Erik Davids krijgt lste plek Harfsen zeker niet cadeau FNV Rijssen-Holten wil meer Holtense leden Ik heb mogen werken met een enthousiast en eapabel team' *■■11 Agenda Jubileumconcert Hervormd Kerkkoor ■BBS Bfifivi KerkDiensten Medische Diensten WeerWeekoverzicht Afscheid Rabobankdirecteur Jan ten Hove: m«! Jeugddienst in kader Daniël Holtens Nieuwsblad Rabobank 3 Donderdag 4 maart 2004 Holtens Nieuwsblad Het Hervormd Kerkkoor bestaat 60 jaar en dat werd afgelopen vrijdag gevierd met een jubileumconcert onder leiding van Jan van Dijk in de Dorpskerk. Er waren gastoptredens van Campanella en kinderkoor Mozaïk. Bezoekers genoten van een verfrissend repertoire. (Foto: HNB) Harfsen - Het ONK Zijspannen en Viertakten gaat zondag 14 maart in Harfsen van start. Stichting Motorsport Harfsen wil voor deze seizoensopener eens en extra tandje te moeten bijzetten. Dit resulteert in een geweldig startveld met klinkende namen, zoals de huidige Wereldkam pioen Daniel Willemsen en zijn bakkenist Kaspars Stupelis uit Letland. Natuurlijk komt ook de bronzen medaillewinnaar van het WK '03 Wilfred van Wer- ven/ Eli Piccart naar Harfsen. Maar ook vijfvoudig Wereld kampioen Kristers Sergis/ Sven Verbrugge. Stuart Brown/ Alex Peters (GB), Are Kaurit Jurgen Jakk (EST) en Jan Hendrickx/ Tim Smeu- ninx (B) vormen de teams die de top zes uit het WK 2003 volma ken. In totaal komen 42 spannen naar Harfsen waaronder twaalf bui tenlandse combinaties. Circuit 't Peppelenbos zal speciaal voor deze openingsronde onder han den worden genomen en in sa menspraak met Van Werven en Willemsen een spectaculaire omloop worden gecreëerd Regionale deelnemers zijn Pe ter/ Hans Tjoink (Markelo), Jo- han Smit/ Henk Roenhorst (Markelo), Andre Vincent/ Ger tie Eggink. Henk Jan Beldman/ Mark Vincent (Holten). Wim Janssen/Bart Notten (Zelhem), Bennie en Bjom Ribbers (Ruur- lo). Martin Wijers/ Ame Notten, Marco Visser/ Henk Mennink (Vorden). Het is niet alleen maar zijspan- geweld in Harfsen. Ook de top- coureurs uit het Open Neder lands Kampioenschap Viertak ten komen naar Harfsen voor hun eerste wedstrijd. Onder aan voering van titelhouder Erik Da vids zullen ook zij een heftige strijd aangaan. Vorig seizoen kreeg de Holte- naar de titel al niet cadeau en kan nu zeker rekenen op een zeer gemotiveerde concurrentie waaronder vice-kampioen Ste fan van Asten uit België en de nummer drie van vorig seizoen, Tom Hemmelder uit Oldenzaal. Holten - De FNV bouw, afdeling Rijssen-Holten wil meer Holten- se leden. De afdeling telt inmid dels vijftien leden uit Holten, maar dat kunnen er volgens af- delingsvoorztter G.J. Zwoferink meer worden. 'In Holten zijn ccn aantal leden van de FNV Bouw lid van Sal- land '96. 't Zou mooi zijn als de ze leden van de eigen afdeling Rijssen-Holten deel zouden gaan uitmaken', aldus Zwofe rink. Vóór de gemeentelijke her indeling werden veel Holtenaren Holten - Onlangs nam Jan ten Hove afscheid als directeur van de Rabobank in Holten. Sinds 1 januari 1996 werkte hij in Hol ten als bankdirecteur. Momen teel rijdt hij dagelijks op en neer van zijn woonplaats Lochem naar Utrecht, waar hij Hoofd In terim Management is bij de Ra bobank Groep. 'Waarom ik wegging? Ik zoek steeds naar een nieuwe uitda ging. Na bijna 25 jaar bij een drietal lokale Rabobanken te hebben gewerkt waarvan acht jaar in Holten vond ik van me zelf dat ik toe was aan een ver volgstap in mijn loopbaan', al dus de voormalige Holtense bankdirecteur. Ten Hove wordt opgevolgd door Patrick Kuster. Saillant detail: Kuster is werk zaam bij de afdeling Interim Management van Rabobank Ne derland. dezelfde club waar Ten Hove vanaf 1 februari leiding aan geeft. In Holten was Ten Hove vier jaar lang secretaris van de Hol tense Handels