Nido levert record aantal strooiers Levende kerststal bij kinderboerderij [en Regenboog naar Studio Oost Amateurkunstschilders exposeren eigen werk Sylvesterparty in Keuntje Weekendweer Beschuit met muisjes Opbrengst collecte 0Z0 Kerstbijeenkomst NBvP Dijkerhoek Themadienst over water Kerststollenactie SV Holten Kerstworkshop van SoCuWe Poppentheater Koffieochtend De Boschkamp Aanhouding na intimidatie Bijeenkomst NBvP Holten Piratenfeest café 't Klavier Bijeenkomst bejaardensoos Kerstviering Passage DONDERDAG 11 DECEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Zaalvoetbaltoernooi Nacht van Huus Mossink - Voor de vierde keer zal zaterdag 17 januari door CV de Knetterzoepers het zaalvoetbaltoernooi Nacht van Huus worden gehouden. De teams strijden in sporthal 't Mossink om de Lucas- bokaal. Vorig jaar nog gewonnen door deelnemers van Club Cor- ruptus. Alle deelnemende voetbalteams zijn ook deelnemer aan de Keunedarpse carnavalsoptocht. Tevens op deze dag zullen al deze wagenbouwers een bezoekje krijgen van Adjudant Henk Jan. Hij zorgt ervoor dat iedereen met de juiste spirit 's avonds aan het voet baltoernooi zal deelnemen. Uiteraard zal de kantine van uitbater Björn omgetoverd gaan worden tot een ware camavalstempel. De ze week zijn alle deelnemers aangeschreven om zich aan te melden voor dit sportieve hoogtepunt van het jaar. Voor alle kersverse car- navalsclubjes die nog niet doorgedrongen zijn tot het adressenbe stand van de Knetterzoepers, is er altijd nog de mogelijkheid om zich aan te melden via www.knetterzoepers.rmfweb.nl -L_ SV Holten verwelkomt nieuwe jeugdleden De voetbalafdeling van SV Holten heeft afgelopen zaterdag tien nieuwe leden verwelkomd. Deze jonge jongens hebben een half jaar onder deskundige leiding van de trainers Edwin IJspeerd en Tonnie Brands mogen ruiken aan het voetbalspel. Elke zaterdag van 1.1.00 tot 12.00 uur wordt er door de twee trainers aan de be ginnende voetballers, op een speelse manier de eerste beginselen van het voetbalspel bijgebracht. Het grote voordeel van deze intro- ductiewijze is dat deze jonge jongens bij de start van de vooijaars- compelitie al volledig kunnen deelnemen aan de wedstrijden. Deze nieuwe leden werden verwelkomd door een delegatie van de jeugd commissie en ontvingen elk een welkomstpakket van SV Holten voorzien van de noodzakelijke voetbalattributen en enkele snuiste rijen. Holten - Het Holtense bedrijf Nido heeft dit jaar de productie van zoutstrooiers geheel in eigen handen genomen. Vorig jaar werden deze machines nog ge deeltelijk in fabrieken in Duits land en Polen gemaakt. Daarbij was het voornemen om in Hol ten 30 procent meer machines te gaan produceren. Dit is ruim schoots gehaald. De laatste we ken rijden er zelfs zestig machi nes per week de fabriek uit, te genover veertig in vorige jaren. Het record aantal zoutstrooiers dat de afgelopen weken afgele verd is, overtreft ook de ver wachtingen van de bedrijfslei ding. "We hebben het uiteinde lijk aan onze mensen op de werkvloer te danken dat we deze klus geklaard hebben", zegt de heer Besten, technisch directeur van Nido met trots. "De mede werkers werken hard en zorg vuldig en zijn altijd bereid om zonodig een paar uurtjes extra te werken. Zeker als daar heerlijke gehaktballen als beloning tegen over staan", voegt hij er lachend aan toe. De opdracht van de directie om 30 procent productieverhoging te realiseren, vroeg om verbete ringen in het logistieke proces. Er zijn verschillende vernieu wingen bedacht. Zo zijn de han delingen op de productievloer duidelijk uitgelegd met foto's en tekstballonnen, als in een strip verhaal. Dat is vooral van belang omdat Nido met veel tijdelijk mensen werkt. Bij de productie van zoutstrooi ers heeft Nido te maken met sei- Zoutstrooiers die wachten om getransporteerd