Weinig bezoekers publieksbalie gemeentehuis l fVSl Ê=L 'Wijkagent is nu coördinator: je hoort en ziet wat er speelt' Letselschade? Holtens Nieuwsblad Mark Tuitert maakt belofte waar PALS GROEP Deze week geheel vernieuwd MIS HEM ZATERDAG NIET! V er keer sveiligheid Bosschool niet goed Wijkgericht werken nieuwe stijl In dit nummer. Mark Tuitert ziet droom werkelijkheid worden Bijeenkomst bejaardensoos Amalialepeltje Weekendweer Openbare loting triatlon recreatieve deelnemers Donderdag 15 januari 2004 Fax: 0548 366497 Redactie: 0548 363803 Advertentie: 0548 519797 E-mailHoltens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs46,20 Losse nummers 0,90 Holten - Bij de publieksbalie in het gemeentehuis in Holten kan de burger binnenkort tijdens de openingsuren alleen terecht voor Burgerzaken. De loketten Ruim te en Zorg worden op afspraak opengesteld. Wethouder H. ter Keurst informeerde de commis sie Maatschappelijke Dienstver lening dinsdagavond over de dienstverlening in zowel Holten als Rijssen. Een eerste interne evaluatie wees uit dat de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat een ge slaagd experiment is, dat in het nieuwe gemeentehuis heel goed verder kan worden uitgebouwd. De huidige publieksbalie in Hol ten voorziet volgens de wethou der eveneens in behoefte bij de burgers en is in die zin ook ge slaagd, alleen komen er weinig bezoekers. Voorgesteld werd daarom om de openingstijden van de publieksbalie in Holten te beperken óf er minder mensen achter te zetten. Geconstateerd werd dat er wat de personeelsin- zet betreft sprake is van rende- mentsverlies doordat in de ge meentewinkel en de publieksba lie Holten gewerkt wordt met roulerende medewerkers, en er is ook rendementsverlies door- Heerenveen - Mark Tuitert is het afgelopen weekend in een bomvol Thialf Europees Kam pioen Allround geworden. Waar hij alleen nog maar over kon dromen is nu werkelijk heid geworden. De openings afstand van het toernooi ver liep uitstekend. Na een niet zuivere start kon Mark toch nog openen in een tijd van 10.13. En met een goede slot- ronde van 26.0 kwam hij in een tijd van 36.18 over de streep. Alleen de Fin Mika Poutala moest hij op deze af stand voor zich dulden. Op de vijf kilometer reed Mark een superieure race te gen de Zweed Johan Rojler. Na zeer vlakke rondetijden tussen de 30.5 en 30.9 kwam hij in een tijd van 6.27.63 over de streep, een nieuw persoon lijk record. Op deze afstand werd Mark verrassend tweede achter Carl Verheijen. Na dag één nam Mark de kop positie in het algemeen klasse ment. Op de tweede dag stond alleen de schaatsmijl voor Mark op het programma. Mark had een voorsprong van 2.52 op de nummer twee Carl Verheijen. Dit verschil kwam absoluut niet in gevaar. In een rechtstreeks duel kon Mark zijn voorsprong zelfs nog uit bouwen tot 26.06 seconden op de 10 kilometer. De laatste dag van dit Euro pees Kampioenschap zou de dag worden voor Mark en zijn meegereisde Holtense suppor ters. Na lang wachten kwam Mark in de laatste rit op het ijs tegen Carl Verheijen Hij reed weer een zeer vlakke race. De titel kwam de hele race niet in gevaar en verbeterde ook op deze afstand zijn persoonlijk record met bijna acht secon den. Met een tijd van 13.38.91 werd Mark vijfde op deze af stand. Naast het Europees Kampioenschap heeft Mark ook nog het wereldrecord punten op zijn lijstje staan. Mark en zijn supporters kun nen zich nu op gaan maken voor het Wereldkampioen schap dat over drie weken plaats vindt in