■Reb\ Dijkerhoeks Feest zeer geslaagd verlopen Willy Veneklaas: 'Ik denk dat ik mijn huiswerk goed maak' Zakelijk Bekeken mm Motor rijdt achterop een vrachtwagen si! «gr «e» - Edwin Boersma begint eigen klussenbedrijf Boze bomen in Nationaal Park Minuut gratis winkelen bij Wedda Wijzigingen busdiensten Syntus IVN-fietstocht rondom Markelo Varkens kijken bij biobedrijf Openstelling Dorpskerk Tocht voor fiets en auto Grote Creatieve Dag bij Huize Verwolde Poep in bibliotheek Koeien melken bij De Elshof Atletiek pupillen Donderdag 1 juli 2004 Holtens Nieuwsblad 9 .r.jr r ZZ,jffi Holten - Edwin Boersma heeft sinds 1 juni zijn eigen klussenbe drijf aan de Markeloseweg 7. Op administratief gebied wordt hij gesteund door zijn vrouw Linda Rozenberg, die zelf al sinds jaren haar eigen bureau heeft onder de naam Administratie Service Sal- land. Edwin werkte een jaar of veertien in de bouwnijverheid en was daarvoor zeeman op de grote vaart waar hij voor het onder houd verantwoordelijk was. Met al deze ervaring in zijn bagage, durfde hij de sprong naar een zelfstandig ondernemersschap aan. Met zijn onderneming, het EB Klussenbedrijf, spendeert hij drie tot vier dagen per week aan grote klussen en een dag houdt hij vrij voor kleine klussen waarvoor bijvoorbeeld bij grotere aannemers wachtlijsten bestaan. Met name oudere mensen hebben vaak van die kleine klusjes die ze zelf niet meer kunnen en hun kinderen er niet altijd mee lastig willen vallen. Edwin vindt het zelfbijzonder gezellig als mensen hem mee willen helpen en bovendien drukt dat de prijs voor de cliënt zelf. EB Klussenbedrijf werkt in de hele regio en is inzet baar voor alle voorkomende klussen, zelfs in de komende zomer vakantie. Voor meer informatie: Edwin Boersma, telefoon 0548 367531(Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Over wortels, ontworteld zijn en je wortels zoeken. Dat is het thema van de natuurtheatervoorstellingen die deze zomer door het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug, in samenwer king met Natuurmonumenten en het Natuurdiorama Holterberg, gehouden worden. De voorstellingen zijn bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar die het leuk vinden om te kijken, te luisteren naar en misschien wel zejf mee te doen aan natuurmeeleeftheater. Er worden twee voorstellingen gegeven, het duurt zo'n vijftig minu ten en is in de buitenlucht. De eerste voorstelling vindt plaats op dinsdag 27 juli om 19.30 uur bij de excursieschuur De Pas van Natuurmonumenten aan de Oude Deventerweg bij Haarle. De tweede voorstelling is op dins dag 17 augustus om 19.30 uur bij Natuurdiorama Holterberg aan de Holterbergweg in Holten. De toegang is gratis en bij beide locaties is parkeergelegenheid. Zelf iets meenemen om op te zitten is handig. Voor meer informa tie kunt u kijken op onze website www.sallandseheuvelrug.nl Holten - DA Drogist Wedda in Holten geeft zaterdag 3 juli een minuut gratis winkelen weg. Voor de achtste keer op rij is DA na melijk gekozen tot beste drogisterij van Nederland. Om 12.00 uur heeft de winnaar een minuut tijd om zijn of haar winkelmandje met zoveel mogelijk producten te vullen. Klanten van Wedda konden 3, 4 en 5 juni deelnemen aan een wedstrijd. De klanten ontvingen bij aankoop een deelnameformulicr waarop zij een slagzin in konden vullen. In totaal zijn er bij alle DA-drogisten in Nederland maar liefst 65 duizend slagzinnen ingeleverd. In elke deelnemende vestiging is een winnaar getrokken. Al deze win naar gaan tegelijkertijd een