te worden. (Foto: Sander Scheperman) zoenen. Momenteel zit men aan het einde van het hoogseizoen, dat van september tot en met no vember loopt. In die weken maakt het bedrijf zo'n zestig zoutstrooiers per week. In het voorseizoen, van februari tot ju ni zijn dat er vijf tot tien per week. Naast de tweehonderd vaste medewerkers die bij Nido werkzaam zijn, heeft Nido in het hoogseizoen nog eens tachtig tij- Natuurdiorama - In Natuurdiora- ma Holterberg zijn van 20 de cember tot en met 4 januari schilderijen van niet-professio- nele kunstschilders te zien. Deze expositie is het resultaat van een wedstrijd met als opdracht Schilder het landschap van Overijssel. Het natuurmuseum schreef deze wedstrijd voor de vijfde keer uit en vanaf het voorjaar kon ieder een, die niet beroepshalve met de schilderkunst bezig is, naar eigen inzicht de Tuin van Neder land op het doek vereeuwigen. Uit de ruim honderd inzendin gen zijn de beste geselecteerd. Een deskundige jury heeft hier uit drie prijswinnaars gekozen. Deze worden bekendgemaakt tijdens de opening van de expo sitie op 19 december om 20.00 uur. Natuurdiorama Holterberg is ge durende de expositie elke dag geopend'van 13.00 tot 17.00 uur. behalve op 25 en 31 december en 1 januari. Voor meer infor matie: 0548 - 361979. Geleidelijk overgang naar wis selvallig weer. Vrijdag overdag wat wolkenvelden, afgewisseld door perioden met zon en over wegend droog. Zaterdag en zon dag veel bewolking met regen of motregen, enkele opklaringen en nu en dan zon. In de nachten temperaturen van 4.0 tot 6.0 gra den boven het vriespunt. Een de pressie boven Scandinavië is nu aan zet, deze zorgt voor veel wolken, regen en hogere tempe raturen van 8.0 tot 10.0 graden. De matige tot vrij krachtige wind komt eerst uit zuidwest la ter uit noordwest. En zo komt er voorlopig een einde aan deze korte winterperiode. Weerman, Freddie Paalman delijke krachten nodig. Deze zijn afkomstig van drie verschil lende uitzendorganisaties en van loonbedrijven. Met de loonbe drijven heeft Nido afspraken over collegiale uitwisseling De vaste mensen maken in de twee de helft van het jaar overuren. Daar staat tegenover dat ze in het voorjaar uren kunnen opne men. Nido maakt onderdeel uit van de Schmidt Groep, een holding met productiebedrijven in verschil lende Europese landen, Duits land en Polen. Begin dit jaar is er binnen de holding een her groepering van de werkzaamhe den doorgevoerd. Dit betekent dat het Holtense be drijf het competentiecentrum voor de ontwikkeling en produc tie van zoutstrooiers is gewor den. Eerder werden er bij Nido ook sneeuwploegen gemaakt, maar dat gebeurt nu in de fa briek in Polen. In Duitsland wor den nu de veegmachines ge maakt. Bij haar klanten staat Nido be kend om de klantspecifieke ma chines en flexibiliteit. Er zijn na tuurlijk wel bepaalde modellen, maar elke machine wordt afge stemd op de vraag of wens van i- i- It .1 e il e a f r r t f t Holten - Op het terrein aan de Meester Bosweg 5 in de buurt schap Espelo houdt Kinderboer derij Dondertman maandag 22, dinsdag 23 en vrijdag 26 decem ber (Tweede Kerstdag) een Le vende Kerststal. De zesde editie van dit sfeervolle evenement is telkens te bezichtigen tussen 16.30 en 20.00 uur. Op vertoon van hun kaart betalen donateurs 1 euro entree per persoon, niet- donateurs twee euro. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toe- De Levende Kerststal van Don dertman trekt jaarlijks een groei end aantal bezoekers. De officië le ingang van de kerststal be vindt zich even voorbij de hoofdingang, nabi j de hooiberg. Vandaar wandelt men over het sfeervol verlichte terrein naar de kerststal. Onderweg wordt men bij het bos geconfronteerd met aartsengel Gabriël die vanuit de hemel neerdaalt om de blijde bood schap te verkondigen. Naast Jozef en Maria, natuurlijk de kribbe met het kindje Jezus en enkele herders, is er ook een vertelster in de kerststal. Zij leest meerdere malen een verkorte versie van het kerstverhaal voor. Ook de os en de ezel zijn van de partij. Het draaiboek wordt gecomple teerd door de drie wijzen die hun gaven aan de nieuwgeborene aanbieden. Vlakbij de stal - met daarboven een prachtig lichten de ster - hoeden herders hun schapen. De levende kerststal wordt even als in voorgaande jaren omlijst met live muziek (koren en mid winterhoornblazers). Er is onder meer Glühwein, warme choco lademelk, koffie te verkrijgen en desgewenst warme snacks. Ook de kerstman is aanwezig en heeft voor ieder wat lekkers. Wie wil kan zijn kinderen met de kerst man vereeuwigen in zijn arrens lee. Om het evenement in goede ba nen te leiden heeft de organisatie zich verzekerd van de medew er king van zo'n vijftig vrijwilli gers. Gedurende de kerststal is de kinderboerderij uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haalmansweg. Alle overige toe gangswegen worden afgesloten. Nu het nieuwe parkeerterrein te genover de hoofdingang klaar is. is het parkeren in een weiland aan de Haalmansweg verleden tijd. Automobilisten kunnen nu parkeren op het nieuwe, tevens verlichte terrein. Desgewenst kan uitgeweken worden naar een weiland op de hoek van de (oude) Meester Bosweg en de Rutgersweg, te vens de richting via waar men het kerstevenement moet verla ten. de klant. Daar is het bedrijf groot door geworden. De klan ten van Nido komen uit de hele wereld, van Duitsland, Noorwe gen en Zweden tot Rusland, Ja pan en de VS. Holten - De ambtenaren van de gemeente Rijssen-Holten kregen maandag allemaal beschuit met muisjes in verband met de ge boorte van het prinsesje, de dochter van kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima. Tot en met vrijdagmorgen kun nen belangstellenden de felicita- tieregisters tekenen, die zowel in de gemeentewinkel aan de Els- enerstraat liggen als bij de pu- blieksbalie in het gemeentehuis in Holten. Het gemeentebestuur heeft inmiddels een gelukwens verzonden naar Willem Alexan der en Maxima. Na afloop van de commissie Grondgebied stonden bladen met glaasjes oranjebitter klaar en hieven ge meentebestuurders en het aan wezige publiek het glas op de nieuwe prinses. Holten - De jaarlijkse collecte van de Stichting Overijsselse ziekenomroep OZO heeft in Holten 2.101,91 euro opge bracht. Voor volgend jaar zoekt OZO nieuwe collectanten. Wie mee wil helpen kan contact opnemen met Agnes Woesthuis of Hennv Greevink, telefoon 0548-612329. Wie de collecte heeft gemist, maar toch graag een bijdrage wil leveren kan een bijdrage overmaken op bankre kening 32.73.57.789. Dijkerhoek - Vrouwen van Nu NBvP Dijkerhoek houdt maan dag 15 december haar jaarlijkse Kerstbijeenkomst. De avond be gint om 20.00 uur en wordt ge houden in Het Bonte Paard. Gerrie Veneklaas-Slots was 17 november de gastspreekster. Zij vertelde over het werk op de af deling neonatologie van de Zwolse Isala Klinieken. Aan de hand van dia's en een vi deo-opname van TV Oost werd nog duidelijker hoe betrokken de verpleging is bij de verzor ging van deze allerkleinste pa tiëntjes en bij de begeleiding van hun ouders. Het was een indruk wekkende avond. Dorpskerk - In de Dorpskerk wordt zondag 14 december om 19.00 uur de tweede dienst in de serie over de vier elementen ge houden. Nu komt het element water aan de orde. Ook nu zal dit thema op meerde re manieren aangeroerd worden, terwijl het ook in de muzikale omlijsting tot uitdrukking komt. Voorganger is ds. Roozenboom. Wie nattigheid wil voelen, is de ze diénst een aanrader. Volgen de themadiensten: lucht (21 de cember) en vuur (28 december). Holten - De supportersvereni ging SV Holten houdt liaar jaar lijkse Kerststollenactie. Leden van SV