Reconstructie buitengebied levert 853 bezwaren op 1 Ik vond dat er nu wat moest gebeuren aan mijn gewicht' Band Goed Goan net niet in maandfinale Oplossing onveilige oversteek Bosschool Elise Eshuis beste voorleester Wijnproeven in bibliotheek Welkom voor Bort Koelewijn Lezing Kader Abdolah over eigen boeken Vergadering Christenunie Bijeenkomst Vrouwen Raad Bijeenkomst bejaardensoos Bijeenkomst Postzegelclub Voorstellingen toneelclub COC Startavond project Daniël Fietsenbeurs Speel-0-Theek Verkeerslicht uit centrum komst Tsjernobylkinderen HOjnderdag 4 maart 2004 Holtens Nieuwsblad Üjssen-Holten - Elise Eshuis uit groep acht van de Beatrixschool von de voorleeswedstrijd in de gemeente Rijssen-Holten. Acht roorlezers streden om de eer in een muisstille zaal in de biblio- heek. Holten - De bibliotheek Rijssen-Holten houdt tijdens de boeken week van 10 tot 20 maart verschillende activiteiten. Eén daarvan is een wijnproefavond, op 12 maart in Holten en op 19 maart in I Rijssen. De wijnproefavond in Holten wordt gehouden in samenwerking met de Biester en op vrijdag 19 maart in Rijssen in samenwerking met de Biester en de Zuivelhoeve. Van Wezel uit Holten stelt de bibliotheekleden in de gelegenheid kennis te maken met twee ro de en twee witte wijnen, waarover hij het een en ander zal vertel len. Van Wezel is een deskundige op en gebied van wijnen en heeft zelf een wijnhandel gehad. Het wijnproeven is in beide bi bliotheken van 18.30 tot 20.00 uur. De boekenweek 2004 met als thema Gare du Nord: ontmoetingen met Frankrijk, heeft de bibliotheek geïnspireerd tot het organise ren van verschillende Franse activiteiten. Op 10 maart wordt, in de Rijssense bibliotheek om 19.30 uur en op 17 maart om dezelfde tijd in Holten, de Franse film Amélie vertoond. In beide bibliotheken is een verzameling Asterix en Obelixboeken van leners te zien. In Rijssen exposeert Annet Bekhuis in de etalage met haar schil derijen in Franse sfeer. Op verschillende data zijn optredens van de beide muziekscholen gepland tijdens de openingsuren. (Vervolg van voorpagina) Dijkerhoek - Ober Egbert van den Brink fietst met een klaptafeltje onder zijn arm van het Bonte Paard naar het bordje op de gemeen tegrens, zo'n tweehonderd meter verderop. Daar wordt het tafeltje uitgeklapt en voorzien van een keurig kleedje. Even later fietst hij voor de tweede keer richting gemeentegrens, nu met op zijn hand een dienblad met zo'n vijfentwintig lege borrelglaasjes. Fietsend oberen is hij blijkbaar gewend: de glaasjes verschuiven nog niet... De glaasjes dienen gevuld te worden met een mengsel van Hol- tense kruidenlikeur en Rijssense zompbitter. "k Hoop niet dat ze mij hier aansprakelijk voor stellen. Ik weet niet welk mengsel het wordt', zegt Van den Brink, die vakkundig aan het mixen slaat. Leden van het brandweerkorps Rijssen-Holten, gemeentesecreta ris, wethouders, politie en de gemeentefotograaf zijn aanwezig: alles is er klaar voor om Bort en Anneke Koelewijn op traditione le Twentse manier te ontvangen, met een borrel. Met een 'Alles wel, commandant?', stapt Koelewijn even later uit de auto. Brandweercommandant Henk Wolterink heet de Koelewijns na mens het brandweerkorps Rijssen-Holten hartelijk welkom en biedt het echtpaar de 'combinatieborrel' aan. Het glas wordt gehe ven op de goede samenwerking. De mix valt goed. 