'Afgifte van bouwvergunning kan versneld' Fractievoorzitter van GB, Van Schooten, stapt uit Raad 26-27-28 Expocentei - Hei Holtens Nieuwsblad Woning aan Raalterweg brandt totaal uit Expositie van kantkloswerkstukken Afscheid van de politiek www.extravaganza.nl 25ste Miny Kemper toernooi Goede opbrengst Jantje Beton 'Schoolkring Dijkerhoek' Kijkje in de keuken bij Open dag Diessenplas Bejaarden sociëteit Holten Sponsorloop voor kinderen van Tsjernobyl Donderdag 25 maart 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Pagina 13 De erotische beurs 10 jaar on tour totaal vernieuwd Als lezer van bet Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! J Dhr./mevr.: j Woonplaats: Geef dat ook eens j Telefoon:j j aan een ander door! Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: BON i Dhr./mevr.: Gebruik deze bon Adres j voor het opgeven van 1 Woonplaats: J een nieuwe abonnee j postcode: Inzenden aan: i Telefoon: j Holtens Nieuwsblad Bankrekening: An,?rd"rmtr97 Handtekening: 7500 VB Enschede 46.20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) j I (losse nummers: 0.90) Triathlon contract kend. Het sportieve ment krijgt steeds n*l*m temationaal aanzien. Ivl I goed is geweest dat cr eerst een .man van het platteland aan het hoofd van de gemeente stond, een man die de cultuur begreep en een bindende factor was. En toen kwam interim-burge meester Scholten die met zijn dadendrang de zaak vaart gaf. Je kunt het vergelijken met een maaltijd: voor de ingrediënten zorgde Lonink. het bereiden van de maaltijd deed Scholten. En Scholten bracht het met élan. Ik stond versteld hoe hij de zaak van het gezondheidscentrum aanpakte, en van de politie. Hij deed dat met overtuiging. Voor dat nog iemand de kans kreeg om te vragen hoe hij dat dan dacht met de politie, had hij het al klaar. Lonink en Scholten vormden een perfecte combina tie; het waren twee zeer goede burgemeesters." Naast het gemeenteraadswerk deed Van Schooten nog het een en ander. Hij maakte deel uit van het hoofdbestuur van de Neder landse Touwtrekbond en organi seerde mede de wereldkam pioenschappen touwtrekken toen die voor het eerst in Neder land werden gehouden. Lees verder op pagina 2 Feest bij de Haarschool na dubbele zege bijschoolhand- baltoemooi. Holten - In de sporthal 't Mos- sink in Holten wordt zondag 28 maart het 25ste Miny Kemper- toemooi gespeeld. Dit gezellige handbaltoemooi voor recreanten is vijfentwintig jaar geleden voor het eerst georganiseerd. Miny Kemper is, sinds de op richting van de handbal, de drij vende kracht, ook achter deze activiteit. Natuurlijk zal Miny, samen met haar man Wim, deze dag mogen genieten van een warme belangstelling en zal het bestuur het niet nalaten haar in het zonnetje te zetten. Deelne mende teams zullen ook mee ge nieten van het jubileum. Titel verdediger Voorwaarts Twello moet helaas verstek laten gaan. Om 13.00 uur begint de eerste wedstrijd en 17.00 uur zal het laatste fluitsignaal klinken. Holten - De Janlje Beton Collec te leverde een opbrengst op van maarliefst 1847.03 euro. De collecte vond plaats in de week van 8 tot en met 13 maart en werd in Holten georganiseerd door de Speel-O-Theek, Scou ting de Waardenborchgroep. peuterspeelzalen Dribbel en Kruimeltje en peuterspeelzaal 't Knötterheukske. Dankzij de bijdrage en de inzet van ruim 55 collectanten kan de organisatie terugkijken op een geslaagde collecteweek. De Speel-O-Theek. de Scouting, de peuterspeelzalen en het Na tionaal Jeugdfonds Jantje Beton zijn heel tevreden. Holten- Het gebeurt niet vaak dat de maaltijdbereiders van Diessenplas zo op hun vingers worden gekeken op de meest hectische tijd van de dag. Za terdag waren vele ogen ge richt op de werkzaamheden in de keuken tijdens de bereiding van zo'n driehonderd warme maaltijden. Aanleiding daartoe was de Landelijke Open Dag voor de Zorginstellingen waaraan ook de Diessenplas meedeed met het thema 'Voeding'. De keu ken speelt daarbij natuurlijk een centrale rol en men werd dan ook in de gelegenheid ge steld om het hele proces te volgen dat aan het nuttigen van een overheerlijk maal