Geen doelpunten tijdens match SV Holten - Heeten Vlaggen HHV tijdens decemberfeestmaand Knötterheukske krijgt geld uit Rabo Projectenfonds T sjernobylkinderen zoekt gastgezinnen Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Lezing over fundamentalisme Vergadering GemeenteBelang Vergadering CDA-leden Voorzitter HHV legt functie neer Stadskelder Collecte stichting Tsjernobyl Openingstijden WV Holten Dia's over reis Australië Extra bankjes in centrum Kerstmarkt Koopavonden feestdagen Intocht Sinterklaas Robert Akkermans nieuwe voorzitter CV Fienpreuvers DONDERDAG 6 NOVEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Heeten E2 - Blauw Wit El: Heeten en Blauw Wit waren zo aan elkaar ge waagd dat beiden niet in staat waren voor rust voorbij de keeper van de te genstander te komen. In de tweede helft veranderde er weinig; beide teams stelden de verdediging van de tegenpartij op de proef. Eindstand: 0-1. Blauw Wit E 2 - SDOL El: De Blauw Wit-verdediging met Jeroen, Edwin, Daniel en Jeroen, speelden een goede wedstrijd: Ook keeper Joey voorkwam met enkele fraaie reddingen een achterstand. Toch wist SDOL voor rust twee keer te scoren. De tweede helft zette Blauw Wit. de SDOL-verdediging goed onder druk en Edwin scoorde 1-2. Ook hierna waren de betere kansen voor Blauw Wit, maar Michel, Ruben, Jordi en Niels hadden geen geluk in de af werking. en zoals zovaak valt dan het doelpunt aan de andere kant 1 -3. Eind stand 1-5. Overwetering E3 - Blauw Wit E3: Blauw Wit begon erg sterk aan deze wed strijd en toonde tweehonderd procent inzet tegen het sterke Overwetering. Helaas was het Overwetering dat als eerste scoorde. Gelukkig werd dit doel punt gevolgd door een tegendoelpunt van Blauw Wit speler Thom. Blauw Wit bleef sterk, maar de goede aanvallen van Overwetering troffen doel. Hierna volgden nog punten van Leanderen Robin. Eindstand: 12-4. Blauw Wit E4 - Heeten E4: Blauw Wit ging gemotiveerd het veld in en dat w as te zien. De achterhoede leverde goed opbouwend werk, Djowin en Ru- dolf heersten op het middenveld en leverden goede passes aan de voorhoede en Niek en Youri creëerden goede kansen voorin, maar kwamen voor rust niet tot scoren. De tegenstander deed dit echter twee keer. Blauw Wit had ruggengraat en gaf ook in de tweede helft alles dat ze had. Het goede samen spel zorgde ervoor dat Djowin kon scoren. Eindstand: 1-3. Blauw WitCl - Sp. Lemele Cl: Met fris aanvallend combinatievoetbal werd de tegenstander onder druk gezet. De gasten uit Lemele beschikten echter over een geweldige keeper die werkelijk de onmogelijkste ballen tegenhield. Toch had met de rust een royale score op het bord moeten staan want zelfs een meter voor open doel werd de bal nog over geschoten. Ruststand: Ó-O. Na de thee opnieuw een aanvallend Cl wat Lemele ver op eigen helft terug drong. Een doelpunt kon niet uitblijven, maar het publiek moest wachten tot tien minuten voor tijd toen Wouter eindelijk het vizier op scherp had staan en de 1 -0 scoorde. Daarmee was het verzet van Lemele gebroken. Dcrren scoor de met een prachtig afstandschot'de 2-0 terwijl Jurgen de eindstand op 3-0 bepaalde. Eindstand 3-0. Mariënheem MB1 - Blauw Wit MB1: De wedstrijden tussen Mariënheem MB 1 en Blauw Wit MB 1 zijn altijd spannende wedstrijden en ook nu zou dat weer het geval zijn. Irene opende de score, gevolgd door de gelijkmaker van Mariënheem. Voor rust wist Blauw Wit echter nog wat terug te doen, weer