'Zeer bedankt. We gaan voor Rijssen-Holten', benadrukt Koelewijn en klopt op het gemeentegrensbordje. Dan krijgt hij de sleutel van de nieuwe brandweerauto, die hem naar het gemeentehuis in Rijssen brengt. Wolterink geeft aan de brandweerchauffeurs de geluidsinstructies mee: de hoorn mag aan bij het gemeentehuis in Holten en bij dat van Rijssen. En ook nog even bij het wegrijden van de gemeentegrens. Intus sen zijn de lege glaasjes en het klaptafeltje alweer weg: Van den Brink fietst net het erf van het Bonte Paard op. Van heF kleine ce remonieel dat bij de gemeentegrens plaatsvond is geen spoor meer te vinden. (Vervolg van voorpagina) Holten - Langzamerhand werd de roep vanuit de maatschappij groter om meer terrein voor re creatie en natuur in te richten en de boer kwam steeds vaker in de knel met zijn omgeving: wilde hij uitbreiden dan stond hij voor allerlei problemen waarvoor nog steeds geen goede regelgeving was. Een wirwar van wetjes en regeltjes. Men zag door de bo men het bos niet meer. Met het doel boer, burger, recre ant en natuur de juiste ruimte te geven en dit op kaart te zetten, wordt er nu. na jaren, dan toch weer in verschillende agrarische delen van Nederland, gewerkt aan de Reconstructiewet. Herman Bosman: 'Er is door zeer veel verschillende verte genwoordigers aan dit plan ge werkt. Er zijn veel compromis sen gedaan en uiteindelijk ko men er dan toch achthonderd- vijftig bezwaarschriften binnen. Begrijpelijk, want ze hebben al lemaal betrekking op de per soonlijke situatie.' Het gebied in Holten is in ver schillende gebieden in kaart ge bracht: rondom de Holterberg en de Zuurberg, met een flink na- tuuraandeel. is aangemerkt als extensiveringsgebied. In de toe komst. over zo'n twaalf tot vijf tien jaar, is daar geen plek meer voor intensieve veehouderij, varkens of kippen. Zo'n bedrijf zou dan overgeplaatst moeten worden naar een Verwevingsge- bied waar een combinatie van vele sectoren mogelijk is. Overplaatsing van een boerderij kost echter wel veel geld en daarvoor zal bij de provincie ruimte moeten zijn om een ge zond en rendabel bedrijf te kun nen runnen. Een gewone melk veehouderij in de buurt van de Holterberg of de Zuurberg, dat mag straks nog wel. 'Dan heb- Herman Bosman laat zien dat het gebied in Holten in verschillende gebieden in kaart is gebracht. (Foto: Sander Scheperman) ben we nog de sterlocaties, de plekken waar bepaalde takken van intensieve houderij mag plaatsvinden en waar omheen geen andere activiteiten mogen plaatsvinden zoals de oprichting van een camping, bijvoorbeeld. Een bedrijf met een sterlocatie, gericht op varkens, mag dan bij voorbeeld als gesloten bedrijf maar driehonderd zeugen uit groeien, exclusief de vleesvar kens', zegt Herman. Daarnaast is voor Holten toeris me van groot belang. Voor boe ren heeft zo'n groot natuurge bied ook z'n schaduwwerking omdat daardoor de ruimte be perkt kan worden. Maar met dit unieke plan kan. na juiste afhan deling van bezwaarschriften, meer duidelijkheid ontstaan maar ook meer kansen voor be trokkenen. Holten - De band Goed Goan heeft de maandfinale van NCRV 3 FM Buzz Award met slechts een procent verschil verloren. Via de luisteraars en Internet- stemmen heeft Goed Goan ge wonnen met een percentage van 58 procent van de stemmen. De overige bands hadden respectie velijk 39 en 3 procent. Via de vakjury in het program ma, werd na de aankondigingen en het draaien van de nummers de uitslag bekend gemaakt. Dal- al ontving 50 procent. Goed Go an 30 procent en de andere band 20 procent. Dit hield in dat de einduitslag was: Dalai 89 pro cent, Goed Goan 88 procent en de derde band 23 procent. Het commentaar van de Jury op het nummer van Goed Goan was zeer positief te noemen. Het heeft een hoog meezinggehalte. De motivatie van de hogere stemmen aan de andere band was: zeer goed nummer, uitge sproken. goed arrangement en goed in het gehoor. Holten - Kader Abdolah komt op uitnodiging van de Stich ting Kunst Cultuur en de bi bliotheek Rijssen-Holten woensdag 10 maart om 20.00 uur naar scholengemeenschap De