EHBO wil leden opleiden met AED Hardloopwedstrijden in regio bundelen krachten College: 'Niet alleen aandacht voor werkloosheid in de bouw' Blauw Wit met moeite gelijk tegen Sportlust Dolkomische taferelen om Niks Derde editie disco voor mensen met beperking Cheque voor Artsen zonder Grenzen Gemeente krijgt toch een Julianaboom Finale van dartserie Fracties moeten zelf met nota 'normen en waarden' komen Nido optiek Flatscreens weggenomen Wielrenner gewond Gratis eieren schilderen CJV houdt haar jaarfeest VAKBEKWAME PRODUCTIE- EN LOGISTIEKE MEDEWERKERS Donderdag 1 april 2004 HO 11 Holten - Met heel veel moeite heeft Blauw Wit zaterdag in Glanerbrug tegen het in de onderste regionen verkerende Sportlust in een matige wedstrijd een gelijkspel behaald. In negentig mi nuten wisten beide ploe gen niet tot scoren te ko men. De thuisclub wist verreweg de meeste kan sen te creëren, doch de na zijn knieblessure weer beschikbare doelman Hans Bekkemens wenste zich niet te laten passe- ren. De tegen degradatie strij- I dende thuisclub ging fel I van start. De Blauw Wit- verdediging moest direct al enkele hoekschoppen I toestaan. I Vooral hun lange spits, Björn Klaver, zorgde voor gevaar, doch gelei delijk aan kreeg Gert-Jan Ulfman steeds beter vat op hem. Gert-Jan kreeg de eerste kans voor Blauw Wit. Hij kopte uit een vrije trap van Marco Schuiterd net naast. Hans Bekker- nens kwam even later in de problemen, toen hij een moeilijke terugspeel bal van Gert-Jan Prins te verwerken kreeg, maar gelukkig voor Blauw Wit werd door een Sportlust- aanvaller uit de rebound van dichtbij over gescho ten. Blauw Wit het initiatief over, maar de lichte aan vallers hadden het zeer moeilijk tegen de robuus te Sportlust-verdedigers. Kort voor rust voorkwam Hans Bekkemens een achterstand toen hij de al leen op hem afkomende Klaver van scoren af wist te houden. In de tweede helft had de thuisclub had het initiatief. Dat offensief leverde de nodige hoekschoppen op. Blauw Wit had geluk toen een omhaal via de lat over ging. Sportlust bleef de meest aanvallen de ploeg. Blauw Wit zakte steeds verder weg, vooral ook omdat het nauwelijks meer lukte om de bal in de ploeg te houden. Met name de middenvel ders leden te vaak en te snel balverlies. Aan inzet ontbrak het echter niet. RUSSEN - De derde editie van de disco voor mensen met een beper king in Lucky Co in Rijssen wordt gehouden op zaterdag 3 april. Na het doorslaande succes van de eerste twee edi ties is besloten om deze unieke discomiddag re gelmatig terug te laten komen. De organisatie is een samenwerking tussen Lucky, Stichting MEE IJssel Regge Vecht en de regionale zorginstellingen. De disco is niet leeftijdsge bonden. De megadisco aan de Morseweg in Rijssen verleent graag haar me dewerking aan dit puike initiatief -geïnitieerd door de Stichting Mee IJssel Regge Vecht. Alle mensen met een beperking uit de regio zijn van harte welkom op zaterdagmiddag 3 april. Zij kunnen helemaal uit hun dak gaan in de grote zaal van Lucky. De middag zal enigszins worden aangepast aan de wensen van de be zoekers. De dj zal veel vrolijke en Nederlands talige nummers draaien naast de lekkere house- plaatjes. Uiteraard is er de mogelijkheid om een verzoekje aan te vragen. De reacties van de be zoekers op de eerste twee edities waren over weldigend. De dansvloer stond non stop vol en de mensen dansten zich geheel in het zweet op de muziek- klanken gecombineerd met de geweldige licht show. Na afloop konden de meeste niet wachten tot de volgende editie. En het is voor mensen met een beperking na tuurlijk een mooie gele genheid om een 'echte' disco eens van binnen te bekijken. Ook rolstoelers zijn van harte welkom deze mid dag. De zaal gaat open om 13.45 uur. De aan vang van de disco is om 14.00 uur en het duurt tot 17.