Van 't kwart eeuw voorzitter Holt SV Bato Stam neemt afscheid met Penalty Bokaal Gemeentelijke kampioenschappen judo Veldcompetitie handbal Jeugd Okia naar NK touwtrekken Kampioenschap tennissen Hagepreek met Van der Meiden Lotenverkoop Zonnebloem Sportdag basisscholen Excursie nachtzwaluwen Vernielingen uit baldadigheid Tankwagen lekt chloor rrf Roefeldag scholen Open dag Scouting tÊÊÊBÊHSÊÊÊKKI Holtens Nieuwsblad Gert Jan van 't Holt: 'Momenteel worden drie volle lesuren judo gedraaid.' (Foto: Johan Bolink) Holten - Een kwart eeuw is Gert Jan van 't Holt inmiddels voor zitter van sportvereniging Bato. In die jaren veranderde er veel op sportief gebied, maar Bato bleef en bloeit. Van 't Holt werd in 1979 ge vraagd om voorzitter te willen worden. Zelf volleybalde hij toen bij de vereniging. Toen hij voorzitter werd, was de gymnas tiek de belangrijkste afdeling van Bato. En er was een afdeling judo. Hij werd voorzitter in een tijd dat mensen meer vrije tijd kregen en meer gingen bewegen. Net voordat hij voorzitter werd, was de volleybalvereniging zelf standig geworden onder de naam Mintonette en werd de gymvereniging omgezet in een Holten - Voor de veldcompetitie handbal werden afgelopen weekeinde nog twee wedstrijden gespeeld. Dames A speelde thuis tegen het sterke Nijhof/ Broekland waar eerder in de competitie ruim van was verloren. Holten startte deze keer wat minder en kwam met 1 - 6 achter. Daarna werd het Hol- tense spel beter en wist men de achterstand bij rust tot 7-10 te beperken. Na rust liepen de gas ten uit Broekland weer uit, om dat Holten zich wat minder kan sen wist te creëren. Vooral door snelle breaks liet Holten zich verrassen en liep Broekland uit naar een 8-13-voorsprong. In de sportvereniging. „Dat bood de mogelijkheid om veel meer be- wegingssporten op te starten", aldus Van 't Holt. Hij maakte veel mee bij Bato. „Het was een heel dynamische tijd. In de eerste jaren werd van SoCuWe de afdeling ballet over genomen en toen kwam het fenomeen aerobics. Als Bato speelden we daar direct op in." Van 't Holt herinnert zich hoe Doris D. The Pins een demon stratie gaven in de sporthal. Het publiek kon meedoen met de passen van Doris D. en het sloeg zo aan dat we daama zeven les uren aerobics konden geven. De vereniging groeide toen ook ge weldig." Besturen is een fase van uitbouw sprak Van 't Holt wel aan. Toen slotfase wist Holten conditioneel nog iets gebruik te maken van het grotere aantal wissels. Maar meer dan de 11-15-nederlaag zat er niet meer in. Meisjes C speelde een uitwed strijd tegen Zwolle. Holten start te voorzichtig en kwam al snel met 2-0 achter. Nadat men de zwakke plek in het Zwolse spel had gevonden kwam Holten te rug. Met goed spel en prima keeperswerk van Ellemijn Ter- borg kwam Holten in de tweede helft met 8-11 voor. In de slotfa se kreeg Zwolle weer moed en door enkele foutjes aan Holtense zijde werd het toch een 11-11 gelijkspel. hij voorzitter werd telde de ver eniging zo'n 250 tot 300 leden, en op dit moment heeft de ver eniging zo'n 600 leden. „We hebben goed geluisterd naar de vraag vanuit de bevolking. Voorbeelden daarvan zijn de skigymnastiek. zelfverdediging voor meisjes en fitness. Bewe gen voor Ouderen is ook een af deling die we op hebben ge richt." De judoafdeling ging in deze periode wat achïeruit en Bato voerde toen karate in. „Tot judo weer 'in' was bij de jeugd. Momenteel worden drie volle lesuren judo gedraaid." De verschillende afdelingen