'We hebben plicht Gemeente wil op gaan treden tegen illegaal groengebruik Holtens Nieuwsblad om mensen aan werk te houden' 'Dag Sinterklaasje' 4 PALS GROEP Inschrijven triatlon voor eerst via loting In dit nummer. Last minute of wereldreis Breakaway Kosteloos juridisch advies Jeugdplaybackshow trekt veel deelnemers Groenstructuurplan voor Holten en Dijkerhoek Met borrel op achter het stuur Het weer in het weekend U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Regio Twente verlaagt kosten openbaar vervoer Werkzaamheden 0-Deventerweg Donderdag 27 november 2003 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 519797 E-mail Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers 0,87 Pagina 8 De prijswinnaars van d( Zaagmolentrofee zijn be kend gemaakt. De Hooltei Daansers wonnen de trofee. Pagina 3 SV Bato-jubilarissen Lep pink en Wissink kregen af gelopen zaterdag een ko ninklijke onderscheiding. Pagina 6 ten aanzien van het gemeente- groen aanwezig is. 'De van oudsher doorgaande laanbeplan tingen langs wegen zijn op veel plaatsen onderbroken. Van groe ne lobben die vanuit het land schap relaties leggen met het in terne van woonwijken is nauwe- De PARA NORMAAL BEURS 29 30 nov., Twentehallen, Enschede. Vele stands op spiritueel gebied. Entree 6.5 euro incl. gratis lezingen. Za: 12-18 uur. Zo.: 11-18 uur P. gratis. Info VIEW: 071-561 19 34 Kortingsbon op: www.paraview.nl Zie de Reis Recreatie pagina in deze krant 0900-8998533 of www.palsgroep.nl Reisvereniging Beatenberg verzorgt reizen voor het ple zier Teveel betaalt.' Dan geeft ze het geld terug. Bonte Paard - Het was een prijs met Deurdonderen. volle bak, afgelopen zondag in Robbie Williams (Tim van het Bonte Paard. Buurtvereni- Rijn) werd eerste in de calego- ging Schoolkring Dijkerhoek rie tien jaar-, met Feel. Kim hield daar de jeugdplayback- Lian (Iris Paalman) won met show. Maar liefst 49 deelne- Teenage Superstar de tweede mertjes en 23 groepen streden prijs. In de laatste categorie: om een mooi plaatsje in het l l tot en met 14 jaar. won klassement. Enk Rensen deed Veldhuis en Kemper (Gerben de presentatie. van Coeverden en Herbert Tuitert) met Ik Wou Dat Ik Er waren vier categorieën. In Jou Was. De Drie Kleine de categorie tot en met acht Kleuters met de Jonkers en de jaar, ging K3 (Lisa Rensen, Joffers (Marlijn Brönninkreef Vera Jansen en Renske Vene- en Aleid Groenewoud) won man) met De Drie Biggetjes met de Trappelzak Boogie de met de eerste prijs naar huis. tweede prijs De volwassen Sita (Sanne Heetkamp) pakte kunnen hun borst nat gaan met Hello, de tweede prijs. In maken. Zij mogen tijdens de de categorie negen jaar, werd nieuwsreceptie van de buurt- Atomic Kitten (Merel Lodder vereniging laten zien hoe goed en Ilse Rietberg) eerste met ze kunnen playbacken. Opga- The Tide Is High. Normaal ve is inmiddels al mogelijk bij (Leon Brinks, Remco Mei- Erik Wechstapel, telefoon link, Dennis Nijland en Ri- 0548-366305. chard Sluiter) won de tweede (Foto HNB) Holten - Lange wachtrijen stonden de afgelopen jaren voor het gemeentehuis tijdens de inschrijfavond voor de Triathlon Holten. Om dit te voorkomen gaat de Stichting startbewijzen verloten. De inschrijvingsperiode is langer, waardoor de wachtlijsten mis schien niet verdwijnen, maar de rijen wel. Voor de recreatieve atleet was de inschrijvingsdag in januari bijna de enige mogelijkheid om een plaatsbewijs te bemachtigen. Hal verwege de avond moest de organisatie vaak al melden dat alle startplaatsen waren vergeven. Na het toevoegen van een extra startgroep in 2002 heeft de triat lon zijn maximale aantal deelnemers bereikt. Uiteraard ziet de or ganisatie in de toeloop een bevestiging van de populariteit van de Triatlon Holten. De keerzijde van de medaille was echter dat de gevolgde inschrijfprocedure een behoorlijk aantal negatieve reac ties opleverde. In de afgelopen maanden is de procedure uitvoerig geëvalueerd en is voor de recreatieve wedstrijden een andere in schrijfprocedure gekozen. Vergelijkbaar met de Elfstedentocht zullen de startbewijzen on der toezicht van een notaris door een loting worden verdeeld. De wachtlijsten zullen er niet door verdwijnen maar de voordelen zijn duidelijk. Er kan over een langere periode worden ingeschre ven, atleten buiten de regio hebben een gelijke kans en na 16 ja nuari is in principe bekend wie kan deelnemen. Inschrijven voor de Triathlon Holten 2004 