minuut lang gratis winkelen. Dat de consument DA de beste drogist van Nederland vindt, blijkt uit de resultaten in het Voorjaarsrapport van vakblad Elsevier Re tail/ GfK Panelservices. DA scoort als beste op het gebied van service en deskundigheid en laat tevens een verbetering zien in klantvoordeel, aldus het onderzoek. Lijn 58 Nijverdal - Holterberg - Holten: Geen wijzigingen. Lijn 91 Holten - Markelo - Goor: Tussen Holten en Goor wordt gaat de bus tweemaal per uur rijden. Wordt verlengd met lijn 93 Goor - Enter - Rijssen en het deel Rijssen - Almelo van lijn 55. Route in Rijssen: via Enterstraat, Parkstraat, Wierdensestraat. Watermolen en Boomkamp naar het station. Vandaar terug Boomkamp, Watermolen, Wierdensestraat, enz. naar Wierden- Almelo. Door de verscheidene lijndelen te combineren tot een doorgaande lijn is voor de reizigers duidelijker welke doorgaande verbindingen in het gebied geboden worden. Ook wordt ook het aantal noodzakelijke overstapbewegingen gereduceerd. Van maandag tot en met zaterdag (met uitzondering van schoolvakan ties) wordt op deze lijn overdag een halfuurdienst geboden tussen Holten en Rijssen en tussen Rijssen en Almelo in de brede spits. In Holten is aansluiting met de trein richting Deventer, in Goor met trein en bus in alle richtingen, in Rijssen met de bus naar alle richtingen en trein met 15 minuten overstap. Hoewel 15 minuten overstaptijd, gelet op het ontbreken van tariefintegratie, verdedig baar is moet ook gesteld worden dat het optimaal bedienen van de treinaansluitingen te Goor en Rijssen, uitgaande van een strakke lijnvoering gezien de tijdligging niet mogelijk is. De bediening van Rijssen Zuid wordt overgenomen door de lijnen 54 en 96. Lijn 99 Holten - Goor - Delden - Hengelo (spitslijn) Door de fre quentieverhoging van lijn 91 Holten - Markelo - Goor tot een halfuurdienst wordt lijn 99 beperkt tot het traject Goor - Hengelo v.v. De veiling tijdens het Dijkerhoeks Feest. (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - Het Dijkerhoeks Feest van afgelopen weekend is zeer geslaagd verlopen. De feestgangers hadden er goed weer bij, terwijl de temperatuur niet te hoog opliep zodat het in de tent niet meer te houden was. De optocht zaterdagochtend be gon met de optocht, waarbij on der meer het nieuwe politie agentschap in Bethanië een hoti- tem bleek. Zo werd bijvoorbeeld uitgebeeld dat de criminaliteit in 'metrapool' Dijkerhoek stukken minder is geworden. Na de optocht werd er een grote veiling gehouden voor Bethanië. Onder meer een auto werd ge veild. Bezoekers van de DAT Revue, een dag eerder, hadden er op verzoek hun handtekening met een zilverstift opgeschre ven. De wagen stond buiten te pronken. Verder werden er on der meer plaatsnaamborden ge veild, een kinderwagen en pot ten. Het bord met aan de ene kant Dijkerhoek en aan de ande re kant Dijkerbroek, leverde maar liefst 250 euro op. Het Nederlands elftal moest af gelopen zaterdagavond voetbal len. De wedstrijd bleef maar op 0-0 hangen, waardoor ook het Dijkerhoeks Feest die avond steeds later leek te beginnen. De JPR Strinxband leek soms een beetje ongeduldig te worden en pakte elke pauze in de wedstrijd aan om alvast wat te spelen, ter wijl bezoekers naar de wedstrijd op een scherm zaten te kijken. Om het late begin van het feest een beetje te compenseren werd besloten een uur langer door te gaan. Zeker mede doordat Oran je de wedstrijd won, kon de avond toch al niet meer stuk. Na de brunch op zondag, konden de kinderen zich buiten