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. De volgende twee edities van de verstan delijk gehandicapten disco staan reeds vast, te weten zaterdag 1 mei en zaterdag 5 juni. Dijkerhoek - Het was lachen, gieren en brullen zaterdagavond in Het Bonte Paard. Dolkomische situaties, misverstanden en onverwachte ontwikkelingen volgden elkaar in sneltreinvaart op in het stuk Niks van het Dijkerhoeks Amateur Toneel. Centraal in het blijspel in drie bedrijven stond een jeneverstokerij, waar ille gaal borrels werden bereid. Een kleine honderd bezoekers vermaakten zich kostelijk, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De EHBO Holten wil leden de kans geven om een cursus Au tomatische Externe Defi brillator (AED) te vol gen. Dit maakte de ver eniging bekend tijdens de jaarvergadering. Tijdens de vergadering werd de AED gedemon streerd. Dit toestel is een goed hulpmiddel tijdens het reanimeren. De ge meente Rijssen-Holten wil acht van deze toestel len aanschaffen. De EH BO zoekt leden die dit apparaat kunnen bedie nen. Leden kunnen een cursus volgen om hiermee te werken. Ook moet de vereniging bekijken of aanschaf van dergelijke apparatuur een meerwaarde voor de EH BO Holten kan zijn. REGIO - Vijf Twentse hardlooporganisaties hebben elkaar gevonden in een uniek project. De organisaties van The Run (Vroomshoop), Rijsser- bergloop (Rijssen), Bant- humloop (Bergentheim) de Wiezoloop (Wierden) en de Twenterand Run (Vriezenveen) hebben besloten te gaan samen werken in een zoge naamd Running Circuit. Sponsor Intersport Me- gastore heeft zich garant gesteld om minimaal drie jaar het circuit te fïnan- Bestaande organisaties als de Banthumloop, de Wiezoloop en de Rijsser- bergloop staan al een aantal jaren borg voor kwaliteit en een aantrek kelijk deelnemersveld. Vorig jaar debuteerden met goed gevolg The Run en de Twenterand Run op de kalender van de KNAU. Door nu te gaan samen werken in een competitie wordt er een volgende stap gemaakt in de ont wikkeling van bovenge noemde hardloopwed strijden. De eigen dagklassemen ten blijven bestaan, maar het Running Circuit wordt het verbindende element tussen deze Twentse hardloopwed strijden. Samen de hardloopsport op een hoger plan bren gen en de hardlooplief hebbers in hun eigen om geving van toonaange vende wedstrijden te la ten genieten worden als doelstelling door de orga nisatie genoemd. Ook is het de bedoeling om meer atleten naar de wedstrijden te krijgen. De voordelen voor de liefhebbers van de hard loopsport zijn duidëlijk volgens de organisatie. Zo kan men lopen in goed georganiseerde wedstrijden en maken de deelnemers kans op een leuke geldprijs in het cir cuitklassement. De organisatie verwacht dat door de genoemde voordelen meer deelne mers aan de start zullen staan van alle vijf Twent se hardloopwedstrijden. De wedstrijden behouden hun eigen prijzensche ma's en dagklassemen ten. Daarnaast kunnen atleten en atletes meedingen naar de vele prijzen voor het totale circuit. Voorwaarde is dat men aan vier wedstrijden deelneemt en daarvoor een keuze maakt uit de afstanden 5 of de 10 kilo meter. De circuitorgani- satie wordt door een vast team van specialisten be mand. Na elke wedstrijd wordt er door hen een voorlopi ge tussenstand opge maakt en op de websites van de vijf Twentse hard loopwedstrijden zal deze aan de atleten worden ge presenteerd. De wedstrijden zijn op vrijdag 4 juni (The Run), zaterdag 12 juni Rijsser- bergloop. vrijdag 18 juni (Banthumloop). zaterdag 10 juli (Wiezoloop), vrij dag 3 september (Twen terand Run). Drie leden werden maan dag gehuldigd. De heer Willems werd tot erelid benoemd. Jaap Kruk is 33 jaar lid van de vereni ging. Jan Dangremond viert zijn 25-jarig lid maatschap. Gert Willems is 40 jaar lid. Gert Willems deelde als kersvers erelid EHBO- koffers uit aan mensen die vorig jaar hun diplo ma hebben gehaald. Henri Markvoort