via Irene. Na rust ging de wedstrijd nog steeds gelijk op. hoewel de doelpun ten uitbleven. Eindstand: 1-3. Blauw Wit Al - Schalkaar A2: In de eerste helft werd maar een keer ges coord, terwijl er wel kansen waren op meer doelpunten. De beste kans was echter voor Schalkhaar. In de tweede helft was Blauw Wit vele malen beter dan in de eerste helft. Jasper gaf een goede voorzet op Harald, die vervolgens dc keeper passeerde en raak schoot. Hierna was Harald weer goed voor een doelpunt. Na een comer brak dezelfde Harald uit en na een rush over het veld legde hij de bal voor de voeten van Stefan die nu raak schoot. Eindstand: 5-1. DZSV 2 - Blauw Wit 2: Na tien minuten was de eerste grote kans voor Blauw Wit via Jan Julian. De eerste helft waren er kansen over en weer met vooral een paar goede kansen voor Blauw Wit, vlak voor rust. DZSV leek de tweede helft het voordeel te willen forceren door meer strijd te brengen. Blauw Wit ging hier goed mee om en leek een licht overwicht te pakken. Na twintig minuten in de tweede helft werd de bal door de Blauw Wit-verdedi ging niet goed weggewerkt en kon DZSV via een schot vanaf achttien meter een voorsprong nemen. Eindstand 2-0. Blauw Wit 3 - Vevo 2: Blauw Wit trof in Vevo een goede tegenstander. Na de laatste weken wijde het derde de goeie lijn doortrekken en dat lukte in de begin fase van dit duel goed. Na een minuut of twintig maakte Werner de verdiende 1 -0. Helaas voor Blauw Wit werd het heel snel daarna al 1-1. In de tweede helft bleef het derde de betere ploeg. Na een grove overtreding moest er een speler van Vevo af met een rode kaart. Nu moest Blauw Wit hier dus gebniik van maken. Dit lukte niet meteen en het duel leek dan ook af te gaan op een gelijkspel. Uiteindelijk was er toch nog winst. Na een goede actie van Jaap Thalen en een prima voorzet maakte Wouter met een omhaal in de ne gentigste minuut alsnog de w innende treflfer. Eindstand 2-1 Blauw Wit 4 - Enter Vooruit 5: In de eerste helft kwamen beide ploegen niet tot scoren, wat ervoor zorgde dat beide partijen'hun kansen roken in dc twee de helft. Voor Blauw Wit was het in elk geval weer tijd om punten te halen en dat was mogelijk tegen deze tegenstander. Na enkele minuten was het dan eindelijk raak: Blauw Wit kwam op voorsprong na een doelpunt van John. Ook het tw eede doelpunt kwam op zijn naam. Enter Vooruit was hierna nog een keer gevaarlijk en zorgde ervoor dat keeper Gerrit niet de nul kon behou den. Enter Vooruit was vervolgens nog enkele malen gevaarlijk, maar het doelpunt viel weer aan dc andere kant. Ook nu was John weer goed vooreen doelpunt en de overwinning was veilig gesteld. Eindstand: 3-1. Blauw Wit 5 - Vios Vaassen 6: Het enorme overwicht van de gasten leverde voor rust slechts een treffer op. Ook na rust was het overwicht van de gasten enorm. Dit keer kon de ploeg slechts twee maal tot scoren komen. Blauw Wit kan op een degelijk, verdedigend gespeelde wedstrijd terugzien. Paal en lat en doelman Henk Aanstoot waren een sta in de weg voor Vios. Eindstand 0- 3. Holten F3-Hector F3: Direct na de aftrap gingen beide teams voortvarend te werk, maar tot scoren kwam men niet. Kay en Thomas hielden de verdedi ging gesloten en op het middenveld vochten Luc Mathijs en Daan voor elke meter. Helaas konden de spitsen het doel niet vinden. In de tw eede helft het zelfde beeld, toch kreeg Hector via een geniepige counter de bal toch nog achter de Holten