Hamar. Verde re informatie hierover kunt u vinden op onze website www.tuitert.tk. (Foto: Gerhard Kolkman) Holten De maatregelen die de provincie nam om de verkeersvei ligheid te vergroten bij de Bosschool te vergroten zijn bij lange na niet toereikend. Dat gaf SGP-raadslid J. Slagman aan tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijke Dienstverlening. De schooldirectie heeft opnieuw een brief geschreven naar de Provincie Overijssel, en daarin aangegeven wat er mis is. Slag man, die vroeg deze zaak als extra punt op de agenda van de com missie te zetten, wilde de brief van de schooldirectie ondersteu nen met een gemeenteli jke brief naar de provincie, cn vroeg daar voor de steun van de andere fracties. Die kreeg hij: binnen de kortst mogelijke tijd gaat er een ook een gemeentelijke brief over deze zaak richting Provincie. Slagman, ook SGP-statenlid, gaat over deze zaak vragen stellen in de Provinciale Staten, zo gauw de brieven daar op de vergaderingsagenda staan. De openbare basisschool Bosschool aan de Raalterweg in Espelo ligt aan de druk bereden provinciale weg N 332. Onder deze weg ligt een voetgangerstunnel om een veilige passage van de N 332 mogelijk te maken. Deze tunnel komt aan de overkant uit op een parallelweg. Langs deze parallelweg zijn aan beide zijden par keerplaatsen waar de ouders die de schoolkinderen opwachtten hun auto parkeren. Het probleem is dat de tunnel direct uitkomt op de parallelweg. De schoolkinderen komen uit de tunnel en ren nen dan vaak direct naar hun ouders die met hun auto aan de over kant staan. Op de parallelweg rijden echter ook auto's cn vooral ook bromscooters en daardoor ontstaan gevaarlijke situaties. De ouders hebben daar zelf wat aan gedaan door een hek te plaatsen zodat de kinderen niet direct vanuit de tunnel over kunnen steken. Ook de Provincie heeft maatregelen getroffen en heeft op vijftig meter aan weerszijden van de tunneluitgang drempels aange bracht en borden geplaatst. Lees verder op pagina 3. dat er onvoldoende tijd is om nieuwe mensen snel in te wer ken, met name bij de Wet Voor ziening Gehandicapten. „We zijn uitgegaan van drie lo ketten in Holten, maar de vraag in Holten bij de loketten Ruimte en Zorg is heel minimaal", gaf Ter Keurst aan. Hij wil de vrij komende medewerkers inzetten om de 'bijna onverantwoordelij ke' hoeveelheid werk die zich op de afdeling ophoopte te lijf te gaan. Ter Keurst benadrukte dat er altijd een medewerker aanwe zig is achter de publieksbalie in Holten. „En wanneer er plannen ter inzage gelegd worden is er op een vast tijdstip een ambte naar aanwezig. Vervolgens kan er op afspraak een ambtenaar aanwezig zijn." De wethouder vroeg Ouderenzorg in Holten of deze organisatie ook een loket aan de publieksbalie wilde, zoals bijvoorbeeld zorginstellingen in de kern Rijssen in de gemeente- winkel hebben, maar heeft daar op van deze instantie nog geen antwoord gekregen. Lees verder op pagina 6. Pagina 3 Dicssenplas heeft van de hervormde gemeente een nieuw orgel gekregen. Opus Johannes genaamd. Pagina 7 Een bonte massa had zich maandag verzameld op Smidsbelt. Mark Tuitert werd namelijk gehuldigd. Holten - Zo'n vijf jaar geleden beloofde hij al dat hij ooit weer op het bordes van het Holtense gemeentehuis zou komen te staan voor een huldiging. Afgelopen maandagavond maakte hij die belofte waar. Als kersverse EK Allround schaatskampioen werd hij onthaald door een bontgekleurde menigte op Smidsbelt. Mark beloofde zijn best te doen in Hammar