verma ken met een grote zandbak, ker mis en vele kinderattracties. Alex van de Broek gaf enkele keren een stuntshow op zijn mo tor weg. Hiervoor waren onder meer rioolbuizen en een contai- Laren - De Grote Creatieve Dag wordt zondag 25 juli van 10.00 tot 17.30 uur nabij Hui ze Verwolde op erve De Mey er Jonker Emilelaan 3 in La ren gehouden. In de tent zijn twee blaasor- kesten aanwezig: de Langen- berger Muzikanten uit Bath- men en de Edelweisskapelle uit Gelselaar. In de pauze tre den de Achterhoekse harmo nicaclub De Trekvogels en de Zompenkearls uit Borculo op. Achter de boerderij treden de boerendansgroep Smos as Wallear uit Laren, de Heurnse ner neergezet. Voorzitter Johan Wiersma vroeg enkele meisjes uit het publiek om op de grond te gaan liggen. Alex bleef stunten en vloog zo over de liggende gegadigden heen. Tot slot liet hun kontjes Halte Dansers uit Dinxperlo. de Country Line Dancers uit Arnhem en de rolstoeldans groep de IJsselstreek uit Doe- tinchem op. Het geheel wordt omlijst door ruim honderd ou de ambachten en hobbyisten. Op de weide achter de boerde rij staan oldtimer tractoren, wordt er rogge gemaaid en gedorst. Ook is paardenkoets- vereniging Span Mor An uit Laren aanwezig. Voor schoolkinderen is er on der meer een kinderrommel markt, treinexpres, ponyrij den, schminken, knutselen en figuurzagen. trillen, door gewoon over ze heen te rijden. Niemand voelde een centje pijn. Fragment zorgde ondertussen in de tent voor feestmuziek en kreeg de bezoe kers aan het dansen. Een mooie afsluiting van het feest. Markelo - In de zomermaanden juli en augustus kan men deelne men aan de IVN-zomerfiets- tochten van het IVN-Markelo. Heerlijk dwalen door de mooie omgeving van Markelo, waarbij de gidsen veel wetenswaardig heden kunnen vertellen en deel nemers over weggetjes zullen leiden die men zelf niet zou heb ben ontdekt. De lengte van de tochten is 25 kilometer en de fietssnelheid bedraagt ongeveer 15 kilometer per uur. De start van de fietstocht is elke dinsdag middag in juli en augustus om 13.30 uur vanaf VVV-Markelo. Voor meer informatie H. Koet sier, telefoon 0548-362734. Holten - Biologisch varkensbe drijf Rietberg aan de Broekweg 24 in Holten toont zijn gasten graag hoe goed varkens het er hebben. De dieren scharrelen rond in grote hokken met stro en luieren in de zon. Dit is dagelijks vanaf 10.00 uur tot zonsondergang gratis te bezichtigen. Daarnaast is er op de donderdagavonden in de schoolvakanties een rondlei ding over het bedrijf. Na een kopje biologische koffie en fris drank voor de kinderen kunnen de biggetjes geaaid en geknuf feld worden. Bij goed weer kun nen de bezoekers tussen de var kens in het weiland rondlopen. De kosten hiervoor zijn voor volwassenen 4 euro, kinderen betalen 3 euro. Voor groepen is op afspraak altijd een rondlei ding mogelijk Meer informatie is te verkrijgen bij de VVV. Holten - Het Nederlands Her vormd Kerkgebouw te Holten is in de maanden juni, juli en au gustus op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur opengesteld voor pu bliek. Belangstellenden kunnen het ge bouw bezichtigen. Er is een gas tvrouw/' gastheer aanwezig die veel over het gebouw en de Her vormde Gemeente kan vertellen Een interessant boekje met in formatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naberorgel is te koop. Mensen die in hun vakantie een rustpunt zoeken, zijn van harte welkom. Laren - Toeristenbelang Laren houdt zondag 11 juli en zondag 1 augustus een pannekoekenrit. De tocht is voor fietsers 35 