ïi I® ■~4T: Mark: 'Jullie maken het voor mij echt speciaal' Katja Kienzle wint prijzen 'Elke week een andere spier zet geen zoden aan de dijk - w 4 Wijkagent is nu coördinator hMi!ft m V Blauw Wit start nieuw jaar met gelijkspel IP ii 11 1 pji - Eendracht Darttoernooi Gouden Keun Pupillentoernooi SportAgenda Koersballers gezocht MBl-toernooi Spelmorgen Toernooi Optocht carnaval zaalvoetbal DONDERDAG 15 JANUARI 2004 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 k X - <3? V yljÜ l' Dominique van der Duin kringkampioen Lochem - De dertienjarige Dominique van der Duin is afgelopen zondag 11 januari met haar pony Jody, Kringkampioen geworden in de L2-klasse, categorie C van het district Achterhoek Oost. Do minique rijdt bij de St Steffenrijders in Laren en mag nu meedoen aan het Gelders Kampioenschap. (Foto: Sander Scheperman) Sharon Deten zesde plaats op NK Rotterdam - Sharon Deten heeft zondag 11 januari deelgenomen aan het Nederlands kampioenschap voor majorette en twirling in het topsportcentrum te Rotterdam. De majorette van de Eloltense muziekvereniging HMV had zich hiervoor weten te plaatsen van wege haar goede resultaten op eerdere wedstrijden in Enschede en tijdens de voorrondes voor het NK te Lelystad. Op het Nederlands Kampioenschap heeft Sharon deelgenomen aan het onderdeel basic strut. Dit is een onderdeel waarbij de ma jorettes individueel beoordeeld worden op het marcheren op ver plichte muziek. Alle deelneemsters werden hierbij ingedeeld in drie groepen, waarbij de leefti jd bepalend is voor de groep waarin deelgenomen wordt. Sharon Deten namen deel in de categorie pre-teen. De jury be oordeelde haar prestaties met een 8,3 wat Sharon uiteindelijk een zesde plaats opleverde. HMV is blij met deze uitzonderlijk goede prestatie en heeft daar om de majorette afgelopen maandagavond gehuldigd met een mu zikale serenade. - Zaalvoetbal: Corruptus tegen Blauw Wit Holten- Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit speelde afge lopen donderdagavond tegen een gelegenheidselftal van de vrien denclub Corruptus, die aangevuld werden met twee gastspelers. Een oefenwedstrijd die voor beiden van pas kwam. Blauw Wit kon zo in de winterstop toch nog een wedstrijd spelen en de leden van Corruptus konden oefenen voor de Nacht van Huus, dat op 17 januari plaatsvindt in sporthal 't Mossink. De wedstrijd stond onder leiding van Erwin Piek die de spelers van Corruptus nog wel even moest doceren in de regels van het zaalvoetbal. Nadat dit gebeurd was. kon er afgetrapt worden door Corruptus. Nadat er eerst een minuutje of tien werd afgetast door beide teams, kwamen na deze fase de eerste grote kansen voor beide vijftallen. Jeroen Bakker bleek een heuse Berlijnse muur te zijn voor de aanvallers van Blauw Wit en ook Van Zon hield meer tegen dan de Corruptusleden lief was. Na een kwartier was het toch Van Zon die zijn meerdere moest erkennen bij een inzet van Bert Reijlink. En nog geen vijf minuten later tekende Stam de 2-0 aan voor de corrupte ploeg. Bakker hield tot aan de rust de nul en zo werd er met een voorsprong voor Corruptus begonnen aan de tweede helft. Vlak na de rust wist Stam de voorsprong te vergroten naar 3-0. Hierna werd de ploeg van Blauw Wit wakker en wist via een mooie ingestudeerde vrije trap de aansluitingstreffer te maken. De ploeg van Corruptus werd toen gedurende tien minuten met haar rug tegen de muur gezet en had aan