AÏedcM/Pkskt T elefooncentr ale nu ook geschikt voor snel SDSL 'Het steet miej merakel an oewleu börgemeaster te meugn wean1 Holtens Nieuwsblad Burgemeester onthaald met likeurmix rrmrnrm Installatie nieuwe burgemeester Bort Koelewijn Project Twente mwmeilamaiMnl Kijk in deze krant voor de laagste prijzen van Twente! Bouw kiosk op Holterberg Zeer veel bezwaren tegen ontwerp Reconstructiewet Werkzaamheden riolering winkelcentrum bijna klaar 2x de laagste prijs en 2x de grootste keuze! Filmhuis Holten Weekendweer draait Evita Holtens Nieuwsblad Slj DVD KTV VIDEO Pagina 9 Pagina 8 Aanbiedingen zijn geldig bij Media Markt Hengelo en Media Markt Enschede. De regio met de laagste prijs en grootste keuze Bij de Provincie Overijssel zijn maar liefst 853 bezwaar schriften binnengekomen te gen het reconstructieplan. De NK Veldloop is zondag voortreffelijk gelopen. Veel atleten waren lovend over de locatie en de organisatie. En volgens Van Schooten past Koelewijn prima in het plaatje. Wethouder J. Ligtenberg hield Koelewijn voor dat er in deze gemeente hard gewerkt moest worden: 'We houden van aan pakken'. Volgens de wethouder zou het beeld kunnen ontstaan dat de ge meente Rijssen-Holten een kweekvijver voor goede burge meesters is, een soort duiventil waar burgemeesters aan en af Holten - Burgemeester en wet houders hebben Bike Rent een bouwvergunning verleend voor het vernieuwen van een gebouw aan de Holterbergweg 1 la. I let gaat om het bouwen van een kiosk van 31 vierkante meter bij de midgetgolfbaan aan de Hol terbergweg. In het gebouw komt een kantoor cq kiosk en worden twee gescheiden toiletten gere aliseerd die ook voor minderva- liden geschikt zijn. Het bestaan de gebouw is volgens de ge meente in dermate slechte staat het vervangen moet worden. Het gebouw krijgt een luifel met een overstek van ongeveer twee meter. Volgens de gemeente is het gebouw door de vormgeving en de toepassing van natuurlijke materialen niet storend voor de omgeving. Holten- Maar liefst achthon derdvijftig reacties heeft Ge deputeerde Staten te verwer ken inzake het ontwerp voor de Reconstructiewet in Sal- land en Twente dat ter inzage heeft gelegen en waartegen men tot en met 4 februari be zwaar kon maken. Het officiële streven van de Staten was de wet met ingang van juni in te laten gaan, maar Herman Bosman van GLTO voorziet dat dit voornemen naar eind van het jaar wordt verschoven. Hij hoopt wel dat alle bezwa ren serieus worden afgehan deld en dat de leden van zijn standsorganisatie daarmee vooruit kunnen en als gezonde ondernemingen de toekomst aan kunnen. Al in 1997, na de periode van de varkenspest, sprak toenma lig minister van Landbouw Van Aartsen, over de oprich ting van varkensvrije zones en hij wilde de plaatsen waar hij de intensieve varkenshoude rijen eigenlijk wilde weren, vastleggen in een reconstruc tiewet. Alhoewel het de aandacht bleef houden van zowel de overheid als van de boeren zelf, bleef het bij een plan. Lees verder op pagina 9. I abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: J Woonplaats: Geef dat ook eens aan een ander door! Telefoon: Geefi als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: BON Dhr./mevr.: Gebruik de/.e bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Adres: Woonplaats: Postcode: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Telefoon: Handtekening: 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90) Jan ten Hove is gestopt als directeur van de Rabobank in Holten. Hij wordt opge volgd door Patrick Klister. kan zijn en de DSLAM bepaalt vervolgens wat de snelheid mag zijn (welk product neemt de klant af). Vervolgens wordt de verbinding opgezet. Daarna is het mogelijk de Internetverbin ding op te zetten. ADSL staat voor Asymmetrie