goalie. Een vrije trap van Holten werd in de slotfase nog op miraculeuze wijze uit het Meetor doel gewerkt waardoor Holten niet de ver diende gelijkmaker kreeg. Eindstand: 0-1. RKSV E2 - Holten E3: Nadat al enkele kansen niet door de voorhoede waren benut, lukte het Bart V. met een bal in de uiterste hoek een verdiende 0-1 te scoren. Holten kon daar niet lang van genieten want even later was de stand alweer gelijk. En zoals het vaak bij pupillenvoetbal gaat, wist RKSV via een 'verdwaalde' bal plotseling een 2-1-voorsprong te nemen. Holten liet zich daar niet door ontmoedigen en wist zich opnieuw diverse kansen te schep pen, echter opnieuw zonder resultaat. Uiteindelijk via een mooie aanval via Bait I E, die een prima voorzet gaf, wist de op tijd inlopende Kevin met zijn knie, de dikverdiende 2-2 te scoren. Eindstand: 2-6. Holten El - GFC El: Nadat beide teams menige kans gemist had. werd de score geopend door GFC. Het gejuich was echter nog niet afgelopen of de gelijkmaker hing alweer in de netten. Met 1 -1 ging Holten dan ook de rust in. De tweede helft begon met een zeer agressief Holten dat vele goede kansen creëerden, maar niet scoorde. Daarmee was Holten aangeland bij de gebrui kelijke voetbalwet en scoorde GFC. Eindstand 2-6. Overwetering Dl-Holten Dl: Door een mooie indraaiende comer die door de tegenstander in eigen doel werd gewerkt, kwam Holten al snel op voor sprong. Daarna waren er over en weer kansen. Overwetering wist er een goed te benutten, waardoor de ploegen met een gelijke stand dc kleedkamer opzochten. Na de rast hetzelfde beeld; Holten wist weer op voorsprong te ko men, weer door een corner, die ditmaal behendig door Martijn het doel in werd gewerkt. Even later was hefdc beurt aan Overwetering, die door een snelle aanval door het midden de stand weer gelijk wist te trekken. Eind stand: 2-2. Holten 6- GFC 7: Holten 6 begon goed en wist via de zijkanten de achterlijn te halen. Uit een mooie voorzet wist Albert Wegstapel de bal binnen te kop pen. Na een half uur spelen wist Harald Ensink de corner zo scherp voor het doel te krijgen dat de bal plotsklaps in het doel verdween. 2-0. Holten had goede mogelijkheden op meer doelpunten, die niet werden benut. Na de rust wist GFC met wat meer opportunisme kansen te creëren. Gelukkig had Ton- nie Woltman een goede invalbeurt en liet zijn scoringsdrift gelden. 3-0. He laas verviel Holten in ongeconcentreerd spel. Hierdoor wist GFC zelfs twee maal tegen te scoren. 3-2. Tonnie zorgde weer voor nisl binnen de gelederen en met zijn twee doelpunten. (4-2) kon Holten de wedstrijd tot een goed ein de brengen. Dijkerhoek - Peuterspeelzaal 't Knötterheukske prijst zich zeer gelukkig met de toezegging van een bedrag van 4.500 euro uit het Rabo Projectenfonds voor aan passingen in de speelzaal, deels verplicht wegens de Arbowet. Volgens voorzitster Ina Ooste nenk is er al door de vorige voor zitster Willy Schoneveld in sa menwerking met leidster Janny Jansen een verlanglijst opgesteld. Hoogste prioriteit heeft de ver vanging van de vloer die echt 'op' is en daarnaast het aanbrengen van lambrisering. Dan dienen er, ergonomisch ge zien, nieuwe verhoogde tafels te worden aangeschaft en moet er een verschoningsruimte komen. De kosten daarvan liegen er niet om. Eerder al heeft de speelzaal een tegemoetkoming gekregen uit het Oranjefonds en ook vanuit dc feestcommissie Dijkerhoek ont vingen zij een bijdrage. Dit