Waerdenborch. Kader Abdolah is de auteur van onder meer de romans Spijkerschrift, De reis van de lege flessen en de verhalen bundel De Adelaars. Hij is af komstig uit Iran, waar hij als Hossein Sadjadi Ghaemma geboren is in 1954. In Iran had hij al twee verhalenbundels gepubliceerd toen hij in 1985 het land moest ontvluchten, nadat de overheid had ontdekt dat hij actief was in de opposi tie. In vijf jaar tijd maakte hij zich de Nederlandse taal zo goed eigen dat hij direct in een helder en beeldend Neder lands zijn verhalen kon schrij ven. Zijn werk, dat vaak gaat over het leven van een vreem deling in een andere cultuur, is in Nederland altijd zeer lo vend ontvangen. Kaarten zijn te koop in de bi bliotheek. in de bibliotheek van De Waerdenborch en bij de Stichting Kunst Cultuur. Rijssen-Holten - De Christenu nie houdt dinsdag 9 maart een ledenvergadering in de Hoek steen, Kroon weide 2 te Rijssen, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan de jaarver slagen 2003 van de secretaris en de penningmeester Als nieuwe kandidaat voor het bestuur wordt aan de ledenvergadering W. Siemerink voorgesteld. Ver der wordt stilgestaan bij de ver kiezingen van het Europees Par lement op 10 juni 2004. Tenslot te informeert de raadsfractie de leden over de politieke actuali teiten in Rijssen-Holten. waarbij ook de zaak Ziengs' taxi Baan aan de orde komt. Holten - Voor Lous van Dijk was de krantenfoto die vorig jaar in het Holtens Nieuwsblad gepubli ceerd werd, dè aanleiding om zichzelf eens onder handen te ne men. Er moest een paar kilo af, vond ze. Inmiddels is Van Dijk, met 14 kilo minder, superslank. Bovendien is ze begonnen met de New Figure Clinic Holten, waar ze haar klanten behandelt volgens de New Figure-metho- de, waar ze zelf veel baat bij had en heeft 'Die foto was een eye-opener. Ik vond dat er nu wat gebeuren moest aan mijn gewicht. Tot m'n 45ste kwam ik geen gram aan. Daarna begon het. Ik heb alles geprobeerd, van diëten tot hon geren, maar het hielp niet. Tot ik, samen met mijn man. die ook af wilde vallen, in april van het vo rig jaar naar de New Figure Cli nic in Den Haag ging. In drie maand viel ik 14 kilo af, en hield daar een uitstekend gevoel bij. Het vervelende was alleen dat de praktijk in Den Haag gevestigd was: je moest er eens in de twee weken naar toe en dat betekende drie uur heen, een kwartiertje op het spreekuur en drie uur terug.' Van Dijk vroeg haar coach waar om er in het oosten van het land niet zo'n praktijk was. Dat wil ik wel, was het antwoord, maar dan moet ik iemand vinden die daar voor geschikt is en ook mensen kan begeleiden. De volgende keer zei hij tegen Van Dijk: 'En, heb je er al over nagedacht?' Van Dijk dacht er over na en besloot het te doen, maar moest wel eerst een opleiding volgen. Dat deed ze en daarnaast deed ze praktijk ervaring op in Den Haag. 'Daar zag ik veel bekende mensen van tv', lacht ze. Naast de hoofdkliniek in Den Haag zijn er inmiddels twee New F/gure-prakt ij ken bijgekomen: één in Breda en één in Holten, aan de Buizerdweg 10. In de praktijk van Lous van Dijk komen vaak mensen die alles al geprobeerd hebben. 'Ze vielen dan wel wat af, maar als ze stop ten met het dieet, kwamen ze weer aan. Het bekende jojo-ef fect. Belangrijk is dat je moet veranderen bij de basis. Die basis is dat je normaal, samen met je gezin, kunt eten. Want als dat niet kan, hou je het niet vol. En je vindt alles wat je eten mag in de supermarkt.' Eén van de speer- Lous van Dijk voor.(Foto: HNB) En Lous van Dijk na het volgen van de New Figure-methode. (Foto: Harry Broeze) punten is dat de cliënt geen sui ker gebruikt, ook geen verborgen suiker. 