kilo meter en voor auto's 65 kilome ter. Holten - Een motorrijder reed donderdag 24 juni om 16.40 uur tegen een vrachtauto op de Langstraat hoek Sprengenweg in Holten. De 27-jarige motorrijder uit Markelo reed tegen de zijkant van een vrachtauto, die werd be stuurd door een 61-jarige Holte- naar. Rijdend over de Langstraat in de richting van Markelose weg, schrok de motorrijder hoogstwaarschijnlijk van de vrachtauto die komende vanuit de richting Markeloseweg, rechtsaf de Sprengenweg in wil de rijden. De motorrijder heeft vermoedelijk te hard geremd waarbij een en ander waar schijnlijk is geblokkeerd en hij tegen de zijkant van de vracht wagen reed. Met onbekend letsel is de 27-jarige door een ambu lance overgebracht naar het zie kenhuis in Deventer. Willy Veneklaas: 'Ik ben iemand van een man een man, een woord een woord.' (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Willy Veneklaas wordt maandag 28 juni geïnstalleerd als gemeenteraadslid van de ge meente Rijssen-Holten. Hij gaat deel uit maken van de fractie van Gemeentebelang Rijssen- Holten. Op het terras van zijn prachtig gelegen en vriendelijk ogende camping De Holterberg zitten we, voor een gesprek, in de zon naast het zwembad. Wie zou er dan geen campingbaas willen zijn!? 'Het lijkt mooier dan het is', prikt Veneklaas me teen de vage gedachte aan een eigen camping door. 'Je zit met een gigantische hoeveelheid re gelgeving en je werkt zeven da gen in de week. De laatste jaren geldt dat ook voor de winterpe riode: het vakantieseizoen wordt langer en langer. Toen de kinde ren nog klein waren konden we in juni en in september een weekje weg. Dat is er nu niet meer bij.' Veneklaas is hier, aan de voet van de Holterberg, geboren en getogen. Zijn ouders hadden al een campinkje. 'Maar mijn vader had daarnaast nog een volledige baan. De camping was toen nog niet professioneel opgezet, maar hij hoefde er ook niet van te be staan.' Na een korte periode als restaurantkok elders gewerkt te hebben kwam Veneklaas een krappe dertig jaar geleden thuis, op de camping om de zaak over te nemen. Veneklaas is kok van beroep, zomers staat hij zelf in de keuken. 'Je mist dan wel het contact met de gasten, maar dat moet Ans maar goed maken: zij doet de receptie. Contact met de gasten is belangrijk. Je moet er de tijd voor nemen.' De cam pingeigenaar loopt het liefst in korte broek en shirtje. 'Ik ben niet zo'n managerstype. Als ik een keer een pak aan heb voor een receptie of zo herkennen de gasten me niet eens', lacht hij. Veneklaas bouwde het bedrijf van zijn vader uit tot wat het nu is: een moderne camping met zo'n 250 plaatsen met alles er op en er aan. onder andere een ver warmd zwembad, een midget- golfbaan. een dierenparkje. een jeugdhonk en een internethock. Zijn politieke interesse stamt uit begin jaren '90. 'Als ondernemer kreeg je steeds te maken met re gelgeving. Daardoor kwam ik op inspraakavonden, commis sievergaderingen. Ik had het ge voel dat ik als ondernemer bij Gemeentebelang het meest een luisterend oor kreeg.' Hij werd lid van Gemeentebelang, was soms kritisch op ledenvergade ringen en hij werd gevraagd voor de stuurgroep. Voor de ge meenteraadsverkiezing van 1998 werd Veneklaas, tot zijn verbazing, benaderd voor een verkiesbare plaats op de lijst. 'Mijn eerste reactie was dat ik daar niet geschikt voor was, niet diplomatiek genoeg. Maar ze ga ven aan dat ze me daarom juist vroegen.' Veneklaas stemde toe. Gemeentebelang was toen met vier zetels de grootste fractie maar werd door coalitievorming buiten spel gezet. 