van Bato draaien geen competitie, op het judo na. „Bato is een vereni ging waar mensen geen ver plichtingen hebben, maar lekker een uur bewegen." Het bestuur van Bato doet er alles aan om te zorgen voor goede leiding, be taalbare contributie (om de drempel zo laag mogelijk te houden) en de nodige accommo daties, want er moeten per week 600 mensen ondergebracht wor den. Van 't Holt is blij met de nieuwe gymlokalen die ge bouwd worden. „Dat is hard no dig. We zitten nu op vier loca ties. En zoals je nu is de Tuin straat moet werken, dat past niet meer in deze tijd." Vanaf drie jaar kan men al lid worden van Bato. „De animo van kleuters is erg groot. We moeten soms werken met wacht lijsten. Ook uit opvoedkundig oogpunt is het goed dat kinderen op jonge leeftijd wennen aan het verenigingsleven." Van 't Holt geeft aan dat hij 'een broekje' is vergeleken bij andere bestuursleden. „Veel bestuursle den zitten langer in het Bato-be- stuur, zelfs bijna vijftig jaar." Het bestuur heeft imniddels wel voor verjonging gezorgd: zo kwamen enige tijd geleden Piet van Riel en Cor Overkempe in het bestuur. Direct nadat Van 't Holt voorzit ter was, werd gestart met het uit brengen van een infoboekje. La ter werd dat de bekende Bato- klapper, die in Holten huis-aan- huis bezorgd wordt. De vierdui zend exemplaren worden door het echtpaar Van 't Holt gevou wen. Vrijwilligers zetten er op een speciale splits- en nietavond de nietjes in. Eind augustus valt in Holten de nieuwste editie van de Bato-klapper in de brieven bus. De vereniging geeft eens in de twee jaar een grote show waar alle afdelingen zich presenteren. „Dat gebeurt altijd in de sport hal, maar we hebben nu het pro bleem dat er wettelijk maar 500 mensen in mogen en we hebben zelf al 350 deelnemers aan de show." Bato bestaat in november 2004 tachtig jaar en wil haar ju bileumshow in april 2005 hou den. „We kunnen uitwijken naar de sporthal in Rijssen, waar de nodige veiligheidsvoorzienin gen aangebracht zijn en waar dus meer mensen in mogen. Maar we zijn een Holtense ver eniging, we blijven in Holten. We hebben besloten om twee uitvoeringen te houden, telkens met andere deelnemers. Dan heb je zo'n 170 deelnemers en kun nen er nog 330 belangstellenden bij in. Het is niet zo leuk op deze manier, de vereniging en bloc presenteren is mooier, maar we hebben er alle begrip voor dat na Enschede en Volendam er meer gelet wordt op veiligheid." Holten - Judoka's van SV Bato, Riessen Onderoet uit Rijssen en met gastjudoka's uit onder meer Markelo en Lochem bon den afgelopen zaterdag 12 juni de strijd aan met elkaar. Deze open gemeentelijke kam pioenschappen Rijssen-Holten zijn ook dit jaar weer sportief en goed verlopen. Onder goede publieke belangstelling werden met diverse technieken tegen standers gevloerd door zowel de jeugd vanaf vijf jaar tot en met de aspiranten. De gemoe delijke wedstrijden werden af gesloten met de prijsuitreiking voor alle deelnemers door de voorzitter van de SV Bato, Gert Jan van 't Holt. Ereplaatsen zijn gehaald door de Rijssense judoka's Michel Fokkert, Jan Dannenberg, Hans Nijkamp, Jeroen Seppenwool- de, Gijs van de Riet, Patrick van de Noort, Rik Veldman, Mark Kreijkes, Rody Sieme- rink, Aycan Durmusoglu, Tom Kamphuis, Robert Schippers, Johannus Poortman en Sabine Averesch. Ook de volgende Holtense judoka's hebben de wedstrijden met ereplaatsen af gesloten: Sterre Mooiweer, Gi- ta Bekkernes, Remi Erkelens, Gerben Kolkman, Guido Cor