haar doelman te danken dat de marge van twee doelpunten overeind bleef. Via een counter kon de ploeg weer via Stam de marge opschroeven naar drie doelpun ten. De ploeg van Blauw Wit had zichtbaar moeite met het caten- accio van de ploeg in het Romeins wit. Een fraaie goal van Vorst kon daar ook geen verandering in brengen. Het slotakkoord was voor Edwin Knapen die een vrije trap fraai via de binnenkant van de paal binnenschoot. Bij een 5-2 stand floot Piek voor het laatst en kon er aan de bar nagepraat gaan worden over dit treffen. Iets was de leden van Corruptus met iets meer genoegen deden dan de ploeg van Blauw Wit. Vervolg van voorpagina. En als in de vroege zondagmor gen de discobussen terugkomen naar het centruni van Holten, en de discogangers van het centrum op weg naar huis, dan gebeurt er ook wel eens wat. Holten lijkt een makkie, is het tot op zekere hoogte ook wel, maar als men sen eens met ons meegingen zouden ze nog schrikken van wat er in Holten gebeurt", stelt hij. Brand hoopt dat de jeugd van Holten snel een onderkomen krijgt, waar ze naar toeverwezen kan worden. „Wc hebben niet echt een alternatief daarvoor. Maar we kunnen bijvoorbeeld wel straathoekwerkers inschake len." Brand vindt het belangrijk ste dat de jeugd van Holten posi tief ingesteld is. „Je kunt er goed mee praten. Er is geen anti-poli tiehouding in Holten." Holten - 'Friesland heeft een prachtig ijsstadion, maar Over ijssel heeft de schaatsers'. Spreekt burgemeester Paul Scholten Europees allround kampioen schaatser Mark Tui- tert, familieleden en de toege stroomde menigte toe tijdens de huldiging van Mark afgelopen maandagavond op Smidsbelt. Ook al woont Mark tegenwoor dig in Heerenveen, Holten blijft zijn stekkie. 'Mark, zoals jij straalde tijdens Holten - De uitslagen van de on derlinge competitie van schiet vereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1. G.J. van Aefst. 146 punten; 2. W. Paalman. 144 punten: klasse B: 1. B. Paalman, 156 punten; 2. M. Krikkink. 130 punten: klasse C: 1. J. Sluiter. 134 punten; 2. B. Kolkman, 131 punten: 3. M. Oostervelt, 88 punten: pistool: 1. H. Nekkers, 162 punten; 2. A. Schuppert, 146 punten: vuurbuks: 1 D. Overmeen. 85 punten; 2. J. Rein- aardus, 80 punten; 3. E.J. Grootent- raast, 79 punten; 4. J. Eertink, 76 punten; 5. S. Kools, 73 punten; Op gelegd 55+ klasse A: 1 G. Schup pert, 189 punten: 2. W. Leeftink. 180 punten; 3. D. Jansen, 176 pun ten; 4. A. Pekkeriet, 174 punten: klasse B: 1. E.J. Grootentraast, 182 punten; 2. J. Nijendijk, 161 punten: 3. D. Tiekink, 148 punten; 4. F. Ha- se, 131 punten. Holten - De tweede dartwed strijd om de Gouden Keun wordt zondagmiddag 18 januari ge houden. De wedstrijd wordt ge houden bij café 't Klavier. De in schrijving begint om 13.30 uur; de loting is om 14.00 uur. de prijsuitreiking in Thialf en nu ook weer. Hoe gelukkig je was. Dat is een voorbeeld voor jonge mensen om door te zetten en ook kampioen te worden', gaat Scholten verder. Het publiek kon, aan het gejuich te horen, de woorden van de bur gemeester wel waarderen. Wat bij het publiek minder door de beugel kon. was dat hij Mark en kele malen Frank noemde. Dit werd dan ook met boegeroep ontvangen. Vergissen is menselijk en het ca deau met grote bos bloemen maakte dat weer goed. De vice-voorzitter van de KNSB had het over: 'de nieuwe Ard Schenk is geboren' en gaf aan dat Mark een sublieme 1500 me ter had gereden en de 5000 me ter beter had gedaan dan 'we van hem gewend zijn'. Voorzitter Gerhard Kolkman van de fanclub vertelde dat Mark woord heeft gehouden. 