'We werden in de oppositie gedwongen. Als raadslid ben je niet gebonden aan afspraken en dat is op zich wel mooi. maar het is vechten tegen de bierkaai. Nu hebben we een brede coalitie; met als ge volg dat je soms je eigen wet houder moet laten vallen omdat je een ander standpunt hebt.' Veneklaas zat bijna driejaar in de raad van de oude gemeente Holten. Na de gemeentelijke herindeling liet hij zich op een onverkiesbare plaats zetten. Za kelijk gezien kon hij er 'de poli tieke heisa' niet meer bij hebben. 'Het raadswerk kost veel tijd. Naast het lees- en vergaderwerk zijn er nog best wat zondagse- pak-verplichtingen.' Veneklaas wilde tijdelijk uit de raad en zou in 2006 weer op een verkiesbare plaats staan. Het ging alleen niet helemaal zoals gepland: de du- alisering kwam ertussen, waar door er een raadszetel vrij kwam, Lous van Dijk verliet tus sentijds de fractie en Eb van Schooten nam afscheid, maar dat laatste was bekend. 'Ik ben Anton Klein Twennaar zeer dankbaar dat hij zonder enige vorm van voorbereiding 'mijn plaats' innam, zodat ik nog even al mijn aandacht aan de camping kon geven. Volgend voorjaar komt mijn zoon in het bedrijf en dan kan ik me voor honderd pro cent inzetten voor het raads werk. Nu delegeer ik af en toe nog wat.' Welke eigenschappen komen hem goed van pas bij het raads werk? 'Ik ben iemand van 'een man een man, een woord een woord', mits er goede tegenargu menten zijn. Je kunt wel met een bevooroordeelde mening komen en de hakken in het zand zetten, maar dat is niet altijd verstandig. Ik denk dat ik mijn huiswerk goed maak. Het kan best zijn dat ik de stukken in de keuken heb liggen, en als er even niets te doen is er mee aan de slag ga. En als de situatie mij vanaf het pa pier niet duidelijk is. ga ik kijken op de plek zelf.' Veneklaas heeft meerdere 'pet ten'. 'Maar ik heb ze niet tegelijk op. Je zit in de raad niet voor je persoonlijk belang. Maar je kunt best de belangen van de groepe ring naar voren brengen. In de gemeenteraad zal ik toch probe ren, maar dat moet dan wel ge dragen worden door de partij, voor de toeristische sector alles wat mogelijk is uit het vuur te slepen.' Hij heeft een broertje dood aan de 'betuttelende regelgeving' van diverse overheden. 'Je ziet door de bomen het bos niet meer.' En ergert zich gruwelijk aan men sen die hun woord niet houden en beloftes niet nakomen. Wat Holten betreft staat het realise ren van het Verkeers Structuur Plan hoog op zijn verlanglijstje. 'Dat is voor iedereen van belang. Welke keuze er ook komt. je hebt altijd mensen die er nadeel van ondervinden. Maar als het algemeen belang gediend wordt, moetje soms aan het individueel belang voorbijgaan.' Door de samenwerking met zijn zoon zal hij het toch iets rustiger aan kunnen doen. 'Ik ben er on derhand achter dat het leven meer is dan werken alleen. Je moet ook tijd vrijmaken voor andere dingen.' Zijn favoriete vakantie? 'De vrijwel onmogelij ke kampeervakantie. Want als wij vakantie hebben in novem ber. december, is het geen kam- peerweer meer. Dan wordt het een zonnig land.' Mexico is daarbij het meest favoriet: 'Het is een schoon land met een vriendelijke bevolking.' In een schuur op de camping staat zijn roodzwarte Triumph Tiger. On der het stof, want aan motorrij den komt Veneklaas in de zo mermaanden bijna niet toe. 'Als het weer het toelaat ben ik te druk.' Straks, als zijn zoon in de zaak zit, dan hoopt hij z'n grote droom waar te maken: op de motor coast to coast door de USA. 