en als het meezit wordt het feestje over vier weken dan gewoon weer overgedaan. (Foto: Johan Bolink) Holten - Vijf nieuwe wijkagen ten en vier nieuwe jeugdagenten zijn officieel vanaf 13 januari aan de slag gegaan in de ge meente Rijssen-Holten. Eergi steren werd de startbijeenkomst van dit 'wijkgericht werken nieuwe stijl' gehouden. Hoofdcommissaris van politie P. Deelman en burgemeester P. Scholten van Rijssen-Holten te kenden het document waarin de nieuwe vorm van samenwerking voor het wijkgericht werken tus sen de gemeente en de politie is vastgelegd. Het doel ervan is om met een nieuwe organisatie, een spreekuur in de eigen wijk en nieuw materieel als snorfietsen, fietsen, een Ipaq (een minicom puter van zakformaat met een uitklapbaar toetsenbord) het wijkgericht werken door de poli tie een nieuwe impuls te geven. Via telefoonnummer 0900-8844 kan men hen bellen; de beller wordt meteen doorgeschakeld naar de mobiele telefoon van de wijk- of jeugdagent. In de kern Holten wordt de kar getrokken door twee mannen en een vrouw: de wijkagenten Zorica Rajic en Hans IJmker en jeugda gent Maarten Brand. Hans IJmker is wijkagent in de bebouwde kom van Holten en houdt wekelijks spreekuur op woensdag van 13.00 tot 15.00 uur in het politiebureau aan de Reilinksweg 2. De jeugdagent voor deze wijk is Maarten Brand. Zorica Rajic is wijkagent (Foto: Harry Broeze) voor Dijkerhoek en het buiten gebied. Ze houdt 's woensdags van 10.00 tot 12.00 uur spreek uur in gebouw Bethanic aan de Maatmansweg 1 in Dijkerhoek. Rajic: „De spreekuren zijn echt spréékuren. Je kunt er geen aan gifte doen, dat moet je op het ge wone politiebureau. Mensen kunnen er wel komen kennis maken, een kopje koffie drin ken, en uiteraard klachten naar Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 of www.palsgroep.nl voren brengen." Wijkagent Zorica Rajic werkt sinds 2001 in de gemeente Rijs sen-Holten. Daarvoor werkte ze vier jaar in Almelo. Vooral de contacten met de mensen trekt Rajic in het werk als wijkagent. Op de snorfiets trekt ze het bui tengebied in. „Het buitengebied lijkt wel rustig, maar daar ge beurt ook wel wat. Ik wil in elk geval contacten leggen met on der meer de buurtverenigingen, de scholen en de kinderboerderij in mijn gebied." Vanaf het voor jaar is er qua toerisme in het bui tengebied een dorp bij. „Vakan tieparken, Twenhaarsveld. de bezoekers van de Holterberg, de dagcamping. Er is best wat te doen in mijn wijk, zowel in als buiten het vakantieseizoen." Wijkagent Hans IJmker liep in 1987 stage in Holten, werkte vervolgens drie jaar in Den Haag en tien jaar in het centrum van Almelo. Sinds een jaar werkt hij in de gemeente Rijs sen-Holten. Of het in deze ge meente niet te stil voor hem is na Den Haag en Almelo? „In Al melo kreeg je achter elkaar mel dingen waar je op af moest. Za ken kon je bijna niet afwerken, want dan moest je alweer ergens anders naar toe. In Rijssen-Hol ten is genoeg te doen, en je hebt net iets meer tijd om de zaken goed af te werken. Dat geeft toch wat meer voldoening." Hans IJmker trekt met name de nieuwe opzet van het wijkwerk. „De wijkagent was vroeger de vergaarbakje kon achter allerlei zaken aan die met politiewerk niet van doen hadden. Dat is nu anders. De wijkagent is nu meer coördinator: je hoort en ziet wat er speelt, wat de problemen zijn. En daar ga je iets aan doen. Wordt er op een bepaalde straat te hard gereden, dan ga je daar samen met de afdeling aan de gang en zet daar bijvoorbeeld controles