V eiligheidsplan gemeente in uitvoering Bewoners Borkeld blij dat er eindelijk riolering komt Holtens Nieuwsblad Veel kijkers tijdens koetsenrit Bergrijders Opa en oma gratis naar Circus Bongo V! Werkzaamheden aanleg riolering inmiddels begonnen Hengelose wint prijs bibliotheek Holten Korter triatlonweekend met Erica Terpstra en lasershow Open dag Rietberg Concert HMV Weekendweer Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 juni 2004 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.60 losse nummers 0.90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - In 2003 is een groot on derzoek onder 2900 inwoners van de gemeente Rijssen-Holten gestart naar hun beleving van het veiligheidsgevoel. Ongeveer 43 procent van de geënquêteer den heeft aan het onderzoek meegewerkt. De uitkomsten van dit omgevingsonderzoek zijn aan de hand van vier hoofdpro blemen besproken met de lokale organisaties zoals 3VO, woning bouwverenigingen en scholen. De gemeente heeft haar eigen veiligheidsbeleid geïnventari seerd. De samenvatting en de conclusies van deze onderzoe ken zijn nu bekend en vormen drie belangrijke peilers van deze kademota. De nu gepresenteerde nota 'Zicht en grip op integrale veiligheid' dient vervolgens als basis voor een op te stellen uitvoeringspro gramma. Deze conceptkaderno- ta wordt maandag 5 juli bespro- Holten - In tegenstelling tot de vorige jaren, starten de activi teiten rond de triatlon dit jaar op de vrijdagavond in plaats van op donderdagavond. De Holtense basisschoolleer lingen uit de groepen zes, ze ven en acht gaan op 2 juli om 20.00 uur van start voor de kinder Run-Bike-Run. Zij zul len dit jaar hun parcours niet afleggen op een van de sport parken, maar maken gebruik van het officiële triatlonpar- cours in het centrum van Hol ten. Erica Terpstra zal na af loop de prijzen uitreiken. Direct daarna start een specia le hardloopwedstrijd over vijf en tien kilometer voor alle da mes en heren die geen startbe wijs voor de Triathlon Holten hebben kunnen bemachtigen. Vanaf 21.20 uur kan het pu bliek genieten van de eerste muzikale geluiden met Zuid- Amerikaanse ritmes en Brazi liaanse klanken van de twaalf koppige slagwerkgroep Medi- camento. De groep die ook al op het podium stond bij onder meer Kopspijkers zal hiermee de autoshow, die op hetzelfde tijdstip start, opluisteren. Na het voorbijkomen van de bol ides neemt drive-in-show TTM het muzikale gedeelte over met het Hollandse Hit Festival. De avond wordt af gesloten met een-speciale la sershow, begeleid door free style danseressen. Het eerste startsignaal voor de deelnemers aan de Interna tional Triathlon Holten klinkt zaterdag 3 juli om 12.45 uur. Op dit tijdstip gaan de Elite dames in de Schipbeek van start, een kwartier later ge volgd door de Elite heren. In middels zijn er inschrijvingen binnen uit vijftien verschillen de landen. De eerste recreanten starten om 14.00 uur in Recreatiebad Twenhaarsveld aan de Landu- werweg. Gedurende de hele middag wordt in het dorpscen trum, waar ook een groot ge deelte van het fiets- en loop- parcours zich afspeelt, een sport- en promotiemarkt ge houden en kunnen kinderen van alle leeftijden terecht in de kinderspeelstraat. De laat ste deelnemer aan de triatlon zal tegen 20.30 uur de finish bereiken. Nadat ook deze triatleet onder luid gejuich is ontvangen, zal de bekende Af ter Race Party van start gaan. Dit jaar zorgt het Top 40- showorkest New Minded voor een swingende menigte. Net als op vrijdag, zijn ook op za terdag alle evenementen gratis te bezoeken. Holten - Circus Bongo slaat volgende week zijn tenten op aan de Larenseweg in Holten. De artiesten geven woensdag 23 juni, aan vang 15.00 uur, en donderdag 24 juni, aanvang 16.15 uur, een voorstelling. De entree bedraagt voor kinderen 8 euro en voor vol