Iedereen voelt zich thuis bij reisvereniging Beatenberg Prins Erik Spenkelink zorgt straks voor leven in brouwerij Oad Reizen lanceert Brazilië als vakantie Stichting Vrienden Holten-Bedanda wil vriendschapsbanden en levert hulp Lucashoeve Koffieochtend over computers Onderzoek naar zorg Blauw Wit naar Avanti in Twello Trainer SV Holten stopt ermee Kerstmarkt Smidsbelt Open Huis muziekschool Carbidschieten NBvP Espelo Uw mening telt Zitbankjes in winkelcentrum Campagne moet fietser bewust maken van licht DONDERDAG 27 NOVEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 6 Holten - 'Stichting Vrienden Holten-Bedanda' heet de nieuwe stichting die onlangs in het leven is geroepen. De stichting vloeit voort uit het initiatief 'Holten-Bedanda, doip tot dorp', van Paul Akkerman en Cathrien Jongen. De bedoeling van de beide inwo ners van Holten was en is de vriendschappelijke contacten tussen het West-Afrikaanse dorp Bedanda en Holten te verstevigen. Op 25 december vertrekt een groep van negen personen, waaronder zes Holtenaren, naar Afrika. De reis duurt ruim twee weken, en één week zijn de reizigers te gast in Bedanda. De reis is georganiseerd door Akkerman, die jaren geleden als ontwikkelingswerker in Bedanda werkte. Het contact met de mensen daar is gebleven, ook toen Akkerman naar Nederland te rug ging. Bedanda telt 800 inwoners en ligt in de binnenlanden van Guinee-Bissau. „Het landschap heeft verwantschap met Ne derland: vlak, rivieren, eilanden voor de kust, een waddenzee. Onze grutto en de wulp overwinteren daar", vertelt Akkerman. Het is een dorp van rijstboeren en de mensen zijn er straatarm. Ze hebben geen medicijnen, geen geld voor school, soms te kort aan voedsel. Akkerman en Jongen willen in geval van nood de mensen in Bedanda hulp bieden. Door de oorlog van 1997 gaat het er politiek en economisch gezien slecht. Een goed lopende verkoop van kleikoeien die gemaakt werden in Bedanda en ver kocht werden in Nederland via Akkerman liep stuk op het ver voer. De vrachtschepen varen niet meer van en naar Guinee Bis sau en dat betekent dat er geen aanvoer meer kan zijn. „Officiële hulp via de overheid faalt. We hebben de laatste jaren hulp kunnen bieden via vier Franciscaner zusters die in het dorp wonen en een moeder-kind ziekenpost drijven." Drie keer is van uit Holten inmiddels geld overgemaakt als reactie op een ver zoek van de zusters: in november van het vorig jaar 710 euro voor het aankopen van rijst en 500 euro voor het rijstmagazijn voor de oude mannen voor rijstaankoop. „Vorig jaar leden de mensen honger in oktober en november. De oogst is in decem ber. De nonnen schreven ons daarover. We hebben geld gegeven om de periode tot de oogst te kunnen overbruggen." In april van dit jaar kregen de zusters 400 euro voor medicijnen. Als de Hol tenaren naar Afrika gaan nemen ze behalve hun eigen rugzak ook nog een vaccinkoffer mee: een cadeau voor de zusters, die daar de vaccins koel in kunnen houden als ze naar naburige dor pen gaan om inentingen te geven. Akkerman wil ook de reparatie van de telefoon bekostigen, want de satelliettelefoon is sinds mei van dit jaar stuk en de communicatie gaat nu per post. „Hapklare brokken kunnen we aan. Projecten van zo'n 400 tot 800 euro, die kunnen we met een aantal mensen doen." Akkerman en Jongen maakten een videofilm, w aarin mensen die in Bedanda wonen en werken aan het woord komen en die iets laat zien van het dorp zelf. „Door deze film te laten zien aan be langstellenden in Holten en omgeving hopen we steeds meer mensen bij Bedanda te betrekken." Om meer te kunnen helpen denkt Akkerman dat hulp van dorp tot dorp de beste manier is. „We willen iets doen. Maar zomaar geven zonder dat er wat tegenover staat vind ik niks. We willen wat