nells, Thorn Derks, Roy Pas man en Robbert van Riel. Holten - De Okia-jeugd gebruik te de oostelijke competitiedag afgelopen zondag ter voorberei ding op het op de Nederlands Kampioen Touwtrekken 2004. De ploeg draaide goed op de vijfde competitiedag van gewest Oost in Lonneker. Ze behaalden een gedeelde derde plaats samen met Oosterwijk en Bekveld. De tweede jeugdploeg van Okia eindigde de wedstrijden met elf punten, waardoor ze nu op een vaste zesde plaats staan. De 680-pIoeg deed het in het be gin ook goed, maar halverwege kreeg de ploeg het moeilijk, waardoor men punten verloor Ondanks alles toch weer op een derde plaats. In de 640 klasse zijn de kaarten nog steeds niet geschud. Vorige week was Okia nog dagkam pioen, nu was het weer de beurt aan Heure. Ondanks dit verlies staat de Okia-ploeg bovenaan in het algemeen klassement. Alle ploegen van Okia zijn in training voor de Nederlands Kampioenschappen. Deze wor den gehouden op 20 juni in Vor- den en op 27 juni in Eerbeek. Einduitslagen gewest Oost Compe titie: Jeugd: 1. Vechtlust (+27) 96: 2 Vios-Bison (+24) 86. 3. OKIA (+16) 84. Bekveld (+16) 88; en Oosterwijk (+16) 35. 6. OKIA (+11). 640 kg. 1. OKIA (+10) 59; 2. Heu re (+14) 58; 3. Eibergen (+11) 57; 4 Vios Bison (+4) 28; 5. Oele (+4) 11 6. Erichem(O) 6. 680 kg.: 1. Eibergen (+27) 132; 2 Heure (+22) 122; 3. OKIA (+18) 99; 4. Vorden (+16) 56; 5. Vios Bison (+13) 61; 6. Hertme (+12) 71; 7. Vechtlust (+7) 30: 8. Olden Eiber gen (+3) 14; 9. OKIA (0) 23. Holten- De tenniskampioen schappen Rijssen-Holten zijn af gelopen maandag 14 juni van start gegaan. In totaal strijden er 196 deelne mers (samen goed voor 260 wedstrijden) gedurende twee weken om de titel Tenniskam pioen van Rijssen-Holten. Op de parken van TC de Mors, TC Rijssen en TC Holten wordt er elke dag gespeeld vanaf 18.45 uur en in het weekend vanaf 10.00 uur. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd om te komen kijken en te genie ten van goede wedstrijden. De halve finales vinden plaats op donderdag 24 en vrijdag 25 juni op het park van TC de Mors en de finales worden gespeeld op zaterdag 26 juni op het park van TC Holten. Na de finales zal er een feestelij ke afsluiting zijn met een barbe cue, muziek en een verloting on der de aanwezigen. Voor de Rijssenaren rijdt er een pendel bus tussen 16.00 uur en 18.00 uur en tussen 22.00 uur en 24.00 uur. Voor informatie over het toer nooi kijk op: www.tennis- clubrijssen.nl Holten - Een kerkdienst in de buitenlucht, onder een boom of beschut bij het struikgewas. Dat is een hagepreek. Anne van der Meiden houdt zondag 20 juni van 14.00 tot 15.00 uur zo'n dienst aan de Larenseweg 106. Iedereen is welkom hierbij aan wezig te zijn. Anne van der Meiden staat be kend om zijn kerkdiensten in het Twents. Door zijn vlotte en hu moristische manier van preken, weet hij zijn publiek te boeien. Holten - Vrijwilligers van Zon nebloem Holten gaan loten ver kopen in het kader van de Natio nale Zonnebloemloterij. Wie aan de loterij meedoet, steunt daarmee zowel het lande lijke als ook het plaatselijke Zonnebloemwerk voor mensen die door leeftijd, ziekte of handi cap een lichamelijke beperking hebben. Met de opbrengst organiseert de Zonnebloem tal van activiteiten, zoals dagtochten en diverse aan gepaste vakanties waar jaarlijks heel veel zieken en gehandicap ten van genieten. Holten - Onder prachtige weersomstandigheden werd donderdag 10 juni de sportdag van de basisscholen gehouden op sportpark 