voorafgaat. Vanachter glas werden de werkzaamheden gevolgd, 's Middags mocht men in de keuken een kijkje nemen waar op dat moment de rust was weergekeerd na de bereiding van de driehonderd warme maaltijden! Daarna moesten de brood maaltijden worden voorbe reid, waarbij het publiek aan wezig mocht zijn. Doel van de dag was mensen te interesse ren voor een baan in de 'zorg', (foto: Sander Scheperman) Holten - In de ontmoetingsruim te van dorpshuis 'De Bosch kamp' aan de Tuinstraat 2 in Holten is momenteel een kant klosexpositie te bezichtigen. De tentoongestelde werkstukken zijn vervaardigd door de leden van de kantklosgroep van het dorpshuis. Deze groep komt maandelijks op dinsdagmiddag bijeen om ge zamenlijk met hun hobby aan de slag te gaan, ervaringen en pa tronen uit te wisselen en elkaar behulpzaam te zijn. De expositie geeft een goed beeld wat allemaal mogelijk is met deze techniek. De fijne kan ten werkstukken zijn in een aan tal gevallen verwerkt in een schilderij, maar bijvoorbeeld ook in de figuren van een kerst stal of om een paasei. Het is de moeite waard om te ko men kijken hoe uit een ogen schijnlijke wirwar van fijne draadjes de mooiste patronen kunnen ontstaan. De expositie is gratis te bezichti gen tot en met maandag 5 april, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur (uitgezonderd op maandag middag). Dijkerhoek - De jaarlijkse feestavond samen met D.A.T. is za terdag 27 maart 20.00 uur bij het Bonte Paard. Het toneelstuk dat opgevoerd wordt heet: 'Mag 't 'n drupje meer zijn'. Het is een blijspel in drie bedrijven. Toegangsprijs 3,50 euro(basisschool kinderen gratis). Het stuk speelt zich af op een boerderij zonder vee. 'BSE en var kenspest'. Deze boerderij is geërfd door 2 broers. Hun zuster wil de boel gaan verdelen. Haar man is een echte ambtenaar achter het loket en voeg hier ook nog een nieuwsgierige buurvrouw bij plus een veldwachter in burger. 1 van de broers stookt jenever samen met zijn zwager. Het huishouden is een rommeltje waar duidelijk een vrouwen hand ontbreekt. Als er een huishoudster zichzelf aanneemt, hun zuster de buur vrouw hiervoor vraagt en het vriendinnetje van de jongste broer dit ook wel wil doen kan het niets anders worden dan een ramp. Holten - Gemeentebelang Rijs- sen-Holten wil het ontwikkelen van nieuwbouwplannen voor woningbouw, zoals de Liezen, Dijkerhoek en diverse inbreilo- caties in de gemeente de eerste prioriteit geven. Daarmee wil de fractie de werkloosheid in de bouwsector aanpakken. De fractie van Gemeentebelang Rijssen-Holten sprak in haar laatste vergadering uitvoerig over de werkgelegenheid in Rijssen-Holten. In een schrifte lijke reactie aan burgemeester en wethouders complimenteerde de fractie het college met haar inzet ten behoeve van de werkgele genheid, en gaf vervolgens en kele suggesties om de werkloos heid in de bouwsector aan te pakken. De fractie dacht daarbij aan het versneld afgeven van aange vraagde bouwvergunningen. 'Ook de artikel 19 gevallen inza ke bestemmingsplan procedures, die voor een verkorte procedure in aanmerking komen, zo veel mogelijk via deze procedure te laten lopen. De provincie Noord-Brabant heeft hiertoe voor bouwplannen binnen de be bouwde kom onder bepaalde voorwaarden onlangs besloten. Dit zou de proceduretijden met twee maanden verkorten. Kan ons de Provincie hierin ook niet helpen?', vroeg Gemeentebe lang het college. Naast het zo snel mogelijk ont wikkelen van nieuwbouwplan nen wil Gemeentebelang dat ambtenaren in deze sector cre atief omgaan met aanvragen en de aspirantbouwers de helpende hand te bieden. 'Nu de commissie ABZ heeft in gestemd met een extra budget voor 2004 en de gisteren bekend geworden extra dividenduitke ring van de Bank van Neder landse Gemeenten, moet hiervan een deel worden besteed aan de bestrijding van de werkloos heid', vindt GB.. 