wassenen 9 euro per persoon. Circus Bongo houdt een actie voor alle grootouders die van circus houden: opa mag gratis mee naar binnen als hij voor één kleinkind betaalt, en dat geldt ook voor oma. De actie is één op één: één grootouder betaalt voor het kleinkind en mag dan zelf gratis mee naar binnen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de circuskassa. Deze is op woensdag 23 en donderdag 24 juni geopend van 11.00 tot 12.00 uur en een half uur voor aanvang van de voorstelling. Circus Bongo brengt een eigentijds circusprogramma in een nostal gische sfeer en entourage. De authentieke woonwagens en de sfeer volle tent zorgen traditiegetrouw voor de echte circussfeer. Elke twee jaar brengt Circus Bongo een geheel nieuw programma. De allroundgroep trekt dit jaar door het land met de nieuwe productie Adventure. Clown Dropje beleeft tijdens deze wervelende voorstel ling een spannend avontuur in de tot bos omgetoverde circustent. Hierbij wordt ze terzijde gestaan door haar stoere berenvriend Bon go. Zc ontmoeten een sprekende boom, muzikale paddestoelen, zeer bijzondere bostrollen en aardmensen: stuk voor stuk circusar tiesten van bijzondere klasse. De voorstelling is aangekleed met tal rijke kostuums en rekwisieten. Maar er is meer te zien: twee bos wachters die in een trapeze belanden, een menselijke vogel die door de lucht vliegt, een dame die zich beweegt als een spin. een dame die boomstammen in het rond draait en nog veel meer. De meeste artiesten zijn afkomstig van circusscholen uit Mongolië, Polen en Duitsland. Natuurlijk zijn er ook dieren te zien en de voorstelling wordt tenslotte op muzikale wijze afgesloten. Voor meer informatie kan men terecht op de website: www.circusbongo.nl ken in de commissie ABZM. Daarna bespreekt de burgemees ter de nota en de uitvoering van de nota met doelgroepen als de spoorwegen, het bedrijfsleven, scholen, inwoners, de plaatselij ke 3VO-afdelingen. De kader nota wordt uiteindelijk vastge steld door de gemeenteraad. In de kadernota wordt aandacht besteed aan een veilige woon- en leefomgeving, aan veiligheid voor ondernemers en bedrijven, jeugd en veiligheid, fysieke vei ligheid zoals verkeersveiligheid en integriteit en veiligheid. In de nota worden de hoofdlijnen aan gegeven. De burgemeester gaat samen met doelgroepen bekij ken hoe de gesignaleerde pro blemen het best aangepakt kun nen worden. Het college zelf hecht groot be lang aan het bespreken van de onderwerpen verkeer, overlast centrum, veiligheid, jeugd en veiligheid, brandbestrijding bos sen en milieu. Lees verder op pagina 3. Pagina 3 Jan Tuitert is afgelopen za terdag Schutterskoning van Holten geworden. Hij schoot de vogel van zijn stok. Pagina 3 Voor de eerste keer werd er een Kleintje Kermis gehou den bij de Boschkamp. Het trok veel belangstelling Pagina 5 Gert-Jan van 't Holt is 25 jaar voorzitter van SV Bato. In die tijd is er veel veran derd in de vereniging. Holten - De koetsenrit van de Bergrijders blijft een visuele trekker. De nostalgie, maar ook de krachtige paarden zorgen ervoor dat het een boeiend geheel is. Velen stonden afgelopen zondag dan ook aan de kant om de rit door het dorp te bekijken. Door de live-uitzen ding van Radio 350 wisten de luisteraars precies wanneer ze hun plek langs de route moesten innemen. Naast het défilé door het dorp, waren er onderweg nog enkele stops, zodat de paarden op adem konden komen en de rijders zelf ook even bij konden tanken. (Foto: Jo- fi an Bolink) Holten - Dat er op De Borkeld iets gebeurt, is duidelijk te zien. Wegafzettingen, materiaal, een keet van Dura Vermeer: de werkzaamheden rond de aanleg van riolering in dit gebied zijn inmiddels begonnen. Anderhalve kilometer van de ge plande twaalf kilometer riole ring ligt er al. Direct betrokken bij het