't Vletgoor van voetbalvereniging Blauw-Wit. Onder begeleiding van leerkrachten, ouders en andere vrijwilli gers werkten ongeveer 450 leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht een gevarieerd programma af. Slagballen en trefballen in teamverband. Een achtkamp als recreatief - en een diplomage deelte als prestatief onderdeel. Voor het diploma werden vijf onderdelen afgewerkt. Handbal werpen, zestig meter sprint en tweehonderd meter (groepen vijf en zes) of driehonderd meter (groepen 7 en 8). Het hoogspringen en verspringen was in de weken voorafgaande aan de sportdag tij dens de gymnastieklessen afgenomen. Rachel Paalman van de Regenboog, Sanne van Aken, Jolien van Eijk van de Haarschool en Lonneke Kok van de Bosschool lukten het om het hoogste diploma (E) te halen. Het klapstuk van de dag was de estafette over achtmaal zestig me ter. Hierbij leverde elke school de snelste jongen en meisje van el ke klas. Het werd een spannende strijd, vooral tussen dc teams van de Regenboog en de Haarschool. De Regenboog won met een nipt verschil (0,36 seconde) van de Haarschool. De derde plaats was voor de Holterenk met een kleine voorsprong op de Bos school. Uitslag: 1.Regenboog, 1.17,77 min.; 2. Haarschool, 1.18.13 min.; 3.Hol terenk, 1.23.04 min.; 4. Bosschool, 1.24.37 min.; 5. Dijkerhoek, 1.26.56 min. Of Bato de 100 haalt? „Dat gaat zeker gebeuren", weet Van 't Holt. „Bato is een financieel ge zonde vereniging. We hebben praktisch geen eigen bezittingen en hoeven niet winstgevend te zijn. Het is een bloeiende vereni ging die met haar tijd mee gaat. Wanneer er iets nieuws is, pro beren we dat ook in Holten te brengen, en dat blijft ook in de toekomst gebeuren. We zijn dan wel jaren bestuurslid, maar we zitten niet achterover te leunen. We blijven alert. Overigens denk ik wel dat er tegen die tijd een andere voorzitter is!" Markelo - IVN Markelo houdt vrijdag 18 juni voor natuurlief hebbers die van een avondwan deling houden een excursie op de Holterberg. Op zoek naar nachtzwaluwen. Nachtzwaluwen laten zich over dag niet zien, vandaar deze avondexcursie. De naam van het gebied past goed bij de invallen de duisternis, te weten de Hek- senheide in Holten. Wie van griezelen houdt, maar ook van avondgeluiden op de stille hei de, waar hopelijk de geluiden van de nachtzwaluw bijhoren, is van harte welkom. Een gids van de Vogelwerkgroep Midden Overijssel begeleidt deze wan deling. De start is om 21.00 uur vanaf de parkeerplaats bij Natuurdio- rama aan de Toeristenweg op de Holterberg. Informatie bij Jettie Dorrestein, telefoon 0548- 362620. Aan deze excursie zijn geen kosten verbonden; een vrij willige bijdrage is echter wel kom. dc tenten werden snel betrok ken. Om 19.00 uur werd door jcugdvoorzitter Paul de Vrijer het tentenkamp geopend. Hierbij werd de vlag gehesen. Het jong ste Blauw Wit lid Stijn Sjoers mocht hierbij assisteren wat een mooi plaatje opleverde. Na de opening werden tal van activi teiten ondernomen. Diverse spelletjes, een voetbaltoemooi- tje, een chipsrace en een echte spooktocht. Het verhaal van de mummie maakte geweldig veel indruk op het donkere Vletgoor. Het slapen gaan was dus best wel griezelig, maar geen van de kinderen wilde zich laten ken nen, dus was het nog lang onrus tig in de tenten. De D-jeugd vertrok in de loop van de avond voor hun tenten kamp naar de Borkeld. Bij de fa milie Stam werden de tenten op geslagen en ook hier werd enorm veel lol beleefd aan de