vijftig plussers die met plezier achter het beeldscherm en toet senbord plaatsnemen. Naast degenen die voor hun werk het hanteren van een computer leerden, komen er meer en meer geïnteresseerden die zich erin verdiepen. Aanleiding daartoe is vaak dat men gebruik wil maken van de onbegrensde mogelijkheden van Internet of antwoord geven op een emailbericht van de kleinkinderen. SeniorWeb is een stichting die zich speciaal bezig houdt met computerlessen aan vijftigplussers. Er zijn weer diverse cursussen, van een kenningsmakings- cursus tot Windows, e-mail/ Internet. Word. PSP (fotobe werking). Powerpoint en Excel. SeniorWeb heeft gemerkt dat nogal wat senioren een nieu we computer aanschaffen met Windows XP als besturings systeem. Deze Windows XP verschilt zoveel van zijn voor gangers dat er een aparte cursus in gegeven wordt. Voor Windows XP is echter al zoveel belangstelling dat de eerste cursus nu al volgeboekt is; dat is ook het geval met die van de tekstverwerker Word. Als er nog een paar aan meldingen binnenkomen, zullen direct weer extra cursus sen worden gepland. Alle cursussen worden gegeven in het gebouw van de Ra bobank in Rijssen, waarbij dan iedere cursist een aparte computer heeft. Midden september wordt begonenn. Wie belangstelling heeft, kan alle gegevens en een aanmel dingsformulier krijgen voor de SeniorWeb-cursussen bij de Rabobank in Rijssen, Enter en ook bij de gemeentewinkel in Rijssen. Wie nog vragen heeft, kan altijd bellen met mevrouw Feen- stra, telefoon 0548-513318. Met in Holten een gemiddelde temperatuur van 17.5 gra den. Espelo 17.1 graden en De Bilt 16.7 graden tegen nor maal 17.4 graden was juli koel. De eerste helft van de maand verliep voor zomerliefhebbers teleurstellend met wisselvallig, nat weer en temperaturen die duidelijk te laag waren voor de tijd van het jaar. Daarna bleef het wisselval lig maar met hogere temperaturen. Aan het eind van de maand werd het weer stabiel, fraai en zomers warm. In Hol ten werden uiteindelijk toch zeventien warme dagen geno teerd tegen twintig dagen normaal. Het aantal zomerse da gen bedroeg zeven in Holten tegen normaal ook zeven. Op 30 juli werd de hoogte maximumtemperatuur bereikt van 29.1 graden in Holten, Espelo noteerde 28.7 graden. Met name tijdens de wisselvallige, koele eerste helft van de maand viel op de meeste plaatsen vrijwel dagelijks neer slag. Zoals gebruikelijk in een zomermaand had de neerslag meestal een buiig karakter waardoor de neerslagsommen grillig verdeeld waren over Holten en omgeving. De mees te neerslag viel in de buurtschap Beuscberg met maarliefst 165.0 mm. gevolgd door Dijkerhoek met 143.5 mm, Holten viel 139.5 mm, in Espelo viel minder neerslag namelijk 115.6 mm, Rijssen moest het met 94.6 mm doen en De Bilt kwam aan 122.0 mm tegen 70.0 mm normaal. Op 1, 3 en 8 juli viel plaatselijk ruim 40.0 mm. In de namiddag en avond van 17 juli trok een actieve buienlijn vergezeld van onweer en hagel over, dat werd voorafgegaan door speciale wol kenvormen waaronder een zeer donkere rolwolk. Zo'n rol- wolk is in ons land niet vaak te zien. Bij snel verplaatsende en zware onweersbuien onstaan rolwolken, waarbij de war me lucht aan de voorkant van het wolkencomplex sterk stijgt terwijl er op meer dan tien kilometer hoogte in de bui enwolk die er achter zit, koude luchtmassa's omlaag stor ten. Een rolwolk gaat vergezeld van zware windstoten en wordt gevolgd door onweer en regen. Plaatselijk ontstond wind- of waterschade in ons land. en er vielen twintig ge wonden door het noodweer. Holten kreeg toen 14.6 mm. Espelo 16.0 mm. Dijkerhoek 12.0 mm, Beuseberg 20.0 mm. Rijssen 13.0 mm. Het landelijk gemiddeld aantal uren zon bedroeg 218 uren tegen een langjarig gemiddelde van 201 uren. In De Bilt scheen de zon 197 uren, vrijwel gelijk aan het langjarige gemiddelde van 196 uur zon. Holten telde geen enkele zonloze dag, normaal telt juli twee zonl®ze da gen. In het zuiden van Portugal en Spanje werden aan het einde van de maand vijf dagen achtereen temperaturen ge meten tussen de 40.0 en 44.0 graden. Uitzonderlijk was de hitte op de Canarische Eilanden. Normaliter ligt de tempe ratuur rond de 30.0 graden, maar nu werd op 25 juli op Lanzarote 43.0 graden gemeten. En zo gebeurde er weer van alles in de maand juli 2004. Weerman, Freddie Paalman Holten - De politie adviseert burgers om bij huis-aan-huis- verkoop van ansichtkaarten, waarvan