'Enkele jaren geleden stond je hier ook al voor een huldiging omdat je de WK Junioren had gewonnen. Toen zei je dat je hier opnieuw zou komen te staan. Dat heb je nu waargemaakt. En wat ons be treft, kun je hier niet vaak ge noeg komen te staan.' Directeur G.W. Boven van de Oad Groep, gaf aan dat kwaliteit duidelijk uit het oosten komt. (Foto: Rinus Vrijdag) Hij bood Mark en zijn vriendin een negendaagse vakantie aan in Aruba en Curagao. 'En als je str aks in Hammar ook gaat winnen, dan plakken we daar gewoon nog eens een week aan vast','be loofde hij. 'Jullie hebben me echt gesteund', zei Mark tegen zijn publiek op Smidsbelt. 'Je kunt je het niet voorstellen: schaatsen in een bomvol Thialf. Dan lijkt het net alsof je ontploft!' Hij werd door zijn fans dan ook door de rondes heenge- schreeuwd. 'Jullie maken het voor mij echt speciaal. Bedankt!' Ter afsluiting kwamen de Hool- ter Korhanen hem toezingen. Oprichter Gert van Evertjes bood hem echter eerst nog een beeldje van een korhaan aan en ontkurkte de champagne. Het feest op het plein was compleet. Leden van de LR de Bergruiters behaalden op diverse concour sen succesvolle prijzen. Er werd 7 december een dres- suurwedstrijd gehouden bij de Hekselaar te Barchem. In de Ml-dressuur kwamen 32 combi naties aan de start. Daar behaal de Katja Kienzle met haar paard One Nigth Stand een tweede prijs met 163 punten. In Hellendoorn werd in de dres suur gestreden om de Gouden Spoor. Ook leden van de Berg ruiters waren van de partij. Op zaterdag 27 december behaalde Katja Kienzle met haar paard One Nigth Stand in de Ml-dres suur een mooie eerste prijs met 171 punten. Zij kwam voor de finale in aanmerking, die 's avonds werd verreden. In de fi nale deden dertien combinaties mee van elke klasse. Katja be haalde in de finale een derde prijs in de Ml-dressuur, zij werd door twee jury's beoordeeld met 169 - 164 punten. Ook Laura Hazenoot ging naar De zaken worden niet alleen aangepakt door de wijk- of jeug- dagent, ook de burger zelf moet meedoen. „Is er een probleem, dan moet de burger daar eerst zelf iets aan proberen te doen. Lukt dat niet. schakel dan de agenten in. De politie probeert dan samen met bijvoorbeeld ge meente, straathoekwerker, maat schappelijk werk of woning bouwvereniging een oplossing te vinden." De agenten in Holten hebben wel elk hun eigen wijk, maar ze vallen ook voor elkaar in en ver lenen elkaar assistentie. Zowel de jeugdagenten als wijkagenten in Rijssen-Holten hebben er zin in. „En niet alleen wij, dat geldt voor de hele afdeling. We doen het ook met ons allen. En met de burgers, wat de politie kan dit .niet alleen. Of we er vertrouwen in hebben? Voor de volle hon derd procent!" Holten - Zo'n veertien deelne mers telt de CaYoRobicsgroep van SV Bato. Deelnemers die him wekelijkse woensdagavon duurtje beginnen met een war- ming-up, waarbij Samanthika Ulfman uit Holten de oefenin gen en het tempo aangeeft. Na het rekken en strekken tot de spieren lekker los en soepel zijn, begint de eigenlijke CaYoRo- bicsles: een mix van aerobic, yo ga, stretching en callanetics. Het aerobicgedeelte bestaat uit een combinatie van verschillen de aerobicpassen. Ulfman werkt met een vijf wekenprogramma: herhalen en er elke week iets nieuws bij leren. „Je bouwt het