'Als je geen suiker ge bruikt, voel je je 's avonds kwie ker. Belangrijk is dat je bij alles wat je koopt de ingrediënten leest: zit er suiker in. dan neem je een alternatief. Mijn klanten vin den van alles in hun supermarkt, ze maken er een feest van.' Wie besluit om geen suiker te eten, krijgt last van afkickverschijnse len. Daar geeft Van Dijk supple menten voor. 'Vitaminen zodat het lichaam bereid is het vet los te laten. Aminozuren die zorgen datje spierstelsel stevig blijft tij dens het afvallen.' De deelnemers aan de New Figu re-methode krijgen voor twee weken recepten mee. 'Dat is om op gang te komen. Het recept voor lasagne is m'n topper, dat recept wil iedereen hebben.' Meldt zich een klant dan wordt een afspraak gemaakt voor een persoonlijk intakegesprek. Ter sprake komt hoeveel de persoon Holten - De Provincie Overijssel, het bestuur van de Bosschool in Espelo, de medezeggenschaps raad en de gemeente Rijssen-Hol ten hebben de hoofden nogmaals bij elkaar gestoken om een oplos sing te zoeken voor de verkeers problemen rond de Bosschool. De school ligt aan de provinciale weg N 332, wegvak Nieuw-Heeten - Holten. Aanvullende verkeersmaatrege len, zoals een nieuw hek bij de uit gang van de voetgangerstunnel en een klein voetpad langs de par keerplaatsen. moeten voorkomen dat kinderen direct vanuit de tun nel de parallelweg oprennen. In onderling overleg is besloten om met de uitvoering van de werk zaamheden in de meivakantie te starten. Door de provincie zijn in 2003, na overleg met de Bos school, ook maatregelen genomen die de verkeersveiligheid rond de school moesten verbeteren. Hier bij ging het onder meer om de her inrichting van de parallelweg tot erftoegangsweg, waardoor de snelheid van het gemotoriseerde verkeer werd teruggebracht tot 60 kilometer per uur. Ook zijn er drempels aangebracht op wegvak- ken en bij de uitgang van de voet gangerstunnel. Bij kruisingen zijn plateaus gemaakt. Deze maatrege len bleken echter niet afdoende. Vertegenwoordigers van de school (verkeersouders, medezeg genschapsraad en personeel) ble ven zich zorgen maken om de ver- keersonveilige situatie ter hoogte van de uitgang van de tunnel. De nu voorgestelde maatregelen moeten de verkeersproblemen rond de Bosschool definitief op lossen. in kwestie af wil vallen. Van Dijk vraagt naar de eetgewoon ten van de cliënt en zorgt dan voor een persoonlijk voedselplan dat lijkt op zijn of haar huidige eetpatroon en vult dat aan met supplementen, zodat moeheid voorkomen wordt. 'Ik wil ze graag de week daarop terugzien om hun ervaringen te horen. Ver volgens zie ik ze eens in de twee weken en dan worden de cliënten gewogen. Gemiddeld val je een kilo per week af, soms meer. Ik geef zelf grenzen aan, ik doe niet mee aan iemand die een bepaald schoonheidsideaal voor ogen heeft, dan bouw ik af.' Na het bereiken van het streefge- wicht gaat de cliënt de reïntegra- tieperiode in. 'Dat duurt twee we ken. De supplementen worden afgebouwd en dan ga je weer eten zoals je daarvoor at, maar je lust alles niet meer. Je hebt een natuurlijke antipathie tegen te veel suiker, te vet voedsel.' Inmiddels heeft ze klanten uit Holten en verre regio: onder meer uit Nijmegen. Tubbergen. Groningen, Arnhem. Deventer. Losser. 