de opbrengst be stemd zou zijn voor een liefda dig doel, de venters om hun vergunning te vragen. Als deze niet kan worden overlegd, dan wordt geadviseerd om niets te kopen en de poging tot ver koop te melden bij de politie Twente, telefoon 0900-8844. Venters die ansichtkaarten aan de deur willen verkopen, hebben conform de Algemene Politie Verordening (APV) van de ge meente een vergunning nodig. Daar waar geen vergunning is verleend, verdwijnt in de prak tijk circa negentig procent van de opbrengst in eigen zak en wordt slechts tien procent daad werkelijk aan het goede doel overgemaakt. Overtreders kun nen rekenen op een proces ver baal en kunnen worden veroor deeld tot een gevangönisstraf van drie maanden of een boete van maximaal 2250 euro. Holten - Zanger Chris Welker geeft donderdag 12 augustus vanaf 22.00 uur een optreden op Camping De Holterberg. Chris zingt onder meer nummers uit de jaren zeventig en tach tig. Marco Borsato en De Dijk, maar kan ook een geweldig feestje bouwen. Vletgoor - In de aanloop naar de competitie, speelt Blauw Wit de komende dagen twee maal thuis. Op zaterdag 14 au gustus zal een bijzonder jeug dig Blauw Wit het opnemen tegen Oranje Nassau onder 23 uit Almelo. Omdat beide teams elkaar ook treffen in de competitie is gekozen voor de ze variant. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Blauw Wit 2 speelt gelijktijdig tegen het Ommense OZC 3. Dinsdag 17 augustus staat de eerste echte test op het program ma. Voor de beker neemt Blauw Wit het dan op tegen Activia. Deze tegenstander komt uit in de zondag vijfde klasse. Na deze thuiswedstrijd moet Blauw Wit tweemaal op bezoek voor beker wedstrijden. Witkampers Laren is de laatste tegenstander op za terdag 28 augustus en op dins dag 24 augustus moet de ploeg op bezoek in Apeldoorn bij TKA Echter dinsdag eerst thuis tegen Activia. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. Afgelopen zaterdag speelde Blauw Wit thuis tegen Vios Vaassen. Deze ploeg komt uit in de derde klasse B. Vios is alweer ruim twee weken in training en dat was vooral in de eerste helft goed merkbaar. Daar waar (Foto: Johan Bolink) Blauw Wit onrustig speelde en veel balverlies leed speelden de gasten zorgvuldiger. Met name Niek Bosman kende een moeilij ke eerste helft tegen de snelle en geslepen rechtsbuiten. Na rust was het veldspel van Blauw Wit verzorgder, maar liet men verde digend steekjes vallen. Na de 0- 2 kwam de thuisploeg goed op zetten en middels een fraaie treffer werd aansluiting gevon den. Blauw Wit drong aan, maar zag de gelijkmaker niet gehono reerd worden. In plaats van 2-2 sloeg Vios uit de counter hard toe 1-3. In de slotfase scoorden beide ploegen nog een keer waardoor de eindstand op 2-4 bepaald werd. Blauw Wit speel de met een combinatie van het eerste en tweede elftal. Diverse spelers mochten zich bewijzen. Enkele basisspelers waren nog niet terug van hun vakantie adres. Beginopstelling: Hans Bekkemens, Niek Bosman, Youri Noorlander, Gert-Jan Ulfman, Gijsbrecht Beid- man, Maarten Kruimelaar, Gert-jan Prins. Jurrian Paalman, Harald Beldman, Dirk Jan Beldman en Alf red Beldman. Ingevallen zijn: Maarten Paalman, Amoud Beldman, Jurgen Kolkman, Ton Veldhuis en Erwin Prins. Nieuw-Heeten - Komend weekend bruist Nieuw-Heeten weer van de activiteiten tij dens de jaarlijkse bouwvak feesten. De organiserende club, de Hekk'nsiuters, heeft er alles aan gedaan om een feestprogramma te kunnen bieden voor elk wat wils. Vrijdagavond gaat het feest van start, is er veel kindervermaak, elastiekvoetbal voor de jeugd, varken aan het spit voor ieder een, flessengooien en stropdas- aan-de-tap-vast-bierdrinkwed- strijden. De avond wordt muzikaal opge luisterd door Fraizle. De volgende morgen vroeg uit de veren want om acht uur be gint de rommelmarkt. Vanaf 10.00 uur zijn alle kinderattrac- tics geopend en op dat moment begint het tweede onderdeel van elastiekvoetbal. Om elf uur kun nen liefhebbers hun pijlen rich ten op het dartbord want dan be gint het eerste Nieuw-Heetense Darts Open 2004 waarvoor een enorme belangstelling wordt verwacht. Er valt dan ook weer te smullen van een varken aan het spit en ondertussen begint om halfeen de NK-gazonmaaier race. Kinderen kunnen zich in die tijd laten vermaken door clown Rise in een speciale voorstelling om halftwee. 