rioleringsplan zijn Han Gerrits en Michel Deterd Oude Weme. Gerrits is coördinator en projectleider. Hij zorgt onder an dere voor de contacten tussen de uitvoerende instanties, is de con tactpersoon voor de toeleveran ciers, aannemer en gemeente en draagt zorg voor de financiële afhandeling ten aanzien van de nutsbedrijven. Michel Deterd Oude Weme is hier vanuit de ge meente de aanspreekpersoon voor de bewoners van De Bor keld. .,Het gaat om een stuk klantgerichtheid. We hebben ge merkt dat daar vanuit de bewo ners toch wel behoefte aan is", aldus Deterd OW. In de Dura Vermeerkeet op de hoek van de Vianenweg wordt maandag en vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur een bezoekuur gehouden, waar bewoners met vragen terecht kunnen. Er kan ook een afspraak gemaakt worden. „Vaak nemen we de tekening mee naar de wo ning van de bewoners. In de di recte omgeving is een en ander aanwijsbaar en makkelijker uit te leggen", vertelt Gerrits. Met ingang van 1 januari 2005 mogen er volgens de wet geen ongezuiverde afvallozingen meer plaats vinden. Alle wonin gen moeten dan op de riolering of andere afvoermogelijkheden aangesloten zijn. De gemeente heeft de 'zorgplicht' en moet de riolering aanleggen; de bewo ners op hun beurt moeten mee doen. Voor De Borkeld betekent Han Gerrits en Michel Deterd Oude Weme zijn direct betrokken bij het rioleringsplan. (Foto: Harry Broeze) qua kosten. „Dat lossen we wel op. We graven er doorheen of boren er doorheen." Er kan zelfs onder garages doorgeboord wor den. Bomen worden niet gekapt, of het moet echt nodig zijn, en in zo'n geval wordt er eerst over legd met de bewoners. Na de operatie worden de paadjes weer hersteld. „De bovenlaag was re delijk hard en die paadjes moe ten nadien ook weer stevig wor den. We zoeken daar de beste oplossing voor. We zorgen er in elk geval voor dat de paadjes netjes hersteld worden." De beide gemeentelijke mede werkers geven aan dat het con tact tussen de bewoners en de gemeente steeds beter wordt. „Eerst was men wat sceptisch. Maar gaandeweg werd dat min der. We hebben veel baat bij de aanwijzingen van de bewoners. En zij zijn vaak blij dat er einde lijk riolering aangelegd wordt. De bewoners zullen van het aan leggen van de riolering wel overlast hebben, maar we probe ren die zoveel mogelijk te beper ken." Op de gemeentelijke web site, onder het kopje 'projecten' staat meer informatie over de aanleg van riolering op De Bor keld. Holten - Biologisch varkensbe drijf Rietberg aan de Broekweg 24 houdt alleen zondag 20 juni open dag. Niet zoals vorige week gemeld, ook op zaterdag. Wel is er van 10.00 tot 16.00 uur een procverij aanwezig, georga niseerd door de Groene Weg. Ie dereen is van harte welkom om het bedrijf te bezichtigen. Holten - De Holtense Muziek vereniging HMV verzorgt dins dag 29 juni een zomerconcert. Dit zal worden gehouden op de Kalfstermansweide en begint om 19.30 uur. De toegang is gra tis. Aan dit concert zal worden deel genomen door het leerlingenor kest, de drumband, het orkest en de majorettes. Er zullen enkele stukken worden gespeeld die al ingestudeerd waren voor het af gelaste voorjaarsconcert. Koel en wisselvallig weer met geregeld buien. Vrijdag, zater dag en zondag stapelwolken, op klaringen, geregeld zon. maar ook enkele buien mogelijk met onweer. Vrij koel met temperaturen van 15.0 a 17.0 graden, te koud voor de tijd van het jaar. Er ligt een depressie ten zuiden van Scandi navië en een hogedrukgebied bij IJsland en Groenland, tussen de ze twee druk- systemen in komt een stroming uit de poolstreken op gang met koude lucht in bo venlucht. Zo kunnen zich ge makkelijk buien vormen boven het warme zeewater van de Noordzee. Weerman, Freddie Paalman dit zo'n vijfhonderd aansluitin gen. In totaal wordt circa twaalf kilometer riolering