llUllUHö illD U Ondernemers zeer tevreden over gemeente s 1 'We hebben er baat bij dat het centrum attractief blijft' M Mi1 n r Holtens Nieuwsblad Lentefeest bij kinderdagverblijf Kakelbont Discussies over verkeersstructuurplan lopen hoog op Peuterspeelzaal Holten houdt Kleintje Kermis In dit nummer. Familie Goossen wint BMW bij trekking Postcode Loterij RIBS BLUES) FESTIVAL. RAALTE THALE5 Vi, t VSP zeker geen hamerstuk voor raadsleden Weekendweer Uitbreiding parkeerplaatsen Twenhaarsveld begin 2005 Vrijdag 21 mei 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - De gemeente Rijssen- Holten is een van de tachtig ge meenten waar TNS NIPO het ondernemingsklimaat van on derzocht. TNS NIPO deed dat in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken. De ge meente Rijssen-Holten ontving op drie van de acht onderdelen een Top 5-score van de eigen ondernemers: namelijk op orga nisatie, deskundigheid/ inle vingsvermogen en veiligheid en woonomgeving. Naast de Top 5-vermeldingen zijn alle overige cijfertotalen voor Rijssen-Holten bovenge middeld in vergelijking met an dere kleine en middelgrote ge meenten. Ten aanzien van de al gehele dienstverlening scoort de gemeente tot de best presterende gemeente. Het Ministerie van Economische Zaken gaf opdracht tot het on derzoek om nader inzicht te ver krijgen in het ondernemingskli maat in dertig grote Nederlandse Holten - In de extra trekking van de Nationale Postcode Loterij heeft de notaris familie Goossen aan de Menumsweg getrokken als winnaar van een gloednieuwe BMW. Loterij ambassadeur Caroline Tensen reikte deze auto uit aan de ge lukkige prijswinnaar. De Postcode Loterij kent twaalf maandelijkse trekkin gen en een extra trekking. De prijzen uit deze extra trekking bestaan uit onder meer nog twaalf andere BMW's, dertien vakanties naar de Caraïbische eilanden en een SuperPostco- dePrijs van een miljoen euro. De uitreiking van deze BMW was te zien in de kennisquiz Postcode Loterij Eén tegen 100. gepresenteerd door Caro line Tensen, op zondag 16 mei. PINKSTEREN 29 30 31 MEI OP DE DOMINEESKAMP 8-JAARGANG fj Spare ribs barbecuen Bluesfestival Kidscorner Advenlureland V Postbus 177 8100 AD Raalte www.ribsenblues.n! J f 1AAF GRAND PRIX FBK gemeenten en om een onderlin ge vergelijking van dit klimaat mogelijk te maken. Vervolgens nam TNS NIPO het initiatief om dit onderzoek ook voor andere gemeenten toegankelijk te ma ken, omdat het inzicht in het on dernemingsklimaat belangrijk is voor elke gemeente, onafhanke lijk van de grootte. De gemeente Rijssen-Holten maakte van deze gelegenheid gebruik en verleen de TNS NIPO de opdracht om het lokale ondernemingsklimaat in de aangesloten gemeenten te onderzoeken. In totaal werden honderd onder nemers in Rijssen-Holten onder vraagd over de mate van tevre denheid over de gemeentelijke dienstverlening en het gemeen telijk beleid ten aanzien van on dernemers. Allereerst werd gekeken naar de mate van binding van bedrijven met een gemeente, oftewel: hoe loyaal zijn de ondernemers ten opzichte van de gemeente waar in zij zijn gevestigd. Lees verder op pagina 3. Holten - Ouders en kinderen konden afgelopen zaterdag naar het Lentefeest bij kinderdagverblijf Kakelbont aan de Lageweg. Hier w er den spelletjes gehouden zoals koekhappen. Het weer werkte goed mee. zodat het een geslaagd evenement is geworden. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De discussies over het verkeersstructuurplan (VSP) lie pen hoog op tijdens de informa tiebijeenkomsten van de ge meente. Deze werden afgelopen dinsdag gehouden in het ge meentehuis van Holten. Veel direct betrokkenen van de plannen die de gemeente voor stelt, waren aanwezig in de voormalige raadzaal. Vooral de voorlaatste bijeenkomst trok een volle zaal. Wethouder Wim Ste- geman moest zelfs de vragen stellers afkappen, omdat anders de laatste presentatie geen door gang zou kunnen vinden. Hij stelde toen aan de vragenstellers voor om na de presentatie terug te komen. Dan was er namelijk weer volop tijd om vragen te stellen. Voornamelijk de Maïsweg, die geprojecteerd staat achter de Pastoriestraat door een fraai na tuurgebied, zorgde voor com motie. Bewoners van de Pasto riestraat vrezen dat hun uitzicht wordt bedorven en het gebeurt is met de rust. Moeders van schoolgaande kinderen die in de Beuseberg wonen, zijn ongerust over de veiligheid. 'Een kind van vijf kun je niet vertellen om er gens over te steken, want dat doet het toch niet', benadrukt een moeder in de zaal. 'De La- renseweg wordt zo een groot knelpunt met overstekende schoolkinderen en fietsende ou ders.' Volgens Stegeman gaat het alle maal wel meevallen. Er komen oversteekplaatsen en daarnaast: 'Het is vergelijkbaar met Rijs- sen. Daar is een drukke tweede Wethouder Wim Stegeman geeft toelichting op de verschillende varianten van het verkeersstructuurplan die zijn onderzocht. (Foto: Sander Scheperman) ringweg aangelegd met in de buurt veel scholen. Er zijn erg veel maatregelen getroffen. Tot op de dag van vandaag levert dat geen enkel probleem op.' Ook wordt geopperd dat verkeer straks via de Maïsweg door zal gaan schieten via de rotonde in de Larenseweg, over de Konin gin Wilhelminastraat. richting het groeiende industrieterrein Vletgaarsmaten. Volgens de on derzoekers hebben ze dit niet uit de cijfers kunnen halen, en gaan ze ervan uit dat het verkeer een weg gaat zoeken via de Larense weg. Wethouder Stegeman probeert duidelijk te maken dat de model len niet liegen. Er zijn tellingen gehouden van het aantal ver keersbewegingen in en rondom Holten. Deze zijn zichtbaar ge maakt in modellen. Varianten geven aan waar het verkeer heen zou gaan. wanneer een of enkele voorgestelde wegen niet worden aangelegd. Worden het H.J. Wansinktracé en het Zilver zandtracé wel gerealiseerd, dan gaat het verkeer door de Pasto riestraat. 'Het zal die weg ge woon opblazen'. Ook het eerst realiseren van een of twee rondwegen buiten Hol ten zal het probleem in het win kelcentrum niet oplossen. Stege man: 'Het probleem wordt ver oorzaakt door het verkeer dat in Holten zelf moet zijn of daaruit weggaat. En niet door het door gaande verkeer dat niets in Hol ten te zoeken heeft.' Volgens hem zal verkeer binnen Holten geen gebruik gaan maken van een rondweg buiten Holten om ergens anders binnen Holten weer uit te komen. Dat is juist wel de bedoeling van de voorge stelde wegen net rond en binnen Holten. Volgens een bezoeker valt de drukte in het winkelcentrum best mee. 'Maandags en dinsdags is het er niet druk. Woensdags wordt het er drukker, omdat de Aldi dan aanbiedingen heeft. Verder is het er tijdens de markt op vrijdag druk.' Hij stelt dan ook voor om de Aldi en de ande re supermarkten te verplaatsen naar de Industriestraat. Dan is het probleem ook opgelost. Een andere bezoekster is het daar roerend mee eens. 'Waar doen we het nu eigenlijk voor? Voor die acht winkels in het winkelcentrum en een terras? De toerist denkt: "Wat is dit voor gat?" En gaat winkelen in Rijs- sen. Vervolg op pagina 3. Pagina 3 Holten Support presenteert een eigen plan om het ver keersprobleem in het win kelcentrum op te lossen. Pagina 5 De gemeente is niet van plan om het beleid rond het per manent wonen van recreatie woningen aan te passen. Pagina 7 De Holtense Handelsvereni ging is van plan om minder acties te gaan houden. Niet elke actie levert resultaat op. Holten - Burgemeester Bort Koelewijn benadrukte dat er nog genoeg spreekrecht komt voor bewoners over het VSP. Velen denken dat de gemeente bezig is met een