in ruil voor medewerking aan het feest programma afgelopen jaar. De speelzaal plaatste op het feestter rein een grote zandbak voor de peuters en zorgde het hele week- Holten - In de periode van 6 maart tot 30 april komen er dertig kinderen uit Wit-Rusland naar Holten. Stichting Hulp aan Tsjer- nobylkinderen Holten is nog op zoek naar een aantal gastgezin nen. Het is de bedoeling dat de kinde- ren 's ochtends naar school gaan, waar ze les krijgen van hun eigen leerkracht. Hierna eten de kinde ren op school, om vervolgens een middagprogramma te volgen. Dit middagprogramma duurt altijd Holten - Theologe en program mamaker Jacobine Geel komt dinsdag 11 november op uitnodi ging van de Interkerkelijke Com missie Vorming Toerusting naar Holten om een lezing te hou den over het verschijnsel funda mentalisme in bredere zin, onder de titel: Fundamentalisme, gelo ven op z'n smalst Fundamentalisme is een zeer actu eel onderwerp. Als we het woord fundamentalisme in de mond ne men, gebeurt dat vaak in de con text van de Islam, maar vrijwel el ke godsdienst, ook het christen dom. kent z'n fundamentalisten. De lezing, waarbij Jacobine Geel ook een aantal fragmenten uit een interview met Karen Armstrong zal laten zien, vindt plaats in de Kandelaar aan de Stationsstraat en begint om 20.00 uur. Holten - Veiligheid en leefbaar heid in de gemeente zal centraal staan in de openbare vergade ring van Gemeentebelang. Deze wordt maandag 10 november om 20.00 uur gehouden in het restaurant van bungalowpark Landal Twenhaarsveld aan de Landuwerweg 17. Waarnemend burgemeester P. Scholten verzorgt de inleiding. Na de pauze kan worden gedis cussieerd met de wethouder en fractieleden van Gemeentebe lang. Iedereen is welkom om de ver gadering bij te wonen. Holten - In de ledenvergadering van het CDA zal Rampenbestrij ding centraal staan. De vergade ring wordt woensdag 12 novem ber om 19.30 uur gehouden in de Biester aan de Stationsstraat 1. Brandweercommandant H. Wol- terink en beleidsmedewerker in tegrale veiligheid van dc ge meente Rijssen-Holten H. Nijen Twilhaar zullen het onderwerp inleiden. Daarna kan hierover worden gediscussieerd. Holten - Voorzitter Martin Lefe- rink van de Holtense Handels vereniging heeft te kennen gege ven, komend voorjaar te willen stoppen met deze functie. Hij blijft wel beschikbaar als pen ningmeester. Een opvolger is nog niet bekend. end voor controle op de kleintjes. Van het geld van dc feestcommis sie schafte men twee leidsterstoe- len aan. Om de aanpassingen te kunnen verrichten zullen de peu ters een week eerder kerstvakan tie krijgen en tracht men voor het einde van de vakantie alles zoveel mogelijk rond te hebben wat het grote werk betreft zodat de peu ters er in het nieuwe jaar weer fris tegenaan kunnen. Holten - De gebruiksvergunning van Café De Stadskelder aan de Dorpsstraat wordt afgesteld op de onlangs verleende gebruiksver gunning voor Lucky co, inclu sief de 'bel van de baas'. De 'bel van de baas' is een veilig heidsstop waarbij het program ma/ de avond onderbroken wordt om de bezoekers te w ijzen op de nooduitgangen. Men laat dan ook het ontruimingssignaal horen. Op grond van de huidige uitgang breedtes mogen bij de Stadskel der 150 personen naar binnen. minimaal tot 15.15 uur. Afhanke lijk van het programma kan het soms later worden. Op woensdag middag hebben de kinderen vrij. Voor meer informatie kan men te recht op de informatieavond die maandag 