'Het is een bijgestelde droom. Vroeger was dat Parijs- Dakar, maar dat kan ik lichame lijk niet meer aan. Dus is de be stemming veranderd, maar het aantal kilometers blijft hetzelf de.' 'Wat ik het voornaamste in het leven vind? Geluk, in de breed ste zin van het woord, in de lief de. het gezin, gezondheid.' En hij houdt van zijn werk. 'Anders is het ook niet vol te houden ge zien de dagen die je maakt. Als je dat niet met plezier doet, ga je er onder door. En als ik het niet met plezier had gedaan, had ik de boel al lang verkocht!' Halverwege de tocht is er een pauze om de benen te strekken, iets te drinken en aan een prijs vraag mee te doen. Aan het eind van de rit is er gele genheid om pannekoeken te eten op een Saksische boerderij. De eerste dag verzorgt 't Loarns Ple- zeer de muziek. Op de tweede dag komt het duo Ben Lansink langs. De vertrektijden zijn van 10.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 13.30 uur bij hotel Witkamp m Laren. Deelname kost per auto 4 euro en per fiets 1,50 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis meedoen. Voor meer informatie: 0573- 421297. Holten - In mei is in Holten de tentoonstelling Poep te zien ge weest in de bibliotheek. Alle leerlingen uit groep vier van de Holtense basisscholen hebben de tentoonstelling be zocht. Tijdens het klassenbezoek ging het onderwerp steeds meer tot dc verbeelding spreken. Aan de hand van vragen moesten de kinderen onder andere raden welke drol van welk dier is. De winnaars van deze quiz zijn: Ce line Jurjens (Regenboogschool), Rens Merten (Bosschool), Rem- co Jansen (Haarschool) en Eva Houbiers (Holterenk). Holten - Boerderij De Elshof in Holten geeft bezoekers elke dinsdag om 18.00 uur de gele genheid naar het melken van koeien te kijken. Er worden tien koeien tegelijk gemolken. Eerst wordt er van alles uitge legd over het melken en kunnen de mensen vragen stellen. Wan neer er kalfjes zijn mogen de kinderen deze voeren. Ook kan de verse melk van de zojuist ge molken koe geproefd worden Kleine kinderen kunnen vervol gens een ritje maken op een shetlandpony. Na het melken kan een videofilm bekeken wor den over de 16.000 kippen die De Elshof telt. Ook kan op video de geboorte van een kalfje mee gemaakt wrorden. Voor volwas senen en kinderen is een bezoek aan de boerderij een leuke bele venis, die afgesloten wordt met een kopje koffie met krenten- wegge en fris of chocomel k voor de kinderen. Ook krijgen de kin deren nog een kleurplaat. Reser veren voor deze activiteit kan bij de VVV Holten, telefoon 0548- 36 15 33. Holten - Vier atleetjes, Guido en Omar Cornelis, Niels van Coeverden en Chantal Pekke- riet, deden zondag 20 juli mee aan wedstrijden in Eibergen. En was dit keer maar een klein groepje. Dit kwam omdat velen naar Amsterdam waren gegaan voor een wedstrijd. Daarnaast was ook nog eens vaderdag. J-pupillen B moesten 40 meter sprint, hoog, kogel (totaal) en 1000 meter. Guido: 7.0 secon de persoonlijk record (pr), 95 centimeter. 6.38 meter (pr) (tweede) 4.15 minuut (6de); Niels: 7.7 seconde (pr), 90 cen timeter (pr). 3.19 meter (pr) (tiende) 4.41 minuut (tiende). J-pupillen A moesten 60 meter sprint, verspringen, kogel (plaats) en 1000 meter. Omar: 10.5 seconde, 3.30 meter. 6.12 meter (achtste) 3.55 minuut (pr) (vijfde). M-pupillen A moesten 60 me ter sprint, hoog kogel (totaal) en 1000 meter. Chantal: 10.3 (pr), 135 centimeter (pr), 5.83 meter (zesde), 3.51 minuut (vierde).

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9