Holten gaan maandag 15 en dinsdag 16 de cember langs de deuren kersts tollen. kerstkransen en de gesui kerde koekjes te verkopen Met de opbrengst wordt vooral de jeugd van SV Holten gesteund. Holten - Stichting voor Sociaal en Cultureel werk Holten houdt een extra kerstworkshop. Diver se groepen zijn al volgeboekt, daarom dat er een extra works hop gepland is op maandagoch tend 15 december. Onder leiding van Corrie de Groot gaan cursisten prachtige kerstdecoraties maken zoals een guirlande langs de open haard, een klassiek tafelstuk of een deur- of tafelkrans. Het kerststuk wordt geheel in eigen stijl en smaak gemaakt of naar een van de voorbeelden die in het dorps huis staan. Opgave kan bij het kantoor van de Stichting, tuin straat 2, telefoon: 0548-362755. Holten - Kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar kunnen de eerste zondag van de kerstva kantie, 21 december om 14.00 uur, genieten van een poppen spel, waarin het verhaal van Pi- nokkio wordt vertoond. Een spannende, beeldende en ei gentijdse poppenvoorsteiling van poppentheater De Kleine Zon. Kaarten kosten 3,50 euro en zijn te verkrijgen aan de zaal of te reserveren tot en met vrij dag 19 december bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, telefoon: 0548- 362755. Boschkamp - De laatste koffie ochtend van dit seizoen wordt vrijdag 12 december om 10.00 uur gehouden in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boaehkamp. Da tosgaug ic gra tis. Momenteel is daar een expositie te bezichtigen van foto's van Holten vroeger en nu. De koffie ochtend van 12 december sluit hierbij aan. Alberta Dikkers van de Oud heidkamer Hoolt'n zal dan een diaserie laten zien met foto's van Holten vanaf 1900. Op duidelijke wijze zal ze daar bij uitleggen waar de gebouwen vroeger hebben gestaan, maar ook hoe die plek er nu ziet. Holten - Een 26-jarige Ensche- dese meldde donderdag 4 de cember vanuit haar auto dat zij door een medeweggebruiker van de weg was gedrukt. Beide per sonen bevonden zich op dat mo ment op de parkeerplaats De Bolder aan de Al. Aangeefster bleek erg overstuur en vertelde dat zij vanaf Arnhem achterna was gereden door de andere automobilist uit Rijssen Hij had haar daarbij meerdere keren gesneden en van de weg gedrukt. Ze was daarbij ternauwernood aan een aanrijding ontsnapt. De Rijsenaar erkende dat hij kwaad was op de vrouw, omdat ze vol gens hem onnodig links was blijven rijden. De verdachte werd hierop aan gehouden. Na verhoor kon hij het bureau verlaten. Proces-ver baal wordt opgemaakt. Holten - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt maandag 15 de cember om 19.45 uur haar kerst viering in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Aan deze avond wordt onder an dere medewerking verleend door het Twents Byzantijnskoor. De Nieuwjaarsbijeenkomst is gepland op woendag 7 januari. Voor inlichtingen: telefoon 362092. Eerste genomineerden Decernberactie Holten - De Holtense Handelsvereniging heeft de eerste vijftig ge nomineerden getrokken van de lopende decemberactie. Zij dingen mee naar de hoofdprijs: een Ford Ka. Daarnaast zijn er nog vele andere mooie prijzen te winnen, die staan uitgestald in een etalage aan de Dorpsstraat. Elke week worden er vijftig genomineerden ge trokken. Uiteindeli jk zijn er tweehonderd gegadigden, die kans ma ken op de hoofdprijs. Tijdens een grote slotshow op Smidsbelt, be gin volgend jaar, worden de prijswinnaars bekendgemaakt. J Maats, Vrijheidslaan; J Faasse, Holtinkspad; M Rietberg, Laren- seweg; Bronsvoort, MR Vixseboxestraat; M Bieleman, Oranje straat; Wesseldijk, Diessenplasstraat; A Dikkers, Houtweg; JW Nijenhuis, Pastoriestraat; GW Huisken, Nagelhoutstraat; H Paal man, Smidsbelt; Maneschijn,' Vixseboxestraat; Trotsenburg, Mar- keloscweg; R Agterkamp, Burg vd Borchstraat; J