op verkenning Gedeputeerde Piet Jansen Fietsers en voetgangers blijven oversteek maken naar Kolweg Holtens Nieuwsblad Paddestoelen bezetten hondentoiletten Opzet Keunefeest bij scholenmiddag anders Schreursweg afgesloten van Rijssenseweg Politie houdt verdachte aan na enkele inbraken In dit nummer... Maïsweg al even aanwezig over huis aan Eekelscharen Weekendweer Activiteiten handelsvereniging tijdens zomervakantie Ochtendtocht over Holterberg Donderdag 15 juli 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat De Sploder Revue opende het school- en volksfeest in Espelo met vele hilarische momenten. Pagina 5 Valeweg en Vijfhuizen win nen eerste prijs met hun in zending voor de optocht tij dens het Sploder Feest. Pagina 5 Aan de Espelodijk was het afgelopen weekend supergc- zeïlig. Zowel in als buiten de feesttent. Holten - Anders dan eerdere jaren hebben de basisscholen van Holten gekozen voor een nieuwe opzet van de donderdag tijdens de Keunefeesten. De leerlingen van de deelnemende scholen zijn zelf actief tijdens de Keunefeesten. Ter voorbereiding heeft elke school voor de leerlingen van groep vijf tot en met acht een playback georgani seerd. Dit heeft in de maanden mei en juni op elke school plaats gevonden. In principe kan iedereen deelnemen. Uiteindelijk heeft elke school twee deelnemers uitgekozen. Een speciaal hiervoor sa mengestelde jury en natuurlijk de overige leerlingen konden hun keuze kenbaar maken. Het gaat hier duidelijk niet om een win naar. Kijken naar de optredens en genieten van de show van leeftijds genoten, dat is de doelstelling. De beloning voor de uitverkorenen is dus een optreden in de tent van de Keunefeesten. Aldus gaan de tien beste playbackers optreden voor alle overige leerlingen. Er is dus een gemotiveerd publiek aanwezig. Een greep uit de optredens: Help. ik weet niet waar mijn schoenen zijn; Oerend Hard; Superstar; Liefdesverdriet; Special D; The tide is high; Feel. De spetterende show begint donderdag 9 september om 13.30 uur in de tent en de voorstelling eindjgt rond 14.45 uur. Holten - Op de fiets ging gede puteerde Piet Jansen met onder andere wethouders Wim ter Schure en Janneke Flim-Gerrit- sen afgelopen woensdag 14 juli vanaf Café De Biester op ver kenning in Holten. Hij kreeg een rondleiding op en kele boerenbedrijven, zoals de bedrijven van Arjen Hulsman en Henk Altena. Daarnaast werd de nieuwe ecoduct over de A 1 aan gedaan. Het bezoek was dan ook een kennismaking met de diver se recreatieve en agrarische as pecten van Holten en omgeving. Het bedrijf van Arjen Hulsman aan de Boemdanssteeg was uit gekozen omdat er een ambtenaar uit Raalte, Paul Nies, een dag als Holten - Mariska Oonk en Niek Rensen stonden na hun bruiloft op vrijdag 9 juli raar te kijken toen ze bij hun huis aan de Eekelscharen aankwa men. Helemaal ingepakt met plastic in de vorm van een snelweg. Daaromheen bord jes: 'Maïsweg, geen gek idee'. Het bleek een stunt van vrien den te zijn. De Maïsweg staat namelijk gepland, dicht bij hun huis. Een goed en actueel item om te gebruiken, dus. Met man en macht werd het hele huis van voor en achter ingepakt. Geen raam of deur meer zichtbaar. Maïs en (ver- keersjborden completeerden de stunt. (Foto: Johan Bolink) boer blijven. Daarom vond hij het nuttig te vertellen hoe hij het boerenbedrijf in de toekomst ziet. Wat er leeft onder (jonge) boeren. "Ik heb verteld dat ik me graag wil richten naar de wens van de consument. Alleen de verandering gaat soms niet zo snel, maar we werken er naar toe. Verder heb ik gezegd dat als er nieuwe regels zijn die goed doordacht moeten zijn en niet een paar jaar later weer veran derd moeten worden." Hulsman heeft ook gesproken over de samenwerking met an dere instanties; boeren die mee werken met het milieu. "Niet als subsidiejager, ik wil als boer mijn brood verdienen. Maar als ik een kievitsnest spaar en on derhoud in de wei is het goedko per dan dat daar bijvoorbeeld S.B.B. voor moet zorgen. Ik heb de opbrengst van mijn land en ondertussen help ik het milieu. Samenwerking is heel belangrijk voor de toekomst." (Foto: Johan Bolink) vrijwilliger stage gelopen had vanuit het Overijssels Jongeren Kontakt (O.J.K.). "Hij belde me op om te vragen of ik iets voelde voor het bezoek. En ik vind het belangrijk om de praktijk te la ten zien aan de mensen die de re gels maken." Hulsman is bijzon der positief over het bezoek, dat een halfuur duurde. "Ik heb hun de buitenkant van de schuren la ten zien. Negen mensen waren er en dat is teveel om bij de die ren te laten, dat wordt te onrus tig. Bovendien was de tijd tekort want ze moesten zich dan in die tijd twee keer omkleden." Arjen Hulsman heeft een bedrijf met vierhonderd vermeerderingszeu gen en 55 melkkoeien. Hij wil graag ook in de toekomst Holten - Het lijkt een herfstplaatje, maar is het niet. De paddestoelen groeien op dit moment namelijk weelderig in de hondentoiletten en doen zich tegoed aan de rottende houtsnippers. In de informatiepagina vraagt de gemeente ondertussen aan de burgers om op te let ten of hondenbezitters zich wel aan de regels houden en dat ze hun hond op de daarvoor speciaal aangebrachte hondentoiletten laten poepen. Hoogstwaarschijnlijk is er echter op dit moment geen hond te vinden die graag de behoefte doet op een toilet bezaaid met pad destoelen. Dat doen ze dan toch liever in de bosjes. De gemeente heeft de paddestoelen laten onderzoeken door het I VN en hieruit blijkt dat het om een ongevaarlijke soort gaat. Bij de volgende schoonmaakbeurt, waarbij de hondenkeutels worden verwijderd, zullen ook de paddenstoelen weg worden gehaald. Dit zal vanaf volgende week dinsdag gaan gebeuren. (Foto: Johan Bolink) Holten - De Schreursweg is door de gemeente afgesloten van de Rijssenseweg N 350. Al jaren staat het op de planning, maar nu is de berm toch doorgetrokken. Vertwijfelde voetgangers en fietsers, steken er echter nog steeds gewoon over naar de Kol weg. Sinds de rotonde ter hoogte van de Dikkesteensweg is neerge legd, zijn er problemen met overstekende voetgangers en fietsers. De gemeente wil het langzaam verkeer dwingen ge bruik te maken van de rotonde, maar dit zoekt echter de kortste weg. En dat is gewoon door de berm heen en de weg overste ken. Juist niet de bedoeling van de huidige verkeerssituatie. Wat er in het begin gebeurde bij het afsluiten van de Landuwer- weg, gebeurt nu bij de Schreurs weg. De berm is doorgetrokken en een bescheiden ijzerdraad moet voetgangers en fietsers be letten er over te steken en door te rijden naar de rotonde. Zowel voetgangers en fietsers doen dit niet, maken het draadje los en een enkeling maakt het daarna weer keurig vast om daarna over te steken. Een grote omweg via de rotonde te maken, zien ze niet zitten. De rotonde is er ooit ingelegd om vooral fietsers richting het zwembad een veilige oversteek te bieden. Deze bij de Landu- werweg zelf neer te leggen kon niet, omdat er dan te weinig op stelruimte voor auto's zou over blijven bij de spoorwegover gang. Daarom is ervoor gekozen deze bij de Dikkesteensweg neer te leggen. Ook met het idee in het achterhoofd dat het Zilver- (Foto: Johan Bolink) zandtracé erop aan kan worden gesloten. De Landuwerweg werd afgeslo ten van de Rijssenseweg N 350. Echter, er werd voor voetgan gers wel een paadje gemaakt. Omdat er aan de overkant een bushalte bereikbaar moet blijven voor zwemmers en vakantiegan gers die bij Landal Twenhaars- veld in een huisje zitten. Een verbodsbord moet voorkomen dat fietsers er gebruik van gaan maken. Echter, veelvuldig wordt hier toch nog overgestoken. Om te voorkomen dat fietsers al bij de Kolweg zouden gaan oversteken, werden bij de Schreursweg rioolpijpen in de parallelweg gestopt. Dit moest fietsers beletten deze sluiproute te gebruiken. Nu de Schreurs weg uiteindelijk is gescheiden van de Rijssenseweg, zijn de ri oolpijpen weer weggehaald. Via de parallelweg kan nu dus weer richting rotonde worden gere den. Buiten omwonenden maakten ook toeristen van onder meer Camping Ideaal gebruik van de oversteek naar de Kolweg. Volgens Jannie Vemeulen van Ideaal heeft ze nog geen klach ten gehoord van vakantiegan gers. 