DSL. SDSL staat voor Symme trie DSL. De namen doen het al vermoeden: ADSL is asymme trisch (de hoogst mogelijke ver- stuursnelheid is lager dan de hoogst mogelijke ophaalsnel- heid), en SDSL is symmetrisch (gegevens ophalen en versturen gaat even snel). ADSL is een product dat meer gericht is op particulieren en bedrijven die vooral eenzijdig gebruik maken van het internet: meer verkeer van het Internet af naar de ge bruiker toe dan andersom. SDSL is vooral voor de zakelijke ge bruiker die ook diensten aan biedt vanaf de eigen locatie, of veel van interactieve diensten gebruikt maakt, zoals bijvoor beeld videoconferencing. Holten - De KPN-telefooncen- trale in Holten is geschikt ge maakt voor het gebruik van SDSL. De telefooncentrale maakt na melijk sinds kort gebruik van zogenaamde Bitstreamlijnen. Dit zijn ingekochte lijnen met een hogere prijsstelling, waar door ze met name geschikt zijn voor zakelijk gebruik. Consu menten kunnen eventueel ge bruik maken van de Bitstream lijnen. echter meestal is dit van wege de prijsstelling niet inte ressant. Óp dezelfde lijn (ana loog of ISDN2) kan desgewenst ook de spraakdiensten van KPN Telecom behouden blijven. Met andere woorden, linesharing is in te schakelen. Voor de consument is het beter af te wachten totdat onder meer BBNed eigen lijnen in Holten gaat activeren. Het is nog niet bekend of en wanneer dit gaat gebeuren, maar de komende maanden zal dit niet het geval zijn. Via deze lijnen kan ook de consument gebruik maken van de voordelen van SDSL via pro viders als Cistron en MAXBro- adband. Nu is het alleen nog mo gelijk gebruik te maken van ADSL via KPN-providers als XS4ALL en Planet Internet. DSL staat voor Digital Subscri ber Line. Digital betekent digi taal. en Subscriber Line is de lijn die tussen de telefooncentrale en de eindgebruiker ligt (de koper- lijn waarover bijvoorbeeld ook de telefonie aangeboden kan worden). Over deze lijn wordt het DSL-signaal opgebouwd, dat dient als een soort draaggolf Internetverbinding over op te zetten. Het DSL-modem maakt contact met een DSLAM aan de andere zijde van het koperlijntje, in de telefooncentrale. Deze bekijken samen hoe snel de verbinding Smidsbelt - Er wordt op dit moment hard gewerkt aan de afrondingen van de Kerkstraat en Smidsbelt. Heeft de Kerk straat heel lang opengelegen voor het vervangen van het ri oolstelsel, nu is Smidsbelt aan de beurt. De Kerkstraat krijgt inmiddels een metamorfose en wordt zo een verlengde van de Kolweg: fietssuggestiestroken en rode lantaarns. Hier moeten nog bomen worden geplant en bloembakken neergezet. Aan het eind van de straat zal met een doorgetrokken trottoir een uitrit worden gecreëerd. Al leen in de buurt van super markt Cl000 zijn er nog werkzaamheden gepland. Hier zal volgende week in fasen de parkeerplaats worden open gegraven. Hier komt een ri oolsysteem dat het regenwater via kleine gaatjes verdeelt over de grond. Het water wordt dus niet afgevoerd, maar blijft op de plek zelf. Hetzelfde rioolsysteem krijgt Smidsbelt. Hier zullen ook de regenpijpen op worden aange sloten. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Tiet steet miej merakel an hier in Riessen-Hooltn oew leu börgemeaster te meugn we an. Ik hoppe de-w gaaw weet wa'w an mekoar hebt. En ook dew'w mekoar vlot as kunnigen gedag zengt en op 'n doer mis kien wal as vreande. Da-w de börgers van Riessen nen Ries- sender en dee van Holtn nen Holtnsen zöalt wean. Det hoppe vie oet de groond van oons har te.' Burgemeester Bort Koele wijn moet er wel op geoefend hebben, want de uitspraak had hij redelijk onder de knie. De toehoorders reageerden verrast en applaudisseerden. In de hal van het gemeentehuis was een scherm opgesteld, zodat voor de talrijke belangstellenden