10 november om 20.00 uur wordt gehouden in de Kande laar. Er is dan ook gelegenheid om ervaringen te horen van ande re gastgezinnen. Voor meer informatie: www.tsjernobylholten.nl of tele foon: 0548-363388. Holten - De wedstrijd tegen Heeten van afgelopen zondag had ook aan de kaarttafel afge daan kunnen worden. De bril- stand die nu na drieënnegentig minuten nog op het scorebord prijkte, gaf geen van beide ploegen voldoening. Het was niet eens zozeer het gelijkspel dat de Holtense ploeg dwars zat, maar het was al erg lang geleden dat Holten deel uit maakte van een doelpuntloze middag. Het, gezien de spel- verhoudingen, terechte gelijk spel was iets draaglijker ge weest met een drie-drie of een twee-twee, zodat het idee datje voor niks hebt lopen zwoegen wordt weggenomen. Heeten was dik tevreden met de puntendeling en gezien dat ze vanaf minuut één vanuit een nul-nul stand voetbalden von den zij het niet erg zonder doelpunten huiswaarts te ke ren. Er waren wel kansen over en weer en Holten kreeg ook al vrij vroeg de gelegenheid de score te openen. Tuitert, die als hij goed keek in de kantine zijn broer Mark op het toestel naar een tweede tijd kon zien glij den, durfde het niet aan om met zijn linker aan te halen en zag zijn poging met rechts ge smoord. Ook Reijlink had een goede kans na een corner van Arno Knapen kopt hij de bal niet ver naast het doel. Freek Knapen kwam nog een keer goed door aan de rechterkant, maar zag dat zijn laatste pass net niet aankwam. Heeten bleef loeren op de counter en met hun bal vaste aanvoerder moest de Hol tense defensie op haar qui vive blijven om de groenhemden bij Koetsier vandaan te houden. Dit was niet makkelijk aange zien de doelman van Heeten de bal met de wind mee bijna tot aan de zestien meter van Koet sier kanonneerde. En bij een van de luchtduels om een kogel van de sluitpost weg te koppen werd Paalman ongelukkig ge raakt op zijn oor. Paalman zelf beschreef zijn gehoor toen als: 'Het is net of ik in een viskom zit, meer kan ik niet horen.' We weten nu ook waar Paalman in het weekend dus zijn vertier zoekt! Moest nu dus met han den en voeten gecoacht worden bij bijvoorbeeld de buitenspel- val, ondanks dat was hij met op een foutje te betrappen in het restant van de wedstrijd. Wie ook op weinig fouten te betrappen was, was de leids man, die niet veel het rustsig- naal liet horen. Na dc rust trok Holten onge-' wijzigd ten aanval, maar de verdediging uit Heeten speelde Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt dins dag 11 november de jaarlijkse algemene ledenvergadering voor haar 530 leden. Deze vergadering, waarbij iedereen in boerenkiel gekleed is, vindt plaats bij de Hofbar van het afgelopen jaar: Boerbiet (café Jansen). Na meer dan elf jaar voorzitter te zijn geweest zal Hennie Jal- ving tijdens deze vergadering de voorzittershamer overdra gen aan Robert Akkermans. Penningmeester Wilco Ban- nink zal na 15 jaar het kabinet behoorlijk gesloten en leunde heerlijk achterover om bij bal bezit de bal naar voren te peren naar een van de goede spitsen. Brand en van der Wal kwamen de linies versterken en die laat ste had zichzelf kunnen laten dopen tot man van de wedstrijd als hij de rebound uit de lucht had binnengekegeld. Maar de man die net koud op het veld stond raakte de bal niet vol en zag de keeper dc bal makkelijk vangen. Holten kreeg nog en kele kansen, maar moest onge veer twintig minuten voor tijd