'Er zitten veel fietsers bij ons op de camping en die vinden het niet zo erg om een stukje om te rijden.' Toch zou ze er graag een fiets- en voetgangersover- steek hebben. Verder zal volgens haar het sluipverkeër vanaf de Borkeld veel minder worden richting de Schreursweg. Maar zoekt dit verkeer een ande re weg via de rotonde richting Dikkesteensweg. Dit zou tot ge vaarlijke situaties kunnen lei den, omdat het maar een smalle weg is waar vaak te hard wordt gereden. 'Zwembadgangers, vooral fiet sers en kinderen, moeten nu van af de rotonde wel extra op gaan passen. Want de verkeersdrukte op parallelweg zal nu waar schijnlijk wel groter worden.' meur, houdt Natuurdiorama Hol- terberg een drietal ochtendwan delingen met aansluitend een ont bijtbuffet. Als velen nog slapen, maar de na tuur allang wakker is. is de natuur op haar mooist: nevelflarden die tussen de vliegdennen hangen, de talloze vogels die 's ochtends vroeg al druk in de weer zijn. De ochtendwandelingen worden gehouden op woensdag 21 juli. woensdag 28 juli en woensdag 4 augustus en duren ongeveer an derhalf uur. Na de wandeling staat er een uitgebreid ontbijt buffet klaar in Restaurant De Wielen. Tot slot wordt er een be zoek gebracht aan Natuurdiora ma Holterberg. De wandeling begint om 7.00 uur bij Natuurdiorama Holterberg en kost 13,50 euro. Van tevoren graag reserveren voor dit speciale 'ochtendhumeur arrangement' door te bellen naar: 0548-361979 of een e-mail te sturen naar mu- seum@holterberg.nl. Geregeld zon en soms wat regen of enkele buien. Vrijdag, zater dag en zondag wolkenvelden, op klaringen en zon en er is kans een enkele bui. mogelijk met onweer. Maar nog geen stabiel zomer weer van langere duur. Storingen liggen nog altijd dicht bij ons in de buurt en kunnen ons gemakke lijk bereiken. En de hogedrukge- bieden liggen op de verkeerde plaats. Wel raken we de kilte ge lukkig kwijt. De temperaturen komen op een aangenaam niveau van 22.0 tot 24.0 graden. Holten - Een bewoner aan de Korte Diessenplasstraat vernam woensdag 14 juli omstreeks 03.00 uur dat er een onbekende man achter zijn woning vandaan kwam. De politie stelde daarop een on derzoek in en zag op een par keerplaats aan de Oranjestraat een auto staan. Naast deze auto lagen diverse goederen op de grond. Op het moment dat zij de auto naderen, rent een man bij deze auto weg. Deze man wordt over meesterd en aangehouden. In zijn kleding trof de politie een mobiele telefoon en een porte monnee. Deze goederen bleken weggenomen na een inbraak in een woning aan de Oranjestraat. Ook de aangetroffen goederen naast de auto bleken afkomstig uil dezelfde woning. De ver dachte is opgesloten. Een deel van de goederen gaat terug naar de eigenaar en een deel is voor sporenonderzoek meegenomen. Een nader onder zoek wordt ingesteld. Holten - De kermis op Kalf- stermansweide wordt gehou den van dinsdag 27 tot en met zaterdag 31 juli. De attracties zijn dagelijks vanaf 13.30 uur geopend. Naast bekende attracties als de grijpers en de autoscooters, komt er ook een zeventien meter hoge Spinner. Speciaal voor degenen met ijzeren ze nuwen. Net als vorig jaar, organiseert TTV Okia woensdag 28 juli vanaf 19.30 uur een gewicht- touwtrektoernooi. De bedoe ling is dat teams een gewicht omhoogtrekken. Wie het zwaarste gewicht naar boven krijgt, heeft gewonnen. Op de kermis wordt vrijdag 30 juli een verloting gehou den. Hiermee zijn mooie prij zen te winnen. DJ Botox staat vanaf 22.00 uur in café 't Keuntje te draaien. De laatste dag is omgedoopt tot Eurodag. Dan kosten at tracties 1 euro per rit. Ook nu zal DJ Botox vanaf 22.00 uur muziek gaan draaien in café 't Keuntje. Daarnaast staat er tijdens de kermisweek op het terrein een feesttent van carnavalsvereni ging De Fienpreuvers. Hier kan gezellig een glaasje wor den gedronken, terwijl er mu ziek aanwezig is. Andere activiteiten in het zo merseizoen: Donderdag 15 Juli: Grote Braderie-Vlooienmarkt. Smidsbelt-Kerkstraat, Markt kramen: Info tel 0655563398. Donderdag 5 augustus: Grote Braderie-Vlooienmarkt. Smidsbelt-Kerkstraat, Markt kramen: Info tel 0655563398. Zaterdag 21 Augustus: Be- achsoccer Kalfstermanswei- de. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevT.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) i (losse nummers: 0,90) Holten - Voor diegenen die geen last hebben van een ochtendhu-

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1