kan van 15 december 2003 tot 15 januari 2004. Op 16 januari zal tijdens een openbare bijeenkomst onder toezicht van een notaris, de loting worden ver richt. De volgorde op de wachtlijst wordt eveneens door middel van een loting op dezelfde dag bepaald. Voor de atleten, woon achtig in Holten, zijn op de kwart en de achtste respectievelijk 70 en 210 startplaatsen gereserveerd. Voor atleten buiten Holten zijn op de kwart en op de achtste totaal 420 startplaatsen beschikbaar. In de week na de loting zullen de deelnemerslijsten op de website worden geplaatst. Inschrijven kan vanaf 15 december door middel van het opsturen van een inschrijfformulier of digitaal via de website van de Triathlon Holten (www.triathlonholten.nl). Inschrijfformulieren kunnen vanaf 15 december telefonisch worden aangevraagd. Om teleurstelling achteraf te voorkomen wordt geadviseerd om het in- schrijfreglement goed te lezen. Inschrijfformulieren en het inschrijfreglement zijn ook via websi te van de Triathlon Holten beschikbaar. Holten - Sinterklaas kwam afgelopen zaterdag met de trein naar Holten. Natuurlijk nam hij zijn zwarte pieten mee. Vele kinderen ston den hem al op te wachten bij het station. Onder begeleiding van de HMV ging de Sint per koets naar Diessenplas en daarna naar sport hal 't Mossink. Hier werd een groot kinderfeest gehouden. De Magic Melody Makers zorgden voor de muziek. (Foto HNB) De aangrenzende woningen blij ven bereikbaar. lijks sprake', aldus Witpaard. En de in de wijken aanwezige be plantingsvakken zijn soms met verkeerde beplanting gevuld. Witpaard geeft aan dat de door gaande laanbeplantingen weer hersteld moeten worden. 'Door daarbij gebruik te maken van in heemse soorten en bomen van de eerste grootte, die voluit kun nen groeien, kan de structuur worden verbeterd en de relatie met het omringende landschap worden hersteld'. Op de plankaart wordt per wijk het structurele groen aangege ven, dat volgens Witpaard be houden moet blijven, plaatselijk verstrekt moet worden en waar nodig nieuwe accenten moet krijgen. Houtwallen en steilran- den. die nog op enkele plaatsen in de wijken aanwezig zijn, moeten behouden blijven. Onder het structureel groen val len de (nu nog onvolledige) laanbeplantingen langs de in valswegen en wijkontsluitings- wegen. de houtwallen en bosjes en de grotere gazons met bomen in de wijken. Het structureel groen dient in bezit van de ge meente te blijven. In het plan wordt het openbaar groen dat aan burgers verkocht mag worden ook aangegeven. De gemeente heeft inmiddels zo'n zestig verzoeken uit Holten en Dijkerhoek binnen om open- j baar groen te mogen kopen of huren. Nadat het Groenstruc tuurplan vastgesteld is worden deze verzoeken afgehandeld. Holten - Een 55-jarige autobe stuurder uit Haarle werd vrijdag 21 november omstreeks 12.30 uur op de Helhuizerweg gecon troleerd op alcoholgebruik. De man blies 1,63 promille. Proces verbaal is opgemaakt. Eerst nog overwegend droog met af en toe zon. Daarna toene mende bewolking en grote kans op regen. Vrijdag wolkenvelden en wat opklaringen en wat zon, cr is nog wel een kans dat er wat re gen zal vallen. Zaterdag en zondag veel bewol king met regelmatig regen of motregen. Tijdens opklaringen nu en dan zon. Het is niet koud met 8.0 a 10.0 graden. De nachten verlopen vorstvrij met 3.0 a 6.0 graden. Depressies zijn nog aan zet. In de nieuwe week lijkt het alle maal wat beter te worden door invloed van hoge druk. Weerman, Freddie Paalman Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door' Adres': i Woonplaats BON; i Geeft op als abonnee voor bet Gebruik deze bon voor Holtens Nieuwsblad: het opgeven van een nieuwe abonnee oj} Dhr./mevr f] Adres: J Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad €44.40 per jaar (betaalwijze: Antwoordnummer 97 =£42.85 per jaar hetaahv ve: 7500 VB Enschede tosse nummers: €0,8" Oude Deventerweg - In verband met werkzaamheden wordt de Oude Deventerweg tussen de Deventerweg en de Jeurlinks- weg met ingang van 1 december tijdelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Voor een omleidingsroute via de Deventerweg en de Jcurlinks- weg wordt gezorgd. Lees verder op pagina 3. Holten - Ondanks de forse be zuinigingen van het Rijk op het openbaar vervoer realiseert Re gio Twente de komende twee jaar meer en beter openbaar ver voer in de regio. Het dagelijks bestuur van Regio Twente heeft ondanks de drei gende