overvalproce- dure om zo snel de voorgestelde plannen er door te drukken. Daarnaast wordt gedacht dat Rijssense politici niets met Hol ten hebben en denken: 'Ach, het is Holten maar', en als een ha merstuk de plannen goedkeuren. Zowel de burgemeester als wet houder Stegeman zeggen dat ze ker niet het geval is. koelewijn: 'Raadsleden mengen zich tussen de bevolking om de meningen te peilen. Ik verwacht wel dat de raadsleden hun eigen verant woordelijkheden kennen.' Tijdens de commissievergade ring van maandag 24 mei wordt voor de eerste keer over de plan nen gediscussieerd. De burgers hebben dit volgens de burge meester eerst mogen doen. 'Er wordt dan absoluut nog niets be sloten'. benadrukt hij. Iedereen krijgt volgens hem de kans om zijn mening te uiten. Pas in de raadsvergadering wordt er echt over het plan besloten. Daar naast volgen nog vele procedu res, waarbij bewoners hun be zwaren kunnen indienen. Af en toe zon en overwegend droog. Vrijdag, zaterdag en zon dag overdag veel wolkenvelden, nu en dan zon tijdens enkele op klaringen. Met een aanhoudende noordwestelijke tot noordelijke stroming blijven we last houden van bewolking vanaf de Noord zee en zal de temperatuur niet hoger komen dan 17.0 graden. Holten - Peuterspeelzaal Holten houdt zaterdag 12 juni een Kleintje Kermis. Deze kermis wordt gehouden op en rond het terrein van dorpshuis De Bosch kamp aan de Tuinstraat in Hol ten en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het beloofd een groot spek takel te worden voor de hele fa milie met meer dan dertig ver schillende spelletjes en activitei ten voor jong en oud. Van schminken en goudzoeken tot touwtje trekken en lekker sprin gen op een springkussen. Bij bijna alle activiteiten zijn leuke prijsjes of zelfs prijzen te winnen, leuke grabbelton prij zen, maar ook dinerbonnen of toegangskaartjes voor attractie parken. Daarnaast zijn er die dag verschillende optredens te zien en kan er onder het genot van gezellige muziek een hapje en een drankje worden genuttigd op het speciaal hiervoor ingerichte terras. Ook komt de bij kinderen zeer geliefde hond 'Dribbel', uit de gelijknamige boeken, in le vende lijve langs om iedereen een poot te schudden. Dus foto toestel meenemen! Bij slechte weersomstandigheden vindt het spektakel binnen in dorpshuis 'De Boschkamp' plaats. De opbrengst van deze dag is bestemd voor de herinrichting van het peuterspeelzaalplein aan de Tuinstraat. Holten - De uitbreiding van de parkeerplaatsen bij zwembad Twenhaarsveld kan op zijn vroegst eind dit jaarbegin 2005 plaatsvinden. Dat heeft de gemeente berekend. Het zwembad en omgeving liggen in een grondwaterbe schermingsgebied waarop de Provinciale Milieuverorde ning (PMV) van toepassing is. Er gelden aanvullende eisen wat betreft het aanbrengen van verhardingen en het af voeren van regenwater afkom stig van de parkeerplaatsen. Dit najaar wordt de PMV aan gepast, en vanaf dan mag re genwater, afkomstig van de parkeerplaatsen, via een riool- technische voorziening ter plaatse wegzakken in de bo dem. Inmiddels is de ontwerp- schets en de bijbehorende ri oolberekening ter goedkeu ring verzonden naar de pro vincie. Er moet gewacht worden op de provinciale reactie en daar na moet de benodigde ont heffing aangevraagd worden bij de provincie. Dat duurt maximaal drie maanden. Ook moet het bestemmings plan Twenhaarsveld aange past worden en dat duurt circa zes maanden. In de tussentijd moeten er nog een aantal za ken afgestemd worden met onder andere het Waterschap en Vitens en dient er nog een krediet aangevraagd te wor den bij de raad. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 46,20 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) 44.60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1