Vereniging en heeft dat vier jaar gedaan. Hij was ook een van de initiatiefne mers voor de oprichting van kin derboerderij Dondertman en vervult daarin een rol binnen het bestuur. Wat is er veranderd bij de plaat selijke Rabobank sinds uw komst en uw weggaan? „In de uitstraling van de bank is er veel veranderd. De bank heeft op tijd ingezien dat innovatie en aanpassing aan de markt de eni ge manier is om een volwaardi ge dienstverlening aan onze klanten te kunnen blijven aan bieden. Neem bijvoorbeeld de twee kantoren in Holten en Mar kelo. Deze zijn nadrukkelijk aangepast aan de gewijzigde be hoeften die onze klanten van ons vroegen. Zo maakt de klant steeds meer gebruik van de mo gelijkheden die de moderne techniek zoals internet, teleban kieren en die de pin automaten lid van de afdeling Salland '96, die onder andere het gebied Dic- penheim, Lettele, Okkenbroek, Bathmen omvatte. Het bestuur van de afdeling Rijssen-Holten is inmiddels uit gebreid met een Holtens lid. Mercedes Wegen, werkzaam bi j ccn woningbouwcoöpcratie in Zwolle. De afdeling FNV Bouw Rijssen- Holten telt inmiddels ruim twee honderd leden. Elke even week wordt een klachtenspreekuur ge houden in verzorgingshuis Elt- heto aan de Karei Doorman- bieden. Daarnaast was ook sterk de behoefte om de privacy van onze klanten in de bankhal sterk te verbeteren. Dat is ook de re den dat we de complete binnen kant van het gebouw hebben aangepast om tegemoet te ko men aan de wensen van onze klanten. Beide kantoren hebben nu een mix van moderne tech niek met voldoende en goed uit geruste spreekkamers waar men in alle rust over individuele bankzaken met de adviseurs kan praten.' 'Kijk ik meer naar de binnenkant van de bank, en dan bedoel ik de medewerkers, dan hebben we de laatste jaren veel inspanning ge pleegd in het vergroten van ken nis en vaardigheden. Ik durf te stellen dat iedere medewerker voor zijn of haar taken volledig is toegerust en daardoor een op timale invulling kan geven aan de bancaire behoeften van onze klanten.' Wat moet er nog veranderen de komende jaren? 'Op de eerder genoemde twee onderdelen niet zoveel. De basis straat in Rijssen. Van 18.30 tot 19.30 uur kunnen FNV Bouw loden met vragen zich daar zon der afspraak melden. Maar men kan voor deze avond eveneens een afspraak maken. 'Kunnen we de vragen niet direct beantwoorden, dan kunnen ze eventueel terecht bij de consu lent', vertelt Zwoferink. Klach ten zijn onder meer het niet krij gen van loon of van vakantie rechten, of ontslagprocedures waar men het niet mee eens is. 'Belangrijk bij de FNV is dat de om de dienstverlening kwalita tief en kwantitatief te kunnen geven is in voldoende mate aan wezig. Het komt er nu op aan de ingezette marsroute te vervolgen en verder uit te bouwen.' Had de doorsnee Holtenaar veel spaarzin, of werd bet geld mas saal over de balk gegooid? 'Niet meer of minder dan in an dere delen van Nederland.' Wat zijn opmerkelijke gebeurte nissen geweest tijdens uw tijd in Holten? Zaken die u zich zult blijven berinneren? 'Goede gebeurtenissen blijven veel langer bij in de herinnering. Een van die zaken is het oprich ten van het Rabo Projecten fonds. Daarmee kun je als Rabo bank veel goede initiatieven voor de gemeenschap in Holten en Markelo ondersteunen. Dat dit concept werkt blijkt uit de vele aanvragen die de afgelopen jaren zijn gehonoreerd en de re alisatie van de projecten die di rect ten goede komen aan de ge meenschap.' leden de bond zijn, niet het be stuur of de voorzitter', benadrukt Zwoferink. De afdeling Rijssen- Holten telt ook jongere leden. 