van de Triathlon deelde de di ploma's uit aan de ge slaagden van de cursus. Hij sprak de hoop uit dat deze nieuwelingen ge- Holten - In een bedrijf aan de Smidsbelt is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. De inbreker(s) kwam het pand binnen door een ruit te forceren. Vijf 19 inch TFT platte beeldscher men werden buit ge maakt. De totale waarde van de gestolen goederen is nog niet bekend. Holten - "De zorg die wij hebben over de werk loosheidscijfers geldt niet uitsluitend de bouwsec tor. Uit opgevraagde cij fers van het CWI per 1 maart van dit jaar blijkt weliswaar de grootste groep werkzoekenden nu te vallen in de sector bouwvakpersoneel, ge volgd door de sector ad ministraties personeel en productiepersoneel. Maar het CWI wijst daarbij op de sterke seizoeneffecten die juist in de bouwsector gelden", benadrukte wet houder H. ter Keurst op vragen van Gemeentebe lang Rijssen-Holten. Gemeentebelang had het college een brief geschre ven waarin ze voorstelde de werkloosheid in met name de bouwsector aan pakken door bouwver gunningen versneld af te laten geven. 'Ook de arti kel 19-gevallen inzake bestemmingsplanproce dures, die voor een ver korte procedure in aan merking komen, zo veel mogelijk via deze proce dure te laten lopen. De provincie Noord-Brabant heeft hiertoe voor bouw plannen binnen de be bouwde kom onder be paalde voorwaarden on langs besloten. Dit zou de proceduretijden met twee maanden verkorten. Kan ons de Provincie hierin ook niet helpen'?, vroeg Gemeentebelang het college. Wethouder Ter Keurst gaf aan dat de provincie Overijssel niet zo ver gaat dat voor alle nieuw bouwprojecten in de be bouwde kom deze snelle re procedure kan worden toegepast. De wethouder liet de raadsleden een A-4tje toekomen waarop een overzicht stond van de door de provincie hier voor in aanmerking ko mende projecten. "Toe passing van deze proce dure verkort de doorloop tijd met ongeveer twee maanden, maar alleen als er geen bezwaren inge bracht worden tegen het toepassen van deze pro cedure. De gemeente kan wel via de afdeling Over ijssel van de VNG aan dringen op verruiming van de toepassingsmoge lijkheden van artikel 19, lid 2 WRO, zoals ook in Noord Brabant is ge beurd", aldus Ter Keurst. Gemeentebelang vroeg ook snel te beginnen met de nieuwbouw in uitbrei dingsgebieden. Ter Keurst: "Maar dan moet wel eerst een bestem mingplan worden ont wikkeld en vastgesteld. Daarnaast moeten in veel gevallen met betrokken partijen exploitatieover eenkomsten worden ge sloten. Dat vergt veel tijd, maar heeft wel hoge prioriteit. In de afdelings plannen 2004 is hiervoor bewust gekozen onder het motto: afmaken waar we mee bezig zijn." Ter Keurst gaf aan dat de betrokken ambtenaren zich zeker bewust zijn van de situatie in de bouw. "We zijn er dan ook van overtuigd, dat waar dit mogelijk is, ini tiatiefnemers zo snel mo gelijk de juiste weg ge wezen wordt om tot een zo snel mogelijke realisa tie te komen. Daarnaast is het wellicht goed op te merken dat dit jaar voor tientallen miljoenen eu ro's aan projecten wordt uitgevoerd, Reggesteyn, het gemeentehuis, een fietstunnel, sportzaal Holten, diverse riole ringsmaatregelen, maat regelen om de waterover last te bestrijden, straat verlichting. wegrecon- structies. Vanzelf heeft dit een positieve uitwer king op de locale werk gelegenheid." Raadslid A. Hofhuis van Gemeentebelang Rijs sen-Holten was het colle ge dankbaar voor het snelle antwoord. "Maar wat kunnen we er aan doen om nieuwbouwpro jecten niet in december bouwrijp te hebben, maar een paar maand eerder, in oktober", vroeg hij zich af. Ter Keurst gaf nog maals aan dat er alles aan gedaan werd om proce dures zo snel mogelijk af te wikkelen. Naast het zo snel moge lijk ontwikkelen van nieuwbouwplannen stel de Gemeentebelang voor dat ambtenaren in deze sector creatief