elke week op, het wordt steeds intensiever", vertelt Samanthika. De oefeningen gebeuren op de maat van speciale aerobicmu- ziek; de muziek geeft het tempo aan en voert het tempo op. Na aerobics gaan de cursisten over op callanetics. ..Ze pakken alle maal een matje. En dan doen we grondoefeningen, bedoeld voor het verstevigen van buik, billen en benen. Zeg maar die gebieden waar vrouwen graag aan wer ken. Callanetics is spierverster- kend en best pittig. Zeker in het begin is het voor de cursisten best wel zwaar, maar door de opbouw zie je aan het eind van de cursus dat de deelnemers al heel lang volhouden." Vijf weken lang 'pakt' ze dezelf de buikspier. „Elke week een ander spier zet geen zoden aan de dijk. Je hebt meer resultaat als je vijf weken achter elkaar dezelfde spier oefent", is haar er varing. Als laatste onderdeel is de stretching aan de beurt: een hele lange ontspannende stret ching, goed voor de spieren en waarbij de hartslag wordt terug gebracht. „Aerobics is conditie- gericht, callanetics doe je voor de spieropbouw en stretching voor de ontspanning. En dan is het uurtje alweer voorbij", lacht Samanthika. De deelnemers aan de CaYoRo- bics zijn tussen de 20 en de 50 jaar. „Maar ook oudere of jonge re cursisten kunnen meedoen. Het ligt aan jezelf, hoe je je er zelfbij voelt. Qua leeftijd maakt het niet uit", aldus Ulfman. „Het is een recreatieve groep; het gaat niet om de prestatie alhoewel ie dereen op eigen niveau bepaalde prestaties levert. De mensen (Foto HNB) kennen elkaar. Het is ook gezel lig." De laatste les voor kerst en de laatste les voor de zomerva kantie gaan de deelnemers met elkaar ergens iets drinken. „In januari beginnen we weer. En nieuwe deelnemers kunnen al tijd komen kijken of een keer meedoen, zodat ze weten of het iets voor hen is. De cursus wordt gegeven op de woensdagavond in de gymzaal van scholenge meenschap De Waerdenborch aan de Haarstraat, van 20.00 tot 21.00 uur. Wie meer wil weten over CaYoRobics, of in januari mee wil doen, kan zich melden bij M. Eggink-ten Velde, tele foon 0548x366030. Samanthika Ulfman geeft niet alleen een sportcursus in Holten, maar ook haar dagelijkse werk bestaat uit sport. Ze werkt fullti me bij een sportschool in En schede, waar ze aerobics, calla netics, fitness, bodypower en spinning geeft. Ze verzorgt ook circuitlessen. Zelf vindt ze aerobics en body power (met gewichten en iets meer op kracht) het leukste om zelf te doen. „In die beide kan ik het meeste van mezelf kwijt." Ook als ze les geeft doet ze mee. „Maar onder de lessen, als de cursisten bijvoorbeeld buik spieroefeningen doen, kom ik bij hen langs, kijk ik hoe ze het doen en maak ik een praatje." Haar werk doet ze met plezier, ofschoon het een ander tijdritme heeft dan ze gewend was: 's mid dags begint ze met werken tot 's avonds laat. „Maar het went wel. En ik vind het leuk om te doen. Je werkt met allemaal ver schillende mensen, van jong tot oud en uit alle geledingen van de bevolking. In Enschede zit je dicht bij de grens, dus er komen ook Duitsers. Momenteel spor ten bij ons een aantal topspor ters, basketballers uit Canada en Amerika die in het Nederlandse team spelen. We geven les aan studenten en kinderen. Het is heel gevarieerd werk. Ik doe het graag. En dat geldt ook voor dc cursus die ik in Holten geef." Hellendoorn. Zij behaalde met haar paard Kyra in de LI-dres suur een mooie tweede prijs met 167 punten