overnachting. De volgende morgen was de jeugd weer present op het sport park en er werden diverse spel- onderdelen gedaan. De penalty bokaal werd gehouden en voor de D- en C-jcugd was er een mixtoernooi. Om 12.30 uur kwam er een eind aan de sei zoensafsluiting voor de jeugd. Een bijzonder geslaagde activi teit. De senioren en de oudere jeugd begonnen met de straf- schoppenscrie om de Gait Light Bokaal. Gerrit Aanstoot zelf verdedigde het doel en deed dat zeer bekwaam. Hans Stam wist, na een hegemonie van jaren van Marcel van Engbrink, de trofee te veroveren en gaf hiermee een bijzonder seizoen extra glans. Na het zeven tegen zeven toer nooi sloot voorzitter Wim Klein Nagelvoort het seizoen defini tief af. Hans Stam werd bedankt voor al die jarejj in de selectie en ontving hiervoor een mooi aan denken. In de komende zomerperiode zal er door diverse vrijwilligers op nieuw hard gewerkt worden aan diverse zaken op het sportpark en in het clubhuis. Aan het begin van een nieuw seizoen zal Blauw Wit er organisatorisch weer klaar voor zijn. De nieuwe indeling voor het eerste geeft aan dat het een zwaar seizoen zal worden. Holten - De politie treft zaterdag 12 juni omstreeks 3.00 uur aan de Oranjestraat in Holten een groep van zo'n twaalf jongeren die vernielingen verrichten. Het blijkt te gaan om een groep jongens uit Didam in de leeftijd van achttien tot twintig jaar die in Holten op kamp zijn. Uit bal dadigheid werden bloembakken, vlaggenstokken. een tuin en een hek vernield. De jongelui heb ben de schade die ze hebben aangericht vergoed en ze hebben proces-verbaal gekregen. Daar mee is de zaak afgedaan. Markelo - De brandweer kreeg donderdag 10 juni omstreeks 16.00 uur een melding van een vrachtwagen die chloorbleekloog lekte. De vrachtwagen stond aan de Holterweg in Markelo tegen over camping de Poppe. De chauffeur van de vrachtwagen had het lek ontdekt. Hij heeft geprobeerd het te dichten. Toen dit niet lukte, is de brandweer in geschakeld. Deze heeft ter plaatse het lek kunnen dichten. Om er voor te zorgen dat de brandweer haar werk kon doen is de Holter weg tijdelijk afgesloten van 16.00 tot 16.20 uur. Daarna is de hoofdweg weer vrijgegeven. Het lek leverde geen gevaar op voor de volksgezondheid. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Het voetbalseizoen is bij Blauw Wit '66 afgelopen weekend op de traditionele wij ze afgesloten. De pupillen gin gen in twee groepen op tenten kamp met aansluitend de Totaal dag. De oudere jeugd en de seni oren sloten in de loop van de dag aan en maakten zo weer een sei zoen rond. Hans Stam die op de laatste wedstrijddag afscheid nam van de selectie werd apart in het zonnetje gezet, maar vero verde nog wel de Gait Light Pe nalty-bokaal. De Blauw Wit jeugd begon vrij dagavond aan de tentenkamp. Om 18.00 uur kwamen de eerste kampeerders door de poort van 't Vletgoor binnen. De organisatie had alles prima voor elkaar en Holten - Schoolkinderen mochten vorige week woensdag een kijkje nemen bij bedrijven en próeven aan het bedrijfsleven. Zo gingen groepjes onder meer naar de pizzeria en de McDonald's. Ook werd cafetaria 't Klavertje aangedaan en werd uitgelegd wat er nog meer bij komt kijken naast patat bakken. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De Scouting hield vorige week zaterdag een open dag aan de Liezenweg. Onder meer kon er brood worden gebakken en was de Blokkenhut te bezichtigen. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5