'Met deze maatregelen helpen wij de werk loze bouwvakkers en er komen ook meer woningen gereed, waar wij om zitten te springen.' Gemeentebelang wil een reactie van burgemeester en wethou ders. Holten - Een woning aan de Raalterweg werd maandagavond compleet in de as gelegd. De brand brak even ba 23.30 uur uit. In het nachtelijk uur staken de vlammen fel af tegen de donkere hemel. De Holtense brandweer kreeg bij de bluswerkzaamheden assistentie van de collega's van het korps uit Rijssen. (foto: Sander Scheperman) Holten. ..Een hele verandering met toen. Het was ook een ener verende tijd. Ik zag Holten gro ter worden en later mocht ik hel pen de fusiegemeente Rijssen- Holten in de touwen te zetten." De herindeling vond hij op nieuw een uitdaging en hij houdt van uitdagingen. En die kreeg hij ook. „Ik heb een hectisch le ven achter de rug. Maar ik heb altijd veel steun gehad van het thuisfront. Van Joke, mijn over leden vrouw en ook van mijn dochter Liesbeth. Vijf jaar gele den verloor ik Joke en dat was een heel moeilijke periode. Maar in die periode trokken anderen mij er echt door, zowel de kinde ren als de mensen van Gemeen- Holten - Egbert Marinus van Schooten zegt het raadsleven binnenkort vaarwel. Achtender tig jaar lang nam de gemeente politiek een belangrijke plaats in in het leven van de Holtenaar. Begin juni zet hij er echt een punt achter en vertrekt hij uit de fractie van Gemeentebelang. Ab Hofhuis volgt hem op als frac tievoorzitter en Willy Veneklaas gaat deel uit maken van de raadsfractie Gemeentebelangen. Achtendertig jaar geleden deed de Holtenaar zijn intree in de Holtense politiek. Wijlen burge meester W.H. Enklaar nam hem de eed af. „Dat was nogal wat, want ik kwam daar in namens de Boerenpartij. 'Welke relschop per krijgen we nu binnen' moet Enklaar gedacht hebben. Maar ik liet het rustig op me afkomen en ben begonnen met goodwill te kweken. En ik heb met En klaar een hele goede verstand houding opgebouwd." Veel steun kreeg hij die eerste tijd van wijlen raadslid Derk Jan Wans- ink. Van Schooten zag Holten groei en. Toen hij aantrad was er al leen de kern Holten met de Boschkamp en de Geurn. De Kol was toen in ontwikkeling. Toen het eerste bedrijf op de Kol, het slachthuis van Hoger- slag en Udema officieel geopend werd, was Van Schooten daar bij.Als hij met ingang van 1 juni 2004 stopt, neemt hij afscheid van een grote gemeente Rijssen- Holten - In gebouw Irene, Boschkampstraat, wordt dinsdag 30 maart een bijeenkomst ge houden. Holten - De Stichting Hulp aan TsjemobyDonderen houdt woensdagmiddag 31 maart een sponsorloop voor alle Holtense kinderen in de basis schoolleeftijd (4-12 jaar). De sponsorloop wordt gehouden op Sportpark Meermanskamp. De starttijden zijn: 14.00 uur groepen 1 en 2; 14.30 uur groepen 3, 4 en 5; 15.10 uur groepen 6, 7 en 8. Gezien het grote aantal in schrijfformulieren dat de or ganisatie al heeft ontvangen, wordt het weer een succes te worden! Zoals bekend is de opbrengst bestemd om het verblijf van 31 Wit-Russische kinderen, die nu voor hun gezondheid acht weken in Holten zijn. te kunnen betalen. Ook de Hol tense kinderen die buiten Hol ten naar school gaan worden bij deze van harte uitgenodigd mee te doen aan de sponsor loop! Graag even bellen met Karin Stam (0548-364 364) voor meer informatie en een in schrijfformulier. Mailen kan ook: info@.tsj ernobylholten.nl. Voor alle deelnemende kinde ren is er een oorkonde als her innering en daarnaast een leu ke verrassing. Ook publiek is welkom om de deelnemers aan te moedigen. Van Schooten kan heel veel vertellen over zijn 38 jaar in de gemeenteraad, (foto: Harry Broeze) tebelang als de ambtenaren in Holten. Daar ben ik nog steeds dankbaar voor." En toen kwam Rijssen. „In Rijs sen heb ik het ook ontzettend naar mijn zin gehad. Ik werd heel goed opgevangen daar. Je hebt je altijd ingezet voor Hol ten, dat werd een deel van je. En als je dan de verkiezingsuitslag voor een deel uit Rijssen moet halen, dat is niet niks. Maar Rijssen en Holten werden bij el kaar gezet en dan kun je denken 'laat maar gaan' of je kunt er met elkaar iets van maken. En dat laatste is het geworden." Achter af bezien viel de herindeling hem mee. ..De verstandhouding tussen de raadsleden is goed. Jan Lonink heeft daar echt het nodi ge aan gedaan. Ik denk dat het

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1