In Mariënheem werden de Sal- landse Ruiterdagen gehouden. Marjet Drost zadelde op 27 en 28 december haar paarden. Met Valliant behaalde zij in het B- springen een tweede prijs. Met Colden Vallery was Marjet suc cesvol. In het L-springen behaal de zij een eerste prijs Ester Lammers behaalde met haar paard Siranda in het L-springen een tiende prijs. Marjet Drost ging 3 januari met haar paard Colden Vallery naar een springwedstrijd in IJssel- muiden. Zij behaalde een tweede prijs in klasse L-springen Op 10 januari werd in Ambt Delden de kringwedstrijden ge houden. Daar behaalde Marjet Drost met haar paarden mooie prijzen. In de klasse L-springen behaalde zij met haar paard Not- re-Dame een vierde prijs, en met haar paard Colden Vallery een zesde prijs. Holten - Een vervolg op het Kerstzaalvoetbaltoernooi werd afgelopen zaterdag gehouden. Een gezamenlijke activiteit van Blauw Wit en SV Holten. Evenals afgelopen jaar was er voor de Dl-pupillen een apart toernooi georganiseerd. De deel nemende ploegen waren dc Dl- pupillen van Blauw Wit '66. SV Holten en Markelo en de D2 van Sportclub Lochem. Elk team was in tweeën gesplitst en speel de in aparte poules. De uiteinde lijke poulewinnaars speelden om de beker voor de eerste plaats. De finale ging tussen Markelo 2 en Holten 2. Markelo won met 2-0. Holten 1 en Lochem 2 wa ren gedeeld zevende. Blauw Wit 1 zesde. Blauw Wit 2 vijfde. Lo chem 1 vierde en Markelo 1 der de. Blauw Wit Vrijdag 16 januari Blauw Wit 3. 4 en 5, toernooi in sporthal 't Mossink, 19.30 uur: Zaal 2 sporthal 't Mossink, 19.30 uur Zaterdag 17 januari Blauw Wit 1 - -Zeewolde 1, 14.30 uur: Blauw Wit 2 - Zee- wolde 2, 12.30 uur; Blauw Wit MBI. toernooi in sporthal 't Mossink. 14.00 uur: Pupillen, spelmorgen in sporthal 't Mos sink. 9.00 uur. Zaalvoetbal Donderdag 22 januari Blauw Wit 2 - Diepenveen 3, 22.00 uur. SV Holten Zaterdag 17 januari Sp Daarle - Holten Al, 14.30 uur: Holten BI - Sp Lochem B3, 14.30 uur; Holten Cl - Hulzense Boys Cl, 14.30 uur; Witkam pers C3 - Holten C2. 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Meisjes MB - Toernooi sporthal Mossink, 14.00 uur; pupillen, sport- en spelmorgen. sporthal Mossink, 9.00 uur. Handbal Zondag 18 januari Dames 1 - Spel. Groessen 1. 13.10 uur: Heren - Atlantis, 15.30 uur; Dames 2 - Goosen/ Wijhe 2. 11.00 uur; Dames Al - Dijkoraad/ Kwiek 3. 14.25 uur; Dames A2 - Atlantis, 12.05 uur. Boschkamp - Bij de koersbal - groepen in dorpshuis De Bosch kamp zijn enige plaatsen vrijge komen. Koersbal is een spel dat in het gehele land met veel plezier wordt gespeeld en waarbij de gezelligheid met onbelangrijk is. Met een speciale bal moet wor den getracht zo dicht mogelijk bij een klein wit balletje te gooi en en dat is niet zo gemakkelijk als het lijkt, omdat de zwaarte kracht van de bal niet in het mid den ligt. Maar schrik niet, men hoeft geen atleet te zijn om deze sport te kunnen beoefenen en men zal zien dat men al na een paar keer enthousiast zal zijn. Vooral veel ouderen vinden het heerlijk een paar uurtjes te koersballen om zo in beweging te zijn en tevens wat contacten te leggen. De Holtense koersbalgroepen nodigen iedereen van harte uit in het dorpshuis op maandag of op donderdag van 14.30 tot 16.30 uur een kijkje te komen nemen. Bedenkt daarbij dat koersbal een spel is dat individueel gespeeld kan worden, dus ook voor al leenstaanden is dit een prachtige kans. Wie enthousiast is gewor