'Dit werk bevalt me. Hier maak ik mensen blij. Ik werk als parttimer bij gemeenten met pro blemen. Dat is hard: je moet daar soms mensen stevig aanpakken en dat is niet altijd even prettig. De begeleiding bij New Figure is iets heel anders, dat maakt het ook zo leuk. Ik coach bijvoor beeld twee bruidjes, die in sep tember trouwen en in een twee- maatjes-minder bruidsjurk wil len? De New Figure methode kost 20 euro per week. inclusief supple menten. het persoonlijk voedsel plan en begeleiding. De klant be taalt per week en stopt wanneer hij/ zij wil. Voor meer informatie kan men kijken op de website: www.newfigure.nl of bellen met Lous van Dijk. telefoon 0548- 366661. Rijssen-Holten - De Rijssense Vrouwen Raad houdt, in het ka der van Wereldvrouwendag, vrij dag 12 maart een internationale Vrouwenmorgen in het Parkge bouw. De Vrouwen Raad doet dat in samenwerking met de gemeen te Rijssen-Holten en vrouwen uit verschillende culturen, onder an dere vrouwengroepen van SSR en Teripang. Het doel van deze morgen is dat vrouwen uit allerlei culturen el kaar ontmoeten en met elkaar in gesprek komen. De multiculturele toneelgroep Ayna (Ayna betekent spiegel) uit Almelo verzorgt een optreden. Vanaf 08.30 uur is de zaal open; de bijeenkomst begint om 09.00 uur en duurt tot 11.30 uur. Gerdien Tigelaar opent de vrouwenmorgen. Vervolgens houdt wethouder J. Flim-Gerrit- sen een toespraak waarna toneel groep Ayna het toneelstuk 'Vrou wenwerk'. Na de pauze worden naar aanleiding van het toneelstuk groepsgesprekken gehouden. Fat- ma Giiven is voorzitter van deze vrouwenmorgen. Kandelaar - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 9 maart om 14.30 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Er wordt bingo gespeeld. Boschkamp - Na de postzegel - beurs van zaterdag 6 maart wordt maandag 8 maart om 20.00 uur in de Boschkamp de reguliere clubavond gehouden van Postzegelclub Holten. Op deze clubavond zal Bokke- ring aanwezig zijn met een dia serie over het schrift. Hij zal de geschiedenis van het schrift, zo als dat op postzegels is afge beeld, laten zien en daar de nodi ge tekst bij vertellen. De volgende clubavond is op maandag 19 april. Kandelaar - Toneelvereniging COC Holten bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd met twee voorstellingen van het stuk Een gast teveel. De avonden worden vrijdag 19 en zaterdag 20 maart om 20.00 uur gehouden in de Kandelaar. Het stuk speelt zich af in hotel De Zeven Kabouters, een klein en romantisch etablissement. Mevrouw en meneer Hulshof runnen de zaak, samen met juf frouw Tilly, een (soms) hard werkende barmeid, tevens ka mermeisje. Op een dag ver schijnt riooljoumalist en cynicus Gerard Hals. Hij gaat een stukje schrijven over de kwaliteit van het hotel. Al gauw blijkt Gerard Hals zich te ontplooien tot een irritant en arrogant persoon, en van het artikel kan men het erg ste vrezen. Dat zou voor het ho tel dramatische gevolgen kun nen hebben. Echter, voordat het artikel geschreven is. wordt meneer Hals vermoord. Door wie is een raadsel De altijd nuchtere commissaris Vreden- hof heeft de taak om de moord op te lossen. Zij wordt terzijde gestaan door meneer Hulshof, die een perfecte imitatie kan ge ven van onder andere Columbo. Derrick. Dick Tracey, en vele anderen. Samen vinden ze uit eindelijk de moordenaar. Een komische thriller, met vele verrassende ontwikkelingen en zeer uiteenlopende typeringen. Kaarten zijn te koop bij Boek handel Heusinkveld. Deze zijn ook per e-mail te bestellen: to- neelgroepcoc@planet.nl of tele fonisch: 0548-364364. Holten - De derde fase van het theaterspektakel Daniël begint vrijdag 12 maart om 20.00 uur in Irene met een startavond. Het project gaat de beslissende fase in. De kleding wordt ge maakt, decors gebouwd en rol len ingeoefend. Boschkamp - Speel-O-Theek De Boshut houdt zaterdag 13 maart haar vierde Fietsenbeurs. Deze wordt gehouden in de ontmoe tingsruimte van De Boschkamp, van 13.30 tot 15.00 uur. Hier kan men mountainbikes, crossfietsen. grote en kleine kin derfietsen en fietsen voor vol wassenen inbrengen. Wanneer men materiaal heeft en dat via de Speel-O-theek te koop wil aanbieden, dan kan men dit zaterdag 13 maart van 10.00 tot 11.30 uur