het heft uit handen geven. Ge durende tien minuten mochten de Heetenaren meerdere doel pogingen doen en was Koetsier zeer alert bij een aantal scho ten. Na deze tien minuten on der druk nam de thuisploeg het heft weer over, als ware het een estafette. Nog één keer werd de jacht ingezet naar de winnende treffer een paar corners brach ten echter niet het gewenste re sultaat. In de allerlaatste mi nuut was er nog een dot van een kans voor de goed opko mende Edwin Knapen. Het le der viel op de rand van de zes tien precies voor zijn voeten en hij bedacht zich geen moment, Dit zekere doelpunt werd ech ter door een Heetens hardhoofd over gekopt, na deze laatste doelpoging floot de man in het zwart voor het laatst. Holten verloor dus twee punten ten op zichte van Overwetering dat verlaten en geeft het 'sigaren kistje' in vertrouwen bij de nieuwe penningmeester Mi chel Nijenhuis. Na afloop van de vergadering gaan de aanwezigen onder muzikale begeleiding van dweilorkest de Braandheultjes naar het café 't Klavier. Vanaf dat moment zal het Klavier de Hofbar der Fienpreuvers voor het seizoen 2003-2004 zijn. Alle leden van de Fienpreu vers zijn uitgenodigd voor de algemene ledenvergadering en aansluitend de overplaatsing van de Hofbar van Boerbiet naar het Klavier. Holten - Stichting Hulp aan Tsjernobyl Kinderen Holten houdt in de week van 17 tot en met 22 november een huis-aan- huiscollecte. Hulp aan Tsernobyl Kinderen Holten haalt van 6 maart tot en met 30 april opnieuw een groep van dertig kinderen uit Wit- Rusland naar Holten. Het gaat om kinderen in de leeftijd van acht tot elf jaar. Het doel van de Stichting is kinde ren uit het stralingsgebied rondom Tsjernobyl acht weken in gezond gebied te laten ver blijven. Een bijdrage kan ook overge maakt worden op rekening 32.85.89.454. Holten - De openingstijden van WV Holten zijn van november 2003 tot Pasen 2004 aangepast. Maandags is het kantoor open van 13.30 tot 16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot en rrtet 12.30 en van 13.30 tot en met 16.30 uur: zaterdags van 10.00 tot 13.00 uur. In de schoolvakanties van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur. Boschkamp - Namens de Ver eniging Wereldcontact in Drie bergen, verzorgt regiovrijwilli ger Theo Braamhaar een diapre sentatie over Australië. Hij reis de in 2002 per camper van Alice Springs naar Darwin. Bezocht onderweg diverse nationale par ken. De lezing wordt donderdag 13 november om 19.30 uur ge houden in de Boskamp. Holten - De gemeente gaat tijde lijk enkele zitbankjes extra plaatsen in het centrum van Hol ten. Voornamelijk de Holtense Han delsvereniging had hierom ge vraagd. Er zouden nu te weinig bankjes zijn, die ook nog eens verkeerd gericht staan In plaats van zicht op de Dorpsstraat, kij ken ze uit naar geparkeerde au to's op Smidsbelt. Holten - De kerstmarkt wordt donderdag 11 december gehou den van 13.30 tot 21.00 uur rond de Dorpskerk. De kerstmarkt- commissie van de Holtense Handelsvereniging roept Hol tense ondernemers op zich aan te melden voor een kraam. Volgens de commissie hebben zich tot nu toe vooral veel deel nemers aangemeld vanuit buiten Holten. Inge Nijkamp van dc commissie vindt dat erg jammer. 