geven, maar dan laten we ons ontvangen uit vriendschap. Dat is voor de dorpelingen daar heel belangrijk. Ze geven er iets voor terug." En zo gaan op 25 december negen mensen, één uit Drenthe, twee uit Bathmen en de rest uit Holten voor twee weken naar Bedanda om kennis te maken met de dorpelingen en de Franciscaner zusters en om het Afrikaans dorpsleven te ervaren. De deelnemers hebben de injecties gehad, de tickets zijn al ge kocht. Op 9 december is er nog één bijeenkomst en dan moet het wat Akkerman betreft goed zijn. Tijdens deze bijeenkomst komt iemand, afkomstig uit Guinnee Bissau en wonend in Nederland, om een tweede taalles te geven. Want de reizigers zijn bezig met het leren van de taal. het Creolo, een mengeling van Portugees en Afrikaans. De veel gebruikte woorden zitten er inmiddels wel in. De Holtenaren reizen naar de zon. In die periode is het ertussen de 30 en 34 graden, 's nachts is het wat koeler. „De ideale tijd om er naar te toe gaan", zegt Akkerman. Op eerste kerstdag vertrek ken ze. Op 10 januari komen ze terug. Van de zestien dagen ver reizen ze er vier. Ze komen aan in Bissau en overnachten daar bij mensen die Akkerman kent. De volgende dag hobbelen ze van 's morgens acht tot 's middags vier uur in de bus. Dan pakken ze hun spulletjes en lopen een kleine vijf kilometer. Bij de rivier, zo breed als de Waal, moet gewacht worden op de kano waar ze mee over varen en dan is het nog eens vijf kilometer lopen naar het dorp. „We blijven een week in Bedanda. Daar is een enorme gastvrijheid. Hoe armer, hoe gastvrijer", benadrukt Akkerman. De gasten worden twee aan twee in een huthuis op een erf bij de bewoners ondergebracht. „Het zijn geen hutjes, het is wel meer dan dat. Sommige huizen tellen behoorlijk wat kamers, al naar gelang het aantal vrouwen dat de man heeft. Elke vrouw heeft namelijk haar eigen vertrek." „Het is daar allemaal heel eenvoudig. De mensen eten voorna melijk rijst met vis en groenten. En als we daar logeren, gaan we samen met de mensen aan de slag, of nemen we een kijkje in het dorp. We zien wel hoe zich dat ontwikkelt. In het dorp is veel te doen en er is ontzettend veel te zien. Mannen en vrouwen hebben hun eigen taken. De vrouwen hebben altijd een heel druk pro gramma van vissen en eten koken, de mannen oogsten de rijst. De vrouwen eten bij de vrouwen en de mannen bij de mannen. Je eet met een paar mensen samen uit één schaal." Akkerman hoopt dat de reis het begin is van een groeiende vriendschapsrelatie tussen Holtenaren en de bewoners van Be danda. Kortom, bloeiende vriendschappen tussen villawijk en sl oppenwijk. „Voor een bewoner van een sloppenwijk is het goed om een \4riend in de villawijk te hebben in geval van nood. En voor de villabewoner is het goed een vriend in de sloppenwijk te hebben om contact te houden met de aardse werkelijkheid en om zinvol te geven." Akkerman hoopt dat er briefwisselingen op gang komen en dat de klankbordgroep in Holten en regio groter wordt, zodat nog meer ingesprongen kan worden als de nood aan de man komt. Vriendschap is wat Akkerman betreft dè basis voor de hulp. „Ontwikkelingshulp via de staat werkt niet. Veel mensen willen toch iets doen en doen dat via Novib, Artsen zonder Grenzen en andere organisaties. Maar het mooiste is als je iets doet voor be kenden daar. Het zou mooi zijn als deze reis het begin is van een groter aantal vriendschappen en meer kleinschalige activiteiten." Holten - Het vermoeden zou kunnen bestaan dat er achter de naam Lucashoeve een lange geschiedenis schuil gaat. Dat is niet helemaal het geval: de Lucashoeve werd in 1938 gebouwd aan de Okkenbroekseweg in Espelo door Ap Meijerink van 'Runne- boom' aan de Bijvanksweg. Hij richtte daar een nieuwe boerderij op en bedacht zelfde naam