Mulder, Kcne- manstraat; Schuppert, Dorpsstraat; JW Aanstoot, Kozakkenstraat; S van Heun, Kenemansstraat; C van Iperen. Schoutenstraat; W Reylink, Jeurlinksweg; A de Jong, Mossinkserf; J Vincent, Bosch kampstraat; H Nikkels, Oranjestraat; E Bekkernens, Van Holtens- erf; GJ Lcnsink, Hardegoorsdijk 13 Laren; E Nijmeyer, Korhoen- derweg; H Voskamp, Vrielink, Liezenweg; M Helmink, Houttui nen 39 Apeldoorn; H Pluygers. Kerkplein; R Bos, Vianenweg; JP Aanstoot, Erve Joost; Van der Wal. Kollingserf; J Muller, Noor- denbergsstraat; Van der Wal, Kollingserf; P Bruggeman. Van Hol- tenserf; D Nijland, Deventerweg; M Bult, Mossinkserf; R Brinks, Oude Stationsweg; GH Rensen. Hakkertsweg; J ten Velde, Oranje straat; Golbach, Stevenssteeg; DJ Schuppert, Dorpsstraat; Verveda, Industriestraat; Krikkink, Boerendanssteeg; M Veldkamp. Her- dersweg; M Jansen, Voorboersstraat; C van Harmeien, Maatmans- weg; G Weyers, Doorlopendedijk; H Stegeman. Weversstraat; RJ Verkerk, Canadastraat; E Barvelink, Kappertsweg. Keuntje - Grand Café Het Keun tje is donderdag 1 januari tradi tioneel het decor voor de negen tiende Sylvesterparty van de To gaclub. Het belooft weer een ge zellige nacht te worden, waarbij de club, gezien de economische malaise die Nederland teistert, back to basics gaat. Dat geldt ook voor het kledingverzoek. Op deze Black and White Party wordt iedereen verzocht zich in zwarte en/ of witte kledij te hul len. ?De party begint om 0.30 uur, zo- S'dat iedereen eerst vriend, vriend- in, buurman of buurvrouw kan kussen, en wat vuurwerk kan af- steken. Het virtuele vuurwerk wordt daarna in het Keuntje tot' m de vroege uurtjes voortgezet. Met een drive-in show en een spetterend optreden van toga zusjes De Supergirls en de Hen- dyMan wordt 2004 passend in geluid. Kaarten kosten 7 euro en zijn verkrijgbaar bij Foto Ten Velde, Grand Café Het Keuntje, maar ook via www.togaclub- .tmfweb.nl. Klavier - In café 't Klavier wordt zondag 14 december een piratenmiddag gehouden. De Zwarte Raaf draait in sa menwerking met Hekkalf FM vanaf 15.00 uur de beste pira tenhits van dit moment. De entree is gratis. Best spannend om bij een televi siestudio een kijkje achter de schermen te nemen. Alle kinde ren zien er op en top uit. Het haar netjes gekamd, mooie kle ren aan. Klaar om in beeld te ko men. Zodra ze de studio binnen komen kijken ze hun ogen uit. Wat staan hier veel camera's. En wat is het warm onder de lam pen. Erg veel tijd om rond te kij ken hebben ze niet, want al snel wordt het sein gegeven dat de opnames kunnen beginnen. Vanaf dat moment hebben de kinderen geen oog meer voor de camera's en alles wat er om hen heen gebeurt. Tv-kokkin Thea Kroeze heeft namelijk op elke tafel een mandje met snoepgoed gelegd. De kinderen mogen hier zelf snoeppoppetjes van maken. Thea zelf maakt pepemoten ge vuld met jam. Gelukkig heeft ze hulp van Tirno Sjoers en Isabel Dissevelt. Zij helpen met het rol len van de deegballetjes en vul len deze op met jam. Het hoog tepunt komt wanneer presenta trice Dorothy Oosting hun tij dens de uitzending persoonlijk nog een paar vragen stelt voor de camera. Wanneer de eindtune van het programma wordt ge start rennen alle kinderen naar voren om de opgevulde peper noten van Timo en Isabel te proeven. Dat smaakt naar meer. Na afloop van de uitzending volgt nog een korte rondleiding door het pand. Om kwart over vijf stappen de kinderen weer in de auto om terug naar huis te gaan. Het heerlijk middagje is al geweest. Nu het heerlijk avondje nog. Kandelaar - De kerstbijeen komst van Bejaardensociëteit Holten wordt dinsdag 16 decem ber in de Kandelaar gehouden. De aanvang is om 14.30 uur. Holten - Passage Holten houdt donderdag 18 december haar kerstviering in de Kandelaar. Deze begint om 20.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5