op." IJmker verwacht veel van de nieuwe opzet. „Ik wil veel de wijk in om mensen te leren kennen. Dat houdt in dat ik heel veel op donderdagavond in het dorp en vrijdagmiddag op de markt zal zijn. De Holtenaren moeten weten wie ik ben; de wijkagent moet echt het aan spreekpunt van de wijk zijn." Jeugdagent Maarten Brand werkt al drie decennia in Holten. „Holten kent geen grote jeugd problemen. maar problemen heb je overal. Zaken als blowen en vandalisme komen ook in Hol ten voor. Lees verder op 7. CaYoRoBics. Een cursus van SV Bato met een mix van mix van aerobic, yoga, stretching en callanetics. Kandelaar - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 17 januari om 14.30 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Er wordt een film uit 1965 ge draaid over een reisje van be jaarden op de Holterberg en Markelo. Holten - De basisschooljeugd in Holten en Rijssen krijgt ter gele genheid van de geboorte van prinses Amalia een lepeltje met stamboom aangeboden van de gemeente. Daarvoor wordt een bedrag van 14.526 euro beschik baar gesteld. Het gaat om een verzilverd lepeltje met de stam boom. Op de achterkant van het steeltje staat de gemeentenaam. Aanhoudend wisselvallig. Vrij dag overdag veel bewolking en perioden met regen en veel wind uit het westen. Middag tempera tuur zo'n 6.0 a 7.0 graden. Zater dag en zondag enkele buien mo gelijk met hagel en natte sneeuw. Onweer hoort ook tot de moge lijkheden. Tussen de buien door opklaringen en wat zon. Tempe raturen overdag op een normaal niveau van 5.0 a 6.0 graden. In de nachten is het tijdelijk wat kou der met 1.0 a 2.0 graden. In de nieuwe week weer wat zachter. VERHUISBERICHT Het Holtens Nieuwsblad is met ingang van donderdag 15 januari bereikbaar op het adres: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen Telefoon: 0548 - 363803 Fax: 0548 - 366497 E-mail: Holtens.nieuwsblad whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat Smidsbelt 7 in Holten SG Waerdenborch - Voor de recreatieve deelnemers aan de twintigste Triathlon Holten geldt dit jaar niet: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Het is niet nodig lang in de rij te staan om voor een startbewijs in aanmerking te komen, in schrijven kan gedurende 15 december tot en met 14 janu ari via internet, per fax of per post. Voor de triatlon van 2004, welke op 3 juli gehouden wordt, zal de toewijzing van de startplaatsen voor de acht ste en kwart triatlon door mid del van loting plaatsvinden. Deze openbare loting wordt vrijdag 16 januari onder toe zicht van een notaris verricht in scholengemeenschap De Waerdenborch, Haarstraat 14. In afwachting van de loting kunnen belangstellenden, ge nietend van een kopje koffie of thee^vanaf 20.00 uur wat rondkijken op een kleine sportmarkt. Direct na de loting zullen de start- en wachtlijsten beschik baar zijn. Recreatieve triatleten die zich nog niet hebben ingeschreven kunnen dit nog tot en met 14 januari doen. Hierna sluit de voorinschrijving. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! WBÊSBÊÊÊUBBBBSÊBi Geef dat ook eens ;Dhr /mevr aan een ander door' Woonplaats: BON 1 Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Gebruik deze bon voor het opgeven van Dhr./mevr.: een nieuwe abonnee J Adres: Woonplaats: Inzenden aan: i Holtens Nieuwsblad i 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 i 44,60 per jaar (betaalw ijze: automatisch) 7500 VB Enschede 1 (losse nummers' 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1