Lucashoeve. Dat is het enige wat verdere familieleden hierover kunnen vertellen. Het betreft een hallenboerderij met inspringende gevel en is in 1987 getipt voor de Inventarisatie Jongere Bouwkunst, uitge voerd door Het Oversticht. Momenteel woont daar de familie Hutten, die een melkveebe drijf heeft. (Foto: Sander Scheperman) - - il Gezelligheid staat bij de vereniging hoog in het vaandel. Alles mag en niets moet. Markelo - Reisvereniging Beatenberg uit Markelo verzorgt vakantiereizen zonder daar geld aan te willen verdienen. Henk en Willy Hondelink en Huub en Si- ni Dietvorst willen juist dat ie dereen kan genieten van een va kantie. De vereniging is ontstaan nadat ze in 1995 skiën hadden geleerd in Beatenberg. Een jaar daarvoor gaf de familie Dietvorst, tijdens een uitwisseling van folklore- groepen, onderdak aan een skile rares. Hoewel de echtparen Diet vorst en Hondelink de vijftig al waren gepasseerd, was de skile rares van mening dat ze hen het skiën wel bij kon brengen. Dit lukt haar dus in Beatenberg. De twee echtparen waren zo en thousiast, dat ze het wilden de len met anderen. Voor het eerst verzorgde de ver eniging in januari 2000 een bus met vijftig personen naar de wintersportplaats. Er ontstond toen al een kleine wachtlijst. Holten - Voor het zomerseizoen 2004 voegt Oad Reizen weer een nieuwe loot aan haar verre reizenaanbod toe. Vlak voor de kerstdagen verschijnt de 68 pa gina's dikke reisgids over Brazi- Het programma bestaat uit in drukwekkende groepsrondreizen met Nederlandssprekende reis- leiding, korte excursietrips van drie tot vier dagen en een ruime keuze uit hotels aan de stranden van bijvoorbeeld Rio de Janeiro en Salvador da Bahia. Oad Rei- Bonte Paard - Erik Spenkelink werd tijdens de Elfde van de Elf de-avond in 't Bonte Paard door carnavalsvereniging De Fienp- reuvers naar voren geschoven als de nieuwe Prins Carnaval. Hij volgt hiermee Remi de la Haye op. Henk Jan Veldhuis zal Erik gaan begeleiden als zijn Adjudant. Verder werd huisarts Rein van Couwelaar tijdens deze avond gehuldigd als Keundedar- per van het Jaar. In de raadsperiode van Prins Re- mi de la Haye konden vijf van de elf leden van de Raad van Elf, volgens hem, niet meekomen. Om dit gat weer op te kunnen vullen, presenteerde de scheide nde Prins vijf nieuwkomers. Een grote kartonnen doos werd de zaal ingeschoven. Om het extra spannend te maken scheen er een ronde stroboscooplamp op. Het leek net het begin van een ouderwetse film. Alleen de aftel lende cijfers misten. Arjan Vros (Vroske) kwam als eerste uit de doos tevoorschijn. Gevolgd door Geert Soer (Rooie Romario), Gerben Grave (Kiki), Jan Deijk (Van de Paapen) en Martijn Tiekink (De Tieke). Zij namen daarna plaats op een verhoging met een groot ge schilderde achtergrond. Deze is onder leiding van Marco Spekreijse gemaakt. De carna valeske afbeeldingen gaven het geheel een feestelijk aanzien. Verder had zich ondertussen een bestuursverandering voorge daan. Robert Akkermans pre senteerde zich als de nieuwe voorzitter. Hij volgt hiermee Hennie Jalving op. Op de vele tafels in de zaal lig gen papiertjes waarop bezoekers nog net op de valreep kunnen ra den wie de nieuwe Prins Carna val gaat worden. Zou het Edwin van Hoevelaak worden of toch Jan Herman ten Velde? Twijfel alom. Een enkeling denkt een techniek te hebben en gaat des kundig namen zitten wegstre pen. Een ander kruist gewoon een naam aan, in de hoop de goede te hebben gepakt. Ondertussen komt de meiden groep van SV Bato's Streetdance de dansvloer opgelopen. Zij laat het publiek tweemaal een mooie dansshow zien. De ene keer ver kleed als Amerikaanse straattie ners en de tweede keer ge schminkt als giftige katten. Naast het raden wie de nieuwe Prins gaat worden, raden velen ook