bezuinigingen ingestemd met een verlenging van de ver- voersovereenkomst met Con- nexxion voor de jaren 2004 en 2005. De reiziger kan in deze ja ren rekenen op meer en beter openbaar vervoer in het conces siegebied van Connexxion in Twente. Regio Twente heeft tijdens on derhandelingen met vervoerder Connexxion kans gezien de ver voerskosten voor de jaren 2004 en 2005 te verlagen. Tegelijker tijd neemt het aantal dienstrege lingsuren toe. Met ingang van de nieuwe dienstregeling op 14 de cember 2003 is er geen sprake van minder stads- en streekbus sen. Het voorzieningenniveau blijft op peil. Portefeuillehouder Helmer Koe tje reageert tevreden: "Ondanks de landelijke bezuinigingen van meer dan 10 procent op ons bud get heeft dit voor de reiziger in het deel waar Connexxion rijdt geen gevolgen, er komen zelfs nieuwe reismogelijkheden bij. Daarnaast is ook de OV-consu- mentcnorganisatie verenigd in het ROCOV content met het re sultaat." Holten - „Wat de boer niet kent dat eet ie niet. Laat het bedrijfs leven er maar eerst eens aan proeven", gaf PvdA-raadslid R.W. Meijerink aan tijdens de eommissievergadeing maat schappelijke dienstverlening. Onderwerp van gesprek was het jhouden van een haalbaarheids onderzoek naar een Human Fa cility Center in de gemeente Rijssen-Holten. Een Human Fa cility Center is een organisatie zonder winstdoeleinden die de aangesloten bedrijven de moge lijkheid biedt tot samenwerking op het gebied van personeelma- nagement, aanpak ziektever zuim en herintreding van werk lozen. maar ook bijvoorbeeld ac tief is als het gaat om de beveili ging van bedrijventerreinen en het gezamenlijke beheer en on derhoud van de terreinen. Het college stelt voor om dat haalbaarheidsonderzoek te hou den; de gemeente wil daarbij tweederde van de kosten voor haar rekening nemen en de pro vincie wil eenderde bijdragen. Rijssen-Holten is als één van de eerste gemeenten in deze pro vincie in beeld voor het uitvoe ren van een haalbaarheidsonder zoek. Eerder zou de gemeente eenderde van de kosten betalen en het bedrijfsleven ook eender de. Maar het bedrijfsleven re ageerde sceptisch en voor de plannen bleek weinig belang stelling te bestaan. 'De Kring Werkgevers Rijssen richt zich nog weinig op gezamenlijke be langenbehartiging en samenwer king', concludeerde de gemeen te. Het derde kostendeel van het haalbaarheidsonderzoek wil de gemeente nu voor eigen reke ning nemen. Dat betekent dat de gemeente 14.000 euro betaalt en de provincie 7.000 euro. Zowel de ChristenUnie als de VVD hadden er een hard hoofd in dat de zaak van de grond komt, gezien de weinige animo van het bedrijfsleven zelf. „Ik krijg het idee dat men hier in Rijssen niet op zit te wachten. Het is een soort servicecentrum voor personeelszaken. Holten - De kernen Holten en Dijkerhoek krijgen een Groen- structuurplan. In dat plan wordt bepaald welke delen van het openbaar groen aan burgers ver kocht mogen worden en wordt ook de verkoopprijs van het openbaar groen bepaald. Burge meester en wethouders gingen niet mee met het ambtelijk ad vies van een verkoopprijs van 50 euro per vierkante meter, maar willen eerst bekijken of er met verschillende tarieven gewerkt dient te worden, omdat het ook om verschillende stukjes grond gaat, zoals bospercelen, be bouwd of onbebouwde stukjes grond. Het Groenstructuurplan wordt voorgelegd aan de com missie Grondgebied en daarna wordt het plan ter inzage gelegd. Voor het openbaar groen dat aanwezig is in de bebouwde kom van Rijssen werd in 1995 een Groenstructuurplan vastge steld. Het plan wordt in Rijssen inmiddels acht jaar gebruikt en volgens de gemeente voldoet het aan de verwachtingen. Wat Hol ten betreft komen er bij de afde ling grondzaken vaak verzoeken binnen van particulieren die de len van het openbaar groen wil len huren of kopen. Op een aantal plaatsen is vol gens de gemeente ook sprake van illegale ingebruikname door particulieren. De gemeente wil de binnenge komen verzoeken volgens de zelfde richtlijnen behandelen en wil ook op kunnen treden tegen het illegale gebruik. Dus moet er een Groenstructuurplan komen voor de hele gemeente Rijssen- (Foto: Sander Scheperman) Holten. De gemeente nam het steden bouwkundige bureau Witpaard in de arm om het groen in Holten en Dijkerhoek 'door te lichten'. Het bureau constateerde dat er in Holten geen duidelijke structuur

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1