den en besluit verder te gaan met dit populaire spel, kan zich aan melden. De contributie bedraagt 1,40 euro per middag. Mossink - Het junioren dames team van Blauw Wit speelt za terdag 17 januari van 14.00 tot 18.00 uur een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal 't Mossink. De ploeg speelt tegen enkele beken de en enkele onbekende teams. Supporters zijn van harte wel kom. Mossink - Door SV Holten en Blauw Wit wordt zaterdag 17 ja nuari gezamenlijk een spelmor gen gehouden in sporthal 't Mos sink. SV Holten heeft de jaar lijkse organisatie van deze acti viteit. Alle pupillen wordt ver zocht om ruim voor 9.00 uur in sporthal 't Mossink aanwezig te zijn. Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers nodigt ieder een uit om mee te doen aan de optocht die zaterdag 21 februari wordt gehouden. Voor informa tie over de optocht, deelname formulieren en reglementen of vragen over start- en prijzengel den. kan men terecht bij dc G. Grave telefoon 0548-361199 of H. Jalving telefoon 0548- 364184. Holten - Blauw Wit is de oefen campagne als voorbereiding op de tweede seizoenshelft begon nen met een gelijkspel tegen Ve- sos uit Hellendoorn. In het eerste half uur van dc wedstrijd toonde de formatie uit Holten gedegen en goed veld spel. Er kwamen kansen, maar het manco was scoren. Na ruim een half uur werd Vesos voor het eerst gevaarlijk. Hun spits kon alleen op het Blauw Wit- doel afgaan, maar Hans Bekker- nens redde bekwaam. Enkele minuten later was hij echter kansloos toen de verdedi ging bij Blauw Wit opnieuw niet goed ingreep en twee spelers al leen voor Hans opdoken: 0-1. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Een sportieve wedstrijd waarin de thuisploeg een groot veldoverwicht had. De mooiste kansen werden echter nog naast het doel gewerkt. Toen Vesos in de slotfase met een fraaie aanval over links even fraai 0-2 scoor de, leek ccn nederlaag onaf wendbaar. De snelle 1-2 en de betere condi tie leverden uiteindelijk ook nog de 2-2 op. De ploeg speelde goed en kan terugzien op een fraaie start van de voorbereiding van de tweede seizoenshelft. Za terdag speelt de ploeg opnieuw thuis. Tegenstander is dan Zee- wolde 1. Deze tegenstander komt uit in de derde klasse B. Zccwoldc is een onbekende ploeg waar Blauw Wit onbevangen tegenover kan gaan staan. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Blauw Wit 2 dat afgelopen zaterdag Vesos 2 met 2-0 terugwees speelt om 12.30 uur tegen het tweede team van Zeewolde. Mossink - De zaalteams van Blauw Wit spelen vrijdagavond 16 januari tegen de veldteams in sporthal 't Mossink tijdens het jaarlijkse toernooi om de Gerrit Dikkers trofee. Gerrit Dikkers is al jarenlang de stuwende kracht achter het zaal voetbal bij Blauw Wit. Ook is hij de grote animator achter het jaarlijkse treffen tussen zaal teams en veldteams. Enkele ja ren terug werd zijn naam aan dit toernooi gekoppeld. Zelf speelt hij nog regelmatig zijn partijtje mee. Naast het deelnemersveld uit zaal en van het veld is er ook een team van kaderleden actief. Scheidsrechters en spelers ma ken er elk jaar een gezellig eve nement van. waarbij unieke staaltjes voetbal te zien zijn. Het toernooi wordt om ongeveer 23.00 uur afgesloten in bar 't Mossink van Björn Rustebiel. De eerste wedstrijd begint om 19.30 uur. Alle deelnemers wordt verzocht om 19.00 uur aanwezig te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7