om dien den te gaan met aanvra gen en de aspirantbou wers de helpende hand te bieden. Holten- De Salland verzekeringen Holterberg Clas sic heeft voor Artsen zonder Grenzen 28.000 euro opgebracht. Aan deze door de Rotary Hellendoom- Nijverdal ATB-tocht namen zo'n duizend fietsers deel. Maandag werd de cheque door voorzitter Jaap Dob- ben overhandigd aan Martin Sloot van Artsen zon der Grenzen. Hij vertelde in zijn dankwoord dat het voor Artsen zonder Grenzen bijzonder hoge bedrag in een centrale pot zou komen waaruit een dertigtal projecten ondersteund worden. Hij illustreerde de hoogte van het bedrag met het verhaal dat Artsen zonder Grenzen onlangs in India een ziekenhuis ge bouwd heeft voor ongeveer het bedrag van deze 28.000 euro Een belangrijk deel van dit bedrag werd opgebracht door een achttien bedrijventeams. Een team van maximaal acht personen kon voor 1150 euro mee doen aan de dertig of vijftig kilometer tocht. Vol gend jaar op zondag 16 januari 2005 w ordt weer een tocht georganiseerd. Het goede doel waar de opbrengst aan besteed gaat worden is op dit mo ment nog in studie. Holten - Een 55-jarige Holtenaar is dinsdag ge wond geraakt. Hij daalde op zijn rennersfiets de Holterbergweg af. Tijdens deze afdaling moest hij uitwijken voor een andere renner en kwam daardoor te vallen. Hij is met een gebroken sleutelbeen naar het zie kenhuis overgebracht. Holten - Bij Gerrie Ste- velink aan de Larense- weg 106 kunnen op woensdag 7 en vrijdag 9 april eieren beschilderd worden. Het schilderen begint om 11.00 uur en iedereen kan gratis aan schuiven. Vanaf vrijdag 30 april tot en met woensdag 5 mei is er bij Stevelink een klei ne expositie met spulle tjes van koningin Juliana. Op 20 juni is er weer een hagepreek gehouden door ds. A. van der Me- ijden uit Nijverdal. Dit begint om 14.00 op het terrein van Stevelink. Holten - Binnenkort wordt in de gemeente Rijs sen-Holten een Julianaboom geplant. Dat vertel de burgemeester B. Koelewijn maandagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering. Aan het be gin van de raadsvergadering werd de oud-konin gin staande herdacht door alle aanwezigen met een minuut stilte. Koelewijn sprak in zijn herdenkingsrede onder andere over het bezoek dat de koningin op 9 ok tober 1975 aan Rijssen bracht. 'Ook toen was het haar wens vooral contacten te leggen met kinde ren en bewoners van de verzorgingshuizen en Eben Haëzer. Zij heeft dit bezoek als een vreug devolle en onvergetelijke dag ervaren', aldus Koelewijn. In de gemeente staat wel een Wilhcl- minaboom, een Beatrixboom en een Amalia- boom. Maar een Julianaboom ontbreekt. Het col lege wil alsnog een Julianaboom. ter ere van Ju liana en als levende herinnering aan haar. Waar de boom komt te staan is nog niet bekend. Holten - De vierde wed strijd om Het Gouden Keun wordt gespeeld op zondag 4 april. De laatste wedstrijd wordt gehou den bij 't Klavier. De inschrijving begint om 13.30 uur en de loting is om 14.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagd 2.50 euro Vijf darters maken nog kans kans op de eind overwinning (Het Gou den Keun). Dit zijn: And- re Weigraven. Bert Blaauw, Dennis Jansen, Seino Voortman, en Mans Potman. bruik gingen maken van hun diploma en dat ze ook op een evenement zoals de Triathlon als vrijwilliger hun mede werking willen verlenen. Elk jaar helpen zo'n 35 EHBO vrijwilligers mee aan de Triathlon. Henk Hanevelt stopte na zeven jaar als bestuurs lid. Hermien Jansen- Klein Teeselink neemt het werk met betrekking tot de jeugd-EHBO over Johan Schuppert zal de PR taak op zich nemen. Dijkerhoek - De CJV houdt vrijdag 2 en zater dag 3 april haar jaarfeest in Bethanië. Het wordt een bont spek takel van zang. dans. mu ziek en toneel van jeugd van 10 tot 14 jaar. Vrij dag begint het feest om 20.00 en zaterdag om 14.00 uur. Donateurs mogen gratis