mee naar wie deze keer is De twee jaren erop werd er weer een bus geregeld. Ondertussen liep de lengte van de wachtlijst aardig op. De vereniging bleef groeien. Ondertussen komen de leden uit heel Nederland. De leeftijd va rieert van begin dertig tot tachtig jaar. Vriendengroepen, alleen- gaanden, stellen, iedereen voelt zich thuis bij de reisvereniging. Er is maar een criterium: ieder een moet zijn of haar eigen koffer kunnen dragen of zorgen dat er iemand is die dat voor hem of haar doet. Een wintersportreis willen de echtparen het niet noemen, want ook voor wie niet wil skiën is er genoeg te doen in Beatenberg. Wandelen bijvoorbeeld of een dagje naar een stad in de buurt. Voor beginners is skiles moge lijk. Deze wordt vooraf gere geld, zodat meteen kan worden begonnen. Er zijn twee pistes, met mogelijkheid om te sleeën. Gezelligheid staat bij de vereni- zen richt zich met dit nieuwe programma op een brede doel groep. Cultuur en natuur spelen een grote rol tijdens de rondreizen en korte excursietrips, maar ook de strandliefhebber komt ruim schoots aan zijn trekken. Na succesvolle introducties als Mexico, Bali, Nepal, Zuid-Afri- ka, Maleisië, Thailand en de Ca ribbean met recentelijk nog de ABC-eilanden, is het nu de beurt aan Brazilië. ging hoog in het vaandel met als motto: alles mag en niets moet. Tijdens de vakantieweek wordt er bijvoorbeeld een fakkelwan deling gehouden en treedt de plaatselijke folkloregroep op. Omdat de vereniging zonder Holten - Met de slogan Licht aan. Daar kun je mee thuis ko men!, is de landelijke campag ne van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat van start gegaan om het voeren van goede fietsverlichting te be vorderen. Het startsein werd gegeven door minister Karla Peijs van Verkeer en Waters taat. De campagne bestaat uit het geven van voorlichting en een verhoogde handhavingac- tiviteit door de politie Twente. Doel van de campagne is het aantal verkeersslachtoffers dat jaarlijks valt door het rijden winstoogmerk werkt, wordt de kas na afloop opgemaakt. Wat teveel is betaald, kri jgen de deel nemers weer terug. Een keer per jaar is er een leden vergadering en na de reizen wordt een gezamenlijke reünie zonder goede verlichting op de fiets, terug te brengen. Een kwart van alle ongelukken met fietsers gebeurt in de duisternis. Elk jaar zijn landelijk zo'n 10.000 fietsers betrokken bij een tweezijdig ongeval in het donker, meestal met een auto als andere partij. Ruim vijf honderd fietsers raken hierbij zwaar gewond en zo'n veertig slachtoffers overleven de aan rijding niet. In de provincie Overijssel vin den ongeveer 20 procent van de aanrijdingen met fietsers in het donker plaats. gehouden. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met de fa milie Dietvorst, telefoon 0547- 362024 of met de familie Hon delink, telefoon 0547-362417. Voor de reis in februari zijn nog plaatsen vrij. Boschkamp - Tijdens de koffie ochtend van vrijdag 28 novem ber om 10.00 uur in de Bosch kamp, staan computers cen traal. De toegang is gratis. De koffie staat vanaf 9.30 uur klaar. De computer is in deze tijd niet meer weg te denken, maar dat betekent nog niet dat ook ieder een weet hoe je ermee om moet gaan en watje er mee kunt. Natuurlijk is dit in een ochtend niet allemaal te leren, maar be langstellenden krijgen deze morgen wel de gelegenheid eens goed naar zo'n apparaat te kijken, te horen wat er allemaal mee kan en vragen te stellen. (Ven'olg van pagina 3) Hij krijgt als projectleider de op dracht om, vanuit het belang van patiënten, te komen tot een goed onderling afgestemd en bereik baar zorgaanbod. Ook daarbij aansluitend op de lokale nota volksgezondheid. De gemeente gaat ervan uit dat de individuele dienstverleners en instellingen graag