'Maar je ziet ook hier de tendens dat te weinig jongeren bouwvak ker worden. Gebrek aan goede bouwvakkers is er altijd geweest en blijft ook.' Bouwvakkers die lid willen wor den van de FBV Bouw, afdeling Rijssen-Holten. of zich willen laten overschrijven naar deze af deling, kunnen bellen met Hend rik Jan Nijland. telefoon 0548- 513567. Hebt u zich in Holten ook op een sportieve manier ingezet? „Ja, actief meedoen aan hèt eve nement in Holten. Samen met mijn twee kinderen doen we al meerdere jaren mee en ook voor 2004 zijn we met ons drieën in geloot. Meedoen met dit evenement is niet alleen een sportieve uitda ging- Als je kijkt met welk enthousias me en actieve deelname van honderden vrijwilligers dit eve nement elk jaar weer gereali seerd kan worden kan de conclu sie niet anders zijn dan het ge ven van een geweldige pluim voor de Holtense gemeenschap.' Wat vindt u goed in Holten? Wat kan er beter? 'De sterke gemeenschapszin is een sterk punt. Dat kenmerk zouden de Holtenaren meer moeten inzetten om beslissingen binnen Holten eerder en sneller te kunnen nemen. Niet alleen over onderwerpen praten maar deze aanpakken en opstarten.' Dorpskerk - In de Dorpskerk wordt zondag 14 maart om 19.00 uur een jeugddienst ge houden. Het thema is: Het teken aan de wand. Ds. H. Gijsen zal de dienst voor gaan en krijgt me dewerking van de jeugddienst commissie en een band. De dienst staat in het kader Da- niël-project. Dc band doet mee met muziek die ze ook tijdens het theaterspektakel op 7 en 8 mei ten gehore zullen brengen. Er zijn weer videobeelden die passen bij het thema. De beelden uit de workshop Beelden van Babel staan in de kerk tentoongesteld. Kleding uit het spektakel kan men alvast zien. Moet bet centrum van Holten wat u betreft veranderen? 'Er is over dit onderwerp al zo veel geschreven en gesproken. Mijn persoonlijke mening over het centrum van Holten is dat de discussie daarover een keer mag worden afgesloten en dat alle partijen (gemeente, middenstand en toeristische sector) er daad werkelijk een leefbaar en gezel lig centrum van maken. Wil je de leefbaarheid van de kern in stand houden zul je het centrum zodanig moeten aanpassen dat bezoekers het ook prettig vinden om daar te komen en te verblij ven. Blijven ze langer rondhan gen in het centrum vallen de re venuen ook toe aan de Holtense gemeenschap.' Blijft u nog een beetje op de hoogte van wat er in Holten ge beurt? 'Ja. ik blijf uiteraard op afstand de banken waar ik heb gewerkt volgen. Niet meer zo intensief maar er is een regelmatig con tact met collega's. Als je in je nieuwe baan andere onderdelen meer aandacht moet geven krijg je wel enige verwatering. Dat is logisch.' Hoe vat u uw jaren in Holten sa men? 'Ik kijk met veel plezier terug op de jaren die ik in Holten heb ge werkt. Het bestuur van de bank heeft mij veel vrijheid gegeven en daar heb ik dankbaar gebruik van gemaakt. Niet alleen vrij heid om zaken binnen de bank anders te organiseren maar ook vrijheid om zelf in voldoende mate te werken aan mijn eigen ontwikkeling waardoor ik nu de ze vervolgstap heb kunnen zet ten. De ontwikkeling van de bank is voorspoedig geweest. Ik heb mogen werken met een enthou siast en capabel team van mede werkers met als resultaat een volledig aanbod van adviesmo gelijkheden naar onze klanten toe.' Expositie Cok Leenaers-Dunk Medisch Centrum Holten, maandag 26 januari 2004 - maandag 31 mei 2004 Bevolkingsonderzoek borstkan ker. Keizersweg 22. maandag 16 februari 2004 - maandag 15 maart 2004 Enduro. Holten, zaterdag 6 maart 2004. 8:30 Darttoemooi om Gouden Keun Café Bierlokal am Bahnhof, zondag 7 maart 2004 Jaarvergadering buurtvereniging Dijkerhoek. Bonte Paard, dins dag 9 maart 2004 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Kandelaar, dinsdag 9 maart 2004. 14:30 Lezing Kader Abdolah. SG De Waerdenborch. woensdag 10 maart 2004 Film Evita. Boschkamp. donder dag II maart 2004. 