gelegd. De officiële startbijeenkomst was op 16 april van dit jaar. Begin mei ging de schop daadwerke lijk de grond in. Eind dit jaar moeten de werkzaamheden af gerond zijn en alle woningen aangesloten zijn. Het werk is verdeeld in vijf fasen. Is de rio lering in zo'n fase aangelegd, dan kan dat deel van De Borkeld onafhankelijk functioneren op dat gebied. De aansluiting wordt voor de woning van de eigenaar Holten - De elfjarige Rebecca Fransen uit Hengelo heeft de prijsvraag gewonnen, die de bi bliotheek heeft uitgeschreven tijdens het Rondje Holtens Cul- tuur(hus) op 5 juni. Bezoekers aan de stand van de bibliotheek bij het Rondje Hol tens Cultuur(hus), werd ge vraagd het aantal letters te schat ten waaruit het verhaal 'Naar het oosten' van Liesbeth Webbink- Post bestaat. Er was een flink aantal deelnemers. Sommige antwoorden lagen mij len ver van het juiste aantal af, maar drie mensen zaten met hun antwoord zeer dicht bij het juiste aantal: 7636 letters. Met haar antwoord (7800 let ters) zat Rebecca Fransen er het dichtst bij. Ze wordt beloond met een cadeaubon. gelegd, ongeveer een meter op de grond van de eigenaar. De ei genaar moet dan zelf voor de daadwerkelijke aansluiting zor gen. „Dat kan de eigenaar zelf doen, maar men kan daar ook de aannemer voor vragen", vertel len Gerrits en Deterd Oude We me. Gaan de eigenaren er zelf mee aan de slag. dan moet. als de aansluiting een feit is, de sleuf open blijven tot de ge meente de aansluiting gecontro leerd heeft. Aan de eerste fase wordt hard gewerkt. De pompen gaan direct na de bouwvak draaien en dan kunnen de woningen in de eerste fase daadwerkelijk aangesloten worden. Het gaat in deze fase om woningen aan een deel van de Postweg, een deel van de Vianenweg en de Pannenweg. Van woningen aan een aantal aparte paadjes kan de aanslui ting daarvoor, in juli, al geregeld worden. Voor de tweede fase moeten nog een aantal grondei genaren een zakelijkrechtover- eenkomst tekenen. Deze over eenkomst is nodig omdat een openbare leiding door hun ter rein gelegd wordt. De meeste paden zijn eigendom van meer dere bewoners. „Een pad kan wel twaalf tot veertien eigenaren hebben. De meeste bewoners werken mee. Een aantal bewo ners heeft nog niet getekend om diverse redenen; soms is het ge woon vergeten. We benaderen de mensen die nog niet getekend hebben, gaan een gesprek aan en meestal komt het dan goed", al dus Gerrits. De tweede fase be gint aan de Winkelbergweg en start de eerste week van juli. Bij de aanleg van de riolering wordt rekening gehouden met de ligging van bestaande kabels en leidingen. En dat is nogal eens een probleem. „Er zijn tekenin gen van, maar de gege\ ens ko men niet altijd overeen. De ka bels en leidingen slingeren links en rechts, laag en hoog. Dat is lastig werken en daar hebben we veel oponthoud door", geeft Gerrits aan. De aannemer, die in eerste instantie dacht met twee ploegen de planning te kunnen halen, werkt nu met vier ploe gen. „Met name de PTT-kabel wordt wel eens kapot getrokken. Met de kabels en leidingen van water, gas en stroom gaat het over het algemeen wel goed." Een ander probleem zijn de smalle paadjes. De riolering wordt midden in het pad gelegd. „Je hebt ruimte nodig om het zand, de buizen, de putjes kwijt te kunnen." Wat de boomwortels betreft, daar is in voorzien, ook U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Dhr./mevr.: Adres: 1 Postcode: i Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor bet BON Holtens Nieuwblad op: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr./mevr Adres: Woonplaats: Postcode: Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad j Telefoon: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Bankrekening: Handtekening: 46.20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1