bereid zijn mee te denken met en samen te werken aan al die organisatori sche en andere voorzieningen die het eenvoudiger maken de (toe nemende) zorgvraag van patiën ten in Rijssen en Holten tegemoet te treden. Overigens hebben alle besturen/ directies van instellin gen, organisaties en artsen werk zaam in de gezondheidszorg bin nen onze gemeente recent een brief hierover ontvangen. Holten - Blauw Wit gaat na een week rust op bezoek bij Avanti uit Twello. De ploeg die vorige week de punten ophaalde bij Sportlust Glanerbrug 2-3. Avan ti begon daar sterk en kreeg uit eindelijk nog een moeilijke slot fase te doorstaan. Avanti heeft een trainersduo dat bij Blauw Wit niet onbekend is. Henry Stam is dit seizoen bij de club uit Twello als hoofdtrainer aan de slag gegaan. Na twee jaar Harfsen is Avanti een nieuwe uitdaging voor hem. Henry zal zaterdag op de bank worden ver vangen door Gert Jan Harbers, die, na jaren jeugdtrainer bij Blauw Wit te zijn geweest, ook de stap naar een andere vereni ging heeft gemaakt. De wedstrijd is daardoor bijzonder. Blauw Wit wil na de wedstrijd tegen koploper Sparta graag de aan sluiting met de subtop behouden. Trainer Dick Brands die ook ko mend seizoen bij Blauw Wit voor de groep staat, zal er alles aan doen om zijn groep op scherp te hebben. De wedstrijd in Twello begint om 14.30 uur. Holten - Geke Boneschalker is gestopt als trainer van het eerste team van SV Holten. Op dit mo ment zoekt de sportvereniging nog een opvolger voor Bone schalker. Holten - De kerstmarkt van de Holtense Handelsvereniging wordt donderdag 11 december van 13.30 tot en met 21.00 uur op Smidsbelt en rond de Dorps kerk gehouden. De vele standhouders zullen hun kraam zo sfeervol mogelijk ma ken. De mooiste worden name lijk beloond met een prijs. Om het knusse kerstgevoel te krij gen, is er een kerstman aanwe zig, lopen er 's avonds Sint-ber- nardhonden rond, kunnen be- zoekers een ritje maken met de arrenslee, zijn er dieren van kin derboerderij Dondertman aan wezig, kunnen kinderen paard rijden en is er een demonstratie van een hoefsmid. Het geheel wordt aangekleed met kerstbo men en vuurkorven. Verder zal boerendansgroep de Hoölter Daansers tussen 14.30 en 16.00 uur gaan optreden en is er 's middags line-dance voor kinderen en 's avonds voor vol wassenen. Dorpskerk - Leerlingen van de muziekschool zullen vrijdag 28 november een concert houden in de Dorpskerk. Dit begint om 19.30 uur. Aansluitend, rond 20.45 uur, wordt de Open Dag van de mu ziekschool gehouden. Ook dit is in de Dorpskerk. Belangstellen den kunnen de verschillende muziekinstrumenten bekijken en uitproberen. Ook kan men zich dan opgeven voor de nieuwe cursussen, die in januari begin nen. Beusebergerweg - Het begint bijna traditie te worden. Op Erve Menum aan de Beusebergerweg wordt op Oudejaarsdag van 15.00 tot 17.00 uur met carbid geschoten. De deelname is gratis en voor iedereen vanaf 6 jaar toegankelijk. Vier originele melkbussen staan gereed om het óölde jaar uut te scheet'n. Prins Carnaval Erik Spenkelink lost om 15.00 uur het eerste schot. De afstand, die het deksel aflegt, is bepalend voor de te winnen titel. Tussendoor kunnen bezoekers genieten van een hapje en drank je en blijft men lekker warm bij een aantal grote houtvuurton- nen. Alles wordt omKleedt met gezellige muziek en midwinter hoornblazers. Om alle kosten een beetje te dekken staat cr een melkbus waarin een vrije gift kan worden gedeponeerd. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu afdeling Espelo had maandag 17 november hun afdelingsavond. Deze avond werd verzorgd door de dames Kapikiran van de Turkse gemeenschap uit Deven ter. Zij vertelden door middel van kleine toneelstukjes over de Turkse cultuur. Na de pauze werden er vragen gesteld en werden bepaalde onderwerpen nog extra uitgediept over onder meer geloof, huwelijk en bevat tingen. Op 15 december is er een kerst- bijeenkomst. Heeft u een uitgesproken me ning over een artikel in het Holtens Nieuwsblad? Bent u het ermee eens of juist niet? Aarzel dan niet en laat het de redactie weten. Stuur uw me ning op naar het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten. Per e-mail: holtens.nieuwsblad@whk.we- gener.nl of fax: 0548-366497. De Holtense Handelsvereni ging vindt dat er meer bankjes in het centrum moeten komen en dan met zicht op de Dorps straat. De bankjes .met zicht op de Smidsbelt staan volgens de HHV verkeerd, omdat je dan tegen geparkeerde auto's zit aan te kijken. Ik vraag mij ech ter af of het zicht op de Dorps straat zoveel fraaier is. Ik heb een ander idee: maak de Kalfstermansweide beter toe gankelijk als parkeerterrein en maak de Smidsbelt autovrij, in elk geval van de paasvakantie tot en met de herfstvakantie. Dan kunnen de bankjes ge woon blijven staan en wordt het misschien iets gezelliger in het centrum. H. Wissink gekozen tot Keunedarper van het Jaar. In een omschrijvende tekst wordt verteld wie het is, zonder de naam'te noemen. Na denkend vallen de puzzelstukjes in elkaar en denken bezoekers het te weten. Het verlossende woord valt en Rein van Couwe laar komt naar voren. Volgens de carnavalsvereniging heeft Van Couwelaar zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de Keunedarpse gemeenschap. Hij vierde enkele weken geleden zijn dertigjarig jubileum als huisarts in Holten. 'Hij heeft een voortrekkersrol vervuld bij de huisartsen. Achter de schermen hield hij zich onder meer bezig met het Groene Kruis en de Stichting Gehandicapten Paard rijden Holten.' Van Couwelaar was erg blij met zijn oorkonde. 'Dit is een grote eer, die kun je niet weigeren. Hiermee kom ik in de rij te staan met namen als August Muller en Jan Maats.' Om de onthulling van dc nieuwe Prins Carnaval en zijn Adjudant spannend te maken, wordt er al tijd een act omheen gebouwd. Het decor laat de hofbar van het jaar 2033 zien: Café 't Mossink. Achter de tap staat Björn Ruste- biel (Balgje). Er wordt echter geen bier getapt, want de Rijs- sense burgemeester heeft dat elf jaar geleden verboden. Daarvoor in de plaats wordt Keunedrank geschonken. Het heeft ervoor gezorgd dat de Versierders zijn veranderd in balletjes. Beestje Beestje 'en de Fukke, komen naar het café als simultaan scha kers. Klanten van café 't Mossink vra- Huisarts Rein van Couwelaar werd gekozen als Keunedarper van het Jaar. (Foto HNB) gen Balgje of hij toch niet stie kem een biertje voor ze wil tap pen. 'Dat kan ik niet maken', is zijn antwoord. 'Alleen Café Boerbiet schijnt het nog te tap pen.' De klanten vragen robot Wokky Flikky (Wilco Vlogt- man) hoe ze bier moeten maken. Hij geeft het antwoord: 'Hop, water en gerst.' Dat lijkt de klan ten niet zo moeilijk en vragen de robot de ingrediënten voor hen te regelen. 'Hop, hop, hop, hop, hop', is zijn antwoord. Elk ingrediënt wordt binnenge bracht door potentiële kandida ten -voor de nieuwe Prins Carna val. Het wordt er alleen maar spannender door en kijkers be ginnen steeds meer te gissen naar wie het nu uiteindelijk zou kunnen zijn. Nadat alle ingrediënten bij el kaar zijn gebracht, gaan alle to neelspelers het café binnen en is de spanning in de zaal te snijden Dan ineens komt hij naar buiten. De nieuwe Prins: Erik Spenke link. Dus weer ziet Aaldrik Paal man van 't Bonte Paard deze titel aan zijn neus voorbijgaan. Erik werkt als vertegenwoordi ger bij biergroothandel Inter- brew. Dit komt ook weer terug in de bijnamen die hij heeft ge kozen en zijn lijfspreuk: 'Leven in de brouwerij'.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 6