'Het is een mooi visitekaartje voor de Holtense ondernemers Daarnaast krijgen we altijd heel veel positieve reacties op de markt.' Ook is er volgens haar een originaliteitprijs verbonden aan de mooiste kraam. Holten - De winkels in Holten houden voor Sinterklaas en Kerstmis extra koopavonden. Verder sluiten de winkels woensdag 24 december en woensdag 31 december al om 16.00 uur. De koopavonden voor het Sin terklaasfeest worden gehouden op woensdag 3 en donderdag 4 december. De winkels sluiten vrijdag 5 december al om 17.00 uur. Blokker Van de Maat wil echter dinsdag 2 december ook als koopavond. Niet alle winke liers gingen hierin mee tijdens de afgelopen maandag gehouden najaarsvergadering van de Hol tense Handelsvereniging. Waar schijnlijk zullen wel enkele an dere zaken rond Smidsbelt ook die dinsdag 's avonds open zijn. Met een aanplakbiljet zullen winkeliers zelf kenbaar maken of ze dan open zijn. Voor Kerstmis zijn er maandag 22 en dinsdag 23 december extra koopavonden. De reguliere koopavond op donderdag 25 de cember vervalt dan. Holten - Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag 22 november om 14.15 uur met de trein uit Rijssen aan in Holten. De fanfare van HMV zal de Sint welkom heten. Na een rondrit door het dorp, ein digt het feest met een kinderdisco voor jong en oud in sporthal 't Mossink. Kabouter Plop en Dolf Moed hebben voorgaande jaren Sinter klaas met z'n gevolg welkom ge heten met een act op Kalfster- mansweide. Dit jaar wordt de goedheiligman weer op de ouder wetse manier binnengehaald. Magic Melody zal voor de mu ziek zorgen in 't Mossink en maakt er een kinderdisco van. Verder zal er onder meer een ver haal worden voorgelezen en krij gen alle kinderen na afloop een cadeautje. Het feest in de sporthal duurt tot ongeveer 16.30 uur. De ze keer zijn ook ouders uitgeno digd voor het feest, zodat zij niet buiten hoeven staan te wachten. (Foto: Gert Perdon) weer wist te winnen, maar liep één puntje in op Dedemsvaart, dat zich verslikt op het veld van Haarle. En raad eens wie de tegenstander is van de Hol tense Voetbal Club aanstaand weekeinde? Inderdaad Haarle, wederom geen makkie en leuke derby met hopelijk veel pu bliek. Holten - Om het dorp tijdens de decembermaand mooi te versieren, wil de Holtense Handelsvereniging (HHV) vlaggetjes in het winkelcen trum gaan hangen. Om een keuze te kunnen maken wat er op de vlaggen moet komen te staan, heeft de HHV een vlaggencommissie in het le ven geroepen. De leden hier van meldden zich afgelopen maandag tijdens de najaars vergadering aan. Een bureau had wel alvast voorbeeldjes.van vlaggen op papier gezet. Groene met Sinterklaassymbolen en rode met kerstsymbolen. Tijdens de vergadering werd ge vraagd of het zoiets moest worden of dat de leden van de HHV toch liever het logo van de vereniging zagen han gen. Het logo viel echter al snel af, omdat dit niet her kenbaar zou zijn voor het winkelend publiek. De alge hele stemming was dat het vooral om het kleurig geheel moet gaan in plaats van tek sten die toch niet worden ge lezen. Het probleem met de Sinterklaas- en kerstsymbo len, zoals mijters, kerstbo men, pakjes en een staf, was vooral dat deze vlaggen al leen in de decembermaand kunnen worden gebruikt. Er zouden wel meerdere themavlaggen kunnen wor den gemaakt, zoals paasha zen en strandballen, maar dat drukt volgens vice-voorzitter Jan Herman ten Velde waar schijnlijk teveel op het bud get. De in het leven geroepen vlaggencommissie moet gaan uitzoeken of het themavlag gen gaan worden of toch een algemene vlag die het hele jaar door kan worden ge bruikt. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5