gaan genieten, anderen betalen 3,50 toegang. Holten - De SGP-frac- tie vroeg maandag avond tijdens de raads vergadering aan burge meester en wethouders wanneer het college met een nota zou ko men over het onder werp normen en waar den, zodat daarover een discussie in de raad kon plaatsvinden. "In de begrotingsver gadering van novem ber 2002 kwam het on derwerp kort aan de or de en het college deed toen de toezegging om een debat over normen en waarden te voeren. In de raadsvergadering van maart 2004 is dit onderwerp terloops weer aan de orde ge weest. De toenmalige voorzit ter van het college be aamde toen dat er af spraken gemaakt wa ren", aldus SGP-frac- tievoorzitter H. Voort man. Burgemeester B. Koe lewijn gaf aan dat het college openstond voor een discussie over nor men en waarden, maar alleen als de raad het eens kon worden over de probleemstelling. Het college wil hier over niet zelf met een nota komen. Als er een fractie is die op dit gebied een pro bleem signaleert, kan de fractie dit naar vo ren brengen en wordt dat probleem bespro ken. VVD-fractievoor- zitter J. Kevelam gaf aan dat hij. de vraag van de SGP lezend, al bang was dat er veel tijd gestopt zou worden in het maken van nog eens een nota, terwijl er al zoveel ambtelijke rapporten geschreven moeten worden. Kortom, de fracties on dersteunden het beleid van het college in deze. Of, zoals ChrU-fractie- voorzjtter W. Otten het verwoordde: 'Vie neult doar neet langer oawer." Nido Universal Machines BV maakt deel uil von de Schmidt groep die wereldwijd 1200 personeelsleden telt. De Schmidt groep levert machines voor het schoonhouden van verkeersoppervlakten, zowel voor zomer (o.o veegmochines) als winter (o.o. sneeuwploegen en zoutstrooiers). Nido heeft een leidende positie op de Europese markt van gladheid' bestrijdingssystemen en -machines. In Holten is een business unit actief in de ont wikkeling en productie von zoutslrooimachmes voor de wereldmorkt en is een business unit verantwoordelijk voor de verkoop en after- soles van producten uit de gehele Schmidt groep in Nederland. Voor onze business unit in Holten zijn wij op zoek naar: Nido-Universal Machines BV is een gezonde onderneming met 200 medewerkers gevestigd in Holten. De organisatie kenmerkt zich door slagvaardigheid, haar informele karakter en een stimulerende werkomgeving. Vanwege ons productieseizoen hebben wij vanaf dit moment vacatures voor. SERVICE MONTEURS M/V MONTAGE MEDEWERKERS M/V MAGAZIJN MEDEWERKERS M/V LASSERS MIG/MAG (niveau 3) M/V CONSTRUCTIEBANKWERKERS M/V Functie-eisen: Je hebt een technische opleiding gevolgd op tenminste vmbo-niveau. Werkervaring is een pré, maar niet noodzakelijk. Daarnaast bezit je een flinke dosis verantwoordelijkheidsgevoel en ben je enthousiast om je volledig in te zetten. Het goed spreken en schrijven von de Nederlandse taal >s een must Geen negen tot vijf mentaliteit en stressbestendig. Gevraagde opleidingen: VMBO-MBO Arbeidsvoorwaarden: Uitstekende werksfeer en samenwerking in een goed georganiseerd bedrijf; uitstekende beloning en secundaire arbeidsvoorwaarden in overeenstemming met het niveau van de functie. Solliciteren? Stuur dan voor 14 april een brief naar het volgende (e-mail) adres: Nido Universal Machines B.V. - Postbus 30 - 7450 AA Holten Of mailen naar: d.van.haare@nido.nl Rodenstock Office. Meer zien. Meer comfort. Prettig en ontspannen leven. Rodenstock Office vergroot uw gezichtsveld aanzienlijk in vergelijking met de conventionele leesbril. Van heel dichtbij tot méér dan 2 meter krijgt u met de Rodenstock Office brillenglazen een scherp beeld met onzichtbaar verloop. Komt u zelf eens kijken. Wij verheugen ons op uw bezoek. RODENSTOCK j HOLTEN, Dorpsstraat 4 Tel. 0548-36 35 01 TWELLO, van Ghenstraat 15 Tel. 0571-27 32 71

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 11