brengen naar de ont moetingsruimte van De Bosch kamp. Van de opbrengst is 20 procent voor de Speel-O-Theek Het geld dat het verkochte mate riaal tijdens de beurs heeft opge bracht en het materiaal dat niet is verkocht, kan men zaterdag 13 maart van 16.00 tot 16.30 uur weer ophalen in De Boschkamp Voor inlichtingen kan men te recht bij J. Wesseldijk, telefoon 364478 of H. Schots, telefoon 363940. Holten - Het verkeerslicht op de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt verdwijnt. Daarvoor in de plaats komt een zebrapad. Het verwijderen van het verkeerslicht moet aan kos tenbesparing 2.000 euro opleve- Holten deren, 1 ït Holten waren dat Esmee Veneklaas van De Holterenk, Wou- :r Jansen van de Haarschool en Britt Barvelink van De Regen oog. Uit Rijssen deden mee Elise Eshuis van de Beatrixschool, Jatasja Mensink van de Constantijnschool, Anne Rietberg van de ohan Frisoschool, Nienke van den Houten van de Overes en Cé- Ha#16 ^as van Wilhelminaschool. Nadat ieder zijnhaar stukje 2 j oorgelezen had, trok de jury zich terug. De deelnemers en het nl< ublick kregen een kopje koffie of een glaasje fris en konden kij- )UVJ en naar de vertoning van De Kameleon of Pietje Bell. Jurylid C. inie an der Wey gaf voordat ze de winnaar bekend maakte, aan hoe mtJioeilijk de keuze voor de jury geweest was: 'We hebben de re kenmachine er bij gehaald om de punten goed te kunnen bereke- nkjen', vertelde ze. Winnaar werd Elise Eshuis, zij las voor uit Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers van Carry Slee ïn gaat door naar de volgende ronde. 'En beste voorlezende jon den was Wouter Jansen', grapte presentator Anjo Mantel. Wouter £reeg applaus van de aanwezigen, omdat hij zich als enige jongen moeiteloos staande hield tussen de meiden. Alle deelnemers gin gen op de foto en kregen een leeslampje en het Groot Kinderboe ken f-lise gaat door naar de volgende (regionale) ronde, die op 31 jnaart gehouden wordt in Wijhe. De winnaar daarv an gaat naar de provinciale ronde, die in Raalte gehouden wordt. Eoto's van de w i'oorleeswedstrijd staan op de website van de bibliotheek Rijssen- Holten. ~Dc kinderen worden ondergebracht bij gastgezinnen en gaan 's morgens 'gewoon' naar school, evenals hun Nederlandse leeftijd genootjes. Voor de middagen is een activiteitenprogramma sa mengesteld. [Net als bij het eerste project in 2001/ '02 komen de kinderen uit drie kleine dorpen binnen de regio Stolin in Wit-Rusland. In deze dorpen worden de kinderen nog dagelijks geconfronteerd met de [gevolgen van de Tsjernobylramp uit 1986. De grond waarop hun eten wordt verbouwd is bijvoorbeeld nog altijd besmet. Dit is de belangrijkste reden voor de organiserende Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten om de kinderen voor een periode van acht weken naar Nederland te halen. Doordat zij in deze pe riode in een gezonder klimaat doorbrengen, verbetert hun weer stand flink. Dit wordt bevestigd door de ervaringen met eerdere groepen kinderen. [De aankomst van de kinderen (na een busreis van 26 uur) is zater dag om 8.30 uur gepland bij de Kandelaar. Hier worden ze wel kom geheten door wethouder Ter Schure en vervolgens aan hun gastouders toevertrouwd. Aangezien de kinderen meestal niet veel kleding bij zich hebben, wordt 's middags een kledingbeurs gehouden. Op de website www.tsjemobylholten.nl vindt men meer informa tie over het project. Mocht men desondanks nog vragen hebben dan gelieve contact op te nemen met Henk Jan Aanstoot, telefoon [0548-364155 ofte mailen naar info@tsjernobylholten.nl. - In totaal komen zaterdag 6 maart 31 Wit-Russische kin hun juffen en tolk gedurende acht weken naar Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9