's Avonds is er groot feest in de tent met de Top 40-band Boule vard. De zondagmorgen staat hele maal in het teken van het leven in een kippenhok. De tent wordt dan ook als zodanig aangekleed. Onder de titel Spektakel met ge kakel wordt er een keur aan zang, muziek, humor gebracht en het geheel zal worden opge luisterd door het eigenmannen koor WMO. Ook voor de kinde ren wordt er op het kippenthema ingespeeld met een verrassende voorstelling van kindertheater Flip de Wonderkip, 's middags om halftwee. Vanaf één uur kan men een heli- koptervlucht maken, kijken naar de carpulling-wedstrijd. eten van het varken aan het spit en de finale bijwonen van het elastiek- voetbal. Kinderen laten om 16.00 uur ballonnen op en om 17.00 uur is de trekking van de loterij waarbij een ballonvaart kan worden gewonnen. Bij goed weer stijgt die ballon om 19.00 uur op. Later die avond is de band Fraizle er weer om het feest met stoelendans, flessen gooien en een grandioos vuur werk om halfelf af te sluiten. Oldenzaal - De avondlucht rond Oldenzaal is van 25 tot en met 28 augustus weer ge vuld met tientallen ballonnen. Rond recreatiepias Het Huls- beek gaan de meest bijzondere exemplaren de lucht in. Twente Ballooning is in de loop der jaren uitgegroeid tot één van de meest spraakmakende ballon evenementen van Nederland. De jaarlijks terugkerende show telt dit keer 35 hete lucht ballonnen, twee hete luchtschepen, talloze parachutesprongen, vl iegtuigde- monstraties en rondvluchten per helikopter. De organisatie is er in geslaagd om dit jaar naast de beugelfles en de 'op de kop bal lonnen', enkele zeer spectaculai re Special Shapes uit Zweden, Engeland en Zwitserland naar Oldenzaal te halen. Verder zijn er verschillende an dere activiteiten. Zo kunnen be zoekers genieten van de model vliegclub Eibergen met verschil lende modellen vliegtuigen en helikopters. Eurofly verzorgt de monstraties paragliding, de Twentsche Zweefvliegclub komt met een toestel en .de Vliegbasis Twente is eveneens van de partij. Voor de kleintjes zijn er onder meer een draaimo len, het traditionele springkus sen en de onvermijdelijke kin- derschminkers. Wie honger of dorst heeft, kan terecht bij één van de vele drank- en eetstands. Vrijdagsavonds zal er een Nightglow zijn. De opbouw van deze Nightglow is vanaf 21.15 uur van dichtbij te zien. De branders van de ballon nen zorgen voor een prachtig plaatje en muziekkorps De Tuk kers uit Losser zorgt voor de muzikale ondersteuning. Het programma begint dagelijks om ongeveer 17.30 uur en de entree bedraagt drie euro per persoon, inclusief het parkeren op één van de vele parkeerplaatsen van Het Hulsbeek. Kalfstermansweide - De Zo merspelen worden vrijdag 13 augustus gehouden op Kalf stermansweide. Het belooft ook dit jaar weer een mooi spektakel te worden. Club Ex cellent Bierlokal Am Bahn- hof hebben getracht de deelne mers weer te verrassen met nieuwe uitdagende onderde len. Zo is dit jaar de zeephelling weer terug van weggeweest, nieuw is de fierljepbaan. Fierl jeppen is een Friese sport waar bij men door middel van een stok over een sloot moet sprin gen. Om het gigantische bassin van zo'n tienduizend liter ge vuld te krijgen, komt Muller Transportgroep speciaal met een tankwagen om de klus te klaren. Het programma zal er als volgt uit zien: Om 14.00 uur begint de Kids Survival, waar kinderen vanaf 6 tot en met 14 jaar individueel kunnen strijden in twee leeftijds categorieën. Deelnemers kunnen zich op vrijdag 13 augustus 's middags opgeven. Deelname kosten bedraagt 2 euro per per soon per deelnamepoging, een ieder mag zo vaak deelnemen als men wenst. Teams van vier personen strij den 's avonds om de titel. Hier bij is het de bedoeling dat de deelnemers zo snel mogelijk het parcours in estafettevorm afleg gen. De tijd die hier wordt neer gezet kan nog enigszins bijge schaafd worden door het laatste onderdeel dat later die avond zal plaatsvinden mët succes af te ronden, namelijk: het spoelbak- duiken. Opgave kan bij VVV Holten, of indien de tijd het toe laat op de avond zelf. Deelname kost 10 euro per team. De avond zal sfeervol omlijst worden door gezellige muziek en natuurlijk is er de mogelijkheid tot het nutti gen van een hapje en een drank je. Het geheel vindt plaats in het centrum van holten op de Kalf stermansweide. Het spektakel begint om 19.00 uur. Alle teams wordt verzocht zich voor 19.15 uur te melden op Kalfstermans weide.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 4