20:15 Lezing Eef Arnolds over weg van de natuur, Kandelaar, woensdag 17 maart 2004 Compostactie SV Holten. Hol ten. donderdag 18 maart 2004 - zaterdag 20 maart 2004 Bijeenkomst Passage. Kande laar. donderdag 25 maart 2004, 20:00 Toneelavond met DAT. Bonte Paard, zaterdag 27 maart 2004 Puzzelrit. Beusebergerweg 37, zondag 28 maart 2004. 14:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Irene, dinsdag 30 maart 2004. 14:30 Lezing Industriële Revolutie in Twente Boschkamp, vrijdag 2 april 2004 Motocross. Zuurberg, zaterdag 3 april 2004 - zondag 4 april 2004 Darttoemooi om Gouden Keun Café 't Klavier, zondag 4 april 2004 Ontsteken paasvuren. Holten, zondag 11 april 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg, maandag 12 april 2Ö04 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Kandelaar, dinsdag 20 april 2004, 14:30 Piratenfeest, Espelo, zaterdag 24 april 2004, 21:00 Puzzelrit, Beusebergerweg 37, zondag 25 april 2004, 14:00 Optreden Slade en Paperplane. Espelo, donderdag 29 april 2004 Toneelstuk OCH. Holten, vrij dag 30 april 2004 Regelmatigheidswedstrijd, Beusebergerweg, vrijdag 30 april 2004, 13:00 Theaterspektakel Daniël. Kalf- stermansweide, vrijdag 7 rnei 2004 - zaterdag 8 mei 2004 Lezing Hans Stolp over de ge boorte van Christus in ons. Kan delaar, donderdag 13 mei 2004 Architectuurexcursie. Bosch kamp, zaterdag 15 mei 2004, 13:30 Straten voetbal. Holten, zaterdag 5 juni 2004 Koningsschieten. Aalpolsweg. zaterdag 12 juni 2004. 18:00 Koetsenrit De Bergrijders. Hol ten. zondag 13 juni 2004 Puzzelrit, Beusebergerweg 37 zondag 13 juni 2004. 14:00 Regiofïetsvierdaagse Sallandse Heuvelrug/ Reggeland. Holten, dinsdag 15 juni 2004 - vrijdag 18 juni 2004 School Volksfeest Dijker- hoek. Dijkerhoek. vrijdag 25 ju ni 2004 - zondag 27 juni^004 Erwin Autocross. Schupperts- weg. donderdag 29 juli 2004. 18:00 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuvvsblad. Stichtings-bestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 2842446 of 055-5389053 Abonnementen: tel. 0548-363803 of c-mail. holtcns.meuwsblad^whk.uegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 100 7462 AT Rijssen tnleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur; Redactie: tel. 0548-363803, fax: 0548-366497 E-mail holtcnsmeuwsblad'&uhk.wegener.nl Advertenties: tel. 0548-519797, fax: 0548-519798 Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schonen, mobiel 06-51 19 83 21 Hoofdredactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur G. ter Hedde Directie: J V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk; Wegener Nteuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaar den huis-aan-huiskranten Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Ad vertentievoorwaarden wordt op uw ver zoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-con- cem. De door u aan ons verstrekte ge gevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te dalen.) informe ren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28. 7500 AA Enschede Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooru ren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook web site: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deven ter Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Went, telefoon 0547-3816537 Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835. b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 7 maart: 10.00 uur, ds. J.W. Scheurwater, Barneveld, neven- diensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom. Eerste collecte: zending; tweede collecte: orgel fonds. Woensdag 10 maart (Biddag): 19.00 uur, ds. S.M. Roozen boom, SOW-dienst in Kandelaar. Collecte: Interkerkelijk Recreatie- werk. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije, Wereldgebeds dag met Zanggroep. Collecte: Nederlandse Bijbelgenootschap. Woensdag 10 maart: 19.30 uuf, ds. H. Gijsen, Holten. Collecte: Stich ting Oecumenische Hulp. Gereformeerde kerk Zondag 7 maart: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. F. van der Weij. Rijssen. Eerste collecte: kerk. tweede collecte: diaconie Woens dag 10 maart (Biddag): 19.00 uur, ds. S. Roozenboom, SOW-dienst in Kandelaar. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 10 maart 19.00 uur, pastor Van Veen Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 7 maart: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters: Gemengd koor uit Nieuw-Heeten. Nieuw-Heeten, zaterdag 6 maart: 19.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters, dameskoor. Maandag Vorige week vroor het in de nacht en vroege ochtend licht met -2.5 graden in de hut, aan de grond kwam matige vorst voor met -5.3 gra den. Ook viel er een licht hagelbuitje. De dag begon dan ook koud. In de morgen hadden wc flinke brede opklaringen en perioden met zon. De middag gaf een afwisseling te zien van wat stapelwolken en veel zon. Door de zon werd het 7.3 graden als maximum. Zo werd het een mooie winterdag. In het begin van de nacht dreven er wolkenvelden over. Hierdoor liep de temperatuur geleidelijk op. Toch werd het nog -2.9 graden en vlak boven de grond werd -6.2 graden gemeten. In de loop van de morgen scheen er geregeld een wazige zon door de hogere sluierbewolking. De zon scheen nog wazig in de eerste helft van de middag. Daarna dikker wordende bewolking gevolgd door wat lichte regen. Het werd maar 5.6 graden. Woensdag In de nacht was de lucht zo koud dat de regen overging in natte sneeuw. Daarna kwamen er opklaringen voor en daalde het kwik onder het vriespunt met -0.6 graden. Een deel van de morgen opklaringen en perioden met zon. Wat later vielen er enkele w interse buien met hagel en sneeuw. Dit was ook in de middag het geval, verder waren er opkla ringen en geregeld zon. Donderdag Opnieuw lichte vorst in de vroege ochtend, de thermometer wees -2.2 graden aan. Op klomphoogte werd het -3.2 graden. Begin van de mor gen eerst nog wat zon, later nam de bewolking geleidelijk toe op nade ring van een storing. Even later kregen we met matige sneeuwval te maken, er viel sneeuw van betekenis, 's Middags wat opklaringen en zon. Holten kreeg 5.0 cm sneeuw. Vrijdag In de ochtend opnieuw weer lichte vorst met -3.4 graden en aan de grond -4.9 graden. In de hele morgen was het prachtig zonnig weer met praktisch geen bewolking, 's Middags kreeg de zon het moeilijk omdat er veel bewolking over dreef. De verwachte sneeuwbuien bleven uit. Zo werd het nog een redelijk dag. Ondanks veel zon werd het niet war mer dan 2.6 graden. Zaterdag Doordat de wind was weggevallen en er nog sneeuw lag kon het harder vriezen. Dc temperatuur was gedaald met het begin van de dag naar - 5.2 graden en vlak boven de grond maarliefst -7.3 graden; matige vorst dus. De morgen zag er weer goed uit, het was onbewolkt en de zon scheen volop. In de loop van de middag geleidelijk meer bewolking. De temperatuur bedroeg 4.3 graden. Zondag In de vroege ochtenduren vroor het licht met -3.3 graden en vlak boven de grond werd het -4,6 graden. De morgen begon onbewolkt en neve lig. In het verdere verloop van de morgen was het vrij zonnig, afgewis seld door wat dunne wolkenvelden, 's Middags ook veel zon met wat stapelwolken. Zo werd het geen onaardige dag. Het maximum bedroeg 5.1 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman Jan ten Hove: 'Ik kijk met veel plezier terug op de jaren die ik in Holten heb gewerkt. (Foto HNB)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3