de installatie van de burgemees ter goed te volgen was. Onder de genodigden de beide ex-burge- meesters van Rijssen-Holten. Jan Lonink en Paul Scholten. Maar ook afgevaardigden uit ge meenten waar Koelewijn voor dien werkzaam was, een afvaar diging uit partnerstad Winter berg, uit Liesveld en uiteraard familieleden. De commissaris van de Konin gin. G.J. Jansen, beëdigde Koe lewijn te midden van de ge meenteraad en al de andere aan wezigen, en dat was een unicum want dat gebeurt anders altijd op het provinciehuis. De nestor van de raad. E.M. van Schooten. benadrukte in zijn toespraak dat de gemeente Rijs sen-Holten zo veel te bieden heeft, dat ze een goede burge meester verdient. (Foto: Harry Broeze) vlogen. Hij sprak de hoop uit dat Koelewijn langer zou blijven. Wethouder T.C. van Gelder van de gemeente Liesveld gaf aan dat Rijssen-Holten een goede burgemeester had gekregen. 'Dat vak heeft hij bij ons geleerd. Hij kreeg in Liesveld een gedegen opleiding.' Uit zijn binnenzak haalde Van Gelder een rol af- plaktape. die hij de wethouders overhandigde: 'Hij kan best goed praten, maar soms gaat daar veel tijd in zitten. In dat geval kunnen jullie deze afplaktape gebrui ken!' Daarna kreeg de nieuwe burge meester van Rijssen-Holten zelf het woord en gaf te kennen er naar uit te zien om hier aan de slag te gaan. Hij memoreerde het gesprek dat hij met commissaris van de Koningin Jansen had. 'U zei: Rijssen-Holten is niet zom aar een gemeente. Dat zei u niet zomaar. Rijssen- Holten heeft een bevolking met een boeiende samenstelling, een sprankelend bedrijfsleven en de natuur is van overrompelende schoonheid.' Koelewijn gaf aan veel waarde te hechten aan de samenwerking met buurgemeen- Carmova Zorg voor uw welzijn Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe V> ten, persoonlijke betrokkenheid bij sociale en culturele aspecten van onze gemeente zónder on derscheid en respect en belang stelling voor de verschillende achtergronden en geschiedenis. „U verlangt van mij vooral een netwerker en verbinder te zijn. Daar geef ik graag invulling aan. Met allen die deel uitmaken van de gemeentelijke organisatie hoop ik te werken aan een ge meente waarop de burger kan re kenen". aldus de burgemeester. Na afloop van het officiële ge deelte nam het echtpaar Koele wijn in de hal van het stadhuis felicitaties van velen in ont vangst. De film is gebaseerd op de suc cesvolle gelijknamige musical van Andrew Lloyd Webber en Tim Rice. Het korte, maar dyna mische leven van Evita Perón (Madonna) staat in de film cen traal. Evita werkte zich als vrouw van de president Juan Perón (Jonathan Price) vanuit een arm bestaan op tot een van de rijkste, geliefdste en machtig ste vrouwen van de wereld. Met haar intelligentie en charme be toverde ze gedurende zeven jaar een land met achttien miljoen in woners. Nu en dan zon en een enkele winterse bui. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag wolkenvel den. afgewisseld door opklarin gen en zon en kans op een bui. Middagtemperatuur niet hoger dan 3.0 a 5.0 graden. In de nach ten lichte vorst rond de -1.0 a - 2.0 graden. Dit koude weertype wordt veroorzaakt door een ho- gedruk boven Scandinavië. Dijkerhoek - Bort Koelewijn kon afgelopen maandag natuurlijk niet zomaar zijn nieuwe gemeente Rijssen-Holten binnenrijden, om in het gemeentehuis in Rijssen te worden geïnstalleerd als nieuwe burgemeester. Daar hoort een hartelijk welkom bij met een likeurtje. Dit werd dan ook gedaan door het brandweerkorps, precies op de gemeentegrens bij Dijkerhoek. Lees verder op pagina 9 (Foto: Harry Broeze). Boschkamp - Filmhuis Holten draait onderdag 11 maart om 20.15 uur de film Evita in dorps huis De Boschkamp.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1